TemA TV/ Berisha i përgjigjet Ramës në Roskovec: Rruga është punësim, NATO është liri kombëtare (VIDEO) | Gazeta Tema
 

TemA TV/ Berisha i përgjigjet Ramës në Roskovec: Rruga është punësim, NATO është liri kombëtare (VIDEO)

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika,Tema TV |

berisha ne fierKryeministri Sali Berisha iu përgjigj dy prej deklaratave të kryetarit të opozitës, Edi Rama. Ky i fundit ka sulmuar faktin se për çdo problem të Shqipërisë, Berisha ofron rrugët si zgjidhje. Po ashtu Rama ka deklaruar se anëtarësimi në NATO nuk është se u jep punë shqiptarëve.

Duke folur nga Roskoveci, Berisha tha se NATO është liri kombëtare, kurse për rrugët, tha se ato garantojnë punësimin.

“Ne do marrim statusin dhe do hapim negociatat me Bashkimin Europian. Po pala tjetër? Ju jeni dëshmitarë që para 3 ditësh u deklaroi shqiptarëve se NATO-ja është natë. Dua t’i them këtij zotërie se NATO-ja është liri kombëtare e garantuar përjetësisht, është prestigj i madh për shqiptarët, siguri madhore e tyre, është vende pune, mirëqenie, është e ardhmja. Në kohën kur do merrnim vizat, bënin gjithçka me protesta për të bllokuar heqjen e vizave. I mbajti peng 3 ligjet, të cilat në fund u detyrua t’i votojë. Ne duam votën tuaj sepse ne duam të krijojmë 250 mijë vende pune. Ne krijojmë vendet e punës sepse me reformat tona, bizneset e vogla u rriten me 80 përqind dhe bizneset e mëdha deri në 200-300 përqind. Ne krijojmë vende pune sepse ne hoqëm taksën mbi çdo lloj kapitali dhe mbi çdo lloj makineri për biznesin”, tha Berisha.

“Shoku në autobus premton se do heqë TVSH-në për 5 produkte bujqësore. Kjo është falimentim i fermave tuaja, kjo do të thotë që mishi i Brazilit, që prodhohet me një kosto shumë të lirë dhe me çmimet pa TVSH, do të eliminojë interesat tuaja për të rritur bagëtitë për mish. Kjo do të thotë që qumështi juaj të mos shitet për shkak të çmimit. Alternativa tjetër flet vetë.  Padituria nuk është kurrë argument. Unë i them zotërisë që ti s`ke arritur të kuptosh se rruga është punësim. Sepse ne në ndërtimin e rrugëve kemi punësuar shqiptarët. Pasi aty ku shkon rruga, aty shkon shpresa. Sepse ndërtuan rrugë, u ngritën biznese. Unë i them shokut të autobusit, dil nga autobusi që ta kuptosh që pa rrugë të mira nuk ka shërbim shëndetësor të mirë. Ne zotohemi që do ju mbrojmë ju, do mbrojmë prodhimet tuaja dhe do t’u japim para në dorë për akcizën e naftës, TVSH-në e gjithë inputeve, farërave dhe fidanëve”, vijoi Berisha./ep

108 Pergjigje per TemA TV/ Berisha i përgjigjet Ramës në Roskovec: Rruga është punësim, NATO është liri kombëtare (VIDEO)

 1. albano  --  4 Qershor, 2013 në 12:17 pm

  berisha ju genjen mos e besoni

  Përgjigjjuni

  • Klaudia  --  4 Qershor, 2013 në 12:30 pm

   Qendrove 8vje kryeminister dhe vec varferise korrupsionit , dhe kategorive te krimeve te ndryshme s’pame gje tjeter. Ne 23′ do marresh verdiktin qe meriton per 8-vjet qeverisje zoteri.

   Përgjigjjuni

   • Jolanda  --  4 Qershor, 2013 në 1:32 pm

    A ME THOT DOT NJERI SI ESHTE RRITUR PUNESIMI DHE MIREQENIA E SHQIPETAREVE NGA ANTARESIMI JON NE NATO

    NATO NUK PREK ASNJE NGA QYTETARET PERSONALISHT DHE NUK KA ASNJE NDIKIM NE JETEN TONE.

    KAQ E THJESHT.

    Përgjigjjuni

    • Tani  --  4 Qershor, 2013 në 6:25 pm

     Jo e vertet Jonalda, NATO nuk ka asnje ndikim ne jeten tuaj,sepse ti as qe e di rendesin e kesaj aleance. Por ka rendesi ne jeten dhe sigurine e Shqiptareve, te rrezikuar e kercnuar nga miqte tuaj greko-sllav.

     Përgjigjjuni

   • fl  --  4 Qershor, 2013 në 1:33 pm

    Quan sukses asfaltimin – injoranca me e madhe.

    Po pse ky ka 8 vjet dhe permend vetem copat e rrugve??? Sepse te besh nje rruge nuk do mend, dhe e ke te lehte korrupsionin. Mashtron kollaj me cilesine e punimeve, sic ka ndodhur rendom. Askush nuk kontrollon parametrat ne fund. Rruga prishet dhe do prape fonde per ta riparuar, pra perseri gjenerohet korrupsion.

    Justifikimi, le ti vjedhin gjysmat po vetem rruga te ndertohet, eshte justifikim fshatar – se ato gjysmat ti kane vjedhur ty dhe mua

    Përgjigjjuni

   • Renis  --  4 Qershor, 2013 në 1:35 pm

    Rruget e tua me shume na rendojne xhepat se sa na lehtesojne.

    Rruge te cilat ti i inaguron pa perfunduar, te bera pa kriter

    dhe jo rezistente. Cdo rikonstruksion kushton nderkoh qe fondet

    fillestare duhet te kishin qene mjaftueshem per te bere nje pune ù

    te mire.Por Z Berisha e ka mendjen te pasurohet vet e nuk pyt

    per hallet e popullit qe po rripet nga taksa.

    Përgjigjjuni

   • astriti  --  4 Qershor, 2013 në 1:36 pm

    Ky eshte kriminel, diktator, vrases dhe pishtar i djegur i “DemonKracise” Duhet rrezuar sa me pare nga pushteti, po ka qene paaftesia e Rames per ta bere kete gje.

    Votoni ne sondazhin per te nxjerr fituesin e ketyre zgjedhjeve, deri tani PD ka vetem 27% te votave –> http://www.vetemshqip.al/rumania-kunder-serbise-do-te-njohe-kosoven/

    Përgjigjjuni

  • mariol  --  4 Qershor, 2013 në 12:30 pm

   Ky eshte bo si BERISHA NE BOTEN E CUDIRAVE , se rri e shef gjera abstrakte dhe i duken reale fare!! Asnje nga premtimet qe ka thene ska bere , Prit kur te thote qe do bej rrugen tjeter te kombit AMERIK SHQIPRI , kshtu per fantazi ka po per realizim i mut ben

   Përgjigjjuni

  • gjyshja  --  4 Qershor, 2013 në 12:31 pm

   Pika qe nuk te bie ty me gjithe rruge,njerezit po vdesin per buken e gojes e ti akoma rruge.Me 23 qershor do e shohesh se sa keq e ke katandisur kete vend mor horr,populli do te te denoje me vote kunder.

   Përgjigjjuni

  • fabiani  --  4 Qershor, 2013 në 12:31 pm

   eshte shum patetike se si ti vazhdon akoma te mashtrosh para shqiptarve edhe te tallesh me jeten e tyre…. ik se nuk durohesh me ne 8 vite qeverisjje gjeja e vetme qe ke bere eshte te mbushesh xhepat e familjes tende edhe te rrjepesh shqiptaret…

   Përgjigjjuni

  • kaltra  --  4 Qershor, 2013 në 12:32 pm

   Mashtrove, genjeve ,vodhe ,vrave ,sakatove dhe prape ndenje 8-vje ne karrigen e kryeministrit . Ske per te ndenjtur me ne nje karrige qe semeriton nuk i gezon ato cilesi qe i duhen nje lideri keshtu shporru vete nga pushteti.

   Përgjigjjuni

   • Borana  --  4 Qershor, 2013 në 2:31 pm

    Kaltra, mund ta di ke paska vrar dhe masakruar moj e uruar,po te ishte ashtu sic thua ti nje person i tille nuk do te qeveriste vendin..
    Per Berishe jo vetem Shqipetaret, por edhe nderkombetaret kan respekte per te sepse personi ne fjale di si ta transmetoje tek tjetri respeltin, dhe jo si Kryetari i juaj qe nuk e din se cfar do te thote fjala respekt aq me pak ta trasmetoje ate tek te tjeret..

    Përgjigjjuni

  • relist  --  4 Qershor, 2013 në 12:32 pm

   njerzit po vuajne te papune dhe nuk po kane cfare te hane dhe Kryeministri cfare ben i jep Rruge per te ngrene?? ku jane keto rruge edhe ate te Durres-Kukes qe bere tu shkaterrua per 1 vit kto jane standartet qe ofron saliu.

   Përgjigjjuni

   • Tani  --  4 Qershor, 2013 në 6:26 pm

    E si do te udhetonte autobuzo mavi po mos te ishin rrruget?

    Përgjigjjuni

  • gertjan  --  4 Qershor, 2013 në 12:34 pm

   Epo ky ka lajthitur,po papunesia po rritet dita-dites ne kete vend e ky flet per punesim.Jeton komplet ne nje realitet krejt tjeter.Flet per realitetin e tij familjar e vajzes e djalit te tij qe u krimben ne para’ nuk flet per popullin ku pjesa derrmuese e familjeve shqiptare me zor mbyllin muajin,ku listat neper dyqane per nje pjese te popullit zgjaten cdo dite.Ja ky eshte zhvillimi qe na ka sjelle Saliu.

   Përgjigjjuni

  • guarin  --  4 Qershor, 2013 në 12:35 pm

   pikerish qe dhe njerzit ishin me dhune ne ate miting qe ti sali Nuk je gje vetem nje plak deshtatk qe ke meruar shqiperinn dhe e ke derguar Ne humnere..

   esht koha te kemi nje shqiperi europiane me shqipetar brenda shqiperis dhe josht saj duke pas Nje mirqeni e dhe nje jet te mir dhe me barazi dhe jo ca te nens e ca te babes.

   forca rilindje duhet te dim qe tiran esht ajo qe la edi rama …
   dhe Ne duhet tja shperblem me vote duke votuar 29

   Përgjigjjuni

  • Erisa  --  4 Qershor, 2013 në 12:35 pm

   ke 8 vite rrjesht qe merresh me partine socjaliste edhe nuk shikon halllet e populllit qe ne vetem prej politikave tuaja te deshtuara kane hyre ne nje krize qe ti ke 8 vjet qe nuk po ja gje fundin kshu qe ketij vendi nuk i duhesh me ti i duhet persona si Edi rama qe e gjeti Tiranen nje katrahuhre edhe e kthevi ne nje qytet model…. edhe pse ty te vjen veshtire ta pranosh ….

   Përgjigjjuni

  • fino alla fine  --  4 Qershor, 2013 në 12:40 pm

   Tu flasesh shqiptareve per punesim te pakten keto 4 vitet e fundit eshte me te vertete tallje per to.Populli nuk po gjen me asnje hapsire per te mbijetuar e jo me per nje jete normale,ja kaq e nderë eshte situata ne kete vend.

   Përgjigjjuni

  • Anastasia  --  4 Qershor, 2013 në 12:41 pm

   Sipas te dhenave te regjistruara ne evidencat gjendja e shqiperise eshte e keqe cdo statistike tregon se ju nuk keni punuar por keni mashtruar popullin duke vjedhur per vete dhe duke u pasuruar. Gjykimi per ate qe meritoni do ta merrni per 20dite zoteri.

   Përgjigjjuni

  • Enida  --  4 Qershor, 2013 në 12:46 pm

   8vite qe qendruat ne ate karrige besoji mjaftuan per te treguar sa mund te punonit ju dhe qeveria juaj per kete popull. Ju nuk ju mjaftuan keto vite sepse njeriu sa me shume te kete aq me teper do , lakmia per te pasur dhe deshira per te vjedhur u shtua dita dites dhe populli s’beri hajer me ju si kryeminister. Ne 23’ju do te gjykoheni por jo vetem per cfare keni bere per kete shtet por per gjithcka keni bere per cdo individ shqipetar brenda dhe jasht kufirit territorjal te R.Sh

   Përgjigjjuni

  • Esmeralda  --  4 Qershor, 2013 në 12:48 pm

   Na vine keq per veten tone qe u mashtruam dhe ju lame ne qeveri per kaq kohe , por ska per te ndodhur sepse njeriu gabon dhe meson nga gabimet e meparshme . Ditet tuaja po mbarojne z. kryeminister ne 23 do te ikesh nga qeveria per te mos ardhur me aty .

   Përgjigjjuni

  • ami  --  4 Qershor, 2013 në 1:13 pm

   Genjeshta dhe genjeshtra pa fund nga nje i lajthitur….gjendja ne Shqiperi perkeqsohet dita dites dhe ky akoma flet per mirqenie ekonomike..
   Zoti kryeminister nuk kane shqiptaret ekonomine e familjes tuaj dhe ndjekesve te tu!!

   Përgjigjjuni

  • elez  --  4 Qershor, 2013 në 1:14 pm

   sigurisht qe rruget jane garantojne punesim,imagjinoni sesa njerez kane punuar ne rrugen e kombit qe berisha e ndertoi dhe rama e kundershtoi sikur ka bere me cdo veper te berishes
   dhe ne cdo rruge qe po ndertohet jane punesuar shume njerez dhe kjo eshte nje mundesi qe ndertimi i rrugeve po u ofron njerezve
   pastaj rama te flasi kot,se ai nuk beri asnje rruge dhe sigurisht nuk ka si ta dije sa njerez kane nevoje per punesim

   Përgjigjjuni

  • klaudio  --  4 Qershor, 2013 në 1:19 pm

   rama ka qen gjithmone ai person qe mbajti bllokuar vendin tone nga integimi dhe te mos flasim per antaresimin te BE qe beri protesta ne menyre qe te ndikonin ne opinionin europian qe vendi jon te mos na jepte anetarsimin ne BE,por ne fakt nuk ia arriti dhe nuk ka per tia arritur kurre qe te bllokoje vendin tone nga anetaresimi i plote ne BE,eshte berisha qe po insiston gjithmone qe dhe vendi jon te jete pjese e BE edhe pse ka shume pengesa nga opozita,por pengesat jane gje e mire per berishen,se ka treguar faktet qe i kalon pengesat qe i dalin perpara

   Përgjigjjuni

  • indrit  --  4 Qershor, 2013 në 2:13 pm

   po mjaft mor derr mjaft car rruge e nato thua more psikoze shko terhiqi nje vizite ane tek 5 se ti ke hik per lesh,ore fytyre e degjeneruar cjane ato km genjeshtra qe thua shiko pak kavajen aty shikohen rruget qe ti more psiqik per 20 vjet nuk vure kurre dore megjithe ate dangallin refik rrugjen,aty shikohet se sa km genjeshtra ke bere ti,psikoze te xhiroi truri tani qe e pe kajen apo jo plere,nuk zhvillohek kurre atdheu yne me kete filoserb…

   Përgjigjjuni

  • altin  --  4 Qershor, 2013 në 5:07 pm

   …ironi e madhe kjo…
   shkon dhe flet per rruge ne Rroskovec.
   çfare rruge eshte bere ne aksin Fier – Rroskovec – Berat?
   asgje nuk eshte bere. vetem nqs ka mbushur ndonje grope tani per fushate.
   i shkaterruam makinat, u degjeneruam fare.
   kush ka fakte dryshe nga keto, le te flase

   Përgjigjjuni

  • Migeni (+j)  --  4 Qershor, 2013 në 11:18 pm

   Na pri bac per fitore te reja!
   Na pri qe te rafte rufeja!
   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/10/darka-e-fundit.html

   Përgjigjjuni

 2. Martini  --  4 Qershor, 2013 në 12:21 pm

  Z. Berisha ke 8 vjet ne pushtet dhe po thua gjithnje te njejtat genjeshtra. Perse nuk thua te verteten mbi situaten aktuale ekonomike. Ti zoteri permend zhvillimin dhe punesimir, kur ka qene qeveria jote qe ka cuar Shqiperine buze gremines dhe ka lene me mijera te papune neper rrugeve te TIranes.

  Përgjigjjuni

  • timi  --  4 Qershor, 2013 në 12:29 pm

   Ne NATO nuk e fute ti Shqiperine Berishe por e futi USA mos u mundo kot ta shesesh si arritje tenden sepse nuk te beson njeri nuk e beson edhe vete madje. Rruget ku jane si ka mundesi qe mburresh per rruge dhe nuk shofim gjekundi rruge?

   Përgjigjjuni

  • daku  --  4 Qershor, 2013 në 12:36 pm

   ku po shkojme me kete qeveri qe gjoja nderton rruge, po shkojme vetem drejt varferise se tejskajshme njerzit nuk po kan cfare ti japin femijve per te ngrene dhe ky thote rruge dhe per me teper te gjitha keto rruge ndertohen me borxhe dhe keto borxhe i ngelen femijve tane qe mire qe po rriten me mungesa por do te duhet te paguajne tere jeten borxhet per shiritat e saliut

   Përgjigjjuni

  • buffon  --  4 Qershor, 2013 në 12:37 pm

   Pergjigjen e komunitetit te Roskovecit dhe te gjithe shqiptareve do e marresh me 23 qershor kur te debojme njehere e mire nga ky vend.Nuk durohet me ky regjimi yt mbytes Sali,populli ka humbur shpresen per te dale nga ky batak ku e ke futur ti.

   Përgjigjjuni

 3. Rilindje  --  4 Qershor, 2013 në 12:21 pm

  Pika qe s’te bie. Po NATO nuk hahet o plak rrugac. Nato nuk e mbulon varferine, e as i zhduk listat neper dyqane.

  Përgjigjjuni

  • Kristi  --  4 Qershor, 2013 në 2:04 pm

   Rilindje,po pse mo ti mendon qe me ate taksen progresive ka per t’ua heq listen juve Rama???!!!
   Te pakten Berisha ka per te treguar se cfar ka ber per kete vend,por Rama cdo tregoje apo lakuriqsine e tij..

   Përgjigjjuni

 4. fredi  --  4 Qershor, 2013 në 12:22 pm

  nqse rruga do ishte punsim sot ne 1 milion te papun qe kemi ne shqiperi mos te gjithe gjysma do ishin ne pune o KM … kshu me pak fjjale ju jeni deshtimi i ketij viti ne kto 8 vite qeverisje …..

  Përgjigjjuni

  • Elmaz  --  4 Qershor, 2013 në 12:42 pm

   Po c’punesim ore. Ku do i nxjerre te gjithe papune. Qe nga deputetet demokrate qe i zevendesoi me halabak, hajdute dhe tradhtare profesioniste e deri tek militantet e pd.se qe i la rrugve ka tash pese vjet. Ka siguri vetem ortaket e vet qe ti mbroje me imunitet. Pas tija le te behet qameti ne pd

   Përgjigjjuni

 5. turi  --  4 Qershor, 2013 në 12:22 pm

  o njeri po pse flet vetem per Ramen?!!!!!

  Përgjigjjuni

  • Ramy  --  4 Qershor, 2013 në 1:06 pm

   Rama eshte rivali i tij Politik prandaj duhet te merret me te, fute trurin ne perdorim o turi thare

   Përgjigjjuni

 6. dudu  --  4 Qershor, 2013 në 12:23 pm

  rruge rruge dhe vetem rruge nuk di gje tjeter ky njeri? ok e kuptojme qe edhe rruget duhen por mos te harrojme se duhen edhe stimulime per shtresat ne nevoj duhet punesim duhet stimulim i fermerve duhet investim per rinine per sportin nuk eshte cdo gje RRUGE.

  Përgjigjjuni

 7. Elma  --  4 Qershor, 2013 në 12:23 pm

  Sali boll llomotite se asnje nuk i beson me gjithe ketyre mashtrimeve te tua, qe jane thjesht disa premtime elektorale dhe asgje me teper. Tani kemi nevoje per nje politikeqe te na sherbeje te gjitheve dhe jo vetem familjes tende.

  Përgjigjjuni

 8. besa  --  4 Qershor, 2013 në 12:24 pm

  po pra berishe po te ka ngelur ora te rruget ty njerzit nuk po kane buke per te ngrene ti vazhdon me rruget duhet pune se spo mbyllim dot muajin nuk ushqehemi dot me asfalt

  Përgjigjjuni

 9. Berti  --  4 Qershor, 2013 në 12:25 pm

  Prandaj cdo dite e me shume rritet numri i te papuneve ne kete vend se i ke punesuar ti me rruget qe ben qe jane jashte cdo lloj standarti. Politika jote eshte nje politike e mare fund sepse vetem po shkakton deme dhe po ul mireqenien e shqopetareve.

  Përgjigjjuni

 10. redi  --  4 Qershor, 2013 në 12:25 pm

  ne keto 8 vite ti ke treguar vetem perrallla per shqiptaret edhe per 8 vite i ke lene nje gjume letargjik po kjo gje me 23 qershor nuk ka per te ndodh me se prrallat e tua nuk ha me njeri edhe te gjithe jane te bashkuar peer te sjellle rilindjen ne kete vend …

  Përgjigjjuni

 11. dona  --  4 Qershor, 2013 në 12:26 pm

  ky eshte nje mashtrim tjeter i berishes, ti dhe rruget nuk i ke bere ore zoteri ndaj mos thuaj pallavra te kota, rruget jane per fushate se po inaguron cdo jave nga njen hajvan

  Përgjigjjuni

 12. orgi  --  4 Qershor, 2013 në 12:27 pm

  boll mashtrove Sali se te dolen te gjitha mashtrimet per rruget e tua nuk ke bere as cerekun e atyre qe thua vetem ke hapur germadha dhe nuk po i mbaron dot sepse i ke vjedhur ti dhe ministrat e tu te gjitha fondet e rrugeve. erdhi koha te largohesh Sali Berisha

  Përgjigjjuni

 13. loli  --  4 Qershor, 2013 në 12:27 pm

  po nato mund te jete liri o ditezi po nuk hap vende pune per te papunet e shumte qe ka shqiperia , ndaj jepi fund perrallave njeher e mire

  Përgjigjjuni

 14. maksi  --  4 Qershor, 2013 në 12:28 pm

  Punesim ? ti na ke bere te gjithve puntor llaci o Berish ?!! Jemi me fakultet dhe jemi te detyrum te punojm akoma kamarier se ska pune per ne , ca thua kshtu gjerash o legen burr !!? Ti ke 8 vjet qe rri e shto keto vendet e punes po gjithmon keto vende pune jan ne mendjen tende jo te realizuara , boll na genjeve me boll , dhe sa per nato seshte se e bere ti po te ra fati ta maresh pushtetin kur PS e kishte bere gati terrenin dhe ti thjeshte rastise jo se ti e bere mte mundshme hyrjen ne NATO

  Përgjigjjuni

 15. Kleopatra  --  4 Qershor, 2013 në 12:28 pm

  Gjyshi me antiplumb te largohet sa me pare nga kjo qeveri . Ti themi njezeri zhduku nga qeveria dhe nga jeta e cdo shqipetari se ke punuar vetem per vete dhe njerezi e tu shqipetaret jane me te varfer se ckane qene ne vitet 70-80.

  Përgjigjjuni

 16. redi  --  4 Qershor, 2013 në 12:28 pm

  gjeja me mire qe do i beje ketij vendi mbas 23 vjetesh qe ti merresh me politik do ishte qe me 23 qershor te largoheshe nga politika edhe te beje rolin e gjyshit duke perkedhelur nipat e tu edhe ti lesh vendin personave te tjere qe jane me te afte edhe me me viziion qe ti sjelllin rilindjen shqiperise ..

  Përgjigjjuni

 17. Dona  --  4 Qershor, 2013 në 12:30 pm

  Sali ti duhet ti japesh llogari te gjithe shqipetareve per keqperdorimin e taksave te tyre njerezit nuk duan vetem rruge ata kane nevoje te punojne te perfitojne sherbime shendetesore dhe shume nevoja qe ti dhe qeveria jote ja keni mohuar. Politoka e rrenimit vetem e ka demtuar kete vend ndaj dhe do te rrezojme te gjithe me vote ne 23 qershor mallikimi i ketij vendi do te mare fund.

  Përgjigjjuni

 18. kosta  --  4 Qershor, 2013 në 12:30 pm

  ngado qe vete ramen e ke me vete sali eeee, sa budall qe je ore te ka ngel ora te rama e autobusi , thuaj popullit cke bere mos dil e shpjego replikat e rames hajvan, kjo tregon se ti po lufton per pushtet personal jo per popullin dhe zhvillimin

  Përgjigjjuni

 19. denisa  --  4 Qershor, 2013 në 12:32 pm

  hahaahhah ky eshte i semur shkon ne roskovec per te prezantuar peudoprogramin e vet dhe merret me replika kunder rames hhhhahha ja zhvillimi saliut ti pergjigjet rames ah mjer ne thuaj

  Përgjigjjuni

 20. koli  --  4 Qershor, 2013 në 12:34 pm

  o ti me autobus po udhetojme dhe kudo qe shkojme e ndiejme rrugen drejt fitores dhe rruget e tua me gropa dhe te bera ne menyre siperfaqesore , ci duam rruget kur skemi cte hame o debil, po mir mo sali ne 8 vite vetem rruge ke bere

  Përgjigjjuni

 21. jonnida  --  4 Qershor, 2013 në 12:36 pm

  o saiiiiiii o nastradin e mos fol per bizneset e vogla se ato jane rrenuar me kohe e kane falimentuar se te ka ec ty biznesi familjar ok po populli blene buke me lista , shoku autobusit do te le me gisht ne goje

  Përgjigjjuni

 22. mirela  --  4 Qershor, 2013 në 12:38 pm

  eh cna beri ky neve moj na rrenoj e ne mashtroi keq fare te shkretet ne cna ka gjet, shihni mor cthote aman vetem kot , rama rama rama, rruge, rruge, rruge hej zot fol o cke bere

  Përgjigjjuni

 23. cama  --  4 Qershor, 2013 në 12:51 pm

  o berishe te lutem mos leh me, mjaft me hungurimat e tua. po ca vende pune ke mundesuar ti bre. ti ke punsuar spiune tuaj, njerz te pa afte profesionalisht. krejt e kundarta ka ngjar ore tutkun pa punsija eshte rritur dhe kete nuk ka shqiptare qe nuk e prek pervec teje dhe oborrit tend mesjetar, i cili eshte punsuar dhe pasuruar ne kurriz te shqiptareve te thjesht. ke punsuar dhe mbushur institucionet me burokrat dhe njerez te korruptuar. biznesin e ke zhvatur dhe e ke quar drejt gremines dhe kete e di cdonjeri qe ka ne biznes. ne te Rilindjes do bejem te kunderten do rrisim punsimin dhe do te ulim taksat per te shpetuar biznesin qe ti po e falimenton

  Përgjigjjuni

 24. Teta  --  4 Qershor, 2013 në 12:51 pm

  Une nuk e di, me thoni te dashur komentues se, cilat ishin favoret apo beneficet qe ne si popull perfituam me aderimin ne NATO. Nemos nen flamurin e NATO-s Saliut ju lejua te uzurpoje te gjitha institucionet e pavarura te shtetit.Zgjedhjet e 2009 me probleme, zgjedhjet e 2011 u vodhen e tjetersuan me ndihmen e KQZ.Ateher perse jemi ne NATO kur nuk permbushim standartet minimale te te drejtave tona lidhur me voten e lire??!!.Po vendet anetare perse bejne sehir,apo se ju duhen shqiptaret mish per top ne misionet paqeruajtese.A e dini se ne Itali mbi 62% e popullsise ishte kunder misioneve, kunder shpenzimeve marramendese,per shkak te krizes se rende ekonomike ne vend.
  Neve na rrofte NATO se ketu cdo dite po shtohen elemente te diktatures, duke filluar nga mesazhi i Berishes ne cel,dalja ne mitingje me detyrim,nxjerrja nga mesimi e nxenesve,largimi nga puna si kundershtar politik etej etj pa permendur se cfare ndodh ne parlament gjykata e ushtri.

  Përgjigjjuni

 25. KA QI  --  4 Qershor, 2013 në 12:56 pm

  ‘LIRIJA’ ESHTE JOTJA JO E SHQIPETAREVE,NDERSA RRUGET NE NJE VEND NE VARFERI ABSOLUTE NUK JANE ‘PUNESIM’POR HAJDUTERI DIREKTE E ‘BALLINJVE’ TE KOMBIT.

  Përgjigjjuni

 26. USTAI  --  4 Qershor, 2013 në 12:58 pm

  O Sali leshi, nuk varet liria kombetare tek bolet e botes or mik,provo dhe lerja dikujt LIRIN tende ne dor dhe atehere do ta kuptosh qe po nuk e mbajte afer dhe ta shtrengosh fort lirin,ai tjetri qe ja beson ta shpartallon he lum baba, ti je dhe burr me namuz.ruje vet LIRIN mos ja beso kerkuj me degjo mua.

  Përgjigjjuni

 27. anticensurë  --  4 Qershor, 2013 në 1:09 pm

  “NATO është liri kombëtare, kurse për rrugët, tha se ato garantojnë punësimin.”
  me naton na shkrive fare o halldup tropoje!!
  përse mor debil qënka liri kombëtare??
  kush na paska rrezikuar ndonjë herë ne???
  deri dje the se enveri shihte armiq gjithandej dhe e mbushi shqipërinë me bunkerë dhe armë!kur dje nuk rrezikoheshim nga askush,kush na cënoka lirinë sot??që NATO na qënka “liri kombëtare”?!
  rrugët na qënkan punë!?
  e çuditëshme mor torrovel!dhe thua se ke mësuar nga ekonomia,se në fillim nuk merrje vesh!!ti ke metur po aq idjot sa atëherë!të vetmen gjë që ke mësuar është vjedhja!me rrugët ke fituar para të madhe dhe direkt në dorë!!
  të tërë këto invesitme të njëanshme kanë prurë para të madhe në xhepat e tu dhe çuarjen e shqipërisë drejt falimnetimin!!këto invetime me para borxh kanë pasuruar ty dhe kanë varfëruar vëndin!
  ti or debil nuk ke bërë investime në prodhim!prodhimi çon përpara vëndin dhe jo shërbimi!!rrugët janë vetëm infrastrukturë që po nuk u mbështetën tek prodhimi nuk kanë asnjë vlerë!!sa do të mira të jenë rrugët shqiptare ato nuk trasportojnë prodhimin shqiptar!!prodhim që është aq sporadik dhe aq i vogël sa mund të qarkullonte dhe në rrugët e viteve ’60!!
  një investimnë prodhim do të kishte forcuar shtetin,do të kishte ndërtuar rrugët dhe të gjithë infrastrukturën e shtetit,por ti nuk do të kiser mundësinë të vidhej aq sa ke vjedhë!!
  për këtë krenohesh ti or debil,kurse kundërshtari tënd shalë gjatë as që ja ka idenë si të të kundërvihet!!bën gam gam kundër hënës dhe asgjë më tepër!!

  Përgjigjjuni

  • Ata nuk ishin vetem  --  4 Qershor, 2013 në 2:51 pm

   CFARE FLET MORE ANTICENSURE !!!! MBUSH RRESHTA ME BUDALLALLIQE
   KESHTU ESHTE SHUM E PERLUM . NGA FANATIZMI I JUAJ NUK DINI SE CFAR FLISNI

   Përgjigjjuni

   • Tani  --  4 Qershor, 2013 në 6:37 pm

    hahaha,@ata nuk ishin vetem e kupton se ku do shkoj shqiperia me kuqeloshet? Mos dhashte Zoti qe vellezrit e Ruso-Kinezve te vijne ne pushtet. Se e vertet, c’na hy ne pune NATO pastaj!

    Përgjigjjuni

  • vz gjirokastriti  --  4 Qershor, 2013 në 2:51 pm

   Sala me shoke nuk e ka kuptuar kurre ,qe lirija kombetare eshte tek
   ndergjegjija e popullit te tij,e jo tek Nato leshi e tek Nato pordha.
   Lirija e skllavit eshte tek lirija ne shpirtin e tij dhe sikur te jete
   ai i lidhur me me te rendat zinxhire.Puna e skllaverise shqiptare eshte
   se lirine e shpreh dhe e thote skllavi me i madh i tij.

   Përgjigjjuni

 28. kasandra  --  4 Qershor, 2013 në 1:12 pm

  po Rama ne cilat rruge ecen kur ben fushate me autobusin e tij, apo leviz me helikopter, Rama ka skaduar me kohe dhe nuk din me se cflet.

  Përgjigjjuni

 29. aurora  --  4 Qershor, 2013 në 1:14 pm

  rama nuk e don as zhvillimin e as qetesine, ai eshte mesuar me rremujen, kaosin dhe nuk i pelqen rregulli e zhvillimi. ai zhvillim quan vetem xhepat e tij dhe mafies se tij.

  Përgjigjjuni

 30. Html  --  4 Qershor, 2013 në 1:17 pm

  “Ne do marrim statusin dhe do hapim negociatat me Bashkimin Europian. Po pala tjetër? Ju jeni dëshmitarë që para 3 ditësh u deklaroi shqiptarëve se NATO-ja është natë. Dua t’i them këtij zotërie se NATO-ja është liri kombëtare e garantuar përjetësisht”

  -Cit. sali berisha, atdhedashes
  😀

  Përgjigjjuni

 31. sara  --  4 Qershor, 2013 në 1:17 pm

  kryetari i PS-se nuk e dine se cfare do te thote qetesi dhe zhvillim, ai zhvillim quan katrauren qe beri ne Tirane, ndersa qetesi quan revoltat qe ai ben, si 21 janari, protestat dhe grevat e urise qe zhvillon ne mes te bulevardit, ky eshte zoti Rama, nje i shkare nga mendte qe nuk eshte fare ne binare.

  Përgjigjjuni

 32. House Music  --  4 Qershor, 2013 në 1:18 pm

  Keto socialistat jane bere komunsita fare, te mos them qe kane qene te tille… Po si mund te mohosh naton dhe be?
  #Turp!

  Përgjigjjuni

 33. Sql  --  4 Qershor, 2013 në 1:20 pm

  Si mund ti jepni te drejtene qeverisjes ketij personi socialist kur nuk don popullin dhe shtetin e tij, duke thene qe nato eshte nate?

  Përgjigjjuni

 34. degisa  --  4 Qershor, 2013 në 1:22 pm

  Rama eshte kundra zhvillimit dhe permiresimit te jetes se Shqipetareve, kete e ka treguar me veprimet e tij, ai mbajti peng vendin tone per marrjen e statusit kandidat te BE-se, tani del e thote qe NATO eshte erresire kur te gjithe e dine funksionin qe ajo ka, ruajtjen e qetesise dhe mbrojtjen e vendit. ai nuk i do keto gjera pasi kerkon ta beje Shqiperine si ne kohen e xhaxhit, mjere per ato qe nuk e kuptojne se cili eshte Rama.

  Përgjigjjuni

  • papi  --  4 Qershor, 2013 në 11:42 pm

   eshte mjere edhe per ne qe e kuptojme po e mori rama .rama i thote gjyshe saliut populli thote plakut degjojini fjalen dhe jo ….

   Përgjigjjuni

 35. JavaScript  --  4 Qershor, 2013 në 1:22 pm

  E di une cfare duan keto socialistet, keto duan te kene marredhenie te mira me Kinen dhe Komunistat e tjere se vetem keshtu mendojne se do ecin perpara ne mes te europes… Sepse harruan kur Europa u beri embargo politike ketyre te gjitheve…!

  Përgjigjjuni

  • anticensurë  --  4 Qershor, 2013 në 1:49 pm

   o debil
   kalove nga html në java skript tashti??
   nuk rritet prodhime me emra e numra”firmash” fiktive!

   Përgjigjjuni

 36. alban4eva  --  4 Qershor, 2013 në 1:24 pm

  NATO-ja liri kombetare??? po pse, nga kush rrezikohemi te pushtohemi???
  o S-halè serbi, i vetmi pushtim i Shqiperise je ti serb i ndyre qe na ka shitur te greku dhe serbi.. pis i ndyre shpellar..!!

  Përgjigjjuni

  • Meda  --  4 Qershor, 2013 në 1:42 pm

   Per barrbona si Puna jote sduhet me u Bo shum x Shqipnin po ka faj zoti Kryeminister qe ben ter kto tmira

   Përgjigjjuni

 37. Tech  --  4 Qershor, 2013 në 1:30 pm

  “Shoku në autobus premton se do heqë TVSH-në për 5 produkte bujqësore. Kjo është falimentim i fermave tuaja, kjo do të thotë që mishi i Brazilit, që prodhohet me një kosto shumë të lirë dhe me çmimet pa TVSH, do të eliminojë interesat tuaja për të rritur bagëtitë për mish. Kjo do të thotë që qumështi juaj të mos shitet për shkak të çmimit. Alternativa tjetër flet vetë.”

  Fakte Lale, ska llafe!
  Llogaritje me laps e leter!

  Përgjigjjuni

 38. Mozi  --  4 Qershor, 2013 në 1:34 pm

  Ske faj o Berishe se ska Rob shqipria qe tet vlersoje x tgjithe kte pune qe po ben x Shqiprine e Kombin …

  Përgjigjjuni

 39. Lutfiu  --  4 Qershor, 2013 në 1:40 pm

  O rame si ka mundsi m lale qe slodhesh iher nga kto akuza dh tshofesh vtm 1 her njet punen tate dhe tmos mundohesh tflasesh x cdo gj qe ste takon

  Përgjigjjuni

 40. Rati  --  4 Qershor, 2013 në 1:51 pm

  Ju kan Lon Allahun tgjith ju Militantet e Palloshit tgjat 😉

  Përgjigjjuni

 41. Rama !  --  4 Qershor, 2013 në 1:53 pm

  Qetsohuni Karamele ! Pse lodheni kot duke repliku njeri-tjetrin kr dihet se nje i smur psiqik nk vjen nkrye tshtetit dhe do kemi vec fitore te kryeministrit

  Përgjigjjuni

 42. Berti Lagjes Tefikut !  --  4 Qershor, 2013 në 1:55 pm

  O bossa hiqeni mensh krejt se endrroni kot se do fitoj ai Rrota partis socialiste kshuqe mos u lodhni kot derr derr neper webe tu komentu se e lodhet dhe moderatorin e shkret qe ju shef komentet !

  Përgjigjjuni

 43. Dioni  --  4 Qershor, 2013 në 2:00 pm

  Truri i Rames ka shume nevoje per me shume leksione sepse duket qart ne argumentat dhe pergjigjet qe i jep..
  Kshuqe sa do qe te mundohet Berishes kurr nuk i avrohet as te themra e kembes jo me te krahasohet me te..

  Përgjigjjuni

 44. Mamuthi  --  4 Qershor, 2013 në 2:02 pm

  Perpara x Ndryshim o Njerez Se rilindja ka 2 mandate qe po thot qe do Rilindi dhe spo Mundet dot se asnjerit sja mush menjen me kto llogari qe ben x TVSH etj.

  Përgjigjjuni

 45. KOSOVARI  --  4 Qershor, 2013 në 2:04 pm

  PO VJEDHJET DHE VRASJET CFAR JANE . . . PER TY ?

  Përgjigjjuni

 46. çun plazhi  --  4 Qershor, 2013 në 2:06 pm

  VDEKJE VDEKJE VDEKJE QELBèSIRèS

  Përgjigjjuni

 47. alban4eva  --  4 Qershor, 2013 në 2:09 pm

  Meda, barboni ne kete rast je ti, si nga ana fizike si nga ana mendore. biles me shume nga ana mendore.

  kjo e mira e Natos cfare te “mire” ka sjelle deri tani, a ma thua?? a solli buke, pune, drejtesi, shendetsi me shume??? jo..!! nuk solli. ateher cfare e mire na qenka kjo sipas teje o Meda qe s’ke medje.!!
  ne prape jemi te varfer, pa uje edhe pa drita, pa shendetsi, pa arsim, pa siguri, pa te ardhme.

  ku e shef te miren e Natos ti meda ??? dhe ne Nato nuk hyme per merite te S-halè serbit, sepse ushtria jone eshte ushtri teater, me Imamrat dhe Gjunkshat ne krye.
  ne Nato hyme se i interesonte Amerikes, qe shef te shqiptaret nje aleat te besueshem..

  ti Meda vazhdo dhe haj Naton, te befte mire. kurse populli nuk ka buke te haje..!!
  injorance shekullore dhe shpellare..!!

  Përgjigjjuni

  • Meda  --  4 Qershor, 2013 në 3:39 pm

   Hahahahha o bosi sbohesh ti asiher mem tregu mu injorancen a kupto se sje asigjo nket shtet edhe mos rri tu llap kot po hap syt ene shif o bishaa a mir ? Ik ruj bythen e palloshit se ms fitosh naj ven pune se ngele tu komentu si i deshperum neper blogje edhe injorancen ktu e shfaq ti bisha vogel se x tipa si puna jote sduhet me u punu asiher nshtet … Her tjeter meno 2 her kr tfolesh edhe tkomentosh se nodh gjo tjeter pastaj 😉

   Përgjigjjuni

 48. Ambra  --  4 Qershor, 2013 në 2:12 pm

  Rama si gjithemone eshte dhe ka qen kundra te mires per popullin Shqiptar, per mendimin tim ai njeri qe nuk di te krijoje nje familje te qendrueshme harroje qe di te drejtoje nje shtet te tere aq me pak qe t’ua dije hallet njerezve te ketij vendi..

  Përgjigjjuni

 49. treni  --  4 Qershor, 2013 në 2:17 pm

  deri sa te kemi berishen kemi me hec me hapa te sigurt. fitore i madhi sali.

  Përgjigjjuni

 50. Elda  --  4 Qershor, 2013 në 2:22 pm

  Keto 8 vite qeveria ne pushtet ka ber arritje te medha per vendin, dhe ju i kundershtoni un habitem kur lexoj ca komente te cave ketu, nderkohe rruget qe eshte ceshtja me kryesore per vendin Berisha i ka ber iu pelqen juve apo jo..

  Përgjigjjuni

 51. Eriselda  --  4 Qershor, 2013 në 2:39 pm

  Gjitha ata qe nuk i konsiderojne veprat e tua si te mireqena per kete vend duken qarte jo vetem qe jane kundra teje por edhe vendit tone Shqiperise..
  Ti vetem vazhdo keshtu perpara Z.Berisha sepse je i vetmi njeri qe di ti mbaje premtimet qe ben..

  Përgjigjjuni

 52. Kol Tivari  --  4 Qershor, 2013 në 2:41 pm

  Gomare social-bytharo-bolshevik,qe jeni gomare te lindur,te rritur gomare dhe do te ngorrdhni gomare kjo nuk ka diskutim, -RRUGA eshte jeta e cdo kombi ,pa rruge nuk ka jete ,nuk ka mirqenje nuk ka zhvillim,nje llogari e thjeshte per gomaret social-bythara-bolshevik, ne kohen e kristaq rames dhe spiro kolekes distanca Kukes-Tirane behej per 8-te ore, nje masakar qe ska koment, sot per 2-y ore e ben kete rruge, kursen karburant,kursen goma, kursen kohen qe eshte flori e shkuar floririt o gomare -social-bytharo -bolshevik, po pse pa lodhem kot meqense juve jau kane bere gjylperen qe ne embrion dhe nuk ndryshoni, gomar te lindur, te rritur gomare dhe te tille do te ngorrdhni.

  Përgjigjjuni

 53. Desaret  --  4 Qershor, 2013 në 2:50 pm

  Por me se i ke bere rrugët,o shpellar? Me borxhe? Po kush do t’i shlyej?Merkel thote se ai vend qe ka borxhe, nuk eshte nje vend i lirë! ” Ku qendron ti me fjalet e Merkel? Nato ka amerikane dhe anglez,italiane dhe franceze qe thone se nuk vlen, shpenzon parate e qytetareve? Kur nuk ekziston Traktati i Varshaves, thotë edhe Bler, perse duhet Nato ? Rama e ka drejtë dhe mbase degjon Toni Bler qe eshtë keshilltar i tij i deklaruar! Bler dhe sot tek “La Repubblica”gazete italiane shkruan se terrorizmi islamik eshtë një kërcënim…Titulli:” Il filo che unisce i killer di Londra alla Tirania di Damasco”(fq.1,) Pra ka rajonizime lufte, dhe talebane islamike qe duan te mbajne pas zhvillimin,ku njeri prej tyre ke qene dhe je ti!…Sepse ke vrare si monster qytetare te pafajshem dhe shkaterruar shtetin!Rruget e tua te bera e ribera dhjetra here, natyrisht i duhen shqiptareve, por mundesisht jo me borxhe dhe jo me politike për te qendruar me cdo kusht në pushtet…Gjuthe bota nderton dhe bën grataciela,ferma prodhuese ekologjike ne piramida xhamlleu dhe grataciela moderne; ti mendon fshatarin me lopën perdore;gardhet e tua të Vicidolit;pulat në qymeze,vadat me ujin e maleve,që dhe pse mund të krijojnë prioritet rrethanor dhe agroturizëm, nuk përbëjnë zhvillim modern, epërsi teknologjike, gje që tê gropos si je groposur dhe harruar thirrjet idjoteske,për borronica,arrorë dhe mbjellje manaferrash…Përse nuk po i permend?A shikon mbiprodhimin e portokalleve,domateve,qumshtit ne Itali,sepse industria ka perparuar kudo dhe fundos rendimentin që eshtë teper i lartë, teper cilsor, por me mungesë të madhe tregu!Brazili do prodhoje kafene se ti nuk mund ta prodhosh;por ti pse prishe industrine e rende ku Kromi ynë eshtë i treti në botë, nafta shfrytezuar 12 perqind…bakri, hekuri etj…Ku i ke kombinatet gjigande te tekstileve që Merkel ja kerkon Spanjes?Perse i prishe? Duhesh denuar!Pazari yt i Rroskovecit, u vlen militanteve të tu,për mashtrim, por jo Shqiperise dhe shqiptareve!Rama shume më i pergatitur se sa ti!Pas tij rri,Toni Bler që kerkon gjer dhe shkrirjen e Nato!…

  Përgjigjjuni

 54. Kotropuzi koki-mullarek USA.  --  4 Qershor, 2013 në 2:50 pm

  Ej ce ka gjete Meron qe nuk censuron te djathtet ne keto komente , ku censura ne Gazeten e tij Tema ka qene e jashtzakonshme,nga 100% e komentusve te djathte u censuroheshin 99.8%. Ce ka gjete Meron mos valle e ka kuptuar dhe ky se me Palloshin Rama nuk ka te ardhme, me mire vone se kurre thot populli yne .

  Përgjigjjuni

 55. LICEU FRANCEZ KORCE  --  4 Qershor, 2013 në 3:01 pm

  Sterilat e PD-se. I ngop Saliu me lugen bosh. Si nuk ju vjen pak era qytetari, por popull raja mbetet. I beni hosana nje kufome politike, qe vetem genjen diten per diell dhe digjeni nga gezimi kur degjoni sesi ulerin dhe mallkon kedo qe i ze rrugen. Sepse te tille jeni, sepse demokracine nuk e kuptoni si shteti per qytetaret, por shteti per partine, sepse lirine e individit e kuptoni si liri per t’ju sherbyer juve. Ju mund t’ju mashtrosh me gjithcka, sepse aq tru keni. Ju nuk kuptoni as NATO, as BE, sepse dhe ato i dini si torta e pavaresise. Ju nuk keni aq tru, sa te kuptoni se zhvillimi nuk eshte asfalti per dekor, por arteiet qe lidhin tregje, fabrika, komunitete, porte.
  Me 23 Qershor, qytetaret e ketij vendi do ti thote lamtumire frymes berishiste qe si re e zeze ka 20 vjet mbi kete vend.

  Përgjigjjuni

  • Tani  --  4 Qershor, 2013 në 6:49 pm

   Liceu Ruso-Greko-Sllav thuaj e jo Francez.Ti nuk perfaqeson liceun as Korcaret.

   Përgjigjjuni

 56. O.R  --  4 Qershor, 2013 në 3:17 pm

  ky perfundimisht eshte i marr. nuk di cte shkruash me pare per te. i ka te gjitha te zezat. Liria jote ndoshta, po nuk ka vend ne NATO ore idiot qe i merr njerzit me zor e ju thot hajdeni ne miting, ndryshe do ju heq nga puna.

  Përgjigjjuni

 57. Kruja  --  4 Qershor, 2013 në 3:32 pm

  Rruget nuk zgjidhin punesimin. Jane te perkoheshme si vende pune. Infrastruktura behet qe ti sherbeje prodhimit. Per shembull, ka nje plan rajonal ku ndertohen uzina, fabrika perpunimi, miniera etj dhe hapja e rruges behet ne ate funksion te percaktuar.

  Jo hap rruge kuturru… po neser ku shkojne ate te ‘punesuar’ te rrugeve?!!!!!!

  “Qeversije” alla-Berisha. Dhe ja ku jemi sot, vendi me i korruptuar i europes, vend tipik afrikan ku njerzit duan te largohen sa me pare nga vendi i tyre.

  Ik o Gjysh, mire te thote Rama.

  Përgjigjjuni

 58. soldat  --  4 Qershor, 2013 në 3:35 pm

  O SOCIALISTA SLLAVO -RUS .TYMNAJA JUAJ SKA ASNJE EFEKT . NATO DO TE THOTE QE JUVE ZOTI SALI BERISHA JU SHKULI DHEMBET SKENI MUNDESI TE BENI 97-TA ! QARTE
  A E KENI TE QARTE ! VETEM ME VOTE JO ME USHTRI ME GJENERAL TE ENVER DIKTATORIT . KUR SALIU THOTE : do tju thye nofullat = NATO
  Pervec zhgarravinave qe beni ketu si komentus dhe llastikut te brekeve skeni me asgje .

  Përgjigjjuni

 59. Ushtarak me arme ne dore deri ne vdekje.  --  4 Qershor, 2013 në 3:55 pm

  Nje koment i Kol Tivarit e ka vene piken mbi -I- te lumt Kole ti po i njofshe Bytharet e Edit me rrenje e dhemballe.

  Përgjigjjuni

 60. Koli  --  4 Qershor, 2013 në 5:58 pm

  Berishen e mbeshtet Amerika.

  Përgjigjjuni

 61. alban4eva  --  4 Qershor, 2013 në 6:09 pm

  Meda ,

  une s’kam nevoje te te tregoj injorancen ty, se ti dukesh qe je kokrra e injorantit qe ne te shkruar. e ke shkruar nja dhjete here fjalen “bisha”. si duket je mesuar me kafshe dhe bisha ti.
  me pak fjale, ti nuk di te shkruash shqip. cfare te te tregoj ty une o i mjere..!!!
  pastaj, nuk e kuptoj, kush eshte ky palloshi qe une u dashka ti ruaj bythen?? mos e ke fjalen per Edi Ramen??
  ja ku duket perseri injoranca jote orientale. une nuk jetoj fare ne Albanistanin tend dhe te S-halè shpelles.

  une jetoj jashte shtetit dhe e di cfare eshte puna, rregulli, pastertia, vendi i punes, ligji, drejtesia, etj etj.. une s’kam nevoje ti kerkoj Rames vend pune, biles jam skeptik edhe me Ramen. ky eshte ndryshimi midis teje dhe meje, se ti je militant, une nuk jam.
  kurse ti qe jeton aty i mat gjerat me parametrin tend salinian.

  nese ka njeri qe i ruan apo i lepin bythen njeriut, je ti, qe u shqeve duke mbrojtur bacen e shpellave. po normale, do fitosh edhe ti kocken tende ne darke kur te mbarosh pune.

  dhe tjetra, cfare do te thuash me ate ti, “kujdes kur flet se ndodh gje tjeter pastaj”..!!!
  cfare ndodh o Meda, pa he thuaje, ta marrim vesh…!!

  Përgjigjjuni

  • erjon  --  4 Qershor, 2013 në 7:13 pm

   alban4eva !!! PO TI MOR KATUNDAR TANI PO DEGJON DHE SHEH QE NE HAPSIREN KOMBETARE SHQIPETARE FLITET DHE SHKRUHET GEGERISHT . PO , NE 79 % TE POPULLSISE !?
   LENI MER ATO BUDALLALLEQE DUKE TREGU SE KU JETO . ESHTE FJALA PER KAUZEN SHQIPETARE E JO PER I COP BUK PER ATE QE TI SLE PJAT PA LA ATJE KU JE : NUK DONI SALEN JU SE DONI ATE QE U A BONTE NONAT . PASI PERZUN 1 000 000 SHQIPETARE , KELYSHET E TYRE TANI BEJNE SI POLITIKANE DHE SHPETIMTARE TE SHQIPETAREVE. trap.

   Përgjigjjuni

 62. flamur  --  4 Qershor, 2013 në 7:30 pm

  Shoh shume tipa qe thojne qe nato sska asnje ndikim ne jetet tona. A jeni ne vete? Nato jo vetem qe ka ndikuar ne jetet tona por i ka permirsuar ato. Cdo biznesmen e ka pare vendin tone me nje sy tjeter me nje sy me te sigurt sec e shihte me pare ne vitin 2005 por ju nuk ja keni haberin ca eshte nato-ja dhe flisni.

  Përgjigjjuni

 63. Blerta  --  4 Qershor, 2013 në 7:37 pm

  Shohe shume po shume komente qe kur i lexon me te vertet qe te shqetesojne, te dhemb koka kur shikon se shume shqipetar nuk arrijne te kuptojne se ceshte e mira dhe e keqa .
  Habitem kur shohe komente qe grinden me njeri-tjetrin per shkak te bindjeve politike.
  Jetojme ne demokraci ku te gjithe kemi te drejten dhe lirine e fjales, mendimit, bindjes, besimit, etj etj … por me duket absurde qe ne shekullin ne te cilin ne jetojme te kete kaq shume fjale banale ne fjalorin e perditshem…
  Politika eshte mese e qarte se cila e meriton e cila jo…
  Nuk kemi nevoje per fjale, shpifje, parrallisje fushate , por per vepra.
  Rruget nuk jane te parendesishme ashtu sic citojne disa , sepse jane te domosdoshme , NATO nuk eshte nje aleanc e pavlere sepse eshte shume e nevojshme dhe na mbron ne si vend.
  PD ka bere goxha vepra per tu vleresuar dhe per kete duhet te kemi mirenjohje te pakten.
  Nuk jam militante e PD-se thjesht eshte opsioni me i mire per vendin tone, sepse une i dua keto vepra , dhe me kane ndihmuar per te arrit ato gjera qe une dua te arrij nepermjet ketyre veprave . Pa liberalizimin e vizave , pa rruge sdo te kishte zhvillim …

  Përgjigjjuni

 64. alban4eva  --  4 Qershor, 2013 në 8:35 pm

  erjon

  ne radhe te pare, fjala “kauza” nuk eshte gegerisht.

  e dyta, c’hyn gegerishtja me komentin qe kam bere une me lart?? a ma shpjegon??

  e treta, c’hyn komenti im me ato qe ke shkruar ti, ma shpjegon edhe kete?? lexoje mire kujt i kam shkruar dhe perse i kam shkruar.

  nuk dua Salen une??? po pse, eshte krim dhe mekat te mos duash S-halè kafshen??? sepse deri tani, po te lexosh pjesen derrmuese te komentuesve, eshte mekat dhe psikopatllik e kunderta, te mbash anen e S-halè serbit tani ne 2013, kur dihet cfare i ka bere ky vampir Shqiperise..!!

  duam ate qe na “ben” nenat??? po kush na qenka ky qe na “beka” nenat o erjon, na e thuaj ti qe e dike, na e thuaj ti qe u paske mbajtur kandilin nenave tona..
  pa he na e thuaj o erjon, meqe qenke i zgjuar..!!

  Përgjigjjuni

 65. anja  --  4 Qershor, 2013 në 8:38 pm

  Ku keni pare ju zhvillim pa infrastrukture ?

  Përgjigjjuni

 66. omeri  --  4 Qershor, 2013 në 10:06 pm

  Shqiperia ka 2 alternativa:te vazhdoj endrren qe ka nisur,ose te futet ne nje deshperim qe mund tia fali vetem nje njeri si Rama.dhe normalisht populli do te zgjedh te paren,sepse e ka pare mjaft mire qe per 8 vjet me radhe eshte punuar shume per te arritur ketu ku jemi.dhe normalisht edhe nje 4 vjecar tjeter eshte mjaft i domosdoshem per cdo qytetar qe ne radhe te pare mendon veten e tij dhe te mirat qe sjell futja ne BE dhe me pas per veten.dhe ky eshte qytetari europian qe aspirojme te behemi

  Përgjigjjuni

 67. liri drejtesi  --  4 Qershor, 2013 në 10:32 pm

  Nuk eshte e veshtre qe te blesh nje tufe njerezish te “lire”, per te mbuluar humbjen e kombetares.Fatkeqesisht. Saliu i Berishajve i thote popullit: kujdes shendetin se mendja te ka lene.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *