#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Tom Doshi: Rama të mos ua japë aleatëve Ministrinë e Shëndetësisë dhe të Arsimit

tom-doshi-deputeti-ps-e1297087105451Deputeti socialist i qarkut të Shkodrës, Tom Doshi, tregon se si e majta përmbysi bastionin më të konsoliduar të së djathtës në Shqipëri, Shkodrën.

“Ne kishim marrë të gjitha masat që votat të ruheshin. Kjo ishte një nga pikat kryesore që u dha besimin të gjithë mbështetësve të PS, që vota e tyre do të numërohet ashtu siç votohet, dhe kjo bëri që ne jo vetëm në komuna, por dhe në qytet, ku unë e drejtova vetë fushatën dhe aty arrita që të identifikoj dhe të takoj çdo komisioner e vëzhgues në qytetin e Shkodrës, përveç komunave. Ishin rreth 2000 persona që unë i kontaktova personalisht dhe u kam dhënë besën e më kanë dhënë besën se ne do jemi korrektë e do të numërojmë votën e PS-së. Kjo u arrit bashkë me numëruesit, pavarësisht se janë bërë presione nga ana e PD, të cilët përfaqësoheshin nga drejtorët e administratës në Shkodër, por nuk iu dha shansi për të krijuar hapësirat apo që të manipulonin votat. Për këtë arsye, fitorja ishte shumë e madhe dhe e thellë. Edhe pse me aleatë, merita është e PS, që arriti të ruajë dhe votat e aleatëve. Është hera e parë që aleatët e PS kanë marrë votat e tyre, pasi në zgjedhjet e kaluara aleatët e PS-së i janë numëruar PS-së dhe ata të PD-së i janë numëruar PD-së. Është hera e parë që vota numërohet për çdo aleat. Kjo ka qenë ndërhyrja ime direkte te numëruesit, që të bëjnë lojë të pastër”, shprehet ai për gazetën Panorama.

Doshi shprehet se në Shkodër e kanë votuar shumë të djathtët.

“Është e vërtetë, unë jam ndër deputetët e vetëm në Parlamentin shqiptar që kam marrë një përgjegjësi personale dhe morale. Për mua nuk është e lehtë, pasi që ditën e zgjedhjeve, njerëzit, duke marrë këtë besim, kanë filluar të më telefonojnë për problemet që kanë, për fëmijët, për familjarët që kanë nevojë për ndihmë shëndetësore etj. Kam bërë dhe një marrëveshje me Kryeministrin Edi Rama, që të gjitha premtimet që unë kam bërë në fushatën elektorale, do të jenë një garanci mes meje dhe tij që t’i plotësoj ato. Nuk pretendoj asgjë për vete, unë jam misionar në politikë. Unë kërkoj që atyre njerëzve mos u dal fjale dhe dua t’u përgjigjem kërkesave të tyre në çdo nivel që kanë. Këto kërkesa janë të realizueshme, si nga ana shëndetësore, ashtu dhe problemet që kanë në zonë, si për ujin e pijshëm apo ujin për vaditje, për të cilën qeveria e re ka premtuar se do ta zgjidhë,” thotë Doshi.

Doshi megjithatë i ka disa rezerva për LSI-në, ndërsa i bën thirrje Ramës që të mos ia japë aleatëve Ministrinë e Shëndetësisë dhe atë të Arsimit.

“Faktin se si është bërë deputet aleati ynë i LSI-së nuk dua ta komentoj, por në heshtje çdo shqiptar e di se si LSI ka ardhur në këtë fitore, jo vetëm në qarkun e Shkodrës, por kudo. Megjithatë sot mandati është mandat dhe në politikë kanë rëndësi numrat. Ata i kanë marrë numrat e vetë dhe këtë s’mund ta hedhim poshtë. Unë për vete i sugjeroj kryeministrit të ardhshëm që në qarkun e Shkodrës, në administrim të ketë prioritet PS dhe jo LSI, pasi ky qark që solli përmbysjen e madhe kërkon më shumë përgjegjësi dhe përkujdesje”.

“Unë nuk kam asnjë pretendim për veten time, e kam thënë dhe gjatë fushatës, pavarësisht sulmeve që më ka bërë Sali Berisha, unë nuk dua asnjë ministri. E vetmja kërkesë ndaj Kryeministrit të ri është që të më përgjigjet për premtimet që unë kam bërë gjatë fushatës elektorale për të gjitha shtresat në nevojë për arsimin, shëndetësinë etj., që të zhdukim korrupsionin njëherë e mirë”.

45 komente në “Tom Doshi: Rama të mos ua japë aleatëve Ministrinë e Shëndetësisë dhe të Arsimit”

 1. Mafja Punisto Mafjoze says:

  Bashk me rrezimin e mitit te Sali Berishes ngrite mitin e Baronve te Kuq qe do sundojn ket vend per shum vite te ardhshme.

  1. Vlora says:

   rama ka nje pergjejsi te madhe jo vetem te rilinde shqiperine nga shkaterimi total qe i eshte bere ,,,,por edhe te mbaje nen fre “epshet” e lsi-se.

   te gjithe e dime qe do ta kete te veshtire per te mbajtur nen kontroll lsi-ne.

   1. Skypion says:

    Eshte me te vertete interesante te shohesh sesi do te qeverisin Tom Doshet e PS-se me gjakdhjeret dhe gjakprishurit e shumte qe gelojne si krimbat e plehut ne Partine Socialiste!

  2. fl says:

   baronet e kuq – term tipik i salixhinjve, muhabet shpellaresh

  3. feniks says:

   Ne se Edi Rama ua jep ALEATEVE Ministrite e Ekonomise,Te Brendeshme,Te Transportit,Te Shendetesise dhe Arsimit,atehere ai ka guxuar te SHKELE MBI GFJAKUN E SHQIPTAREVE!!!
   Sidomos SHENDETESIA E ARSIMI jane pikat KYCE TE JETES SE POPULLIT!!!
   Shendetesine gjithnje e kane paur nen SUNDIM aleatet HAJDUTE,qe kane bere cfare kane dashur me kete popull!!!
   SHENDETESIA DHE ARSIMI KANE SHKUAR NE HUMNERE!!!
   Se cfare pazaresh ke bere me aleatet,o Edi Rama,nuk e dime,por mendohu 100 here,merr mendimin e popullit e jo te vendosesh ne KULISA,se ne qe ta dhame VOTEN ME 23 QERSHOR DO TE TE NXJERRIM SYTE QE NE 23 SHTATOR!!!
   BOLL KE ARMIK BERISHEN!!!
   MOS BEJ ARMIQ EDHE NJEREZIT E TU!!!
   ILIR METEN NE QEVERI E KE PER TE VJEDHUR E JO PER TE BERE SHTET!!!
   MENDOHU EDI RAMA MIRE!!!
   DEGJOJE MIRE TOM DOSHIN DHE ERION BEACEN!!!
   NUK T’I DHAME TY VOTAT,POR PS-se,QE TE NDERTONI NJE SHTET PER SE MBARI E JO MAFIOZ!!!
   Ndarja e ministrive me PERQINDJE eshte POSHTERSIA ME E MADHE,QE MUND TE BESH!!!

 2. LINA says:

  bere gjen e duhur i nderuar z. T.Doshi per te miren e te gjithve , kush nuk mendon per Shqiperin ate fat do te ket por pa e zgjatur shume , ne kohe e duhur – asgje me shume

 3. VW says:

  Tani qe rrexoi mitin, besoj se do i dale koha te mbaroje gjimnazin!

  1. razo says:

   Nuk kishte si ta mbaronte gjimnazin Toma ne kohen e komunizmit sepse familja e tij ishte e persekutuar dhe internuar ne nje varferi ekstreme! Nuk ishte si Saliu qe fis komunistatsh te dalluar ju dha prioritet shkolla dhe e sollen ne Tirane te behej doktor.
   Kshu qe mos shkruaj per gjera qe nuk i di ti injorant i verber i Saliut.

   1. 123 says:

    TAni do beje liceun e arteve si Ed RAma me duket :p

   2. radikalisti says:

    razo,
    Perderisa nuk kishte mundesi te mbaronte gjimnazin, si ka mundesi qe na paraqitet me tre diploma? Apo pune cubash!
    Sa per permbysjen e bastionit, te gjithe e dine se si e permbysi Tom cubi. Hapi nja nga mijera thaset me para qe i ka zhvatur shqiptareve.
    Nqs do marresh mundimin te replikosh, do te lutesha te mos me quash injorant i verber i Saliut, shpellar i Saliut, bythlepires i Saliut
    e ku di une çfare shprehjes perdorni ju per ata qe nuk mendojne si ju
    “Rilinasit”. Jo per gje, por do me besh per te qeshur.

 4. anticensurë says:

  bravo dosho!!
  do të të japim një dekoratë!!ishte komplet merita tënde!!nuk kishte të bënte fare qeverisja e keqe e saliut,nuk kishte të bënte aspak përmbytja e përhershme e saj,nuk kishte të bënte arroganca e qeverisë,nuk kishte të bënte krimi i përditshëm!!
  të gjitha shkonin mirë por puna tënde e jashzakonshme,ose titanike bënë që të ndryshonte shkodra!!bile ato intervistat e tua të mënçura për dizenjatoren dhe dashnorët e saj janë për tu mbajtur në arkiv,ishin bërë me një zgjuarsi të padëgjuar ndonjëherë!!janë për tu mbajtur si egzemplarë të mënçurisë!duhen studiuar si manifeste të ndryshimit të elektoratit!!
  sa për LSInë?!
  ajo falë debil ramës mori jashtëzaokonisht shumë!!PSja dhe atë deputet plus e e mori me brekë nëpër këmbë!!si PS ju nuk keni bërë më shumë se në ’09ën!prandaj mos u mburr o tom!!
  se si do të vejë qeverisja juaj pak a shumë e dimë!!do të bëni kompromise sa do të këputeni dhe keni për të mbajtur fajin e dështimit pas 4 vitesh!prap shushunja LSI ka për të dalë e palagur!!si doli me saliun!!ju ishit mbrojtësit e saj më të mëdhenj!!
  hec mor vari teneqen!!punë muti si majtas si djathtas,LSIsë me i dhi në të!

 5. korcari says:

  O Tom

  Pse ia fut si kau peles. Kandidat per Ministrine e Shendetesise eshte Petrit Vargu gjoja i PS. Shiko cfare ka thene tek Ora news 4 vjet me pare:

  Vargu:Anëtarët e larguar të LSI,i bleu Rama

  Anëtari i Komitetit Drejtues të LSI-së,Petrit Vargu i ftuar në Ora News duke iu referuar mitingut të djeshëm të LSI-së tha se mitingu ia arriti më së miri qëllimin e yij, pasi ky miting ishte vazhdim i një standardi që LSI ka pasur që nga 15 marsi i 2008-ës, pra “Berisha Ik”. Ne patëm dallim mes mitingut me PS-në. “Për ne ishte largimi i Berishës si e keqja e këtij vendi, ndërsa PS-ja e kishe menduar mitingun si një përkujtim dhe kaq,e kishe konceptuar mitingun si një Natë të Bardhë”, thaVargu. Largimet nga radhë e LSI-së të anoncuara nga media, Vargu i cilësoi thjesht “një përdorim të këtyre mediave nga Rama. Ai tha se “Sot në fakt anëtarësia e LSI-së në Tiranë është në nivelin e anëtarësisë më të madhe që PS-ja ka pasur së bashku me aleatët.Sa i përket fushatës së LSI-së, Vargu bëri me dije se kryetari Meta ka nisur të bëjë listat. “Për ne është një garë e hapur dhe secili nga ne e di ku do të kandidojë. Anëtarët që janë në fund të listave dhe që blihen nga Rama janë ata që janë larguar nga LSI-ja”, nënvizoi Vargu. Sipas tij sondazhet e realizuara nga Zogbi nuk janë reale. “Janë truke të shëmtuara që nëpërmjet televizioneve të shëmtuara u serviren njerëzve”, tha ai. Sipas Vargut partia G99, nuk ekziston, ndaj nuk mund të mbahen raporte me kryetarin e saj. Sa i përket buxhetit të Tiranës, si anëtar i Këshillit Bashkiak,Vargu tha se faji i bllokimit të tij, është i kryuebashkiakut Edi Rama. “Ne kemi kërkuar thjesht transparencën e investimeve, ndaj është e pakuptueshme mos bërja e buxhetit”,tha ai. Petrit Vargu deklaroi se kryebashkiaku Rama duhet të bëjë edhe transparencën e buxhetit 2008. “Ne jemi gati për një mbledhje të radhës së Këshillit Bashkiak në momentin që ai bën transparent buxhetin”,shtoi anëtari i Këshillit Bashkiak.

  A e kupton qe cdo gje eshte loje.

 6. Gjin Cukeli says:

  Tome Doshi urime per fitoren dhe suksese gjithmone paci, sepse ju jeni pikerishte ata qe i duheni ati popull shume te vuajtur.Populli i Shkodres ka shume besim tek ju dhe jam i sigurte qe ju me stafin tuaj do te dini ta justifikoni kete besim te madhe qe ju ka dhene.Ecni perpara pa ju tremb syri dhe leni keta sahan-lepiresa te flasin pa lidhje….

 7. leo england says:

  Po mjaft me kriminelin shpellar qe nuk la krime pa bere. Nje litar do e kushtet hak me gjith oborr e familje.

 8. Uarda says:

  E shanin Saliun se i bente punet me klanin e tij familjar dhe ne menyre tribale. Shikoni se si ka ndermend ti zgjidhe punet Doshi, me besa bese… Kesaj i thone nga shiu ne bresher! Perballe Tom Doshit dhe Sali Berishes, padyshim do zgjidhja kete te fundit…
  Megjithate populli vendosi, te urojme qe nuk do pendohet… Ama si e veshtire duket.

 9. X Man says:

  Kur flet Toma per arsimin eshte si ti “varesh melcit ujkut ne qafe”! Po dikush duhet t’ja thote ketij bandilli qe litarin e LSI-s mos ta terheqi shume se mos i keputet.

 10. muzapopullore says:

  Absolutisht e drejte..Shkodra (qarku) meriton nje vemendje te vecante me fokus ekonomik si mirenjohje kombetare per voten kunder Zhelefinrave dhe Salhaleve. Tom Doshi propozon nje kauze-projekt ekonomik te PS ‘” pak per te gjithe” Dhe experienca e Argjentines tregon se ai ka te drejte. Respekt zoti Doshi. Nese kane tru pseudoprofesionistet e Rames (versioni B Ahmetaj apo A Lame) duhet ta arrijne ta kuptojne ku do te dalesh. Sa per LSI keto jane “iluzione te humbura” Vjedhja eshte institucioni qe ata respektojne.

 11. hajriu says:

  Pjese nga intervista e Tom (Ko)doshit:
  Ju thoni që keni arritur një sfidë që kishit si deputet për të thyer bastionin e PD në Shkodër. Mendoni se këta votues që bënë histori në këto zgjedhje, duhet të kenë një përfaqësuesin e tyre në qeverinë e ardhshme?

  Unë vij nga një familje e persekutuar, me 5 veta të pushkatuar në fisin tim. Unë për vete në kohën e Partisë së Punës nuk kam pasur as të drejtën e studimeve. Pashë që në PD u infiltruan ish- komunistë dhe ish-sigurimsa. Kisha ambiciet e mia që të futem në politikë, aderova në PS në vitin 2005, ishte një përmbysje e rezultatit në një zonë shumë të djathtë. Por faktikisht më kanë votuar njerëz të cilëve u janë pushkatuar babai apo të afërm të tjerë, që unë i kisha të fisit tim. Gjithçka ia dedikoj babait tim në mandatin e parë, arriti me mbështetjen e tij dhe të të gjithë fisit që unë të isha deputeti më i votuar në Veri, me 7400 vota, pra 1500 vota më shumë se Jozefina Topalli, që ishte nënkryetare e PD. Unë jam krenar dhe shumë i vlerësuar për këtë…………………
  Po ke nje çike cipe ti or palaço , a rrjedh gjaku i atyre pese te pushkatuarve nga enver kurva ne venat e tua or i pafytyre ?????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????? Ata pese patriote qe enver kiurva i ka pushkatuar , tani jane duke u rrotulluar ne varr nga palaçolleqet qe thua ti or gjakprishur. Me keto qe thua ,ti nuk qenke kodosh por qenke nje kokrra e kkkkkkkkuuuu………..
  O tema pse se botoni???????????????????????? Apo edhe juve ju dhemb byça?

 12. ILIRET says:

  Nuk ma kish mar mendja se edhe Jozi te kishte dashnor. Per kete paska hup PeDe ne Shkoder…

 13. nosi says:

  Se cfare do beje Toma e PS per Shkoderen do e shohim e pastaj te krahasohet me cfare ka bere PD per Shkodren. Por nje amanet kam per z.Doshi. Nese mundesh mos e lini Shkodren ne durat e gangstereve te LSI qe u jane futur ne mes si shushunja, ashtu si ne gjithe Shqiperine. Kujdes!
  Kurse per Temen, ju lutem mos filloni te beheni si gazeta 55. Mendoj se duhet t’i kontrollini komentet e mos lejoni fyerje se perndryshe mund te ndizni zjarre te keqia ne Shkoder e kudo.

 14. kapo says:

  ketu do jemi ky njeri mbas kater vietsh kalon me lulin, mbajeni mend sot do me quani budalla po koha do ta tregoje

 15. sherifi says:

  hajriu
  une nuk e njoh as tom (ko)doshin as nje deputet te shkodres,por problemi eshte se si te shtensionohet situata dhe jo te tensionohet,nuk mbarohen njerezit qe duhen share dhe levduar,ketu ndodhin cudira,por per mendimin tim dhe te shume te tjereve ceshtja po mer per mbare,dhe do zoti stabilizohet njehere ky vend,se nje pjese qe kane lindur ne vitet 1990 po u iken jeta ne tranzicion,sikur ky tranzicioni shkoka 100 vjete.

  1. doda says:

   kerkoja idhullit tat salis ti mor lum zotnia e xhozit qe ti e ke per zemer se jan ato qe po te majn ne tranzicion qe tash 20 vjet.

 16. malsori says:

  te lumte more tom doshi per at qe bere por mos u sjell si zhelefina tregoju se je malsor e kalu malsorit

 17. shkodra. de says:

  aman kur flet edhe tom doshi, nji injorant qe e futi fatos nano ne parti socialiste dhe ky si mashtrues i kategorise te nalte lshoi rraje aty duke ba presione dhe duke e paraqite shkodren si nje xhungel. Dhe e dini si e realizonte ky i pacipe kete gja?! jua them une. Mblidhte 10-15 legena me pagese, kontigjent i krimit ordiner si behar bajri, ardian kiri, gjin ndreu(heroi)etj dhe i bente presion drejtueseve te larte te ps sa here vinin ne shkoder si psh gjuajtja e blendi klosit me veze(autor ardian kiri) etj, pastaj pasi ndizte konfliktin, ne nje moment nderhynte gjoja ky vete si trim i madh dhe situata zgjidhej, muhabete kacolash qe bota i ka kalu qe ne shekullin e 18. Ky kokerr injoranti jo vetem qe ska bere asnje te mire ne fushate, pervec se shtriqej cdo dite te coloseu dhe u tregonte njerzve se sa lek ka, por i shkaterroi fare imazhin e socialisteve ne Shkoder dhe vetem per faj te tom doshit, ktij kokerr injorantit, ne shkoder nuk pat efekt as vendosja e figurave me vlere si moza hafizi apo namik kopliku, te cilet rezultuan teper te paafte per t’i bere balle injorantit doshi, ndaj ps ne shkoder coi shume pak ne krahasim me lsi dhe vetem fytyra e spanuar e tom doshit duhet te mbahet larg se nese rama do te beje shtet, shembullin duhet te fillojenga vetja.

  1. qwe says:

   Nuk te degjon Rama… E ka gritur fort zerin e altoparlantit te vet.

 18. ke te drejte zoti dosh-kodoshi, se profarmen ne tirane e privatizove me ndihmen e ilir metes,nga nje fshatar i rendomte i trasheguar je bere miliarder,te pakten hap disa fondacione per ti sherbyer bashkefshatareve te zones tuaj

 19. luani says:

  Un jam shkodran vete dhe vete skam votu ma berishen ksaj rradhe, por sa her mdelte ky baglosh para syve duke sha e fye kudershtaret politik, me krijonte nje neveri te papame, vec kam shum besim te Edi Rama dhe me miqte e diskutonim voten sa here vec per faj te ktij mafiozi te ndyte qe egjithe Shqipria e din si i ka ba leket. Vecs jena te bindun qe Edi Rama kyt personazh tesh po e zhduk nga skena politike, se me kyt ftyre as ne fshat e as ne qytet sfiton gja

 20. saimir says:

  ca e jepni kete horr, turp per ne socialistet. ky duhet te ishte ne burg. Rama do ia tregoje qejfin shpejt

 21. qwe says:

  Do te kete ne Shkoder ndonje qe nuk ta ka dhene besen… me ata si do tia besh ?

 22. a e dini se says:

  tom doshi eshte nje injorant qe na jepka ide sot, nderkohe qe ne e kemi degjuar vetem te derdellise nja 2 a tri here fyerje banale ne parlament e asgje me shume, po tani ky injorant cfare kerkon???!!!! Te flase ky per politiken e madhe eshte si te flase “qyri” per politiken e jashtme.

 23. Davini says:

  Ju qe flisni ne emer te shkodres,,, z. Tom Doshi do jete emblema e pashuar e Veriut… Veriu ka nxjerre burra qe e kane cuar vendin perpara dhe jo lapera si puna juaj qe e keni mesuar te shkruani nga kompjuteri ne qendra interneti dhe tani beni komente ndaj nje burri te nderum. Por ju nuk jeni mesuar me burra, por me burracake dhe me spiuna qe vrapojne pas pushtetit, duke harrua çdo aspekt njerezor, moral dhe perkatesie.!!!

 24. a e dini se says:

  une jam nji i persekutuem, gjysh tpushkatuem e me babe e axhe ne burg e vete le e rrite ne internim, as un nuk kam shkolle t’nalte, por me fol e me u sjelle si njeri di . S’kam votue pd, por te jete i bindun tom doshi qe po te ishte vetem per te s’do ta kisha dhane voten kurre majtas. prandaj Edi Rama ta kete parasysh vete dhe te mos nigjojne denglat e doshave me shoke se per ta nuk cohena as ne kambe, por te shohin drejte dhe te vazhdojne rrugen e nisun se doshat me tjere vec per pazare e kane mendjen

 25. al says:

  Te lumte tom bashk me paulinin qe i dhate frymarrje shkodres. sa per shkollen shkoni, dhe i kontrolloni deftesen. rezultati flet vete, toma ke nJi te mire qe nuk nin shume nga llapaqenet. se cfar do boj toma me ramen per shkodren ja leme te ardhmes. nji gja do ju them vec qe shkodra nuk do kthehet ne venecia ma. dhe dyta resurset e saja si rrethi me pasurite me te medha ne shqiperi, do shfrytezohen per punesimin e njerezve.SHUME DEPUTET KANE DHE DOKTORATURA DHE NUK I NIHET ZANI KUVEND KURSE TOMA SI NJE NJERI POPULLOR I NDIHMON TAN MALESORET E VET SA MUNDESI KA. SA PER KRIMINEL QE THOJNE DISA ,AI ESHTE I PASTER ME DREJTESINE ,KUSH KA FAKTE TE SHKOJE E TI DENONCOJ.

  1. qazimi says:

   te kishte ken paulini ne shkoder e toma ne malsi ndoshta do i kisha ba like komentit tend, po e kundra ban me fol te madh dhe te vogel, se spo du me hi ne detaje se tana ato te mira qe the per tomen bin ne kundershtim me tan qytetaret e shkodres. me sa duket nuk e njifke tomen.

 26. eugen says:

  o Luan ke te drejte, ne 2005 tom doshin e futi ne gar fatos nano, aso kohe nuk e njifte kurrkush. Ne fshatin trush ia dhanen voten me leke vetem pak veta se tjert e njifshin mir se aty ka le e jetu dhe as socialistat se votunen, edhe qe baben e ka pase spiun dhe aspak te persekutum. por tjera kund edhe ia dhanen se nuk e dishin kurr te ishte ky rrot injorantit. Sot ta provojn te dalin tom doshi ne magjoritar hup, as me lek nuk ia japin njerzit voten edhe me negjo shabanin po konkurroi. Askurrkush ne fshat te vet nuk do me e pa me sy dhe e dime se heret a vone edi rama tesh po eliminon komplet. ca i duhet ky tip qe vec e turpnon

 27. viola says:

  al mos ia fut kot, paulini ne malsi te madhe e coi rezultatin nga 31% ne 2009 per ps ne 39 ne 2013, ndersa pd ra nen ps, pra e nxorri socialisten fituese , kurse tom doshi i hupi gjitha zonat qe mbulote vet. tom doshi i vjen te gishti i kambes paulinit po mos te isht per 13000 votat e lsi plus votat e paulinit ne malsi ps do kishte hup edhe deputetin e katert, shif pak te dhenat e kqz. Pranadaj tom doshi asht nje kosto e rende per partine socialiste ne shkoder sa m shpejt te eleminohet aq me mire do te jete per te majten ne te ardhmen

 28. Davini says:

  Viola,,, ku e ke mbaruar filloren?

 29. viola says:

  ku e ka mbaru zef cuni hahah

 30. viola says:

  ose ku ka mbaru klasen e katert gjovo veshuku haaaaaaaaah

 31. bilali says:

  tom doshi me Shkodren jane shum po shum lerg… gabim shum i madh per ate qe e mbeshtet ne shkoder dhe kudo tjeter

 32. goga says:

  qa tom doshit ma ne shkoder e njofin vec per mafioz

 33. titi says:

  Injorance emadhe. jam kenaq tuj lexu,edhe toma ka mesu me dhane interviste.Tom doshi i ka ba nji dam te madh partise socjaliste,pasi po te mos ishte toma,ps do te merte edhe 10 mije vota me teper. Njerezit,ndonese te zhgenjym nga pd,nuk shkunen me votu ps sepse u irritunen nga daljet e tom doshit,nga estrada qe ofronte ky njeri ne televizion. komuna e toms,berdica ka votu 22% per ps. ps ne shkoder ka marre ata deputeteqe ka pase 4,dhe njata vota qe ka pase. LSI qe nje surprize,dhe ky zotnia nuk dashka me i dhane asnji ministri. Shko more tom se nuk asht ka te pyt kush. A,me kene per paulin sterken ai ka ba surprize tuj i rrit ndjeshem votat ne malesi te madhe dhe duke e nxjerre fituese ps . Po ai nuk flet,nuk mburret,i bani malsoret per vedi,e kreu detyren dhe nuk rrin e ban “a doni ma per Belulin”. Po injoranca nuk ka brire,thot populli. Toma ka hall me punesu njerzit e tij ne arsim e shendetesi,edhe me nxjerr shpenzimet e fushates disi.

 34. Davini says:

  Titi, edhe ti na e shtove nje konkluzion per tu shkrire se qeshuri… Por nuk keni faj kur nuk dini gje!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34798
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34798
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24815
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24815
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X