mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Pallati i Lul Bashës në Vlorë, në shënjestrën e fadromës socialiste

vloraKa pasur një shqetësim të gjerë në rrjetet sociale nëse fshesa e socialistëve për ndërtimet pa leje do të kapë edhe pallatin monstruoz që ka ngritur në det vjehrri i kryebashkiakut të Tiranës, Lulzim Basha.

Por siç raporton e përditshmja Shqiptarja.com, duket se në shënjestër të fadromës socialiste do jetë edhe pallati i Bashës.

Pallati ka një leje të miratuar nga Bashkia e Vlorës, por do të shihen të gjitha procedurat, për të parë nëse ka shkelje apo mangësi.

Pallati ka qenë në qendër jo vetëm të medias, që kur Tema denoncoi këtë skandal, por edhe në vëmendje të ambientalistëve, që kanë protestuar disa herë./ep

45 komente në “Pallati i Lul Bashës në Vlorë, në shënjestrën e fadromës socialiste”

 1. patjeter qe ka shkelje kur nje pallat ndertohet mbi bregun dhe ujin e detit .

  1. aqifi says:

   Pallati i Lulit eshte gjynah te prishet. Aq me teper ne se Shpetim mafiozi i komitetit te shpetimit te Zan Caushit ka marre “pjesen” nga ortakeria me Lulken dhe kunatin e Lulkes…

   1. Vlora says:

    prishjet ne vlore duhet te nisin pikerisht nga palllati i lulit.

    ku e gjeti guximin lul mafishja te vije nga tirana dhe te zeri pikerisht buzen e detit me ate lloj betoni???????????????!!!!!

    edhe shpetim gjika duhet te flasi cfar e detyroi te jepte leje ndertimi pikerisht ne breg te detit.

    deti duhet tu kthehet vlonjateve dhe gjithe turisteve qe vine per te pushuar dhe te kthehet ne fitim per lulin.

    1. mirel says:

     Si mendon ti cfare e detyroi Shpetimin per ti dhene lejen, vetem pislleku, ja cfare, parate dhe interest.
     Sa per vlonjatet, detin jua ka marre me kohe Shpetimi dhe pusht-etaret.

     1. Vlora says:

      ate cfar e detyroi duhet ta thote shpetimi.

      por ato pallate brenda ne det, duhet te shemben sa me pare.

      rama-shpetimi duhet te tregojne se nuk do te vazhdojne krimin e berishes,,,qe ca ti lene dhe ca ti prishin.

      duhet te filloje te funksionije shteti ligjor dhe jo te vazhdoje ligji i xhungles.

  2. feniks says:

   Te prishet PALLATI I LUL DOMATES,qe ta marre vesh se edhe MBIKALIMI I ZOGUT TE ZI,qe ishte bere me PARET E POPULLIT E PRISHI DUKE HEDHUR NE ERE 2 MILION EURO!!!

  3. WTF says:

   Po prishin disa kacolle qe me vone te ndertojne vete, loje e vjeter.

 2. jovan says:

  cja fusin kot kta te medjas pallati lulit ne vlor..ku ku lek luli te bej pallate..

 3. nanua says:

  Edi Rama, po nuk prishi ate pallat ato kioskat e tjera kot qe i prish.
  Jane 5 me hic para gjithe asaj mostre ne mes te detit.

 4. plaku says:

  Une nuk kam qene kurre dakord me gjerat qe ben kukulla e Sales. Nga ana tjeter ne se ndertimi i pallatit eshte miratuar nga Bashkia e Vlores atehere mendoj se, nuk ka nevoje te behet bla bla bla ne media. Ky pallat nuk duhet te prishet se, keshtu i bie qe pallatet do te behen keto kater vite me lejen e Bashkise se Vlores duhet te prishen pas kater vitesh ne se fiton PD-ja.
  Kesaj i thone Ballkan hesapi. Ne vend qe te prishet pallati duhet te shifet dokumentacjoni dhe ne se ka patur korupsion, pergjegjesit te dergohen ne gjyq dhe VETEM gjykata dhe jo MEDIAT te denojne pergjegjesit dhe te vendosin se cfare do behet me pallatin.

  1. shpatar says:

   Plaku.Ka shume gjera qe jane bere sipas festeve te drejtuesve partiak. Kemi nje shemtire qe brezat do ti quajne marrezi.
   Ketu nuk diskutohet ka leje apo jo,kush ka fituar apo duhet ta paguajne.Jane para te hedhura dhe nuk duhen prishur .Koncepte jo progresiste .Dihet qe ligjet jane hartuar qe te ndodhin keshtu.Keshtu vetem hajdutet fshehin gjurmet.
   Ti mendon se ato jane para te pastra ?.Jane te perlyera me gjakun e shqiptarrit qe eshte turp te qendrojne ne kembe e te ligjerohen.Po su shkaterruan ne perligjim perdhosjen e popullit nga vete ata qe komandojne .
   Atje ku ka ndertuar Luli as nje idjot urban nuk mund te firmosi.Eshte nje ndertim per te hedhur djersen e popullit ne det.Ndertime te tilla nuk shikon ne asnje cep te golbit.Ka te ndertuara ne zona qe jane jo te populluara qe mbahen per teknikat te shalles se larta e mbahen si mencuri.Une jam te prishen.Humbet personi parat e pista dhe fiton populli hapsirat e tije per nje ambjent ne komod.
   Jo vetem ajo e Lulit por dhe shume te tjera qe i kane zene frymen vijes bregdetare.Kane perfituar shume ata qe duke i ngritur dy gjishta Saliut kane zaptuar vijen bregdetare.Pa ndeshkim ky popull do mbetet ne Evrope si nje relike majmunesh qe nuk ndryshojne brendesine civile.

  2. leon says:

   Te prishet PALLATI I MAFIES ne se edhe BASHKIA ka shkelur rregullat!!!

  3. anticensurë says:

   në princip jam dakord me ty plako!
   por si e thua dhe vetë ballkan hesap!!
   ne kërkojmë invesitme nga të huajt dhe japim garanci 4 vjeçare!lapim leje ndërtimi me garanci 4 vjeçare!!bëjmë ligje me garanci 4 vjeçare!bile bëjmë kushtetutë 4 vjeçare!!
   si mund të hecim ne përpara??si e ka dhënë lejen bashkia është punë që duhet parë!!ka korrupsion?duhet hetuar!!janë shkelur ligjet për interes privat nga lejëdhënësit!duhet hetuar!janë shkelur ligjet për interes të përgjithshëm!duhet hetuar!ka pasur presione politike për këtë leje?duhet hetuar!
   në fund duhen dënuar ata që kan faj!!
   pa një zbatim të ligjit nuk mund të kemi shtet!me ligje 4 vjeçare nuk mund të bëjmë shtet,nuk mund të nxisim investime!përveç kioskave dhe qebaptoreve!!ato e nxjerrin fitimin për 4 vjet!!

   1. plaku says:

    anticensure,
    Jam ploteisht dakord me ato qe shkruan.
    Pershendetje.

 5. Dorina says:

  Aty do duket se sa seriozisht e kane socialistet vendosjen e rregullit. Ai pallat eshte turpi i asaj qeverie

 6. myzeqari says:

  Jo vetem pallatin po dhe Lulin prej zverku dhe ne det te hidhet, tek bovat ta mbaje frymen ai legen.

 7. titi says:

  po prishi pallatin duhet te coje ne burg edhe personin apo personat qe kane dhene lejen e ndertimit

 8. atila says:

  Ku i gjeti parate Lulja per pallat? Po su fut rruspa aty ku ndertimet jane bere me korrupsion e autoret te vihen para drejtesise derisa te kthjne c’do qindarke te vjedhur Rilindjen do e mare lumi. Pa lufte te pameshireshme ndaj korrupsionit dhe abzimit harrojeni shtetin ligjor dhe Bashkonim Evropian. 1 milion qytetare i dhane te gjithe fuqite shumices se majte per te ndertuar shtet te drejte dhe te integruar ne Evrope. Kjo vot mbarepopullore duhet justifikuar me c’do kusht.

  1. gjethi says:

   Atila ato para Luli i ka bere me shume sakrifica. Ai ka qene dylber i Barend Cohen, nje mjek cifut nga Holanda shume i pasur. Ky Barendi vdiq dhe ia la gjithe parate Lulit. Pra parate e pallatit nuk jane fituar me korrupsion, por me sakrificat e prapaqnices se Lulit. Shkurt pazari kemi te bejme me para te fituara me djerse. Ju komunistet nuk keni te drejte te fusni hunded te vegla e punes, me ane te se ciles Luli i bashkise kabere pasuri. Komuniste duhet ta kuptoni, qe vetem me Lulin me pervoje hollandeze ne krye te opozites Shqiperia kashansin e madh te pranohet ne EWvrope.

 9. dada says:

  Palalt ne paj i Lulzim bashes?

 10. Vizioner says:

  FADROMEN, pa meshire!

  Pa meshire te gjitheve qe kane zaptuar Bregdetin, qofshin Politikane si dhe njerez te thjeshte.

  Shqiperia do RILINDE, te korruptuarit te denohen me maximumin =njesoj si vrasesit!

  Fadromen ndertesave te paligjshme si dhe atyre “te ligjshme” nepermjet korrupsionit!

  Shqiperia do te Rilinde!
  Edi Rama, mos u frikeso nga kercenimet e mundshme qe (mund) do te keshe nga Kriminelet; Sali, Lul etj.
  Fshesen te gjitheve te paafteve!

 11. xha jaho says:

  pallati duhet te prishet, sepse cenon ambientin, detin dhe shijet e publikut. po te kete leje, t’i jepen leket. ose t’i mbahen nga ato qe ka vjedhur me tenderat e rrugeve …

 12. hugo says:

  pallati ilulite ne sheshe se jane lekete e durres kukes

 13. Urbanisti says:

  Po njerezit qe kane blere apartamente me lek djerse si do ja bejne nqs prishet pallati? Se mesa di une eshte 1500euro/m2 dhe jane goxha lek per cdo njeri qe ka blere aty.
  Do kete show po u prish!!!

 14. ana says:

  Edi Rama bashke me shoke ne vend qe te merren me keto pallate qe nuk besdisin asken te kthej koken nga Tirana kur nderkohe qe ishte 8 vjet kryetar bashke e betonizoi Tiranen e nuk la cep pa ngritur pallate me ato leje qe jepte e leket qe fuste neper xhepa apo edhe pallati shume i perfolur qe ndertoi bashkshortja e tij. Te ndodh ndonje zjarr nuk ka rruge ku te kaloj ambulanca e zjarrfiksja ne Tirane e vete nderton mbikalime neper zona te banuara kur gjithe bota i ka neper autostrada. O ju “Rilindas” hapni syte e shihni ke keni vene ne krye. Pstaj ku e gjen te drejten ai te shembe pallate pa u bere akoma kryeminister e pa formuar kabinetin e vet. Vaj medet Shqiperi ne duart e kujt ke rene.

 15. vlonjati says:

  objektet qe ne Vlore duhen prishur urgjent jane;
  1-pallati i bashes,,per arsye estetike, abuzim ambiental, klithem mafioze, dhe shembull totalisht mafioz, abuzim ne edilicie te rivieres.

  2- ish hotel aulona qe sot eshte nej 7 katesh ne skele,,urgjentisht prishje qe te marri fryme bregdeti, stil mafioz i ndertimit

  3- pallati me shirita portokalli afer hotel internacional, shemti e arkitektures, brutalitet.

  4- afer bashkise ne vlore eshte nje pallat 9 katesh i frikshem,,shemti dhe ne propocione me bashkine,,turp

  5- tek ish shtepia e beut nje ndertim qe po behet me harqe,,duhet hedhur ne toke

  6- saint tropez duhet te leroje vendin shetitores, ndertuar mire dhe ne menyre serioze por duhet spostuar, ti lejohet leja per te rindertuar me nej arkitekt dhe jo me mendjen e tyre

  7- shtesat e kateve te fundit ne bregdet,,te prishen pa shuem dhemshuri,,pastrim

  8- ne rrugen e centrales eshte nej palalt 11 katesh jashte cdo llogjike,,te behet me nje kat dhe te prishen 10 kate,,ose te prishen nente e gjysem

  9- bar ristoran xhezu kristo te behet lulishte

  10- karburantet ne riviere dhe ne shetitore te eleminohen urgjentish, JO karburante en zona te banuara

  11- pallatet qe jane bere tek ish kopeshti ne ujin e ftohte dhe ne dishezen e sih shkolles tregtare,,ne toke te gjithe dhe ne vend te tyre te mbillen portokalle, qiparisa, ullinj, dhe peme te dnryshme me karakter mesdhetar

  12 tek ish moli i naftes te gjitha hotelet qe kane shkaterruar natyren,,ne toke dhe pastrim total, edhe tek ish vila koculi pastri, edhe tek zonat e vilave
  ndersa rruges per jonufer dhe orikum duhet te punohet forte se hotelet po bejne dhe mole private

  kaq per kete jave,,pastaj kemi shume pune dhe me lagjet
  prishje do te thote rrespekt per natyren, per zhvillimin, per turizmin dhe per te ardhmen

 16. art says:

  Ai pallat monster duhet te prishet me cdo kosto. Nese eshte dhene leja nga bashkia e Vlores apo kushdo tjeter te ndeshkohet kush e ka dhene kete leje, qofte edhe kryetari i kesaj bashkie. Po nuk godite “me te fortet” korrupsioni e mafia ndertimore do te vazhdojne ta shkaterroje kete vend. Nese nuk prishet nuk mund te presim asgje te mire nga kushdo qe po vjen ne pushtet. Nje nga parimet e demokracise eshte se “kushdo eshte i barabarte perball ligjit” kjo vlen si per ate qe kane ndertuar ashtu edhe per ata qe kane dhene lejet.

 17. lot says:

  Te Uji i Ftohet duhet ndertuar edhe nje tunel tjeter,ose te flaket ne det ajo dhemballe e kalbur megjithe cibanet qe ka persiper e te mari rruga ajer e drite.Gjithashtu te shpohet Karaburuni per lehtesira udhetimi,transporti,turizmi e komunikimi me Bregun,Saranden e me thelle.Qafa lart le te ngelet per sorkadhet.

 18. Qytetari says:

  Po po te verifikohen urgjentisht dheniet e lejeve per te gjitha ndertimet gjate bregdetit e sigurisht qe duhet te prishen dhe ato qe jane me leje te rregullta por qe jane buze detit. Edi Rama mos te harroje qe Qeveria e Saliut hodhi ne plera miliona leke nga taksat e Popullit me prishjen e mbikalimit tek Zogu Zi etj,si dhe te mos harroje se cfare fushate denigruese mori kjo qeveri me ndertimin e pallatit te xhaxhait te Lindes brenda pronave te tyre dhe duke u bere hesapet se nga i gjeten leket per te ndertuar pallatin. Po keta qe as pronen e tyre se kane bregdetin por dhe nga i nxorren keto para qe ndertuan keto?

 19. bler says:

  Ka mundesi te kthehet Sazani ne nje ishull turistik?Aty kam pare forca te Guardia di Finanza te cilat nuk mund te justifikojne bllokimin e ishullit per te ndaluar skafistet shqiptare per te trafikuar ne Italine mafioze.Shqiptaret duhet te gezojne lirine e detit te tyre,duhet gjalleruar deti,te shumohen varkat,skafet,peshkarexhat,te krijohen parqe e parkinge me mjete te tilla si kudo ne bote.

 20. Robert says:

  pallatet dhe hotelet nuk prishen, prishen vetem kioskat…si gjithmone…atyre qe nuk kane te paguajne u prishen ndertesat…keshtu ka qene deri tani, shpresoj te ndryshoje, por nuk e besoj. jane gjera teper te bukura per tu besuar

 21. qytetari vlore says:

  kryebashkiaku i vlores i pari ne burg.ti sekuestrohen pasurite llogarite bankare jashte shtetit bizneset e padukshme ne emra miqsh e te afermish.
  i ka bere te gjitha ne kuriz te nje qyteti qe ky plere e prishi e betonoi e shiti. shikoni sheshin e flamurit sa e ka zvogeluar ngushtuar duke shitur nje tv ordiner qe i Serviliset tere diten dhe ndertusave zullumqar
  SHIKO EDI RAMA PO DO TE MBASH LLAFIN FILLO NGA KY PLERE. sa per mua te them vetem nje llafe o shpetim gjika.
  SIC SHKULE PELIKANIN E TRE RRACAVE TE SHKULSHIN VARRIN PLERE.

  1. Saliu Kaputt ! says:

   hahahahahhahahahaaaa, me pelikanin e treracave e dhe te forte
   Hahahahahahahahahaha

  2. ariani says:

   Hallall qytetar se na mbyti llumi.Lulishtja e ‘Tre racave’ me e madhja ne Vlore me mbi 8000 m2 u shkaterua.Barbaria me e madhe urbane e ndodhur ne Vlore.Masaker e tille nuk ndodhi ne 91-92′ 97′[aty filloi prishja] por barbaria filloi sot ne 2013.Ne rast se EDI Rama do te jete mashtrusi me i madh.

 22. Gora says:

  Po zbehet merak luli per 1 copez pallat.

 23. mirel says:

  Po po, do nisin te shqyrtojne procedurat njehere nese ka mangesi.
  Ai pallat atje jaben muuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu, qe eshte komplet flagrant, keta flasin per procedura.
  Nuk lane me pellembe toke pa zhvatur buze detit.
  U bene vlonjatet si turista per te vajtur ne plazh.

 24. Roberta says:

  HI SYVE, I thone me fjale popullore

  Nga titulli mendova se I kishin vene eskavatorin atij perbindshit posht ”Kampit te Punetoreve” por nga artikulli kuptova se peshku eshte ne det dhe tigani ne zjarr. Si gjithmon, kerkojne te duken sikur dicka po bejne por nje vryme ne uje po bejne… ehhhh

  Leja e ndertimit e firmosur nga Bashkia e Vlores… duket haptasi se per Shqiperine behen ”copa” si te majtet dhe te djathtet…
  Vaj vatani e mjere mileti

 25. ikandeja says:

  Ky pallat eshte hala ne sy e vlonjateve dhe simboli i arrogances mbi sundimin e ligjit dhe qytetarise. Besoj se prishja e ketij pallati do te jete prova me e mire per rivendosjen e ligjit.

 26. nastradini says:

  PRISHJA E NDERTIMEVE PA LEJE NUK DUHET TE BEHET PRIORITET I EDI RAMES.

  Edi Rama ka ne radhe te pare nje detyre madhore dhe mjaft imediate kur te marre zyrtarisht pushtetin dhe ajo eshte: T’U RIKTHEJE SHQYPTAREVE DREJTESINE E MUNGUAR DHE TE FILLOJE TE NDERTOJE SHTETIN E TE DREJTES. Kjo detyre primare mund te realizohet vetem duke NDESHKUAR pushtetaret qe kane vrare njerez, qe kane vjedhur fonde publike dhe prona private dhe qe kane mashtruar me pushtetin e tyre me nje proces te hapur gjyqesor. Pa NDESHKIM nuk ka DREJTESI dhe shtet DEMOKRATIK. Po nuk NDESHKOI Sali Berishen dhe pushtetin vrastar dhe kusar te tij Edi Rama do t’i jape sinjale negative Botes se ka ndermend te vazhdoje rrugen e krimit dhe korrupsionit me nje demagogji te re. Po organizoi nje proces te hapur dhe te drejte kunder Saliut dhe bandes se tij vrastare dhe kusare kjo do te coje sinjale pozitive ne BE dhe SHBA qe gjerat ne Shqypni jane duke ndryshuar dhe do te pershendetet nga Bota sic bene me qeverine e Kroacise dhe vendeve te tjera te rajonit. Kjo nuk do te jete nje detyre e lehte me Bujar Nishanin si nje LOLO e Saliut ne Presidence, as me Adriatik Llallen si nje DORDOLEC i Saliut ne Prokurori, por edhe me SHUSHUNJEN Ilir Meta ne bashkeqeverisje, por nastradini mendon se Edi Rama ka inteligjencen dhe vullnetin e duhur per t’i perballuar veshtiresite aktuale per ta futur vendin tone ne shinat e Demokracise Perendimore, ashtu sic deshen ta benin intelektualet shqyptare te likuiduar nga Enver Hoxha ne vitin 1946.
  Pasi te kete perfunduar kete faze emergjente dhe imediate, Edi Rama duhet t’i futet stabilizimit te financave, sepse Saliu do t’i lere ne dere nje toke te djegur dhe nje buxhet si GROPA E ZEZE ne Univers. Fillimisht duhet te mbledhe rreth vetes keshilltare dhe specialiste te mirefillte te ekonomise dhe financave me shkolle perendimore dhe jo dallkauke te Kohes se Qepes, te cilet e bene LOLO gjate fushates elektorale. Kjo do te thote se rigorozisht duhet te kontrolloje mbledhjen e tatimeve dhe taksave ligjore nga firmat dhe individet pa asnje dallim duke hequr preferencat dhe gjobat e paligjshme te sistemit te korruptuar te qeverisjes se Sali Berishes. Asnje ZERIM apo NDRYSHIM te sistemit fiskal, sepse kjo do te bente carap edhe ate ekonomi shqyptare qe po ecen me breke neper kembe dhe do te riste informalitetin ne permasa te pakontrollueshme. Edi Rama duhet t’u beje thirrje shqyptareve se ne keto momente decizive per fatin e Vatanit, te gjithe duhet te shtregojne rrypin dhe te paguajne taksat dhe tatimet ne shtet pa dallim: TVSH, tatimin mbi te ardhurat nga paga apo nga biznesi, tatimin mbi pasurine etj sepse vetem keshtu mund te ribehet shteti dhe te stabilizohen financat. Rasti i Greqise dhe i Qipros ka vertetuar me se miri qe ai LIDER kur nuk arrin ta binde popullin per kete gje detyrohet me vone t’i ribeje me kushte akoma me tragjike. Prandaj eshte koha qe shqyptaret te demonstrojne para Botes maturi e mencuri sic e treguan njehere me 23 qershor. Edi Rama po arrije te stabilizoje financat dhe te disiplinoje sistemin fiskal ne mbledhjen e te ardhurave o te mirpritet nga FMN-ja dhe Banka Boterore, pse jo nga Institucione te tjera financiale per nje kredi shpetimtare 1 ose 2 miliard USD qe do t’i duhen urgjentisht per te mbyllur brimat ne buxhetin qe do t’i leje Saliu. Me pas mund te kerkoje edhe kredi te buta afategjate per zhvillimin ekonomik. Per kete i duhet nje ekip i afte dhe kjo eshte detyra e tij si LIDER.
  Ndertimet pa leje me mire le t’ja leje Florianit te Saliut se do ta beje me shume zell per te demonstruar besnikeri, por detyrimisht ne krye te Urbanistes Qendrore duhet te caktoje nje Kryespecialist besnik, te ndershem me page te larte dhe t’u heqe te drejten kryetareve te korruptuar te bashkive te qyteteve dhe komunave te drejten per barbarine urbanistike dhe betonizmit te Atdheut.

  1. anticensurë says:

   nastro
   pa vazhduar më tutje leximin:
   “Edi Rama ka ne radhe te pare nje detyre madhore dhe mjaft imediate kur te marre zyrtarisht pushtetin dhe ajo eshte: T’U RIKTHEJE SHQYPTAREVE DREJTESINE E MUNGUAR DHE TE FILLOJE TE NDERTOJE SHTETIN E TE DREJTES”
   unë po të jap përgjigje thënjen e majkos në bilisht:
   ““Tani të gjithë bëni gati plaçkat dhe mendoni për një biznes të ri në tregun e lirë të punës për të vazhduar jetën si qytetarë të lirë dhe të ndershëm të Shqipërisë.”
   me të vërtet pret vendosje drejtësie??
   unë mendoj se do të ndodhë:
   “Spartakus, a do të vjedhim edhe ne si demokratët?”

  2. shkodra loce says:

   Bravo Nastradini!Dergoi nje kopje edhe Edit se qenke fshatar i mesuar dhe mund te beje Minister te Financave.Po i thuaj qe me perpara se te kerkoje hua ,te derdhe ne buxhetin e shtetit te tere ato 20% nga lejet e ndertimit te dhena per betonizimin e Tiranes .

 27. doleci says:

  Ne se nuk zene posht ata qe kane hedhur firmat s’ka pse te prishen sepse keta do hedhin firma per ne vende te tjera.

 28. shqiptar i ndershëm says:

  Leja e Ndertimit absurde nga Bashkia e Majte e Vlores per Pallatin e Vjehrrit te Lulzim Bashes brenda ne det, eshte nje tregues me shume se korrupsioni politik shqiptar eshte i paskrupullt, dhe madje ne shume raste eshte fryt i bashkepunimit dual te djathte & te majte.

  Qeverite e Djathta dhe te Majta gjate 23 vjeteve kane lejuar klanet e tyre te zaptojne dhe te ndertojne ne tokat dhe trojet me te mira te Shqiperise.
  Bashkite e Majta dhe te Djathta gjate 23 vjeteve kane lejuar klanet e tyre te zaptojne, te ndertojne, dhe gjithashtu ti regjistrojne e ligjesojne ndertimet dhe objektet.

  Eshte fakt, Eshte realitet se :
  Gjate 23 vjeteve vetem nje pjese shume e vogel e popullit shqiptar nuk ka bere vjedhje, nuk ka bere zaptime, nuk ka bere ndertime te paligjshme.

  Pushtetaret e Pushtetit Qendror dhe Vendor e kane lejuar kete gje, sepse ne kete menyre nepermjet anarkise totale mbulojne edhe zaptimet dhe paligjshmerite e tyre te permasave te medha.

  Absurditeti i “demokracise” PD & PS & LSI ka arritur deri aty sa te shpiken edhe fjale te reja ne gjuhen shqipe “Informalitet” dhe “Legalizim i Informalitetit”.
  INFORMALITETI per cilindo me dhe pa pushtet nuk eshte gje tjeter veçse zaptim, vjedhje, korrupsion, paligjshmeri dhe duhet denuar sipas ligjit.

  PD & PS & LSI lejuan dhe lejojne “informalitetin” masiv sepse pas fenomenit te anarkise totale shpikin ligjin e legalizimeve te ndertimeve “informale”, duke formalizuar keshtu zaptimet, vjedhjet, korrupsionin e tyre te madh politik.

  PD & PS & LSI lejuan dhe lejojne “informalitetin” per te marre sa me shume Vota ne Zgjedhje nga mijera e mijera fshatar e qytetar shqiptar “te djathte” dhe “te majte” me dhe pa pushtet qe kane zaptuar, vjedhur, dhe ndertuar ne menyre te paligjshme.

  PARULLAT E RILINDJES SHQIPTARE :
  -DUKE BASHKEPUNUAR ME ILIR METEN,
  -DUKE BASHKEPUNUAR ME SHPETIM GJIKEN,
  -DUKE BASHKEPUNUAR ME VASIL BOLLANON,
  JANE PARULLA TE SHARLATANIZMIT POLITIK.

 29. ARKITEKT says:

  mos e kerkoni te shpetim gjika, por te KRT qe sundohej nga PD ne vlore ndekrohe qe Luli ishte Minster i Brendshem dhe anetar i KRTRSH. bashkia vlore tentoi ta pengonte, por Luli kishte Ministrine dhe Kollozin…

 30. pa emer says:

  Imoraliteti i fashizmit te grupit te sali berishes lulezim bashes po del ne shesh,Keta plehra shqipetare te digjen te gjall me gjithe femijet dhe cfare kane.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81765
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81765
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16211
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16211
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34755
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34755
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X