Azerët do të blejnë kompaninë e naftës ARMO? | Gazeta Tema
 

Azerët do të blejnë kompaninë e naftës ARMO?

Postuar në: Ekonomia |

armoNë një kohë që punonjësit e kompanisë së naftës ARMO janë hedhur në protesta, gazeta Shekulli bën me dije se ARMO po blihet nga azerët.

Sipas burimeve të gazetës, palët janë në bisedime për transaksione dhe kanë rënë dakord në termat e përgjithshëm ekonomikë e teknikë, ndërkohë që nënshkrimi i kontratës është çështje ditësh.

Sipas të njëjtave burime, mësohet se transaksioni do të kryhet me bilanc, çka do të thotë se pala blerëse, azerët, përveç të drejtave do të marrin përsipër edhe detyrimet që kompania ARMO ka ndaj të tretëve, shtetit dhe punonjësve të saj./b.l

2 Pergjigje per Azerët do të blejnë kompaninë e naftës ARMO?

 1. Çimi, shoku i Melaminit  --  17 Korrik, 2013 në 2:44 pm

  Aloooooo Çimi jam… Taqi
  Humbe edhe ti si sepata pa bisht, o Taqi.
  Po ti kishe lek te blije edhe Bolonjen, edhe Milanin.
  Eh merr Taqi merr Taqi.
  E di si thone ne Lushnje, “nuk behet stan me lepuj”.
  Tani do shohim ndonje ndeshje miqesore, Gramozi-Bodigardat e Taqit.
  Aloooooo Çimi jam… Taqi

  Përgjigjjuni

 2. I burgosuri i arratisur  --  17 Korrik, 2013 në 8:23 pm

  te vije kusht te doje te marre armon vetem te zhduket rezart taci dhe ai qe do vije mund te kete te njejtin perfundim si taci nese nuk do jete korrekt me naftetaret dhe me shtetin shqiptar

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *