mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Mbesa në mbrojtje të gjyshit Berisha, madje edhe me fyerje (FOTO)

Dasara Malltezi, 17 vjeç, është vajza më e madhe e çiftit Argita dhe Jamarbër. Mbesa e Berishës, edhe pse ende e vogël në moshë, ka qejf që të merret me politikë.

Gazeta Shekulli është marrë me Dasarën, e cila është gjimnaziste pranë “Ismail Qemalit”.

Sipas Shekullit, ajo është administratore e faqes së Berishës në Facebook.

Por jo vetëm kaq. Ajo ka vetë një faqe, ku nuk nguron të lëshojë fyerje ndaj kryetarit të opozitës.

Ditën kur doli lajmi se Edi Rama i ka dërguar një sms drejtoreshës së Ismail Qemalit, Desara shkruante në FB.

“Cjan kta skizofrena qe dobesit e tyre i shprehin te femrat… Uhhhhh harrova ai ka rraf tgjith grat e veta q ka pas, deputetet e partis, konsideron infermieret imorale dhe mesueset dele. Ky esht ai qe ne duam te drejtoj shqiprine?!”.

Ndërsa pak më poshtë shprehej sërish për Ramën. “Mental disease :S”.

Që të kuptohemi, edhe ajo si shumë adoleshente nuk di të shkruajë mirë shqip. Madje e pranon vetë se ndryshe nga gjyshi, nuk e ka qejf letërsinë.

Ajo nuk nguron që të lëshojë fyerje edhe për një tjetër zyrtare të PS. “Kjo Milena Harito te ofendon vetem me ate pamje q ka. Mir shemtir po edhe idjote. Ik moj se cudi si nuk tkan fut te kopshti zoologjik  na bone me vjell”, shkruan Dasara, që shumicën e statuseve në FB i bën nga vila në Gjirin e Lalzit. Ndërkohë ajo shkruan se në Vjenë të Austrisë ndjehet si në shtëpinë e saj./ep

dasara ma

dasara ma 2

dasara ma 3

133 komente në “Mbesa në mbrojtje të gjyshit Berisha, madje edhe me fyerje (FOTO)”

 1. Andreas says:

  te ben per te vjelle Milena Harito??!! po mamin tend e ke pare ndonjehere ne surrat apo jo?!!!

   1. sokoli says:

    moj zuska e vogel e Sales, Milena eshte yll po ta krahasosh me nenen tende fytyredjegme…dhe shko meso shqip se qenke per ghynah… çfare fodullekeu, e trashe ne trup por dhe ne tru qenka kjo, si bo derman as Vjena e as Gjermania e as Gjiri i Lalzit

    1. Elma says:

     Ah moj tarallake vogel, ne vend qe te tregosh veten ndryshe, shkon edhe ti poshte gjirit te gjyshit tend te degjeneruar!
     Ik meso te flasesh shqip mi debile, pastaj hajde shaj sa te duash e ke te duash, por me argumentime, jo si injorante, si gjyshi yt qe flet me presh ne b***
     Po pjella duket qe eshte e kalbur qe ne fillim, edhe ti pjella Saliut je, te rrjedh gjaku injorances ne vena!
     Palaco femije!

    2. Fred.Dibrani.Hamburg says:

     Dasara e vogel 😉 😉
     Po qe se e don fort gjashin Salush boju thirrje shqiptarve qi me vota te lira te shkoj dhe tja heqin Jelekun-Antiplumb qe te lahet nga NDRYSHKU qe mban mbi shpin.

     Ai qe po çirret neper mitingje ka akoma ne sirtarin e tavolines se tij skenarin e pergjakur te ndarjes se Shqiperise ne Jug dhe ne Veri.Vetem e vetem per te qendruar ne pushtet marrezite e tija nuk kane kufij??Ja kane veshur jelekun antiplumb,ata qe e kane paralizuar demokracine shqiptare dhe ju duhet akoma ulur si nje marjonete ne kolltukun e Kryeministrit per te realizuar planet e tyre shkaterruese.Ajo qe secili prej nesh duhet te pyes veteveten eshte, ne se duam ne qe te jete viti i 13, i ketij mijvjeçari te ri,nje vit i mbrapsht,apo do te jet viti i RILINDJES se atdheut,nga bashkimi i te gjithve kunder te keqes??Me 22 Qershorit eshte dita me e gjate e vitit,dhe nuk duhet te lejojme qe ditet qe vijne pas te na nxihen nga vjedhja e votave dhe manipulimi i zgjedhjeve.Ky eshte plani Dinak i treshes kriminele Berisha-Topalli-Basha.Ata po perçajne dhe fusin urrejtjen mes shqiptarve duke i mshuar ndasive fetare dhe krahinore.Ate qe se bene dot as turqit,as greknit,as serbet,as italjanet,po mundohet ta realizoje kjo TRIO famkeqe.Po mundohen te na godasin ne ato gjera qe ne i kemi ne themel te bashkjeteses tone prej qindra vjetesh.Besimin fetar,ne shqiptaret e kemi te shenjte,por me e paprekshme dhe qe na ben krenar eshte shqiptaria.Ata po perpiqen te ndikojne tek ndasija fetare,qe te mbeten ne pushtet,por harrojne se Shqiperia eshte nje nga jugu deri ne veri.Kan mbetur vetem pak dite,ne te cilat,secili prej nesh duhet ti therrasi ndergjegjies.Jane ditet e fundit,me pak ne numer se gishtat e duarve qe dridhen kur na poshtrojn duke na dhene buke falas,qe te ushqehemi si bagtite per te na derguar me 23 Qershorit drejt kasaphanes kombetare.Jane vetem pak dite per te larguar friken qe na kane ngulitur ne mendje,duke na blere shpirtin tone te vuajtur,duke pordhosur dinjitetin njerzor,duke na helmuar trurin me premtime boshe.Ne ja dhame shancin per gati 22 vjet,i besuam. ..POR,.. ai na vrau ne 97….Ne jemi popull i duruar dhe i ribesuam perseri ne 2005,dhe ai perseri na vrau ne 2008 ne… 2011,dhe tani kerkon te na mumifikoi te gjithve.Ai do te kacavitet mbas pushtetit deri ne gamat e fundit te fuqise,sepse pushteti per te do te thote,mos dhenje llogari dhe mbajtja mbyllur e dosjeve plot krime qe ka bere gjate ketyre 22 vjetve ne pushtet.Eshte e dhimbshme tja shesesh shpirtin kesaj monstre djallzore per nje thes miell, qe te ngopesh barkun sot dhe tja falesh voten, per te na lene neser ne meshir te fatit.Shqiperia nuk do te behet kurre po menduam vetem per vete dhe vetem per sot.E nesermja pa Sali Berishen nuk do te jete fushe me lule,por ajo do te jete me e qete,me njerzore,sepse ai ka shkaterruar shume gjera te mira qe ne i rruajtem per dekada me rradhe.Ai u pasuruan per vete dhe per miqte duke nxjerr ne ankand fatet e atdheut,djersen e baballarve tane.Ai e ka lene Shqiperi prej gati 22 vitesh ne te semuren e Ballkanit,te mbytur ne borxhe dhe kredi marramendese.Me 23 Qershor,vetem me te drejten e votes se lire,ne kemi ne dore te ndertojme te ardhmen tone per perparim e prosperitet,ose me votat tona te shitura dhe te manipuluara ne mund ta çojme Shqiperin drejt ores ZERO.Une besoj tek e mira brenda nesh e cila duhet ta mund te keqen,qe shpesh na bllokon arsyen dhe na turbullon shikimin per te ecur perpara.Nuk eshte trimeri qe te dhunojme kundershtaret politik me forcen e grushtit,por TRIMERI eshte qe me vota te lira te ndertojme ura per tu takuar me njeri tjetrin si njerez te civilizuar.Te gjithe bashke tja heqim me vota ate jelek Sali Berishes qe te lahet nga ndryshky qe mban mbi shpine.Ai ka hyre tashme dhe po e ndyn historine shqiptare,prandaj ta meshirojme dhe tja dhe veshim sa me shpejt pampersat,se po na qelb te ardhmen.

     1. Dardan says:

      or tej a nuk po vje daja shkelzen me ja hip ksaj or tej, se ai e la kushninen po kjo osht ma e mir or tej. ti boj njadi kalamoj me ket sic ia do zakoni prej arabi or tej. po na malsont jena t’nershem i cim vet t’tana cikat e fisit.

      1. Dean says:

       Duhet me u rrit ene pak dhe pastaj ka me ja hyp Daja Zeni.
       Njitash asht akoma e vogel,kece si i themi ne andej nga malet,ene te xan ligji,por sa te mbarroj provimet ene te bohet e rritun qy ta ket te dejten ligjore me kurvnue atehere futet ne loje Daja Zeni.
       Hajt tung,o Dardan.

     2. Ermal says:

      Fred Dibrani, te falenderoj per kete koment te denje per editorial, dhe po te kerkoj leje te shperndaj disa nga shprehjet shume te goditura qe lexova. Duhet t’i degjojne sa me shumje vesh dhe te perseriten nga sa me shume goje, deri ne momentin e fundit qe do jemi te sigurte qe e keqja u largua. Dhe jo ketu te Tema, ku lexuesit kane nje prirje te caktuar, por kudo ku kemi mundesi, sidomos ne rrjetet sociale, sepse mbizoteron nje mpirje dhe indiferentizem i denje per nje shoqeri qe jeton ne periudhen e mesjetes. E keqja ketu ka emer dhe forme, dhe duhet te luftohet me cdo mjet.

   2. niku says:

    Mos ja fut kot e ka pare dhe e sheh Luli

   3. Korab Muja KU-UK (kuksion Unajtid Kingdom) says:

    Heu bre, edhe kjo qika po majka antiplumb si baca i vet?!

   4. D12 says:

    U be mbesa e Berishes, Desara Malltesi te kritikoj Edi Rame.
    Ajo nuk di ca do te thot fjala politik,na fliska per politiken nje 17 vjecare.
    Po normal qe ajo flet ashtu se mamaja vet manaxhon leket e popullit Shqiptar.
    Mjer ne ke kemi ne krye ajo e ben si ajo fjala e urt” u be bishti ti flasi kazmet” ,ashtu u be dhe ajo keta qe flasin keshtu harrojn qe tregojn injorancen e tyre. Pergjigja jon eshte Forca Rilindje

  1. raimondi says:

   Mbesa qenka si Miss

   1. fl says:

    Nga ferra del trendafili pra (ne pamje gjithmone)

   2. Ben Chicago says:

    edhe kjo si e mamaja gita ka ngjare nga babai
    por nese babai i gites ngjan si kafshe e eger,babai i mbeses eshte simpatik

   3. Tani says:

    Si Ylle qenka,edhe po si ndezi politika kjo paska 1001 mundesi te eci PERPARA:)))

    1. Fallxhorja says:

     Sigurisht mer Tan,

     sic duket me ate qe zoti ja ka vene PARA?!?!?!

  2. zefi says:

   Mos u merzit,moj Desara,se BORXHET E MAMIT,BABIT,DAJES DHE GJYSHIT TEND,TI DO T’I LASH NJE PER NJE!!!
   Per hundesh do te dalin edhe keto shprehjet e tua(fjalor prostitutash),si i9njorante bukurane,qe je!!!
   Te kesh leke nuk do te thote se ke TRU!!!
   Fundi edhe GOMARI KA TRU,por nuk ka mend!!!
   Nuk i p-aske lene gje mangut GJYSH BERISHES nga HUQET!!!
   RRACE CECENESH JENI,asgje me shume!!!
   Edhe pas 7 brezash,MALOKE DO MBESNI TE GJITHE!!!

   1. xha Jaho says:

    Nga bashkimi i pjelles se Satanait dhe maskarait brinjar, patjeter qe neperke do dale. Gjuha e neperkes eshte kaq e prcudnuar nga “th th th” -te. Patjeter qe kush kruhet shume per te mbrojtur bemat e Satanait, do laje edhe borxhwet e tij te prapambetura. E kane ne zakone te tyre kjo fare bastarde te jane borxhet e njeri tjetrit. Hallall e paçin haramin.

  3. Kjo goca e thaka shqipen fare. Qenka dhe gjimnaziste! Malokeri gjithandej.

  4. arber says:

   Mbesa duket qe eshte pjese e familjes Berisha. Nuk kishte sesi te ndodhte ndryshe. Fjalori qe perdor i shkon pershtat kesaj familjeje. Berisha duhet te jete krenar qe po rritet nje vajze me fjalor dhe mentalitet te tille.

   1. v says:

    Bravo Arber, ne kemi nje fjale te mencur: “duhet ta kesh per fis te hç oriz”, keshtu qe kjo vajve e paedukuar s’ka ku e gjen fisnikerine. Neejse ne kete vend kush luftoi, kush punoi e kush fitoi. Enver Hoxha bente doktor Saliun e alamet djem nga familja te fisme nuk i lejonte te shkonin ne shkolla se beheshuìin shume ne nje familje..

  5. N Shabani says:

   Sa keq sa keq qe lejojne kete fytyre engjellore te behet nje djall I vogel. Shume keq per prindet e saj qe e lejojne vajzen minorene ti futet stresit te politikes (parave) qe tani. Nuk ka faj ne fakt e kane ne gjak gjuhen e rrugacerise nga gjyshi, po nuk e pate ne gene nuk shan dot. Me vika shume keq se qenka shume e bukur nga jashte dhe do te behet sterre e zeze nga shpirti. Kujdesu per vajzen moj Argita mjaft vodhe se dy metra toke do marresh edhe ti qe ke miliarda edhe une qe me bie gjerba siper kokes.Po ti me paske bllokuar mua moj ne facebook qe nuk komentoj dot tek gjyshi yt qe nuk I futet gjuha ne goje as nate as dite duke share grate e botes?

  6. pilo lala says:

   Ruaj koken me pare. Mbas 23 Qershorit nuk ka me eskorte Serbe per tju mbrojtur.
   Zullumi Gjysjit vrases, do ju zere te gjitheve, perfshi edhe qenin.

  7. ALpini says:

   Jeni pa turp qe merreni me nje kalama!

 2. derman says:

  Katundar me shtate lekur sheherli (qytetar) nuk behesh kurre! Per kete kategori njerzish (injorant hajdut te pasuruar ne kurriz te popullit – me vila ne Lalez dhe para per te jetuar ne Vjene, Austri) votojne nje pjese e mire e kokebetonave shqipetare.

 3. e sakte says:

  Goxha goc e bukur me ate fjalor dhe egersi?E cuditshme nga ka ngjare xhanem?.Hallal kujt do ti bjere ne pjese

 4. Lini says:

  Po mbesa nga gjyshi e nga prinderit do te ngjaje, hajduta e kriminela jane te gjithe, me ate fryme eshte rritur dhe ajo

  1. herta says:

   Po pjesen e skizofrenis e ka pasur per gjyshin e vet, po shiko pyet gjyshin po ashtu se e ke dhe doktorr e te tregon tek vetja shenjat karakteristike te skizofrenise.
   Ne shqiperi edhe pse nuk eshte normale dhuna ndaj grave e dime te gjithe qe ndodh rendom po incesti?!!! Me vjen keq po gjyshi yt duhet te largohet

   1. bashkimi says:

    Uee sa qeka kjo me, kjo qeka bo per tu bo mam per vete se mosha per tu martu i ka kalu, imagjino shqipetaret me nje kryeminister stergjysh ca gallate eshte per boten, turp i zotit, mos u merzit ti moj goc se skizofrenin e ka nga mosha gjyshi yt, rama eshte i ri akoma

   2. Vlora says:

    bo bo cfar niveli.

    dhe te mendosh se femija pasqyron edukaten familjare.

   3. drini says:

    e se gjynah e shkreta.femije akoma.ashtu e kane rritur ashtu do behet dhe kjo si gjyshi si e ema si i ati.mos u merrni dhe ju me femije qe normale do jene edukuar me kete fryme.thuaj gjynaf se eshte akoma femije e nuk di cfare flet kjo po eshte per te qare hallin.

  2. Nertili says:

   Bravo, keshtu mbrohet gjyshi.
   Bravo edhe saliut, te pakten me mbesen e tij ka funksionuar lavazhi i trurit dhe modeli i propagandes komuniste, keshtu duhet te edukohen femijet, qe te mos mesojne kulture qytetare por te mesojne politike.

  3. POMPACHIU says:

   sikur te me lejoheshe te te shaja ketu neper komente do ta beja me qejf por nuk me lejohet cti bej
   ti mbesa vogel e llastuar e saliut qepe gojen se je kalama kerthi dhe nuk ke goje te flasesh aspak e te shash per pune politike biles edhe me fjalor te rende
   vaj hallin ca familje e degjenerume paskeni qen per zotin
   mirse vidhni genjeni e jeni bo mafia
   po tani scani koke dhe shani
   hajde bebushe vogel se gjyshit tat do i marojn ditet ashtu si dhe prinderve te tu!!

 5. eli-tiv says:

  …ja rezultati i militantizmit te shkollave te saliut…po peshtyve lart ..te bije ne fytyre…
  Tek kjo vajze ndjehet mungesa e kultures fillestare…
  Tani kuptoj saliun…kur leshon gojen si rrugac….nuk e ka problem sepse edhe familjen te tille e ka pregatitur..
  Eshte nevoje urgjente te riformohet shkolla….te krijohet nje standart i pranushem edukimi..ne menyre qe edhe femijet qe vijne nga familje jo te perpunuara o pa nivel….te kene mundesi te perparojne ne kuadrin o formatin standart

 6. adi n.y says:

  Adoloshente hesapi dhe nuk voton. Me kalamanj do merremi tani.

  1. eno says:

   po qe se eshte keshtu si thua ti eshte me keq pasi me ciltersine e saj pasqyron ate cfare flitet ne familje

 7. fl says:

  Kete do ta rregulloj xhaxhi fl, kur te vije ne pushtet pas 23 Qershorit kuptohet 🙂 Qenka pak debile edhe per moshen, po s’ka problem, ne po merremi me ramy-kelmendas-ermal jo me me kete

  Make Love not War

 8. dorela says:

  po ik mi meso te flaesh njehere e te shkruash se te ka lene edhe ty yt gjysh pa mend ne koke e lere ramen mos u merr me te se sje bere ti akoma ti japesh e te flasesh akoma per ramesn se sje vecse nje kalama i perkedhelur.

  1. Flutra says:

   Mire goca, te pakten sistemin e vleresimit e paska real!Ju qe gjithe diten shani, e s’ju pelqen asgje, duhet t’a vleresoni, qe per moshen qe ka di te jete kaq e vertete! Disave qe udhehiqen, si familje, nga interesa te vogla edhe pse te investuar s’ka katapultim kryetari qe u ben derman! Apo po e beri njeri eshte e keqe, po e beri tjetri eshte e mire? Kemi nevoje per nje ndryshim, por ky s’mund te vije nga ky mentalitet qe ju shoqeron pafund!!!

 9. Blero says:

  E shkreta e paska bere sala qe te flasi me dialekt, as mbesen e vete nuk arriti ti mesoje Shqipen, imagjino te tjeret e te tjerat as nuk behet fjale qe te mesojne Shqip.

 10. Xha Barka says:

  Dardha nen dardhe bie,dardha ne kete rast eshte injoranca!

 11. alma says:

  po sigurisht qe do ta shaj ramen se eshte edukuar nga gjyshi e nga e ema.ska kujt do ti ngjaje.ska faj eshte e vogel e terheqin akoma prej hundesh e ka jetuar tere jeten ne kushte te mira ska vuajtur ndonjehere sic ka vuajtaur populli per buken e gojes.

 12. bessy says:

  berisha po mundohet te lere pasardhes gjithandej.ja duket dhe kjo cupe e cfare fryme eshte rritur e eshte edukuar.po cte bej e shkreta ne prani te kafsheve eshte rritur e ne prani te tyre do edukohet ska faj fare.

 13. besarta says:

  ka kohe edhe ca vite per te ndryshuar akoma mendim.eshte akoma ne kohe.shyqyr qe nuk voton sivjet se do ti kishte bere gjemen vetes.mgjth berisha i ka rregulluar gjithe niper sterniper kshuqe nterezi do ta kete gjithe jeten kjo.

 14. mira says:

  besoj se mami yt te duket missss,moj vogelushe?rritu rritu edhe pak.

  1. Elife says:

   Mami Dasares hiqte nga puna grate qe i dukej se ia kalonin nga bukuria. Dhe e ka mesuar gocen te shkele me kembe ke t’i dale para

 15. tea says:

  Hajde oburra te gjthe familjaret ne politke, te gjithe kunder te gjidhve dhe per cfare, per te mbrojtur gjyshin qe shanee llomotit gjthe diten si grate e liga.

 16. zgjohuni says:

  Kaq shume i ka fryre berisha femijet dhe mbesat e tije me pushtetin apsolut dhe te pazevendesueshem sa dhe femijet e Enver Hoxhes qe clirije dhe e nxori nga injoranca shekullore duke bere progrese te dukshme qe dhe sot kane sjellur dhe i sjellin miljarda shqiptareve do t’i kishin neveri komentet e saj.
  Deri me tani nuk eshte pare nga mbesat e Enverit qe drejtoje Shqiperine permbi 40 vite te merren me politike duke ofenduar deri me injorance e primitivizem kundershtaret politik,por vetem nga berisha ky gjarper i futur ne sqetullat e diktatures me pjellat e tij vjellin fekale nga goja,kjo nje rastesi,jo nje marri ne gene MALOKU,se per MALESORET nuk ka qene tradite ofendimi ne shekuj ne Shqiperi.Maloket kane qene dhe do e ngelen fytyrat me te zeza dhe te ndyra e te pabesa per malesine.Kjo panorame sa e turpshme aq dhe e marre sebashku.Berisha femijet po dhe por,por dhe mbesat i paska kthyer ne maloke.Turp dhe marri sebashku.

  1. moçalor + terùn + redneck = jugor says:

   @zgjohu, dukesh qe je le e rrite ne injorancen moçalore
   e shkreta shqipni prej bijve te kolers se kuqe

 17. zgjohuni says:

  Kaq shume i ka fryre berisha femijet dhe mbesat e tije me pushtetin apsolut dhe te pazevendesueshem sa dhe femijet e Enver Hoxhes qe cliroje dhe e nxori nga injoranca shekullore duke bere progrese te dukshme qe dhe sot kane sjellur dhe i sjellin miljarda shqiptareve do t’i kishin neveri komentet e saj.
  Deri me tani nuk eshte pare nga mbesat e Enverit qe drejtoje Shqiperine permbi 40 vite te merren me politike duke ofenduar deri me injorance e primitivizem kundershtaret politik,por vetem nga berisha ky gjarper i futur ne sqetullat e diktatures me pjellat e tij vjellin fekale nga goja,kjo nje rastesi,jo nje marri ne gene MALOKU,se per MALESORET nuk ka qene tradite ofendimi ne shekuj ne Shqiperi.Maloket kane qene dhe do e ngelen fytyrat me te zeza dhe te ndyra e te pabesa per malesine.Kjo panorame sa e turpshme aq dhe e marre sebashku.Berisha femijet po dhe por,por dhe mbesat i paska kthyer ne maloke.Turp dhe marri sebashku.

  1. Kastrioti says:

   Fëmija është andej nga është babai (në këtë rast :Jamarbri nga Gjirokastra, apo jo?)
   Natyrisht, nga kjo budallaqja bukuroshe nuk mund të pritet të shajë gjysh-çakallin, por kundërshtarin e tij, pasi nga gjysh-bisha vijnë lekët, eurot, pasuritë, vilat, Gjiri Lalzit,Vjena.
   Tamam-tamam, mirë do ishte t’a kishim pranë -t’ia mësonim shqipen në ndonjë krevat.

 18. anticensurë says:

  si si paska gja maimit kjo?!as në pamje të jashtëme e as në zgjuarsi!!
  të dinte 1/1000ën e asaj që di mami i saj do të kishte vënë “ë” pas “q” the “t”.më duket se është rregulla me e thejshtë e gramatikës shqipe!!
  me siguri do ketë mar pri babe të gjitha!!
  kësaj i përshattet thënja”shtati pyll,mëndja fyll”!!
  qeka dhe “ismailse”,nxënëse e atij gjimnazit që kishte mësimin më të mirë në shqipëri,mësueset më të mira në shqipëri,drejtoreshën më të mirë në shqipëri e që nxjerr budallenjt më të mirë në shqipëri!!
  duket përse drejtoresha ishte aq simpatizuese e berishës!me siguri ka taku mamin e mbesës së gjyshit dhe e ka shkruar në kalendar si ditën më të lumtur!!njëlloj si rama me erdoganin!!

 19. fola says:

  bravo.qenke shume e kulturuar zogu i vogel.qenke edukuar me se miri edhe pse ne ndryshim nga femijet e tjere ne shqiperi i ke pasuar gjithe kushtet e mundeshme per te qene nje vajze e zgjuar por jo nuk te paskan edukuar ashti sic duket.gjyanf je akoma e re per te pasur gjtihe kete mllef.vajzat e vogla nuk jane keshtu ne shpirt.

 20. Patrioti says:

  Kaq shume i ka fryre berisha femijet dhe mbesat e tije me pushtetin apsolut dhe te pazevendesueshem sa dhe femijet e Enver Hoxhes qe cliroje dhe e nxori nga injoranca shekullore duke bere progrese te dukshme qe dhe sot kane sjellur dhe i sjellin miljarda shqiptareve do t’i kishin neveri komentet e saj.
  Deri me tani nuk eshte pare nga mbesat e Enverit qe drejtoje Shqiperine permbi 40 vite te merren me politike duke ofenduar deri me injorance e primitivizem kundershtaret politik,por vetem nga berisha ky gjarper i futur ne sqetullat e diktatures me pjellat e tij vjellin fekale nga goja,kjo nje rastesi,jo nje marri ne gene MALOKU,se per MALESORET nuk ka qene tradite ofendimi ne shekuj ne Shqiperi.Maloket kane qene dhe do e ngelen fytyrat me te zeza dhe te ndyra e te pabesa per malesine.Kjo panorame sa e turpshme aq dhe e marre sebashku.Berisha femijet po dhe por,por dhe mbesat i paska kthyer ne maloke.Turp dhe marri sebashku.

 21. LOLA says:

  po kjo injorantia e ka pare foton e mamase se vet qe dhe kopshti zooologjik nuk e merr ne dorezim aq e bukur eshte vajze e keqe dhe analfabete

  1. leonardi antwerpen says:

   LOLA
   Analfabete edhe mund ta quash ama qe qenka e bukur kjo nuk diskutohet
   Bukuri e rralle tipike shqiptare.
   Jo si do ortodokse nga jugu ne Brussel dhe Antwerpen qe vertete nuk ua hedhe kush qyrret pos marokenet dhe tamilet e Srilankes a po jo LOLA????

   1. leonard qepeni says:

    Prap ti o miush i degjeneruar duke ofenduar femra ?

 22. Mirela says:

  Me vjen keq kur,nje femi hyn ne debate te tilla.
  Keqardhje ndjej dhe per vete qe po shkruaj ne kete faqe.
  Dasara ne shkolle mbahet per ” inteligjente” kjo,fale prejardhjes dhe pozicionit te familjes se saje.
  Nese do ishte si gjithe te tjeret , te jeni te bindir se askujt nuk do i binte ndermend per te.
  Dasara e ka per mburrje qe shkruan dhe jep pergjigje te tilla ne Facebook.
  Nese do ishte aq inteligjente sa shtiret,do te kishte zgjedhur thjeshtesine,gje qe I mungon pa mase.
  Ne,qe e njohim dhe e kemi perdite ne shkolle e shohim me mire.
  Ky eshte mendimi i shumices pervec servileve si mesues ashtu dhe nxenes.
  Ne shkolle thone: Duhet ta mbashe mire me Dasaren qe neser te keshe prespektive.
  Si shembull marrin te emen e Dasares.
  Kjo per mua eshte ateleqesi pas, nxenesit po infektohen me kete “semundje”
  Me respekt per lexuesit
  Mirela

 23. alban4eva says:

  kur flet edhe kjo shurraqja, kokrra e injorantes, nuk di as te shkruaje shqip. po s’ka faj, ka kujt ti ngjaje, eshte pjelle serbe, eshte pjelle e rraces se ndyre maloko-shpellare-saliniane.

  kjo shurra e vogel nuk ka surrat te flase, se gjyshi i saj eshte kryekrimineli i Shqiperise dhe i shqiptareve. kjo pisja e vogel ofendon te tjeret, kurse ajo dhe familja e saj i kane duart e lyera me gjakun e shqiptareve.

  ne nje shoqeri normale, kjo pise e vogel nuk do kishte as nje shok apo shoqe, do ta perbuznin edhe sikur te ishte vajze e sjellshme dhe jo me ne kete rast qe ka mesuar nga gjyshi i saj si te shaje te tjeret..

  por per fat te keq ne Shqiperi sundon injoranca dhe arroganca, llumi dhe pislliku, dhe shume moshatare apo edhe njerez te thjeshte oìinjorante i mbajne ison mbeses se vrasesit..!!

 24. elinor says:

  As shqipen nuk e shkruan mire por fb di ta perdore!!

 25. Mirela says:

  Me vjen keq kur,nje femi hyn ne debate te tilla.
  Keqardhje ndjej dhe per vete qe po shkruaj ne kete faqe.
  Dasara ne shkolle mbahet per ” inteligjente” kjo,fale prejardhjes dhe pozicionit te familjes se saje.
  Nese do ishte si gjithe te tjeret , te jeni te bindir se askujt nuk do i binte ndermend per te.
  Dasara e ka per mburrje qe shkruan dhe jep pergjigje te tilla ne Facebook.
  Nese do ishte aq inteligjente sa shtiret,do te kishte zgjedhur thjeshtesine,gje qe I mungon pa mase.
  Ne,qe e njohim dhe e kemi perdite ne shkolle e shohim me mire.
  Ky eshte mendimi i shumices pervec servileve si mesues ashtu dhe nxenes.
  Ne shkolle thone: Duhet ta mbashe mire me Dasaren qe neser te keshe prespektive.
  Si shembull marrin te emen e Dasares.
  Kjo per mua eshte fatkeqesi pas, nxenesit po infektohen me kete “semundje”
  Me respekt per lexuesit
  Mirela

 26. 23 qershor says:

  Milena Harito vjen nga nje familje qe gjyshi yt dhe shpellaret e tjere nuk e imagjinojne ,shtate breza intelektuale ,por kjo eshte fatkeqesia jone qe injorant dhe perverse kane marre ne dore frenat e vendit dhe po na cojne drejt gremines

 27. Dasha says:

  …gjynah se vajz shume simpatike, por sa per ate shprehjen e te vjelles me siguri mendoj se turinjte e mamase nuk i ka pa ndonjeher qe lebetisnin edhe qent e rruges e jo njerzit, … nejse

 28. DU ME BA DOKTOR... says:

  kjo SHPELLARJA qe s’di akoma te flase shqipen letrare e flet rrjedhshem gJuhen e malokerise. s’ka faj ate gjUhe degjon ne familje,

  MALOKJA NEN MALOKE DO BJERE PAMVARSISHT SE KU JETON…

 29. HAHAHA says:

  po shurrosjen ne det per 140 minuta ia monitorizon gjyshit kjo?

  ate ben mire qe te bej kjo lopa maloke!

 30. franceska says:

  po te ishte miratuar ligji i ‘mencur’ i votimit qe ne moshe 16 vjecare do ja kishin bo namin kto bashk me fjalet e ndritura te perdorura me lart

  (1 minuto fa nei pressi di gjiri Lalzit)

 31. BJORN says:

  Oh familja shpellarit Gedaf ju nuk dini nga vini,por perpara se te flisni kontrolloni ADN ose pyet mamin me ke te ka me shpellar te fisit o me ariun(si daja jot qe u martu me kushuriren),por Milena Harito dihen nga kush familje vjen,kush eshte.

 32. fatkeqesi says:

  shume fatkqesi per kete vajze dhe prinderit qe kane rritur nje vajze kaq te paedukuar dhe lolo nga trute tamam si gjyshi. po mire gjyshi dihet qe eshte me kartel po edhe kjo e shkreta duket se drejt asaj rruge eshte nisur.

  eshte faji i familjes qe nuk i ka dhene pak modesti, maturi dhe inteligjenc.

  shan gjyshi si kurvat e rruges, dhe mbesa nuk i ngelet pas…

  te jemes me siguri i skuqet faqja tani apo harrova e ka nje damke te kuqe ajo edhe pse e ka bere operacion…

  mbesa sale mos harro se po beshtyve lart, te bie ne turinj!

 33. leka says:

  Lokja se vogel,por qe ka lehjen e madhe,ka nga te ngjaje.Por vec duhet ta dije,qe kete shendet qe i kuqlon ja ka vjedhur gjyshi Sali dhe drane Argita,nga xhepat e shqiptareve dhe ja ka dhuruar bastardes se vet.

 34. timo says:

  Saliu ka shkuar shumë larg me edukimin e së mbesës. Vajzë 17 vjeçare që përdor fjalorin e një femre të çthurur rrugësh për të mos thënë … Dhe gjyshi është krenar për moralin dhe soliditetin e familjes së tij.

  1. pilo lala says:

   Genc Ruli paska hyre ne Qeverine e Berishes dhe po pyet bodyguardet, kush e perdhonoi i pari mbesen, vajzen e Gramozit.
   Kjo nuk besoj qe do kete fatin e mbeses Rulit

 35. analisti says:

  keta si familje duhen vertet INTERNU ne vicidol andej nga ka dale kjo rrace e shpifur – mashtures, vrases, tradhtare te vednit te tyre, te pabese, te shemtuar si vete djalli, edhe injorante te pakthyeshem.

  Ti oj goce ke pesu tromboze ne tru kur per here te pare ke pare surratin plastik prej vapirje te mamase tende!!!

 36. tekniku says:

  Goce ne venat e gjakut tend rrjedh nje perzierje teper e cuditshme.Nga ana e babait nuk je vetem Malltez por ne rradhe te pare je Bektesh dhe Begeja dy familje te nderuara ne Shkoder dhe Tirane.Nuk ka te beje fjalori yt me edukaten dhe zotnillikun e ketyre dy dyerve.Me sa duket ne gjak ke marre dicka nga parzierja tjeter serbo vicidoliane duke zbritur ne nivelin e edukates mesjetare te gjyshit pasqyre e psikologjise se njeriut te rritur ne bjeshke dhe vetmi vetem me dhite.Fytyra jote tergon embelsi duke marre dicka nga dy gjyshet njera eshte gjalle si zonja e gjyshit tend dhe tjetra Bektesh ka vdekur aq heret sa as babi yt nuk e mban mend.Gjithsesi zhargoni yt nuk ka te beje me fytyren tende.Take it easy,life is too long and strange.Right now you think you are on top next day you might be on the bottom…….

 37. Garipi says:

  Ka dhe kjo pjesë gjaku shqiptaresh per te larë!Do dinë ta trajtojne ata qe dine të trajtojne?Mesiguri eshtë shvirgjeruar si mamaja,para se të martohej me babanë,te cilit kjo vajze nuk i ngjan!Cudi si ngjan me nje mikun tim,dy vjet me i madh se mamaja!Vetem DNA mund te vertetoje portretin real te kesaj shpelleze te vogel ne Tirane!

 38. AL-Boston says:

  Dhe djemt e Gadafit,te Sadam Hyseinit kur flitej per baballaret e tyre ata thoshin se jane me te miret por ……..ku perfunduan.Dhe kesaj vogelushes qe dredh bishtin neper EUROPE ME PARET E POPULLIT FUKARA kane per ti ardhur ment. Eshte fatekeqesi qe ne kete mosh kjo flet me kete gjuhe por me ke eshte rritur nga ai kafsh do mesoje.Zoti shume shpejt do ja japi denimin kesaj familje.

 39. 123 says:

  ja me cfare merret tema me femijet!

 40. Meri says:

  Nga injoranca qe ka,duket nga ç’familja vjen!

 41. shiaksi says:

  hajde edhe pak ,se do te dali ne pencion gjyshi jot hahahaaha

 42. mesuesi says:

  Kjo piskuriqe si e ema i ka ngjare gjyshit nga nena komplet ,ate shqipen ne gjuhen letrare kombetare keta tropojanet skane per ta mesuar kurre megjithe se kane 50 vite ne tirane

 43. Pjeshka says:

  Kjo tip vajze ka te drejte t’u terheq veshin dhe t’u beje vrejtje te gjithe popullit se eshte nbesa e krieministrit te vendit, nuk eshte shaka. Por vjen nje dite dhe Sala nuk dote jete me krieminister dhe kjo tip shqipetareje nuk do te flase me nga zverku, siq flet tani.
  Megjithate vajza jeton ne Austri dhe asht e squt. Bravo, mbesa e Sales, bravo.

 44. arber says:

  Kjo vajze ne pamje i ngjan te jatit, kurse ne karakter eshte si e jema,

  por me sakt i ngjan gjyshit te saj.

  Sara, qe aq shume e do gjyshi(qe e permend edhe ne perralat qe i tregon

  popullit), duket qarte qe ka tiparet e nje

  Psikopateje, tamam si gjyshi i saj Saliu.

  Sipas gjasave, pasardhesit e Berishes do te eliminohen

  brenda llojit per shkak te luftes qe do te bejne se kush do te

  gllaberoje me shume nga pasuria qe gjyshi i tyre e ka bere duke i pire

  gjakun ketij populli.

 45. banija01 says:

  Ashtu krekoseshin edhe :
  B. Mehmet Shehu , L. Beqir Balluku ,P.Vasil Kati,V. Sadik Bekteshi. N .Kadri Hazbiu , A . Dashnor Mamaqi , e shume pinjolle te tjere te nomeklatures se diktaturea komuniste.

  Kurse sot dalin pinjollet e nomeklatures se diktatures “demoktatike”.

  Po kur bien nga “Fiku” baballaret e gjysherit atehere behen disident te RREGJIMIT.

 46. lal prenga says:

  nuk ka faj kjo! fajin e ka majmuni qe diku pak e diku shume gjendet tek cdo shqipfoles!
  ne kemi nje serb per kryeminister dhe ka 20 vjet qe adhurohet e votohet nga nje pjese e madhe,kjo eshte fatkeqesia e vertete!
  mbesa per vete e ka siguru,pa dashje na tregon dhe destinacionin shume te afert te FAMILJES! Vjenen! natyrisht,si mijera familje qe e kane be kete gje para tyre,normal,pasi e kane vjedh dhe shit kete komb,jetojne ne vendet ku ju pelqen me shume! te njejten gje do beje dhe familja mbreterore! dhe,natyrisht ,dhe ketyre nuk do i hyje gjemb ne kembe! Nuk jane te paret,pastaj mos te harrojme sa familje mbreterore afrikane jetojne ne Europe sot,pse vetem ne te ngelim pas ne kete drejtim?!
  Nuk ka ligj,edhe ne jemi larg te qenit nje komb,por me keto qe kane ndodhur dhe vazhdojne te na ndodhin,eshte e qarte qe nje grupim politik,i ashtuquajtur PD,duhet te mbaje nje pergjegjesi shume te madhe ,te pakten morale para gjithe kombit! keta meritojne te shkrihen si parti qe dhe emri ju harrofte,dhe me e mira do ishte tu hiqej cdo e drejte qytetare per gjithejeten,qe nga e drejta e votes deri tek pashaporta! e

 47. vloraaaaa says:

  Ah moj vajze,se di ti qe per te te zene ty ytat ja ka vene thesin ne koke sateme se ndryshe nuk ja vinte as gomari asaj me ate surrat qe ka…hajd mos u merzit xhan

 48. Adoleshentja says:

  S’ka mundesi kaq simpatike ?! Kushedi me ke e ka Jamarbri kete bukuroshe!

 49. Anduelinda says:

  Cfare ndryshimi ne fjalorin e perdorur midis kesaj pacavures dhe djalit te Rames.

  1. franceska says:

   ato ishin fjalet e duhura qe rinia shqipetare do te shprehte,nuk kan te krahasuar me keto qe po lexojme me lart

 50. alma says:

  Ti Dasara qe ashtu si gjyshi jot pergojon te tjeret se si sillen ne familje, mgjse shume e re dhe pa pervoje, duhet te dish te verteten per gjyshin tend sali se si eshte sjelle me gruan e tij.

  Une qe po shkruaj,jam nje ish komshije e famijes se doktor Berishes dhe po te tregoj se ne familjen e tyre vetem sherre e ulerime degjonim,sa te gjithe cuditeshim.

  Saliu dhunonte gruan e tij sistematikisht dhe ajo per te justifikuar shenjat e dhunes mundohej te tregonte se rrezohej apo gjera te tjera te ketij lloji.

  Kur mamaja ime i kerkonte te na ndihmonte per te vizituar te Berisha ndonje te aferm,ajo ne kofidence i thoshe se tani nuk mundej se nuk fliste prej nje muaji me te shoqin…..

  Keshtu vajze e dashur duhet ta dish se gjyshi yt ka qene nje njeri anormal dhe eshte fatkeqesi e ketij populli qe drejtohet prej tij.

 51. Albert says:

  Me keto mesazhe,sikur ta kishin porositur,kontribut me te cmuar kunder Saliut nuk ka sesi te jepet! Por,problemi i madh qendron ne faktin se ky hajvan-kryeminister ngrohka veze monstrash ne ate “vatren” e vet te “ngrohte” familjare. Pres qe te pergenjeshtrohet si e pavertete gjithcka eshte sevirur si fjale te mbeses,perndryshe ky krimin me te madh po e beka ne familjen e vet! E c’te mire paskemi pritur apo presim ne te tjeret prej tij?! …Zot i madh!,mos e vono zgjidhjen asnje sekonde,hiqjua kete lak mbytes nga fyti shqiptareve!!!…

 52. deniel says:

  nuk behet jania me melci te bardhe moj goce qe te behesh njeri ti ,ti i perket asaj familje qe jane kafshe qe bejne pjese ke dinozaurit ,dinozauri ha dhe pjellen e vet nuk jane per ty keto moj qe me dukesh shum e konsumuar nga fjalori qe perdor,gjyshi jot mami babi daja jot qe ka per gru kushurirken e vet te afermit e tu servilet dhe spiunet e gjyshit dhe mamit tat edhe pak dite dhe do japin llogari per githcka i kane bere ketij popullit ,do ta gjeme mire dhe shpine qe ke ne austri kur mosha jote skane leke te daalin te pine nji pije freskuese,keshtu moj goce e konsumuar dhe e brymosur vetem me helm duro dhe pak dite dhe do te shikojme se cfare do publikosh ne fb.shiko mamin tend sa e shmetut qe eshte kot nuk eshte shprehja ruhu nga femra qe nuk meriton komplimente ,keshtu eshte mami jot edhe ti keshtu je shemtira te ndyra poshtersite e ketij vendi

 53. genci. says:

  kjo eshte kopja me e keqe e plakut mere.nje vajze e re me kaq komplekse!?nje pjelle e keqe nga prinder hajdute ,nga gjysher katile dhe me nje daje pervers.

 54. driti says:

  Pa veshtiresi kuptohet qe mbesa e gjyshit kryeminister eshte analfabete
  funksionale……

 55. SKENDER BEU I VJETER says:

  OOO,QONKA BO KOMUNIST BEN CIKAGUA DHE PO SHANSALINE.PO BEN BABEN E KA SI YLL KJO CIKA E GITES ,SEPSE BABA I VERTET I SAJ ESHTE LUL BASHA QE E NGJIZI NE PRIZREN DHE JA FUTEN NE JORGAN MALLTEZIT KETE DIBILE TE POLITIKES SE NDRITUR.SHIKO SI E SHEH NJAZ KOSOVRASTIN NGA HUNDA SEPSE KA NEPSIN E MAMI GITES DHE E VLERSON PALLOSHIN NGA HUNDA.SHQIPTARKAT E MALIT NUK SHOHIN NUMURIN E KEPUCES TE MADH SE NUK KANE PAS KEPUCE ,POR OPINGA LEKURE.KJO I KA BERE TE VLERSOJNE MESHKUJT PER PALLOSHIN NGA HUNDA E MADHE.HIK KEPUTI NDONJI TEKE NE FACE BOOK MRI ZANE.

 56. dibrani says:

  me falni,por ju duket e bukur kjo? ktu ne bullgari I ke me 10 euro si puna e ksaj dhe te fikin dritat,ndac per bukuri ndac per zgjuarsi. pale qeka dhe moshe e madhe! ju lutem shume,mundohuni te dalloni bukurine!

 57. k says:

  shega qenka goxhaaa pelee

 58. qemal lengu says:

  Porrnostare e te ardhmes?Te pakten keshtu duket ne foto.Koken duket qe e ka boshe,per ato qe thote.

 59. FIKU says:

  SA DO MUT QE REGJIMI IPARE KOMUNIST PO KY I DYTI E TREGOJ VETEN QE ESHTE HALE KURRE NUK I PAME TE BEJNE VEPRIME TE TILLA ,HARRAM E PAC VOTEN O EDI RAMA PO NUK BERE SHTET DHE TJAU TREGOSH CDO TE THOTE FUKARALLEK DHE TJA U MARRESH PASURINE SE E KANE VENE ME VJEDHJE DHE PO SE BERE E KE TI PLUMBIN HAK.

 60. XHINO says:

  MIRE TA PASKA VENE EMRIN MAMI -DoKARA – MOS KIJ MERAK SE EDHE TI VETEM GOJORE DO MESOSH MBAS NJE JAVE NE SEMAFORET E TIRANES

 61. vlora 1 says:

  Ket vajzen do e morim partizone mbas 23 Qershorit

 62. shqipetaret e vertete says:

  Sali+liri=imoralitet.Historikisht familje imoralesh.Fashizmi ka vetem nje moral:vjedhje,vrasje.Kjo rrace duhet djegur e gjalle ne mes te tiranes.Kjo rrace eshte canceri shqipetar,eshte imoraliteti shqipetar.

 63. Dardan says:

  mos ka fillu tja hip daja ene ksaj? se ai e ka zakon cti dali para i … bur gru kalama

 64. O says:

  cfare halabalesh jane ata qe ma servirin kto per lajme

 65. Dragoljup says:

  Te lumte moj goce,edhe ti si gjyshi ja dike mentalitetin e ketyre njerzve,dhe sinqerishte te pergezoje per ate qe shkruan ne F.b,kur dihet qe Shqiptaret kete feste duhan mbi koke.Le te bejne gam ,gam, gam, sa te duan,ti moj goce ec perpara shiko familjen,punen,se keto njerez ketu jane bere si jevigjitet derdellisin tere diten, e pastaj ne darke buke e gjize,me race muti nuk ke ku e gjene,dhe ndaje gjyshi yte jane bene shume mire,keto duhet te shkelen te poshterohen qe te te duan e te te respektojne,dhe mesa shikoj kjo po funksiuonon per se mbari.Ic mos e vrit mendjen se prinderit e tu i kane mare masat dhe ti neser do te jetoshe,large ne nje bote te paster e te qete,large ketyre llumaneve,large ketyre llafazanve,e servilave,spiunave,dhe intrigantve,vetem per keto gjara jane se per tjeter te hane me ner m…..Prandaj jeto e lire e gezuar dhe e qete,asgje sak per tu bere,sa c u be me mbesat e Enverit……

 66. Nga Amerika vijne lajme se vellai i Edi Rames eshte divorcuar nga gruaja e tij qe ishin te martuar prej shume vitesh,e cila kujdesej edhe per Aneten dhe Edin kur shkonin ne amerike dhe qendronin ne Detroit.Eshte divorcuar per nje vajze te re me te cilin eshte larguar nga Detroit shteti Micigan,per ne Shqiperi.Po kete lajm e ke mesuar ti Maro?Te dy djemte e Kristqaqit kane qejf te nderrojne grate ashtu si njerezit nderrujne veshjet.Familje e degjeneruar qe ne embrion.

 67. XHAXHI BEHARI ME CIZME DHE QELLOTA says:

  MOS E KAP ME ME DORE ATE FOTOGRAFI SE E BÊTE PIS FAMILJARISHT , GJYSHI JOT SALI KRIMINELI BASHKE ME JUVE DO TE PAGUAJ ATO VRASJE TE SHQIPETAREVE DHE VJEDHJEN E MILIARDA EUROVE ,

 68. Beti says:

  Une per vete nuk habitem : Dardha bie mbi dardhe. (No surprise ,The apple does not fall far from the tree )

 69. Sheqerja says:

  Na turperove moj cike .
  Shiko mamin sa te buker e ke.
  Shko tako GREGUN

 70. Enver Hoxha says:

  Kucku za buducnost..

 71. shvejk says:

  RRace hunderrash.

 72. Ai says:

  Qenka kopjo Luli…..

 73. gjon says:

  Ju takon ta mbroni Gjyshin.Por kure te rriteni edhe ca do te kuptoni se sa gjyshe te poshter paskeni pase.Sa per bukurine ajo eshte dhurate e zotit.BUKURIJA E NJERIUT ESHTE SHPIRTI HUMAN I TIJE.TE KESHILLOI TE MOS MERRESH ME POLITIKE SE DO PERFUNDOSH SI GJYSHI.

 74. keli says:

  kjo pra eshte.edhe 17 e me te vegjel po e shofin qe rama nuk ben per te cuar perpara shqiperine.pastaj aq fyerje nuk i bejne gje ps,jane mesuar se ken marre edhe fyerje me te medha e do marrin sa kohe te vazhdojne keshtu.

 75. idra says:

  nje vajze 17 vjece nuk di mire te shkruaje shqip,eshte mbersa e saliut,ne nje moshe te tille ofendon kundershtaret politike te gjyshit besoj se nuk eshte normale,ne kete moshe qe eshte ka te tjera prioritete………por eshte gjaku i sali shpellarit,keshtu qe e tille do veproje……rrace shpellaresh me origjine nga kaukazi

 76. veriori says:

  Komentuesit, ju shani ata te Pd-se dite per dite, jeni shume me keq se kjo vajza. Ajo eshte 17 vjec, ju jeni burra nga 25 e siper…

 77. durrsaku says:

  jo ne wien te shkosh ti po dhe ne kozmos MALOKE e pjerdhur je me gjysh , nen , dhe me far e me fis .

 78. ti e dije says:

  Enver hoxha te morrsha te ligat ti e dije se me cfare populli kishe te beje

 79. sara says:

  Kjo seshte asgje. Te pakten ajo e ka motivin

  Po cti besh atyre 13 vjecareve te vegjel komunist, qe te dhembin syte kur i lexon statuset ne fb

  Kalamaj qe se dine ceshte ekonomia ankohen per krizen ekonomike dhe rritjen e borxhit pupup ja shperlajne trute kalamajve qe femi prinderit.

 80. raqi says:

  kushedi me ke e ka zane ema kete se qenka e bukur,sa per trute i paskan shku poshte shume.

 81. ALBAN DEGA says:

  MBESA E BERISHES DASARA PERBALLE MBESES SE KADAFIT

  – Te gjithe despotet nje fytyre kane

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Superlativa, himne, poezi, kenge pa fund per gjyshin Kadafi.Nje jete perrallore . Nje luks i shfrenuar… Deri edhe dushe me qumesht dallendyshje.
  Vila perralllore ne Paris. Shtepi kukullash ne Rome e Vjene. Jete perrallash…. Ky eshte pershkrimi qe mbesa e ish- diktatorit te sterkorruptuar Muamar Kadafi Adelaida Kadafi i ben gjyshit dhe krejt familjes despotike e te tij, qe kishte kthyer Libine ne nje ciflig paan e a pa fund te tij.
  Sot gazetat me te lexuara ne Shqiperi “Tema”, ” Shekulli” botojne pershkrimet e jetes perrallore te mbeses se Sali Berishes, Dasara Malltezi, e bija e vajzes Argita Berisha- Malltezi.
  Nderkohe qe gjyshi i saj pervers Sali Berisha u binte perseri tupanave te apartamentit te tij 125 metra katrore ne Tirane ne mitingjet permbyllese te fushates ne Fier, Berat…. mbesa e tij Dasara pershkruan ne Facebook nje jete te ngjashme me ato te despoteve te Tripolit, Kajros, Tunisit, Damaskut.
  E njejta jete! I njejti luks! Vila ne Sauk i Tirane! Vila ne Gjirin e Lalezit. Vila ne Vjene te Austrise..
  Ogur i zi per Kadafin shqiptar. Mbesa Adelaida Kadafi shkroi edhe nje poezi epike per gjyshin plot shtat edite para se ai gjyshi i saj Muamar Kadafi te kapej si mi halesh dhe te ekzekutohej si mi halesh nga kryengritesit libiane.
  Nje fund pa lavdi i gjyshit te saj me tub te ndryshkur halesh ne prapanice…
  Nuk e shpetoi nga funi i tmerrshem as thirrja “Allahu akhbar” ( Zoti eshte me i madhi) as klithjet qaramane :” Cfare u kam bere”!?
  Ne fakt cfare u kishte bere !?
  U kishte plackitur pasurite si Berisha dhe Argita!
  I kishte vrare si Berisha dhe Lulezim UDB-ashi ne 1997-en, ne Otranto, ne Gerdec, me 21 janar 2011!
  I kishte neperkembur si Berisha dhe Fatmir Mediu- trafikanti i femrave dhe drogave!
  I kishte kthyer ne skllever….
  Dhe kishte guximin tu thoshte “cfare u kam bere”
  “Allahu Akhbar” dhe demosi libian i dha pergjigjen e duhur, i dha denimin e merituar; tubin e ndryshkuar ne prapanice…
  As Facebooku i Dasartes, as ditirambet e saj per gjyshin e saj kusar a vrastar, as jeta e saj perrallore ne Gjirin e Lalezit dhe Vjene ne kurriz e ne saje te gjakut te derdhur dhe djerses se grabitur te shqiptareve nga gjyshi dhe fisi i tij qe e ka kthyer Shqiperine ne nje ciflig te tij familjar e klanor nuk mund ta shpetoje Kadafin shqiptar- Sali Berisha.
  As urrejtja e as shpifjet e pacipa te saj , te nenes, te babait, te kopjuara fjale per fjale nga gjyshi i saj kusar dhe vrastar nuk ndyshojne nga urrejtja e Adelaides dhe gjyshit te saj Muamar Kadafi ndaj ” ketyre kafsheve qe duan te vrasin enderrat tona fantastike”
  Dasara thote te verteten e cfare ka bere Berisha dhe klani i tij familjar e politik i sterkorruptuar ne Shqiperi!
  Ditari i Adelaides u shfaq nje jave para kapjes se gjyshit te saj Muamar Kadafi si miu ne cark!
  Facebook-u i Dasares u shfaq sot, vetem nje jave para 23 qershorit 2013, kur gjyshi i saj Sali Berisha do te ndeshkohet masivisht nga vota kunder tij dhe klani te tij familjar e politik.
  Ka vetem nje ndryshim midis Tripolit dhe Tiranes… Niveli i jeteses se libianeve ishte pkaten pese here, 500 per qind me i larte se ai i shqiptareve. Paga gati dhjete here me te larta se te shqiptareve. Sherbim shendetsor falas. Arsim falas…
  Nje ogur i zi me shume per Kadafin shqiptar!
  As Abaz Aliu i Lefter Maliq Saliqit, as kthimi i filxhanave te kafese se Lirise qe i poston deri tek magjistricat ketu ne Nju Jork, as Kurbanet e islamiko- UDB-ashit Lulezim Basha, as lobistet e Podestes Ramsfeld dhe Dana Rohrbacher e Bogradit… nuk mund ta shpetojne Sali berishen nga neshkimi masive me vote i shqiptareve me 23 qershor 2013.
  Orakujt e Baba Abaz Aliut e te Baba Tomorrit, te Dervish Luzhes dhe te
  te Tyrbes se Shkelzenit, te Kishes se Shen Ndout ne Kurbin dhe Zojes Pajtore te Shkodres, te Manastirit te Shen Kozmait dhe Xhamise se Madhe te Tiranes
  jane renditur kunder kusarise dhe vrastarise se Sali Berishes. Kambanat e kushtrimi i tyre paralajmerojne fundin e tij
  Vete Allahu Zoti eshte kunder tij. Sali Berisha e ka derdhur kupen e zemerimit dhe ndeshkimit te tij me kusarine dhe vrastarine e tij.
  Vota e popullit eshte zeri i Demosit. E sic thonin latinet e lashte Vox populi Vox Deus!
  Zeri i popullit eshte zeri i Zotit. Kush ka kunder popullin ka kunder edhe Zotin… E Zoti eshte kunder Sali Berishes dhe zollumeve te tij pa fund ndaj shqiptareve dhe Shqiperise, qe ai dhe klani i tij familjar dhe politik e kane kthyer ne nje ciflig te tyre !

 82. mencurija popullore says:

  Moj vajze

  E ekspozove veten keq, ashtu sic eshte strofka e familjes nga rrjedh,,,,nga nje gjysh qe kercenon te thyej nofullat nga foltorja e parlamentit , nga nje gjyshe me emrin Sllobodanka,qe vjel lek nga fondacionet e nuk jep llogari ku i con, nga nje nene e korruptuar,nga nje daje me dy gra, ……etj.

  Dijet dhe horizonti yt dhe i familjes tende nuk i vijne tek thembra e kembes Milena Haritos, qe ka shkelqyer kudo qe ka vajtur qe nga univeriteti i Tiranes e deri ne univesitet e Parisit, ku ka mbrojtur doktoraturen . Shume keq qe te helmon me thashetheme rrethi yt . Je e re dhe ke kaq urrejtje per njerez si Milena…pa e njoftur, vetem me ato qe degjon ne rrethin tend. Keto vese behen pjese e karakterit dhe do te rendojne me shume sa kalon koha…..Njerezit e tu duhet te kujdesen qe te te rrisin mire jo ne kuptimin e mireqenise materiale, por te te bejne njeri te civilizuar dhe te arsyeshem ……

 83. JOZEFINA TOPALLI says:

  Ua sa ngjaka me Lulezim Bashen kjo mbesa e Berishes !?

 84. ali says:

  Thone se Enver Hoxha ishte nje diktator !. Une nuk e mbaj mend,por kam degjuar nga prinderit e mij, qe Ai

  kurre nuk i kishte investuar,femite ,niperit dhe mbesat t’i bejne propagande Atij.

  Ndersa K/ministri aktual shqiptar e ka investuar gjithe familjen sojin e sorollopin t’i thurin gjyshit ditirambe e

  hosana, gjithe sahanlepiresit ,duke filluar nga mumjet ministra dhe duke perfunduar tek amebat nje qelizore

  te llojit te Fevziut, te ziut katran, qe sajojne cfare nuk sajojne per t’i bere qejfin ”Godfather-it” , apo te tipave

  fytyreshtrember si Shehi apo Bushati,pa permendur qindra e mijra sejmene te tjere ”puthadore”,te cilet e

  kane shitur dinjitetit e tyre per nje karrige,per nje kolltuk. E gjithe kjo lukuni sahanlepiresish e mban ne kembe
  kete regjim kriminal,diktatorial,hajdut,grabites .Regjim i 99 te zezave !!!. QUO VADIS !!!!?.???.

 85. Django says:

  maloke e lezecme…futju pornos zemra se do besh me shume pare se gjyshi..

 86. The King says:

  Pjelle bastarde,Dardha nen dardhe do te bjeri ska si te ndodhe ndryshe..
  Shtati fyell e mendja pyell,,,,

 87. ai gjyshi yt moj goc do ngelet ne histori si vrases i njerezve te pafajshem edhe femia juaj kur ta shikoj do te thote o mami ky sterrgjyshi jone paska qene vrases .pra raca juaj do mbetet race vrasesish

 88. Dea says:

  Turp te keni qe plasni femijet 17 vjecare ne gazete si pa gje te keqe!Turp te keni 2-fish ju qe komentoni keshtu o perverse.Neveri e papare!A jeni prinder,a keni motra o legena?!Mendje te semura,rilindja e juaj perverse dhe e semure ta shpif.Race e keqe,kesaj ti vini anash ju per nga familja qe ka si nga e ema dhe nga i ati.Pyesni njehere per historine qe mbart mbiemri i saj…Nga ju i pret votat Edi?Ju jeni te gjithe per tu denoncuar per pedofili!Ytttttt katunare te shpifur,ca nxirrni nga goja i provofshi mbi ato katunaret e vegjel qe quani pasardhes.

 89. BOJAXHIU says:

  TE GJITHA ATO QE KA FOLUR GJYSHI KEQ PER TE TJERET GJITHE KETO P…DO JA LAJNE HAKUN .POSHTE SALI KOMUNIST SPIUNI TRADHETARI HAJDUTI IPA BESI TURP PER NE KUSH NA KA MBAJTUR TE SUNDUAR KETA DUHEN VARUR TE GJITHE .

 90. mirel says:

  Sara tani na bere te kuptojme ku eshte kopeshti zoologjik.
  Te shkolla jote o kafshez e vogel.
  Kthehu dhe bej dhe njehere tetevjecaren dhe gjuhen shqipe qe te fitosh te drejten e shkolles se mesme.
  Po dhe doze te kishe marre me drejtoreshen mbrapa shkolles, nuk do flisje keshtu.
  Nuk eshte turp qe je mbesa e kryeministrit, po turp qe je bije intelektualesh.
  Sa per kryeministrin,s’kam c’them: Ke rene si dardha nen dardhe.

 91. ALBAN DEGA says:

  Njemije e nje aresye per te votuar kunder Sali Berishes…

  Lexues i nderuar,
  Lexoje kroniken e meposhteme lemeritese pasi te kesh rilexuar pershkrimin e jetes perrallore te mbeses se Kryeministrit Sali Berisha… pasi ta lexosh vendos per ke do te votosh me 23 qershor.

  BUKURIA QE THERRET
  – Nga Alban Dega, Nju Jork
  Nje kronike lemeritese

  Katër fëmijë të mitur u gjetën të pajetë nga nëna e tyre me 11 nentor 2010 në mëngjes në banesën e tyre ne Sukth të Durrësit. Dy vellezer dhe dy motra: Robert Xheka, 13 vjeç, Vilson Xheka,11 vjeç, Kasandra Xheka 9-vjeçare dhe Nertila Xheka 6 vjeç u gjetën të pajetë.
  Nga frika e erresires prej mungeses se rryme elektrike, fëmijët kishin ndezur një qiri, i cili ka shkaktuar djegien e televizorit dhe krijimin e gazrave helmues. Mesohet se nena e tyre e ndare nga ish- burri, qe e keqtrajtonte dhe nuk kujdesej aspak per femijet, ka qënë në punë gjatë natës.
  Pasi u kthye nga puna, e jema e tyre Zana Xheka si zakonisht trokiti ne dere, por askush nuk ia hapi. Atehere ajo hapi deren me celes, por shtangu kur pa 4 trupat e vocrrakeve te pajete neper krevate dhe divane.
  Klithmat lemeritese te nenes zgjuan fqinjet dhe policine per ngjarjen e rende.
  Bukuria qe vret

  …..Dhe agimi zbardhë me bukurinë e bardhë që vret. Çohen njerzit me trupnat e mpime dhe me kujtim në ndërgjegje se u kalua dhe nji natë e vështirë. U çuen , por nuk çohet nji vocrrak. Dora e s’amës shtrihet mbi të dhe ne ate çast nji britmë e tmerrshme shpoi zemrat e kasolles. Dhimba e nji nanës i shkrinë zemrat në vaj, por ç’e do kur nuk shkrin zemrën e vocrrakut.
  Po, ishte ngrimë lokja e nanës. Gjaku i tij i kuq dhe i purpurt ish ngrimë ndër dej dhe në zemër, ish bamë kristal, ish ba rubis, për gjerdhanët e metresave. E trupi i vocrrakut, i lokes së nanës, ishte bamë nji shtatore e ngurët e zhgulun nga gjini i nanës… Kjo eshte “Bukuria qe vret” e Migjenit..

  Jo nje… kater Luler te vockerr

  Nuk ishte nje. As dy. Bile as tre nuk ishin. Ishin kater. Kater Luler te vocerr ishin. Nuk jane e nuk do te jene kurre me Luler te vocerr. Ishin kater locka zemre qe u shtrine pa buke ate nate.

  Pa buke ishin shtrire nate per nate. Ua kishin grabitur buken e gojes kucedrat e pangopura, bajlozet e zi te hyqymetit me vota te vjedhuna . Nuk kane te ngopur me buken e Luleve te pangrene. Nuk kane te ngime me jeten e femijeve keta kanibale me jaka te bardha e kollare blu.

  Nuk kishin as drita. Kishin frike. Ishin ne moshen e frikes. U shfaqeshin perbindeshit me shtate krere e shtateqint barka te pangopur, te pangishem. Pak drite ju lutem per shpirtin e ketyre engjejve! Dje kishin frike . Sot jo. As neser. As kurre me.

  I coi ne parajse lumturia e gjyshit te pergjeruar per niperit e mbesat e tij, por jo te Shqiperise, Sali Berishes. Edhe dashuria prej nene e Jozefina Topallit, qe vajzen e saj e shkollon ne Paris…. Edhe njerezilleku i nje qeverie qe kerdis. Edhe votat e disa jesmeneve e servileve pa emer e mbiemer, pa dine e iman, pa fytyre e pa asnje pike yndyre ne altarin e demosit. Jane thjeshte numra. Nje deri ne shtatedhjete e nje, aq sa i duhen fronit te padronit. I kerdisi vocrraket ne lulen e femijerise pa femijeri.

  Vullkani zhurites i zemres se nje nene

  E nje zemer nene qe kishte kenduar deri afer agimit per nje vaft buke ne dite per lockat e veta shperthen terrin e nates. Can zemrat e nje fshati, te nje qyteti, te nje shteti e vjen deri ketu ne Kryeqytetin e Botes. Globi tronditet nga vullkani i asaj zemre nene te vrare nga vrastaret e femijeve. Hiri i tij prek krahe avionesh, maja raketash, vale satelitesh.

  Kater Luler te vocerr, kater shpirter nene, kater kandidate per kryeministra…, kater konkurent per Cmimin Nobel te Paqes…. apo letersise nuk jane me. U qofte i lehte dheu i rende e zift i zi i poshtersise qeverisese qe ua mori shpirtin!

  Ata vdiqen prej indiferences se saj. Ata dhane shpirt nen syte e mbyllur te saj. Ata iu dorezuan vdekjes prej makuterise se saj.

  Ton- Ton- Makutet e Shqiperise

  Jo vetem te saj por edhe te dhjetra hajnave me ose pa cizme. Qeveritare, pushtetare lokale… OJQ-e qe mbushin xhepat e veta me jeten e femijeve e grave te abuzuara, nenave te poshteruara… Eshte nje varg i gjate makutesh qe te kujtojne Ton-Ton Makutet e Dyvaljese se Haitit

  Aq e madhe ishte lumturia e tyre per heqjen e vizave sa nuk duruan me. Mezi kishin pritur ti binin kryq e terthore Evropes pa vizat qe u hoqi vetem qeveria dhe ai. Ai qe festoon “ kete dite te madhe”, “kete fitore te madhe historike” “ kete Dite te Bardhe!” “ Diten me historike ne historine e kombit shqiptar” Cdo dite eshte e tille per te, persa dite ai te jete mbi kalin e qeverise dhe makuterise.

  Aq njerezore ishte kujdesi ateror i atij qe premton qiellin dhe u jep dheun e zi e te rende te korrupsionit e makuterise qeverisese sa zemra e tyre njomzake nuk duroi me. Tymi i qiririt dhe televizorit pa elektrik mbushen mushkerite e tyre, zemren trurin dhe u moren shpirtin. Ku ka kohe ai te mereet me vogelsira te tilla. Jetojme kohen e internetit e salltanetit . Jo kohen e halleve te miletit.

  Ai e ka mendjen tek gjerat e medha, tek “ “Blakberret” e “Ifonet”, tek interneti per te gjithe, tek heqja e vizave edhe per ne Hene a Mars !? Nuk merret ai me vogelsira e me Luler te vocerr, qe ishin ne moshen e niperve e mbesave te tij! Ishin, por nuk jane me. Lumturia e begatia, bolleku e luga e floririt qe u premtoi me 1 Qershor u be realitet pa mbushur ende viti. E mban fjalen ai.

  Qeveria qe ua heq vizen edhe vocrrakeve

  Pa mbushur as dy dite nga heqja e vizave per ne Evrope, qevezia e tij ua hoqi vizen kater vocrrakeve, kater engjejve mjerane.

  Sot ata nuk jane me ne terr. Jane zhytur ne detin e dritave te parajses. Ata sot e kurre me nuk do te kene uri. I ngopi njehere e pergjithmone bolleku e tij. Frika iku bashke me lumturine qe u premtoi ai. U premtoi dhe e mbajti fjalen. Tamam si burrat.

  Ndaj merrni dhe çoni në qytet këto shtatore. Vendosni në nji shesh! Dhe si përmendore kushtonja ndokujt. Kushtonja atij që ka ma shumë merita për kët vend! Po, ndoj ministrit o deputeti, o ndokuj tjetër… E në rasë se nuk gjeni ndoj njeri që ka merita të mjaftueshme ,atëherë kushtonja atij që ka merita ma pak: perëndis klasike. Thote Migjeni i madh ne “Bukuria qe vret…”

  E kjo nuk eshte bukuri qe vret . Kjo eshte nje bukuri qe kushtron. Kjo eshte nje bukuri qe therret nga palca e dheut ku treten sot kater Lulet e vocerr. Nje bukuri qe zgjon me fuqine e zemres se nenes se tyre ne terrin e zi te kobit te zi te kater shpirtave te nenes. Te kater lockave te zemres qe per te paren here gjeten qetesine, gjeten lumturine, gjeten ngrohtesine e dheut.

  Mesazhi i Nolit te madh

  Populli kerkon te ri-numrohen votat e vjedhura. Ata nuk degjone.

  Zerin e Evropes se Bashkuar per “votat e numeruara keq ose shume keq ne 30 per qind te tyre “ e injorojne.

  Keshillat e nenes boterore te demokracise SHBA bien ne veshin e tyre te shurdher….

  A nuk bene tamam keshtu edhe ne 1996- 1997-en!? E nuk ka shurdh me te keq se ai qe nuk do te degjoje, thote demosi. Atehere cfare te bejme ?

  Cfare te bejme perballe nje bukurie qe jo vetem vret ? Me teper se nje bukuri qe vret kjo eshte nje bukuri qe therret fuqishem si Noli dikur :

  Ngrehuni dhe bjeruni,
  Korrini dhe shtypini,
  Katundar’ e punëtorë,
  Që nga Shkodra gjer në Vlorë!

  SHKRUAR E BOTUAR PE RHERE TE PARE ME 12 NENTOR 2010…
  KUSH HARRON ESHTE I DENUAR TE PERSERISE TRAGJEDINE E VET !

 92. liu says:

  mendoj se do jete e vetmja shkolle ne shqiperi qe mund te kete 10 police roje cdo dite

 93. arber says:

  Mos more u merrni me nje femije .Po beni te njejtin gabim duke permendur familjet .Lereni vajzen te shijoje pasurine e se emes e te babait .Vjena shtepia e dyte lerni te shkoje te jetoje ne Vjene .Pate fat Dasara .

 94. Artiol Lako says:

  Dasara eshte mire te merret me piercinget e reja.
  Me mire shko ve ndonje piercing tjeter sepse qe te merresh me politike pa patur bazat e njohurise (nderkohe qe librat qe ti boton, t i shkruaje hamallet sahalepires te tu), dhe sidomos p patur aspak ndjesi patriotike dhe thellesi ne te gjykuar.

  Shko moj vajze e mbare perserit mire mesimet se mos na ngelesh ne klase se s k me gjyshi pare pastaj te te paguaje mikun.

  Kur te marresh shuplakat e para ne jete nga papjekuria, falendero Zotin qe te ben nje dhurate te tille. Nderkohe shko ulu dhe thellohu ne te mesuar se s merren keshtu klasat, me miq !!!! Dhe kur ke kohe te mire, mos u merrme gjera qe nuk i kupton, shko ve nje piercing me mire se na kenaq te gjitheve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81732
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81732
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34753
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34753
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24659
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24659
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X