#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Azerët do të blejnë kompaninë e naftës ARMO?

armoNë një kohë që punonjësit e kompanisë së naftës ARMO janë hedhur në protesta, gazeta Shekulli bën me dije se ARMO po blihet nga azerët.

Sipas burimeve të gazetës, palët janë në bisedime për transaksione dhe kanë rënë dakord në termat e përgjithshëm ekonomikë e teknikë, ndërkohë që nënshkrimi i kontratës është çështje ditësh.

Sipas të njëjtave burime, mësohet se transaksioni do të kryhet me bilanc, çka do të thotë se pala blerëse, azerët, përveç të drejtave do të marrin përsipër edhe detyrimet që kompania ARMO ka ndaj të tretëve, shtetit dhe punonjësve të saj./b.l

2 komente në “Azerët do të blejnë kompaninë e naftës ARMO?”

 1. Çimi, shoku i Melaminit says:

  Aloooooo Çimi jam… Taqi
  Humbe edhe ti si sepata pa bisht, o Taqi.
  Po ti kishe lek te blije edhe Bolonjen, edhe Milanin.
  Eh merr Taqi merr Taqi.
  E di si thone ne Lushnje, “nuk behet stan me lepuj”.
  Tani do shohim ndonje ndeshje miqesore, Gramozi-Bodigardat e Taqit.
  Aloooooo Çimi jam… Taqi

 2. I burgosuri i arratisur says:

  te vije kusht te doje te marre armon vetem te zhduket rezart taci dhe ai qe do vije mund te kete te njejtin perfundim si taci nese nuk do jete korrekt me naftetaret dhe me shtetin shqiptar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 7
      [name] => Ekonomia
      [slug] => ekonomia
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 7
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 5232
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 7
      [category_count] => 5232
      [category_description] => 
      [cat_name] => Ekonomia
      [category_nicename] => ekonomia
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X