#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

KQZ vendos: Televizionet të transmetojnë materialet e montuara në selitë e partive

berisha ne vloreRikthehet sërish çështja e materialeve të montuara nga selitë e partive politike për fushatën elektorale.

Në vitin 2011, kjo çështje ngriti debatin nëse kjo i mundëson zgjedhësit që të jetë i informuar siç duhet.

Por edhe kësaj herë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të detyrojë televizionet të pranojnë transmetimin e materialeve të përgatitura nga vetë selitë e partive.

“Në rast se operatori refuzon të transmetojë materialet e përgatitura nga vetë subjekti zgjedhor, operatori njofton menjëherë dhe ia vë në dispozicion menjëherë Bordit të Monitorimit të Medias këto materiale për t’i verifikuar. Bordi i monitorimit të Medias vlerëson materialin dhe i propozon raportin përkatës për miratim KQZ-së brenda 12 orëve. BMM nëse vlerëson se materiali plotëson kriteret teknike i propozon KQZ-së transmetimin e materialit nga operatori, në përputhje me rregullat e Kodit Zgjedhor dhe akteve të KQZ-së. BMM nëse vlerëson se ky material nuk i plotëson kriteret teknike i propozon KQZ-së kthimin e materialit subjektit zgjedhor. KQZ merr vendim brenda 24 orëve në lidhje me propozimin e BMM. BMM monitoron zbatimin e vendimit të KQZ-së,” thuhet në vendimin e KQZ-së./ep

34 komente në “KQZ vendos: Televizionet të transmetojnë materialet e montuara në selitë e partive”

 1. turi says:

  sdo me i njxerr baca ata qe gjuajne me gurr me duket… :p

  1. Rapsodi says:

   SALIHI na ka ne rapsodeve qe per 1 Euro ja bejme nje varg se bashku edhe me muziken.
   Ja shiko DUKE KLIKUAR KETU

   1. Rapsodi says:

    SALIHI na ka ne rapsodeve qe per 1 Euro ja bejme nje varg se bashku edhe me muziken.
    Ja shiko KLIKO KETU

    1. Dritani says:

     Turi, ska gje se do i gjuajme me votat tona kur te votojme Edi Ramen ne 23 qeshor.

     1. dorjeta says:

      Po sigurisht qe ishte e pritshme.
      Do te kenaqe veten me ato videot e montuara sikur saliut i kane shkuar shume njerez ne shesh.
      Do te sigurohet qe fytyra e tij e plakur te mos duket e tille ne media.
      Do te sigurohet qe antiplumbi i tij te mos jete fokusuar nga kamerat.
      Do te sigurohet qe zeri i tij i cjerre e i lodhur te mos tingelloje i tille ne media.

      1. Zeneli says:

       KQZ vendos: “Nese Sala flet ose urdheron, znj.Lleshi eshte e detyruar te zbatoje cdo urdher pa kundershtim”.
       Me kete veprim eshte hapur rruga per materialet propagandistike te Sales. KQZ=Loder e pushtetit.

      2. Besniku says:

       KQZ-ja eshte bere tama si mbiemri i kryetares, znj. Leshi, nuk merret vesh se perse po punon ai institucion, presupozohet se duhet te punoje per shqiptaret nderkohe qe po punon per Saliun dhe per PD. Nga anet tone themi “u be lesh e li”, edhe KQZ ashtu eshte bere “lesh e li”

     2. refik says:

      Si ka pelqyer vetja saliut ne videot e fundit!
      Duket shume plak, duket shume i lodhur, duket i kerrusur, kameramanet nuk e kane kapur ne pozicion te mire per ta shfaqur ne ekran.

    2. gimi says:

     po normale se PD do te mbuloje pislleqet qe ben vete dhe per te bere kete i duhet ti mbylli gojen televizioneve, kjo nuk eshte e drejte te gjithe duhet te vihen kunder ketij lloj mentaliteti komunist kjo eshte e patolerueshme

    3. ai Miki i sales says:

     Nuk fiton dot me ndershmeri sic e ka bota po je Nje hadut qe NUk ke forcen e popullit dhe vetem krcenon dhe tash tana instuticionet jan te krecenuar nga ana jote po cfare paske qen ik lere shqiperin te jetoj Me rini e harmoni o plakush Me 23 qeshore gjyshin do ta shkarkojm nga pune se boll po vun shqiperia .

   2. dani says:

    jo vetem qe nuk do me i nxjerr po ai i shkreti eshte zhdukur dhe nuk i dihet me as nam as nishan kush e di se ku e ka futur sala ne ndonje skute deri sa ti ikin shenjat e drurit qe i kan dhene rojet e tija per te mos thene qe edhe mund te mos jete me i gjalle i shkreti. jetojme ne nje shtet kriminal qe duhet rrezuar me patjeter

   3. orgi says:

    te gjithe e kane kuptuar tashme qe KQZ ben vetem detyrat qe i le Berisha dhe mesa duket i beka ne menyre te perpikte. por TV nuk duhet ta pyesin fare se cfare thone dhe nese duan mund te shkojne vete te filmojne dhe te transmetojne realitetin

   4. orgi says:

    Te gjithe e kane kuptuar tashme qe KQZ ben vetem detyrat qe i le Berisha dhe mesa duket i beka ne menyre te perpikte. por TV nuk duhet ta pyesin fare se cfare thone dhe nese duan mund te shkojne vete te filmojne dhe te transmetojne realiteti.

   5. AI ATJE says:

    Gjithmone shqiperia vuan nga ky sali berisha qe Nuk do te ket me kete shanc te drejtoj shqiperin qe e ka shkaterruar.

    Stoppp BOLLL TE DURUAMM SHT KOHA E RILINJDES..

  2. D12 says:

   kush eshte kjo qe ka vendosur??? KQZ??? car eshte kjo??? ahhhh po eshte ajo selia e PD qe ndryshon voten e qytetarve sic e kerkon saliu… po kush e pyet me KQZ mir qe ekzistoka akoma se e kishim harruar

  3. Guarinn huah says:

   Nuk e di se cfare po ju tregon shqipetareve me keto dy javete e fundit qe te kan mbetur si kryehorr dhe ke shkaterru shqiperin qe sot e vuan shum ne te gjitha anet esht Koha e rilinjde boll te durum o plakushh tash Jan ditet e fundit esht koha e rilinjde esht koha te kemi drejtesi dhe Nje vend europina .. dhe me drejtesiii e qetsi Nuk duhet kercenuar Populli vota esht e lire forca rilinjde

  4. Sidorela matraku says:

   CFARE PO I BEN KESAJ SHQIPERI PO IK O PLAKUSH SE NA SHKATERROVE nUK DUHET TE VUAJN SHQIPTARET NGA TI O nJERI I PA SHPIRT..

   Esht koha e rilinjde dhe e drejtesi se njerzeve qe Kan vite qe vetem krekojn drejtesi dhe ate nuk e gjen se esh nje kryeministr qe din vetem te vjedhe e te shkaterroje Ne gjdo kohe,.

   FOrca rilinjde.
   votoni 29 -mendoni per jeten tuajjj..

 2. Toni I. says:

  Po fotoja e Sali llapès çne…

 3. populli says:

  Tani do kemi mitingje me 500 mije banore pjesemarrje. Hahaha

 4. Shpiragu says:

  PO U SHFAQEN MATERJALET E PERGATITURA NGA PARTITE PER FUSHATEN ,DO KENAQEMI SEPSE NGA 3.5 MILION QE JEMI DO SHTOHEMI 10 FISH E DO BEHEMI 35 MILOON. PO KINI KUJDES SE MOS NA SHFAQNI DHE FYTYRAT E ATYRE QE MUND TE KEN VDEKUR E NE VEND QE TE GEZOHEMI DO QAJME PER NJEREZIT QE NA KANE VDEKUR E I SHOHIM SI TE GJALLE.

 5. ardi says:

  prap se prap sido qe te jete puna ne si popull shumfishohemi per zgjedhje. nuk e dim pse.

 6. Malesori says:

  Si duket KQZ ka marre udhezimin nga doktori qe do ti montoje ne studio takimet e tije ,sepse i ka rene audinca dhe pjesemarrja neper takime pavaresisht se po zgjedh sheshe gjithnje e me te vogla

 7. Niku says:

  Tani do te shihni montazhe spekatalore te mitingjeve te PD ku nga 100 vete do te shihni dhjetefishin e tyre ,prandaj eshte kerkuar qe materialet ti kene te gatshme ne media

 8. Ascona says:

  Qeveria e ka gati studion e montazhit ,ate te TVSH-se ose ato te Sandrit.
  Te dy kanale njesoj si berisha propagandojne me te madhe nate e dite sukseset e munguara te qeverise,packa se te dy mbahen e parate e taksapaguesve

 9. vola xhixhi says:

  Deri tani ne takime qe zhvillon kryeministri me nxenesit e shkollave per tu dorrezuar teserat e partise se tije vetem studio e tije ndjek aktivitetin dhe kjo eshte TVS

 10. Meti says:

  te pakten sudioja e tije nuk do kete lodhje per tu pergatitur se te gjitha takimet jane njesoj shpifje ,akuza dhe perralla,mjafton te beje nje montazh dhe vetem do ndryshoje titrat se Fjalimeet e Berishes jane njesoj

 11. Claus says:

  Per cdo film le te shkruhet poshte me te medha:

  “Ky eshte nje film i pregatitur nga partia ne fjale dhe jo nga gazetaret tane!”

  Keshtu cdo njeri mund ta dalloje cili film eshte bere nga gazetaret e mediave dhe cili jo.

  Cdo veprim e ka nje kunderveprim.

 12. cama says:

  ky njeri dhe shpura e tij e KQZ e ka vendosur te beje cdo gje per te grabitur me dhune votat e shqiptarev duke ber cfardolloje marifeti grabitcare. e cuditshme por edhe e dhimshme ne ende nuk jemi ne gjendje te ndertojme zgjedhje te ndershme ku respektohet vullneti i qytetarareve te ketij vendi sipas interesave me te mira kombetare

 13. cama says:

  ky sali do te rrembej dhe te nenshtroj cdo gje sepse vetem te perdori forcen dhe hilet di sepse nuk i ka mbetur me asnje alternativ per ta shpetuar nga humbja e madhe

 14. O.R says:

  I duhej e kjo gje Sales, se pervec listave te buxhetorve duhet ti shumoj e ca me efekte qe te duken shum. se me kronikat e lulit e lleshit do ja kalojm e turqis, do thon ca ishin ata njerez ne protest, ne kishim me shum.

 15. ola says:

  me pare lexoni lajmin dhe pastaj komentoni, me duket se nuk e keni kuptuar se per cbehet fjale, persa i perket komentuesve qe thone qe nuk duhet te nxjerri kafshet qe gjuajne me gure, ato ishin kafshet e PS-se dhe tani do gjuajne demokratet me vote dhe do ju dhembe me shume se guret dhe plakat e trotuareve qe shkulet dhe gjuanit ju.

 16. eriola says:

  fushata behet nga partite perkatese dhe normalisht edhe spotet publicitare duhen te pregatiten pikerisht nga vete ato, nuk ka asgje per tu kontestuar apo per tu bere lajm, cdo parti e din vete sesi i ben keto spote dhe TV duhet thjesht ti paraqesin per publikun e gjere.

 17. ajaza says:

  Ky eshte te besh treg te lire dhe te pa varur edhe pas kaq vjetesh objektet privata te medias duhet te veren nga shteti se cfare duhet te transmetojne dhe po qe se nuk i trasmetojne do te gjobite epo keshte thuaj qe te merremi vesh se nuk po kuptohemi rrofte urdheruesi KQZ zedhenes i PD edhe 19 dite do ti durojme po pastaj cfare?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24974
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24974
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X