FOTO LAJM/ Flamujt e PD-së pushtojnë transportin publik

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Sociale |

Ky është një nga autobusët e linjës Tiranë- Kamëz, i dekoruar me një flamur të Partisë Demokratike.

Në fakt të gjithë autobusët e kësaj linje, në pronësi të kompanisë Shpresa Al, kanë vendosur flamujt blu në krah të shoferit.

Pasagjerët, që udhëtojnë me këtë linjë, ankohen për një gjë të tillë, por përdorimi i flamurit të Partisë Demokratike, sidomos në këtë periudhë, është një licencë për të fituar më shumë se një licencë.

Ndërkohë opozita është angazhuar që do të rishohë angazhimin e këtyre kompanive në fushatën elektorale, duke riparë licencat e tyre.

Një nga emrat konkret të denoncuar nga opozita ka qenë ai i kompanisë Belle Air.

shpresa al

IPTV duke filluar nga 790 Leke ne muaj Na ndiqni ne Facebook Sherbimi VOD

31 Pergjigje per FOTO LAJM/ Flamujt e PD-së pushtojnë transportin publik

  1. Alma  --  6 Qershor, 2013 në 7:30 pm

    Deshperimi Saliut ska fund! Po e ndjen ikjen deri ne palce i ziu!

    Përgjigjjuni

    • lini  --  6 Qershor, 2013 në 7:39 pm

      Kto jane jo normale dhe nuk duhet te ndodhin ne asnje vend.
      Ne shqiperi po perdoret policia e cdo qe qe eshte e popullit ne sherbim te saliut dhe kjo nuk eshte normale.

      Përgjigjjuni

      • herta  --  6 Qershor, 2013 në 8:03 pm

        Saliu me qelbesirat e tij po perdor cdo lloj marifeti te mundshem per te reklamuar partin e tyre te deshtuar. po perdorin te gjithe sektroret e shtetit per lodra vetem qe tja arrisin qellimit.
        Qe policia e shtetit te futen ne pune per te vene flamura kjo eshte e turpshme dhe jasht cdo rregulli.

        Përgjigjjuni

        • klevis  --  6 Qershor, 2013 në 8:29 pm

          Po perpiqen qe te bejne pershtypje me zor tek njerezit dhe po bejne cdo gje per te krijuar sikur i gjithe populli eshte me Saliun

          Keto marifete behen me ane te forces dhe me ane te presionit.

          Përgjigjjuni

          • Klara  --  6 Qershor, 2013 në 8:48 pm

            Saliu gjithtmone keshtu ka bere. Ai nuk do tja dije nese shkelet ligji apo jo. Per te rendesi ka qe te gjithe njerezit te shohin flamurin e PD ne cdo vend.

            Përgjigjjuni

            • Urim  --  6 Qershor, 2013 në 8:58 pm

              Filozofia e Saliut eshte cfare eshte publike duhet te vendoset ne sherbim te tij. Ai nuk po le asnje gje pa e shfrytezuar per fushaten e tij.

              Njerez cdo gje qe po ben Saliu eshte ne kundershtim me ligjin dhe per kete ne duhet ti japim atij denimin me te madh.

              Përgjigjjuni

            • Kristina  --  6 Qershor, 2013 në 10:20 pm

              Eshte turp kush degjon qe berisha kerkon perseri vota sepse te gjithe e dine tani me se keto jane menyrat e vetme qe ai perdor ne fushate.abuzime me gjithcka publike

              Përgjigjjuni

      • zenuni  --  6 Qershor, 2013 në 8:17 pm

        turp per kete qeveri qe transporti publik le per te deshiruar, eshte ne kushte mjerane dhe nuk investon aspak per te permiresuar kushtet e transportit publik, por shpenzon para ne menyre te pakontrolluar per flamure e per materiale te tjera te fushates.

        Përgjigjjuni

      • Alan  --  6 Qershor, 2013 në 8:20 pm

        Kjo eshte nje turp shume i madh qe po ben PD sepse ajo po kerkon qe me force te behet protagoniste ne cdo cep te shqiperise po ama po perdor te gjitha menyrat.

        Ajo nuk do te arrije qe te mbyse frymen e Rilindjes.a

        Përgjigjjuni

    • Visi  --  6 Qershor, 2013 në 7:43 pm

      E shihni se sa po lengojne keta qent e saliut?
      Po kerkojne shprese kudo ku te munden, kedo qe kane mundesi te blejne.
      Por vota e vertete, ajo qe kerkon ndryshimin e vertete per kete vend, nuk mund te shitet!
      Populli do i jape voten masive e me vullnet te plote PS, e ska nevoje te fuse reklamime vend e pavend neper kompanite private!

      Përgjigjjuni

    • artann  --  6 Qershor, 2013 në 7:57 pm

      Nuk e kuptoj se si ka ftyre dhe DHE DEL PERPARA POPULLIT DUKE THENE UN DO BEJ DO KTHEJ

      Ku ne te veretet Nuk ka bera azgje vetem dy rrugica

      dhe del neper vende duke dhe premtime ku 8 vite me par sterdha ster ster dha premtime dh ne te veret Nuk mbajti as NJe

      Nuk e Ku shumica e shqipateve Bazohe dhe thoj qe saliu esht kshu ashtu ku ne te veret esht Nje nga mafjozet me te medhje Ne shqiperi

      Përgjigjjuni

    • sabriu  --  6 Qershor, 2013 në 8:04 pm

      ju do te beni, ju do te beni ju do te beni, vec keto di te thuash nderkohe qe duhet et thash cke bere 8 vite sali 8 vite ke vjedh , ke rrenuar , ke genjyer popullin ndaj mos fol per ramen se me gisht ne goje do te le

      Përgjigjjuni

    • joni  --  6 Qershor, 2013 në 8:11 pm

      jane vene ne levizje te gjithe ata militantet e pd me urdher te saliut e bashes bashke me policine e shtetit e punonjesit e administrates ne dobi te manipulimit dhe presionit per te votuar sali berishen por kjo eshte e kot rrenimi i tij nuk mbulohet me propagande

      Përgjigjjuni

    • polina  --  6 Qershor, 2013 në 8:17 pm

      nuk merren votat me flamuj sali eshte e kote jane gjera te vogla keto per popullin, per me teper nuk fiton asgje sikur ta mbushesh shqiperine me te gjitha flamujt e pd populli kur shkon ne shtepi ka nje liste te madhe me borxhe , dhe njerzit po mundohen te mbijetojne jo te jetojen kulmi

      Përgjigjjuni

    • Klea  --  6 Qershor, 2013 në 8:46 pm

      Mjere ne ne doren e kujt kemi rene! Jetojme ne nje vend ku gjeja e te gjithve perdoret pa turpin me te vogel per interesat partiake te nje te deshperuari per pushtet.

      Përgjigjjuni

  2. raqi  --  6 Qershor, 2013 në 7:31 pm

    turp turp turpppp!

    Përgjigjjuni

  3. hena  --  6 Qershor, 2013 në 7:36 pm

    skandal sali te te vije turp nuk na i imponon dot voten rilindje me 23 qershor

    Përgjigjjuni

  4. GUARINN  --  6 Qershor, 2013 në 7:50 pm

    Esht koha ti themi saliut qe nuk esht vend per te mbushr me flamuj

    Nuk e di se si merr flamuj..
    dhe vendoss neper rruge Ku Njerzit e shkret Nuk kan buk te hane

    Cfare duhet te themi per saliu qe esht Bukur i Mir

    qe ka 8 vjet qe vetem na vjedh Dhe NA KERCENON DITA DITESt

    Eshte koha te kemi Nje rilinjde te veret

    Un besoj ke Edi Rama

    Përgjigjjuni

  5. ska rendesi  --  6 Qershor, 2013 në 7:59 pm

    luli cdo gje ne sherbim te partis,ska faj e beri kryetar me pair pa pasur vota perkatse.

    Përgjigjjuni

  6. Saliu fiton ...  --  6 Qershor, 2013 në 8:06 pm

    O popull kot lodheni, Bajraktari Sali ka
    mbushur Shqiperine me karta fallco identiteti ….
    Tashme Ai ka fallcifikuar gjithcka … dhe do fitoje perseri !

    Përgjigjjuni

  7. kevi  --  6 Qershor, 2013 në 8:17 pm

    PD eshte shperndar gjithandej me flamura e me fushate genjeshtrash gjithe diten, ndersa votat per ta tkurren cdo dite e me shume….Rilindje

    Përgjigjjuni

  8. Treviso  --  6 Qershor, 2013 në 8:54 pm

    Flamujte e P.D. qe valviten ne te kater anet e vendit tregon percjelljen e kryetarit te tyre ne pencion. Ky eshte nje respekt qe po i bejne me valvitjen e flamujve edhe neper autobuza. Ndoshta e bejne me gezim ngaqe po iken dhe po çlirohen prej tije.

    Përgjigjjuni

  9. lori  --  6 Qershor, 2013 në 9:33 pm

    shiko cfare shkruhet ne kete lajm se keta gazetaret me shkrijne fare: “Pasagjerët, që udhëtojnë me këtë linjë, ankohen për një gjë të tillë”. kush jane keta pasagjere qe i prish pune nje flamur qe eshte ne autobuz?? pasagjeret nxitojne te shkretet te shkojne neper punerat e tyre dhe jo te merren me flamuret e pd apo te ps. une udhetoj vet me ate linje dhe nuk kam pare ndonje qytetar qe te ankohet per flamujt. apo nuk keni me lajme tani dhe merreni me gjera pa vlere dhe boshe. merruni me lajme konkrete se keto jane gjera koti pa pike hajri

    Përgjigjjuni

  10. zelo  --  6 Qershor, 2013 në 10:09 pm

    kush nga politikanet eshte me i paster se saliu

    Përgjigjjuni

  11. Ermali  --  7 Qershor, 2013 në 10:32 am

    PD DO FITOJ MANDATIN E 3 DHE 90 PERQIND E BIZNESIT MBESHTET PD NE ZGJEDHJE KJO ESHTE E SIGURT DHE VJEN NGA DEFICENCA RAMES

    Përgjigjjuni

  12. VENEZIA 23.  --  7 Qershor, 2013 në 10:39 am

    Ti fusesh njè t’shurr… nga mbrapa shoferit aut.. dhe ta feshije shu…
    me flamurin e PD ,njerèz primitiv!!!!

    Përgjigjjuni

  13. kamza blu  --  7 Qershor, 2013 në 12:37 pm

    sa per ankesa per flamujt besoj se kjo gje eshte brende ne vetveten tuaj dhe jo te kamzalite sepse ne jemi krenare dhe e duam ngjyren blu dhe e adhurojme keshtuqe ky fakt per ju bie poshte qe kur ps ska marra ndonjehere ne bashkine tone dhe sdo marre kurre aty aty ka vetem demokrate dhe ashtu do jete gjitmone

    Përgjigjjuni

  14. kuksi dibra tropoja hasi  --  7 Qershor, 2013 në 12:48 pm

    socialistet e gjelbur skane qa me thon se e dine se kamza si do dhe merren me simbolet e PD por une vete nga kamza jam por nuk kam degjuar ndonje shqetesim te tille per flamujt dua te them se eshte per momentin linja me e rregullt dhe me e shpejta cka do te thote se udhetare skane pse te ankohen sepse kushtet jane shume ok pastaj se qa vendosin ne autobuza pak rendesi rendesi ka qe ploteson ne fjale sherbimin e udhetareve ne meyren me te mire dhe me komode

    Përgjigjjuni

  15. denila  --  7 Qershor, 2013 në 12:52 pm

    ketu duket profesionalizmi juaj qe sa serioz dhe sa te sukseshmem apo te pergatitur jeni sepse ky ska lidhje me udhetaret sepse nese linja eshte e rregullt dhe ploteson kushtet skan pse te ankohen per flamujt pastaj lere se kamza eshte blu fare

    Përgjigjjuni

  16. energji pozitive  --  7 Qershor, 2013 në 1:15 pm

    kamza blu ps me llape jashte do te ngelet gjithmone aty

    Përgjigjjuni

  17. iliri  --  7 Qershor, 2013 në 1:17 pm

    pasioni jone do ngelet gjithmone partia e suksesit dhe e punes keshtuqe e djathta na ka plotesuar neve

    Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>