TemA TV/ Imami: Shkarkimi i gjeneralëve, sipas ligjit. Do u bëja dhe ceremoni madje (VIDEO)

donika capiArben Imami ka hedhur poshtë akuzat e tre gjeneralëve të shkarkuar, se lirimi i tyre nga detyra ka qenë i paligjshëm. Sipas Imamit, shkarkimi i tyre ka qenë plotësisht i ligjshëm. Madje, Imami thotë se kërkoi që të bënte edhe një ceremoni për largimin e tyre nga puna, por kjo gjë është refuzuar nga ana e gjeneralëve.

Ndërkohë, nga ana tjetër, Imami nuk ka dhënë asnjë përgjigje për akuzat e gjeneralëve se ushtria po punon për kompani private dhe se ai e ka politizuar Ministrinë e Mbrojtjes.

“Ministria e Mbrojtjes kërkon të sqarojë në lidhje me lirimin nga detyra të 3 gjeneralëve dhe me pretendimin e tyre për mungesë referencë ligjore, pasi kjo nuk qëndron. Për lirimin e tyre është zbatuar kuadri ligjor, qoftë nga Ministria e Mbrojtjes, ashtu edhe nga institucioni i Presidencës. Lidhur me pretendimet e 3 gjeneralëve për shkarkimin në heshtje, ai nuk qëndron, sepse është komunikuar me secilin nga gjeneralët, për të shmangur njoftimin më parë nga mediat, siç ka ndodhur në raste të caktuara. Propozuam edhe ceremoni për largimin e tyre, por kjo u refuzua nga 3 gjeneralët”, ka thënë Imami nëpërmjet shefes së kabinetit të tij, Donika Çapi.

63 komente në “TemA TV/ Imami: Shkarkimi i gjeneralëve, sipas ligjit. Do u bëja dhe ceremoni madje (VIDEO)”

 1. turi says:

  ben dhe ironi plehra! po ska gje o gjeneral i ushtrise se interesit, ke per ta pire lengun ne 23 qershor ti dhe admirali yt sali!

  1. Roni says:

   Po nuk ke bere cermoni more plere sepse ata ti nxorren ne shesh te gjitha vjedhjet qe ke bere. Ti je njeriu me i poshter qe mund te jete bere ndonje here minister. Ti je aty vetem per te vjedhur sepse vetem kete gje di te besh.

   1. Olti says:

    Minister leshi, po te ishim ne kohe lufte me kete minister ne krye do na pushtonin per 2 jave, cdo gje qe ka bere ne kete ministri ka qene e diktuar nga vete sala dhe cdo levizje, perfshire edhe largimin e gjeneraleve, eshte levizje politike.

   2. Bali says:

    Me kete njeri mbrojtja jone kalon nga mbrojtje per shqiperine ne mbrojtje per interesat e Imamit. Ky eshte i pari qe duhet te largohet nga pushteti sepse e ka degraduar shtetin shume keq.

   3. Berti says:

    Ne fakt eshte per te ardhur keq qe degjon ministrin qe flet ne kete menyre eshte e turpshme qe zyrtare te larte ironizojne ne menyre te tille njerez te cilet kane punuar dhe kane dhene kontributin e tyre per kete vend ndersa keto ministra palaco flasin me injorim.

   4. herta says:

    Po sipas jush eshte gjithmon sipas ligjit po pse duhen nderruar perher keto kryetaret e institucionit qe te zbatohet ligji, dmth topi e ka shkelur dhe kur zbatoj topi mojsiu e kishte shkelur e keshtu me rradhe, thuaj me mir troc doja te rregulloja ca shok te mit e i futa ktu jo kshu.

   5. Sandri says:

    Edhe ushtrine e preku politika, edhe ushtria u kthye ne loder e saliut. Kjo eshte vertet per te qare, te perdhosen keshtu edhe 3 gjenerale te ushtrise tone nuk eshte pare kurre ne historine e vendit tone, as ne kohen e zogu dhe as ne kohen e enverit, vetem sala ben gjera te tilla.

   6. Asli says:

    CEREMONI DO TE BEJNE SHQIPTARET TY, E CFARE CEREMONIE SE, DUKE TE

    SHOQERUAR JASHTE MINISTRISE ME DATE 23 QERSHOR.

   7. Fati says:

    Edhe nje arsye me shume perse duhet larguar berisha. Ushtria, presupozohet se eshte pjese e NATO-s, nderkohe qe gjeneralet shkarkohen sikur ushtria te ishte pjese e strukturave te PD. Poshte ky qelbesire qe guxon ta quaje veten kryeminister, poshte saliu.

  2. Ben Chicago says:

   mashtrues si padroni i tij
   aktor medioker

   1. Vlora says:

    kur u be dhe ben imami te tallet me gradat e gjeneraleve njeri me, mos mbefte ne shqiperi.

    beni qe dhe shkollen per artet e mori se ishte nipi i bule imamit komuniste e flakte e brezit te enverit,,,,,se vet nuk ishte i zoti per te lidhur as dy fjale.

    po kjo eshte kategoria qe shperbleu berisha, gjith injorantet u bene misistra per gjeneralet me grada.

    pas 23 mos ju degjofshim as zerin (edhe pse do to kemi ne parlement te kakarisin)ketyre cope injorantesh.

  3. besnik says:

   Paska dale ky fytyre plera qe e ka fytyren te perbere nga baruti. Cfare lidhje ka ky njeri me ushtrine. E vetmja gje qe di te beje eshte ti vjedhe pafund. Saliu per ate gje e ka vendosur.

   1. Tani says:

    Si duhet te ishte titulli i artikullit:

    Imami: Shkarkimi i gjeneralëve, levizje politike. Do u bëja dhe gropen madje, por nuk pranuan.

    Shkruani te verteten edhe pse Ministri bashke me te ndriturin kryeminister bejne deklarata sipas interesave partiake.

  4. ELTI says:

   o imam ceromi spektakolare te ka bere sali berisha kur te zgerdhiu ne dru ty…

  5. bledi says:

   cjane keto ligje more ,qe shkon ti atje nga hici dhe na tregoke se si behen gjerat. na shkarkon edhe njerez te pazvenesueshem. turp te te vij o njeri i ceket…funderime.

  6. lini says:

   Guxon e tallet me to, do u beja dhe ceremoni, po normale se kshu jeni bere dhe brenda PD ju hashe me njeri tjetrin e hiken bamiri hiq gjeneralat e atij e fut te tut, jo se kan plotsu graden e dreq e te bire ca thoni ju.

  7. Lenci says:

   Taktikat e ketij njeriu jane te njejta me ate te sistemi komunist sepse ai i ndershkon ata njerez qe i dalin kunder.

  8. Qazimi says:

   I hoqi edhe gjeneralet sala, tashme e tregoi sesa frike ka nga populli, po rregullon militantet e PD si gjenerale vetem qe ne rast se ngrihet populli per ta larguar ta kete ushtrine per vetmbrojtje.

  9. Rreli says:

   Ata gjenerale do kthehen perseri ne detyre pas 23 qeshorit, pasi ta largojme salen do e kene rradhen te gjithe personat qe i kane kthyer ministrite tona ne kompani private te oborrtareve te kryeministrit.

  10. Toni I. says:

   OOO z. Beni i Imamajve shkarkimi i GJeneralve e supozojmè qè èshtè i
   drejtè nga ana juaj o nga organet Kopetente tè M.Mbrojtjes por unè
   dua tè theksoj qè Ceremonitè nuk bèhen kur largohen nga puna por p sh
   kur del Pencion,kur jepet medalje etj-etj mgjate Politikan si puna e
   z. Beni i Imamajve ç’farè nuk pret.

  11. Pilo Lala says:

   Ju e keni ne mode ceremonine! Berisha ka 15 vjet qe i ben ceremoni Azem Hajdarit, edhe pse e nxorri ne prite dhe e vrau.
   Bejini dhe Trebickes nje ceremoni.

 2. mikel says:

  po ky panell kur i binte violincelit si kishte syte si i ka tashi ,qe i ka bo syte si shejtoni me shaben,dhe qafen si muzat jube(jub eshte nji katun nka durrsi)dukej si i pafajshem ,kurse tashi ka mor ceren e nji hiene. fytyra eshte pasqyra e shpirtit.

 3. danja says:

  Vetem ligj qe nuk njihni ju sharlatane te ndyre, po do te besh edhe ironik tani me gjeneralet e pushurar eee

 4. tea says:

  Po si jo i heq sipas interesit dhe qejfit te tij ky hajvani qe kemi per Minister, dhe sigurisht jo sipas ligjit.

 5. korina says:

  Shkartkohen gjeneralet qe nuk i pergjigjen urdhrave te Imamit….ky sharlatan qe Berisha ka vene per minister te mrotjes, mbron vetem interesat e tij personale dheinteresat e familjes Berisha….

 6. aleksandra says:

  Shkarkon Gjeneralet nga detyra dhe per me teper nuk nguron as te beje dhe ironi, ne vend qe jape shpjegime per veprimin e bere dhe te kerkoi falje…Rilindje per ti shporru nga pushteti shkelesit e ligjit dhe shfryetezuesit e posteve.

 7. dea says:

  Imami e ka vene ushtrin ne sherbim te kompanive private, ne sherbim te fushates elektorale, ne sherbim te interesave personale….vetem ne sherbim te popullit dhe qytetareve te zakonshem te ketij vendi nuk eshte ushtria dhe ministria e mbrojtjes.

 8. arbenita says:

  Forcat e armatosura jane sot me te politizuara se kurre…por mos u merzisni gjeneral te shkarkuar me vendim te fsheht dhe pa te drejte se eshte populli ai qe do ta shkarkoi Imamin dhe te gjithe qeverin me vote te fsheht me 23 Qershor….

 9. ARSI says:

  forcat e armatosura jane nje nga institucionet te cilat duhen te jene te depolitizuara dhe te perdoren ne mbrojtje te popullit ne raste emergjence dhe jo ne mbrojtje te partise ne pushtet por ashtu si te gjitha institucionet ligjore qe saliu ” i ka bere te vetat “. populli shqipetar do zgjedhje te ndershme dhe jo vota te imponuara.

 10. Elma says:

  Po ku eshte bere minister ky skemi me cfare te degjojme pervecse skenare filmash se zotesia e ketij njeriu ne postin e tij kuptohen qe kur ky eshte ne ate qeveri ku aftesia nuk ka lidhje me asnje nga ata qe jane aty.

 11. eni says:

  ministrine e kane kthyer ne nje cerdhe hajdutesh dhe vrasesish. si ka mundesi valle qe nje i akuzuar i rendesishem per gerdecin vazhdon te punoje ne kete minstri dhe ne kohen kur ndodhi tragjedia ai ka qene nje nenpunes kyc aty ne ministri, madje gjate kohes qe ai ishte i akuzuar per kete ngjarje vazhdonte te bente mastera ne amerike me parate e taksapaguesve shqiptare, ky eshte kulmiiiiiiiiiiii

 12. populli says:

  fytyre e urryer

 13. XHOZI says:

  KE TE DREJTE SHUME ZOTI IMAMI QE KAKARIS….KAKARIS EDHE NJA TRI JAVE SA TE KANE MBETUR PER TE KAKARISUR,POR NUK TE VE FAJ… FAJIN E KANE GJENERALET QE NUK DITEN TE JUSTIFIKOJNE TITULLIN ATA DUHET TI KISHIN LARE VETE HESAPET ME TY,NEJSE DO TA SHIKOSH EDHE TI VERREN E SATEMEJE NGA KE DALE MORE PJELLE KEQE KAKARIS EDHE DISA JAVE….

 14. gjeramadhi says:

  si s’ kane vrare veten gjithe ata gjenerale dhe oficere qe kane nje njeri pa dhembe e dhemballe si Imamine krye

 15. Gerta says:

  Po pra, do i hiqje qafe me ceremoni gjasme? S’ke turp. Monstra te politizuar qe hiqni njerez nga puna sa here s’jan dakort me idet tuaja.

 16. Lorian says:

  Ashtu sic ke bere edhe gjthe shkarkimet e tjera jam e bindur.

  Ti je turp i politikes, nje zar i Berishes dhe nje ndjekes urdherash, kaq.

 17. Ushtar Imami says:

  Emerimi dhe shkarkimi i gjeneralve eshte detyre e Presidentit!Ai duhet te ligjeroj firmosjen e dallies ne lirim !
  Komandati Forcave te Aramatosura eshte Presidenti Republikes !
  Imami ka vetem detyren e Ministrit.

  1. Sundon Berisha says:

   nje turp i papare. Vetem kjo qeveri i heq njerezit nga puna sipas deshires pa asnje procedure ligjore te vlefshme.

 18. kreshniku says:

  kreshniku
  Ushtria shqiptare po perjeton ditet me te keqija ne historine e saje,nen derjtimin e kesaj qeverie e cila po e shkaterron dite pas dite ne te gjitha drejtimet qofte profesionale deri tek ana ekonomike e saje

 19. grejsa C. says:

  Cfare do thuash ti tjeter tani?
  Ti i shkarkove pa paralajmerim, pa i njoftuar fare dhe tani thua se do t’i beje edhe ceremoni?
  Pse njoftimet per ceremoni behen keshtu me fjale, apo dergohet shkrese zyrtare?

 20. Fatjon says:

  GJITHE SHQIPERIA E DI SE SI I BEN SHKARKIMET BERISHA, KE DHE PAFYTYRSINE TE THUASH QE DOJE TI BEJE CEREMONI.

 21. Palamani says:

  Ushtarakete e larte mbase nuk ishin dakort me menyren e drejtimit te ushtrise nga ministri,sepse eshte ushtri e nje vendi antare te NATO-s.
  Nuk i duhen profesionistet Imamit ,ministri qe pergjon deputetet

 22. Gjirokastra says:

  Ju Imami e dini mire cfar do te thot Gjenelas se ju ishit vete kur i vute flaken Jugut dhe gjith shqiperis,mir ua ke bere.

 23. populli says:

  Pse kam pershtypjen se ky do te jete nga te paret qe do te iki nga shqiperia duke kerkuar azil politik ose do shkoje ne amerike te vdesi ne ekzil, pasi ketu e sigurte qe do te arestohet.

  Funderine qe pervec se vjedh u prish karieren njerezve qe u kushtuan jeten strukturave te ushtrise per ti modernizuar, po ky plere nuk i la, por edhe vodhi.

 24. Andromaka says:

  Andromaka
  Ushtria e Nato ,ministrit te vitit 97,i duhet vetem per fushaten elektorale te ethshme ,ne vendosjen e materialeve te fushates dhe terrorizimin e qytetareve

 25. Bedri says:

  Tre gjeneralë të lartë janë shkarkuar sa hap e mbyll sytë nga Givola sakati i presidencës. Tre pozicione tejet të ndjeshme e potente si Zëvendësshefi i Shtabit të Përgjithshëm, Komandanti i Brigadës së Mbështetjes Rajonale, dhe Komandanti i Forcës Ajrore.

  Disa kohë më parë ishte propozuar nga zyrtarë perëndimorë që zgjedhjet e 23 qershorit të siguroheshin nga ushtarë të NATO-s. Dhe natyrisht kjo ishte tepër domethënëse për regjimin e Berishës.

  Ushtria shqiptare është pjesë e NATO-s, falë SHBA-s, dhe tani që ky vend po pozicionohet hapur kundër Berishës, nuk përjashtohet mundësia edhe e veprimeve të tjera për të neutralizuar të çmendurin e Ballkanit që kërkon të mbaj pushtetin me çdo kusht.

  Natyrisht Berisha i trembet NATO-s, dhe në këtë aspekt edhe ushtrisë sonë. Shkarkimi i tre gjeneralëve të lartë pikërisht tani në prag të zgjedhjeve nuk është rastësi, aspak rastësi, por ka lidhje kryekëput me procesin zgjedhor.

  1. Bedri -1 says:

   Shqiperine nuk e mbron SHBA as NATO dhe askush tjeter, jemi 100 vjet shtet i pavarur dhe kemi cdo kapacitet per tu vetqeverisur dhe per tu mbrojtur, vetem nje anti shqiptar mund te mos e besoj vendin e tij. Ti zoti Bedri shpine tende ja le ta ruaj apo ta administroj komshiu ndonjeher?? Gjeneralet e ushtrise nuk jane te perjetshem, ata e kan kaluar cdo afat ligjor te qendrimit ne grade dhe u liruan, kete e shpjeguan me se miri ne konference per shtyp ministria, ishte shume e qarte edhe baza ligjore edhe motivacioni, si shume gjeneral te tjere kan ikur edhe keta kur i mbaron afati. Konferenca pacavure e tre muskutjereve eshte edhe me e qarte tani, eshte kthyer tamam politike tani qe dolen sepse “qeni s’di te dali me nder po me te lehura”, Zevendes shefin e shtabit Sandrin, dua ta pyes pak po qan se la ndonje pune pergjysem apo i ngelen 900mij lek djeta ne muaj pa marre??? Te ndershmin Gjeneral Dhorin do ta pyesja: a i nxe me makina e tij materiale per t’u shitur per skrap?? Ndersa pyetja per te pafajshmin gjeneral Abazin eshte: te erdhi keq qe ste falenderuar per punen e mire apo qe s’te denuan se shtrive me shume kabull optik sec duhet??Sigurisht qe e kan merituar te tre shkarkimin, madje edhe ikjen me ceremoni prej kohesh!

   1. @bedri1 says:

    O goje corape, zaten rraca juaj e shkaterroi edhe komunizmin, ju rrezoni e ngrini qeverri ne cdo 24 ore. Grua e deshtuar e refuzuar keshtu do vdesesh me llapen jashte, e cmendur.

    1. Bedri -2 says:

     A kishe ndonje fakt kundershtimi pervec inatit paradoksal? Ndonje pergjigje per pyetjet? Sa per burrerine time, fjalet e tua te deshperuara i kam arme te inteligjences. Zoti ju falte! Tung!

 26. arbeni says:

  Kur ban dhe ky deshtaku si i forte?O zot ne dore te cfarer plehrash kemi ngelur.Po na e fut parta e prapa greku e serbi gjithe diten.

 27. kris says:

  me vjen keq per shkarkimet,por perse i duhen shqiperise kaq shume gjenerale e zevendes ministra mbrojtje per nje grusht ushtaresh qe mund ti drejtoje nje major apo kolonel.Keta gjenerale e kane fillur karieren ne mbledhje dhe dalin ne pension ne mbledhje.me shume gjenerale se sa ushtare

 28. enea says:

  Shkarkojne gjeneralet qe te vendosin ne vend te tyre shpellaret, e keshtu per tu pregatitur per mos dorezimin e pushtetit ne 23 qershor.

 29. Te vret noten – te var fjalim n’sabah takemi Moster!!!
  Poooor Dardha na e ka bishtin per mrapa o mostra!!!
  Ej burra, ky imomi i Demonkracise Tre -gishtore
  ene sa do na pellase MbiTank a p’e dini?!
  Ky Kellir- aktori ramizalise a dini gjo
  ku ka me hyp her qeter me lujt naj Film, a xheba?!
  Pytje:
  Ky llapaqeni Bandes PARDSY – Bardheve a xheba,
  si thoni,
  e ka mo t’holle shollen e surratit sot a DJE?!

  Kto filma i ka msu mo fort kur ja bon surratin pershesh e ja mbajten koken mrena ne uje- halesh,
  rekord e ka majt frymen, tamam si ket muj qe po plas,
  eh mor Imam LekurShitmi, s ‘ka me t’vye mo as Lkura , vec me ta bo…GAaaaJDe, o TreGishtor !
  Ka ca qe nuk do mcifen dot mas Gaxhoit o imam zgjyrsi!!

  S’te bojn’ dermana ato Gozhdet ku ke var Lkuren tate Te rjepacake te ndyre
  o veshgjat t0llumbAc e, …me nji gjemth ke me u cpu or bir i sat’ wme( nje fanatike pushteti, lapere e zeze))
  Hajd se zullumi kputet s’trashmi oooooooo imam leshi !!!

 30. Fan Noli – Marshi I Barabbajt

  Allalla, o rezil e katil, allalla,
  Stroni udhën me hithr’ e me shtok turfanda,
  Gumëzhit, o zinxhir e kamçik, baterma,
  Lehni, laro, kaba: Hosanna, Barabba!

  Tradhëtor, ti na nxive, na le pa atdhe,
  Ti na çthure, na çkule, na çduke çdo fe,
  Varfëri, poshtërsi, robëri ti na dhe,
  Derbeder, ujk e derr: Hosanna, Barabba!

  0 stërnip i Kainit, tepdil si bari,
  Ti na shtyp e na shtryth e ti gjakun na pi,
  Ti na ther e na grin e për qejf na bën fli;
  0 kokuth e lubi: Hosanna, Barabba!

  Në budrum, nëpër llom’ e kufom’ u-mallkofsh,
  Në skëterrën, katran e tiran, u-harbofsh,
  Me tam-tam e allarm’ e me nëm’ u-shurdhofsh,
  Në zëndan mbretërofsh: Hosanna, Barabba!

  0 i çgryer, i zhyer, i vyer për hu,
  Turp-e-ndot-kundërmonjës të krusen mbi gju
  Dallkaukët, kopukët e turmat pa tru,
  Zëmër-krund-e-gërdhu: Hosanna, Barabba!

  Allalla, o rezil e katil, allalla,
  Shtroni udhën me hithr’ e me shtok turfanda,
  Gumëzhit, o zinxhir e kamçik, batërma,
  Lehni, laro, kaba: Hosanna, Barabba!

 31. mirel says:

  Mire jua ben, derisa e katandiset ushtrine ne plere nuk me vjen fare keq per 3 gjenerala, pleshta pas bythes se Ministrave.
  Le tju bente dhe ceremonine, se keto ceremonite jane si ceremonite e plerave.
  Te gjithe lepijne dhe peshtyjne njeri tjetrin

  1. @MIREL says:

   Vera B. e bija e gjen. Sadikut,mjaft se le nam, kuptohesh 2 ore larg qe je VERONIKA E FAMSHME Shko vizitohu!

 32. ikandeja says:

  ceremoni me rastin e shkarkimit te tyre! keta jane l@qe nga trute!

 33. Shkupi says:

  Pune e madhe,do shkojne keta do vijne tjere gjeneral,cfar te keqe ka ketu? Pse reagojne mavite.mos ndoshta vetem duan te kene muhabet per te share tere kohen,apo mos mendojne se ua largojne ,,kopilat,,? Tani ministri eshte ai qe do te jete sipas mendimit te tije me i suksesshem, dhe cka pastaj? Ju qe reagonoi apriori per cdo gje dhe permbani gjithkend kush flet kunder PD pa mare parasysh se jan apo jo ne te drejte? I kisha lutur komentuesit mos ofendojne kurse ju Tema keni kujdes se cka nxjerni ne faqet tuaja.Fjalor poshterues antikulturor i paprecedente.

 34. nuk harroj says:

  Po prisni more djema se nuk i dini te gjitha!Keshtu veprohet me gjeneralet ne te tera vendet anetare te Nato-s ku ushtia ka me shume gjenerale se ushtare.

 35. Lejleku says:

  Ske faj ti o Imam Bajalldia.

 36. athina says:

  O .Z imami me siguri vjen nga nje familje

  e varfer dhe rrjedhimisht inferiore

  te erdhi dita te shuash URINE e femijerise.

  URIME.

 37. genci says:

  HAHAHAH me vjen per te qeshur me te gjitha komentet qe behen. E para jane te gjitha te politizuara dhe e dyta nuk kane asnje baze analize apo ndonje vertetesie.

  E para: Qe keta gjeneraluce u hoqen nga kjo ushtri qe ata vete kane shkaterruar nuk eshte ndonje humbje e madhe. Ata jane te 3 gjenerale koti dhe te paafte.
  Sander Lleshi-megjithese ka bere gjithe ate shkollim me para e ketij populli nuk ja kthyer me pune asnje qindarke, por i beri ate gjemen me te madhe forcave te armatosura i shkaterroi akademine, i shkaterroi vendin e shkollimit (te mos flasim per tenderat dhe parate e perfituar). Jo vetem kaq per ky tipi mos te kishte marre graden gjeneral do te ishte kolonel tani dhe do kishte edhe 2 vite per te qendruar ne grade. qe do te thote qe i ka marre gradat parakohe.
  LLeshi tjeter ashtu sic e ka dhe mbiemrin eshte vecse nje LESH, ati ti japesh 2 dele per ti mbajtur i humb rruges lere pastaj te drejtoje trupa.
  SPIRODHARI- ne ministri te mbrojtjes ky tipi ka nje emer tjerer qe i perkon me teper me karakterin e tij (SPIROKARI), eshte nje i paafte qe ska bere asgje ne jete, lere ata perrallat qe nuk morri pjese ne takimin me ata te NATO-s, po qa takimi ai nuk di as te flase anglisht.

  Me nje fjale keta tre derra qe jane pjese e shkaterrimit te ushtrise shqiptare ashtu sic u emeruan ashtu dhe u shkarkuan. Pse keta nuk kane ngritur pikepyetjet e tyre dhe te pyesnin ministrin apo presidentin perse shkelet ligjin dhe me bere gjeneral???? Sa vite do qendrojne gjenerale keta, kur te tre i kane mbushur vitet e qendrimit ne grade??? Mos valle donin te rrinin prap dhe ne vend te tyre te dilnin ne pesnion disa kolonel, se po nuk u hap vendi do dalin te tjeret ne lirim.

  E dyta: problemi qendron qe menyra si u hiqen eshte e paparanueshme. Per kete jam dakord. Megjithese keta sic e thashe me lart e meritonin jo vetem qe ti hiqnin por edhe ti paguanin ndonje gje per demin qe i kane bere ushtrise keta maskarenj. Ata sic ju sollen politikanet ashtu jane sjelle me vartesit, Sander LLeshi kur kalonte as nuk i fliste njeriu, nderkohe qe thonte jam gjeneral NATO, po cfare gjeneral nato po ti je Gjeneral Leshi dhe kaq.

  Hajt tung se na lodhen dhe keta tipar.

  P.S. Kush eshte gazetare investigativ le ta vertetoje, kjo shefja e Imamit, eshte emeruar ne SHAPE te Monsit (Shtabi Operacional i NATO-s). Shikoni cfare turpi, eshte emeruar ne stafin nderkbetar, post i ofruar per vendin tone, ishte per gjeneral dhe keta tanet e kerkuan per nder civil. deri ketu asnje problem, por meqe nuk mund te ikte vetem emeron edhe sekretaren e saj dhe shofer personal. 2 persona qe taksapaguesit shqiptare do te paguajne qira-rroga-per familjen etj te cilet jo vetem nuk mund te punojne ne ate vend pasi eshte post nderkombetar, por vendi yne nuk do kete asnje perfitim. duke u nisur qe nuk kane si te pozicionohen ne stafin nderkombetar ata do te emerohen ne perfaqesine tone ne SHAPE dhe gjithe diten do te rrine kot.
  Megithate kesaj (DONA CAPI e ka emrin-ta jep DONA) i kane bere nje nder te madh pasi burri dhe familja jetojne ne bruksel (rreth 60 km larg monsit) dhe me kete rast pervec rroges shteti yne (taksa paguesit shqiptar) mund ti bejne nje ndere qe te rrije prane familjes por jo vetem kaq qirane e shtepise mund edhe tja paguaje vetes.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *