mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Kukësi, tjetër kualifikim historik

kukesiKukësi vazhdon që të befasojë. Ekipi i drejtuar nga ana e Armando Cungut është kualifikuar për në turin e tretë të Ligës së Europës, pasi ka barazuar 0-0 në fushën e Sarajevos.

Duke përfituar nga fakti se kishte fituar ndeshjen e parë 3-2, Kukësi vazhdon me tej dhe tashmë do të ndeshet me ekipin ukrainas të Metalurgut, me të cilin do ta ketë shumë të vështirë kualifikimin.

Kukësi merr për herë të parë në një kompeticion europian dhe ka arritur të kalojë të gjitha pritshmëritë, duke kaluar dy ture deri më tani, gjë që ekipet e tjera shqiptare me traditë e bëjnë shumë rrallë./b.l

 

29 komente në “Kukësi, tjetër kualifikim historik”

 1. Ju lumte,ju lumte,ju lumte cunave te Kuksit.
  U treguat heronj te vertete edhe pse patet
  jo 11 kundershtare,po 12 se edhe albitri ishte
  kunder e akordoi 11 metersh,por portjeri jone
  beri mrekulline dhe e shpetoi porten.
  URIME URIME DHE SUKSESE TE METUTJESHME !

 2. rabi says:

  Urime,dalshi faqebardhe

 3. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. says:

  Kam shkruar nje koment tek PANORAMA SPORT dhe nuk kam me NGAT me shkru apet .
  Nje kualifikim historik ,po te kesh parasysh faktin se KUKESI VJET ERDHI NE SUPERIORE nga kategoria INFERIORE.
  Per 30 vjet me radhe PARTIZANI ,DINAMO dhe 17 NENTORI kurre nuk arriten qe te kalojne 2 ture sikurse KUKESI .
  Pashe ne fushe nje EKIP TE VENDOSUR NE MENYRE TE SHKELQYER ,ku merita pos lojtareve i takon dhe ARMANDO CUNGUT i cili me kete qe beri per KUKESIN ja ka ngritur shume STEKEN VETES se TIJ .
  Ishim me fat qe pos nesh si tifoze “MIQ ” kishim dhe tifozet e gjysmes perendimore te SARAJEVOS ,ZHJELJEZNICARIT ,qe nder vitet 75-90 ka nxjerre futbolliste te shkelqyer qe kane luajtur per REPREZANTACIONIN e ISH-JUGOSLLAVISE .
  Pashe intervisten e trajnerit BOSHNJAK ku e permendi skualifikimin si te ishte KATASTROFE :KAKVE KATASTROFJE ,do te thoshte trajneri boshnjak qe godiste token me kembe .
  KUKSIANET luftuan si burra te vertete dhe sikunder FLAMURTARI i fundosi ne “NARODNIJ ARMIJ ” SERBET e BEOGRADIT dhe KUKESI e fundosi pjesen SERBE te SARAJEVOS .
  Jam i emocionuar ME kete fitore ,dhe N.Q.S. KUKESI nuk e kaloh turin tjeter MISIONI quhet i PERFUNDUAR EDHE ME KAQ .

  1. edi says:

   me vjen shume mire dhe jam shume i gezuar qe Kuksi dhe te gjithe sportedasit Kuksiane arriten te marrin kete kualifikim por mos ta ngaterrojme me kohen e Enverit se skuadrat tona atehere nuk benin ture paraeliminatore dhe nuk kishin shans tu binin keto skuadra lexoni me ke kane luajtur ato pastaj flisni gje qe nuk e zbeh gjithsesi fitoren e Kuksianeve

  2. analist says:

   Mire,dakord me fitoren historike etj etj, po kuksiane pse i quan “kuksianet” e ekipit te Kukesit? Kuksiane nuk eshte asnjeri….
   KF Kukesi eshte nje ekip artificial qe shume mire nje biznesmen tjeter mund ta kishte formuar dhe po te kishte qene biznesmeni nga Pogradeci per shembull sot ky ekip do te quhej Pogradeci, po te kishte qene nga Memaliaj do te kishim ekipin FK Memaliaj ne turin e trete PARAELIMINATOR te Europa League, apo jo?

   1. o analist komenti jot kot fare .ku do te dalesh? nuk eshte pogradeci as permeti po kukesi

  3. Tironci Lugano says:

   Totila
   Si gjithmone ke qef tja fusesh.Dhe ku?ne kohen qe luanin Tirona,Partizoni e ndonje skuader tjeter kishte tjeter formule.keto skuadra direkt ne turnin e pare duhej te luanin me skuadra shume te forta per te kaluar ne turnin e dyte.ndersa sot duhet te luash eleminatore per te ardhur aty ku duikur skuadrat tona luanin direkt.Kjo si heq asgje merite cunave te kuksit qe uroj te fitojne dhe me vone.Ndaj kur te shkruash “apet kqyr ma mire cka po dan me thane”.

   1. dashi says:

    o tironc pse nuk e thu troc qe ato jan hajdut dhe matrapaz qe shisnin ndeshjet tirona partizani dinamo kan pas me shum mundesi se kuksi dhe skenderbeu per me bo dhe me shum dhe pastaj kjo formul po ben disa vite

    1. Tironci Lugano says:

     dashi
     E vertete qe kjo formule u be shum kohe.Por nga ana tjeter ska prekur skuadrat per te cilat flasim.Pra Tiron.Partizon,Dinamo.Shkoder e Vlore.po te permend disa skuadra me te cilat duheshin te ndesheshin qe en turnin e pare skuadrat tona Ajaks,Bajern,barcelon.Sellitk.Fituese te kupes se Kampioneve oper kohen.Aberdi,Austria Wien fituese te kupes Kupave, apo Malmoe finaliste.Cfare mund te beje ti me keto skuadra???Asgje.E natyrisht kemi luajtur e jemi mobilizuar per te nxjerr nje ndeshje brenda mundesive.E cunat e te gjith ketyre skuadrave e kane bere.kemi pasur kunderrshtr me te dobet si psh.Kampionia e Irlandes Veriut jemi kualifikuar.jemi kualifikuar me ate te Maltes e Qipros.me skuadra dhe me te mira si D Bukureshtit apo P Beogradit.me shume skishe cti thoje e kerkoje se Trahanaja aq mate dashi.Sot eshte ndryshe te bien edhe skuadra me te dobta ne eleminatore.Kjo sdo te thote qe nuk gezohem per Kuksin e i uroj dhe em shume fitore.por ama duhet ti ndajme gjerat.
     pershendetje

 4. Sportdashesi says:

  TOTILA per kuriozitet, me cilen skuader ne Shqiperi je apo ke qene tifoz, dhe pse…??

 5. Shtegtari says:

  Mos harroni merite ka dhe MULI.
  (E them sa per shaka me çunat, me behet qejfi fort, ishhalla shkojne sa me larg.)

  1. raimondi says:

   Muli ishte reserve, nuk lozi se I dhimbte gishti dores ..lol

   Bravo Kukesi ! Na nderove.–U treguat heroike

   Edhe ky ekipi Ukrainas nuk eshte me I mire se ju–Me pake kujdes ne mbrojtje, Kukesi fiton kunder tyre –Ndaj kujdes mbrojtjen , se portierin e keni te shkelqyer

   Mbrojtje te kujdeseshme dhe kundersulm te shpejte, se Kukesi I ka sulumueset shume te mire …

   I uroj fat Kukesit kunder Ukrainasve .

 6. Neorealizmi says:

  Bravo Kuksi nga te gjithe tifozat e Partizonit.

 7. Noka says:

  Kuksi perbehet nga lojtar nga e gjith shqiperia kukesi sot ka nje hero te Fk Kukesi Vloniati Halilaj un spe them qe jam kuksian dhe te na rritet mendja por bravo ju qift vloniate elbasanlive shkodraneve tiranaasve gjith andej tifoz te kukesit sonte ishin Kukesi thjesht po perfaqson kombin shqiptar suksese dhe skenderbeut pasi shqiperia si ne boteror dhe tek europa league champions league po tregon dhe jep pershtypje te mir futbollit shqiptar dhe po plasin armiqt nga inati e dini vet kush jan flm

 8. TOTILA NUMERO UNO,,NUMBER ONE !! - i vertete . DIREKT PRENOST. says:

  Jam prere si tip dhe kam pelqyer gjithmone FUTBOLLINE PASTER ,spektakolar.
  Kurre per mua nuk ka patur rendesi marrja e titujve kampione kombetare ne SHQIPERI sepse ata kane qene JO-REALE .
  Me qe ra fjala ne kohen e DIKTATURES ,ekipet me te perkedhelura te regjimit kane qene PARTIZANI dhe DINAMO sidomos ne vitet 50-80.
  Eshte per te ardhur keq ,edhe per 17 NENTORIN i cili luante rolin e viktimes dhe te persekutuarit ne vitet ’60 ,KURSE pas viteve ’80 edhe 17 NENTORI u kthye ne te perkedhelurin e regjimit .
  17 NENTORI i viteve ’80 ,ka patur vetem 2 lojtare sipas mua qe ishin shume te mire ,ku njeri ishte CIM MUCA dhe tjetri ishte SUL MEMA ,per te tjeret nuk ruaj fare respekt sepse ishin dhe u perdoren .
  Ironikja eshte se ne vitet ’60 dhe fillim vitet ’70 17 NENTORI kishte per mua lojtaret dhe brezin me te mire qe ka patur ndonjher ndonje ekip ne SHQIPERI ,pa dashur qe te permend emra ,pikerisht ne kete periudhe PARTIZANI edhe pse kishte mare me te miret ,KISHTE MBESHTETJE SHTETERORE .
  PARTIZANI dhe DINAMO mblidhnin me force lojtaret me te mire ne qarkullim ne SHQIPERI edhe prape ne arenen nderkombetare me lojtaret e ketyre 2-3 ekipeve ne njohim periudhaat me te zynta si kombetare .Pse ?
  Sepse ne s ene bote te gjitha kombetaret filluan qe ti pershtaten futbollit modern ne ndenjem ne stanjacion .
  Edhe si motrat e PARTIZAN -DINAMOS tone ne JUGOSLLAVI si CRVENA ZVEZDA apo DINAMO e ZAGREBIT ishin ato qe me se shumti furnizonin REPREZENTACIONIN ISH-JUGOSLLAV ,Por ato kidhin ekipet e tyre zinxhir .
  Te njejten gje do te thosha edhe per DOZHA UJPESHTIN apo HONVEDIN e HUNGAROSE ,per C.S.K.A.dhe DINAMON ne BULLGARI apo per STEAUAN dhe DINAMON ne RUMANI apo edhe per SPARTAKUN dhe DINAMON ne ISH BASHKIMIN SOVJETIK apo edhe per LODZIN edhe LEGIAN e VARSHAVES ,por edhe keto kishin ate qe sot quhet AKADEMIA E EKIPIT .
  Per rastin ne fjale per KUKESIN kam te gjthe konsideraten time te larte sepse te vish nga nje kategori inferiore edhe te kalosh 2 ture ,kete as mendja me e FANTAKSUR nuk e imagjinonte dot ,pa bere fjale per cilesine e kundershtareve te KUKESIT ,[po per SARAJEVON nuk KEMI goje qe te flasim sepse FUTBOLLI NE ish-jugosllavi ((DUKE E LENE MENJANE POLITIKEN DHE MOS ME AKUZONI SE KAM ADMIRIM per GJARPERINJTE e SERBISE )),ishte dhe eshte shkalle me lart se ne .
  Kam qene dhe jam dhe do te jem tifoz me ate qe mua me jep kehaqesine time shpirterore te brendeshme ,ku pas nje dite te lodhshme pune ndjej kenaqesine qe “YLLI” im ,pavaresisht se eshte individ apo skuader eshte superior mbi mediokerit .apo pordhalecet ,qofshin keta individe apo lojtare ,nga kendveshtrimi se si une i shikoj .
  KUKESI me impresionoi me shpirtin e larte te gares por dhe me vendosjen ne fushe ne menyre te shkelqyer ,ku edhe pse nuk ka individe te spikatur apo individualitete triumfoi .
  Pelqej jashtezakonisht MESSIN por nuk jam manjak pas tij ,nuk e shikoj si ai nuk ka me .
  Ne rastin me te pare kur do te ve re se ai do filloj nga pordhet nuk do ndjej keqardhje dhe nuk do ve koken ne jastek .
  Por deri me sot prej se une ndjek futboll nuk kam pare ne bote per te gjitha kohrat nje lojtar kaq TE JASHTEZAKONESHEMM dhe spektakolar si AI .
  Me kenaq rruga qe ben MESSI DERI TEK goli dhe te gjithe golat e tij jane ANTALOGJI .
  Do te thote ndonjeri se BAYERNI per 3 ndeshje me BARCEN DOLI 9-0
  Po ,ESHTE E VERTETE .
  Por kjo kurre nuk me heq nga mendja se BAYERNI ESHTE EKIP me i mire se BARCA apo se BUNDESLIGA ESHTE ME LART LA-LIGES .JO.
  LA-LIGA me aq sa cka paraqitur prej 2009-2013 eshte kampionati me terheqes ne bote deri tani per te gjitha koherat .
  GJermanet njihen per karakterin e tyre luftarak .
  Duhet te dime se po ti maresh nje per nje lojtaret e bayernit dhe ti krahasosh me ata te BARCELONES per ate se cka i kane dhene botes per 5 vjet ,jo vetem TROFE ,POR NJE MENYRE TE RE TE PA-PARE DERI ME SOT TE LUAJTURI FUTBOLL ,ku edhe atehere kur eshte mundur BARCA TOIPIN E KA POSEDUAR MBI 70 % AS QE KRAHASOHEN , bile lojtaret e BAYERNIT NE raport me ata te BARCES DUKEN SI TE JENE AMATORE .
  Por SPANJOLLET nuk e kane patur ,nuk e kane dhe kurre nuk do ta kene shpirtihn gjerman ,shpirt dhe rigorozitetin e BAYERNIT ne rreshtimin taktik ,konservatorizmin dhe besimin e tyre ne fitore deri ne limitet me te fundit te cmendura te lojes ,besiminne fitore te cilat BAYERNI dhe NAZIONAL-MANSCHAFTI i kane arritur ne fund te lojes prej minutes se 87-94 .
  Kete gje nenvleftesoi BARCA dhe mu per kete e pesoi aq keq aq sa i duhet te luftoj fort qe te heq njollen e TURPIT QE do i .rrije si SHPATA E DEMOKLEUT edhe per shume kohe mbi KOKE .
  Edhe mendjes me te cmendur ne 7;korrik 1974 TE DIELEN PERVELUESE NUK JA MERRTE MENDJA DHE MENDJES ME TE FANTAKSUR GJERMANE QE do te merrnin kupen e BOTES ,PIKERISHT kunder EKIPIT ME TE FAMSHEM DHE ME TE FRIKESHEM QE SHFAQEJ NE FUTBOOLIN BOTEROR NE ATE BOTE ,HOLANDES .
  Ishte ky shirt gjerman qe kishte bere te veten dhe KUPEN E EUROPES KUNDER SOVJETIKEVE ne 1972 ne 3-0 .
  Shpresoj se ky BAYERN do te jete percaktues ne BOTERORIN 2014 ,ashtu sic dhe ishte percaktuese BARCXA E 2008-2012 ,kur i dha SPANJES jo pak por 3 TITUJ KOMBETAREJE NE HARKUNE E 4 VITEVE .
  ” SPORTDASHES” ,shkrova gjate ,u lodha ,do te lodh edhe ty me leximin e “CARCAFIT ” tim ,por ja qe ky jam une .

  1. jo mo zemra ,tirana e viteve 80 kishte shume lojtar .agustin kola ,ben minga muca ,mema.josja ,hodja ,lekbello,por minga ,kola ,muca kane qene lojtar klasi

   1. Argita_B says:

    Bedri Omuri,i palodhuri ne mesfushe, Millan Baçi qe goditjet e denimit i gjuante sikur te ishin korne, Arjan Bimo, Ben Vila (qe e mori me dhune Dinamo qe mos dilte nga kategoria.
    Tirona ishte ekip fantastik ne vitet 80-te, dhe kishte shume me rivalitet ne kampionat pasi Dinamo me me Marko, Llaq Zeri, Mujo Targaj, Stafa e Kove me vone, Demollari, Ferko, Luarasi apo Strakosha me pas ishte nje rival i forte.
    Partizani me Musta, Millo,Hysi, Ylli Shehu, Pano…e me radhe ishte thuajse ne te njetin nivel, pa harruar Vllanznine me Rragami, Vukatana, Bersheni, Zmijani… apo Flamurtarin me Vellezerit Ruci, Kushta, Ferko qe perballuan Barcelonen 2 here rrjesht ne kupen e kampioneve.
    Tirona para viteve 80-te kishte vetem Tit Dibren qe nuk kthehet me lojtar si ai, po pas viteve 80te ishte me e komletuar si ekip.

 9. Leo says:

  Bravo Kukesi, mund t’ju mungoje pervoja dhe cilesia teknike, por kur futeni ne fushe luftoni si luane!
  Me behet qejfi jashte mase per kete kualifikim, sepse erdhi kunder skuadres se çetnikeve te Karaxhiçit. Luani po me kaq burreri edhe kunder ukrainasve te Metalurgut se nuk jane me te forte se serbo-boshnjaket e Sarajevos! Edhe ku i dihet, topi eshte i rrumbullaket dhe fati i panjohur, po luajtet mire ne mbrojtje, ukrainasit do te jene viktima juaj e radhes.
  Edhe njehere urime,
  Leonardi, Vlore

 10. Turi says:

  Ju te gazetes tema vetem i demoralizoni kete ekip duke then do Ta ken shum te veshtir.. Ne vend qe ti jepni zemer ju i demoralizoni

 11. Zef Kallami says:

  E,po kur mburravecohen ato te tradites.Ja Kukesi dhe po ti tund rresht fitoret.Me gjase tradita start me e forte se tradite e vjeter.

 12. Emigranti says:

  Beni ndonje stadium te hajrit se lat koqen e namit me mbeturinat e Duces dhe te Enverit,Jetojm ne shekullin e21dhe kemi stadiume si TE shekullit 18.Cunave TE Kukesir vertet urime dhe suksese

 13. enofieraku says:

  Bravo , nje skuader qe eshte per tu marr shembull, qe nuk hap porten dhe te luaj skedinat e basteve, Bravo djema.

 14. Elton says:

  Bravo kuksi urime….

 15. patllakja says:

  edhe mu mu bo qefi shum qe u kualifiku Kuksi.
  nuk e di se kur do e morin ‘kualifikimin’ televizionet shqiptare qe nuk e trasmetun neshjen!
  nuk lejn sport pa trasmetu, en kur vje puna per te trasmetu ekipet shqiptare ne europ ‘nuk kan fonde’ per te ble te drejten e trasmetimit!

 16. xhela says:

  Faleminderit Kuksit, nje ngjarje shum e mire sportive jo vetem per kuksin por per gjith Shqiptarine.

 17. Nikoja says:

  Urime edhe edhe suksese te metejshme ekipit te Kukesit (pamvarsishte se nga i ka mledhe lojtaret me ne krye trajnerin e apasionuar dhe korrekte Cungu )Eshte nder te paktat ndeshje qe ekipet shqiptare luan pa kompromise (per publikun e jo per skedinat ) dhe kjo per mendimin vjen nga korrektesa e presidentit te Kukesit dhe e trajnerit me pas qe nuk u futen ne lojrat apo vorbullat e lotarive .Respekte per te gjithe futbollistet dhe uroj qe te vazhdojne me te njejtin perkushtim edhe ne ndeshjet pasardhese dhe ….pse jo te kualifikohen per me tej .Per te tille presidente dhe trajnere ,por edhe futbolliste ka nevoje futbolli kjo loje e mrekullueshme dhe aq e dashur .

 18. Albboston says:

  Armando Cungu luajti nje sezon nga 2000 e ca me Luftetarin e Gjirokastres! Lojtar i mire serioz dhe luftarak besoj se edhe lojtareve qe ai drejton ua ka injektuar vlerat e tij ! Me behet qejfi per Kukesin dhe ndihem krenar per kete skuader shqiptare! Urime çunave dhe uroj suksese ne ndeshjen e rradhes!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 17
      [name] => Sport
      [slug] => sport
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 17
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 11645
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 17
      [category_count] => 11645
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sport
      [category_nicename] => sport
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X