#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Tom Doshi: Berishës i pata thënë që unë do ia firmos ikjen nga pushteti

tom doshiDeputeti socialist i qarkut të Shkodrës, Tom Doshi, në një intervistë për Shekullin, thotë se hapja e kutive për këtë qark është e paligjshme pasi duhen të jenë të paktën pesë anëtarë të KQZ.

Sipas tij, koalicioni i majtë është 9 mijë vota para koalicionit të djathtë dhe ky rezultat nuk mund të ndryshohet, pasi maksimumi mund të ketë ndonjë gabim njerëzor tek votat.

Duke komentuar deklaratat e Berishës për blerje votash, Doshi thotë: “Kryeministrit Berisha ia kam thënë edhe gjatë fushatës që unë do t’ia firmos ikjen nga pushteti dhe ikjen më të madhe e ka pasur në qarkun e Shkodrës”.

Sipas Doshit, Berisha po mundohet të mashtrojë shqiptarët sikur i janë vjedhur votat.

“Partia Socialiste nuk ka vjedhur ndonjëherë votat. Por gjithmonë Berisha i ka vjedhur votat”./ep

70 komente në “Tom Doshi: Berishës i pata thënë që unë do ia firmos ikjen nga pushteti”

 1. tom thiu says:

  a thu din ti tom me firmos se tane e dine se je analfabet

  1. Majakovski says:

   Qaja hallin kaloresit qe i varen kembet o trap. Tom eshte i guximshem e trim.

   1. raimondi says:

    BERISHES I pata thene :…..mos me dil naten pa hene .loool

  2. Zamiri says:

   Ky analfabeti ka ken ne klas me burrin e xhozit.. Mrapa e din tan Shkodra se si vjedhen votat ne shkoder, po ket her sju ka majt betha ma me ba lojna.. Njeriu nqs esht ndo pak serioz e me dinjitet si e mbani ju, te dalin e te flasin perball me deputetin Doshi…po kur i ke harru bolet te shpija e i ke mush xhepat tash 20 vjet pa punu asnji dite, normal se te vjen keq se ka fitu ps,
   mos u merzit shok,
   ne shtator tesh kputni qafen vet se e keni qelb ket vend
   Tashi ju del puna me tomen..hahaha
   Rune njat bashki se mas 2 vjetesh tesh po shporreni ne themel..

  3. elio says:

   Nuk ka problem se nuk di me firmos…Vuni Kryqin (siper kokes tuaj)

 2. Fleks says:

  Kur e pyeten ….kush eshte me e rendesishme Dielli apo Hena?

  Ai u pergjigj-Hena se diten ka drite.

  Nuk e dinte i mjeri se pa Dielle nuk ekziston jeta e se Hena ate ndricim qe percillte ne Toke naten e merte po nga Dielli.

  Keshtu dhe puna Tomes.

  Toma i paska thene Berishes se ai do firmoste ikjen e Berishes nga pushteti!!??

  Se do vinte Toma me :

  Vote SHEQERSHITARE(sheqer ne koshere te bletes ne kembim te mjaltit(votes).

  Me numerim te gabuar te votes.

  E me percjellje procesverbalesh permbledhesa te gabuara,qe shkonin nga KZAZ ne KQZ.

  Megjithate te rroje partia,se shume shpejt dolen mbi uje tapat e sheqershitarit,numerimgabuarit e pasqyremashtuarit.

  Qe do te thote se Toma ke firmos me gisht.

  1. andi says:

   Analfabet nuk munde ti thuhet nje njeriu qe eshte rrite ne nje familje te shkollume e ne Dajc te Shkodres. munde ti thuhet Shpellare ati qe lindi nga nje nene injorante pa asnje dite shkolle e qe e zune me njerezit e fisit ne kasolle me lopen. Vetem shikoni si ecin te dy e i kuptoni kush eshte njeri e kush tjetri, pa le kur flasin, shpellari gulfon tuj fol, e Doshi si njeri normal e ne kulture. Tygsh Karaduze.

 3. albrecht says:

  Analfabet apo jo Sales ia mbeshtolli mire ne Qarkun e Shkodres.

  1. elona says:

   Ate doja te thoja.Ja mbeshtolli mire madje.Kujtoi sala se do tallte leshte gjithe jeten me shkodranet.

 4. lis says:

  duket se keto komente i ka ba xhozefina

 5. lipe shtogu says:

  Po shkon Ali baba saleh me 40 hajdute, po shpresojme qe kea e 2 qe vijne mos te vazhdojne me te jene 2 ali baba me 80 hajdute.Se per ndeshkuar korrupsjonin harrojeni se e ndeshkojn keta aq sa e han qeni qenin aq do ta ndeshkojne keta qe vijne korrupsjonin e ndodhur keto 2 vjet.

 6. arjanita says:

  E habitshme!Sinqerisht.
  Firmen per shporrjen e Bishes e vuri populli.
  Ti Tom je popull.Por popull ama sepse je gati te jetosh
  me shqetesimet e tij.Kaq.Por nuk je populli i Shkodre.
  Perfaqeson vetem veten dhe ate pjese te elektoratit qe
  te votoi.Nuk je padishahu Bishe.Nipi i gjyshit qe vrau
  priftin e Berishes.Je nipi i Prek Calit.

  1. lsi says:

   shani tom doshin se jozefina as te fabrika tel se majten vetem as e perdoren se
   ishte e re atehere sla pem pa shtremberu po harroi shpejt shkodra filloi me ju duk vetja
   aristokrate fytyra shpifme si shtrig osht nga afer me besoni .toma te pakten be opozit e ka
   nderuar veten dhe tan shkodren mos e gjykoni pa qeveris akoma se aq idiot ka PD as
   kan fillu qe tani ca po ben EDI tani qe e mori njelloj jemi ne.lereni the punoj mor burr se kjo loj
   e ka kohen 4 vjet pastaj behet analiza .te pakten mandatin e par te rrug te pakten ato qe prishi ky idioti
   me hajdutet e vet.

 7. ndoi says:

  Toma ja mbeshtolli jo vetem Sali malokut por edhe Jozefines te ciles ja ka mare fare frymen,e ka lene pa goje.Megjithmend e pabesueshme qe edhe Teuta edhe Skenderbeu,ta pesojne nga nje i pashkolle….

  1. shqiptar says:

   ndoi mire eshte te shkruash me gjate po jo tja futish kot…….

 8. vitori says:

  PAK FJALE PER TOM DOSHIN,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,

  Një dre i etur erdhi tek një burim. Ndërsa ishte duke pirë ujë, vuri
  re në ujë hijen e vet e filloi të mburret për brirët e vet, duke parë
  madhësinë e bukurinë e tyre, kurse për këmbët e veta u hidhërua që i
  kish aq të holla e të hajthme. Derisa ende ishte duke menduar për këtë
  gjë, ia bëhu luani e filloi ta ndjekë. Dreri ia dha këmbëve dhe u
  largua mjaft prej luanit. Për sa kohë vrapoi në fushë pa drurë, dreri vrapoi
  mirë e i shpëtoi rrezikut, por kur mbërriti në pyll, në një vend me
  drurë të dendur, brirët iu ngatërruan nëpër degët e drurëve. Dhe pasi
  nuk mundi të vrapojë më, luani e kapi.

  Para se të mbaronte në gojën e luanit, dreri tha me vete:

  I shkreti unë! Këmbët më shpëtuan, megjithse mendova se ato do të
  më lënë në baltë, kurse e gjeta belanë prej brirëve, tek të cilët kisha
  plot besim……………

  ULEN MALET,,,,,,,,,,,,,
  QOHEN HALET.

  shiu bie pika-pika,
  Lahen rosat, lahen rikat,
  lahen patat, zhgryhen derrat,
  lahen bibat, pendë-artat,

  I sheh TOMA dhe habitet,
  -Mirë që lajnë këmbë dhe faqe,
  Mirë dhe pendët që i lajnë,
  Pse s’i heqin që ti thajnë?

  po ban TOMA Hi, hi, hi,
  UN kam një kalë,
  me zengji,
  edhe me shalë,

  Trak e trak,TOMA MBI KALE,,,
  trak e trak,
  shkon me vrap…

  Bar nuk ha,
  as tagji,
  Ujë ka,
  po nuk pi.

  Trak e trak,

  shkon me vrap…

  Ka për fre,…………..

  një fill pe,

  MORE TOME,,,,,,, Është një kalë,
  kalë prej druri,
  dhe mjeshter EDI,
  një shalë i vuri.

  Trak e trak,

  shkon TI me vrap…
  deri nje dite,
  qe nuk eshte larg,

  po pastaj more i mjere,
  do marresh malet si perhere?,

  se Pese shkopa te vegjel,
  stivosur ne nje vater
  njeri behet prush
  mbeten vetem kater

  Kater shkopa te vegjel
  mbuluar me dhe
  njeri kalbezohet
  mbeten vetem tre

  Tre shkopa te vegjel
  i mblodha me ty
  njeri humbi rruges
  mbeten vetem dy

  Dy shkopa te vegjel
  ne parmak i ve
  njerin e merr era
  mbetet vetem nje

  Nje shkop i vogel
  me gunga dhe i zi
  digjet fet e fet
  mbetet vetem hi,

  dhe pastaj,,,,,,,,,,,mjau, mjau,
  minë e vogël,
  çe përlau…

  Kali bën,
  hi, hi, hi,
  nuk kam bar,
  nuk kam tagji…

  Rosa bën,
  mak, mak, mak,
  bibani i vogël,
  seç u lag…

  Lopa bën,
  mu, mu, mu,
  viçi im
  a është këtu… ?

  Delja bën,
  me, me, me,
  qengjin tim,
  a mos e pe…?

  Pula bën,
  ka, ka, ka,
  bëra vezë,
  sa një hata…

  Qeni bën,
  ham, ham, ham,
  dua një kockë,
  që të ha…

  Gjeli bën,
  ki, ki, ki,
  dhe na thotë,
  çohu, mos fli…!

  1. andi shkoder says:

   e me vone si vazhdon se na le pa fjale? Qenka mjaft filozofike kjo poezia. ishin 5 e mbeten 4 e me pas mbeten 3 etj. Woooow, po ti qenke e madh o Vitor filozofi. Thjesht po pyes veten a thua valle i shpik vete te gjitha keto?

   Sa per Tomen vetem kete te them: Ka nxjerre ne pension “Nexhmijen e Shkodres” se shefin e saj e nxorren gjithe shpiptaret bashke. Ajo sot eshte sikurse te gjithe deputetet e thjeshte te parlamentit shqiptar. Kete nder ia beri ne menyre graduale Toma qe nga 2005 kur u fut ne politike.

 9. Dardan says:

  Atë që i bëri Sali Berishës ky Tom Sojeri i Shkodrës, do shkruhet me shkronja të arta në librin e rekordeve Gines. Kjo, jo thjeshtë sepse e mundi Berishën,por se duke e mundur ky maskara i çau prapanicën Sales dhe Topalles aq keq sa o nëne o nëne! Edhe hasmit mos ja bëfshin kët çarje superiore. O nëne, o nëne ça i bëri ky rrezil e katil pa asnjë pikë mëshire heroit dhe heroinës së kombit sërb!

 10. tani says:

  per qar “gabimit njerzor votash” e ke fjalen mar tom, po lut zotin nuk te hapen kutijat, se te qon sala per lesh ty bashke me ata legenat e tuj

 11. shkodra.de says:

  O Tema po a nuk ju duket se ekzagjeroni duke ba me za virtual kyt soj injorantit?! Po si i jepni tom (ko)doshit mundesi me shpreh budallallekun e tij. Po pse o Tema pak dame po i ban nje qytetit te tane, Shkodres, kjo figure pazane e ndyte, perfaqesuese e vulgut shqiptar?! Shkodra e kultures dhe e vlerave e ka per turp te dalin nje legen si ky dhe ta perfaqesojne. Nji si ky duhet te ishte ne Shenkoll(burg) dhe jo duke u kapardis ky matrapaz dhe kontrabandist qe s’din me shkru emrin e vet. Nese Partia Socialiste don me ba shtet dhe na qytetaret e Shkodres per kyt e votuam,duhet te fillojne nga pastrimi i mbeturinave te veta.

 12. Erti says:

  qa ke fitu ti mar, shko rrej ndonje analfabet si vedin me keto rrena, se edhe aj qe te ka vu asht tu mallku vedin

  1. LOLA says:

   Erti ti e thake fare gjuhen shqipe. Ne cilen shpelle e ke mesuar?

   1. raimondi says:

    …te Dragobise ..lol

 13. bashkim-i says:

  po si mundet nje katundar, nje injorant, nje kriminel, me ndryshu nje qytet aq ma teper SHKODREN. qe shkodra ka figura te mirfillta qytetare dhe shum te nderuara. me vjen keq per stafin e gazetes si i jep mundesin ketyre figurave te felluqura me ba keshtu deglaratash

 14. migjeni says:

  Shume qesharake deklarata e Tom Doshit. Se pari sepse nuk eshte ai qe mundi Berishen. PS ka marre 4 deputet, ashtu si dhe ne 2009 dhe nuk e kuptoj se per cfare mburret Toma. Se dyti eshte i vetmi person ne qarkun Shkoder qe ka futur pagesen e votes si mjet perfitmi elektoral. Se treti Toma me hordhite e tij jane ata qe po i marrin frymen qytetit dhe duhen me patjeter te eklipsohen nga leadershipi i PS. Se katerti, Toma eshte shume me afer me Berishen si bajraktar qe eshte se me kreun e PS, Rama.
  Shkurt, asgje e mire nuk vjen nga Toma. Berisha duhet te ikte, por dhe Toma nuk duhet mbajtur. Do i uroja te dyve udha e mbare ju qofte!

 15. hall me qen shkodran says:

  uuuuu Hahahah, o i madhi Zot, jetojme ne boten e absurdit! nji dordolec qe ka var nje pistolet ne brez, ka ble 2 tesha firmato, ka msu me rrejt e me mashtru ne emer te burrnise qe nuk e ka, na kaperdiset me vullnetin e nji qytetarie te tane. me u mbyt ma mire! Edi Rama hiqe kete morravec qafet se po mos te ishte tom bersija e qelbun jam krejt i bindun se ps kisht zevendesu pd per numra deputetesh ne Shkoder. Jam i bindun qe ky legen do ta marrin shperblimin e legenlekut shpejt

 16. agron says:

  rezulti i shkodres ka ndryshu fale figurave te nderuara qe perfaqesojne kete qytet.tomen ska gisht ne ndryshimin e qytetit, ate nuk e don fisi i vet jo ma qyteti

  1. hajriu says:

   …………Po si ta doje fisi i vete mor gon , kur ky palaço mohon gjakun e te pareve te tij. Kam pese vete ne fis te pushkatuar nga enveri dhe prap komunist do ngelem thote idioti. Ky(tom kodoshi) perveçse gjakprishur eshte dhe copa e mishit me dy sy qe kerkon te perfaqesoje Shkodren dhe Shkodranet . U shuajt ne sekond Shkodra dhe Shkodranet nese fisnikeria dhe kultura veneciane e Shkodres dhe e Shkodraneve perfaqesohet nga nje cope injoranti si Tom Kodoshi .

 17. kuku per ne! says:

  kuku per ne ne dore te kujt kena ra. tom doshi ne burg deri ne vitin 90 per ordinerllek te paster(therje gjate grabitjes), i ati nji spiun i rendomte i bashkfshatareve te Trushit, nga vitet 90-92 kryehajni i ndihmave te misioneve bamirese duke grabite maunet me geta grash ne kry dhe ne fund duke grabite dhe shoket e vet te bandes. Ma vone kontrabandist droget e prostitush. Ja pra zonja e zoterinj kush na perfaqeson, ndaj kuku per ne e ma mir me dek!

 18. jani says:

  qa thot ky mar, po cilin rezultat ka ndryshu ky mar, qa i leni hapsira ketyre mashtrusave me fol, e me marr merita qe si takojne, diftoni rrugen e malit ketyre gomereve, se qyteti ka asfalt nuk ban per te e as per shok e tij. qyteti perfaqesohet me qytetare.

 19. nosi says:

  Shume vleresim po i ben Tema ketij njeriu. Sa poshte ka rene. Per inat te Berishes po na shet injorancen per vlere. Merreni me mend kush do qeverise, Toma, Meta, Kokedhima, njerez qe e kane vene shenjen e parase ne balle. E Rama as nuk do kete force t’i ndale. Tani qe larguma Berishen, t’i gezojme te tjeret.

 20. Loro says:

  prep ky k… del e flet pralla, po ik mar legen, shko mashtro katundart e tuj shko rrej e ble ato qe te besojne se ne qytet as nuk te njef as nuk te beson kush. mas e permend qytetin mar b… po ky edi rama qa ban me kyt injorant

 21. h. m.t tom boshi says:

  Na e hiqni sysh kete hale. Ky personazh mese qesharak per ne qe s’jemi shkodrane, por qe per shkodranet eshte kthyer ne parazite tifoje. z. Rama keto lloj horrash si doshi, ndoka, roshi etj duhet t’i marresh perpara se s’kane as cfare te duhen. Tani i perdore dhe e shikuat qe nuk psonisen gje, tani jepu drejtim! Cliroje Shqiperine nga imazhi i keq qe kemi ne syte e botes, Emrat e ketyre ndyresirave, te jeni i bindur se figurojne ne sa e sa kancelari te drejtesise nderkombetare, ndaj ne nuk duhet te prezantohemi me kete pasaporte te piset!

 22. ardjani says:

  zoti vro punen dhe jo gunen!
  ne rast se eshte pa shkolle ky Toma … Zoti nuk i vro shkollen por i shikon zemren njeriut!

 23. avtipatrea says:

  NO COMENT ( Pranohen vetem komentet e personave qe nuk e njohin germen “ς” d.m.th. malesoreve

 24. jenc mbreti says:

  O njerez te mire , pse merreni me anen e pa kulturuar te Tom Doshit ?
  JU mund te shifni me pozitivitet, ate qe beri ky person ne Shkoder me e perzane Berishen e Jozin njehere e pergjithone!
  Asnje nga ju te shkolluarit , te kulturuari, intelektualet e ku po di une ca jeni ju , as qe e mendonit kete qe AI e bani realitet;
  Mos u bani mjerane , se njeriu vleresohet nga ato qe ban ne jete dhe jo nga ato qe i din per vete, e si ve ne sherbim te jetes kurre.
  JU qe shkruani keshtu per Z. Doshi, as qe e njihni ate, as familjen e tij fisnike !
  AI ka 8-vjet ne politike dhe s’ka perfituar asgje materiale, por vetem ka shpenzuar per te majten ne Qarkun e Shkodres. Se ne te kundert nuk do te kishte Parti Socialiste ne ate qark, dhe kete e dine te gjithe!
  I uroj suksese Tom Doshit dhe PS ne Shkoder dhe ne zgjedhjet lokale pas dy vitesh …..

  1. Ira says:

   Ti jenc mbreti, duhet ta dish se Parti Socialiste, ka patur gjithnje ne Shkoder, madje shume me te mire sesa sot.Ne perqindje rezultatet e PS sot, kane ndryshuar pak ne krahasim me perpara, por sistemi ka qene mazhoritar dhe jo proprcional.Kandidaturat qe ka paraqitur PS kane qene ne pergjithse shume me dinjitoze sesa sot.Kjo ka ndodhru edhe per zgjedhjet qendrore ashtu edhe per ato lokale. Ne kete kuptim me duket shume e tepert, jo reale, ajo qe deshmon z. Doshi dhe mbeshtetesit e tij.Referojuni per kete statistikave per zgjedhjet dhe del e qarte kjo qe them une.

 25. qytetari says:

  uuuuu me rop shpije qa ka than, ky analfabet, ky kriminel, ky hajdut, ky kry qep. kush ta shkrujti kete shkrim qe po lexoj mo aman???? me siguri ka ken ndonje mashtrus ( shoqenus i joti) qe ne delirin e tij ta bani besues edhe ty, qe vet nuk e din ne cil bote je? qe keka merit e jotja fitorja e shkodres???? mas u mburr me mundin e djersen e atij tjetrit se qesh mir kush qesh i fundit.

 26. shpatar says:

  Nga komentet rreth Tomit nuk kuptoje nje gje .Cfare ju intereson kultura e Tomit apo humbja e Saliut.Mos gjukoni jashte realitetit ,jashte atyre ceshtjeve qe kemi 23 vjete ne erresire.Po si mendoni se jane pak per nje popull 2.8 mijlone te dali nga mizerja ? Ja ky Saliu eshte pika referuese e ketije bataku qe egziston ne Shqiperi.Cme thoni se ka ndryshuar Shqiperia .Turp.Po te shihni se ckane bere te tjeret per 23 vjete.Jemi si nata me diten po te krahesohemi me vendet qe na rrethojne.Keq qe nuk vlersoni ate qe duan shqiptaret .Tomi eshte nje si gjithe shqiptaret qe ka punuar ,me aq sa di ,te largoje ,jo Saliun e Zhofin ,por neneshrtimin Shkodran nga injoranca qeverisese.
  Shkodra per mua u zgjua e do dali ne diell me vlerat reale te saje .Me ata djem qe kurr nuk e ka injoruar kulturen dhe partiotizmin shqiptare.

 27. socialisti shkodran says:

  upuupuph tom kodoshi na paska vene piken mbi i. Pupupu ne paste mbete puna ne dore te ketij hajvanit. Aman Tema mos na e vini me se na ngjall nje neveri te paimagjinuar ky hale. Ne Shkoder duhet t’i mblidhni komente per kete. Po jua them une ndjejne neveri per kete horr pa shkoll qe po tenton te kriminalizoje dhe strukturat lokale te PS. Ne kemi votuar Edi Ramen dhe partine Socialiste dhe po ua them kemi hequr te zezen per te binde dhe vete socialistat qe te votojne PS vec per faj te tom kodoshit

 28. besa says:

  Lexova shume komente me siper kunder Tom Doshit e me duken te sinqerta.Rama qysh tani,duhet te interesohet,te mare kontakt e te degjoje verejtjet,sidomos te shkodraneve.Te gjithe presim me kembe,mbajtjen e angazhimeve te qeverise se re per permiresimin e gjendjes se Shkodres e shkodraneve,sidomos ne marjen e masave qe kete vit per ndalimin e permbytjeve.

  1. kristi says:

   Kete Tomen une as e njoh e sa qe dua ta njoh,po ju qe nuk po lodheni se shari pse duket sikur jeni vetem dy te njejte ne te gjitha shkrimet

  2. andi shkoder says:

   per te gjithe Shkodranet qee kane shkruajtur me siper do doja te jap disa mendime te mijat (pa fyerje) dhe brenda mundesive nga secili prej jush do doja dhe ndonje pergjigje.

   Jam dakord pjeserisht me ju per nje te kaluar jo shume te paster te personit ne fjale. Jam dakord me ju edhe per faktin se ai nuk artikulon ashtu si pjesa me e madhe e deputeteve te parlamentit (ketu ka shume si veten brenda asaj salle e madje ne mos maa keq). Kjo çeshtja e burgut per grabitje eshte jo e sakte ashtu sikurse thashethemi per te ndjerin babain e tij i cili ka qene nje nga personat me influente mes malesoresh. Njeri me norma burrerie dhe i fjales e beses. Spiuna po i nxjerrin te gjithe sot ne keto kohe te ndyra.
   Sa i perket merites se tij (sepse jam shume i bindur se shume qe shkruajne jane jo nga PD por socialiste te nervozuar te Shkodres), ju siguroj se neqoftese Tom Doshi do te kishte vijuar si me pare te merrrej vetem me nen shkodren e jo me qytetin, rezultati do te ishte tjeter. Jo se Shkodranet jane budallenj por se ne qytet prej viti 1996 behet kerdia nga bandat e jozefines. Ajo ka pas vetes pjesen me te kriminuar dhe te rrezikshme te qytetit dhe siç thote fjala popullore “plumbi don plumb”. Per kete jam dakord qe ishte influenca dhe puna e Tome Doshit qe ruajti votat ne qytet, pasi ne fshatra e kishte krijuar bazen e njerezve qe te mos i prekej vota. I keq mund te jete per ju, ashtu sikur eshte i mire per te tjere, por ju socialistteve te qytetit jua vodhen me dhune votat per cdo zgjedhje dhe nuk u ndjete.
   Sa per rrugen e metejshme te Tome Doshit tashme ne mazhorance, kete mbetet ta shohim. po folem tashti, eshte thjessht paragjykim dhe biem ne nivelin e Berishes qe bejne opozite ndaj opozites akttuale. nje absurd qe vetem ketu ndodh.

   Ndjese qe u zgjata, Tung.

   1. LORA says:

    “Andi Shkoder” une jam nga Laberia por di qe Tom Doshit nuk i bie fjala pertoke.Ai me ngjet me burrat e pare dhe fisnike te Shqiperise.Per kete e repektoj dhe nderoj.Jam e bindur qe eshte merita e tij kryesore qe vota e Rilindjes u ruajt ne Qarkun e Shkodres.Tung.

 29. jenc mbreti says:

  shkruani me emra o te pacipe, qe fshiheni mbas fustanit te grave kur kalon Toma !
  Ju jeni te pa soj e te pafytyre, qe shkruani jashte realitetit, se ju bani Jozi si legena me i shkuar mrapa e me e lepi ne bythe si pushta 8

 30. moçalor + terùn + redneck = jugor says:

  po ti o Zotni Tome ça don me partin e moçalorve e kolers se kuqe e injorances moçalore, ti je verior e nuk je moçalor jugut

 31. humor dhe histori says:

  Rastesisht se si e hapa kete artikull pa interes, por me cfare po lexoj nga komentet po me intereson me shume: Z. Rama duhet t’i vini gishtin kokes dhe ta largoni njehere e pergjithmone kete tom ziun nga Shkodra se vetem keshtu periudha e tij do mbeska ne histori si qesharake, ndryshe me cfare po lexoj, do ngjaje me zi se koha kur PS denonte Shkodren me erresire. Ndaj si iluminist qe jeni nderhyni shpejt!

 32. e verteta says:

  Tom je burre me rr vte forte,Mos degjo nje dore pedosh nga te partise pede qe nderrojne nga dy tre psudonime pasi vetem kater loqe kane ngelur qe komentojne kunder ps-s dhe ata se shpejti do shpallin falimentin se Lul Basha nuk do u jap me kokerr leku se eshte i pa mngopur per vete.

 33. Kol Tivari says:

  Te gjitha keto shperthime histerike prej servileve e b…qimeve te Lorencit e Zhelefines te bajne me qesh. Pikrisht keto klithma ka prezantue Zhelefina e zallit t’Kirit ne fushate kunder Tom Doshit. Spiunia “Dizenjatore” u mundu me ba per vedi qytetaret e Shkodres duke u mundu me nxjerr Tomen vetem Katunar,qe s’ka pune me qytetin.Po c’ka ka ba per Shkodren “Asistentja” e Hysen Lacit??? Ajo prezantoi Shkodren zi e ma zi me servilizmin deri ne neveri per nje shpellar e derr injoranti si Sali Kurve Berisha. Cirruni ju bretkosa liqenit kunder Tom Doshit ,por ne 2015 do fitojme edhe Bashkine,kurse Zhelefina me Karaduzen do vijne ne pushtet mbas 20 vjetesh. A keni durim ju shkopa shurret me prit 20 vjet??? Plasni pra se nuk ju qin kush hallen(me falni- nuk ju qan kush hallet)

 34. otto says:

  Tani nuk eshte koha per replika me Askushin Berisha .eshte koha cfare do te beni qe njerezit te futen ne pune qe mos te kene kohe te merren me politike si ne diktaturen e berishes .Si ti jepet mundesite qe bisnesi i vogel privat te zhvillohet qe te punosoje.Shteti duhet te jete dytesor ne investime .Eshte me lehte ta fitosh se sa ta mbash .

 35. tiku says:

  nuk e munde ti o analfabet por e mundi leku jot i pist qe harxhove miljona per te bler votat.. sa per ty ti sben as per karrocjer , jo me per politikan , se per deputet me vjen zor ta permend se esht turpi me i madh e me qe te perfaqesos ti popullin e nderuar te shkodres ne parlamin shqiptar.. ti je kok e kemb i lidhur me krimin nje analfabet qe as emrin e partis tende sdi ta shkrash

 36. Sa lezet ishte te jetoje ne shkoder,kur mbas ores 4 mbasdite,nuk lejohej
  asnje katundar si puna e tom doshit ne qytetin e shkodres.

 37. eldora says:

  qar mashtrusit, po cili qytetar e votoi kete par zoten, qe marre me ja permend emrin, jo ma me votu kete, pupupupu

  1. andi shkoder says:

   Eldona zemer!? Nuk thuhet “qar” se asht marre e na korite para komentuesvee te tjere jo prej shkodret. Thuhet bukur e shqip “çfare”. He zemer, e mos u ban me nerva se ka edhe ma keq.

 38. arberi says:

  mor tom, tane e dine e jane te vetdijshem, qe rrezultati ne shkoder ka ndryshu fale LSI, se ti nuk ke ba ma shum se u ba ne 2009. po ne fakt ke ba…tan diten te coloseo bashke me grupin tend tu prit e tu qit mashtrusat qe te vijne mrapa,e tu dal te antena nord si komentator dokumentash, shko mar andej ka ke ardh lene shkodren e shkodranet

 39. Desaret says:

  Ky Tom Doshi që unë nuk e njoh,doli më burri ndër burrat e shumtë trima e të mencur që ka prefektura e Shkodrës. U zotua dhe e mbajti premtimin për largimin nga pushteti të Berishës dhe shkatërrimin e “dizinjatores” Jozefina e cila me goditjen drastike që me meritë morì nga Sovrani shkodran,ka mbetur me mbathejt e lagura dhe pa gojë!…Kujtoj fjalomaninë e kësaj gruaje llafazane,në parlament kundër z.Doshi dhe të tjerë deputetë! Arsimi i një njeriu vlen në jetë kur merret me zotësi dhe vihen në jetë dijet,por ai nuk vlen as një grosh nëse merret falls si merret në universitetet shqiptare të injorancës,dhe nuk bëhet dobiprurës për vendin dhe Sovranin,apo më keq si Jozefina të kthehet në servilizëm kur bën keq,permbyt dhe vret shqiptarë një kriminel shpellash si Berisha! Tom Doshi mund të mos këtë shkollë(ai qe ka para aty dhe shkollen blen)si nuk ka pasur burri i maleve Bajram Curri,Dedë Gjon Luli e Azem Galica etj…por i mbetën kombit dhe perparimit shqiptar yje mbi yjet! Tom Doshin e përfytyroj një gjigand të tillë sepse ja tha në sy shpellarit Berishë që edhe pêr këtë deklaratë të Tom Doshit u varros në Shkodrën e përparimit! Intelektualët e shumtë dhe me vlerë në Shkodër,kanë bërë opozitën më të mirë e më të pastër shpellarit që nuk pyeste për inteligjencën shkodrane duke u vjedhur e manipuluar votat. U desh Tom Doshi,jo si hero, por si trim dhe vërtet burrë prej Shkodre ti thotë hapur humbjen shpellarit dhe gardalinës së tij në kafazin e turpit,se do humbasësh! Dhe kjo humbje ben Berishën të dridhet dhe të mbush natën kutitë në Lundër! E kam ndjekur nga larg Tom Doshin dhe kam parë zgjuarësinë e vendosmërinë e tij që i perngjet Sovranit të lirë e të zgjuar shkodran! E di që në Genova një mikun tim imprenditor ai e ka mik dhe kur ka ardhur këtej nuk jemi takuar,por tashmë,me këtë fitore dhe me këtë burreri shkodrane që tregoi, do të impenjohem ta takoj personalisht dhe ta nderoj si e meriton! I takon Shkodrës ta përgëzoi këtë sypatrembur popullor,sepse me varrosjen që Shkodra i bëri shpellizmit Berisha,tregoi se ajo di kur godet dhe triumfon duke ngadhnjyer me bijtë e saj trima si Tom Doshi! Mirardhsh në Genova, deputeti popullit të Shkodrës trime,Tom Doshi! Tek restoranti sipër Righi në Genova,meriton mikpritjen shqiptare!

  1. kuzei says:

   nga je ti desaret? nga dukagjini apo rrethinat e shkodres??? si ka mundesi njiri ta ngaterrojne QYTETIN Shkoder me RRETHIN Shkoder.

 40. Z.BASHA ME ONKSH K... says:

  te kishte dhe disa te tjere burra si TOMA do ishte me mire per shqiperine

 41. Zef Kallami says:

  Fleks!
  Je ne Shkoder apo ku mutin je.
  Mos i kjaje hallin deputetit Noshi,shif se te iku nji deputet i Berishes nga 5-1=4.Ky njishi i kaloi Rrepublikanes.A ka sesi hajdutet,drogagjit e mafiozet te kene punuar ne dam te Rrepublikanes.Keshtu vjedh nga zorret e barkut mesfushori per tu ba trainer i humbjeve bashke me hajdutet,drogagjite mafien te diplomuar ne shkollen e lart Plepa Durres.E te strehuar ne pune brenda vathit te PD-ke ku gjindesh dhe ti z.Fleks si analist i persosur per te ardhmen e pa parashikume.

 42. Zef Kallami says:

  Fleks!
  Je ne Shkoder apo ku mutin je.
  Mos i kjaje hallin deputetit Doshi,shif se te iku nji deputet i Berishes nga 5-1=4.Ky njishi i kaloi Rrepublikanes.A ka sesi hajdutet,drogagjit e mafiozet te kene punuar ne dam te Rrepublikanes.Keshtu vjedh nga zorret e barkut mesfushori per tu ba trainer i humbjeve bashke me hajdutet,drogagjite mafien te diplomuar ne shkollen e lart Plepa Durres.E te strehuar ne pune brenda vathit te PD-ke ku gjindesh dhe ti z.Fleks si analist i persosur per te ardhmen e pa parashikume.

 43. Turi says:

  Ti sje asgje tjeter vec nje analfabet, qe mjer ai qytet me te cilin ti do perfaqesosh popullin shkodran.. Ti dhe AGRON Çela i LSI qe kush esht shkodran e njef mir se kush esht vellai i ti Mir Çela te pysin sa vrasje ka mbi shpind.. Ju lutem hapni nje teme per AGRON Çelen dhe do shikoni se cfar do flasin shkodranet per te, pastaj do kapni koken me grushta

 44. shkodra.de says:

  Desaret, lenc mbreti edhe nga stili dukeni qe jeni i njejti person dhe oh sa ngjani me njeren. Po duhet te dini se te Tema jane lexues te rregullt opozitaret dhe po ta shikoni me vemendje sa here neper artikuj permendet emri i ketij njeriu ketu shperthen neveria. Ne Shkoder ky rrashkaqeli vec ka prishur pune, ne dukagjin e puke gjithashtu PS ka dalur me keq se kurre edhe se 2009, ne Malsi te madhe se pyti kush dhe ajo doli mire. Ndaj kush do te shohi te hyje te kqz dhe te shikoje pak rezultatet, pastaj te mburret ky mizerja.

 45. megi mirditorja says:

  uh desaret moj desaret kujdes se po ta besojme se je nga genova dhe se e njef tom m… nga larg. A thu ke heq zi moj me e dallua tan at burre me karakter prej atje. Te vijne turp moj lope qe ke ra ne kete nivel dhe kujton se po fiton ndonji kothere ty u perdore nga nji bandit!

 46. bl. H. Kraja says:

  Ti Andi Shkoder me ngjan ma i nervozuar nga ne te gjithe dhe asht turp per ty qe po don me ngja aq shume me do lope qe bajne tamel e shkelmojne. Ne ngjajme Andi, por ti nganjehere sjellesh si personaliteti i jem i dyte, njashtu si Megi mirditorja per tom ko*doshin, vecse une e ajo kuptohet kemi arsye te ndryshme. hahahahahaha

 47. bl. H. Kraja says:

  Ti Andi Shkoder me ngjan ma i nervozuari nga ne te gjithe dhe asht turp per ty qe po don me ngja aq shume me do lope qe bajne tamel e shkelmojne ne fund. Ne ngjajme shume bashke Andi, por ti nganjehere sjellesh si personaliteti i jem i dyte, njashtu si Megi mirditorja per tom doshin, vecse une e ajo kuptohet kemi arsye te ndryshme, ah edhe dicka baba i tomes ka kene pak spiun se ka njoft baba i jem, ka punu ne ushtri ne kohe te komunizmit, i njohur ne rrethet e sigurimit. Sa turp me ken socialist ky.

  1. andi shkoder says:

   Ne fakt une analizova shkurtimisht qe nganjehere zgjidhja mes dy te keqijave eshte e keqja me e vogel. Nuk kam asnje arsye dhe interes pasi une jam per shume vite jashte por me vjen keq sesi flitet me gjuhe inatçore kur rezultati eshte i dukshem. Per te analizu backgroundin e tij por edhe shume te tjereve qe jane tashma ne parlament, duhet te kete fakte dhe jo thenie nga fjale tavolinash. Kete ide kam dhe nuk i bej gjerat me inat. Komente te tjera te mija poshte ketij shkrimi kane ne veetvete dhe paksa ndjenje humori.
   Respekte gjithsesi.

 48. berti says:

  po si mendoni ju se keta qe erdhen ne politik do te punojn per ne perse i hodhen gjith keto miliona keta per te na shpetuar nga berish politika esht biznes dhe keta njerez investuan dhe tani presin frytet e paras se hedhur.

 49. gazmir says:

  te gjithe qe keni shkruar kunder Tom Doshit jeni idiota,se PD e mbyti Shkodren o vllazen,po le ta shofim 1 here burrnine e ketyre,gjynaf me i sha te tjeret.Jane te Zotet ju lumte me droge me prostituta,po si gjithe bota c,ka me ba.Urime PS-te

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 25023
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 25023
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X