#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Laç, VRITET një simpatizant i LSI-së, plagoset rëndë kandidati demokrat

ngjarja-570x310Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Laçit. Një simpatizant i Lëvizjes Socialiste për Integrim është vrarë para qendrës së votimit, ndërsa dy persona të tjerë janë plagosur. Mes tyre është edhe kandidati i Partisë Demokratike, Mëhill Fufi, kandidati i PD-së, njëkohësisht nënkryetari i qarkut të Lezhës dhe Kastriot Fufi, vëllai i tij. Fufi u plagos në krah dhe tashmë ka dalë nga spitali.

Policia bën me dije se ngjarja ka ndodhur para ambienteve të qendrës së votimit tek gjimnazi ‘At Shtjefën Gjeçovi’.

Viktima është Gjon Pjetër Gjoni, 53 vjeç. Ai është qëlluar me automatik, ndërsa në vendin e ngjarjes janë gjetur 15 gëzhoja. Vrasja është konfirmuar edhe nga deputeti i PS-së, Armando Prenga.

 

42 komente në “Laç, VRITET një simpatizant i LSI-së, plagoset rëndë kandidati demokrat”

 1. mirco says:

  filloj larja me gjak nga regjimi i berishes -rama ne gjume -qfar te beje populli ne udhekryq- filloni vaisjen e pastrimin ,le ti dalim zot vendit te mbrojm demokracin -berisha iken vetem me plumb

  1. lorena says:

   Saliu serish po i ndyen duart me gjakun e shqiptareve, duhet te gjithe te marrim zemer, te mposhtim friken e te largojme vrasesin nga pushteti, te shpetojme Shqiperine.
   Voto Rilindjen, voto 29!

   1. dorjeta says:

    Dora vrasese e pushtetit godet serish, saliu nuk do ta lere pushtetin, por ne do t’ia marrim me zor, duhet ta ndeshkojme te gjithe me vote qe ai te mos vrase kurre me, qe pushteti te mos i ndyeje duart me gjak dhe pergjegjesit te dalin perpara drejtesise.

    1. xhixhi says:

     te ngrihemi te gjitheeeee e te votjme qe ta heqimmmmmm SALI BERISHEN shikoni cfare po ben ky njeri nuk po na le te qete,vazhdon te vrasi te pafajshem eshte tmerrrrrrr

   2. pirro says:

    nje tmerr i vertete ishalla nuk ka vrare te gjitheve berisha deri ne fund te dites.o zot na ndihmo te shpetojme nga ky njeri.

   3. nora says:

    nuk na besohet akoma.shikoni se si i ka bere saliu njerezit,shikoni o popull mos votoni me per nje njeri te tille sepse ka arritur kulmin ky njeri.vazhdon akoma te vrasi te vrasi te vrasiiii njerez te pafajshem.eshte tmerri i tmerreve.o zot na ndihmo ta zhdukim kete qelbesire.

    1. andi says:

     po kandidatin e PD-se qe u plagos rende, dhe ate deshi ta vriste saliu?
     jeni kaq te verbuar ju socialistet dhe nuk i referoheni fare llogjikes

  2. holigesa says:

   Sot me shume se kurre e dini se per ke duhet te votoni, e dini se duhet me cdo kusht te zhdukim diktaturen e saliut qe te shpetojme jetet tona, te ndertojme te ardhmen tone. Voto PS, voto Rilindjen!

  3. luljeta says:

   NUK KEMI FJALE/O ZOT ISHALLA VDES BERISHA PAS KETIJ TE SHKRETIT.U PREFTE NE PAQE.

  4. tao says:

   kjo qeveri vazhdon te vrase te dhunoje.sot do te te zhdukim sali.ti je krimineli me i madhe qe na kane zene ndonjehere syte

 2. Edi Tr says:

  Opa filloi gjyshi me presione vrasje etj mos u tremni shqiptar dhe pak ore dhe do clirohemi nga ky rregjim tregohuni te matur dhe te qete mos bini pre e provokimeve se kafsha ne ikje do mundohet te lej plage gjat ikjes.

  1. Ramy says:

   Njerze, lidereve Politik nuk iu pegjigjet te kete dhune ne keto zgjedhje aq me pak Saliut qe ju militantet e kuq po akuzoni, tani populli duhet ta kuptoje se dhuna nuk i shpien gjekundi pervq qe demtohet shqiperia, prandaj une do bej thirrje qe populli te votoje lirshem dhe pa presion

   1. ne e kemi per nder te jemi militante te majte,por jo vrases blu o kafshe me fytyre njeriu.Ne litar ju pafshe te tereve

 3. fakedemocracy says:

  shkoni votoni o shqiptare.derri berisha iken vetem me plumb.poshte serbi vrases i shqiptareve.

 4. NURI says:

  Sali Beishen e vrafte zoti i madhe rraca me e poshter qe ka shqiperia

 5. Arjani says:

  O sali do te zer mallkimi i zotit per meketet qe ke ber

 6. Qemali says:

  Iku qeni qeni Berisha me kompani

 7. Landi- Sverige says:

  Ti japim fund diktatures fashisto-komuniste me voten tone!

 8. REALISTI says:

  As qe e kam vene ne dyshim ndonjehere
  se Berisha do mbjelle terror e krime
  gjate largimit te tij nga pushteti…
  Ishalla qofte me kaq,boll kemi derdhur gjak :(:(:(

 9. Luli says:

  Sali Berisha horr i pafyryre

 10. Samiu says:

  Ju lutem mos u nxitoni me komente se Sali Berishen e mbeshtet amerika ne numrimin dhe vjedhjen e votatave te shqipetareve.

 11. NSA says:

  Te gjithe ata qe sot do te bejne krime, do te perballen me ligjin edhe sikur mbrapa henes te shkojne. Ne nuk do te tolerojme asnje, dhe ky personi qe ka bere vrasjen, ju garantoj se nuk ka per ta pare me driten e diellit ne burg!

 12. mirco says:

  erdhen kosovaret gati per votim muli i ka paisur me karta identiteti-te gjith do votojn per pd opozita po flen gjum-shqiptar zgjohu

  1. Rugovasi says:

   Jo vllajo nuk jan shqiptart e kosoves qe do votojn per Sali Berishen ,por ata jan ca shqipfols qe i kan sherbyer Serbise perpara dheqe me von Sali berisha i ka paisur me karta te Identitetit Shqiptar,vetem per ti perdor per qellime te veta.
   Se ja une jam Shqiptar nga Kosova ,dhe po te them pa fije dyshimi se qd Shqiptar qeneper venat e tij qarkullon gjak Shqiptari eshte kunder Regjimit Mafiozo,kriminelo vrastar te Kriminelit Sali Berisha.

   1. ibrahim says:

    Rugovas ti ti je qen malazes qe leh sa her te thot rankoviqi e Stalin.ti je pjell e lopes,dhe qenit incest serb.

    1. Rugovasi says:

     Sa i pakurriz qenke ore ibrahim,qenke nje butak,nje ndytsir,ti nuk po e njifke Krahinen e Rugoves,se ne Rugove kurr nuk ka as as Malazez dhe as Serb,e berishiqi i yt eshte i martuar me bijen e shkines-serbe nga Mal i Zi,,dhe po te tregoj se babai i im ne kohen e Rankoviqiqe me siguri i ka sherbyer Babai i yt ka qn i denuar per vdekje,dh ne luften e fundit Qlirimtre nga Ushtria Qlirimtare ,babain tim sebashku me vllaun e tij pra axhen tim i vra serbi ne Kosove ,more Udbash o Udbash dhe bir Udbashi, po mbyll gojen e mos leh si qen,se nena e ime nuk eshte lop i idiot o idiot,se nena e ime ka qen nje burrnore qe i k koritur shtat burra sikur qiftat e tu dhe ke kujdes se qka vjell per goje ,se nuk ka dal bir nane qe mjollos familjen time o klyshi i serbise .

 13. ardian says:

  te votojme masivisht te gjithe per 29 vellezer dhe motra te zbythim kete regjim kriminalo-barbar te psiqikut filoserbit sali ky brekdhjer komunist nuk heq dore nga intimidimet dhe presionet se e dine shume mire qe po i vjen ngordhja,asnjeri nuk duhet ti lejoje vetes te frikesohet nga keto aktet deshperuese te humbjes se psiqikut sali te marim fatet e fendit fatet tona te ardhmen e femijeve tane dhe per brezat qe vijne te votojm te gjithe si nje trup i vetem 29 fitore ..

 14. alban4eva says:

  duhet mborjtur vota me gjak, s’ka rruge tjeter. duhet te ndalojme sa me pare S-halè kafshen..!!

  1. The Lone Star State says:

   Po ti mor gjaksor nga flet? Ata qe vriten aty jane te gjithe njerezit dhe miqte tane. Cfare mut politike eshte kjo qe fut njerezit ne vllavrasje?! Mallkuar qofte!

 15. genci says:

  Mos llomotitni pa lidhje.Sali Berisha eshte SKENDERBEU i shqiptareve te KOSOVES

 16. enofieraku says:

  Ky skenar pritej, keta jane ata gangot e mamurrasit qe thoshte qelbesira sali , disa dite me pare qe kercenonte se i merrte zgjedhjet me djemte e mamurrasit, i lau rruget me gjakun e djemve shqiptar qelbesira , te zente mallkimi i memes se atij djali, o plaku qelbesire bashke me cetniket e tu legene !!!

 17. ardjani says:

  Nuk kemi Nevoje per Skenderbeu sepse eshte me i vogel se Krishti.
  Kemi nevoje per Krishtin – pasterti – Amore – drejtesi – te verteten.

 18. Shqipetaret sot duhet te rilindin,duhet te zgjohen,duhet te jen mete vertete shqipetar me plote kuptimin e fjales,TE JEMI SHQIPETAR.Ata kosovar qe shkojne me dokumenta falso,dhe votojne per salen ata nuk jan tjeter duke sherbyer ,vetum te keqes,nje Shqiperi demokratike,nje shqiperi qe sundon ligji,nje shqiperi ekonomikisht e zhvilluar,nje shqiperi,ku qdo qytetar e ndien veten te lumtur ne shqiperi,ku lumturia e tije,prospiriteti i tije garantohet nga nje shtet ligjor,pamarr parasysh i djathet apo i majte,e ndien shqiperin atedhe te tije,nuk duhet sot te votoje per sali berishen,ky njeri qe 22 vite ne skenen poltike shqipetare,nuk beri tjeter vetum stagnoi lumturin,stagnoi prosperitetin,stagnoi nje shqiperi te jet demokratike ekonomikisht e forte,e shkaterroi duke perqar veri dhe jug,e shkaterroi duke bere veprime prapaskenore,duke ju shkaketu shum familjeve shqipetare tragjeni ne jeten e tyre,duke ju shkaketu rrenim ne jeten e qytetareve shqipetar,pra kujdes vllezer shqipetar nga kosova,kush voton sali berishen ka votuar kunder shqipetaris:armiqt dhe dashakeqesit e shqiperis,gjithmon kan deshiruar dhe punuar qe mos te kemi nje shqiperi te vertet shqiperi,por kan deshiru nje shqiperi siq eshte sot,te mos ket ndikim aspak ne qeshtjen kombetare,te mos jet ushtarakisht e fort,sot shqiperia ushtarakisht eshte aty ku armiqt e tan deshirojn,sukses i sali berishes:shkaterroi qdo gje,qe populli shqipetar ka deshir ta ket,une uroj qe sot,per ket njeri konfliktuoz per ket njeri perqares,per ket njeri antikombetar,te jen minutat e fundit qe merret me poltik,dhe pastaj te filloj shqiperia e vertet,duke quar drejtesin ne vende te vete,per qdo tragjedi qe ky njeri i solli shqiperis.RROFTE RILINDJA,

 19. lesh e lija says:

  Po me duket se nuk eshte problemi berisha, por mesa shoh problemi eshte LSI-ja, sepse ne cdo debat e problem ka LSI-ne brenda, me duket se kryekrimineli i shqiperise eshte ilir meta

  1. Askushi says:

   …eshte’bytgardi i Rilindjes’pra,qe do siguroje e mbroje’voten’ e Maf-ishes!!

 20. drini says:

  Prisni o njerez te marrim vesh njehere. Na e fusni helmin qysh me mengjes. Nuk behemi njerez ne or popull

 21. qera says:

  o vvllezer duhet ta kuptoni se me dhun nuk fitohet pa marrparasysh se kush asht

 22. kafsh turp te keni ,kjo eshte evropa juaj ,mos paqim kurr pune me ju njerez shpellar,e gjith bota ka syt nga ju sot e ju ne vend qe te demostroni kulture e demokraci ju vriteni e rraheni si kafshe !

 23. ulliri says:

  ibrahim-alban4eva,-po qesht more ky mllef po ejani ne vehte,nje gje po te them te jesh shum i sigurt,nuk ka votues qe vije te hedhe voten per SALEN,O NJEREZ QETSOHUNI,po e shifni partia demokratike e THAQIT QE 14 VITE ABUZON ME VOTEN E POPULLIT,ben koalicione me serb,turq e rom por populli percjell ne heshtje,Nje gje duhet ta keni te kjart ti ibrahim dhe ti alban4eva dhe te gjith tjeret problemet tragjike me vrasje do vareni ne GOZHDE te konakut te juaj nuk do vije as SALA E AS RAMA TUA ZGJI KETE.kete duhet ta kujtoni mir e mir.ti kujtoni familjet e juaja dhe femijet tuaj o njerz le tu mbizotron arsyeja nje qik oree.

 24. EDIUS RAMAUS SEKRETAR I 36 I JORGUS PAPANDREUS says:

  or KAFSHET E KUQ TE RAMES PO ATY JANE PLAGOSUR EDHE DY TE PD

 25. nuk e njoh te ndjerin ,po di te them qe te plagosurit jane nga fisi me i inkriminuar i zones LAC MAMURRAS,dhe normal qe pritej nje dicka e tille,kryetari i bashkise se MAMURRASIT eshte nga fisi FUFI i denuar me 18 vite burg ne ITALI dhe bekuar kryebashkiak nga doktor rrumpalla

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 25023
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 25023
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X