#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Mitingu më i madh, më 23 qershor!

mitingu i ps ne tiraneNga Altin Ketro

 

Për të kuptuar më mirë ndryshimin midis mitingut të PS-së dhe PD-së si shembull po marr një bisedë për pagën. Kur të pyesin se sa e ke pagën, dikush, i cili s’është i kënaqur me atë që merr, të përgjigjet atypëraty, p.sh. 35.000 lekë. Kur tjetri këmbëngul se sa lekë merr në dorë, atëherë përgjigja është: 27.580 lekë. Kjo pra është diferenca midis pagës Bruto dhe pagës Neto. Kjo e fundit është ajo që çdo punonjës shton në buxhetin personal me të cilën blen të mirat dhe shtyn muajin. Nën këtë shembull mund të trajtohen edhe dy mitingjet e forcave më të mëdha politike.

Duke qenë se Tirana është qendra më e madhe në vend e zhvillimeve sociale, ekonomike dhe politike, çdo subjekt elektoral përpiqet që gjithë fuqitë e mbledhura gjatë një muaji fushate intensive t’i zbrazë në kryeqytet, pse jo, për të treguar njëfarësoj edhe muskujt e forcës mbështetëse që ka në popull.

Në ndryshim nga kundërshtari, Partia Socialiste kish vendosur që pjesëmarrësit në mitingun e Tiranës të ishin vetëm qytetarë që më 23 qershor votojnë në Tiranë. Në dukje, një mision i rrezikshëm përsa i përket efektit televiziv, duke e ditur që Tirana është nga ato qytete që s’e kanë shumë të theksuar ndjenjën militanteske të pjesëmarrjes në mitingje, kjo edhe për shkak të përbërjes së lartë heterogjene. Të paktën, tek krahu i majtë kjo ndodh. Elektorati i Tiranës e jep verdiktin e tij pro të majtës në kutitë e votimit, por ndrydhet që mbështetjen ta shfaqë tej normales në mitingje të hapura. Tirana është qyteti që ka numrin më të madh të të punësuarve në administratë dhe ndjesia se dikush është aty pranë teje për të të spiunuar të shefi PD-ist ekziston dukshëm.

Megjithatë, mund të them se me atë pjesëmarrje, PS-ja tregoi se është një parti e vërtetë, që ndryshe nga PD-ja, s’i përdor njerëzit si mall që transportohen tranzit nga njëra “doganë” te tjetra. Ajo shpalosi një vlerë shumë të lartë qytetarie. Edhe në kushtet e një represioni të lartë psikologjik (që po u vjen fundi) nga falangat e qeverisë, arriti të mbush një shesh të madh si “Nënë Tereza”, tej parashikimeve më optimiste. Thjeshtësia dhe modestia në shpenzime ishin një vlerë e shtuar e atij mitingu.

Tani le të kthehemi te mitingu i PD-së. Ajo që binte në sy ishte se pjesëmarrësit në mitingun e PD-së ndaheshin në tri kategori:

1. Anëtarët, simpatizantët dhe militantët e thekur të kësaj partie – ku të parët dhe të tretët janë pjesë integrale e mitingjeve, sepse janë të lidhur shpirtërisht me këtë forcë politike.

2. Të importuarit nga rrethet – këta janë kontingjente lëvizëse që shërbyen për të mbushur hapësirat. Kryesisht përbëhen nga anëtarë dhe militantë që nuk përtojnë të lëvizin në distanca të gjata për të treguar vendosmërinë e tyre për t’i qëndruar besnik partisë në kohë të vështira për të. Pjesëmarrja e tyre në mitingun e Tiranës ishte shumë e rëndësishme për të dhënë idenë e një madhështie. Ishin qindra autobusë e furgona nga rrethe të ndryshme që pasi i zbarkonin mitingashët në bulevard, stacionoheshin pranë stadiumit “Selman Stërmasi”. Sa për shenjë po jap disa targa: SH9058E, SH9131E, SH3013E, SH0563E, FR3134D, etj., etj.

3. Pjesëtarët e administratës – këto ishin kontingjenti më i shumtë në numër dhe më i lehti për t’i thirrur në miting. Kjo, pasi me ata luan bukën e fëmijëve, mbijetesën mujore, me rrogën që e marrin nga taksapaguesit shqiptarë, por që berishizmi e konsideron si shpërblim nga partia. Ky kontingjent është edhe më i pabesueshmi elektoratikisht, pasi aty marrin pjesë shumë nëpunës që më 23 qershor do të votojnë opozitën.

Për ta përmbledhur në një fjali, mund të thuhet se pjesëmarrja në mitingun e PD-së në Tiranë ishte artificiale, efekti i të cilës qe thjesht televiziv me qëllim propagandistik.

Në përfundim, s’më mbetet ta mbyll ashtu siç edhe e nisa. Për një parti politike ashtu si për çdo punëtor, ka rëndësi sesa para Neto çon në fund muaji në shtëpi (sesa votues brenda qarkut marrin pjesë), dhe jo sa para bruto ke të shënuar në bordero (votues që nuk të hyjnë në punë ditën e votimit). Ashtu siç tha edhe një folës në mitingun e PS: “Sali Berisha mitingun më të madh të opozitës do e ketë më 23 qershor, kur populli ta rrëzojë nga pushteti me votë plebishitare”.

101 komente në “Mitingu më i madh, më 23 qershor!”

 1. dani says:

  eshte shume e veretet qe te gjthe duhet te jemi sa me te pergatitur qe te derdhemi lume neser per te votuar PS dhe edi ramen qe te shpetojme me nefund nga sala qe na ka shkaterruar vendin tone dhe na ka rrenuar ekonomikisht

  1. enia says:

   partia socjaliste i dogji te gjith qytete nga jugu ne veri marrim tiranen shkodren vloren fierin thejesht e papare nuk kishte se si te ndodhte ndryshe qe shqipateret mos ti bashkohen rilindjes se shqiperise…
   #rilindje
   #unvotoj29

   1. joana says:

    eshte nje shkrim qe me pak fjale i permbledh te gjitha ato qe iu duhej thene dje atyre qe kerkonin ndryshimet midis mitingut te PS-PD

    dje tirana ishte e mbushur me lloje te ndryshme kafshesh qe i skandalizuan banoret e tiranes dhe nga ana tjeter sheshi ishte i mbushur ne adminitraten e rrjeshtuar si dele tek sheshi nene tereza

    por ne sot jemi te gjithe bashke per te votuar vetem nje numer,numrin 29 dhe rilindjen e shqiperise

    1. Tani says:

     Mitingu i PD-se kishte aq shume te rinje e te reja,aq shume simpatizant qe ishin “detyruar” te ngjyroseshin me ngjyren e Fitores sa qe edhe po te votojne vetem kta persona per PD-ne e Berishes, i bie te jene mbi 500.000 vota.Besoj se socialistet e kan kuptuar tashme se me Edin nuk ka fitore. Mos u shqetesoni! Jeta vazhdon,PD-ja meriton nje mandat te trete,sese imagjinojeni sikur te fitote Rama ai ka paralajmeruar se do te stoponte cdo projekt e reform qe ka filluar e ngel ne gjysme nga PD-ja.Biles ka rrezik qe narko-Rama te shemb edhe tunelet e rruget,ka rrezik qe te prish aleancen me NATO-ne e erret,ka rrezik qe te mbyll kufijt me EU dhe te filloj negocijimin e liberalizimit te vizave me Kine e Rusi.Ka rrezik sepse ai urrene cdo gje qe ka ndertuar kjo qeveri dhe fatmiresishte kte cmenduri te tije e kuptuan Shqiptaret dhe do te votojne qe Shqiperia te ecen perpara.

    2. eljora says:

     Me 23 qershor do te pergjigjet saliu perpara shqiptareve per te gjitha c’ka bere deri me tani, te gjithe do t’I japim grushtin ketij regjimi qe ka 8 vite qe vetem po na rrenon. Neser do te shohim vertet se kush e ka mbeshtetjen me te madhe, PS qe ka entuziazmuar zemrat e te gjithe shqiptareve kudo qe ndodhen apo PD qe ka frikesuar popullin permes kercenimeve. Neser eshte dita e madhe per te rilindur Shqiperine.

    3. bisera says:

     23 qershori, dita qe do te beje historine e Shqiperise, qe do te vendose sovranitetin e popullit mbi pushtetin, dita qe politikanet do te kuptojne se shqiptaret nuk do te votojne me qorrazi, por do te votojne per te investuar per te ardhmen, per rilindjen.

  2. Elma says:

   Me 23 qershor cdo qytet do te behet i Rilindur sepse e gjitha vota do te shkoje per skuadren e Rilindjes dhe per vendosjen e nje shteti ligjor dhe ashtu sic ne duam ndaj si un dhe shume te tjere do te votojme rilindjen dhe jo rrenimin e vendit.

  3. Ramy says:

   Tani keto jan uluritjet e fundit nga militantet e gazetes tema ku heshtja e tyre do jete evidente te henen ose do ndodhe ajo qe pritej, djegeja e shqiperis

   1. silueta says:

    respketet tona nuk kane te mbaruar per ju zoti rama.ju jeni bekimi i rene nga qielli.ju jeni i vetmi kryeminister qe ne do te njohim neser.nga fitorja na ndajne edhe shume pak ore dhe atehere ju do te na ndihmoni perfundimisht nga llumi ne te cilin na zhyti saliu.

   2. gana says:

    pa dyshim qe do te ishte madheshtor ..me nje lider si Rama ne do te mund te rikuprojme cdo gje te humbur kete kohe ..do te arrijme te gjithe se bashku te zhdukim ate njeri negativ qe na ka uzurpuar .. forca rilindja eshte me afer se kurdohere # 29

   3. joana says:

    pikerisht ne kete shkrim gjendet pergjigjia qe duhet te merrnin demokratet dje,gjendet e verteta e atij mitingu te mbledhur me zor,me presion e dhuna nga ana e anes

    ndersa paralelisht me te kishim modelin e shkelqyer te rilindjes te bashkimit te shqiperise veri-jug

    e pra nese nuk je pjese e 3 kategorive te siperpermendura por edhe nese je,akoma ke kohe te reflektosh te votosh Rilindje,te votosh nr 29

   4. Neri says:

    te zbarkojme te gjithe lume per #29 vota jote ben nje difernc, vota jote ben histori, vota jote eshte intersi yt per veten, vota jote tregon vullnetin tend mbi shtetin, voto se vec ti e di cfare do ky vend . votoo nuk kushton , nqs nuk e ben do te duhet te heshtesh per 8 vjet

   5. Tani says:

    Mitingi i Rames ishte nje super mbyllje per Tiranen dhe nje mbyllje dinjitoze per kryeqytetin. Neser do te jete dita e madhe ku te gjithe keta njerez do te shkojne per te zyrtarizuar Rilindjen.

    PD-istave po ju iken mandja dhe tani po tufullojne nga inati

   6. Ilir says:

    Kishte nje ndryshim shume te madh ne keto dy mitingje. PD e kishte nje miting permbylles dhe kishte mbledhur aty gjithe shqiperine me cfaredo lloj menyre, me force, me shune , me presion dhe me cdo lloj menyre tjeter. Saliu e ka bere kete gje ne mitingje me koti detyrimin, ndersa ketu e ka pasur me urdher te prere per vendin e punes.

    Ndersa ne mitingun e PS ndodhi komplet e kunderta.

    Prandaj nuk eshte e veshtire per ta gjetur se per ke duhet te votojme.

   7. xhixhi says:

    neser shoku ramiz eshte dita jote e fundit,qe neser e tutje do ndryshosh nick se humbja e familjes ne pushtet eshte e pashmangshme,
    vjellja vrer cfaredo qe shkruan nuk e ndryshon dot rezultatin
    por ti ke nje vlere dhe per kete duhesh pergezuar qe je besnik si qeni kundrejt te zotit
    qeni eshte besnik por jo me koleget e vete ashtu je dhe ti shoku ramiz

   8. Andi says:

    Kjo eshte hera e fundit qe e gjithe administrata del ne shesh me forcen e kercenimit per vendin e punes.
    Te gjithe duhet te votojme per tu cliruar nga keto kercenime dhe tia tregojme kesaj qeverie se ne te keni ne dore dhe jo ti ne.

    Votoni per Rilindjen per te fituar dinjitetin tone.

   9. moni says:

    me ne fund n do te votojme numerin 29 per te ndeshkuar berishen, na rrembeu 8 vite e keto sjane pak, 8 vite ne kllapi e rrenim, mos e fal as ti as un, as tat e as ato ndeshko me vote eshte fuqia qe ke voto 29

   10. Reita says:

    Keto njerezit ketu ne foto, jane te barazvlefshem me voten per PS. shto ketu edhe ato 60 mij emigrant, te cilet edhe pse po hasin veshtiresi per te hyre ne kufi si pasoj e perpjekjeve te deshtuara te kesaj qeverie.

    1. ALSI says:

     super super super ky miting i PS
     tamam bum bum bum kur thote dhe kryeministri i ardhshem edi rama!
     me nje fitore ne zgjedhjet e 23 qershorit!
     VOTA JONE SHKON PER NUMRIN 29!!!

   11. joana says:

    eshte nevoja qe gjithe ata qe na postonin dje foto gjeni ndryshimin ta marrin kete artikull dhe te kuptojne kush eshte ndryshimi

    sepse ajo gjeja e djeshme as miting nuk mund te quhet,ishte nje demostrim i kafsherizmit neper rruget e tiranes dhe nje mbledhje masive e administrates nga e gjithe shqiperia

    por neser ne te gjithe votojme rilindje.votojme nr 29 votojme shpresen per te ardhmen

  4. kozi says:

   RAMA do jemi me ty sot,neser e ne ditet ne vazhdim.do jemi aty kur te kesh nevoje per ne e ti do jesh me ne kur te kemi nevoje per ty.ti do ta ndricosh kete vend te zymte.ti do ti japesh hijen e nje shteti europian, ti do jesh novatori me i madh i te gjitha koherave,ti do te na besh te jetojme te lumtur, ju keni pamjen e nje njeriu qe duhet ne krye te ketij vendi te trishtuar. ju me mendjen e ndritur,me ftytren e qeshur e me pervojen tuaj do te na beni ta duam akoma me shume vendin tone.te gjithe te mbeshtesim Edi e jemi me ty deri ne fund te rrugetimit tuaj.neser vota ime shkon per ju e vetem per ju.

   1. jonce says:

    duhet ta kuptojme njeher e mire qe te votosh eshte shenje qytetarie, mos le zerin tend te humb nder shume, ti ke zerin tend, hidhe voten tende dhe ndihmo shqiperine ne jemi te paret qe e bejme ndryshimin dhe rotacionin, #29 dhe rilindja

  5. Eriola says:

   Po si do e mbushte ndryshe Saliu sheshin?
   Me njerez qe e besonin ne te vertete? Me njerez qe kane ardhur aty per te mbeshtetur “idealet” e PD-se qe nuk gjenden gjekund?

   Jo zoteri jo, edhe keta te shkretet qe jane sjelle aty me dhune do rilindin ne 23 qershor, do e tregojne ne te vertete se ke mbeshtesin!

   1. Geron says:

    Skish te krahasuar mitgingu permbylles i PS-se me ate te PD-se!
    Militantet e etur per Rilindje kishin ardhur aty me deshire te plote per te ndryshuar vendin e tyre, per te mos u ndjere me nen presionin e pushtetit te kalbur te zagareve te saliut!
    E pra ky eshte ndryshimi kryesor, njerez te ardhur me vullnet te plote e njerez te detyruar me apelim e lista, te kercenuar per vendin e punes e deri te shitur per buken e gojes!!

   2. raimondi says:

    Po kur e mbushni ju te PS-se sheshin se mbani ne tribune Koqon Kokedhimjen, Anastas Angjelin dhe aradhen e krimbave te grekut me Luiza Xhuvanin etj ….Si mos ta mbushi Sala sheshin e mitingut te tij qe ka ne tribune vetem …..Shqiptare ..?

    Ua futi Sala ne miting , Mund te kishte mbi gjysem milioni njerez atje ….

  6. Samiu says:

   ja pra ca duhet te bejn shqipateret me 23 qerhsor te dalin te votoj per partine socjaliste qe me skuadren kombetare qe ka mundta rilindi kete vend duke e cliruar nga deshtimet e katragjyshit me antipulumb

   1. liza says:

    ajo qe solli berisha dhe kafshet e tij jane vetem vrasje te pafajshmit,tortura,krime nga te gjitha anet,korrupsione nga me te ndryshme,presione me shkembim jeten e shenjte qe na e ka dhene tjeterkush,rrenim te te gjitha familjeve shqiptare qe me djersen e tyre dhe te te pareve tane jane rropatur per kete vend.berisha eshte ai qe nuk morri parasysh asnje nga keto gjera.thjesht pa interesta e tij, mbuhsi xhepat e tij dhe te te gjithe te ardhurve nga pylli qe pane per here te pare qytetin me sy.ja pse populli sot ka mbushur sheshet e rames plot e perplote.shikoni cben populli per liri per demokraci.neser votojme te gjithe pa u menduar vetem EDI RAMEN.

  7. erindi says:

   ca te thuashe skam fjale ta pershkruaj kete foto !! dhe per me teper qe ishte vetem tirana jo e gjithe shqiperia!! pale si do tu bote te ishte vlora dhe shkodra ne tirane !! do ishte shembur toka nga tere ato njerez qe sdo dinin nga do mbinin !! RILINDJE # 29

   1. Kosta says:

    vendi ne udhekryq, mos rri cohu dhe voto eshte e drejta jote mbi jeten qe do te besh per 4 vjet, cohu voto askush smund te votoj per ty, cohu voto eshte besimi dhe ideali yt, cohu voto vendi po rrezikon, voto se na mori lumi 29 edi rama

  8. dorjeta says:

   Neser eshte dita e madhe, kur te gjithe do mesyjne drejt kutive te votimit per te vendosur per te ardhmen e tyre, neser eshte dita kur pushtetaret do te kene frike nga populli i vet, neser eshte dita kur ne do te ndjehemi madheshtore, e gjithe vemendja do jete tek ne, neser per here te pare ne do jemi aktoret dhe spektatoret do te jene politikanet.

   1. besjan says:

    Neser eshte dita historike per shqiptaret, kur ata do t’i japin fund regjimit 8 vjecar te saliut, regjimit rrenues qe nuk po kursen me as jetet e njerezve per te shpetuar pushtetin e vet. Neser eshte dita kur ne te gjithe duhet te shkojme te kutite e votimit, te votojme #29 per te ndryshuar faqen e historise, per te hedhur tej tranzicionin e te vendosim demokracine.

    1. dritaniii says:

     fushata e partise socjaliste eshte bukuria e ketyre zgjedhjeve …. risi ndryshim rilindije
     #rilindje
     #unvotoj29

   2. manu says:

    te ishe pjese e atij mitingu madheshtor ishte nje nga emocionet me te medha , te shihje ne syte e njerezve shprese , deshire per te rilindur , deshire per ti dhene fund keqqeverisjes per te larguar njeriun me negativ qe ka patur politika shqipetare , ne zotohemi se do te votojme do te votojme masivisht per te qene ata qe realisht duam te jemi

   3. Ermiona says:

    Tmerri i krijuar nga rangjet e PD-se keto vite ka qene skandaloz!
    Duke i perdorur si thesa me patate per te mbushur nje vend neper mitingjet fiktive ku degjohen mashtrimet e rradhes!
    Ore po gjithe keto horrlliqe qe keni bere do i paguani shtrenjte neser! 😉

   4. dituria says:

    vetem me ju do te ecim perpara zoti rama.vetem me ju do te realizojme enderrat tona.vete me ju do ta shohim demokracine me sy sepse berisha nuk beri asgje per ne.23 qershori do tju presi krahehapur dhe do shenoje fitoren tuaj skuadres suaj dhe te te gjitheve ne qe duam te rilindim.

   5. xhakomo says:

    Une nuk mund te jem indiferente ndaj te gjitha padrejtesive qe ka bere saliu, une nuk mund te pranoj qe ai te vendose per te ardhmen time, prandaj une neser do shkoj te votoj Partine socialiste, do te vendos une me voten time se kush do te me qeverise, do te marr me vete edhe miqte e mi, qe te gjithe te behemi shume dhe te gjithe bashke te debojme diktatorin, sepse ne mundemi.

   6. teona says:

    Erdhi moment, me pak se nje dite per te ndryshuar historine e shtetit tone, per te hapur kapitullin e ri te 100 vjetorit te ndritur, prandaj te gjithe neser duhet te shkojme te votojme qe te hedhim poshte diktaturen e saliut dhe te gjithe bashke te rivendosim demokracine, te jemi edhe ne nje shtet si e gjithe Europa.

   7. bexheti says:

    vlora, shkodra,kruja,peshkopia e te gjitha vendet e shqiperise presin me padurim fitoren tuaj zoti rama.nuk duam me padrejtesi nuk duam me shume e vrasje te pafajshmish qe kerkojne te drejtat e tyre. nuk e duam me diktaturen qe berisha e ka vendosur me rrenje e nuk po e shkulim dot.ne duam me te miren per ne dhe me e mira per momentin jeni ju dhe vetem ju.shikoni sa njerez te mire keni qe ju perkrahin, shikoni sa shume njerez do te votojne neser per ju sepse te gjithe duan vetem nje emer:EDI RAMA

   8. Visi says:

    O Sali te erdhi fundi, mitingjeve te tua “entuziaste” i erdhi fundi, i erdhi fundi edhe detyrimeve me apele te administrates!
    Kjo fushate ka treguar fytyren tende te vertete(jo se nuk e njihnim nje pjese e madhe prej nesh), por ke arritur gjithe keto vite te maskohesh qi dele, nderkohe qe ke qene ujk i uritur per gjakun e shqiptareve…
    Tani je ujk i regjur gjithsesi, ujk ne grahmat e fundit… edhe 1 dite jete ke ne politike! 😉

   9. sorela says:

    woooww perle perle perle.gjigande kjo foto.nje clirim i vertete nga kthetrat e saliut.edi rama rrezaton mirese ngado qe shkel.hajde ti tregojme neser me voto se me te vertet ky njeri vlen!

   10. rea says:

    ata njerzit qe jane aty .. jane njerzit te cilet per 8 vite me rradhe u poshteruan , njerzve qe ju mohua cdo e drejte , buxhetore te injoruar , te ofenduar te detyruar qe n cdo miting qe bente sali berisha te ishin aty se ne te kundert pushoheshin nga puna ..ne ate shesh te gjithe njerzit kerkonin te rilindnin te kalonim ne nje epoke tjeter te gjithe te rilindur

   11. Besnik says:

    Po te mos ishte administrata ne mitingun e PD atehere ajo mbledhje do te ngjante me nje deshtim, pra realiteti eshte qe ata jane te deshtuar dhe neser e gjithe administrata te votoje per PS sepse me Saliun do te dhunohen deri ne vdekje.

   12. rozana says:

    neser do te mund te marrim fryme lirisht.o sa mire do te jemi prej 23 qershorit e tutje.te pakten nuk do ta kemi me salen me fytyren e tij prej mafiozi lart e poshte qe te bej si idote neper televizione dhe te mos dije te lidhi 2 llafe.shikoni sa bukur duken keta njerez gjthe bashke .shikoni se ke kane zgjedhur kryeminister te ardhshem 🙂

  9. enia says:

   po natyrisht ishte nje nga mitingjet me te medhenj..njerez qe erdhen me deshiren e tyre te plote , njerez qe kerkonin rilindje njerez qe nuk u dhan eryshfte , qe nuk ishin nen trysnin e asgjeje deh qe zgjodhen te vinin te perkrahin Ramen ti japin nje shtyse dites se rilindjes ..dhe pergjigjen perfundimtare e japin ne 23 qershor me voten e tyre # 29

  10. valbona says:

   krenar per gjithshka qe keni bere gjithe keto kohe,krenar per ju per njerezit qe po punojne per ju,krenar per kete miting madheshtor qe vetem ju dini ta beni te tille.krenar qe neser do te te votojme ty dhe vetem ty.

  11. Beni says:

   Turpi me i madh i kesaj qeverie, pervec shkaterrimit te cdo gjeje ka qene perdorimi i qytetareve si mish per top, punonjesve te administrates qe detyrohen me dhune te marrin pjese ne mitingje, nderkohe qe mund te jene apolitik ose te kahut te kundert,kjo ska rendesi, rendesi ka fakti qe nuk mund te perdoresh njerez si tufa kafshesh per te krijuar iluzionin optik sikur ty te mbeshtesin me mijra njerez nderkohe qe nuk eshte e vertete!

  12. topolino says:

   qofsh i bekuar zoti rama sepse je njeriu i pare qe do te sjelli ndryshimin e vertete ne kete vend te kalbur.bravo per gjithcka qe keni bere per ti cjerre masken saliut dhe atyre pushtave qe mban me vete.je qeverisesh nga berisha eshte nje torture e vertete i cili nuk do ta sjelli kurre demokracine e shumepritur nga te gjithe ne.

  13. malo says:

   rama eshte njeriu qe i duhet shqiperise qe sot e ne vazhdim.rama eshte njeri plot virtyte e plot ndenja qe e di se ceshte me e mira e shqiperise.fitore zoti rama edhe clirim njehere e mire nga kthetrat komuniste dhe diktatoriale te atij njeriu qe as emrin nuk dua tja permend sepse na kap trishtimi.sot kishim mundesi te ishim dikush ti kishim bere enderrat realitet por saliu nuk na la por na zhyti me keq ne llum.kemi nevoje per rilindje me shume se kurre dhe jeni njeriu i vetem i cili mund te na nxjerri nga llumi qe krijoi berisha.

  14. zenuni says:

   zoti neser ka vendosur te na beje nje dhurate .dhurata e tij jeni ju.bravo ju qofte per kete fushate te papare ndonjehere e nje fushate me satndarte te plota europiane.

  15. Beti says:

   une besoj tek edi rama kush eshte pjese e nje rilindjeje fituesi merrni njerzit te gjithe bashke te votojme se ndryshe nuk mund te kerkojme, duam nje sistem tjeter ateher duhet ta votosh ate m mbeshtet ate qe ti do , voto 29

  16. fitorja says:

   ta besojme besimin tone,respektin tone,idealet tona duke te dhene ty neser voten qe te mund te behemi ne ne fund njerez e qe te mund te shpetojme nga sali berisha nga njeriu me vrastar qe ka patur ndonjehere shqiperia e qe ne duhet te shpetojme njehere e mire nga ky tmerr!

  17. anairda says:

   rilindja neser do te pushtoje faqet e para te gazetave rilindja neser do te pushtoje shtepite e cdo qytetari shqiptare qe kerkon te eci perpara qe kerkon ndryshimin qe kerkon demokracine qe kerkon lirine qe kerkon ate qe kemi pritur te gjithe per kaq shume vite me rradhe:RILINDJEN!

  18. gezim says:

   miting paqesor dhe shume i bukur po te ishit aty ose te keni shikuar TV do shifni qe ishte shume i bukur si miting!!! me pelqeu menyra ogranizimt!! ndersa dje pashe kete te PD me hyri frika me dale sepse shume fmi qe hecnin me makina dhe si te terbuar dhe policija si ndalote , njerez qe shanin e ngacmonin femra te shkreta qe skishin lidhje fare !! shume keq shume

  19. poni says:

   sali berisha ka nje kufi cdo gje , jo si kufijt e tu ku paraja eshte jotja dhe verferia e popullit, kufiri per te mos votuar ty dhe infiniti i votimit te numrit 29 per te shpetuar e per te patur nje lider si kushdo

  20. redi says:

   do ta ndeshkojme saliun du i perplasur 4 e fundit nga populli si pergjigje ndaj gjithe perplasjeve qe na ka dhene ai dhe kompania e tij mafioze kur ne kerkonim drejetsi dhe ligji, 29 sali do te zhduk nga politika shqiptar njeher e mire

  21. redi says:

   duke votuar 29 per program me te mire dhe nje qeverisje te denje, sali do te kuptoj se nuk eshte as i pari e as zoti, eshte njeri qe mund ti kthejme mbrapsht cdo nder qe na ka bere me nje shenim dua rilindje ti shporru sali

  22. Dajti says:

   Po ik mer Keter mos na bej shume .ordhe po bejini dermanin asaj kryetarkes se Korces qe qenka cmen pa u ber ende zgjedhjet duke kerku shkarkimin e 4000 punonjesve ne KO per militantet e PS

  23. ilir says:

   ne duhet te zgjohemi e te sjellim nder mend 8 vite ku ishim te mbyllur ne nje kasolle ku vec saliu na futi e na mberthehu keq, duke na mohuar cdo te drejt te fjles dhe mendimi , rizgjohu e rilnd me 29 voto per veten

  24. ori says:

   te gjithe sot jane te ndergjegjeshem per fyrejen e rende qe po ben sali berisha ndaj vellezerve frasheri , rilindas, historia e vendit po perdhoset nga ai ne kembim te nje lobingu per vota turp , merr nje stilolaps dhe voto 29

  25. eglantina says:

   e si mund te mos jete ky mitingu me i madh ? ky ishte mitingu historik qe do ta cliroje neser perfundimisht shqiperine.ky ishte mitingu me i madh qe neser do ti jepet vota EDI RAMES nga shkodra gjer ne vlore.

  26. toni says:

   rilindje rilindje rilindje
   viti ndryshimit erdhi me 24 qershor shqiperia do te zgjohet me nje kryeminister te ri me nje kryeminister qe do ndryshoj shqiperin me nje kryeminister qe do ta rilindi ate … me nje kryeminister qe do ti jap kuptim fjales ndrryshim
   #rilindje#unvotoj29

  27. redi says:

   u dogjen qytet njeri pas tjetrit ne nggjyrat e rilindjes
   Shqiperia e kuptoj qe vota per partine socjaliste eshte vota per rilindjen e ketij shteti qe eshte rrenuar nga interesat personale te sali berishes…le ti japim bukurin e munguar per 8 vjet shqiperise me 23 qershor te votojm partine socjaliste
   #rilindje

 2. ALIU says:

  MITINGU ME I MADH DO JETE AI I FITORES I SHOQERUAR ME FESTEN E LARGIMIT TE SALIUT
  I GJITHE POPULLI ME KEMBE NESER PER TE VOTUAR EDI RAMEN!
  I GJITHE POPULLI ME KEMBE PAS 23it PER TE FESTUAR
  FITOREEEEEEEEE!

  1. kolinozi says:

   rama eshte njeriu qe i duhet shqiperise qe sot e ne vazhdim.rama eshte njeri plot virtyte e plot ndenja qe e di se ceshte me e mira e shqiperise.fitore zoti rama edhe clirim njehere e mire nga fytyra e keqija te partise demokratike qe sollen vetem krime e rrenime.RAMA U SHPALL ZYRTARISHT DJE ME VENDIMIN E POPULLIT:KRYEMINISTER I ARDHESHEM I SHTETIT SHQIPTAR

  2. ARTA says:

   23 qershori do te flase me qarte se kurre per fitoren e Rames dhe te programit te rilindjes dhe te gjithe popullit opozitare sepse eshte dita kur te gjithe me vote do te hedhin regjimin e kalbur dhe do te instalojne nje qeveri me standarte ashtu sikuse ne e meritojme.

  3. Sonja says:

   Qeveria e korrupsionit nuk do mund dot te shpetoje kete here pa mare ndeshkimin e duhur me vote blinduese kunder saj qe do te jete dhe garancia e ketyre zgjedhjeve dhe egjithe procesit zgjedhor sepse Saliu nuk mund te na i ofroje kete gje sepse eshte dhe vete nje kryeminister i jashteligjshem.

 3. kevi says:

  Madheshtore, e paperseritshme kjo pamje…. Kjo eshte forca e Rilindjes, kjo eshte shpresa ku ne besojme per nje shqiperi me te mire….Neser vendos ti, neser duhet te votosh 29.

  1. pustina says:

   i gjithe vendi dje zgjodhi rilindjen.nuk ka vend per fjale te teperta per keto foto.gjtihcka mban vetem emrin rilindje!

  2. Ana says:

   shkrim shume i bukur,i shkurter dhe i qarte

   eshte pikerisht kjo tabloja,ky ndryshimi qe aq shume kerkonin dje demokratet (A thua se nuk e dinin? )

   por jemi neve neser ata qe te gjithe te bashkuar nepermjet votes do te tregojme sesa te shumte jemi ne numer,jo vetem ne tirane por ne te gjithe shqiperine

   e pra nese nuk je pjese e 3 kategorive te siperpermendura por edhe nese je,akoma ke kohe te reflektosh te votosh Rilindje,te votosh nr 29

 4. koco says:

  MREKULLI
  NJEREZ TE BASHKUAR NGA SHKODRA GJER NE VLORE
  NJEREZ TE BASHKUAR NGA VERIU NE JUG
  NJEREZ PER TI THEN JOOOO NESER BERISHES
  NJEREZ QE DUAN RILINDJEEEEEEE

 5. taku says:

  rilindje rilindje rilindje ne cdo cep ne cdo qytet rilindje gjithandej rilindje qe bashkoi emigrantet me famijet e tyre ketu rilindje per te ecur perpara per te kthyer lirin e munguar rilindje rilindje rilindje.

 6. fani says:

  Fitorja eshte e padiskutueshme fryma e Rilindjes tashmei ka perfshire te gjithe dhe do te arrije nje fitore te papare ndonjehere qe nga 91-shi shqiptaret jane te vendosur te largojne diktatorin e fundit Sali berisha

 7. Alma says:

  Sali Berisha mitingun më të madh të opozitës do e ketë më 23 qershor, kur populli ta rrëzojë nga pushteti me votë plebishitare!

  Nuk ka fjali me te vertete e te bukur!

  Rilindja eshte ne prag, fitorja eshte e gjithe shqiptareve!

  Te tregojme te gjithe se kemi nje fuqi dhe mund ta perdorim nepermjet VOTES!!!

  1. ola says:

   Partia socialiste dje morri pergjigjen se ka gjithe popullin lider.nje popull i tere do te te zgjedhi ty dhe vetem ty neser duke te dhene voten sepse e meriton zoti rama.je njeriu i vetem qe po tregon me pune e me perpjekje se cdo te thote te punosh per vendim tend. rilindja po afron.
   Ti je ai qe do ta shnderrosh shqiperine ne nje europe te vertete ku te gjithe sebashku do te punojme per te miren tone e per te miren dhe te ardhmen e femijeve dhe vendit tone.Me ty do ta shkatarrojme kete barriere qe ndertoi berisha me kaviet e tij personale e do te ecim vetem drejt me te mires.Populli eshte me ty neser do te shperblehesh nga votat e te gjitha popullit.edhe 24 ore na ndajne nga FITORJA E RILINDJES.

   1. astrit says:

    O sa turp me qene shqiptare kur lexon shktime te tilla si ky i Oles dhe i shume komentusve te tjere ne kete gazete.
    Ola po ju drejtohem juve por vlen per te gjithe komentusit,
    ju keshilloj te shikoni kete vidio te postuar nga MegaTimmax ne YOU-TUBE me titull Rama shet b…n per nje pjate makorona, shikojeni ju dhe shume te tjere qe ta kuptoni kush eshte Rama dhe ne dore te kujt mund te bjeri vendi.

  2. mynjola says:

   jeni fantastik.cdo gje qe bene e shnderroni ne risi.jeni njeriu perfekt per te na qeverisur sot.jeni njeriu qe i duheni kesaj shqiperie qe ta nxirrni ne drite ashtu sic dini vetem ju ta beni.Fitorja eshte e juaja fitorja eshte e jone e gjithe popullit qe kerkon sot vendin qe i takon e drejtesine e merituar atyre nenava qe saliu jua vrau femijet padrejtesisht.RAMA DHE RILINDJA NESER JANE FITUES!

 8. albudena says:

  sot i vetmi njeri qe do te bej ndryshimin e shqiperise mes mirqenies dhe rrenimit eshte vetem EDI RAMA.fytyrat e keqija te komunizmit duhet urgjentisht si themi stop neser.Edhe 24 ore na ndajne nga komunizmi.edhe 24 ore na ndajne nga fillimi i demokracise qe do te sjelli kryeministri i ardhshem edi rama.

  1. klara says:

   neser duhet te jemi te gjithe sebashku qe nepermjet votes ti japim verdiktin final sali berishes.neser duhet te votojme nje me nje asnjeri mos te ngeli pavotuar sepse jeta jone ne kete vend nuk shtyhet me keshtu.kjo pamje me jep nje vrull te madh per ti thene popullit qe akoma jane ne medyshje VOTONI VETEM EDI RAMEN.NUK KENI CMENDOHENI ME.ME RAMEN MUND TE ECIM SHUME LART DREJT EUROPES QE SOT PO E KERKOJME ME NGULM E DREJT NJE JETE ME TE MIRE PER TE GJITHE NE.

 9. Maksi says:

  dhe po ta shofesh me vemendje eshte vetem TIRANA dhe jo si te berisha qe ishin mbledh te gjihte me autobuza qe kishin sjell !! ishte mitingu me i bukur dhe ishte plotttt me tironsa !! po ta kishte bere Edi Rama mitingun permbylles ne tirane do ishte bo nomi sdo kishte vende ku te mernin fryme njerzit aq plot do ishte !! se dhe dje ne shkoder e vlore u mbyten me nejrez !! dhe saliu qe dele e na mburret kot e me kt

 10. nikola says:

  sot kane mbetur edhe 24 ore nga fitorja histroike.me te vertet do te jete histroike sepse populli do te fitoje lirine e humbur gjate ketyre viteve ku ne ishim gjasme ne nje pseudo demokraci.ne neser do te shenojme fillimin e nje etape te re drejt fitores se demokracise se vertet drejt fitores se nje shtati me te gjitha kuptimet e shtetit dhe kete do ta bej fare mire vetem EDI RAMA.

 11. lana says:

  do durojme edhe nje dite se neser do ti kemi dhene lamtumiren e berishes.nuk ja mohojme gjithcka qe beri por neser ama ne do te votojme per dike tjeter i cili mund te ndertoje nje shqiperi te re nje shqiperi te lire nje shqiperi plot vlera e njerez intelektuale te cilet sot i mungojne shqiperise.Rama per mua meritoni fitoren

 12. genci says:

  e ku ka me njeri qe te votoje per saliun qe i ka vrare i ka vjedhur e i ka katandisur si mos me keq jane bere tegjithe nuk po shtyjne dot muajin dhe jome te mendojne per te ardhmen prandaj do te votojne per PS qe te kene nje te ardhmeme te mire

 13. JEHONA says:

  shikojeni o njerez cfare atmosfere!!
  KJO ESHTE ATMOSFERA E FITORES!!!
  FITORJA ESHTE E JONA DHE ESHTE E SHKRUAR E ZEZA MBI TE BARDHE!!
  VOTA E SHQIPTARIT SHKON TE NR 29!!
  ME 23 QERSHOR DO KEMI RILINDJEEEEEEEEE!

 14. keno says:

  mitingu i PS ishte kryeveper dhe shume i bukur dhe me pelqeu ideja qe u be vetem me tiranen jo me rrethet e tjera . Secili qytet te kishte permbyllesen e tij sepse pastaj po ishin te jgihta qytet do thonin qe ja edhe pse erdhen juve prap dobet !! po ksaj rradhe skan ca thojn sepse itrana ishte plot vlora ishte plot shkodra per me teper si asnje here me pare ishte super plot

 15. nikoleta says:

  urdheroni ja ku i keni faktet pse nuk duhet te votohet berisha kete 23 qershor! urdheroni ja ku i keni faktet pse edi rama duhet te vij ne pushtet.shikoni keta njerez sesi e duan rilindjen.shikoni cpamje te mrekullueshme kemi sot perballe#RILINDJA e ardhmja jone.

 16. ilda says:

  RILINDJA ESHTE FITUESJA E VETME E KETIJ 23 QERSHORI.U PERMBYT VLORA E SHKODRA.TASHME SALIU E KA TE SIGURT HUMBJEN E TIJ DESHTIMIN E TIJ DHE E KA TE QARTE SE RAMA ESHTE I VETMI KRYEMINISTER I KETIJ VENDI

 17. sabi says:

  RAMA ESHTE I VETMI KRYEMINISTER I ARDHSHEM.DJE BERISHIANET MBYLLEN CIKLIN E FUNDIT PREJ KOMUNISTASH.NGA NESER E TUTJE NE DO TE QEVERISEMI VETEM NGA RAMA DONI APO NUK DONI JU.RILINDJA ESHTE I VETMI EMER SOT E KURDOHERE.SHIKONI CPAMJE MADHESHTORE,SHIKONI CFARE MREKULLIA BEN RAMA NE CDO VEND KU AI SHKEL.

 18. daku says:

  shqiptaret jane te vendosur qe te kene nje te ardhme me te mire per familjen dhe femijet e tyre qe mos te rriten ne nje shqiperi te rrenuar apo nje shqiperi qe nuk ka asnje shanc per ti dhene shprese per te ardhmen Prandaj zgjedhja e vetme eshte numri 29 Partia Socialiste e Shqiperise dhe lideri i papare Edi Rama

 19. cama says:

  ky model ishte modeli i qeverise se rrenimit koha eshte t i themii stop me voten teone,, nuk mund te votosh per numrin 44 sepse eshte modeli i rrenimit ekonomi kmodeli qe ka rrenuar kete vend , modeli qe ka grabitur kete vend, modeli qe ka rritur taksat, modeli qe ka vrare njerz, modeli qe ka rritur borxhin publik, modeli qe ka rrrenuar arsimin, drejtesin dhe shendetsine , modeli qe ka rritur korrupsionin dhe kaa ndye duart me krieme mos doje te thoje kete

 20. Iliri says:

  PD e ka vertetuar me shum se nje here se nuk mund te mbushe dot ndryshe mitingjet edhe detyron njerez me force edhe me dhune qe te mbushin mitingjet … sot jo vetem mitingje po ka fillluar qe edhe tan holllet te mbushen nfa persona me autobuz sepse me sali berishen edhe qeverin e tij te deshtuar nuk e do me njeri..
  #rilindje
  #unvotoj29

 21. luani says:

  metingu me i madh dhe me i rendesishem eshte ai i dites se neserme krshume votues do te dynden per te votuar rilindjen , per te votuar te ardhmen e tyre , per nje shqiperi me te mire , me te dashur, me evropiane dhe me te pasur

 22. Ulerima Fundit says:

  Keto jane ulerimat e fundit te kryekomunistit me te eger gjakatar qe ka njohur historia e ketij vendi.

  Neser mbrema shtetasi me inicialet SRB si dhe sherbetoret e tij bythlepires do te marrin perfundimisht shuplaken popullore dhe do te largohen nga skena politike me turp, kokeulur dhe me pampersat e mbushura gjithe mut.

  Nje dite me pas populli i shumevuajtur, qytetare e fshatare, te majte e te djathte, veriore dhe jugore, do te festojne se bashku ne menyre madheshtore me flamujte kuq e zi neper duar Diten e Clirimit prej Komunizmit te eger 72-vjecar.

  Gezuar festen e RILINDJES demokratike!

 23. agron says:

  Mitingu i djeshem i partise demokratike ishte mitingu me i madh i bere ndonjehere ne keto 23 vjet.

 24. arjanita says:

  A mund te jete simpatizant i PD ai qe shkon ne miting se
  shefi i kuadrit merr mungesat.
  A mund te jene simpatizante te PD nxenesit qe i lene pa
  mesim per hater te katranit Sali.
  A mund te jene simpatizante te PD te gjitha ata qe kerceno
  hen me buken e gojes.
  Mbushja e shesheve Sales i duhet vetem skemat e ma
  nipulimit qe ka pregatitur.
  Pastaj te gjithe ata qe e ndjekin aty e kane vendin.
  Ne rruge.

 25. ILIRET says:

  PD deklaroi 500 mije vete ne miting.
  Sa eshte sheshi nene Tereza. 200 me 200 m. Dmth 40 000 m2. Te shumezohet me 2 vete per nje m2. Nga fundi edhe me pak. Pra e shumta 80 000 vete. Te mos harrojme se mesi i sheshit eshte shatervani. Pra jo 500 mije por as 100 mije vete nuk ishin ne mitingun e PD.

 26. cama says:

  ahhhaha keto mburren se nuk kane lene rruge pa bere, mrekulli pa provuar ,modelin e diktatures, te vrasjes, te rrenimit t, te gerdecit kur ne te vertet nuk kane bere aq sa duhet dhe ka per detyre per te bere nje qeveri sepse modeli i tyre eshte ai i rrenimit te shqiptareve , modeli i rrenimit me gjoba dhe taksa , modeli i monopoleve dhe i rritjeve te cmimeve ne menyre statosferike, modeli i genjeshtres dhe i perbaltjes seps nuk kane me asnje argument legjitim per te fshehur deshtimin e tyre, perkunder tyre eshte rilindje e cila ka modelin e taksimit progresiv, ai qe ka me shume paguan me shume , ai qe ka me apk paguan me pak, modelin e uljes se taksave per 95% te shqiptareve , modelin e krijimit te 300 mije vendeve te punes ne mandatin e pare. heqien e takses 20% per sherbimet jetike te shportes, rikthimii i rendit dhe i sigurise brenda 300 diteve te para te qeverise , heqien e takses per biznesin e vogel dhe pergjysmimin e tatim fitimit, uljen ne 6% te te takses 20% te fatures se energjise per familjet, heqien e takses 10% per ilacet, ofrimin e sherbimit shendetsor falas per te gjithe,,, ja ky voto te ardhmen tende dhe te miqve tu voto rilindjennnnnn koha eshte te reflektosh edhe ti pamvarsisht se i cilit kah politik je,,,, duhet te votosh ate qe te ofron nje jetese me te lehte per nje te ardhme me te mire. voto nr 29eshte modeli rilindjeeeeee i cili jeten tone e bene me te lehte voto modelin e rilindjessss.

 27. cama says:

  mjaft me me rrenimimin ,
  me vrasjet e qytetareve,
  me gerdecin ,
  me arsimin e rrenuar me shnetsin e shkermocur ,
  me drejtsine e munguar,
  majft me me diktatorin!!!!! ,,,
  kujdesssss rezikkkk ! mos voto 44…
  kujdes rrezik! diktatura te uzurpon,,,,
  kujdes rrezik! diktatura te rremben lirine ……
  kujdes rrezik! diktatura te per dore!
  kujdes! diktatura te varferon dhe te zhyt ne mjerim…
  kujdes rrezik! diktatura te dhunon dhe te persekuton.
  kujdes rrezik!! po u bere pjese dhe pre e saj je bashkefajtore dhe brezat dhe historija do te te denojne….
  kujdes e ardhmja e femijeve dhe te afermve te tu do te jete ne rrezik…..
  kujdes rezik!!!! kujto 44 dhe voto rilindjen 29

 28. Socialist i zhgenjyer. says:

  Si puna ime jane me qindra e mijra shqiptare, sa te kemi Edvin Pallen ne krye te PS-s nuk ka fitore, e kuptuat pse ishte aq i varfer mitungu i qytetit 1.000.000-n banoresh????? Mos ti bejme qefin vetes tek Tema e MERO BAZES por te shofim realitetin.Dhimbje qe edhe kater vjet ne OPOZITE, DHIMBJE,por murit me koke nuk i bihet e kemi peshqesh nga djali i Kristaqit dhe nipi i Spiros, QE S’POSTOI AJKEN ,DHE MBAJTI BAJGEN.

 29. al says:

  kosovaret jane intelektual,por ama dy hale qe ju flet bytha dhe jo goja jane koqevaret ramy dhe rajmondi. bile ky i fundit nuk eshte as shqiptar por turk kosove ,se flet me urrejtje per gjysmen e popullsise qe eshte e krishtere. ky hale qe nga data 24 qershor mos te pranohet te hyje ne shqiperi se predikon ndarje fetare,ky eshte prototipi i plehres.shqiperia ka nevoje pewr bashkim dhe jo per trapa si ramy dhe rajmondi rrace e qelbur dhe te papranushem per shqiperine.

 30. Shkembi says:

  O bashkeatdhetar,mos e humbeni kete rast te fundit.Ne qofte se do ngelet ne pushtet familja e VICI-DOLI-T ,per 4 vjetet e ardheshme, Shqiperija jone merr fund. Qeveria nuk do mirembai dote dhe ato km. rruge qe ka ndertuar shkel dhe shko.Dhe cfar do ndodh,deri tani u vodhe gjithe ato rezerva qe u trasheguan nga Diktatura,ne kater vjetet ne vazhdim do vjedhin xhepat e njeri-tjetrit.
  VOTO Rilindjen si I vetmi shans. Mendo per te ardhemen e Shqiperise!

 31. kasi says:

  Jam ne medyshje sepse kam perballe dy gruppe hajdutesh qe dua tju jap voten,Njera hajdutet e Saliut dhe tjetra hajduet e Rames dhe Metes qe mezi presin te fillojne “pune”.Po ja jap Saliut dmth partise qe vjedh dhe punon dhe jo PS qe do filloj te rilinde me Meten!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8180
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8180
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X