#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Arben Imami ia ka futur frikën Serbisë (edhe pse ka shkatërruar ushtrinë këtu)

Albanian_army_badges-650x431Opozita e ka akuzuar shpesh Arben Imamin se ka shkatërruar ushtrinë shqiptare. E kanë akuzuar edhe gjeneralët e shkarkuar prej tij në mënyrë të beftë pra disa ditësh.

Por në largim e sipër, njeriu që e ka shkatërruar ushtrinë shqiptare dy herë rresht, në vitin 1997 dhe tani, ia ka futur frikën Serbisë me një marrëveshje që ka nënshkruar në Prizren me homologun kosovar.

Mediat serbe kanë ditë që merren me këtë çështje, duke thënë se ky është hapi i parë drejt Shqipërisë së Madhe.

Gjenerali në pension, Radovan Radinoviç, duke folur për mediat thotë se situata është alarmante pas nënshkrimit të kësaj marrëveshje.

“Marrëveshja duhet të vëzhgohet nga afër. Hyrja e ushtrisë shqiptare në një territor të panjohur ndërkombëtarisht është e rrezikshme,” thotë ish- kreu i Departamentit të Strategjisë./ep

 

57 komente në “Arben Imami ia ka futur frikën Serbisë (edhe pse ka shkatërruar ushtrinë këtu)”

 1. Saliu Kaputt ! says:

  hahahhaahaaa, tani u mor vesh qe serbet qenkan lepuj. I trembi dhe Imam kembeshtremberti me 3kompani bashibozukesh

  1. shkodrani says:

   Nashi, se ushtria jone per momentin ka ne dispozicion 3 makina ushtarake 5 mushka te stervitura per transportim armesh ne mal ene nje helikopter qe e perdorim me dal me bo gjiro me femna, kyt e dime ne.

   Serbia nuk i trembet ushtrise shqiptare qe kemi sot ne kete rast, i trembet mareveshjes. Ene ato qe se kuptojne se ca do te thote kjo marreveshje, skam ca i boj. un mendoj se ky eshte veprimi i vetem qe mund te lavderohet kjo mumje qe kishim per misnister te mbrojtjes.

  2. >>> The End of sali taleban berisha says:

   IK ORE KOQE PO KU PJERDH SERBI PER USHTRINE ISLAMIKE TE SALI BERISHES MORE TURK :::SERBIA E DI FORT MIRE QE SHQIPETARET E SHQIPERISE NUK KANE MARREDHENJE ME TURQIT E KOSOVES

   1. bes kallaku says:

    ‘the end…’ bukur e ke thene se shqiptaret e shqypnis nuk kane mardhenie me turqit e kosoves por kemi vellezerit tane shqiptar qe perbejne 95% te popullsise..edhe ata ‘islamiket’ e uck keshtu i shanit dhe i tallnit ju por ata ia arriten qellimit,tani me largimin e saliut u derrmua keqas edhe klani grek i instaluar ne shqiperi dhe dalngadale ‘ererat’ do te fryjne edhe ne jugun shqiptar te pushtuar dhe ju mund te satirizoni sa te deshironi por ne do te vazhdojme te kerkojme bashkimin kombetar edhe me ata ‘islamiket’ e camerise…qente le te lehin….

   2. Nina says:

    Ok ndoshta ti si grek qe je nuk ndjen afersi me kosovaret…ke te drejte..greket dhe shqiptaret nuk kane pas marredhenje te mira kurr! Eshte fakt qe shumica e shqiptareve te Kosoves i takojne besimit Islam por mos haro qe identitetin kombetare (SHQIPTARINE) e kane te SHENJTE!

  3. Landi Zverige (Tr) says:

   Ha ha ha, sa kom qesh! Nga ushtar ne film, ne gjeneral ne Teatrin tragji-komedi:
   http://imazheshqip.blogspot.com/2013/03/imami-i-salistanit.html

  4. fadil hysaj ferizaj says:

   ju munde ta komentoni si te doni,dhe ejni te lire qe te qfaqeni mendime te ndryshme rrethe ketij aktei te madhe dhe historik ,marreveshjes se dy ushterive ,por nje duhet pasur parasyshe se nje unifikim i ushtrise shqiptare eshte mjafte domethenes ne ballkan dhe me gjer ,prandaj he behen keto zhurma nga qarqet naxcionaliste serbe,se kurre ne histori te kombit shqipetare serbet ne bashkupunim me ruset nuk kan lejua qe te behet nje force shqipetare .nga kjo mune te them se ne pa ashje me keto kemente kuner nenshkrimit te kesaj marreveshje kontribuojme ne favor te serbeve he atyre qe jan te interesuara kunder shqipetareve,pra kujes kur te qfaqni mendime …..

 2. balzac says:

  Serbia sia ka friken asnje superfuqie por ajo me kete deklarate bombastike synon te godase diku tjeter.Sherri i saj eshte shumedimensional;E dine vetem ata qe e kane jetuar.

 3. malo says:

  Imami di te vjedhe dhe ndoshta edhe serbet kane frike se mos i vjedh, pa sa per ushtri ky sharlatan nuk ka haber se çmund te ndodhe ne nje konfontim. Si Misiter ai e do ushtrine per te shtuar pasurine, por kur te vije dita e gjykimit do ta tregoje burrerine te 313ta. Ky “gjeneral” pa pupla ka “shkelqyer” edhe me 1997 kunder mercenareve te Saliut e Gazidedes. Prandaj edhe i takon qe ti ngrihet ndonje kenge piopullore.

 4. myzeqari says:

  Serbet te mos e cajne trapin fare nga ushtria bazhibozuke e shqiptareve. Asnje ushtarak i Shqiperise nuk ben bam me dyfek qe te mbroje kufinjt shqiptar ku hyne si derri dhe dosa sepse jane katandisur si mos me keq te shkretet. Leket e corbes nuk ua ka dhene akoma Imami me Gjunkshin se bene fushaten per PD, uniformat e tyre jane si mos me keq. Dhe ata qe mbledhin kanace i kane me te reja uniformat.Gjeneralet e emeruar jane palo njerez(ata qe dekretoj Nishan mustaqemuti), jane partiak shpellar. Nga gradimet e sivjetme jane marre me mijera euro per tu dhene graden oficerave (nga Xhemal Gjunkshi me sekseret e tij qe mban ne SH.P). Jane djegur oficera te shkelqyer qe nuk arriten te marrin gradat sepse nuk u dhe e drejta qe te kandidonin sivjet (sepse u shkelen rregullat per gradimet donin ti benin para 23 qershorit qe ti merrnin vete parate) e lloj lloj poshtersishe. Jane bere punime per fushate ne qarkun e Elbasanit per fushaten e Imamit. U perdoren komandot si roje civile per kampionatin e peshengritjes dhe leket u moren nga Imami dhe Gjunkshi, femijet e disa oficereve te lidhur me pushtetin kryesisht verior nga Tropoja, Kukesi,Dibra jane nisur per studime ne vende te ndryshme, kane ngelur andej dhe vazhdojne q

 5. myzeqari says:

  Femijet e tyre qendrojne ne ambasadat tona duke bere lloj lloj maskaralleqesh. Atehere per gjithcka duhet dikush te jap llogari dhe te ndeshkohet. Per gjithcka faji eshte i Imamit dhe plehut te tij Xhemal Gjunkshi nje ordiner me precedente te ndryshme qe lidhet me cdo lloj vjedhje, krimesh, shkarkimesh dhe shkaterrimesh ne ushtri.

  1. lushnjari says:

   O Myzeqar e ditke ne detaje situaten,eshte e vertet qe e ka lene per faqe te zeze ushtrine,dergon ushtaret komando per ruajtjen e nje aktiviteti civil,leket dihet ku kane vajtur,me dhjetra mjete punojne jashte reparteve ,gjendja e infrastruktures se reparteve per toke.Ushtaraket nuk marrin ushqimet,bile aktori deshtak dhe fodul dhe kamarieri i perhershem i ministrave bene gati dhe VKM per heqjen e trajtimit ushqimor te ushtarakeve.Per gradat ke te drejte, eshte bere kasapana i ndershmi nuk ka me shance te gradohet.Ai qe pergatiti dosjet u be shefi i sherbimit te ushtrise,la skrapin dhe karburantet dhe mori inteligjencen.Po Komandanti i pergjithshem,sigurisht i shkon shprehja Noter i verber.Duhet rivendosur standarti.

 6. i pa puni says:

  Ky aktori i dhjere deshtaku i lindur po ben lojen e Grekut dhe te Serbit, per ta fshehur si kellire te veten serbet bejne sikur tremben prej tij, pasi kane aq force sa te mbysin vetem me shurre.

 7. Scandal says:

  Auuuuuuuuu se u qmenden Serbet prej U.Shqiptare e Kosovare gjumi spo i zenë nga friga,hahahahaha more gazetare por serbi po ti kontrollon te dy shtetet Shqiptare ne ju thanqin shtete…………

 8. Faku says:

  Ore po te mos ishte daj sami ne mes ,hehe me shoqaten e gjuatareve te beogradit…….

  1. demokrat says:

   Psikopati qe e tha eshte ne Hage dhe thone qe eshte , ata qe e provuan ta benin ngelen 72 ore ne lufte me nje familje shqiptare, jo kosovare, ne Drenice. Serbet jane mjeshter te luftes psikologjike. por ne 1999 e pesuan me keq se ne Lume nga gjuetaret shqiptare.

 9. Toni.I. says:

  Ushtri Popullore ka pasè xhaxhi Enver qè i shkerdheu Ruset,ish-
  jugoskllavinè,Grekèt dhe Amerikont(flase vitet 60-70-80.) tani dmth
  kohen e sotme kemi vetèm pushkè 10-tçe a e kuptoni o Popull tani me
  u mbledh nga Jugu* Grekt dhe Veriu Serbet vetèm me gjueataret dmth me
  çifte gjuetie per 24 orè Bashkohen nè Tiran,kjo eshtè ushtria e
  GJeneral Komandant Sali Arben Imam Berrisha..

  *nè teori flas pasi luftè per fat te mirè nuk ka mè nè rajonin tonè.

  1. komiti says:

   ik ti ore koqe ushtria e enverit thote. me ke u perball ushtria e enverit qe te tregonte qe qe e forte?? po te donin ruset a greket apo amerikanet te leshonin 5 llokume nga larte dhe e shikonte enver miu ushtrine.

   1. Toni.I. says:

    THènè nga njè person-idivit qè akoma i ka buzet me qumèsh mè mirè
    ruaj qetsinè ,zgjuarsinè ,edukatèn time larg sa mè larg kafkès sè
    hekurt..

   2. ALBATROS says:

    U PERBALL ME GREKET NE 1949 KUR NUK ISHIM ASPAK SHTET I FUQISHEM DHE ME 1968 ME TERE USHTRINE GREKE NE VITIN 1968 KU MEHMET SHEHU U THA GREKEVE ME MIRE IKNI SE JU A DIME TERE PLANET OSE DO TU VIJME TU PIJME KAFEN NE ATHINE DHE DO NA E SHERBEJNE MOTRAT TUAJA, QE NE 1946 NE MBYTEM 2 ANIJE ANGLEZE DHE NJE FREGATE TE VOGEL AMERIKANE PER TE CILEN MEGJITHESE NE KISHIM TE DREJTE DHE ATA KISHIN ARDHUR NE UJRAT TONA NE PERSERI NA QUAJTEN FAJTORE DHE I PAGUAM NGA SY MILIONE DOLLARE SI ANGLISE DHE AMERIKES DEMSHPERBLIME, PO TI PAGUASH PUSHTUESIT DEMSHPERBLIME SEPSE ATA PO VININ TE NDIHMONIN GREKET DHE P[ER TE HAP RRUGEN DHE SHTRISE SE TYRE ABGLO AMERIKANE PER TE NDERHYRE NE SHQIPERI DHE COPETUAR SHQIPERINE, JEMI PERPLAS HERE PAS HERE DHE ME SERBE DHE FREGATA ITALIANE GJATE PROVOKIMEVE TE TYRE, THJESHT NE NUK U PERPLASEM SE SKUJT NUK JA MBAJTI TE PERPLASESHE ME NE, ME 70O 000 BUNKERE ME NJE POPULL USHTAR SA DHE GRATE BENIN 2 MUAJ ZBOR DHE DININ TE PERDORN IN TERE ARMET, SA DHE NXENESIT E GJIMNAZIT NE SHKOLLE TE MESME KISHIN LENDEN E USHTARAKES KU MESONIN TE TERE SEKRETET E ARMEVE DHE METODAT LUFTARAKE, PERVEC USHTRISE SE DETYRUAR DHE 6 MUAJ ZBORR PER ATA QE MBARONIN SHKOLLEN E LARTE, JA KETE USHTRI KISHIM NE O BUZE VAGINE DHE NIP BALLISTO TRADHETARI

    1. ALBATROS says:

     KORRIGJIM PER SHKRIMIN E SIPERM DESHA TE THOSHA QE U PAGUAM NGA DY MILIONE DOLLARE SECISES SI AMERIKES APO ANGLLISE DEMSHPERBLIM DHE ME VONE KUR U HAPEN DOKUMENTAT E SHERBIMIT SEKRET AMERIKAN APO ANGLES U ZBULUA QE NE KISHIM TE DREJTE MIREPO ATA I MBAJTEN LEKET SE NA DUAN SHUME DHE DUAN TE NA NDIHMOJNE

     1. Ti Albatros Fluturon em Presh ne B.. says:

      PO pse ja paguam leket ne atyre kur paskemi qene kaq te forte. une e di se te fortet nuk paguajne po paguhen. apo e beri per pordhe ai pordhaci enver. e the mire vet me pare qe kemi 700 mije bunkere qe kushtojne sa nje apartament secili dhe nuk jane per asgje ( jo me fal jane vetem per te dhjere kur te ze ne mes te rruges) po te kish bere 700 mije patramente ai rrota do ishim si gjithe evropa e do kishim qytete e fshatra per se mbari jo si afganistani tani gjysma e tiranes me shtepi balte dhe gjysma tjeter me pallate mos me keq vend e pa vend.

      sa per shkrimin me larte Serbet nuk na e kane friken kur jemi te ndare po ne momentin qe bashkohemi si cpo ben kjo marreveshje qe ato dy toga bashibozukesh qe quani ju te levizin si tu doje bytha ne kosove po bashke me to dhe ata qe e quajne veten shqiptare dhe japin jeten per vendin e tyre.( jo ju qe e hidhni poshte ushtrine ketu se e dime qe sa fillon shiu te paret do gjeni vrimat te fusni koken) ato pushket 10ce behen shpejt topa e rraketa nese hedh parane, dhe si antar i nje aleance te fuqishme e gjen kollaj burimin. Amerika bleres armatimi do kollaj te ti sjelle deri ne durres.

 10. viktor says:

  Per MENDIMIN tim Ministri i mbrojtjes Arben imami ka bere mire qe ka firmosur marreveshjen ushtarake sepse keshtu behemi me te forte. Por ta dini juve mor komentues te mjere qe nuk dini fare motivet e marreveshjes ushtarake une si gjithmon jam kunder serbit dhe do jem gjithmone jam ne mbrojtje te shtetit tim dhe asaj te kosoves sepse ne jemi nje komb. dhe marreveshja ushtarake ka qene nje dicka e mire per kosoven per sigurin e saj te sovranitetit territorial. marreveshja ushtarake regullon procedurat e hyrjes dhe daljes se anetareve ushtarak dhe pjesemarrja ne shtetin perkates ( kosova) prandaj ne si shtet shqiptar duhet te mbrojme te drejtat tona dhe sovranitetin e saj . ndersa serbia po ben PRESION sepse s’ja mban bytha te perballet me nje ushtri te vertet dhe si gjithmon serbia do te eci gjithmone ne ate rruge derisa te arrije te perfundoje programin e saj per kosoven . duhet te behemi me kujdestar ndaj presioneve te serbise . rrofte shqiperia rrofte kosova .

 11. fakedemocracy says:

  arben imami- nje pusht kopil i sali qen serbit edhe ky.shqiperia do ta beje ushtrine se e ka ne gjak urrejtjen per sllavet e piste serb.
  te pakten ne nato nuk kemi force po arme moderne mund te blejme po kemi leke,perkundrazi serbia do te mbetet kliente e rusise qe ju bien avionet cdo jave nga teknologjia e vjeter qe kane.

 12. mesh(igje)tar realist says:

  Me vjen keq me i ule prej reve nji pjese te komentuesve te ketushem. Serbia i ka armatimet mâ moderne se Shqypnia apo Kosova, edhe me numer e me cilesi, ka ushtri mâ te madhe e ka edhe energji me luftue.

  Me ju lute Zotit me ndeje edhe do kohe NATO ne Kosove, se sa per arme shqiptare apo kosovare, vetem me nji brigade te mekanizueme e me nji skuadron avionash, i ke serbet per nji jave ne Tirane, tuj pi kafe te Piazza.

  1. biku says:

   ik or toc e mblidh dhite se po te humbasin ene leni komentet per ata qe dine me teper…`njashtu tha ene sllobodani dikur por nuk mujti me ba kurrgja se ligji i ‘maliqit’ te godet fort prandaj ti pij langun atyne armevet si ka serbi ene ti fusi nmyth…
   serbi ne ka myth ta mbaj fort vojvodinen se po i hiken pa me shqiptaret i lau duert si ne 99 or taaaaajjjj….prrrrrrrrrr hej drec….

   1. mesh(igje)tar realist says:

    @biku
    O Rrote k***!

    Kosoven e ka çlirue NAT0, se sa per shqyptare te Kosoves, i kishte qite faret edhe ata pak UCK-ista qe kishin mbete gjalle.

    Sllobodani nuk pat kohe me u marre si duhet me Kosoven se ishte lodhe ai e ushtrija jugosllave mbas 6 vjetesh lufte ne dy fronte, se i shpalli lufte Kroacise e Bosnjes e lufta ne dy fronte asnjihere nuk fitohet.

    Shkoe del ti me dhi e dele, e kur te te çohet, rueju se mos ja fusish skjapit ne vend te dhise, katundar i trashe Sauku!

    1. Dardan says:

     mesh(igje)tar realist.

     Ti po ja fute pordhes kote kupto njeher se serbia gjat ter historis nuk ka fitue asnje beteje ne lufte asne ne BOSNE ase ne Kroaci ase ne Kosove e vetmja betje lufte ne Kosove ku jane perballe burrat balle per balle ne lufte dhe ku u zhvillue nje lufte e vertet frontale ka qen ajo ne Koshare dhe ate e ka humbe Serbia.

     Forcat Serbe kane qen 10,000

     Forcat shqiptare 2500 por te organizuara dhe te armatosura mir te udhehequra nga Komandat profesionis te luftes me eksperience si Agim Ramadani dhe Sali Qeku

     Beteja e Kosohares

     Verzioni Serbe i betejes se Koshares si e humben serbet ket beteje te vetme frontale ne Kosove.

     http://www.youtube.com/watch?v=U8zfFLMCUPM

     Serbet jane lepurusha neser le tja fillojn luftes ne Kosova pa ndihmen e askujte i fitojme ne qofte se kemi mjaftushem armatime te lehte pa tanksa fare dhe ket e dine Serbet

     Mos harroni se jane 2500 ushtare Kosovare ata te cilet e shkatrruan ushtrine e Milioshevicit ne Kroaci ku kishin mmjaftushem armatime.

     Kosova i ka pase specifikat e saja per ta fituar serbin me lufte ne radhe te bare okupimi 10 vjeqare nenshtrimi i Rugoves ikja e Rinise ne Evrope perqendrimi i ushtrise serbe ne te gjitha pozicionet me strategjike gjate okupimit qarmatosja e Kosoves deri ne dhembe gjate periudhes se Okupimit dhe ndasit e medhe dhe fraksionet e ndrysheme te krijuara brenda UCK,se dhe mos organizimi i luftes nga Profesioniste por nga Hashim Thaqi me langaraqe e profitera si xhavit Haliti etj.

     Edhe njeher aty ku e moren ne dore luften profesionistet si beteja e Koshares aty u futua lufta.

     Kosova e fitone luften me Serbin edhe e veteme ne qofte se ka mjaftushem armatime tashi edhe me lehte pasi i kemi ne ne kontrolle te gjitha pozitat strategjike te Kosoves.

     1. Košaro says:

      Dardan ,ke kaluar fazen e fundit te nacionalizmit me keq se serbet ,beteja e koshares ka qene ne vetvete nje simbolike e madhe se sa nje beteje ,thjesht per faktin sepse mbas dhjetera vitesh thyhej kufiri shqiptaro -shqiptar .Formacionet ,,ushtria jugosllave nga 100-150-200 ushtare perafersisht ,formacioni uck ,,nga 1500-2000 ushtare me mbeshtetjen e xhihadisteve dhe artilerine shqiptare qe ka goditur per te gjithe sulmin piken kufitare te koshares .Sulmi ka duruar pothuajse per te gjithe paraditen dhe eshte e vetmja pike e marre me mund dhe me gjak nga uck. Mbas pikes kufitare te koshares ishte linja e pare jugosllave ,uck ka tentuar disa here ta thyej por pa sukses deri ne fundin e luftes .Qarkullon nje video ne internet qe nje fanatik serb kerkon ta kaloje per luften e koshares por ne te vertete eshte lufte ndermjet uck dhe linjes se pare mbrojtese jugosllave http://www.youtube.com/watch?v=A01j0eRCztM

      1. Dardan says:

       Košaro,, Pse po shpekulon more shkavellsko cubre sa te pagun patriarkana e stambollit e ajo e Beligradit mej thure lavdi ushtris te qelbur serbe mor qen bir qeni,, Kushe te tha yt ore se kishte vetem 150-200 ushtare serbe ne luften e koshares ike mor kopile i shkaut e mos shpekulo s eme ty nuk ja velen ase me diskutue ore ekstremist taleban i krisher ike ore se ju keni kalue edhe serbve me keto njolla qe mundohi tju mvishni atyre qe dhane jeten per trojet Shqiptare per te jetuar edhe nje qelbesir e ndyre ekstrme kishtare si puna jote, Ike ore pise i qelbune shko shitju prapanicen atyre popave pedera te beogradit e Athines,

    2. ALBATROS says:

     JA BERI AMERIKA DHE EVROPA ME HILE UCK DHE KOSOVES SE NUK I LANE TE ORGANIZOHEN SHQIPTARET M USHTRI PRA ME LIGJ DHE U BENE BLLOKADE ARMESH SE KISHIN FRIKE SE SHQIPTARET O FITONIN DHE DO HYNTE DHE TURQIA DHE KOSOVA DO BINTE PERSERI NE DUART E TURKUT

  2. lushnjari says:

   o mesh(Igjet)tar realist.Mendoj se e ke gabim,ne bejme komente per te rregulluar gjendjen ne vendet tona,qe ushtaraket tane shume te perkushtuar te paguhen me mire ,te vishen me mire ,te kene nje shtepi te siguruar,te kene nje pension sikudo ne botene qyteteruar, por per sa i perket asaj qe thua ti,as ka ndodhur dhe nuk do ndodh.Ka qene koha kur ushtrin e kishim vertet te shkaterruar mbas 1997,por dhe shume here te tjera dhe serbet kane marre pergjigjen e merituar,lexo pak per luften e kosoves dhe do te mesosh si ka luftuar djemuria kosovare,me mire se ata serbet me akademi,edhe se disa ushtarak shqiptare me shkolla ushtarake.Nuk ka ushtri te mposhte nje popull me zemer te madhe.Per sa i perket ushtrise tone,pavarsisht kush eshte ne drejtim,ajo sot eshte me e forte se dije,ne tashme jemi ne NATO,jemi me te sigurte kemi disa detyra te caktuara ,nuk mund te harxhojme buxhet per te armatosur cdo force,pra nuk jemi me ne gjendje te mbajme tanke leopard,avion F_16,Kryqezor,etj.Keto i siguron NATO,ne duhet te kemi trasportues te blinduar,avion te lehte,helikopter sulmi e te transportit,radar,forca speciale,po dhe nje organizim te ushtrise rezerve sipas modelit perendimor(pervoja amerikane,franceze,hollandeze,gjermane).Sigurishte jo duke mbajtur me dhjetra gazerma,por vetem listimin e qindra oficerave,nenoficerave,ushtareve profesionist,

   1. w says:

    @ lushnjari
    Ne cfare planeti jeton ti vllai ??? Te ai i endrave me sy hap me duket. Po ku kemi ushtri ne mo qyq. Po ti thuaj qe shyqyr qe s’na e ka vene njeri synin, se ne biem viktime qe oren e pare te betejes.Dhe kete e them nga pervoja personale.
    Arsyeti yt deri diku ka arsye kur thua se duhet ti vihet ne vend dinjiteti ushtrise sone, duke filluar qe nga kapterret e thjeshte.Shpresoj me te vertete qe ashtu si politika dhe ushtria te RILINDI.

    1. Wendy says:

     @ lushnjari
     Ne cfare planeti jeton ti vllai ??? Te ai i endrave me sy hap me duket. Po ku kemi ushtri ne mo qyq. Po ti thuaj qe shyqyr qe s’na e ka vene njeri synin, se ne biem viktime qe oren e pare te betejes.Dhe kete e them nga pervoja personale.
     Arsyeti yt deri diku ka arsye kur thua se duhet ti vihet ne vend dinjiteti ushtrise sone, duke filluar qe nga kapterret e thjeshte.Shpresoj me te vertete qe ashtu si politika dhe ushtria te RILINDI.

  3. Wendy says:

   Me se e vertete. Gjeja me qesharake qe kam degjuar.Arben Imami “aktori ” sharlatan, i paska fut friken Serbise, qe eshte shteti me arrogant ne Ballakn.Vertete kosovaret jane patriote ,nacionaliste, po realiteti eshte po te mos jete per Naton ,Serbia e sulmon perseri Kosoven.
   Ushtria shqiptare , e copetume dhe e mbarume si eshte katandisur tani, nuk mbron dot as kufijte e vete.

 13. Dardan says:

  mesh(igje)tar realist,

  Disa komentuse po ja fusin kote dhe jan te pa informuar ndersa nga propaganda qe esht ber nder vite serbia ju duket superfuqi ndersa realiteti esht ky Serbia esht me e armatosur se Shqiperia dhe Kosova mirpo armatimi nuk esht gjithqka edhe Russia ishte nje nga superfuqit Boterore mirpo e turperuan 2,milion Cecen, Serbet jane lepurusha historikishte kan qen te tille dhe gjat ter Historis se tyre nuk kane fituar ase edhe nje betej te vetme ase ne luftrat e fundit ne ish-Jugosllavi ase ne Kosove perkunder arsenalit te madhe qe trasheguan nga ish-Jugosllavia te vetmet beteja qe kan fituar Serbet jane ato me femi grae e pleqe gjat luftes ne Kosove ka pase vetem nje betej ku jane perballe burrat drejt perdrejt dhe ate e kane humbe Serbet beteja e KOSHARES te ciles i kane kushtuar edhe dokumentare Serbet pra keta jane lepurusha te tille jane njohure edhe ne ish-jugosllavi ne Shqiptaret nuk kemi armatime sa Serbia por ne kemi popullsin Rinin dhe shpirtin luftarake kjo i frigsone Serbet gjithashtu dihet se ne raste lufte armatimi vejen nga gjitha anet me rendesi esht te keshe njerze dhe rini te gatshme per lufte ndersa Serbet ket nuk e kane edhe ashtu kan ngele ne pleqe e plaka jane populli m i mplakur ne Bote dhe nje nder me frigacaket ne bote.

 14. viktor says:

  serbia po te kishte armatimet moderne dhe ushtri te forte qe thua ti zotrote do ishte nenato deri tani nato nuk e pranon serbin ne nato per arsye se kane akoma ne perdorim ato armatimet e koherave te vjetra prandaj mos fol kot persa i perket avionave shqiptare apo helokopterave sulmues amerikane rishikoe historine shqiptare ne vitet kur kishim ushrin me te forte ne ballkan dhe sa aviona nig kishim patur dhe asnje serb nuk guxontete shkelte kufirin shqiptar por per fat te keq kur kishim ushtri te forte ne kohen e enverit kemi patur mundesi te shpetonim dhe te mirrnim te gjith kosoven por ne ato momente nuk ka patur urdher per sulm sepse nderkombetaret dhe fuqite e huaja na ndaluan ke te strategji keshtu zotrote ta provoj serbi te sulmoj shqiperine kete radhe do tua tregojme ku ekane vendin ne jemi gjalle nuk jemi te deshtuar si ushtri kemi po kemi ministra qe jane plehra qe po e shkaterrojne .

  1. Košaro says:

   Serbia o viktor nuk ka pranuar te hyje vete ne nato ,ne fillim e bombardon dhe pastaj i thua hajde hyr ne nato ??????

 15. viktor says:

  po ashtu eshte jam dakort me ty serbet kane luftuar kunder civilave po me ushtri te vertet s’jamban bytha
  ZOTI MESH !!! JAM DAKORT ME ARGUMENTIN TEND .

 16. myzeqari says:

  Zoterinj komentues. Ju ja fusni kot kur thoni per ushtrine serbe qe ka frike ose nuk ka pergatitje. Gjeneralet serb jane njerezit me te afte dhe ushtria serbe eshte 100 here me e pergatitur se ajo e jona dhe e Kosoves. Problemi shtrohet se ne kemi mender jush nje Komandant te pergjithshem (Nishanin)qe dhe per te pjerdhur nuk ben. Ca te kerkosh me nga ushtaraket e mjere qe ne fund te muajit marrin buken me liste, qeradhenesit i nxjerrin nga shtepia ku rrine me qera, grate jane pa pune, femijet i mbesin pa shkolle edhe pse mesojne shume. Ministri me shefin e shtabit tall bythen edhe pse pritet qe MM ta marre LSI Luan Rama eshte shok i ngushte me Xh. Gjunkshin keshtu qe do ja hedhi dhe Gjunkshi kete radhe edhe pse eshte per ne burg me ato qe ka bere. Eh Shqiperia jone e mjere apo e dhjere?….

  1. Andi says:

   Dhe amerika kishte ushtri te mire po ama e humbi luften ne vietnam.Lufta partizane me ceta ka shume avantazhe.

   1. Wendy says:

    Aman o Andi , c’fare avantazhesh ka cufta me ceta . A nuk e shef ku ka arrit teknologjia sot ??? Avionet shkojne ne lufte pa pilote etj.. etjj.Ka mbaruar koha e luftes primitive me ceta djalo.(iken kohet e Kanan Tafilit & Lilo Labes hahahahahaha)

    1. ALBATROS says:

     PO TI O SHKENCETAR PSE ME ZE NE GOJE CETAT? A NUK E TURPEROI TALIBANI AMERIKEN NE AFGANISTAN? NJA DY RRECKAMANE PO ME ZEMER LUANI? A NUK I KERKOI TAKIM DYPALESH AMERIKA TALINBANIT NE KATAR PER NENESHKRIM PAQEJE POR TALIBANI JO VETEM QE NUK PRANOI POR I FUTI DHE MAKINEN ME EKSPLOZIV NE ZYREN E CIA NE KABUL DHE I HODHI NE ERE. TE DHJEFSHA USHTRINE AMERIKANE DHE TEKNOLOGJINE, KANE 35 VJET PO NA CAJNE DERRASAT SE DO SULMOJNE IRANIN DHE NUK PO E SULMOJNE DOT SE SIA MBAN PRAPANICA

  2. lushnjari says:

   I dashur Myzeqar,nuk ka perendi ta shpetoj Gjynkshin dhe disa horra te tjere qe i mbane rrotull,servile,pa karakter te pa afte,mendja e tyre eshte vetem te skrapi sa kane shitur deri ne 23 qershor,duhet ta mbyllin deri ne Shtator. Eshte e vertet dhe qe trajtimi i ushtarakeve ka mbetur i njejte per shume vite.Imami dhe Xhemali ,per hire te vertete jane dyshja qe kane harxhuar miliona dollar per levizjen e mjeteve ushtarake kudo ne shqiperi ,kane ndertuar ura dhe atje ku nuk ka banor,po do bente lokalin kryetari i komunes,shpenzime dhe atje ku punonin firmat private ,ne zonat elektorale,etj,por ata do mbahen mend si dyshja qe nuk dhane asnje leke per strehimin,qe blejne kostumet ushtarake me cmime marramendese,ata do mbahen mend qe lane ushtrine pa uniforma se nuk duan dhe jo se nuk ka leke,ushtaraket paguajne leke per te shkuar ne pune,per te marre grada,kualifikime, etj.
   Por panvaresisht nga keto ushtria shqiptare eshte me mire se dije,eshte me e moderrnizuar,me e kualifikuar,shume nga detyrat e sigurise i realizojme nepermjet NATOS,une mendoj sme nje minister te Pergjegjshem ,me nje grup gjeneralesh korrekt,por dhe me goje(pra te flasin,jo figurantet Prodhim Gjynkshi),duke u krijuar mundesin ushtarakeve qe vertet te flasin,shume shpejte permiresohet gjendja.
   Ju lutem mos ulni vlerat tuaja te nderuar ushtarak,kurajo qytetare, dhe mos e krahesoni veten me serbet,ata tashme jane ne fillimet e reformave,ata do ti heqin te gjitha keto armatime qe kane blere nqs do futen ne NATO.Optimizmi eshte burim per te ecur.Perpara per rilindje

 17. Re`i says:

  Marrveshja ushtarake midis Shqiperise e Kosives eshte e inicuar direkt nga rreaksioni serbe.Atyre u duhet per propagande kunder marreveshjeve qe po arrihen ne bisedimet Kosove Serbi. Se po te jete per pune force u pa mire se kush e mposhti Srbine ne 99.Agjentura serbe ne Tirane e Kosove po zbaton direktivat qe merre.

 18. mesh(igje)tar realist says:

  Nuk e di pse jam tuj harxhue fryme me shqyptare qe flasin vetem me emocione e ndjenja per gjana teper te ftofta e reale si politika apo armatimi i nji vendi apo i nji tjeteri.
  Kishe pase qejf qi ata qi hjeken si “qytetare tyrone” e & te dijshjin sadopak anglisht per me dite me i lexue dy faqe interneti, qe i kam lexue une ” qe del me dhi e dele”. Plasni syte sa kot asht armatimi i RSH e sa te pergatitun jane serbet e po flas vetetm per armatim, se per pervoje lufte ushtrija shqyptare asht afer 00000000000, kurse ajo serbe i ka pase 2 konflikte me arme qysh ne vitet ’90, kurse ne ” te fortet” nuk e kena shkrepe topin ndoj here si ushtri, si duhet, qysh ne 1949. Lexim te kandshem, shqiptaromedhenj ose shqiptare megaloman:

  Ushtrija serbe (vetem ushtria tokesore):
  https://en.wikipedia.org/wiki/Serbian_Army

  Ushtrija shqyptare ( po ashtu vetem ushtrija tokesore):
  https://en.wikipedia.org/wiki/Albanian_Land_Force

  Nuk po flas per floten ajore, se ajo e jona asht tuj u ndryshke, te pakten avionet kinez, kurse ajo serbe i ka te pakten 16 ne gjendje te mire e po prodhon nji supersonik me fabrika te veta, pâ pase nevoje per import e as per NAAAAAATTTTTTTTTOOOOOOOO! Ca i duehet NATO kur i prodhin vete armet,pa pase nevoje me ju bâ ure Brrakut te birit te Cenit me shoke.

  1. ALBATROS says:

   SERBI NUK HYN NE NATO SE NUK ESHTE BUDALLA, TE FUTET NE NATO QE TE VERE BAZAT AMERIKA ATJE DHE TI IMPONOJE POLITIKEN? PO DHE TE DOJE TE FUTET NUKE E LE MOTHER RUSSIA PRA NENE RUSIA SIC THONE SERBET, NATO ESHTE NJE GRUP KOT QE AS ME CAA TALIBANS RRECKAMANE ME ZEMER LUANI NUK FITON DOT, KESHTU ESHTE KU GJYSMA E USHTRIVE PERENDIMORE JAE SI FEMRA HOMOSEKSUALE, AMERIKANET DHE PASTAJ GJERMANET APO CUPKAT FRANCEZE DHE ANGLEZE, PERVEC SPANJOLLEVE QE KANE SHPIRT LUFTARAK. CI DUHET NATO SERVISE KUR SERBIA ME TURQINE PRETENDOJNE TE HYJNA NE GRUPIN E BASHKEPUNIMIT TE SHANGAIT, SHANGAI COOPERATION, PSE MENDON SE I BERI CIA RREMUJERAT KUNDER EDROGANT? SE EDROGANI NUK DO AS EU DHE DO TE DALE NGA NATO

 19. myzeqari says:

  Fort i nderuar zoti Lushnjari. Te pergezoj per ate qe thoni per te mbajtur lart moralin e ushtarakut por jo. Me vjene keq kur e shoh ish ushtarakun dikur te nderuar qe rri roje naten se shteti i jep 130 mije lek ne muaj dhe ai nuk mund te jetoj dot me to.Shoh ushtarak ne rruge qe ikin si te trembur dhe llafosin me vete se kane 100 halle.Dhe nga ana tjeter ndihem keq kur shohe nje pjese ushtarakesh bythelepires,servila te pa afte qe kane uzurpuar karriket e SHP dhe MM.Shohe nje pjese ushtarakesh qe ikin ne mision jashte shtetit duke i dhene leke Xhemal Gjunkshit e te tjera e te tjera qe per hire te moralit tim nuk do ti them se vertet ndihem keq. Shoket tane kane mbaruar akademite ne vendet e perendimit dhe sot rrezikohen te mos marrim gradat per shkak te ndryshimit te rregullave te lojes qe beri Imami me Gjunkshin per interesat e tyre personale.

 20. ali says:

  Po dhitem se qeshuri kur Serbia shfaq friken nga Beni Mamit . Ky kaposh pa pupla do i beje hatane serbit !!!
  Nejse Serbi e perdor kete per kapital politik per Evropen e Sterplakur , sepse ajo vete e ka te qarte si drits e
  diellit se nga ”ushtria dordolece ,, Benit nuk i vjen asgje qe t’i prishi gjumin Serbise kurve.
  Beni te beje plackat gati te qelise sepse dyert e burgut per kete syrret jane te hapura ! Prandaj ato qe ka
  vjedhur per hundesh do t’i dalin !

 21. Dardan says:

  Ju kan erresue syte popat e manastiret disa kristianve te qelbur te shqiperis edhe luftetaret e lirise kane filluar ti bejn me njolla duke i cilsuar xhihadiste vetem pse luftuane kunder qelbesirave dhe hordhive te tyre kristiane te bekuar nga qelbesirat Popa te serbis e Greqis nje gje po ju them se ekstremistat e krishter shqiptare jane pes her me te poshter se sa Islamistat shqiptare ket mos e harroni te gjithe shqiptaret keta ekstremistst kristiane te shqiperis ishin shum anti kombetare ekstremizmi fetare jo vetem se i ka ber fetare ekstrem por edhe anti-komebetare e anti shqiptare te perbetuar.

  Ne luften legjendare te koshares e cila pase 100 viteve e theje kufirin shqiptaro-shqiptare aje psikopati me larte thote kane luftuar xhihadiste paramendo deri ku arrijne keto ndytesira ekstreme te krishtera dhe harrojne keto ndytesira te Athines e Beogradit se ate lufte e ka organizuar krahu i Rugoves dhe nje nga komandatet kryesore te asaje lufte ka qen edhe nje katolike shqiptare nga Kosova ANTON CUNI dhe disa katolike tjere dhe sikur te kishte xhihadiste me siguri keta nuk do mernin pjese ne ate beteje edhe une dhe shume muslimane tjere nuk do mernin pjese ne ate beteje po te ishte puna per xhihade e idiotizma fetare

  Ja pra deri ku arrin ekstremizmi talebaneske kristine edhe Serbet nuk kane arrite ne ket perfundime ndersa disa ndytesirate te krishtera te shqiperis po.

  1. Košaro says:

   Ah mor dardan talebani ,mjafton nje provokim i vogel dhe nxirrni te gjithe dufin mbi kryqin ,jam i bindur dhe kam qene gjithmone i bindur qe urrejtja e juaj eshte thjesht fetare ,sepse jeni islamike me patente ,nuk ka, dhe nuk ka pasur vend me servil se kosova gjate pushtimit osman .Vetem fshiheni pas daulleve nacionaliste dhe propagandes ,se ne te vertete keni ngelur po ata servile si 500 vjet me pare ,po ata njerez te urryer ,rankovici dhe me pas milloshevici e kishin kuptuar me kohe rrezikun e juaj ,dhe ju njihnin me mire se ne se cfare materiali jeni ,ja do ta shikojme me kohe e ku da te nxirrni koken .Deri tai nuk kam gabuar asnje parashikim

  2. ALBATROS says:

   ORE TRAP TI QE I QUAN NDRYRESIRA TE KRISHTERET DUKE OFENDUAR FENE, MOS HARROVE GJE QE ATA KATOLIKET KRYESORE QE DREJTUAN BETEJEN ISHIN KATOLIKE PRA TE KRISHTERE DHE KETE E THE DHE VETE? MOS KE GJE PROBLEME MENDORE TI KASTRAVEC TURSHI TE PERDORIN PROSTITUTAT PER ORGAZMA TE SHPEJTE? NE NJE ANE LEVDON KATOLIKET QE JANE TE KRISHTERE NE NJE ANE USHAN FENE ATYRE, SHKO VER EMRIN NE LISTE PER TRANSPLANT TRURI O LESHTERIK PUSI

 22. Dardan says:

  Boni marrveshjen Beni i Salise
  I ka shti dridhen gjithe Rrumelise
  Por kur qirje Beni firmen e hodhi
  E gjithe Serbia nga frka pordhi!

  E boni pjerdhën i biri Krajlicës
  I mbushi brekët KlyshBeni i Salicës!

  (pjesë nga aria e operës Boris Godunov, brekët e Ivan Susaninit)

 23. mirel says:

  Hahaha, ushtria shqiptare si e Imamit, si e Majkos, eshte gati te zgjasi gaveten po I hodhen dhe pak mbeturine supe serbet…
  Edhe ato arme qe kishin jua mori Salua, dhe tani gishti u ka ngelur ne prapanice.
  Gjeneralet vetem sa tundin spaletat, se trimerine jua kane varur ministrat per brekesh.
  Te mendosh c’bejne gjeneralet ne Egjipt.
  Po fajin e ka gjithmone Imami
  Ai eshte superfuqi

 24. myzeqari says:

  Zoti Imami tu vije turp mor qelbesire kur shpreheni per ushtaraket qe : Ata(ushtaraket) jane socialiste, jane njerezit me te urryer. Nuk jane ushtaraket njerezit me te urryer por je ti me fytyren tende te qelbur qe i katandise keshtu ushtaraket. Turp 100 here per nje fytyre te ndyre si puna jote qe u ushqeve dhe u pasurove nga puna me keta ushtarake dhe tani u thua se jane socialiste dhe njerez te urryer. Nuk ke faj ti more dobic minister por kane faj ata ushtarak qe nuk te zene me hut e ta bejne surratin me te shtrember sec e ke. Por dije se do te gjej dhe ajo pune ja sa te ikesh nga minister se do ta rregullojne qejfin more bajge e qelbur. Mos u kruaj me ushtaraket se do te zere gjynahu tyre dhe do te shikoj zoti tek femijet bashke me ate zusken kurve qe ti ke. Yyyyyy rrace e keqe. Harram buka e ketij vendi dhe mos paste 2 meter vend per te futur kockat more biri kurves.

 25. Kerpaci says:

  Idioter!… U trembka serbi nga nje firme e nje legeni te cilin e fut dhe e nxjerr nga menga kur te doje!. Turp per shtypin tone e vecanerisht per Temean qe publikon te tilla njoftime qe bienj era injorance.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8539
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8539
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X