TemA TV/ Berisha në Tropojë: Unë besoj tek familja, Rama e përdor familjen për tregti (VIDEO)

berisha ne tropojaaaaaaKryeministri Sali Berisha u rikthye në vendlindjen e tij për një miting në qytetin e Bajram Currit.

Duket se tani kryeministri Sali Berisha ka vendosur që të sulmojë kryetarin e opozitës, Edi Rama, si një njeri jofamiljar.

“Vëllezër  motra, më 23 qershor përballen jo vetëm dy alternativa, por edhe dy modele. Modeli juaj, modeli i Sali Berishës që bazohet në djersën e ballit, bazohet në punën me nder, bazohet në besimin tek puna, tek përkushtimi, tek ju dhe gjenia juaj krijuese, energjia juaj e madhe dhe vendosmëria juaj për të përmirësuar jetën tuaj. Modeli juaj dhe i Sali Berishës që bazohet në vokacionin e në ëndrrën tonë europiane, që bëmë gjithçka që ne të arrijmë sa më shpejt stacionin më të shkëlqyer të të ardhmes tonë, Bashkimin Europiane. Modeli juaj dhe i Sali Berishës që beson tek familja, vlerat e shenjta të saj, që beson tek Tropoja, tek Shqipëria, beson tek kombi dhe e ardhmja e tij,” tha Berisha.

“Cili është modeli tjetër? Ai është modeli i Edi Ramës, njeriut i cili nuk ka lënë fjalë të ndyrë pa hedhur mbi vendin e tij, mbi Shqipërinë, por edhe mbi socialistët që sot vetë i drejton.

Cila është modeli i Edi Ramës? Modeli i Edi Ramës është dekorimi i atyre që u kënduan xhelatëve të popullit të Kosovës, masakrave mbi të, në një kohë kur ju sakrifikonit jetën tuaj për lirinë e Kosovës. Pa u tha akoma gjaku i djemve tuaj, të rënë për lirinë e Kosovës, Edi Rama do të dekoronte Goran Bregoviçin, si shpërblim për himnet që thuri ndaj masakruesve e xhelatëve të popullit të Kosovës dhe bijve tuaj.

Modeli i Edi Ramës është modeli i përçmimit gjer në urrejtje ndaj njeriut, ndaj çdo kundërshtari, njeriu që agreson me brutalitet, edhe fizikisht, cilindo që mundet, vetëm e vetëm se kundërshton mendimet e tij të zeza. Modeli i Edi Ramës është modeli për të cilin, familja është treg dhe vetëm tregti, që martohet e ndahet sa herë kërkon të fitojë më shumë vota në zgjedhjet e radhës, që i humbet gjithnjë. Modeli i Edi Ramës është modeli i njeriut që nuk nguron të shkelmojë mbi çdo interes tuajin, demokratë, socialistë, të paparti, të rinj e të moshuar, gra e burra, të shëndoshë e të sëmurë, çfarëdo që jeni,” vijoi kryeministri.

Berisha tha se mandati tjetër do të sjellë më shumë investime dhe punësim.

“Unë sot jam këtu, për t’ju drejtuar një thirrje vëllazërore të gjithë socialistëve të Tropojës e të mbarë Shqipërisë: bashkohuni me ne, bashkohuni me projektin tonë. Juve ju bashkon me ne, përpjekja për të ndërtuar një infrastrukturë moderne, dinjitoze, kudo ku jeni, juve ju bashkon me ne përpjekja jonë për krijimin e qindra mijëra vendeve të punës në Tropojë e Shqipëri, juve ju bashkoj me ne përpjekja jonë e përbashkët për rritjen e rrogave dhe pensioneve, për Tropojën turistike, Shqipërinë turistike, për Tropojën në Bashkimin Europian, Shqipërinë në Bashkimin Europian.

Miqtë e mi, kjo është alternativa jonë, alternativë për çdo demokrat, çdo socialist e të paparti. Por cila është alternativa tjetër?

Alternativa tjetër është ajo e nxirjes, e zisë, e pesimizmit, e poshtërimit të gjithçkaje që ju keni ndërtuar. Në krye të fushatës, pasagjeri i autobusit mavi, Shqipërinë tonë, Shqipërinë e anëtareve të NATO-s, Shqipërinë e qytetarëve që lëvizin pa viza në Europë, Shqipërinë që meritoi statusin e  kandidatit, e shpalli Shqipërinë e gënjeshtrës, NATO-n e vlerësoi si natë njëlloj si etërit e tij, Bashkimin Europian si asgjë, si as bukë, as ujë dhe të ardhmen tuaj si inekzistente, që nuk ka vlerë. Nga autobusi i tij mavi, për të, rrugët e ndërtuara me taksat tuaja nuk ekzistojnë, rrogat e pensionet e dyfishuara nuk janë të vërteta, shtëpitë e bukura që keni ndërtuar, bizneset  që keni ngritur, fermat që po zhvilloni janë vetëm mashtrim e nuk ekzistojnë. Me të gjitha këto, shoku i autobusit do që të shkelmojë mbi gjithçka që ju keni realizuar”./ep

149 komente në “TemA TV/ Berisha në Tropojë: Unë besoj tek familja, Rama e përdor familjen për tregti (VIDEO)”

 1. Besnik says:

  Ky eshte njeri qe me 23 qershor ne te gjithe me voten tone duhet ta dergojme prapa diellit. Nuk duhet tja falim 4 njerez te vrare ne bulevard dhe ndaseit qe ka filluar te beje. Duhet ta largojme sa nuk eshte vone.

  1. Eva says:

   Po po, infrastrukture dinjitoze e moderne qe po na shkaterrohet poshte rrotave te makines!
   Po ik o Sali se na e shpife! Boll me keto brockulla prej femije!

   1. Tani says:

    Tropoja turistike. Saliu qenka kujtuar se ne tropoje mund te behet turizem. Shume mire ke bere qe je kujtuar po je shume vone per te bere nje gje te tille sepse kishe 8 vjet qe nuk e kishe vene vre nje gje te tille. Asnje investim dhe asnje mbeshtetje per biznesin ne Tropje. Prandaj alternativa jote nuk vlen me.

    1. Fabjani says:

     Tani, Tropoja ka Valbonen si vend turistik qe eshte zhvilluar shume dhe do zhvillohet akoma edhe me shume qe kete vend jo vetem njerezit e Tropojes e kan vizituar por edhe shume njerez te huaj nga vendet europiane..
     Para se te shprehesh mendimet e tua mer informacion pastaj shprehu, mua po me dukesh sikur po jeton ne mjergull, dhe jo ne Shqiperi..

    2. elio says:

     Leje fare Tropojen dhe Turistet se i kemi gjithe tropojanet turiste ne Tirane kane vrare e kane vjedhur…njerez te ligj

   2. Nina says:

    Me vjen per te qeshur dhe njekohesisht per te qare sa here Saliu hap gojen per te keputur ndonje budallik tjeter!
    Nuk me ben me cudi asgje e dale nga goja e ketij te marrosuri sepse niveli i tij i cmendise ka kaluar cdo cak qe asnje mjek nuk do e merrte persiper!
    Besoj se me 23 qershor do e shtrojme me duart tona ne spital!
    Kjo te dashur miq lexues mund te behet vetem me ane te votimit masiv!
    Sensibilizoni kedo keni afer dhe cohuni te votoni, cohuni te rrenoni nje sistem qe na ka rrenuar gjithe keto vite!
    Nuk mund te mbaje me asnje nga nesh kete barre te rende mbi shpine!

   3. redi says:

    BOLLL U MORE ME FAMILJEN KRYEMINISTRIT TE ARDHSHEM PO JEP LLOGARI PER RRENIMIN QE I KE DHEN SHQIPERISE EDHE RRENIMIN QE I KE DHEN FAMILJEVE SHQIPTARE…

  2. Bana says:

   Eh mor gjysh, ti dhe vlerat e tua familjare… cuni jot mori per nuse kushuriren e tij, bene dy kalamaj e sot ka nje dashnore qe ka 2 vjet qe frekuenton nderkohe qe eshte ende i martuar!
   Me pelqejne shume keto vlerat e tua familjare o palaco!
   Lere pastaj mos te permendim bemat e tij shkaterruse qe i vodhen jeten 10tra te pafajshmeve!

   LARGOHU!

   1. Edmond says:

    ti je nje politikan i pafytyre, qe je i gatshme te thuash cdo gje vetem ne tentativ te lodhur per ti prishur imazhin Rames. Keto metodat e tua te vjetra nuk pin me uje.

    E di qe do humbesh, por te pakten ik me ate pak seder qe mund te te kete mbetur.

    1. Vlora says:

     te kush beson me teper berisha, tek sadija, apo tek armina, meqenese familjen e ka te shenjte.

     1. Flori says:

      Tek vlerat e familjes besojne te gjithe, dhe ti si nje njeri gjasme me principe nuk mund te perdoresh martesat e Rames.

      E dim qe kjo eshte metoda jote per tu perballur me humbjen, por nuk je ne 90 ketu, kur cdo argument bazohej ne ceshtje personale.

      Mos e hap ate teme, sepse del ti i humburi me i madh, jo vetem i zgjedhjeve por edhe i vete argumentit.

     2. raqi says:

      SI KA MUNDESI RRI ME ANTIPLUMB EDHE NE SHTEPINE TENDE O SALI? RAMA RRI ME NJE T – SHIRT RILINDJE NDERSA TI RRI VETEM ME ANTIPLUMB? SI KA MUNDESI KE KAQ FRIKE, NGA CFARE KE FRIKE? KUJT I KE BERE AQ KEQ SA DO DUAN TE VRASIN? APO KE FILLUAR TE KESH PARANOJAT E ENVERIT? MOS NDOSHTA TE PERNDJEKIN FANTAZMAT E 21 JANARIT, GERDECIT, 97, FATMIR XHINDIT, KOSTA TREBICKES E REMZI HOXHES E MBI KETO TE NJE FISI TE TERE TE HAKLAJVE QE ZHDUKE? ME THUAJ, CILA NGA KETO TE PERNDJEK NE SKUTAT E SHPIRTIT TEND TE ZI?

    2. Kejsi says:

     Tmerri vazhdon, genjeshtra, mashtrime, farsa, shkaterrim!
     Kjo eshte Shqiperia e Saliut! Kjo eshte alternativa qe na ka dhene keto 8 vjet, pushtet klientelist, nepotizem, pasurim i 5% te njerezve ku perqendrohet pushteti dhe populli i lene ne harrese, ne skamje, ne mesjete!
     Nuk ka me vend per te tilla veprime dhe zgjedhje!
     Cdo gje eshte ne doren tone, vota eshte e jona dhe duhet t’ia japim opsionit me te mire te mundshem qe na paraqitet!

    3. ELTI says:

     o sali plakushi mos harrove gje faktin qe biri jot u nda nga gruaja per tu lidhur me nje adoleshente apo qe ka dy femije te gruas qe i ka me te tjere? si flet ti per vlera morale kur femija yt eshte martuar me kusheriren?

   2. Elva says:

    Rama eshte i vetmi qe nuk e ka perfshire familjen e tij ne politike, por ia ke perfshire ti!
    Rama nuk do permendtte emrat e femijeve te tu nese bemat e tyre nuk do cenonin shtetin tone!
    Xeni ka vrare me 10tra te pafajshem perfshi kunatin e tij,
    Gita merr rroge mujore me shume se nje pedagog amerikan…
    Ca duhet me thene me per ty o horr!

    1. Blerta says:

     Elva, je ne terezi kur flet ti apo jo, kur e hapi fushaten Rama ishte prezente nena e tij, gruaja, dhe se fundmi doli edhe cuni i tij qe beri apel per largimin e Berishes, familja e tij eshte kjo jo e Berishes..
     Te pakten Berisha ne fushat del vetem familjen nuk e ka te perfshire ne fushate sepse eshte oi zoti dhe di ti bej balle cdo gjeje..

   3. Endri says:

    Per cfare vlerash na flet ti more qelbersire qe e ke shajt Taulant Ballen ne parlament nga motra. Ti je nje kafshe dhe nje njeri imoral qe duhet te largohesh sa me pare nga pushteti. Kriminel me damke.

  3. Arlindi says:

   te ajo familje qe e ja 100 fishuara te ardhurat e tyre edhe un do besoja te isha ne vendin tend…ke 8 vjete qe vetem nje llloj antifushate po ben … duuke u kapur me emrin e edi rames edhe familjen e tij ke 8 vjet qe i rrjep shqiptaret edhe po i pi gjakun…

  4. gonia says:

   Saliu kshu respekt per familjen, qe vrau 4 burra, qe ishin kryefamiljare, saliu qe ka lene femij pa prinder e prinder pa femij ne gerdec, sali qe vrau nje fis te tere, saliu qe thot “jote moter dhe jot teme”
   ky eshte respekt???!!!
   SALIU ESHTE HIPOKRITI ME I MADH NE KETE VEND.

  5. sonila says:

   Saliu ka filluar te permende grate e Rames, tashme pervecse xheloz se do t’i marre pushtetin, xheloz edhe per grate, se ne moshen qe eshte ai nuk josh dot me askend, edhe pse ka pushtet e ka pasuri.

  6. vezuela says:

   Kryeministri ka 22 vite qe na ben moral per familjen! Nese nje individ, qytear eshte ne rregull me familjen e tij, nuk i pelqen aq shume te merret me familjete e tjereve! KJo na le te nenkuptojme, qe dhe Berisha familjen e perdor vetem ne kohe fushate

   1. Sa'li says:

    Jo!
    Ne 23 qershor kryhet 😉

  7. Olta says:

   Besnik, ate qe do ta cojme me pushime pas dates 23 qershor eshte Rama, sepse ky njeri nuk ka noj model per t’na treguar sesi te ecim perpara..

 2. Te cila familje beson ti mor jezit,tek ajo e tete biri qe mori kusheriren 10 vjet me te madhe e po bashkjeton me nje 10 vjet me te vogel,kunder ligjit bene poligami,apo tek e bija qe ne Kosove te gjithe e dine se ka burre Lulin se me te hynte e dilte nga motelet e Leposovacit e te Nishit ne Serbi.Vetem ti e Fatmir Mediu qe po le nam me Eli Faren nuk mund te flisni per moral se i keni breket ne maje te kokes.Hipokrite e mashtrues 24 karat.

 3. Alban says:

  Eshte nje turp shume i madh qe te merresh me jeten e tjetrit dhe me familjen e tij. Kete gje e bejne ata njerez qe nuk kane moral dhe dinjitet. Ti je nje nga ata, prandaj duhet te largohesh sa me pare nga shqiperia.

  1. Flogerti says:

   O SALI JO, SKA ME VOTE PER TY SEPSE MORALI YT ESHTE 0. TI MUND TE JESH I MIRE PER FEMIJET E TU SE PER ATA TE GJITHE TE MIRE JANE, POR PER POPULLIN JE MIZERJE.

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   turpi vendit palacoja televizioneve

   I KE MARRE GJITHCKA POPULLIT PER TJUA DHENE FEMIJEVE TE TU E KJO S FALET KURRE

 4. safeti says:

  Familja Edit me Lind e me greg po mpref shpatat, me ardh ato ne pushtet, do behet si familja e Saparmurat Niyazovit ne Turkmenistan. Edhe mujave te vitit do ju ven emrat e familjes e kushedi cfar gjerash do shpikin. Mediat e huaja do na permendim vetem per kuriozitetet e diktatorit te cmendur shqiptar m e statuja floriri me pallate piramidale.

 5. adi_köln says:

  Per Tropojen turistike Ahahahahahahahahaha…

  1. MARIGLEN says:

   Kush je ti ore qe flet per vlerat e familjes?
   Ti je ai qe I rrenove pa meshire te gjitha familjet shqiptare, prinderit ne emigrim, femijet te enden rrugeve per te punuar per te mbajtur familjet, krimet te rritura frikshem dhe qe po vdesin njerez cdo dite.

   1. klaudjo says:

    a je ti more sali gerdeci qe shja ne parlament me nen e me moter deputetet?!!
    Ky eshte respekt per familjen??!?!!
    jo pra jo respekt per familjen dmth jo respekt per te tenden e per te botes vari lesht po do te thot respekt per te gjithe.

  2. fjorda says:

   O Sali, nuk ke me cfare te kapesh me Ramen dhe ke filluar me grate!
   Eshte I ri ai, ka te drejte, mos e krahaso me veten qe je plak 70 vjec dhe nuk josh dot me askend edhe pse ke pushtetin.

   1. Migena says:

    Fjorda, pse je me pushtet nuk do te thote te joshes dike qe te behesh i suksesshem ne karrier, por kur te flasesh dije ti konceptosh gjerat mos fol brockulla..
    Me e pakta Rama ska se cfar t’ju tregoje sepse eshte njeri i pamoral..
    Pse je i vjeter ne moshe nuk do te thot qe mos te kesh te drejten te drejtosh pushtetin, ketu ka te bej sa i zoti je per ta drejtuar ate, qe Rames kjo gje i mungon sepse ne po e shohim per dit ne mitingjet qe po zhvillon sesi i eshte ngjirur zeri saqe mezi flet..

  3. Ca te duhet me Ramen ty o shpellar tropoje! C’ke me grate e Rames, apo tani ke filluar te behesh xheloz se pleqeria ben te veten e s’ti hedh njeri syte, madje as Jozefina, ajo qe I pelqente burrat me te medhenj, por ti tashme je teper I madh edhe per Jozefinen.

  4. enisa says:

   Po cfare respekti ke ti more ordiner, po ca respekti ke ti per familjen kur e ke share tjetrin e ca ske thene per te duke e marre familjen e tij ne goj gjithe jeten e tanbi thua kam respekt per familjen?! te te vije turp.

   1. ibrahim says:

    Enisa rama vet e qiti ne shitje ose ne pazare linden-ja ka vure syrin alketa vejsiut.e pate sa e plakur dukej lida rama me 44 vite si liria me 68 vite.po syte e rames i shef strajca APO thesi poshte syve i ramez duket si te Jet kenguru per ta fshehur beben-rama me siguri ne ate thes mshef Drogen qe thoshte prifti.provo dhe tregoja ne te huaji fotografine e rames dhe berishes dhe pyeti kush eshte me plak-rama duket me rrethet e syve si 88 vjet.rames nuk i mjaftuan tre Mandate per tirane qe nuk beri asgje.nuk i mjaftuan 5 gra-o nuk i prek rama grat se i merr vetem per fushat,ne menyre qe ta mbuloj pederllekun.peza ja kenaq rames shpirtin kur ky flen tek peza.

  5. Genti says:

   Tropozha, qyteti endrrave te Saliut!

   Ej po seriozisht e ke thene per Ramen : “njeriu që agreson me brutalitet dhe fizikisht cilindo që kundërshton mendimet e tij të zeza” ???

   Po ti i ke rrahur te gjithe me rradhe ato vemjet qe sot ke afer mor mizerje. Ke vrare miqte e tu e ke rrahur pafund gjithe te afermit e miqve te tu nese te kundershtonin!!

   Keto perrallat e tua ia tregojme femijeve qe t’i trembim, je bere si alternativa gogolit!

   O gjysh, ik sa pa u degjeneruar akoma dhe me shume se ste ka mbetur cte shkaterrosh me!

  6. gertjan says:

   Modeli ne punen me nder?
   Po Argita me pune te ndershme u kam ne para’?
   po Shkelzeni? si u pasurua?
   Po qe i ke lare duart me gjakun e popullit,qe ke vjedhur popullin? cfare modeli eshte?…Ja ky eshte modeli i familjes tende Sali,modeli i vjedhjes.

 6. merita says:

  po nuk je burre ti jo , ne tropoj nuk shkon, del me snajper, antiplimb e cdo gje, do ta vras e verteta ose familjaret e 26 viktimave te gredecit qe enden per drejtesi se ai e fali mediun, vemje merrsh me fejasa e martesa tani pffff

  1. Bona says:

   Merita, ti qenke nje cop injorante nga trut, Berisha ate qe e fler e flet me fakte dhe jo sic ben Rama qe vetem shpifje dhe genjeshtra dalin nga goja e tij..

 7. D12 says:

  mos e perdor familjen e edi rames si materjal per shpifjet e tua o imoral
  shif fushaten tende te qelbur!
  TI JE MODELI I HUMBJES!
  DUAM RILINDJE JO RIVDEKJE O SALI!

 8. myzeqari says:

  hahahahahhaha po ti per ca i perdor femijet e tu ore aman ? ca po bejne sot femijet e tu ? ore i njeh mire ti ata kalamajte e tu apo lesh ?

  1. poli says:

   Bobobo se ca flet ky vetem vet e kupton, fushate me te poshter fushata me e felliqur nuk ka ku te shkoje, saliu perhere tregohet i shkathet e zgjedh perher me te keqiat ose ato i pershtaten me se miri.

 9. tea says:

  Ti nuk ke goje te flasesh per familjen more i patyryre, ti qe nuk ke lene gje pa thene per familjen e Edi Rames dhe kandidateve te PS…Ti nuk i njeh vlerat e familjes ti njeh vetem karrihgen e pushteti dhe per te je i gatshem te besh gjithcka.

  1. jerina says:

   Nuk kemi nevoje per modelin tend o Sali, se e kishim 8 vjet dhe e pame qe na ndriti. Nuk le fjale te ndyra pa thene, nuk le skandale pa bere qe e ndyve imazhin e Shqiperise. Modeli jot Sali eshte I percmimit te shqiptareve dhe qe I sheh vetem si objekt vote dhe shfrytezimi per tu pasuruar. Modeli jot eshte qe pushtetin e sheh si tregti per tu pasuruar ti dhe oborrtaret e tu, nuk e sheh si model per te ndryshuar qeverisjen dhe per te nderruar te ardhmen e ketij vendi.

  2. Coco Ch says:

   Sale te besoje ti te familja i kishe edukuar ndryshe xenin dhe giten. Me parime dhe morale te verteta, jo me vjedhje me zhvatje dhe mashtrime.

   EDI RAMA ESHTE MODELI ME I MIRE PER TE QEVERISUR SHQIPERINE,PER TI DHENE LIRINE VLERAT E VERTETA EUROPIANE DHE JO PER TE NXITUR TEK TA NDJENJEN E ZHVATJES SE POPULLIT.

   TURPPP TURPPP TURPPP PER TY QE VAZHDON DHE FLET AKOMA PER CART.

   SHQIPERIA DO TA TREGOJE SE KUSH ESHTE MODELI PAS FITORES SE PARTISE SOCIALISTE DHE EDI RAMES NE 23 QERSHOR.

 10. fino alla fine says:

  Po ke goje e flet ti mor horr.Po nuk ke pune tjeter ti po merresh me kot me z.Rama,yt felliqesire.Po shkelzeni mor plere sikur na e kishte lene ate gruan e pare,flet per vlera familje ti.

 11. koli says:

  po ku ke burreri ti mor qe rri me antiplumb para popullit tend dhe me 200 ushtar nga mbrapa , ku ke zot e fe ti mor qe ne rini ke qen servil, ku ke burreri ti mor qe ke vjedh zgjedhjet ne 2009 , thone qe turpi eshte per burra po ti ske turp e nuk je burree, ne tropoje sa ke vrare e pse ke 4 vjet pa shkuar , ngo kush ruhesh Sali

 12. kevi says:

  T more i pafytyre shkel mbi principe, mbi parime, mbi familjen, t shkel mbi gjithcka vetem per pushtet..Eshte normale qe shqiptaret kete te presin nga nje gjysh qe este rritur me frymen komuniste dhe qe udhehiqet nga endja e shprenuar per pushtet.

 13. marjo says:

  Modeli i Sali Berishës, që bazohet në djersën e ballit, në punën me nder Whatt the fucck ! ca pi ky qe me mjes mor burre ? seriozisht e ka ? hahahah aman se ky berisha te dhjet fare.

 14. ola says:

  leri mor familjet e ebotes po mbaj mend saliu do ta vras vota e rilindjes dhe e se vertetes, saliun do ta vras vullneti i lire i popullit dhe zghedhjet e lira, saliun do ta vrasin me vote ata njerz qe ne 8 vite i ka zhgenyer e lene ne meshire, topoja do te vras ke vrare shume aty

 15. Flogerti says:

  JO SALI JO, SKA ME VOTE PER TY SEPSE MORALI YT ESHTE 0. TI MUND TE JESH I MIRE PER FEMIJET E TU SE PER ATA TE GJITHE TE MIRE JANE, POR PER POPULLIN JE MIZERJE. I KE MARRE GJITHCKA POPULLIT PER TJUA DHENE FEMIJEVE TE TU E KJO S FALET KURRE

 16. qaniu says:

  cfare beson ti more plere e ndyre shkerdhate serbe ti qe vrave gjysmen e tropojes beson ti more palaco malok i zi te hengert mortja ishalla e vdeksh nje ore e me pare.

 17. hena says:

  diktatori nuk di te ndal me korrupson dhe afera korruptive, ai eshte i mbuluar ngado nga eskorta dhe 200 civil , i druhet tropojes prej 4 vjetesh , ai ka frike ate mund ta vras kushdo pervecse ndergjegja e tij e semur qe punon vec per keq

  1. serena says:

   Te cilat vlera te familjes beson ti o Sali, tek ato qe familja jote eshte me e rendesishmja dhe ti duhet te shkaterrosh gjithe Shqiperine per te pasuruar familjen tende, qe vetem ajo te jetoje ne luks ndersa te tjeret te vdesin edhe per buke? Nese ti do te mendoje per vlerat e familjes shqiptare, do te kujdeseshe qe tu ofroje atyre dhe femijeve vecanerisht kujdes shendetesor, ushqim, siguri. Por ti vetem fjale ke, vepra aspak, prandaj do te nxjerrim ne pension njehere e mire.

  2. gleni says:

   Edhe kte e tha ky i rrjedhuri??
   ca beson tek familja ky kur gjithmone per cdo gje qe i kundervihet Edi Rames dhe deputeteve te tjere socialiste u permend familjet e tyre..
   Rendesi per te eshte mirqenia e familjes se tij pa te tjerat nuk kane rendesi

 18. ermal says:

  saliu beson te familja edhe djalin e martoi me motren e vet me te madhe
  edhe veri incest nuk ka turp ai maskaria si nuk vdes ishalla qe te shpetojen niperit nga ty more zarbo zullm.

 19. Tina says:

  Turp te kesh ti e hiqesh si burr i mire. nje palaco plak qe vrave gjysmen e tropojes. Ky eshte kulmi, kulmi i gjithckaje. Sdo kesh me rastin te besh asgje sepse populli do beje gjene e duhur me 23 qershor duke te denuar me vote masive kundra

 20. reni says:

  o sali duhet te votoesh eshe ti per # rilindje per 29 voto edi rama

  o sali duhet te votoesh eshe ti per # rilindje per 29 voto edi rama

  o sali duhet te votoesh eshe ti per # rilindje per 29 voto edi rama

  o sali duhet te votoesh eshe ti per # rilindje per 29 voto edi rama

  o sali duhet te votoesh eshe ti per # rilindje per 29 voto edi rama

 21. urla says:

  njeriu që nuk ka lënë fjalë të ndyrë pa hedhur mbi vendin e tij dhe Shqipërinë, por dhe mbi demokratet që sot vetë i drejton. Modeli i Sali Berishes është modeli i përçmimit, gjer në urrejtje ndaj çdo kundërshtari, njeriu që agreson me brutalitet dhe fizikisht cilindo që kundërshton mendimet e tij të zeza. Modeli i Berishes është modeli për të cilin familja është treg dhe vetëm tregti

 22. arbenita says:

  eriha u ben thirrje shqiptareve te bashkohen me ate, bashkohuni me ne ne rrugen e deshtimit u thote, bashkohuni te shkojm bashke jo ne europe, por ne grope….Nuk ka me shqiptare qe bashkohet me ty Sali Berisha harroje…Me 23 Qershore shqiptaret votojne Rilindjen.

 23. reni says:

  BASHKOHUNI TE GJITHE SHQIPTARE TE VOTOJME EDI RAMA EDHE PARTINE SOCIALISTE
  SEPSE ESHTE PARTIA ME E MIRE NE SHQIPERI ME NJE PROGRAM PER TU ADMIRUAR
  KU NE FOKUS KA PUNESIMIN KA ANGAZHIM EDHE ZOTIM VOTOJENI NUMERIN 29.

 24. Nora says:

  Heh, palaco palaco, shkove me ne fund ne tropoje e? Po he i fike valet e tel per te qene i sigurte, me dopio antiplumb e me roje pafun..hahahha po kush po i ndyen duart me ty more kaqol plak, ty me vota te shembin shqiptaret me 23 qershor. Thone se do jete nje votim masiv anti PLAK

 25. Berti says:

  si guxon e flet e ku ne tropoj,kot e ke sali, ramen e ka provuar populli e di si e ben punen, te pame dhe ty ne 8 vite qe ke rrenuar e shkaterruar cdo gje vetem se argita dhe shkelzeni te kishin cdo gje per vete, po mban peng nje popull te tere se je diktator, ti ske fituar ne 2009 i ke vjedhur ato

 26. dyl says:

  Ti Sali ke vrare shume familje,midis te tjerash edhe Haklajt,pa asnje arsye,vetem per semundjen tende qe gjithnje te frymezon,qe te jesh Skenderbe,qe te jesh Donkishot,o i marrosuri i Vicidolit.

 27. Sume Gruda says:

  Sali Berisha nuk eshte Tropojan ay e vrau ket fis te Topojes cfarosi gjithe at rini te shendoshte duke bere
  gjakederdhje te pa imagjinueshme dhe barbarisht cfarosi dhe pruni “zie” qe u be gjake qe nuk kishte
  asnje frenum, gjakderdhja shkoje dhe u bje legjende dhe me te vertete nje “trategji” edhe per jugun e Shqiperise. Berisha me pushtetin e korruptuar dhe absolute te tipit “stalinist” groposi demokracine e
  vertete qe shqipetaret deshronin dhe rane ne nje “blake hole” sa i perket ardhjes dhe ne bashkimin europian.
  Berisha duhej te ndalohej per te shkuar ne perfeshirje ne nje sistem zgjelles per krimet qe beri.
  Shqiperia duhet te kete nje sistem qe ndalon cdo person qe implikohet ne krim qe mos te kete liri per tu
  kandiduar edhe ajo parti politike te hillet jashte ligjit.

 28. Tani says:

  Sa njerez kishte marre nga Garda Saliu sepse me siguri ka marre gjithe ushtaret e mundshem. gjysmen e ka derguar mbreme duke kontrolluar cdo cep te qytetit dhe cdo godine. Frika e tij eshte kthyer ne nje paranoje.

 29. nd-ih-ma says:

  Ngaqe e don shume familjen martoheni ne familje e per pasoje lindin mostra si puna jote ,gungash i ndyre.

 30. dani says:

  ti nuk ke familje more njeri i ndyre di vetem te shfrytezosh cdo njeri jo vetem familjen, je nje gangrene qe na ke ngelur ne dere te gjithe shqiptareve por deri ne 23 do te kemi se pastaj nuk do te ta shofim me fytyren .

 31. anila says:

  O KATRAGJYSH ME ANTIPLUMB QE STE PUTHIN DOT NIPERIT O MASKARA O MORTJEMADH O TE VRAFTE DAMLLAJA O QELBESIRE PO SI NUK RE NGA KALI APO DO HIDHE NE LUME TANI MIRE CIAO SALI IKE VDIQE LUMADH.

 32. gjyshja says:

  E vetmja gje qe Saliu di te beje me mire eshte te shpife gjithandej,po po te shpife.Me kot mundohet te hedhe balte mbi z.Rama,shqiptaret jane te vendosur ta shporrin tej kete monster qe ka keqqeverisur vendin per 8 vite.

 33. Hermiona says:

  delirant i pandreqshem , ore pse flet per ramen dhe miliardet e ps kur tii ke duart me gjak bashke me mediun dhe tete bir. ke mafiozin bode e shume te tjere , ke te paaften greta koci, ik ore i semur merresh me grate e botes

 34. poni says:

  ore ti po si mund te flasesh per burrerine e e rames qe e ka tregu se ka punuar per tirene ne krye te saj, ti nuj je burre mor zoteri qe mbahesh si burre shteti e manipulon e vjedh per familjen tnde, ti mor ti nik je burre qe del e tregin perralla thote perralla burriiii?? ik ore i semur psiqik

 35. Yllka says:

  a ka turp me te madh se te merresh me fejesat e martesa e rames o sali, po cke mor me martsat e ti, sa i ullet je dhe na flet per moral e per familjene shenjt, ta ka permend kush gruan ty?kjo ehste paburreria jote

 36. sander says:

  Ka marree prap te gjithe administraten me vete dhe te gjithe te rinjte e partise demokratike + e gjithe policia e shtetit dhe ja ku u mbush i gjithe sheshi ne Tropoje,se tropojanet nuk i shkojne se ky eshte turp per Tropojen..turp per gjithe Shqiperine!

 37. dudu says:

  kur flet edhe ky per familjen qe i ka njerin me keq se tjetrin:
  Liri Berisha – Serbofile
  Argita Berisha – Seksere
  Shkelzen Berisha – Mafioz
  dhe te gjitheketa i drejton kryemafiozi qe ka shkaterruar te gjithe Shqiperine.

 38. egi says:

  cfare thua ore ? po po te besoje ti tek familja nuk i pasuroje e i beje si vetja djalin e vajzen qe kane zapuar gjysem e shqiperise nen kurrizin e nen emrin tend o sali mashtruesi.

 39. klara says:

  As Tropojanet e tu nuk te besojne dot Sali Berisha ndaj jepi fund genjeshtrave se je bere palaco fare.

 40. lini says:

  Eshte ky besimi tepert i joti si duket qe te beri qe te merrje te gjitha leket e shtetit e te cdo familje te shqipetarit e tje jepje xenit me giten, thuaj kam rrespekt per familjen time se per te tjeret ku e ku ti shkelesh me kembe.

 41. ardit says:

  Nderkohe nje naten me para ne Tropoje ishte i gjithe sigurimi i shtetit se te nesermen do vinte doktorri i cili edhe ne qytetin e vet te lindjes ka frike se ja kane zene bene tropojanet!

 42. Maksi says:

  ca thu ti me ej seriozisht e ke me ?! ti je ai qe e ke kontrrolluar mafien me ndimen e familjees tende dhe fmite e tuj jan ato qe po sundojn me pasuri !! ca thua seriozisht si pret te besoj njeri nga keto qe thua !! ti kur flet mire qe nuk thua qe je i virgjer se kaq i ndershem te dele ne TV

 43. Korcari1 says:

  Socialistet patjeter do votojne per vrasesin e tyre se nuk te dalin as votat kete rradhe megjithe vjedhjet qe ke planifikuar.
  Ben mire te besh plackat gati se edhe burgimi i perjetshem do jete pak per ty.
  Une jam qe per ate qe vret me dashje te vritet dhe ta uroj nje fat te tille.

 44. gledis says:

  persa i perket modeleve te dy kandidateve kryesor

  Rama eshte me shekuj dhe jo me vite pas Kryeministrit aktual

  ai eshte nje njeri parazit, nje anti njerezor

  nje person kundra cdo te mire, eshte kunder cdo gjeje

  nje genjeshtar tipik, ose me mire nje mashtrues

  modeli i Berishes eshte ai qe i pershtatet cdo njeriu

  cdo familjeje normale Shqipetare, nje shembull model qe duhet ndjekur

  familja eshte e shenjte dhe ashtu duhet te sillemi ndaj saj.

  1. nd-ih-ma says:

   bravo xeni ,dili ne krah babit.Ashtu si femite tu jane mostra,pasoje e gjakut te njejte te prinderve te tyre,Saliu eshte super moster,dhe vetem nje analize e adn do ta vertetonte se eshte moster e shkalles se pare.Mallkuar dita qe keni lindur.Mallkuar ata qe ju mbajne ne pushtet.

  2. sif says:

   çfar thua o gledis. Po këtë kush e ka thëne: Modeli i …..është modeli për të cilin, familja është treg dhe vetëm tregti, që martohet e ndahet sa herë kërkon të fitojë më shumë vota në zgjedhjet e radhës, që i humbet gjithnjë. Në se e kathene saliu jo vetem qe eshte çmen e shkallu por futja e hundeve deri tek familja eshte me teper se poshtersi. As niprit e vet nuk do tia falin. Une vete çuditem o Gleis si mund ti thuren lavde nje personi pa dinjitet si Saliu.

 45. Brukli says:

  E kush flet per parime dhe principe familjare, ti eee? po si ke fytyre more maskara, si ke fytyre te dalesh perpara mbesave te tua ur ata te kane degjuar tek flet gjyshi si harbut me nje gjuhe vulgare kunder kundershtareve te tij politike.

 46. herta says:

  Po po te kishe respekt ti more plere nuk i merrje femijet me zorr neper mitingje, nuk vishje antiplumb ne mes te grave, ky eshte respekti jot o slai??!! se per popullin nuk eshte respekt pra.

 47. timi says:

  Po per cilen familje flet ky more per ate kopshtin zoollogjik qe ka krijuar plot me monstra qe nuk dine te bejne gje tjeter vetem te punojne per te shkaterruar shqiperine. Familja jote Sali eshte ajo qe e ka cuar vendin drejt rrenimit ekonomik

 48. pegi says:

  Ti je njeriu qe ke share e ofenduar cd dite familjen e Edi Rames, duke u mare qe me babane e tij te ndjere e deri te grate qe a le apo merr, ti je neriu i paeduakte qe pa piken e turpit quajte lavire bulevardi kryeprokuroren e vendit…E sot flet per parime familjare.

 49. mandi says:

  Është e para herë që në këto 22 vjet demokraci, në 8 vjet, një parti dhe qeveria e saj të kenë bërë aq shumë për shqiptarët, sa ç’kemi bërë ne, kemi vjedhur sic na ka dash qejfi, jemi korruptuar por kete 4 vitet e ardhshem do vjedhim me shuem, ik ore hjavan ste vjen turp, tropoja do te vras po he

 50. armando says:

  Ky kujtohet per qytetin e vet te lindjes 1 here ne 4 vjet,vetem ateher kur afrojne zgjedhjet..shkon te mashtroje me shume tropojanet..
  do me thene ato tropojane qe jane marre me zor se pjesa e tjerer i ka zene bene per ta vrare ndaj kur shkon Berisha ne Tropoje merre gjithe policine e shtetit me vete!

 51. orgi says:

  familjes se Rames Berisha ti vije anash sepse Rama ka nje familje intelektualesh me personazhe qe i vlersojne te gjithe dhe jo si ajo e Berishes qe te gjithe e njofin per familjen me matrapaze te Shqiperise

 52. andrea says:

  Filloi te futet serish nen carcafe te familjes se kundershtarit..Clloj mostre..dhe thote respektoj familjet..ne fjalorin e ketij burri kupton se enver hoxha rron akoma e nuk ka vdekur..Vdes ta shoh kur te luaje domino me mojsiun ne lulishten e pensionisteve….ne vjeshte do kalbet bashke me gjethet e ketij viti…

 53. fabiana says:

  jo vetem per modele por ne cdo lloj aspekti

  kryeministri Berisha eshte shume me perpara sesa Rama

  duhet te ndjekim modelin e integrimit, ate te endrres Europiane

  te cuarje spara te ketij vendi dhe jo ta leme ne balte ashtu

  sic Rama deshiron, duhet te heqim Ramen sa me shpejt nga rradhet

  e politikes, ta shpiem andej nga erdhi, Rama nuk e meriton Shqiperine.

 54. berta says:

  po ku ke familje ti more hipokrit ti je gati te shesesh kedo vetemper nje karrige dhe dy leke me shume nuk e kuptoj se si ke arritur ta mbash ne kembe familjen qe ke deri me tani, ndoshta sepse jane te gjithe njelloj si ty ne familje dhe prandaj e duroni njeri tjetrin

 55. daku says:

  Nuk ka njeri me qe ti besoje brrockullat qe thua sepse te gjithe tani me te njohin shume mire je gvetem nje mashtrues qe nuk ke as nder e as fytyre ti dalesh shqiptareve perpara sepse i ke rrjepur per gjithe keto vite me rradhe. Te erdhi fundi sali Pinoku Rilindjapo afron edhe 8 dite kohe ke

 56. Andrea says:

  Ralle mundet te te degjojne veshet ne mbare boten qe nje k/minister te flase me kaq urejtje per opoziten.PO kush e ben kete,kjo eshte per te vene duart ne koke eshte Ai person qe pqer 22 vjet i vuri kazmen Shqiperise,shkateroi e dogji gjithcka,perzuri nga vendi mbi 1.000.000.njeres te cilet iken nga barbarizmat e ketij kryebanditi.Nje gje te tille mund ta bejne vetem njerezit e ketij kallepi,antikombetare te pa skrupullt,injorante ne kulm,ku nuk ka aparature ne mbare boten te mate shkallen e GOMARIZIMIT te ketij te pa fytyri.Flet per familje nje familje krimineli,haron ky perbindesh Gerdecin ku i biri dhe i kunati bene kerdine,haron ky pusht e familje agjentesh qe e bija me kollovarin Basha kane bere te pa munduren per te shperfytyruar luften heroike te U.C.K.se ku ky satrap pa ju dridhur goja i quajti teroriste.Mallkuar qofte kjo familje e degjeneruar qe martohen e shkerdhejne njeri tjetrin e flet e ben moral nje kriminel qe ka lyer duart me gjakun e ketij populli te pa fajshem.

 57. arta says:

  Ju beson te familja??
  Ju doni tja dini vetem per familjen tuaj pasi per familjet e shqiptareve nuk menduat ndonjehere..
  Po per familjet e 4 te vrareve ne 21 janar mendoni?
  po per familjet e te papuneve mendoni?
  po per ata qe nuk kane mundesi per te patur te ardhura mendoni??
  sigurisht qe jo… per ju e rendesishme eshte qe familja juaj ti kete te gjitha lukset e mundshme!

 58. mira says:

  Gjarper qe duhet te ngordhesh!

 59. Shtegtari says:

  Me siguri qe mitingun e ka bere ne salle te mbyllur, pjesemarresit jane skanuar qe te gjithe para hyrjes

 60. Per simpatizantet e Saliut says:

  Modeli Berishes jane mafiozet dhe prostitutat e ketij kombi kudo ne shqiperi apo ne vende te ndryshme te botes.Vetem per keta njeres ky injorant eshte i vlefshem

 61. Kruja says:

  sali je njeri i dobet dhe jashte kohes… pergojon familjen e tjetrit per te ngritur familjen tende… ne perendim, atje ku ti mburresh se je gati te shkosh, nuk pergojohet familja e tjetrit bile shkon ne burg per ngacmim publik-Harassment, keshtu e quan ligji ketu ne perendim.

  Te pergojosh dhe futesh hundet ne familjen e tjetrit eshte mendesi e nje personi i cili nuk e njeh dhe as e ka kuptuar jeten komunitare. Egoizmi i theksuar te vjen nga jeta jote e izoluar ne femijeri. Eshte vertet e shemtuar sjellja jote. c’fare shembulli jep ti si kryeminister per ndjeksit e tu? Sigurisht vetem Ligji mund te edukoje njerez si ti. Ne nje shtet te se drejtes nuk do te guxoje kurre te beje ngacmim publik ashtu sic nuk guxoje t’a beje dikur nen ligjet e diktatures per te cilat “jepje edhe jeten” e nje SERVILI te pushtetit. Je njeri i dobet.

  turp per papjekurine si nje 70 vjecar qe jeta ende nuk te ka mesuar etiken fillestare, respektin e familjes se tjetrit. ti je nje provokator i mjere qe e perjeton humbjen e pushtetit si pushkatim politik.

  shqiptaret nuk do te votojne per ty sepse je i prapambetur, merresh me thashetheme. Njerzit nuk duan kryeminister nje person i cili nuk njeh jeten komunitare sepse si mund te udheheqe ky njeri te gjitha komunitetet e nje vendi?! Nuk je i formuar as si aktivist social, aq me pak te funksionosh si kryeminister. Prandaj populli nuk te do.

  ‘alternativa’ jote e baltes deshtoi.

  je i paafte dhe jashte kohes.

  Ty nuk te do Populli.

 62. shpatar says:

  Babe Sala .Te paska lene fare ajo e uruar.Keto qe thua per kundershtaret i ngjajne nje njeriu qe kur ka marre mandaten cfryne vrrerin se ska cte beje me .Nuk di qe Rama ta kete familjen per treg .Eshte paturpsi qe ti te flasesh me kete gjuhe per gruan e tije .
  Po cte te bejme nuk eshte hera e pare qe ti dhe Zhofi flisni si rrugace kur u ngec veza ne by.. Ku je katandisur o derezi qe cfryne hapur ne vendlindjen tende duke u krekosur si ai maje plehut.
  Vetem per kete fjalor bastardesh ti nuk meriton te jesh qytetar shqiptare e jo Kryetar i PD se K/Ministet nuk ke qene asnjehere.Merru me punet e ndershme te fushates e jo me punet e pislleqe personale .Kur te zeshe ne goje moralin e te tjerve shiko tenjat e tua se cfare morali kane.Ata qe kane femra ne shtepi te maten kur shajne te tjeret .Zoti jo me kote ka thene :Kujdes kur peshtyn se ajo mund te te bjere dhe ty. Mos u beje qesharak kur u drejtohesh socjalistve qe te votojne per ty. Ata mezi presin te te shporrin.Te mjafton Kaci qe te genjesh mendjen e cmendur qe ke.

 63. arsi says:

  Ti beson vetem te karrigja jote more llapaqen..Eshte turp te flaesh ti per vlerat e familjes pasi nuk ke lene familje politikani te kampit opozitare pa share e ofenduar.

  1. Aleksander says:

   Arsi, ceshte e verteta kampi opozitar ka qen ai qe e ka pergojuar familjen e Berishes, pse vetem sesi me ia ul vlerat, por ce do qe fjalet e tyre jane vetem trillime sepse ne te vertet ne e njohim mire se cfar familje ka Berisha..
   Qe Rama nuk ka per ta pas kurre nje gje te tille prandaj ka edhe alergji nga te qenit gjysh..

 64. cama says:

  berisha ti vertet je marrosur sepse ne traditen e malsorit une di se nuk merret neper goje me kot familja e tjetrit. kjo dhoj ligjerate nuk i ben mire ry e askujt pervecse ndonje militanti inorat, i cili nuk sheh pertej deres dhe shtepise se tij . ata zona jane zonat me te varfera te shqiperise jane zona te lena pas dore dhe jetojne ne kufinjet e mbijeteses. ata nuk duhet te preken ne seder, por i ftoj miqesisht te votojne per rilindjen per nje te ardhme me te mire

 65. ALBATROS says:

  O QELEBSIRE SHPELLAR PO TY TE MBAN AI DOBICI YT SHKELZENI DY GRA O PLEHRE, E MOREI 10 VJET ME TE MADHE ME DY FEMIJE NGA MARTESA E SAJ E MEPARSHME DHE E DO TE BEJE DIVORCIN POR NUK E KA BERE ENDE DHE NDERKOHE MBAN DHE MODELEN NE NJE KOHE, CFARE FAMILJE KE TI O PLEHRE

 66. aleko says:

  percmimi dhe urrejtja ne radhe te pare e mbi te gjithe ,jane pjesa me dominuse e karakterit tend berisha dhe kete e ke bere me pasionin me te madhe si ne pushtete dhe ne opozite.per cfare vlerash morale familjare beson kur populli yt qe ke mbi 20 vite qe drejton eshtevater e korrupsionit, prostitucionit, droges, skamjes, apo kur mijra vajza dhe gra te shqiperise ne 20 vitet e mbreterimit tend i detyrove te beje skllave neper shtepite e Evropes.Shqipetaret te njohin mire tashme se cfare cfaqesh dhe kushe je ne thelb….Nese ka ende njerez qe te besojne , mjere ata dhe mjere ne te gjithe…

 67. Teta says:

  Nga ajo goja jote e qelbur vetem helm di te nxjerresh.Ke gjithe jeten qe hedh balte mbi te tjeret.Po dashnoret e tua i harrove o Sale, sidomos ate serben kur ishe president.Dikur kur banoje ne Berrake , komshinjte thoshin se e rrifje Lirtine, dhe nuk eshte cudi, me gjithe keto te zeza qe i ke bere ketij populli.Cfare eshte e rrafura perpara plumbit dhe gjakut, hic asgje.E pra ti i ke bere te gjitha, per te mbrojtur krimet e tet biri vendose diktaturen duke zaptuar te gjitha institucionet dhe shtetin. Femijet e tu jane nga me te perfolurit jo se i kemi inat por se kane bere krime dhe korrupsion, duke u pasuruar ne menyre marramendese.Per cfare morali dhe djerse balli flet o idiotti ishe ti ai qe erdhe ne 2005 me duart e pastra, e tani jo qe si ke me te pastra nga vjedhjet por i ke edhe me gjak.Nese ka vetem nje shipetar qe nuk mund te flase per moral dhe familje i vetmi je ti o plak matuf, prandaj ik qerrohu se na gre nervat sa here nxjerr mbrockulla nga goja..

 68. klara says:

  Cfare familjeje vlerson ti more i pafytyre, ti qe nuk ke lene deputet te opozites pa e share nga familja…ti je jo vetem nje politikan i deshtuar me mendesi komuniste, por je dhe nje figure e pamoralshme qe shane e ofendon gjithe kohen si barbon rrugesh.

 69. mencurija popullore says:

  E tmerreshme me kete njeri, shkretoi Shqiperine, e rrenoi e vodhi dhe ka goje e flet…. ai ka dy gjera eshte i poshter dhe i cmendur… ju kujtohen vargjet e Dritero Agollit:

  NE VENDIN TIM, NE VENDIN TEND
  NJE KOKE E CMENDUR NJE VEND E CMEND”

  Kur do te shpejtojme nga kjo mortje

 70. realist says:

  Asht kah thote te verteten, haxhi Sala, e nuk asht tuj rrêjte, o njerez. Ai e vlereson sa s’ka ku shkon mâ fort FAMILJEN, ate te hoxhes Enver e te veten.
  Haxhi Sala thote gjithnji te verteten, por s’ duhet me e perkthye çdo fjale qe thote ai e mos me e marre si lapsus apo lajthitje pleqnije, por me kuptue se ça asht tuj dashte me thane.
  Asht skile e vjeter, doktorri politikan me diplome mjeksie e shkolle partije.

 71. leshja shkodres says:

  ti je nje psiko malok torollak rasist femijet tuaj bajn biznes me djersen e popullit yt bir ka dy gra ik more taleban i qelbur

 72. Egla says:

  Kushëriri yt i hapi derën djalit tënd, djali yt i kapi të bijën, e paske fytyr të përmëndësh vlerat, kurr nuk mund të jesh tropojan ti …..

 73. beso says:

  boll u more me thashetheme mor burre llafazan,si nuk te vjen turp

 74. ll says:

  mos nxirrni vetem te ps ogazeta tema fitore me sali berishen ju tjert edhe 4 vite rrin ne opozite pa drita e pa uje dhe me rroga te uleta sic na lat ju neve kur ishit ju ne opozit

 75. DU ME U BA DOKTOR... says:

  sali berisha je kthyer ne LOLO TE GANGOVE.

  me ne fund dole hapur per homoseksualitetin tend duke u zgerdhire para kamerave sa here gangot e rinj te “kontrollojne” per jelek antiplumb… ke gjet goxha preteks te afrosh cunat e rinj qe te perkedhelin……….

  si ke len gje ish mesuesit tend enver-mutit! kur i erdhi fundi dhe ai si ty lajthiti! aq shume i ngjane sa ke fillu ta recitosh permendesh.

  LULUSHJA DO TA FUS SA KRAHU TY DHE ARGITES BASHKE, MEGJITHESE ME SA KEMI PARE KOHET E FUNDIT TY PO TE PELQEN TE TA FUSIN SA KRAHU…

 76. MEMEDHETARI says:

  “Jam Sulltan,mbret i vertete
  Shoq te tjere s`kam ne jete
  Gjakesor e zemerderr-
  Nga frika me bejne nder!”
  Keto vargje te Cajupit
  Shkruar shume vite me pare,
  Kryeministrit,Sali Turpit
  Sec i shkojne mbare e mbare…

  Fryn e cfryn e cfryn Saliu
  Keqas perpiqet i ziu
  Neve gjaku sec “na ngriu”:
  “Kujdes se po vjen Ariu!!!
  Ju rreh e ju ze per veshi
  Vleresojeni,mos qeshni!!!”…

  Si guxon,o ndyresire
  Si guxon,o qelbesire,
  O njeri i pafytyre
  Mbushur vrer edhe kellire
  Porsi qeni ne zinxhire
  Shan njeriun me te mire…

  I leshon pordhet ne ere
  Sic ke bere dhe tjeter here,
  Mut nga goja shpesh ke nxjerre
  Plehu eshte e jotja vlere.
  Zemra si katrani sterre
  Shqiperise iu bere ferre…

  Ku jane bemat e tua?
  C`jane keto qe na thua?
  “Per familjen je model”????
  Pa degjo,mor kriminel:
  Ku e shikon ti te miren:
  Kur ben seks me kusheriren???…

  Pse s`e mbyll ate kamare
  E te mos degjohesh fare???
  Cdo gje duket ashiqare:
  NUK DO KETE ME PAZARE!!!
  Mblidhe veten,behu gati:
  Gjej nje numur avokati…

  Lere menjane “ndershmerine”
  Se te njohim e te dime…
  Vodhe gjithe Shqiperine
  Atje ku i vure syne…
  Mos permend “djersen e ballit”
  Ti hajdut i Ali Babait…

  “Jam Sulltan,mbret i vertete
  Zot te tjere s`kam ne jete,
  Gjakesor e zemerderr-
  Nga frika me bejne nder!”…
  Keto vargje te Cajupit
  Shkruar shume vite me pare,
  Kryeministrit,Sali Turpit
  Sec i shkojne mbare e mbare…

 77. MODELI I EDI RAMES ESHTE CLIRIMI I KOSOVES NGA FORCA POLITIKE QE RAMA E KRYESON.

  Me kote mundohesh Berisha te hejdhish insinuata me dekorimin e kengetarit Serbe. Kengtaret jen bijte e popullit . Ata nuk i kane duar e lyra me gjak.
  Nuk besoi se kengetari serb qenka me i rrezikshem se Sllobodan Milloshevic te cilit i more 17 milion dollar ne kohen kur ti kerkojsh te dalesh ne krye te shteti per te zezen e shqiperise,
  Te kesh turp kui kerkon te ngatrrosh Modeli Rama per ceshtejen Kombetar me modelin tende o ditez model ky ku dik marty beri kerdin ne dergimin ne Hage te UCK dhe te kuadrove kryesore.!. Pa humbir kohe po te ballafaqojme me modelin tende per ceshtejen kombetare.Mos mendo se kemi harruar u faqezi.!

  JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.!

  JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.!,theue embargon botrore te naftes kunder Serbise Sali Berisha i dha Nafte Serbise , nafte e cila vuri ne levizje maqinerin luftarake te Sllobodan Millosheviçit kunder poullit vlla te Kosoves. Kunder nje populli te pa mbrojtur. . Nafta e Berishes vrau gra ,femij, njerz te pa fajshem PORE JO 4% PORE ME SHUME SE 4%^ Ne Kosove e Bosnje.
  2. JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.! Perndoci loftetaret e UCK-se kur burgosi Adem Jasharin, dhe Remzi Hoxhen e zhduku fare madje kohet e fundit ai i vuri edhe nofkemn „bashkepuntore“ me UDB-ne. Mos harroni se Remzi Hoxha sipas te gjitha komnteve kishte te rregjistruar biselen e Berishes ne Oher me Sllobodan Milloshevicin dhe Kiro Glogorovin.
  3. JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.e cuajti UCK-ne organizate e Narkotrafikanteve dhe krijes Marksiste Leniniste. Njelloi si e gjith medjat Serbe. Pra ky ishte ne karrigen e Presidentit te shtetit kure e beri kete.
  4 JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.!Kur doli hapur kunder pajtimit ton kombetare ne vitet 1992 – 1994. Pra Komisionin nismetar per kete problem e sabotoje, neve sote to te kishim nje komitet mbar kombetar dhe do te benim nje politike mbare kombetare. Kjo nuk duhet harruar zotri. Ky model I Berishes I vuri kazmen ceshtejes son kombetar dhe ka fytyre te akuzoi Edi Ramen.!
  5 JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE. kur ,favorizon qarqet atishqiptare Greke, sote pas 20 vjetve demokraci u del para shqiptarve dhe u thot. Ja une ua solla Janullatesin ne shqiperi dhe humbem autoqefalin e kishes Ortodoksde shqiptare.? Per kete dualet juve te dashur qytetar qe rezuat diktatorin, me duar tona rrezuam nje diktator dhe sollem nje Tirane.? venjen ne krye te kishes autoqefale shqiptare nje prifte Grek te çuajtur Janullatasi.i cili kurr nuk ka qendruar ne pozicionin e tije fetar por eshte marre me politik te hapur antishqiptare. Konkretishte.
  – Ngritja e momerialit te ushtarve grek ne tokat shqiptare. Me kockat e te vdekurve tane.
  – Dhenjen e 355 milje det Greqise.
  – Lufta e tije per greqizimin e shqiperise ku hape shkolla greke edhe atje ku nuk ka minoritet,grek.
  – Regjistrimi i poullsise mbi baz vetdeklarues si dhe rregjistrimi i pasurise se palujtshme te minoritetit grek nga qeveria greke?
  -Deklarata e Konsullit Grek ku deklaron qe Korrça eshte Greqi etj.
  -Para realizove 8- pikat e Mici-Tacesit qe ti dhe qe ne vitin 1992. Pra Berisha sot duhet te jape llogari para qytatarve shqiptar dhe para zotit.-Berisha hoqi dore tersishte nga keresa per zgjidhjen e çeshtjes çame. Keto kerkesa per rregjistrim jane hjedhur poshte nga 5-se fuqite e medh qe ne vitin 1919 dhe sot ato po vihen ne zbatim nga nje antishjqiptar qe eshte Berish.Po kjo situat i perket gjumit letargjike.?
  6. JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.! pasi kur nxore shqiperin ne shitje.Shqiperia nje evro . Nje shitje e tille nje mashtrim i tille ka krijuar nje mekat te pa pa pare ndonjeher.Ne keto kushte Serbet turravrap me Fazliçin vazhdojne te gelltisin ekonomin shqiptare dhe me vone edhe te realizojne qellimet e tyre te mbrapshta kunder shqiptarve.Pra Berisha nuk ishte ne gjume pore syqel dhe me krahe te perveshur kunder vendit te vete .
  7. JA MODELI I TURPESHEM I BERISHES PER CESHTEJEN E KOSOVES DHE TE HAPSIRES MBAR SHQIPTARE.!pasi kohet e fundit shiti detin ku po te mose ishte PS e shqiperise qe ta denanconte ne gjykaten kushtetuese neve sopt do te kishjim 355 milje det me pake . 355 milje ajre dhe drit me pak dhe 355 milje tok me pak. pra berisha duhet te jape llogari para poullit shqiptar per keto akete historike, kaq te rende per popullin shqiptare
  PER TE GJITHA KETO O I PA FYTYRE RENDOJNE MBI TY DHE MBI POPULLI E HAPSIRES MBAR SHQIPTARE DHE KE FYTYRE TE PERMENDESH Edi Raman i cili me gjestin qe beri per dekorimin e kengetarit Serb ishte shenje e afiniteti ne mes popujve pasi gjithmon nuk do te luftohet o injorante.
  Sote ata qe luftuan i japin doren njeritjetrit cdo dite dhe negociojne me faktorin nderkombetar per arritjen e marrveshjes se aqes se perhershme ne mes poullit shqiptar te Kosoves dhe atije Serbe. Pra si ti cuajme keto „terdheti“ Ti je njeri qe ke frige nga e verteta
  Edi Rama te ka ven me shpatulla pas murit qe me dhenjen nga ti Berisha , e detit Greqise dhe ti sot jen para drejtesi se vendimi yte eshte anulluar nga Gjykata Kushtetuese. Edi Rama dhe Partia Socialiste kane qen dhe jan promotorre te zgjidhjes se ceshtejes se kosoves ndersa ti me Ibrahim Rugoven vazhdoin te benit thirrje Nato Nadolo bombardimet.
  Historia nuk te fale, historia nuk munde te tjetersohet.Ato tradheti qe beri ti per Kosoven dhe hapsiren mbare kombetar nuk munde tja shesesh Edi Rames dhe ase Partis Socialiste.
  Modeli Yte sote esh Kumbaroi Yte Bash i cili ne bashkpunim me Dike Marty derguat ne gjyqin e Hages dhjetra luftetar te Kopsove. Ja kjo eshte tradhetia o injorat o i pa fytyre.!

 78. beni says:

  Ju ankoheni per cdo gje, nuk kenaqeni kurre. Po doni te jeni si Gjermania edhe pse vini nga sistemi i majmuneve komuniste te PPSH nga 44 deri 90. Ja kete popull bene komunistet dhe PPSH . Dhe nje gje tjeter kemi : DEMBELIZMIN. Dembeli gjithmone ankohet.

 79. jonijoni says:

  Kshu e kena ne shqiptaret kalova lumin t q… kalin..

  Esht ai me studentet qe rrezoj komunizmin
  Esht ai qe ju hapi syt shqiptarve
  Esht ai qe i tha stop diktatures (se te ishte per ju akoma do i kendonit enverit edhe pse kishte 6 vite qe kishte vdekur)
  Esht ai qe na coi drejt Europes
  Esht ai qe jua hoqi vizat
  Esht ai dhe shumica e shqiptarve qe nuk do e lejojn rame te vij ne pushtet(pse valle i ka syte e nxire apo mos e pi nga halli ishkreti??e pate tek Opinioni qe po prezantonte programin kur filloj te nervozohej doli nga kontrolli,futen dhe publicitet 9 min)ate doni kryeminister??
  Mir thot berisha:ai qe martohet sa her ka fushate….
  Nuk esht beisha perfekt por esht i vetmi burr shteti ne shqiperi dhe meriton rrespekt nga te gjithe se jan kan pa hajrin te gjith..se vetem televizorin e njihnin ne shqiptaret nga teknologjia..

  1. iliriTirane says:

   Te gjithe keta qe mbrojne kriminelin SRB jane punonjes te shtetit me diploma fallco ose Kristali….dhe e dine se ci pret??

 80. mira says:

  ne vitet 90 kur u permbys komunizmi shqiperia ishte vendi me i varfer dhe me i prapambetur i gjithe europes

  tja dini faleminderit Berishes qe te pakten sot mund te krahasohemi me vendet e rajonit pasi jemi ne Nato, na jane liberalizuar vizat, se shpejti do marrim statusin.

  Kemi ende per te bere ama mos i mohoni ato qe jane bere gjer tani

 81. arsen says:

  Rama nuk ka pasur familje ndonjeher dhe nuk ja di vlerat asaj. Prandaj ai nxori per fushate djalin dhe gruan.(qe grua i thencin)

 82. Endri says:

  Tropojanet nuk do ta zhgenjejne Berishen. Jo vetem ata por gjith shqipetaret me 23 qershor do votojne per Partine Demokratike, do votojne per te ardhmen e tyre.

 83. albrecht says:

  Tropojanet le ta votojne Berishen sa te kete fryme kjo eshte pune e tyre. Qytetet e tjera te duke filluar nga Shkodra e deri ne Sarande do te votojne Partine Socialiste dhe Edi Ramen kryeminister. Mbaroi ajo pune.
  Me beri pershtypje mitingu ne Tropoje e kuptoj qe e kan birin e tyre por cdo gje ka nje kufi. Nje qytet kaq i varfer e i papune e pa perspektive ku e kane lene te gjitha qeverisjet te ketyre 20 vjeteve tranzicion te cilit ora i ka ngelur ne vitin 91 te votoje akoma Sali Berishen?? Nuk e di por ju qofshi o Tropojane.
  #Rilindje# (edhe per Tropojen)!

  1. Denada says:

   Albrecht, si nuk perton me harxhu frymen kot kur flet, Berishen jo vetem Tropojant por te gjitha Qytetet e Shqiperise do ta votojne sepse ky eshte i vetmi lider qe e ka zhvilluar vendin duke nis nga rruget qe ka ndertuar, shkollat, qendra shendetesore, etj etj, per ta cuar drejt integrimit te BE-se.
   Te sugjeroj te shkosh ta vizitosh njeher Tropojen pastaj shprehu,
   per 8 vite qe ka qen PS-ja ne pushte Tropojen e hoqen nga harta e Shqiperis jo me te investonin ne kete vend,prandaj Rilindje ska shance te ket ne Tropoje..

 84. Per Benin.!
  Po te ishte per Berishen edhe njeqinde vjet do te rronte PPSH. Me vjen keq o beni qe ke renditur ato qe nuk jan fakte. Diktatura hoqi dore vete nga drejtimi i njeanshem dhe Sali Berisha i tha Ramiz Aia shko atje. Berisha shkoi dhe ngeli atje per te zezen e shqiperise.
  Berisha vetem keq i ka ber ketij populli. Une te kame dhen fakte dhe ti po deshe dhe po munde mi kundersho me fakte.!

 85. ALBAN DEGA says:

  PSE SALI BERISHA MEROHET NGA BAJRAM CURRI!?

  – Antiheroi i vdekur per se gjalli perballe te Heroit te gjalle per se vdekuri…

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ndoqa drejtepersedrejti turrin elektoral te Sali Berishes ne vendlindjen tone te perbashket , Bajram Curri te Malesise se Gjakoves.
  Nuk kishte si te mos binte ne sy shmangja e tij totale nga munumenti i Heroit te Maleve, Bajram Currit dhe nga cdo kontakt fizik me bashkevandasit e tij. Nuk kishte si te ndodhte ndryshe! Pse ?
  Rehabilituesi i vrasesit te Bajram Currit, Luigj Gurakuqit, Hasan Prishtines…i kelyshit te Pashiqit dhe Beogradit Ahmet Zogu, Sali Berisha i iku si shejtani prej temjanit Bajram Currit dhe monumentit te tij. Kishte frike nga pushka ne doren e tij megjithese ne Bronx.
  Jo frike e mahi por tmerr fare. Tmerr i shkalles me se larte! Merim i themi ne tropojanet! Sali Berisha, kryeministri i vdekur per se gjalli merohet nga Bajram Curri heroi i gjalle per se vdekuri!

  Vellai i Damir Fazlicit!

  Sali Berisha nuk kishte fytyre as guxim minimal te perballej me Plakun e Maleve qe u vra ne pabesi nga Beogradi e pjella bastarde e tij Ahmet Zogu.
  As antiplumbi, as Benzi i blinduar 700 000 eurosh, as ushtria e bodigardeve nuk e mbronte prej saj, hafijen dhe sherbetorin e fshehte te Beogradit, mikun per koke te nipit te krye- UDB-ashit Stanishic, Damir Fazlicit. Sali Berishen.
  Pse bashkevendasi im ka kaq frike . tmerr- mer te vertete nga Bajram Curri e vendlindja e tij!?

  Kembet e lehta e faqja e bardhe!

  Tropoja- Malesia e Gjakoves ishte i pari rreth ne Shqiperi qe u dha mbare shqiptareve mesazhin dhe parlajmerimin se cfare tmerresh do tu sillte Sali Berisha asaj dhe mbare Shqiperise qysh ne vizitene tij te pare ne Tropoje ne 1991-in.
  Populli i saj shpertheu si nje vullkan qe e detyroi Berishen, Hajdarin, Imamin e ceten e tyre te gangstereve te merrnin arratine nga syte kembet. Pardesyte e bardha fektuan si lepujt qimebardhe ne perballe atij vullkani! Kembet e lehta e faqja e bardhe!
  Pergjigjen e jep vet Malesia e Gjakoves, qe me politiken perca e sundo Sali Berisha e ka kthyer ne nje toke te djegur e te braktisur, gati… gati ne nje Ceceni!

  Zjarrvenes edhe i Tropojes

  Zjarrvenesi dhe rrenuesi i shtetit shqiptar per karriken e tij Sali Berisha nuk mund te mos i vinte zjarrin edhe vendlindjes se tij.
  Per nje fjale goje te nje femije 15 vjecar te Haklajve ne mitingun e qershorit 97 ne Bajram Curri, Sali Berisha ia vuri zjarrin edhe Tropojes.
  Mbi 165 tropojane te vrare!
  Pothuajse nuk ka mbetur fis ne Tropoje pa minat e hakmarrjes ne mes.
  Megjithese dy te tretat e poullsise kane ikur nga Tropoja dhe nga Shqiperia, gjysma e tropojaneve te mbetur atje sot jane te pa pune, shifra me e larte ne Shqiperi!

  Turpi i Tropojes

  Na e mori fytyren faqe Botes dhe Shqiperise!
  I pari lider politik qe rrenoi shtetin shqiptar deri ne themel!
  Sali Berisha e zhberi si Shqiperine dhe Tropojen per karriken e tij!
  Nga pamjet e mitingut, nga mungesa e entusiazmit, nga mbulimi i Benzit te blinduar nga truprojat e tij mish per top, sot u binda perfundimisht se Sali Berisha e ka te humbur perfundimisht edhe Tropojen me 23 qershor 2013… Vit teper ters per Berishen ky 13!
  Sali Berisha eshte mashtruesi me i madh ne historine politike shqiptare!
  A nuk e beri te njejten gje edhe sot ne vendlindjen e tij kunder liderit te opozites Edi Rama!
  Tropojani, malesori kurre , never ever nuk e shan as hasmin e jo me vellain e tij te nje kombi e te nje gjuhe, ne shtepine e vet.

  I shari shan !

  Sali Berisha e dhunoi edhe kete kod si cdo kod te vjeter e te ri shqiptar!
  Ata kane nje shprehje te arte : I shami ( i shari) shan!
  Lavderon e shperblen vellain e tij Serb Fazlicin!
  Shan e nuk le gje pa thene per vellain e tij shqiptar Edi Ramen!
  Turp e faqja e zeze ketij faqeziu te Tropojes !
  Sali berisha nuk nxjerr fjale nga goja pa rre, themi ne tropojanet!
  A nuk beri te njejten gje sot ne Bajram Curri!?
  Tropojanet e mbare shqiptaret te shohin punen e jo gunen!
  Sali Berisha tashme jo vetem e ka zbrazur por edhe e ka shqyer thesin e rrenave! Ato nuk i hane me as plakat e Vicidolit !
  Ato tashme nuk i beson as vete kryemashtruesi dhe plaku llapaqen Sali Berisha!
  Sot me vjen turp qe jam bashkevendas e bashkekombas i ketij spiuni te Beogradit dhe te Damir Fazlicit!

 86. per albrecht

  Berish ishte ne Rrethin e B.Currit, pore ai u prezantua si ne Tropoje dhe jo ne qytetin e B.Currit. Kjo eshte e turpshme ku i Baramcirresi Sali Berisha ne dokumentat e vete te studimit mburrej me viganin e trimeris plakun e Maleve B.Curri. Sot ky ndyresisr nuk eshte ne gjendje te zere ne goje emrin e ketij tribali te lirise i cili lindi ne lufte dhe vedic ne lufte.
  Ky qe sote duket se i gjith rrethi i B.Currit ka ardhur aty mos mendoni keshtu. Ne kete mitinge shkuan si ne eskursion mesues edhe mnga Tirana edhe nga Shkodra edhe Kukesi, edhe nga Gjakova dhe Kosova.
  Dijeni mire se ky qe hiqet si “prisi” i demokracise rrethit B.Currit ja ka punuar edhe me keq. Hasmeria e nxitur nga ku soji ka bere qe ne rrethin e B.Currit te kemi 150 djem te ri te vrare ku nje pjese te mire e zejne problemet politike.
  Pra ky rreth eshte rrethi me i masakruera nga po Sali Berishe i rrethit te B.Currin ne nje kohe qe ky rreth duhet te ishte shembull ne te gjith pikpamjet sote eshte rrethi jo vetem me i varferi ne shqiperi pore edhe rrethi me problematrik si rezultat i sundimit te gjakmarrjes te nxitur ne vet Berisha.
  Sa u perket votimit ne kete rreth nuk ka rendesi kush voton pore kush numeron,Falangat e Berishe ketu nuk lejojne qe te zbatohet demokracia.!

 87. Niko Maloku says:

  THJESHTE NJE KRIMINEL QE KA MERITUAR DHE MERITON NJE MAUZERR. NJE BANDIT DHE MASHTRUES I KLASIT TE PARE.

 88. mirko says:

  Popo si te gjitha i ke fituar ti pastaj dil ne media te akuzosh partine demokratike per vjedhje hahaha Ik ore se humbes ke qene e do mbetesh gjithmone po ku ke aftesi drejtimi ti. Edhe kryetar bashkie si e morre ate vend nje zot e di,dole si rezultat i rrumujes se nuk te kishte vene askush aty.Tirana te ka hequr qafe nje here e mire tani dhe nuk do ta shohi me bojen maskara rrenacak.

 89. kastrati says:

  E ardhmja e vendit tone nuk mund te jete ne bazat e sondazhit te manipuluar por ne duart e nje njeriu qe do vendin e tije dhe popullin e tij duke bere liberalizimin e vizave me Europen, na siguroi antaresim ne NATO dhe shume rruge te shtruara dhe madje vendet e punesimit jane dyfishuar! Kete duam dhe jo njezer qe duan vetem rromuje, dhune, shpifje dhe mashtrime te pafundme qe nuk lodhen as dite e as nate!

 90. Teta says:

  Ej Komentues ky filmim ka nje trukim mbas minutes se pare, po te shikosh ndryshojne femijet dhe nje person mbas Berishes.Ju lutem shokojeni me vemendje dhe do dalloni qe ndryshimin e bejne 2 femije me kapele blu dhe personi ne te majte nga brun ne nje tip bjond.Ky eshte efekti i kasetave te parapregatitura qe ju jepen televizioneve per transmetim.”Entuziazem” madheshtor ne Tropoje, ha ha ha .

  1. Drini says:

   Teta, ti je munduar te thuash dicka qe gjasme te terheqesh vemnedje por eshte e kote ajo qe ke then, sepse Z.Berisha jo vetem ne Tropoja qe pa dyshim e ka pritur me nje miting spektakolar, por eshte pritur edhe ngae qytetet e tjera me shume entuziaste, kjo qe eshte ber fakt edhe nga medjat..

 91. ali says:

  Pergjigje e shkurter Jonijonit. Berisha ”rrezoi ” diktaturen per t,u bere vete diktator !!!!.

 92. ALBAN DEGA says:

  Vezhgim :

  A MUND TE KETE BASHKIM SHQIPTARESH ME BLINDA NE MES!?

  – E vetmja rruge per te shpetuar Sali Berishen nga lemeria e vdekjes per se
  gjalli: Votoni kunder tij dhe partise private te tij – PD me 23 qershor!

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ne cdo fjalim elektoral , sidomos keto ditet e fundit, kryeministri ne ikje Sali Berisha po ben thirrje te cjerra histerike, tipike per te cmendurit , per bashkim te shqiptareve.
  “Le të bashkohemi drejt fitores demokratë socialistë dhe qytetarë të cdo bindje se në pak vite çamë malet, çamë Kalimashin, ndërtuam rrugën e Kombit. Rrugën që bashkoi shqiptarë , rrugën që i dha Kukësit gjallërinë më të jashtëzakonshme. Të bashkohemi…” jane cjerrjet Sali Berieshs sot ne Bajram Curri, ne Krume dhe ne Kukes.
  “Beni si them une dhe mos beni sic bej une” eshte thelbi i ketyre thirrjeve histerike te percaresit me te madh te Shqiperise si shtet dhe te shqiptareve si komb. Tamam thirrje tipike e hoxhallareve turq!
  Pse!?
  ” Mos i shihni gunen por punen!” thote sovrani yne i mencur.
  Pa u shuar jehona e ketyre thirrjeve histerike pame me syte tane dhe perjetuam skena krejt te tjera, pune krejt ndryshe te kryeministrit shqiptar.
  Nje ushtri e tere bodigardesh, gardianesh, policesh me e pa uniforme. Nje garde pretoriane nuk linte ti afrohej as miza kryeministrit te blinduar me antiplumb Sali Berisha.
  Mbi ndertesat perreth ishin vendosur snajpere te armatosur deri ne dhembe.
  Nje lukuni truprojash mbulonin ne vrap e siper deri edhe ” Benzin” e tij te superblinduar 700 mije eurosh.
  Ne keto mbi 55 vjet te jetes sime nuk kam pare pamje te tilla as te ish- diktatorit komunist Enver Hoxha, as te diktatorit fashist Pinochet… as te … “Baba Dokut” sic quhej ish – diktatori barbar i Haitit Dyvalje. Edhe sot gjen fotografi te “Baba Dokut” duke pritur ne aeroport ndonje vizitor te rralle te huaj te kallepit te tij me revole ne dore.. por asnjehere nuk do te gjesh foto ose pamje blindimi si keto te Sali Berishes, qe ka tmerr nga populli i vet, qe ka vendosur superblinda te shumta midis tij dhe bashkevendasve e bashkekombasve te vet.
  Ne asnje rast dhe ne asnje rrethane nuk kam pare pamje te tilla paranojake si te kryeministrit Sali Berisha sot ne vendlindjen e tij.
  Nen parullat ” Miresevjen biri i Tropojes Sali Berisha” biri i saj nuk pati guximin ti jepte as doren asnje vellai e motre tropojane!
  E mashtruesi me i madh i Malesise se Gjakoves, i Shqiperise dhe krejt Evropes, kryekusarri dhe kry- vrastari Berisha nuk hezitoi te bente thirrje per bashkim te shqiptareve rreth tij e partise se tij ala “Baba Dok”, ala Dyvalje!
  A mund te kete bashkim te shqiptareve rreth nje kryeministri te blinduar edhe ne vendlindjen e vet, si Sali Berisha !?
  A mund te kete bashkim te tropojaneve dhe shqiptareve rreth nje kryeministri qe midis tij dhe shqiptareve ka vendosur dhjetra blinda…. Blinda antiplumb ne trupin e tij! “Benz” i superblinduar. Lukuni bodigardesh, gardianesh ala 21 janar, policesh fakira me unfirme apo civile qe blindojne edhe blindin antiplumb ne trupin e tij, qe blindojne edhe “Benzin” e superblinduar me mundin e djersen e plackitur tropojnave dhe shqiptareve!?
  A mund te kete bashkim me blinda ne mes nje kryeministri dhe bashkevendasve, midis nje kryeministri dhe bashkekombasve te vet !
  Nje aresye me shume pe rte votuar kunder ketij “Baba Doku” , kunder ketij Dyvaljeje me emrin Sali Berisha!
  23 qershori do t’ia heqe blindat, do te cliroje jo vetem shqiptaret, por edhe vete Sali Berishen nga blindat e paranojes se tij makaber, mortore qe po e meron.
  23 qershori do ta shpetoje Sali Berishen nga tmerri, nga lemeria e lemerive: nga vdekja per se gjalli!
  Nese vertet e doni dhe deshironi ti zgjasni jeten e te shpetoni Sali Berishen nga lemeria vellezer e motra tropojane dhe shqiptare ne mbare Shqiperine Votoni kunder Sali Berishes!
  Duke shpetuar Sali Berishen nga blindat , shpetojme jo vetem Tropojen e tropojanet por se pari shpetojme Shqiperine dhe shqiptaret nga kusaria dhe vrastaria e tij, qe e bejne paranojak dhe po e cmendin kryeministrtin shqiptar !
  Ndryshe Sali Berisha do te shkoje per lesh !

 93. Georges says:

  Turp te kesh mor palo burre goje ndyre qe merresh sa gra ka ndare Edi Rama, shif or shtepine tende, ai pushti yt Zeni apo Shkelzeni e ndau gruan me dy femije, fol mor palo burre njehere drejt per shtepine tende qe e ke te hurit dhe te litarit pastaj merru me shtepine e edi rames. Po ate palo ministrine transporteve Sokol Olldashin qe ka marre sekretaren e tija per grua c’i thua mor plehre or palo burre. Ti je i mbytur dhe nuk ka fije floku apo lesh nga ai i Xhozit qe te shpeton!

 94. gjeramadhi says:

  zotimet e Sales ne tropoje , kete kater vjecar qe kaloi vrava 274 tropojane , zotohem se ne mandatin e trete do ta dyfishoj numerim ,te gjithe tropojanet duartrokiten nga gezimi

 95. Kastrioti says:

  KA TË NGJARË QË PO HAPEN FLETËT E NJË LAKRORI , TË FSHEHUR PREJ 55 VJETËSH !!! SHKËNDIJËN E PARË E DHA SHKËRDHENI, QË U MARTUA ME KUSHËRIRËN SADIJE…
  “Njeriu që i trembet incestit në vendlindje

  Nga Mero Baze

  Kohë më parë dërgova një gazetar në vendlindjen e Sali Berishës. Shkoi tek kulla e tij, me të vërtetë e hijshme, edhe pse e rrënuar, dhe takoi njerëz të vendlindjes së tij. U bëri një kërkesë të thjeshtë të shikonte varrezat e fshatit dhe varret e prindërve të Sali Berishës. Një i afërt i tij e shoqëroi, por nuk mundi t’i gjejë dot ekzakt varrin. I tregoi diçka të përafërt në një varrezë, që siç e përshkroi ai, ishte mbuluar nga ferrat dhe harresa. I vetmi justifikim i bashkëfshatarit ishte se ai nuk kishte shkuar asnjëherë aty, pasi Berisha nuk kishë qenë asnjëherë aty.

  Historia e distancës që Sali Berisha ka me prindërit e tij, që s’i përmend kurrë, vendlindjen që nuk e shkel kurrë, me kohën e gjatë që ka kaluar pa takuar nënën para se të mbyllte sytë, është një histori, që në vendlindjen e tij i ikin të gjithë. Është si një histori me djaj, që të bën kurioz përse ky njeri ka këtë raport të prishur me vendlindjen, nënën, babanë dhe ndonjë pjesëtar tjetër në familje.

  Si për ta bërë më të plotë këtë histori, Sali Berisha ishte sot në Tropojë. Një ditë më parë atje zbarkoi Garda e Republikës, pastaj autobusët nga Tirana për ekskursion në Valbonë, dhe më në fund, herët në mëngjes, duke ndërruar rrugës helikopterë dhe makina, mbërriti Sali Berisha. Njeriu, që e ka bërë padrejtësisht Tropojën zhargon kafenesh në Tiranë duke rendur pas mentalitetit të tij tribal, nuk ndihet rehat dhe i sigurt në shtëpinë e tij. Prej vitit 1990 nuk ka mundur të shkojë më shumë se tre herë në atë qytet, dhe asnjëherë vetëm si qytetar. Nuk ka shkuar të vizitojë shtëpinë e tij ku ka lindur, kullën e familjes së vërtetë që ka pasur, njerëzit që i kanë mbetur, varrin e harruar të nënës dhe babait, që nuk i gjente dot askush.

  Ka shkuar aty me qindra policë dhe gardistë, është super ruajtur në sheshin kryesor të qytetit, dhe ka vrapuar drejt Kukësit ku e ka pritur një miting i dështuar vetëm me policë dhe ushtarë në shesh.

  Por pa dashur t’i ik Tropojës, ajo që më tërhoqi vëmendjen ishte se e vetmja gjë që u tha tropojanëve është se ai është njeri i ndershëm, se ka vetëm një grua, dhe se Edi Rama ka ndërruar disa. Që Berisha të bëjë objekt jetën personale të Edi Ramës në fushatë, nuk është ndonjë çudi. Bile normale është ta bëjnë të dy për njëri- tjetrin. Që Edi Rama ka ndërruar dhe e kanë ndërruar disa gra, dhe kjo dihet, por është thjesht statistikë dhe jo vlerë apo antivlerë. Me ritmin që ka për moshën, i biri i Berishës dhe mund t’ia kalojë, duke e filluar nga martesa me kushërirën, dhe tashmë me bigaminë e tij të turpshme.

  Por ajo që nuk kuptoj dot është se si njeriu mund të shkojë në vendlindjen e tij si kryeministër, i super ruajtur dhe korracuar me antiplumb, vetëm që të shajë kundërshtarin nga gratë si plakat llafazane të lagjes.

  Njeriu, kur shkon në vendlindje, harron që është politikan, harron që është kryeministër, harron që ka kundërshtarë. Njeriu kur shkon në vendlindje, ka punë me gurët, me rrugët, me pemët, me kullën, me komshiun, me pllakën e varrit të nënës apo babit, me oxhakun e nxirë, me oborrin plot bar, me rrugët e braktisura, me shkollat e prishura, me cicërimat e zogjve që e kanë rritur, me pyllin që ka pasur pranë… ka punë me jetën e tij.

  Vetëm një njeri që ka një makth me vendlindjen e tij, një njeri që fsheh një incest me gjënë e dashur të tij, nuk arrin të shkojë dot në vendlindje si bir i saj. Vetëm një njeri me makth të tillë mund të shkojë në vendlindje, dhe në vend t’i kujtohen rrugët, zogjtë, bari, kulla, vatra, kali, pylli, i kujtohen gratë e kundërshtarit. Vetëm një burracak, një njeri pa vendlindje, një njeri që e torturon ideja pse ka lindur atje dhe pse ai vend i kujton diçka të rëndë që ia fsheh të gjithëve, mund të bëjë atë që bëri Sali Berisha.

  Sheqerja dhe Ram Berisha kanë vdekur pa e pasur tek koka djalin e tyre. Kështu mund të vdesin dhe prindërit e mi, por është e sigurt që më kanë pasur një ditë më parë e do më kenë një ditë më pas tek vari. Eshtë e sigurt se unë shkoj në vendlindje jo për të gjetur socialistë dhe demokratë, por për fëmijërinë time dhe jetën time të harruar atje. Vetëm Sali Berisha shkon në vendlindje për t’u thënë atyre njerëzve të mirë atje se ai ka vetëm një grua!!! Përse vallë?!! Çfarë i hyn në punë vendlindjes ta dëgjojë këtë? Për një grua serbe që nuk e ka njohur? Pse e mundon ideja e familjes Sali Berishën para bashkëvendlindasve të tij? Përse nuk sillet dot si djali i Sheqeres dhe Ramës në atë vend?

  Të gjitha këto të kujtohen ndërsa shikon se ai ka një problem të madh pikërisht me ata që i njohin të shkuarën në atë vend. Të shkuarën e largët dhe të afërt. Të shkuarën e afërt, që ka hapur 72 varre në Tropojë, e ka siguruar me qindra policë dhe gardistë. Po të shkuarën e largët nuk e mbuloka dot. Ka një makth që ja kujton pikërisht ajo shtëpi që nuk guxon të shkelë, ai pyll aty afër dhe varret e harruara të prindërve të tij të mirë. Ka diçka që e tërbon dhe e bën të flasë papritur si i çmendur…: Ej, mos më gjykoni, Edi Rama ka ndërruar disa gra…. Ulëret sikur të ketë pasur ndonjë femër tjetër, që nuk ia dimë, brenda asaj shtëpie ku nuk shkel kurrë…

 96. DETARI@ says:

  Hitleri , po , ishte nazist , dhe beri ato gjera makabre qe beri ! Ky personalitet boteror negativ , megjithese vuri ne dridhje te renda Rihter Token, nga bombardimet dhe vrasjet masive ,,,,ne fund te fundit ishte nji patriot i pashoq dhe nji gjerman qe vdiq per Gjermanine !Ishte nji gjerman qe vetem i dha hapa pozetive zhvillimin te gjithanshem gjerman saqe derime sot Gjermania e ka koken lart ,,,vetem e vetem nga ky Hitler !Pra ; Sali Berisha ,ne momentin qe mori pushtetin mendoni se vetem shkaterrime luftra dhe zhdukje te historise shqiptare beri nepermjet zhdukjes me qellim te muzeve ,ku ruhesh Pasoporta e Origjines se patundur te ketij trualli .Ky njeri i bindur i Linjes Serbe ,.duhet zhdukur jo vetem nga ajo karrige qe e mban me force ,por te merren masa per arrestimin e tij si nji Antishqiptar shume i rrezikshem !

 97. beni says:

  Jo me kot SHBA dhe EU e kane lene PD ne krye pas shembjes se komunizmit. Keta djemte , nipcet e bllokut dhe te ish komunistave, sekretareve te partise,oficerave e sigurimsave le te presin se mos rilind koha e Enverit prape.

 98. Lola says:

  Me vjen keq per keta komentues po te gjithe ketu duken nga shpirti qe qenkan shume te lige..
  Edhe pse jeni kundra Kryeministrit qe ta merni vesh njeher e mire Kryeministri aktual ka per ta fituar edhe kete mandat sepse ka ber shume per kete vend dhe populli kete njeri ka per ta votuar, ndersa Rama t’ia pin lengun koalicionit qe ka ber me 1 prill..

 99. Nertila says:

  Z.Kryeminister ti je nje model shembull per Shqipetaret, keta mbeshtetesit e Ps-se le te lehin dhe karvani le te ec perpara..
  Ne jemi krenar qe ty te kemi per Kryeminister sepse ke ber shume per zhvillimin e ketij vendi..

  1. DETARI@ says:

   ,kur gjykon per nji problem apo per nji njeri ,ke parasysh karakterin e tij dhe frytet e punes se tij duke krahasuar gjerat e tij pozetive ,me ato negative !kete koment e bej per ~~~~~~~~~~~nertila dhe lola ,,,te dyja qe duken rrocke edhe nga trute me komentin e tyre qe i perket vetem kohes se mesjetes !http://www.gazetatema.net/web/2012/11/18/teksti-i-plote-i-marreveshjes-ndermjet-ahmet-zogut-dhe-kryeministrit-serb-nikolla-pashic/

 100. aleko says:

  O e ka pesuar Tropoja nga berisha dhe Nano duke u marre jeten jo pak por mbi 200 djemeve te saj ,ose seka pesuar kushe.Nese Tropoja do ti japi perseri voten vrasesit te djemeve te tyre ahere kejo do te ishte nje veprim fatal jo dinjitoz qe nuk perkon me dinjitetin dhe krenarin e kesaj zone te njohur per burreri, trimeri,bujari dhe atdhetarizem.. dhe jo per krahinizem primitiv..

 101. liu says:

  nuk shikon tet bije po flet per te edi ramen

 102. DU ME BA DOKTOR... says:

  Argita ajo gomari mashkull shpetoi paq pa u pallu nga zeni se e degdisi sal haleja ne suedi ku zen deficiti palloi kusheriren

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *