#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

85-vjetori i krijimit të Mjekësisë Publike, Berisha merr titullin “Fisnikëria Tiranase”. Reagon Rama

berishaaaaaNë konferencën e mbajtur me rastin e 85-vjetorit të krijimit të Mjekësisë Publike janë nderuar me çmime mjekë e personalitete të shquara të mjekësisë, ndër ta edhe kryeministri Berisha.

Kreu i qeverisë mori titullin “Fisnikëria Tiranase” me motivacionin “për kontributin e veçantë në modernizimin e mjekësisë shqiptare, mjekut të madh reformator e vizionar, Kryeministrit Sali Berisha”, ndërsa në fjalën e tij tha: “Së pari dua të falënderoj me përzemërsi shoqatën “Tirana” për organizimin e kremtimit të këtij përvjetori, i cili nderon sot një nga institucionet më themelore, një nga institucionet me historinë më të pasur, 85 – vjetorin e spitalit publik, sot Qendra Spitalore “Nënë Tereza”, në Tiranë. Ky institucion është në vlerësimin tim i një rëndësie të jashtëzakonshme për vendin dhe kombin. Ky institucion ka përmbushur në çdo kohë me përgjegjësi të madhe dhe humanizëm të jashtëzakonshëm, me përkushtim, me dashuri dhe me respekt një mision ndër më të vështirët. Në vend ekzistonin sëmundjet më të këqija të kësaj toke. Tuberkulozi pothuajse ishte epidemi, lebra, sifilizi dhe një seri sëmundjesh të tjera shkurtonin çdo ditë dhe merrnin çdo ditë jetën e shqiptarëve, shto këtu mungesën e tmerrshme të lidhjeve rrugore ndërmjet krahinave edhe rretheve njëri me tjetrin. Këta njerëz që e themeluan me një guxim dhe vetëmohim të jashtëzakonshëm ia dolën të organizojnë një ndër luftërat më të suksesshme kundër këtyre të këqijave të mëdha”.

Berisha premtoi se rritja e cilësisë në sistemin shëndetësor mbetet një nga prioritetet kryesore të qeverisë së tij, në interes të qytetarëve dhe shtoi se çmimi është një nderim jo vetëm për të, por edhe për mësuesit e tij.

Kryeministri tha se Tiranën kryeqytet e kanë bërë qytetarët e Tiranës.

“Unë e vlerësoj këtë edhe si një nderim timin të pakufishëm ndaj qytetarëve të Tiranës. E vërteta është që Tiranën kryeqytet e kanë bërë qytetarët e Tiranës. Aventurierët shqiptarë të asaj kohe nuk e linin të zinte vend, por tiranasit hapën zemrën e tyre. Kjo është e vërteta. Këtu vërtetë erdhi qeveria e Lushnjës, po erdhi sepse e pritën qytetarët e Tiranës. Historia e vërtetë është se Tiranën kryeqytet e bënë qytetarët e saj.

Unë e pranoj me shumë nder këtë nderim, sepse shoqata “Tirana” është bërë një zë i ndershëm dhe i besueshëm si përfaqësues i qytetarëve të Tiranës, të të gjithë spektrit. Kjo është një meritë shumë e madhe juaja, shumë e madhe e kryesisë dhe e anëtarëve. Unë ju garantoj se siç konstatoni vërtetë po hidhen bazat e Tiranës së këtij shekulli, të cilat janë themele të fillimit të Tiranës, sepse ky bulevard ekziston në projekt. Për këtë bulevard që ne po ndërtojmë, kryetari i bashkisë ka bërë projekt të mrekullueshëm. Të gjitha këto projekte janë një zhvillim jetik për Tiranën dhe ju garantoj juve edhe të gjithë qytetarët e Tiranës se qeveria do të mbështesë fuqishëm zhvillimin e kryeqytetit. Absolutisht, jo për të bërë politikë, por kurrë nuk mund të kish pasur qëllim tjetër përveç këtij.

Sot fatmirësisht ka një mirëkuptim midis qeverisë vendore dhe qendrore. Qeveria qendrore do të mobilizojë të gjitha resurset në mënyrë që Tiranën ta lartësojë gjithnjë e më shumë në ëndrrat e qytetarëve të saj, në ëndrrat e themeluesve të saj”.

Ndaj këtij titulli ka reaguar edhe kryetari i PS, Edi Rama.

“Saliu u dekorua me medalje për vizion dhe reforma të shëndetësisë, d.m.th që sipas atyre që e deklaruan kryeministri që i ka bërë shëndetësisë atë që s’ia ka bërë asnjë qeveri e kryeministër tjetër, i bie që gjithë shqiptarët duhet të jenë të lumtur me këtë sistem shëndetësor. Problem i madh me katragjyshin me antiplumb, jo vetëm që shqiptarët janë të varfër, të papunë, të braktisur por edhe se këtij kryeministri kjo gjendje i pëlqen aq shumë sa thotë si ka mundësi që Shqipëria nuk është e kënaqur me të. Ai është i bindur se çdo gjë po shkon shumë mirë, që spitalet dhe shërbimi shëndetësor i Shqipërisë nuk ka në botë, por Shqipëria është e bindur që më 23 qershor duhet ta ndëshkojmë me një votë masive, jo vetëm si të paaftë, por si një personazh që na turpëron dhe nuk na bën nder. Do t’i japim fund talljes që vazhdon prej vitesh”, komentoi Rama./ep

84 komente në “85-vjetori i krijimit të Mjekësisë Publike, Berisha merr titullin “Fisnikëria Tiranase”. Reagon Rama”

 1. turi says:

  hahahahahahahhahahaahahahahahahahahahahahhahahahahhahahhahahhahaahhahaahahahahahahahahahahahhahahahha

  1. Kristina says:

   Bobo keto sduroooohen me! Niveli i mediokritetit ka arritur dhe po kalon majat,spitalet e vendit jane bere si biruca miu sikur vete per te vdekur njeriu jo per tu sheruar.I rropen njerezit nga leket dhe keta plera krenohen.Turp

   1. bo boooo says:

    Si mund te marri fisnikerine Tiranase nje shpellar prej tropoje qe s’ka bere asgje per sistemin shendetesor? Qe e kane lene shendetesine si mos me keq, spitalet pa aparatura diagnostikuese, kushtet higjeno-sanitare skandaloze, analizat nuk behen se s’ka reagente…

    1. e tmerrshme, nje mjek kardiolog qe me shume i ka semurur zemrat e shqiptareve, merr titullin “fisnikeria tiranase”. Nje kardiolog per shkak te deshtimeve te te cilit u ka rene infarkt kushedi sa e sa shqiptareve nga jetet e humbura, nga vendet e punes te humbura, nga presionet dhe dhuna e ushtruar.

     1. Fisniku says:

      Epo ne Shqiperi u quajtka fisnik nje njeri qe vjedh, qe vret njerez te pafajshem, qe dhunon, qe ben presione e persekuton cdokend qe del kunder pushtetit te tij diktatorial.
      U quajtka fisnik ne mjekesi nje njeri qe nuk e ka ushtruar profesionin e vet dhe ka bere thuajse te pamundur te ushtrojne profesionin te gjithe mjeket e tjere nga kushtet mjerane ne te cilat i ka lene te punojne e pagat mjerane qe i shperblen.

      1. Tani says:

       Por ja qe dikush mendon ndryshe nga ju. Cuditeni!

   2. D12 says:

    ky eshte turpi me i madh i kesaj fushate te nderosh kete kriminel eshte te ofendosh te gjithe tironsit dhe te gjithe shqiptaret. keto militant qe kerkojne ti bejne qejfin padronit te tyre sali berisha jane akoma me te rrezikshem se ata qe djegin flamuj neper rruge.

   3. dudu says:

    pas Lulushit ne londer vjen edhe nje tjeter turpme te cilin PD kerkon te genjej opinionin publik se gjoja na qenka njeri me vlera. Te gjithe e dime qe keto jane disa tituj qe mund ti bleje kushdo mjafton te paguaj shumen e duhur te lekve apo eurove. nuk te beson me njeri “Sali Pinoku”

   4. Vesa says:

    O ZOT I MADH NUK MUND TJU BESOJ SYVE..KY QE VRAU 4 VETA NE BULEVARD ESHTE QYTETAR NDERI?!!! KY QE KA NE PARTI KAQ ISLAMIN ESHTE QYTETAR NDERI? KY QE ESHTE NJE MBETURINE E PASHEMBULLT ESHTE QYTETAR NDERI?!!!!!!!

   5. TURP!!!! says:

    Eshte turpi me i madh qe mund te bente Saliu. Te marre ky njeri i peshtire nje cmim ne lidhje me mjeksin te cilen e ka katandisur si mos me keq eshte nje hipokrizi e paster. Ky njeri qe i ka bere njerzit te kene frike te futen ne spitalet shteterore mer nje cmin ne fushen e mjeksise???!!!! TURP tju vije atyre qe jan shitur te ky njeri i i ndyre.

   6. vaso says:

    KY VEMJA QE KEMI PER KRYEMINISTER DUHET TE SHPALLET I BURGOSURI I NDERIT NE 23 QERSHOR!!!!

   7. orgi says:

    genje sa te duash sali krimineli po te gjithe e dine se cfare specie je, je nje doktor i deshtuar ne jete sepse ke minimalisht 23vjet qe nuk ushtron profesionin e doktorit por vetem ate te hajdutit dhe ate te Pinokut. Vazhdo keshtu se ti blen cmime ne te denojme me vote me 23qershor dhe me forcen e ligjit pas zgjedhjeve per te gjitha krimet qe ke bere

  2. daniel says:

   Me keto tituj te blere kerkon te genjej qytetaret Sala ??? Hahahaaha sa qesharak qe eshte bere i shkreti, eshte katandisur si mos me keq. nuk i hedh dot me hi syve shqiptarve me keto pseudo cmime qe i blen per me teper me leket e popullit.

  3. Dean says:

   Qesh ti ,turo,qesh po Maloku u bo Tironc….

   1. LORA says:

    Dean,mendoj se Turi ka bere komentin me te sakte.

  4. poli says:

   pupupuupu sesi mund ti japesh titull nderi tarenes aatij un nuk e di , ja ka dhene basha me siguri per ti bere qejfin meqenese me 23 qershor di iki , hahahaah cfare titulli ka ai , ai eshte nje hajdut , nje i a fe qe se gjen dot ne histori nje diktator te 2 ndaj jepini fund ketyre pallavrave

  5. flori says:

   vesin me te lig te te mashtruarit sali e ke ti , je i pandreqshem te te vij turp qe vazhdon akoma te genjesh njerzit o nastradin qe rrenove 8 vite zhduku me vote do te shporrim,

  6. sali mashtruesi says:

   ky qelbesira kurriz daluri berisha duhet te marre titullin e kriminelit me te pabese ne Shqiperi

  7. The Great says:

   “Nderohet sot një nga institucionet ndofta më themelore, ndofta me histori më të pasur, shënohet sot 85-vjetori i Spitalit Publik, sot Nënë Tereza në Tiranë. Ky është një institucion i një rëndësie të jashtëzakonshme për vendin dhe kombin, që ka përmbushur në çdo kohë me përgjegjësi të madhe dhe humanizëm të jashtëzakonshëm, dashuri e respekt një mision nga më të vështirët”.

   #Respekt

  8. The Programmer says:

   rritja e cilësisë në sistemin shëndetësor mbetet një nga prioritetet kryesore të qeverisë së Berishes,kryesisht në interes të qytetarëve…

  9. Technology says:

   Shoqata e “Mjekësisë Publike”, është bërë një zë i ndershëm me përfaqësues i qytetarëve të Tiranës. Unë ju garantoj se po hidhen bazat e Tiranës së këtij shekulli. Ky bulevard që ne po ecim është një projekt i mrekullueshëm. Këto projekte janë një zhvillim jetik për Tiranën. Qeveria do të mbështesë fuqishëm zhvillimin e kryeqytetit

   -Cit Sali Berisha, nje lider qe i duhet shqiperise dhe shqipetareve!

  10. alban Tafa says:

   po regjim diktaorial ju duket ju grupi i udhehequr nga mavisti?

   Ky liberalizim vizas regjim diktatorial quhet?

   Hyrja ne nato regjim diktatrial quhet?

   Epo keni koncept te kundert per regjimin diktatorial!

   ose mos votimi i 3 ligjeve per integrimin e vendit juve ju duket demokraci?

   Nuk mund ta quaj demokraci mohim i te drejtave te qytetareve ne 2013,cdo kush ka te drejt te gezoje te mirat e demokracise dhe jo te mohohen nga nje kryetar partie se i intereson atij ashtu dhe ashtu do te behet?!

   1. Myzeqari says:

    O Alban Tuafi,

    po ku e gjetet fisnikerine ju o lamasher. Nuk e di se per cfare mund te permendeni dhe cfare vendi zini ne historine e Shqiperise. Ndoshta per kete idiotizmin e sotem do tju mbajne mend ne shekuj brezat qe do te vijne.
    Ju tironsit injorante jeni me gjithe mend tuafer. Ku i keni pronat or derdimene qe u a kane zene cecenet me kete bushtren e Vucidolit ne krye qe ju e dekoroni.
    UUUUUAAAAAAUUUUU e bete edhe kete shpellarin tirons. Tani ju ka mbetur ta beni kete edhe me bathoren sepse edhe ata tani tironsa jane. Te trashe mbetet gjithe jeten or nahije budallenjsh.

    Karakteristikat e tironsit

    1. shtepi qerpici
    2. e rrethuar me avlli
    3. mon/fik/carace (edhe nga mendja carac jane) ne oborr
    4. pus per uje
    5. pjata e preferuar-tave dheu
    5. nje (tani jane bere me shume se nje, sepse eshte shtuar
    ushqimi) budalla ne fis
    6. kepuceve u thone kunre, simiteve parure, etj etj etj idiotizma
    si keto

    Myzeqari

  11. hasan says:

   Po kancerit Berishe si do tja bejne keta mjeket?Ky meriton nje vaksine qe te mos lindin me njerez te tille ne Shqiperi,qe ka bere aq deme sa nuk kaq bere asnje pushtues.

  12. GAZ TIRONCI says:

   VETEM LUL BASHA MUND TJA JEPTE KET TITULL…KETIJ NJERIU TE SEMURE..DHE INJORANT QE DI VETEM TE TALLET ME KET MILET…

  13. Devolliu says:

   Respekte për Tiranën dhe Tironsit por në krye të Shoqatës Tirana aktualisht qëndron një talebanist i Salih Shpellarit, kryehajdutit, kryekriminelit vrasës të shqiptarëve, kryetradhtarit të Kombit.

  14. A. M. B. says:

   Ky vetem si spiun ka merita. Duhet te kishte marre titullin “Spiunlliku ballkanas”.
   Edhe kete titull duhet ta kishte marre pas vdekjes 😉
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/06/pd.html

  15. aldemir says:

   Tiranen kryeqytet,o serb i ndyre e beri KONGRESI I LUSHNJE ME PERFAQESUES NGA E GJITHE SHQIPERIA!!!
   Kongresi u be ne Lushnje se organizatoret e tij aty gjeten mbeshtetjen me te madhe per sigurine dhe kushtet per delegatet!!!
   Ishte populli i Lushnjes,qe ka meriten vendimtare,qe SIGUROI MBAJTJEN E KETIJ KONGRESI ASHTU SIC E KA EDHE POPULLI I VLORES PER SHPALLJEN E PAVARESISE!!!
   Shoqates “TIRANA” me ne krye DALLKAUKET TURKOSHAKE DHE SAHANLEPIRES TE SATRAPIT Sali Berisha, ne dhenien e kesaj PACAVUREJE,I TAKON VETEM TURPI I MADH,qe nderojne SHKALLMUESIN E SHENDETESISE NE SHQIPERI!!!
   Sali Berisha,sic ka shkaterruar te gjithe vendin,me keq akoma ka bere me SHENDETESINE!!!
   Ndaj ketij BANDITI i duhet dhene dekorata “TURPI I KOMBIT”!!!

 2. miri suedi says:

  o….shoku spitalet jane kthyer ne hotele me tre yje.

 3. Maksi says:

  Ja dha vetes dhe nej cmim ky ?! hahahhahah tamom si enver hoxha qe ja jepte cmimet vetes !! ceshte ky idiotllik me ej seriozisht se po cmendemme keto lajme qe degjoj !! Njerzit vuajn per buk e ktej shof qe ai vete vendos cmimet e tija dhe medaljet qe skan asnje vlere!! Ai ja bo qefin vetes asgje sben me teper !! Turp ti vi

 4. çun plazhi says:

  KY MERITON VETèM NJI EMèR DIKTATOR

 5. derman says:

  Hahahah! Sala, finsik? Ai eshte debil!! Made in Albania!

 6. Kritiku says:

  Perse nuk i dhane edhe Titullin “Shpellar i perkryer”?! Sa per Fisnikerine Saliu vetem si fjale e ka degjuar por nuk i pershtatet kurre!

 7. Nga larg says:

  Ha, ha, ha! Vicidolsi me gjak blu!

 8. Landi- Sverige says:

  Qeveria e Sali Berishes i jep Sali Berishes, ketij ish sekretari partie te spitaleve ne kohen e monizmit, ketij ish mjeku dhe miku te familjes se diktatorit, ketij personi te shkeputur nga profesioni i mjekut ne 23 vitet e fundit, ketij personi qe ka rrembyr me vjedhje, me force dhe me vrasje te gjitha pushtetet ne vend, ketij personi qe coj me shume se nje here kete vend ne nje tragjedi kombetare, ketij armiku te pluralizmit, te drejtesise dhe te qyteterimit, titullin “Fisnikeria Tiranese”!!!!!

 9. ALMA says:

  po ckeni more ckeni??? mori nje titull se ka punuar kardiolog dhe ka qene i afte ne zanatin e tij. edhe kete nuk mund ta mohoni dot. te pakten ka qene i afte dhe jo si rama qe as piktorin nuk e beri dot, qe ne te gjitha fushat mbetet nje njeri i deshtuar. njerezit qe mbarojne mjekesine dhe qe punojne mjek duhen respektuar edhe pse jane politikane. 🙂

  1. roland says:

   alma, prej kur hyri salushi yt ne pulitike, smbeti shqiptar pa u be me dhimbje zemre. ec aty doktori

  2. Nudisti says:

   O Alma,

   Po hidhi nje sy mceftas mi dreq Edit nudo sepse nuk eshte edhe aq i deshtuem. Nuk po te them ta krahsosh me Salen qe ka reshkit skic trup dhe mendje bashke. Tipat si ty mi alma kane dopjo fantazi…dashurohen me salen por ne mendje jane me Edin…dhe ne orgazme me salen therasin emrin e Edit. Gjykoj se gjate vizitave tek gjinekologu jot je ndare me pershtypje te mira dhe e ruan respektin per te dhe mjeket ne pergjithesi. Mua me rezulton nje femer mirenjohese dhe teper altruiste me mjeket. Sa here ne jave shkon tek mjeku?? Komplimenta.

   Nudisti

 10. u bubuuuu ca titlli mer jahu. mos ka dash me ja fut na i kodosh se ky emer te ngjan me teper si ajo “fergesa tiranase”.

  Le t’i boj qefin vetes me ket fare “meadalje” edhe pse s’ka mbet njeri pa e dit se ky fis…nik eshte i tiranizum (dmth. qe i kane bere pashaportizimin ne tirane) nga sherbetoret e dulles dhe te hyses.

 11. Parruciani says:

  Ka ne nje nder KARDIOLOGET me te zote ne vende , se bashku me Nikolla Shorbanin,Ylli Popen,Fellon Meksin , Margarita Vulken , Spiro Qerkon , Adnan Kastratin etj kana ba repartin e Kardiologjise nje nder me te miret, nder dhe respekte per keto mjeke te zote dhe human .Ndersa po te krahasosh kushtet e spitaleve ne diktature me sot ndryshimet jane te jshtezakonshme , ne aftesine e mjekve dhe ne aparatura , ndersa ne kohen e dikatures qe te beheshe nje ECOH duhej te dilje jashte Shqipersise dhe kete avantazhe e kishin vetem nomeklatura e kuqe se njerzit e thjeshte dhe te persekutarit nuk e kishin kete avanatazh , sot Ocho eshte nje aparat qe gjindet ne cdo reparte te siptaeleve RAJONALE ,ka SKANER NE te gjithe spitalet Rajonale , dhe rezonace manjetike ne Tirane , sot Koronarja eshte nji gja e zakonshme dhe shpeton qindra jete njerzish , kur ne kohen e diktaures komuniste infrakte ishte barazi me vdekje , mos te flasim per spitalet private qe ofrojne gjithecka brenda nje kohe shume te shkurte , keto jane avantazhet e LIRISE po qe ato qe ju ka mbete ora tek dikature komuniste nuk mund ti dallojne . Mos te flasim se me pashaporte mund te shkosh ku te duashe dhe per vizite mjeksore.

  1. dritan says:

   O “parrucian” si ka mundesi qe bole mbetët gjithe jeten dhe nuk u orientuat nje here ne kohe dhe hapesire!
   http://en.wikipedia.org/wiki/Andreas_Gruentzig

   Duke lexuar kete (angioplastika e pare ne 1977) do te mundesh te besh krahasimin e asaj se cfare behej ne diktature per te ndjekur ritmet e kohes dhe asaj qe behet tani, pamvartas se atehere ishim te varfer, ndersa tani jemi te dytet ne Europe pas Gjermanise.

   Saliun e çoi Partia ne France per tu specializuar.
   Po Saliu sa ka cuar jashte shtetit per te zhvilluar mjekesine ne sherbim te popullit?!

   Po c’te merresh me ty! Boll te lexosh fjaline e fundit e kupton se cfare trapi je.
   Pse, me pasaporte behet vizita jashte shtetit?!

  2. E VETRTETA says:

   @ Parruciani
   Ju flisni broçkulla.
   Koronarografija dhe Sherbimi intensif ne kardiologji jane futur qe ne kohen e komunizmit.
   Ne kliniken speciale ( siç thuhesh perpara klinika e udheheqjes nuk ka pase as echographi)ajo ishte e vendosur ne spitalin e pergjithshem.
   A ke pa ndonje te persekutuar qe nuk ju eshte bere echographia ne Spitalin qendror.Ne qoftese po atehere jep nje emer.
   Miop i pa korrigjushem : Spitalet e reja te Tiranes nuk jane gje tjeter veçese poliklinika , ku vijne mjeke te huaj.
   Ne 1990 ne perendim rezonanca magnetike ka qene nje lluks.
   Mjekesia hecen me ore.
   Po emrat e kardiologeve qe permend si te medhej pervç Ylli Popes qe ka stjuduar ne Rumani ku e kane mbaruar fakultetin e mjeksis?

  3. roland says:

   o parrucian pallosh, qe esht doktor i mir e dime se e lavderon gjith byroja politike e enverit. po na ka marre ne qafe te gjithve me gjith ty. problemi esht se ti do ta kuptosh kur te vdesi, ashtu sic kuptove enverin. rroft ben imami dhe jemin gjana. mos harro voto 29. mos harro peshtyje 44.

 12. semi says:

  HIIIIIHHHHIIIIIIIhi HEU BRE EDHE FISNIK QYRE QYRE BREEEE

 13. Ore ju pispiruqe llafazane qe as nuk lani duret kur boni shurren.Leni Edin dhe Ilirin te flasin ene masanej folni,mos nigjoni Mero trapin se sa here te shkruni ju aq mo shum pare bo ai ka reklamat.

  1. roland says:

   tongerllikso, ne jemi duarpalare dhe kokpalare. ilirin nigjoje ti, sepse ene liri vet osht tonerlliks si ty. dac shife nvidjo dac nigjoje kur thot se do bohem kryeminister. kom frik se ta kalo icik ntonerllik. ne kemi fjalen dhe voten, tjerat i ka perla vucidolsi. prandaj hapi syt mir tonerllikso se nuk osh faji i meros as i bleros, as i nasipit e as i qatipit. por esht i asaj kafshes se vucidolit qe gjen tonerlliksa si ty e bo palle.

 14. Kush ja ka akorduare kete titull nderi superkreminelit mbas 23 qershorit vetem ne burge pa nje pa dy ndryshje nuk rregullohet gjendja e shqiperise se gjore..Le te thone bota çfar te doje shqiperia eshte dhe do mbetet shqiperi do apo sdo bota,se shqiptaret kane aq mend sa per veten e tyre perjashtu tradhetaret dhe kolaboracionistat qe njihen historikishte.Neve shqiptaret edhe pse nga natyra pak te eger por mishin ta hame dhe kocken ta ruajme dhe kjo ka egzituare nder vite dhe shekuj.

 15. shqiponja says:

  MJERE TIRANASIT PER FISNIKERINE E BERISHES!

 16. skenderi says:

  tani tiranasit me kte titull u barazuan me shpellaret ,hapu dhe te futeni cfare lloje mutante race paskeni qene

 17. alban4eva says:

  ky turp dhe skandal eshte nje pike e vogel ne oqeanin e turpeve dhe skandaleve te shtetit shqiptar..!!
  nuk ke cfare komentesh te besh, kur nje njeri qe quhet Sali Berisha merr nje “Titull Fisnikerie”, cfaredo lloj titulli qofte ai..!!! nuk ka fjale ta pershkruash, ngelesh pa fjale!!

  kjo eshte Shqiperia, per fat te keq..!!

 18. Bossi says:

  8 vite u deshen DOKTORIT PER TA SHKATERRU MJEKSIN!

 19. TE VRARET E GERDECIT DHE 21 JANARIT says:

  shpellari vucidolsit e ka kompleksin e inferiorit sepse vajti dhe krijoi titullin fisnikeria leshit dhe ja dha vehtes. ik shurros per 140 min. tani se vetem fisnikeri s’ke ti barbar-shpellar.

  TY TE KULLOJNE DUART GJAK TE NJEREZVE TE PAFAJSHEM ME KEQ SE MAKBETHIT!

  dhe MOS HARRO, HAK PA MARRE DHE GJAK PA LARE, S’KA!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 20. luani londer says:

  Servilat e kohes po i japin Malokut titujt qe kurre si ka merituar,asgje shkencore ka bere berisha vecse pedagogun e sek.partie,ai ska ditur te mbaje bisturin.aka shpetuar jete njerezish berishi i tropojes njeriut te pa bese?

 21. nik maloku says:

  ky qelbesire e ka mare vete titullin se nuk ja jep njeri ketij satrapi ketij superkrimineli por ai vete i ben dhe vete i mer

  o popull na ardh mandati

  qe saliu kaq e pati

  theu qafen ky i ngrati

  plasi jozi nga inati

  o sali pse na ike

  gjithe hajdutet ti i fike

  fike bashen edhe zhozin

  fike dhe fevzi karagjozin

  armet varur ti na le

  dhe na ike ne hale

  do te futim dhjete pash nen dhe

  shtrembaman dhe goje hale

 22. SKENDER BEU I VJETER says:

  DOKTOR KADAVRA I JEP TITUJ VETVEHTES,NE PRAG TE ZGJEDHJEVE.LEVDOU MOJ BYTHE SE TE CAVA.

 23. Treviso says:

  Medaljen qe i japin kriminelit te popullit si mjek ” Fisnikeria e Tiranes” eshte nje ofendim i madh qe i behet shqiptareve nga regjimi.
  Miljarda leke qe kan hyre ne Shqiperi nga emigrantet, Shqiperia sot do ishte bere Zvicer dhe kaluar Zvicres. Per spitalet nuk do kishte vend per kritika se i mungojne aparaturat e kohes se fundit. Ato aparatura qa qendra spitalore e Tiranes nuk duhej ti mungonin spitalit te Manxes ose spitalit te Spilles ne rrethin e Kavajes jo qyteteve te kategorise se pare. Me vjen keq per disa komentues qe kenaqen me ato aparatura qe kan pare ne qendren spitalore Nen Tereza. Shqiptaret kan kohe qe shohin Botendhe nuk duhet te kenaqen me ato spitale qe jane kthyer me keq se banjot publike. Per ato shqiptare qe se kan pare boten, te bejne krahasimin e spitaleve te regjimit te Enver Hoxhes dhe spitalet e doktorit kriminel,sali Berisha dhe te nxjerrin konkluzionin. Persa i perket medikamenteve, keto jane trajtuar gjithmone nga mafja qeveritare per 23vjet. Behet fjale per te djadhthte e te majte qe kan udhehequr qeverine.Humbjet me te medha te parave popullit i kan ardhur nga shpezimet fallso qe jane bere per mjeksine. Vjedhjet me te pastra jane ne mjeksi dhe ndertime rrugesh per çdo shtet te korruptuar.

 24. plaku says:

  Miq, ja nje dhome spitali diku ne Shqiperine e Sales :

  http://www.gazetatema.net/web/wp-content/uploads/2012/05/spital.jpg

  Populli thote : Syte besojne me teper se veshet.

 25. mirel says:

  Mendoj qe ka nje gabim ne emertimin e titullit
  duhet: “Fisi.ari i Tiranes”

 26. Kom I Sioni says:

  Ha, ha, ha, sa kom qesh! Ki komision ma mir kish me i dhon gamorit dekorate per kangtar. Do kish me dal ma i nerum.

 27. Populli says:

  HOOOOOOOOOOOOhOOOOOOOOO, Haaaaaaaaaaahhahhahahahahah! Neqoftese ky plehra e Vicidolit me emrin Sali eshte fisnik, une jam Winston Churchill dora vete!

  Po si nuk po na ndahen plehrat, ne Shqiptareve gjithe jeten tone? Ndonjehere mendoj (por nuk e besoj), se jemi vertetet nje vend i mallkuar. Megjithate, dite me te mira po vijne per njerezit dhe popullin tone, sepse e meritojme ne mundin dhe sakrificen tone.

  Votoni Partine Socialiste dhe numrin 29-te, si te vetmen alternative per vazhdimesine e ketij vendi dhe populli! Lerini llafet dhe inatet, dhe me vrap voten per PS-ne dhe asnje parti tjeter, ne te kundert mbylleni gojen dhe mos u ankoni, sepse nuk ka me keq se cfare jeni bere, nen rregjimin e Sali Berishes.

 28. au says:

  Gomari ofendohet se e quan Sali Berishen te till o soni,kan vite qe na sjellin verdall GrekoSerbet e bashkpuntoret e tyre, Ka ardh koha qe njerzit e mir te behen Zoro.

 29. ARUSHA says:

  KIRURGU MUJET ALIKAJ, KA 45 VITE QE NUK JU NDA PROFESIONIT KIRURG EDHE KUR E DENUAN POLITIKISHT DHE E TRASFERUAN E NE ELBASAN PER ME SHUME SE 6 VITE , VAZHDON TE OPEROJE NE SPITALIN E TIRANES EDHE SOT E KESAJ DITE DUKE KRYER OPERACIONETE FEMIJEVE DHE BEBEVE TE STANDARTEVE PERENDIMORE , DHE PER KETE SPECIALIST KIRURG INFANTIL (PER BEBE TE LINDURA ME DIFEKT DHE FEMIJE )NUK KUJTUA ASNJE NGA KJO QEVERRI NE PUSHTET TI JAPI JO NJE TITULL ,POR SHUUUUUUME TITUJ , SEPSE AI I MERTON SI MJEK DHE SI NJERI SHEMBULLOR , SEPSE E NJEH GJITH SHQIPERIA PUNEN E TIJ duke i KTHYER keshtu GEZIMIN SHUME E SHUME PRINDERVE DHE sot FEMIJET E OPERUAR jane bere gra dhe burra e BEJNE NJE JETE TE GEZUAR DHE NORMALE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 30. mimi says:

  gomari ka dekoruar veten

 31. beni says:

  Sa te merzitur, te inatosur qe jeni….Sa vrer qe keni o komunista, normal se keni shume vite thate, burrat nuk i merr kush ne pune, vetem grate kush eshte e mire…..

 32. kujtesa says:

  Ore,kaq te pa cipe jemi,ore,ky sharlatan qe i mbiu si fare e keqe Shqiperise,eshte VRASES,HAJDUT,KRIMINEL,dhe i japin dekorata dhe per se,”per fisnikeri”.TURP. Ju ka bere te gjitheve qe tju shpetoje shurra,kjo bajge e politikes Shqipetare.POSHTE KRIMINELI SALI BERISHA.Fushaten PS,duhet ta bente duke demaskuar kete felliqesire,e jo me fjalet,ne keshtu e ne ashtu.Kush eshte Shqiptar,e patriot,qe i dhimbeset vatani,ketij diktatori tja permendi bemat dhe felliqesirat qe ka ber,cdo ore e cdo dite.Perse vellezer e duroni.Sot eshte e fresket dhe troket PRANVERA TURKE.Shihni ata bijte e Turqis qe si tremb askush,por dalin e vriten per nje jet te lire e demokratike.Perse ka frik opozita dhe heshte kur,dhe femijet e shkollave tremben te flasin para kameres,q

 33. kujtesa says:

  Ore,kaq te pa cipe jemi,ore,ky sharlatan qe i mbiu si fare e keqe Shqiperise,eshte VRASES,HAJDUT,KRIMINEL,dhe i japin dekorata dhe per se,”per fisnikeri”.TURP. Ju ka bere te gjitheve qe tju shpetoje shurra,kjo bajge e politikes Shqipetare.POSHTE KRIMINELI SALI BERISHA.Fushaten PS,duhet ta bente duke demaskuar kete felliqesire,e jo me fjalet,ne keshtu e ne ashtu.Kush eshte Shqiptar,e patriot,qe i dhimbeset vatani,ketij diktatori tja permendi bemat dhe felliqesirat qe ka ber,cdo ore e cdo dite.Perse vellezer e duroni.Sot eshte e fresket dhe troket PRANVERA TURKE.Shihni ata bijte e Turqis qe si tremb askush,por dalin e vriten per nje jet te lire e demokratike.Perse ka frik opozita dhe heshte kur,dhe femijet e shkollave tremben te flasin para kameres,qe i marin me urdher ne mitingjet e sali kriminelit.Ku,ku eshte ndjenja e te qenit qytetar i lire,se mbasandaj pse e rezuan sistemin e pare,qe nje grushte njerezish te pasurohen tmeresishte e me forcen e lekut te bejne cte duan?Aty,vritet hapur,vidhet hapur,vetem mjafton te thuash poshte komunizmi.Perse nuk jepen cdo ore ne TV,dhe ne gazeta fragmente e ngjarje te viteve 96-97-98,ku,BASTARDI saLI BERISHA SPYESTE LIGJE E KESHTETUT,PUSHTONTE TVSH E THYENTE DYERT E KRYEMINISTRIS ME ARKIVOLIN E AZEMIT,vrau,e veshi me te zeza mijera nena shqipetare, dhe sot mbreteron,TURP,TURP,TURP.

 34. rrushi rrushi says:

  po e bija kur do e dekoroje per gjemat qe i kaba popullit tash 8 vjet kush ishte ai pleh qe e dekoroj

 35. L. says:

  Epitaf

  Rreth Frikes së Saliut nga Molier…

  Unë dekorohem, se jam pushteti,
  Dhe mjeksinë e kam bërë murtajë,
  Unë jam mjeku që s’mjekoj njerzit,
  Por paranë e tyre të pafajë!…

  Të ish Molieri do tallej me mjekët,
  Që si unë,marrin dhe pushtet,
  Ai do bërtiste,do më griste dhe brekët,
  Dhe ndofta të gjallë do me fuste në dhe!…

  Nuk eshtë,shyqyr,ka kohë,ka ikur,
  Dhe poshtë tokës thonë,po me pret,
  Këta debilet me trurin të fikur,
  Më dekorojnë,më bëjnë kryemjek….

 36. klea says:

  E ka marr cmimin per kohen qe ishte doktor , te gjithe e dine qe ka qene kardiolog shume i afte

 37. NJE BALLAFAQIM ME ME REALITETIN SHENDETSORE!

  Pa dyshim qe shendetsia shqiptare ka bere shume vecanrishte deri nga vitet 1988. Ne te gjitha fshatrat e shqiueprise u ngriten qendra shendetsore dhe per cdo keshill te bashkuar(sote Komune) kishte mjek infermjer dhe ilace per ndihme e shpejtae.
  Ky kujdes shendetsor beri te mundur ne rritjen e jetgjatsise ne shqiperi e cila nge 38 vjece qe ishte ne viti 1944 arrini ne 73 vjecere ne vitet 1988. Ne Tirane u ngrite qendra Universitare e cila ishte burim furnizimi me kuadro mjeksore ne te gjith shqiperine.
  Pase viti 1992 me ardhjenb ne pushtet te Berishes neve si ne te gjith sektoret jetik kemi shkatrrime edhe ne qendrat shendetsore ne fshatar. UT e Tirane si qender Universitare ra ne prehrin e interesave vetjake dhe filloi te kthehet ne interes cdo gje.
  Me daljen e sektorit private QUT ra dhe u degradua. Ne kete qender ndodhen keto fenomene.
  1.Ekot private bllokuan ekot ne QUT pasi mjeket qe punonin ne shtet punonin edhe privat keshtu qe ata prishnin ato te shtetit per te fituar tek privati. Kjo ishte nje gjendje dhe eshte akoma katstrofike per QUT Tirane.
  2. Paciantet shqiptare qe shtroheshin ne spital duhet te paguajne lek nen dore per sherbimet spitalore kjo per te gjitha kategorit e semundjeve.
  3.Paciantet shqiptare qe shtroheshin ne spitale duhet te marrin me vete edhe carcafet se nuk u siguron spitali atyre. Ose ne se duhet te marrin Carcafe ata duhet ti japin bakshish pastruese dhe sherbyese ndrysha ata nuk marrin asgje.
  3. Paciantet duhet te marrin para per te blere ilacet ne spitale. Historikishte ne 80% te rastev ne QUT paciantet kane blere ilacet me parat nga xhepi i tyre. Ata qe nuk kan patur jane larguar nga spitali.
  4. Paciantet qe shtroheshin ne spital pjesa me e madhe e tyre marrin ushqim me vete pasi ushqipi i spitalit ose mungon ose eshte i pa konsumueshem.
  5. Sherbimi shendetsore ne fshatrat e shqiperise ku QUT eshte burimi i tyre kane filluar te ngrihen pore ato eshte turp ti shikosh. Ato jan ca qendra te vogla 3 x 3 m2 ku eshte turp ti shofe njeri,.Jane jashte funksionit ndonse shpenzimet ne lek jane marramendese ne raporte me objektin qe kan ndertuar.
  Si rezultat i nje mungese te theksuar te sherbimit shendetsore sipas lajmeve ne dy perudha qe ka sunduar shteti i Sali Berishes kemi renje te malrajes. Edhe kete vit sipas shtypit kemi raste dhe vatra te semundjes se malarjes dhe te sifilizmit pa permendur ketu siden e cila tashme eshte bere semundja e shekullit edhe tek ne.
  Kjo eshte situata qe mburret sot Berisha i cili edhe perse eshte vete mjek madje ase kete sektor te tije nga ana profesionale nuk ka qen ne gjendje ta vej mbi baza te shendosha ne sherbin te qytetarve shquiptare.

 38. BALLAFAQIM I REALITETIT ME TITULLIN QE MERR BARISHA

  85-vjetori i krijimit të Mjekësisë Publike, Berisha merr titullin “Fisnikëria Tiranase”. Reagon Rama
  Me vjen shume keq per kete titull. Gjithnje kur jepet nje titull nderi duhet pare dhe ballafaquar me realitetin dhe pastaj te jepet titulli.
  Ky titull . “Fisnikëria Tiranase”. Qe i jepet Sali Berishes per mendimin tim nuk eshte i drejte.
  E them kete se nen pushtetin e Berishes gjithcka eshte ecur drejte interesave te ngushta personale duke kthyer ne mall edhe gjen me te shtrejte qe eshte shendeti i njeriut
  Berisha si mjek profesioniste i specializuar edhe jashte shtetit ne kohen e Enverit ishte ne gjendje te ndertonte nje sherbim shendetsor funksional i cili te ishte ne sherbim te qytetarve pore Berisha si gjithnje si te te gjith sektoret ekonomik edhe ne shendetsi i vurri rruspullen ku pjesa me e madhe e objekteve ne shkall vetndi jane prishur vecanrishte ato ne zonat rurale.Vec kesaj edhe QUT ka mjaft5e poroblemaTIKE TE CILET Berishes nuk ja lejojn te marre kete titull.
  Berisha nuk duhet te vlersohet vete ne kendin e mjeksise t cili ky ne ket sektor duhet ti jepet nota minus 2. pore edhe ne sektoret e tjer te eklon omise i ka ven kazmen interesave te qytetarve. Ne ket konteks edhe un po e ballafaqoi kete institucion me realiteti duke i shtruer Pyetjen.
  1. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? Tash, 20 vjeet rrjeshte ka vene ne funksionim lufte e re klasore duke zvensuar instruksionin e KQPPSH me ligjit 24/1 dhe per pasoj akoma jo ligjerisht e zbaton kete ligj.? Duke hequr specialistet me te mire nga puna e kjo ne emer te “Demokracise”.? Dhunimi i Demomokracise a munde te konsiderohet politiken njesh.Referoj ngjarjeve ne Tiran.Drejtori Bashkise rrahe punonjesit duke i larguar nga puna me dhune.Pore shifni tani se c`do te ndodhe me
  2 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili ,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem. Ne Kosove e Bosnje.Mos harroni luften kunder drejtuesve te UCK-se dhe thirrjet kunder Rambujese.
  3. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”?:i cili, bere , rrenimin ekonomik nepermes firmave piramidale si dhe renjen e shtetit.Kjoskzimi i qyteteve dhe veçanrishte i Tranes.? Nga kjo renje gjeten vdekjen mijra shqipatr te pa fajshem. Ai u talle me kete popull bashk me Fatos Nanon, kur thoshte: Ti Berish, i veshe Nenat shqiptare me te zeza. Ndersa Berisha Nanos, i thoje :ti je klani zemunit. Dhe tani hani bashke.
  4 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”?:i cili Pasi, para 20 vjeteve mashtroj puntoret , ku ne programin e PD-se ishte berja e minatorve puntor bashkohore po ashtu dhe profesione te tjeraBerisha ua mbylli deren e punes puntoreve duke i flaken ne rruge te madhe . Si u be me minatoret e Burrelit.Ku gjenden sot ata.? Si po hiqet shqiperia nga harta industriel , bujqesore dhe po kthehemi me keqe se ne vitet 1939.
  5 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:i cili tentoi te ndryshoj rregjhinmi ne shqiperi, pasi ne forma mashtruese deshi te ndrroje rregjimin duke u shpallur mbret. Çndodhi me kushtettuten e viti 1995 e cila u hodh poshte me referendum.? Kjo eshte historia prapa krahve
  6. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili qellimishte e shkatrroj shtetit ne vitin 1997 Ketu Berisha mobilizoi militantet e PD-se dhe nje pjese te anadollakeve ne veri te shqiperise per te sulmuar Jugun e shqiperise ,te cilet u kthyen me turp Dy rrebelime njihen ne Historine te dhembshme, Rrebelimi i Xhafer Deves ne vitin 1943, kunder Jugut dhe i Sali Berishes ne vitin 1997.Po ne vitin 1998, deshi te marre pushtetin me dhumn duke perdorur edhe kufomen e Azem Hajdarit Ky eshte grushti i shtetit dhe berisha krijoi beri mekatin me te madhe duke perdorur edhe kufomen e te ndjerit Azem, per karrigen e tije..?
  7 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili me qellime te caktuera e futi vendin tone ne organizaten islamie Berisha po perpiqet te krijoi kushte per talebanet ne shqiperi kjo u vertetua edhe gjate viteve 1992-1997.
  8. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.: i cili Kur bere Shkatrrimi e industrse sone qe u ndertua me mundin dhe djersen tone. Berisha dhe Jozofina e shiti per skrap. Ne se Enveri bente nga nje veper ne çdo pesvjeçar Saliu dhe Jozofina , vite pas viti qe 20 vjet shkatrroni duke i hequr keto vepra edhe nga harta e shqiperise
  9 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili. vrau ne Gerdec.?. Dhe qendrimi i qeverise eshte tejet mashtues, fajtoret jo vetem qe nuk denohen pore edhe behen ministra.? A nuk eshte nje histori mekatare , ku Berisha me Gerdecaret , ku nga ky gjeten vdekjen 26 veta dhe 355 te tjer u plagosen Kata nuk u vran se ishin ne lufte pore u vrane per te perfituar vet dhe oborri qeveritar. shqiperi.? Ndofta kjo te duket pake .
  10 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.: i cili Ku hoqe ligjin dhe vendose kanunin duke futur ne hasmeri gjysmen e veriut jane i ngujuar mijra femije shqiptare per efekte te gjakmarrjes femijet, nuk shkojn dote ne shkolle. Berisha qellimishte zv/soi ligjin me kanunin kjo nxiti vllavrasjen duke krijuar nje hasmeri te dyfishte ne njeren ane popull i mes veti dhe nga ana tjeter populli me Sali Berishen. Nga dokumetat e shoqates se pajtimit te gjeqeve deri tani vllavrasja ka marre 10 000 viktima. Pjesen me te madhe e ze veriu i shqiperise nga eshte dhe ky kryeminister fallco dhe vendi i tije Tropoja zen vendin e pare. Ky vet eshte nga Veriu e dine mire psikologjin e malsorit perse nxite vllavrasjen? Apo per tu hutuar ata qe te mos kerkoj llogar,
  11. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humba autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 12 pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.
  12 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.: i cili kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Ky eshte makati me i madh qe i bere popullit shqiptar. \
  13. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.?i cili Nuk harrohet vjedhja e shqiptarve , me Lule Bashen ne rrugen e kombit. Ne perudhen e berishes lulzoi edhe me shume korrupsioni si rezultat i luftes kunder korrupasioni nga opozita sote jane 4 Ministrat,qe jane te penalizuar ? A nuk eshte mekat te pasurohesh ne kurriz te shqiptarve.? Zoti nuk thot te hash djersen e tjeteri. Ky rezultat beri qe shqiperia te mos afrovet si vende kandida perse.? Se Berisha punoi keq.
  14 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili Pasi me daten 21 Janar 2011 ne demonstraten e organizuar vrau 4-ter, veta dhe dy te tjer vdiqen pas demonstrates si rezultar i reflekseve te kesaj ngjarje. Pra Berisha krijoi nje , histori te zeze njelloj si Rexzhep mitrovice qe gjakosi rruget e tiranes me 4 shkurt te viti 1944, pra edhe ky gjakosi bulevardin me 21 Janar si Rexhep Mitrovica. Pra ne histori do te ngelet: “Satrapi Berisha dhe bulevardi i pergjakur.”
  15. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? i cili nuk ka te ndalur.Per te mbajtur pushtetin tashme me pushtim ai vjedh dhe pushton organet e pavarura si gjykat e KQZ per te mbajtur pushtetin me force. vjedhjen e votave nga qeveria dhe mosberjen e transparences. Berisha dhe Meta nuk ben transparencen duke e lene pa legjitimitet qeverin e tyre.Vjedhja e votave eshte kthyer ne sistem nga keto qe thashe me larte. Kjo histori po e ben shqiperin te rrezikoje republiken. Shqiperia ne rrezik nga keta njerz qe historikisht qe 20 vjet vazhdojne ta pushtojn demokracin shqiptare dhe asnjeher ta fitojne.
  16 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.: i cili Kur berisha e mori popullin shqiptar 95 % ishin te arsimuar tani shqiparve u hoqi diturine.Nuk ka mekat me te dhembshme sa te lejsh nje pjese te femijeve shqiptar pa arsim ku nuk dine te shkruiajne ase emrin e tyre dhe ne vende te firmes do te vendosin gishtin. Aktualishte sot kemi 13 % e te rijve pa arsim fare.
  17 . A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:? rehabiletoj tradhetari Mbretin Zog.koloboracionistin dhe tradhetarin e kombit shqiptar, mikun e ngushte Nikolla Pashicit.Lexoni konventen Nikolla Pashic –Ahmet Zog dhe do te bindeni. Ahmet Zohu vrasesi i patrioteve dhe herojve shqiptar, Hasan Prishines ,Bajram Currit, Riza Ceroves, Avdi Rustemit Deputeti i Kosoves, Elez Isufuin, Patriotin dhe firmatarin e Pavarsise se Shqiperise Luigj Gurakuqin e plote te tjere. Ahmet Zogu njelli si Berisha qe shiti Detin dhe ai kishte shitur Shenaumin, Vermoshin dhe si tradhetar ai nadloi cetat luftarake te Kosoves te ankaroheshin ne prapavijen e tyre teke Nena Shqiperi. Imagjinoni vllejze shqiptar c`do te ndodhte me Kosoven ne se Qeveria Socialiste do tu mbyllte kufirin, por jo vetem qe nuk ua mbylli pore dhe i ndihmi deri ne pavarsin e tyre. E ja Pra se c`beri Berish Ja se c`u solli shqiptarve si ndryshim.

  18. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.? cili. kur shendetsia shqiptare eshte shkatrruar dhe demtuar totalishte.Populli nuk ka para per ti perballuar problemeve shendetsore. U mbyllen mijra ambulanca ne fshatra, dhjetra qendra shentesore.Sherbimi spitalore u degradua ne nivel shume te ulta, ku hiustorikisht nuk munde te krahasohet kurre me historin 50 –vjeçare te sistemit te kaluiar.
  19. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:?. i cili la shqiperin pa armaten ashqiptare. Jemi i vetmi vende ne bote qe nuk kemi armate. Berisha “mburret” me hyrjen ne Nato. Pore perse vendet e tjra kan ushtri bile edhe te sofistikuar me tekniken ma moderne te kohes ndersa ne shqiptaret duhet te jemi pa armat si ne kohen e turkut ku shqiperia nuk ishte shtet per te mabajtur ushtri.? A ka mekat me te madh se sa djali shqiptar te jet i privuar nga njohja ushtarake..!
  20 A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:.?. i cili shqiptarve u hoqi akademin e shkencave dhe me tendence per korrigjimin e historise ka tentuar te heqe faqet e historise thesare te shqkelqyera duke u munduar te vej dore deri dhe tek historia e Skenderbut, tek Ismail Qemali e shume te tjera. Ka pordhosur epopen me te lavdishme te luftes Nc-çl e plote probleme te tjera. Pra Berisha tenton te vej ne histori ato rryma politike qe i kthyen pushken kualicionit antifashit botrore gjate luftes Naciaonal-çlirimtare. A ka mekat me te madh sa te tallesh me heroit dhe deshkomet e kombit.?
  21. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:.?. i cili pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto ket histori kaq te rende per popullin shqiptare
  22. A E MERITON SALI BERISHA TITULLIN“Fisnikëria Tiranase”.:.?. cili e mbushi shqiperin me plehra te evropes.Pa marr parasyshe rreziqet qe i sjell vendit
  Ky ballafaqim eshte i perhershem dhe Berisha sa her hjedh ne treg politik teza te rej ai duhet te ballafaqohet ne radhe te pare m,e keto avantura relaksuese ne kurriz dhe me jeten e shpirtrat e shqiptarve te cilet vuajtjet dhe makrabiteti kunder ketij populli nuk ka te sosur.
  Edi Rama eshte i fituar gjithnje. Erdhi Evropa dhe Amerika me te paralajmeruar se mjafte te kan mbajtur ne kurriz per hire te atije rrotacioni te qelbur qe ne kete rrotacion te zi per kombin ton i kushtto shqiperis dhe shqiptarve jo vetem te zezat e ullirit pore edhe te zezat e Saliut.

  1. roland says:

   shum gjat i ke ra. her tjeter bjeri shkurt nga tuneli i kalimashit

 39. xeni says:

  Te te vije turp o faqezi ti nuk meriton asgje pervecse ndeshkimin me vote qelbesire

 40. doleci says:

  U arit dhe kulmi i sharlatanizmit, kllounizmit, tollovise, shkaravinizmit per ata qe i japin keta tituj e per ata qe i pranojne, gjithnje ne kuriz te njerzve qe kane paqartesira per te miren e per te keqen. Mungese totale qytetarie.
  Sa sarkastike tingellon kur thone qe dhe Luli eshte perendimor. Do ju lutesha gjithe mbeshtetsve te Lulit: A kane patur ndonjehere apo a kane qytetet e jo me krryeqytetet perendimore ndonje kryetar bashkie qe te jete direkt pergjegjes per vrasje qytetaresh te pafajshem e te mos kete dhene doreheqjen. Ne se jo duhet te pranojme ose jemi vend i pacivilizuar ose Luli eshte segmen mafjeje qe nuk dorezohen pa i “qeruar”
  Lutem qe te vije sa me pare dita per te patur drejtues partish e qeverish qe te ndihen te ofenduar nga servilizmat e nga levdatat.

 41. Nikua says:

  Kto bente dhe A. Zogu, vet shpallej mbret, vet dekorohej, por populli shqiptar nuk i duron dot me kta kriminel e tradhetar te shitur te te huajt, qe vec per Shqiperin nuk punojne por vetem per xhepin e tyre dhe per tu sherby interesave serbe.

 42. tOnuzi says:

  Ndyresiraaaaaaaaaaaaaaa……..

 43. Berish i mbushur me mekate te renda.Po ti biem shkurt nga tuneli i kalimashit apo nga tuneli i Kerrabes Berishes i ngelet qejfi se ai nuk don qe ne t`ja hame haken. Ka Haka te medha Berisha dhe nuk te pranon t`ja fshahesh.Ai ka deshire t`ja numerojme nje e per nje se keto ai i quan merita. Natyrishte merita te tje jane se ne funde te fundit nuk ja impunoi kekush qe ti jape Nafte Serbis ose ti jape detin Greqise. Te gjitha keto i ka bere me deshiren e tije dhe me vullnetin e lire.

 44. meras says:

  Turp i madh per njerezit qe perfaqesojne kete oganizate-shoqate.A i shohin spitalet tona keto plehra se ne c’gjendje jane.Per nje karrike minibashkie nje tirans shet te gjithe njerezit e shtepise.E tmerrshme.

 45. Georges says:

  Ne kete 85-vjetor te Mjeksise Publike merita kryesore i takon Enver Hoxhes dhe Partise Punes Shqiperise, e gjeten kete vend te mbytur nga malarja dhe tuberkulozi dhe vrferi te tejskajshme. Ndertuan spitale dhe qendra shendetsore ne cdo skaj te vendit.Pregatiten me bursa shteti mjeke ne bashkim sovjetik dhe vendet e demokracive popullore te asaj kohe vite 1949-1960 ngriten fakultetin e mjeksise ne tirane dhe shkollen e mesme per ndihmes mjek ku mesoi dhe sherbetori i uritur Sali berisha, shkolla infrmjeresh dhe mamish ne disa rrethe te vendit, pati nje Ministri Shendetsie efektive e cila morri ne dore kualifikimin dhe specializimin e mjekve ne France, Itali dhe vende te tjera te tergut te perbashket Europian te asaj kohe 1968-1990 pra kishte nje armate te tere mjekesh, ndihmes mjekesh, infermjeresh, dhe punonjesish sanitare le pastaj shtepite e lindjes ne cdo fshat etj etje, keto merita te permendura ketu shume shume shkurt nuk kane si mohohen dhe “fisniket e tirones” me mire ta lejn tironen pa fisnik se po qe per fisnik osht pikerisht “Dulla” hahahahah jo ky kaqoli qe keni zgjedh me emrin “Sali koqepordha”!hahahahahahahahahahahahah

 46. loshi says:

  Lexoni dosjen e Sali Berishes si agjent i UDB tek proletari.com

 47. antipatrea says:

  …Mire “neri”,po “qytetar” si u bo ky? Ky vje era malok pa hy n’Vore mer jahu… ςa s’nigjo sot…

 48. E verteta says:

  Ne spitalin e Tiranes ka ndodhur nje nga pistat me kriminale te rregfjimit komunist . Ne morgun e tij jane perdorur per kadaver me dhjetra antikomuniste te pushkatuar , ku profesoret e kjatedrave ju benin lendet e tyre me trupat e te vrareve . Kete fakt e dine shume pedagoge dhe mjeke te asaj periudhe por heshtin sepse e kane ndergjegjen jo ne paqe . Ato e dine se c’kane bere me ato organe .Per kete krim duhej te kishin folur pjesemarresit ne 85 vjetorin e spitali , ku coheshin kocakt e tyre pas ” perdorimit ” , ku jane varrosur ato , kush ishin mjeket me te lidhur me rregjimin qe i mbuloni keto krime , cili ishte roli i antareve te PPSH qe i dinin keto dhe sot nuk flasin ?

 49. lori says:

  Nuk e kuptoj gjithe kete iritim te komentuesve me titullin e merituar te satrapit Sali.Eshte vetem personaliteti i tij qe i ka kthyer spitalet(i thençin)ne krematoriume !Te vetmin investim qe ka bere ne kete kompleks ka restauruar vetem morgun.E pra a nuk eshte njelloj si ne kohen e Hitlerit veçse keta qe te marrin jete jane me bluze te bardha!A nuk eshte aritje kjo.Ai per keto krime eshte quajtur Burr shteti.Popull pa memorje !..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24815
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24815
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X