KQZ vendos: Televizionet të transmetojnë materialet e montuara në selitë e partive | Gazeta Tema
 

KQZ vendos: Televizionet të transmetojnë materialet e montuara në selitë e partive

Postuar në: Aktualitet,Politika |

berisha ne vloreRikthehet sërish çështja e materialeve të montuara nga selitë e partive politike për fushatën elektorale.

Në vitin 2011, kjo çështje ngriti debatin nëse kjo i mundëson zgjedhësit që të jetë i informuar siç duhet.

Por edhe kësaj herë Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka vendosur që të detyrojë televizionet të pranojnë transmetimin e materialeve të përgatitura nga vetë selitë e partive.

“Në rast se operatori refuzon të transmetojë materialet e përgatitura nga vetë subjekti zgjedhor, operatori njofton menjëherë dhe ia vë në dispozicion menjëherë Bordit të Monitorimit të Medias këto materiale për t’i verifikuar. Bordi i monitorimit të Medias vlerëson materialin dhe i propozon raportin përkatës për miratim KQZ-së brenda 12 orëve. BMM nëse vlerëson se materiali plotëson kriteret teknike i propozon KQZ-së transmetimin e materialit nga operatori, në përputhje me rregullat e Kodit Zgjedhor dhe akteve të KQZ-së. BMM nëse vlerëson se ky material nuk i plotëson kriteret teknike i propozon KQZ-së kthimin e materialit subjektit zgjedhor. KQZ merr vendim brenda 24 orëve në lidhje me propozimin e BMM. BMM monitoron zbatimin e vendimit të KQZ-së,” thuhet në vendimin e KQZ-së./ep

34 Pergjigje per KQZ vendos: Televizionet të transmetojnë materialet e montuara në selitë e partive

 1. turi  --  4 Qershor, 2013 në 11:27 am

  sdo me i njxerr baca ata qe gjuajne me gurr me duket… :p

  Përgjigjjuni

  • Rapsodi  --  4 Qershor, 2013 në 12:11 pm

   SALIHI na ka ne rapsodeve qe per 1 Euro ja bejme nje varg se bashku edhe me muziken.
   Ja shiko DUKE KLIKUAR KETU

   Përgjigjjuni

   • Rapsodi  --  4 Qershor, 2013 në 1:06 pm

    SALIHI na ka ne rapsodeve qe per 1 Euro ja bejme nje varg se bashku edhe me muziken.
    Ja shiko KLIKO KETU

    Përgjigjjuni

    • Dritani  --  4 Qershor, 2013 në 2:18 pm

     Turi, ska gje se do i gjuajme me votat tona kur te votojme Edi Ramen ne 23 qeshor.

     Përgjigjjuni

     • dorjeta  --  4 Qershor, 2013 në 2:30 pm

      Po sigurisht qe ishte e pritshme.
      Do te kenaqe veten me ato videot e montuara sikur saliut i kane shkuar shume njerez ne shesh.
      Do te sigurohet qe fytyra e tij e plakur te mos duket e tille ne media.
      Do te sigurohet qe antiplumbi i tij te mos jete fokusuar nga kamerat.
      Do te sigurohet qe zeri i tij i cjerre e i lodhur te mos tingelloje i tille ne media.

      Përgjigjjuni

      • Zeneli  --  4 Qershor, 2013 në 2:43 pm

       KQZ vendos: “Nese Sala flet ose urdheron, znj.Lleshi eshte e detyruar te zbatoje cdo urdher pa kundershtim”.
       Me kete veprim eshte hapur rruga per materialet propagandistike te Sales. KQZ=Loder e pushtetit.

       Përgjigjjuni

      • Besniku  --  4 Qershor, 2013 në 2:49 pm

       KQZ-ja eshte bere tama si mbiemri i kryetares, znj. Leshi, nuk merret vesh se perse po punon ai institucion, presupozohet se duhet te punoje per shqiptaret nderkohe qe po punon per Saliun dhe per PD. Nga anet tone themi “u be lesh e li”, edhe KQZ ashtu eshte bere “lesh e li”

       Përgjigjjuni

     • refik  --  4 Qershor, 2013 në 2:34 pm

      Si ka pelqyer vetja saliut ne videot e fundit!
      Duket shume plak, duket shume i lodhur, duket i kerrusur, kameramanet nuk e kane kapur ne pozicion te mire per ta shfaqur ne ekran.

      Përgjigjjuni

    • gimi  --  4 Qershor, 2013 në 2:36 pm

     po normale se PD do te mbuloje pislleqet qe ben vete dhe per te bere kete i duhet ti mbylli gojen televizioneve, kjo nuk eshte e drejte te gjithe duhet te vihen kunder ketij lloj mentaliteti komunist kjo eshte e patolerueshme

     Përgjigjjuni

    • ai Miki i sales  --  4 Qershor, 2013 në 2:50 pm

     Nuk fiton dot me ndershmeri sic e ka bota po je Nje hadut qe NUk ke forcen e popullit dhe vetem krcenon dhe tash tana instuticionet jan te krecenuar nga ana jote po cfare paske qen ik lere shqiperin te jetoj Me rini e harmoni o plakush Me 23 qeshore gjyshin do ta shkarkojm nga pune se boll po vun shqiperia .

     Përgjigjjuni

   • dani  --  4 Qershor, 2013 në 2:21 pm

    jo vetem qe nuk do me i nxjerr po ai i shkreti eshte zhdukur dhe nuk i dihet me as nam as nishan kush e di se ku e ka futur sala ne ndonje skute deri sa ti ikin shenjat e drurit qe i kan dhene rojet e tija per te mos thene qe edhe mund te mos jete me i gjalle i shkreti. jetojme ne nje shtet kriminal qe duhet rrezuar me patjeter

    Përgjigjjuni

   • orgi  --  4 Qershor, 2013 në 2:26 pm

    te gjithe e kane kuptuar tashme qe KQZ ben vetem detyrat qe i le Berisha dhe mesa duket i beka ne menyre te perpikte. por TV nuk duhet ta pyesin fare se cfare thone dhe nese duan mund te shkojne vete te filmojne dhe te transmetojne realitetin

    Përgjigjjuni

   • orgi  --  4 Qershor, 2013 në 2:27 pm

    Te gjithe e kane kuptuar tashme qe KQZ ben vetem detyrat qe i le Berisha dhe mesa duket i beka ne menyre te perpikte. por TV nuk duhet ta pyesin fare se cfare thone dhe nese duan mund te shkojne vete te filmojne dhe te transmetojne realiteti.

    Përgjigjjuni

   • AI ATJE  --  4 Qershor, 2013 në 3:07 pm

    Gjithmone shqiperia vuan nga ky sali berisha qe Nuk do te ket me kete shanc te drejtoj shqiperin qe e ka shkaterruar.

    Stoppp BOLLL TE DURUAMM SHT KOHA E RILINJDES..

    Përgjigjjuni

  • D12  --  4 Qershor, 2013 në 2:23 pm

   kush eshte kjo qe ka vendosur??? KQZ??? car eshte kjo??? ahhhh po eshte ajo selia e PD qe ndryshon voten e qytetarve sic e kerkon saliu… po kush e pyet me KQZ mir qe ekzistoka akoma se e kishim harruar

   Përgjigjjuni

  • Guarinn huah  --  4 Qershor, 2013 në 2:48 pm

   Nuk e di se cfare po ju tregon shqipetareve me keto dy javete e fundit qe te kan mbetur si kryehorr dhe ke shkaterru shqiperin qe sot e vuan shum ne te gjitha anet esht Koha e rilinjde boll te durum o plakushh tash Jan ditet e fundit esht koha e rilinjde esht koha te kemi drejtesi dhe Nje vend europina .. dhe me drejtesiii e qetsi Nuk duhet kercenuar Populli vota esht e lire forca rilinjde

   Përgjigjjuni

  • Sidorela matraku  --  4 Qershor, 2013 në 3:03 pm

   CFARE PO I BEN KESAJ SHQIPERI PO IK O PLAKUSH SE NA SHKATERROVE nUK DUHET TE VUAJN SHQIPTARET NGA TI O nJERI I PA SHPIRT..

   Esht koha e rilinjde dhe e drejtesi se njerzeve qe Kan vite qe vetem krekojn drejtesi dhe ate nuk e gjen se esh nje kryeministr qe din vetem te vjedhe e te shkaterroje Ne gjdo kohe,.

   FOrca rilinjde.
   votoni 29 -mendoni per jeten tuajjj..

   Përgjigjjuni

 2. PSE KA KQZ?  --  4 Qershor, 2013 në 11:36 am

  FOLEN VEGLAT E SALES

  Përgjigjjuni

 3. Toni I.  --  4 Qershor, 2013 në 11:42 am

  Po fotoja e Sali llapès çne…

  Përgjigjjuni

 4. populli  --  4 Qershor, 2013 në 12:02 pm

  Tani do kemi mitingje me 500 mije banore pjesemarrje. Hahaha

  Përgjigjjuni

 5. Shpiragu  --  4 Qershor, 2013 në 12:56 pm

  PO U SHFAQEN MATERJALET E PERGATITURA NGA PARTITE PER FUSHATEN ,DO KENAQEMI SEPSE NGA 3.5 MILION QE JEMI DO SHTOHEMI 10 FISH E DO BEHEMI 35 MILOON. PO KINI KUJDES SE MOS NA SHFAQNI DHE FYTYRAT E ATYRE QE MUND TE KEN VDEKUR E NE VEND QE TE GEZOHEMI DO QAJME PER NJEREZIT QE NA KANE VDEKUR E I SHOHIM SI TE GJALLE.

  Përgjigjjuni

 6. ardi  --  4 Qershor, 2013 në 1:05 pm

  prap se prap sido qe te jete puna ne si popull shumfishohemi per zgjedhje. nuk e dim pse.

  Përgjigjjuni

 7. Malesori  --  4 Qershor, 2013 në 2:24 pm

  Si duket KQZ ka marre udhezimin nga doktori qe do ti montoje ne studio takimet e tije ,sepse i ka rene audinca dhe pjesemarrja neper takime pavaresisht se po zgjedh sheshe gjithnje e me te vogla

  Përgjigjjuni

 8. Niku  --  4 Qershor, 2013 në 2:26 pm

  Tani do te shihni montazhe spekatalore te mitingjeve te PD ku nga 100 vete do te shihni dhjetefishin e tyre ,prandaj eshte kerkuar qe materialet ti kene te gatshme ne media

  Përgjigjjuni

 9. Ascona  --  4 Qershor, 2013 në 2:29 pm

  Qeveria e ka gati studion e montazhit ,ate te TVSH-se ose ato te Sandrit.
  Te dy kanale njesoj si berisha propagandojne me te madhe nate e dite sukseset e munguara te qeverise,packa se te dy mbahen e parate e taksapaguesve

  Përgjigjjuni

 10. vola xhixhi  --  4 Qershor, 2013 në 2:31 pm

  Deri tani ne takime qe zhvillon kryeministri me nxenesit e shkollave per tu dorrezuar teserat e partise se tije vetem studio e tije ndjek aktivitetin dhe kjo eshte TVS

  Përgjigjjuni

 11. Meti  --  4 Qershor, 2013 në 2:34 pm

  te pakten sudioja e tije nuk do kete lodhje per tu pergatitur se te gjitha takimet jane njesoj shpifje ,akuza dhe perralla,mjafton te beje nje montazh dhe vetem do ndryshoje titrat se Fjalimeet e Berishes jane njesoj

  Përgjigjjuni

 12. Claus  --  4 Qershor, 2013 në 2:41 pm

  Per cdo film le te shkruhet poshte me te medha:

  “Ky eshte nje film i pregatitur nga partia ne fjale dhe jo nga gazetaret tane!”

  Keshtu cdo njeri mund ta dalloje cili film eshte bere nga gazetaret e mediave dhe cili jo.

  Cdo veprim e ka nje kunderveprim.

  Përgjigjjuni

 13. cama  --  4 Qershor, 2013 në 2:43 pm

  ky njeri dhe shpura e tij e KQZ e ka vendosur te beje cdo gje per te grabitur me dhune votat e shqiptarev duke ber cfardolloje marifeti grabitcare. e cuditshme por edhe e dhimshme ne ende nuk jemi ne gjendje te ndertojme zgjedhje te ndershme ku respektohet vullneti i qytetarareve te ketij vendi sipas interesave me te mira kombetare

  Përgjigjjuni

 14. cama  --  4 Qershor, 2013 në 2:53 pm

  ky sali do te rrembej dhe te nenshtroj cdo gje sepse vetem te perdori forcen dhe hilet di sepse nuk i ka mbetur me asnje alternativ per ta shpetuar nga humbja e madhe

  Përgjigjjuni

 15. O.R  --  4 Qershor, 2013 në 4:22 pm

  I duhej e kjo gje Sales, se pervec listave te buxhetorve duhet ti shumoj e ca me efekte qe te duken shum. se me kronikat e lulit e lleshit do ja kalojm e turqis, do thon ca ishin ata njerez ne protest, ne kishim me shum.

  Përgjigjjuni

 16. ola  --  4 Qershor, 2013 në 4:30 pm

  me pare lexoni lajmin dhe pastaj komentoni, me duket se nuk e keni kuptuar se per cbehet fjale, persa i perket komentuesve qe thone qe nuk duhet te nxjerri kafshet qe gjuajne me gure, ato ishin kafshet e PS-se dhe tani do gjuajne demokratet me vote dhe do ju dhembe me shume se guret dhe plakat e trotuareve qe shkulet dhe gjuanit ju.

  Përgjigjjuni

 17. eriola  --  4 Qershor, 2013 në 4:33 pm

  fushata behet nga partite perkatese dhe normalisht edhe spotet publicitare duhen te pregatiten pikerisht nga vete ato, nuk ka asgje per tu kontestuar apo per tu bere lajm, cdo parti e din vete sesi i ben keto spote dhe TV duhet thjesht ti paraqesin per publikun e gjere.

  Përgjigjjuni

 18. ajaza  --  4 Qershor, 2013 në 5:08 pm

  Ky eshte te besh treg te lire dhe te pa varur edhe pas kaq vjetesh objektet privata te medias duhet te veren nga shteti se cfare duhet te transmetojne dhe po qe se nuk i trasmetojne do te gjobite epo keshte thuaj qe te merremi vesh se nuk po kuptohemi rrofte urdheruesi KQZ zedhenes i PD edhe 19 dite do ti durojme po pastaj cfare?

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *