#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zëdhënësi i AAK-së harton një listë tradhtarësh me ‘gen të fëlliqur’

ernest lumaZëdhënësi i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, njëkohësisht anëtar i kryesisë, Ernest Luma, ka hartuar një listë të atyre që i cilëson si tradhtarë me gen të fëlliqur.

Sipas Lumës, në këtë listë janë edhe Fatos Lubonja, Berat Buzhala, Arben Idrizi, etj.

Ata krahasohen me Millosheviçin dhe Dobrica Qosiçin.

Sipas Lumës, ata mendojnë se Ushtria Çlirimtare e Kosovës ka qenë organizatë kriminale./ep

ernest

45 komente në “Zëdhënësi i AAK-së harton një listë tradhtarësh me ‘gen të fëlliqur’”

 1. Ajdin Kuksi says:

  Paska harruar Hashimin e Thaqit qe eshte me tradhetari se keta.

  1. hasan Pervetica says:

   Do te ishte fat i madh jo vetem per ne shqiptaret por edhe per boshnjak, malazeze, kroate et. po t⌂ ishin Millosheviqi , Qosiqi etj tradhëtar!

  2. budall says:

   kush eshte ky i cmendur qe barazon milloshevicin me te tjeret????????? ky eshte me tradhtari nga te gjithe…beleg dreqi

  3. lima says:

   O kosovare o legena por çfare kerkoni akoma , doni akoma te jetoni me legjenda dhe heronj,pse mereni me llafe ai tha keshtu,ai shkruajti ashtu.LLafet e teperta jane fukarallek thote populli,donit shtet e keni,donit liri e keni po patet bythe dhe po jeni te zgjuar beni shtet te forte me ligje modern pa korupsion,risni ekonomine dhe hapni pune per te gjithe.Po bete keto e keni vrare dhe poshteruar serbin me shume se pushka,po kerkoni legjenda dhe heronj per tallava me çifteli kemba dhe nuk do tju zere.

 2. Dean says:

  Hahaaaaaaaaa….
  Lubonja paska dal i treti.Kush e di se sa i Lumtur ndihet Lubonja ne Mizerjen e Vetmise se tij.
  Forca Ljubo(nja) per te arrit ne vend te pare.Te pakten Sllobo nuk te konkurron dotasi ket Qosic nuk e di a eshte gjall a ka vdek.Forca Ljuba!

 3. Dean says:

  Hahaaaaaaaaa….
  Lubonja paska dal i treti.Kush e di se sa i Lumtur ndihet Lubonja ne Mizerjen e Vetmise se tij.
  Forca Ljubo(nja) per te arrit ne vend te pare.Te pakten Sllobo nuk te konkurron dot se ka vdek,ndersa ket Qosic nuk e di a eshte gjall a ka shku ne Boten tjeter.
  Forca Ljuba,se ke shonce kodosh me pak qime ne koke.

 4. Nje pyetje says:

  Ne jemi specialist per te nxjerre armiq… por ato qe tha Lubonja per Ramushin i thone gazetare e politikanet tere diten ne tryezen e kafenese…. Vetem kur dalin publikisht vene maske tjeter…

 5. leka says:

  Shikoheni kete shemtire bastarde(dhembi i rene ne mes i jep pamjen e plote te nje kanibali),si nje produkt shkerdhimi 500 vjecare i stergjysheve dhe gjysheve te tij, me halldupet osmane te pushtimit te erret.Nga ana tjeter stergjyshi dhe gjyshrit e tij,ne rolin e dylbereve mbanin dhe ata siper halldupne.
  Mire ata mund dhe te kene nje fije justifikimi se e benin nga interesi, po ky keni i bastarduar ketu, kalon cdo kufi perversiteti,pasi pa patur asnje arsye perfitimi,vazhdon te shese cdo gje tek halldupi,ku me pak vlere per te ka Shqiperia,atdheu yne. Prandaj keta jane armiqte tane me te medhenj dhe me te ndyre,nje murtaje e vertete qe ka rene ne keto ane.
  Me te gjitha armet ligjore qe njeh shteti dhe e drejta ndekombetare,keta duhet te neutralizohen sa nuk eshte vone.

 6. socialisti says:

  aman o xhaxhi enver!te paskan studiuar me shume ne kosove se ne shqiperi

 7. albert says:

  Po tradhetar nuk mundet me qene Miloseviq, as Qosiq, as Del Ponte… Tradhetar eshte bashkekombasi i cili e tradheton atdheun.

  1. Pirro says:

   Kini shume te drejte zotni!Milloshe-vici,Qosici nuk kane qene kurre tradhetare te popullit dhe kombit te tyre,por ata kane qene HERONJ per ta.Kurse,tradhetare jane keta”Bajgat”tona,qe nate e dite shkruajne,flasin dhe veprojne kunder kombit”te tyre”(tane)!Prandaj,kjo liste duhet te ishte shume me e gjate dhe vec me tradhetaret tane.Se te huajte qe shajne,shpifin,vrasin,perndjekin,shtremberojne realitetin e shqiperise dhe popullit Shqiptar,neve I njohim dhe ata jane vetem armiqte tane dhe neve i dime ata….!@

 8. astrit gora says:

  listes se krimineleve tju bashkengjitey batonic haxhixh nazarkot mustafa nani andrea stefani lorenc vangjeli e disa plera analistesh qe spo me kujtohen

 9. taqo says:

  po kush je ti more kastravec qe ke te drejte te besh keto lloj klasifikimesh ….fatos lubonja ka lexuar me shume se gjithe familja jote bres pas brezi ……shporu mendje e vogel…provincial i deformuar …idiot noterik mbaji per vete sharlatanizmat e tua,dukesh nga fytyra se cfare race e deformuar hibrideje

 10. fake democracy says:

  -mos ju ha hakun edhe HASHIM THAQIVIQ E SALIJA BERISHOVIQ
  ose BACA juaj.

 11. BERISHA DHE BASHA LARGOHU BECAUSE I WANT ALBANIA FREE. says:

  Lubonja eshte shqiptari i joni, ju te kosoves jeni te gjith tradhtare sepse po afroheni shum me turkun duke kerkuar qe te ndryshoni edhe istorine me turkun. Pastaj Ushtria Clirimtare e Kosoves nuk ishte plotsisht e sakte sepse aty, jane strehuar terroristat dhe islamiket kane investuar tek ajo Ushtri ne fjale.

 12. Ne Evrope Ne Do Te Vemi ______Kush S'beson Borxh Nuk I a Kemi says:

  Ky qenka partizan i Enver Hoxhes .Ai thishte se kush mendon ndryshe nga une eshte armik i Shqiperise .Por nje dite doli qe te tjeret ishin me patriote se ai qe shkateroi Shqiperine dhe shqiptaret sa i beri te marrin arratine neper bote .

 13. miri shkodra says:

  Shtoni edhe emrin tim.

 14. nerro says:

  Ernest qe nga syrati dukesh ca lloj specie je, nga ajo specie qe te ben te lumtur kur mendon se do te zhduken. ty vetem bishti nga mbrapa te mungon, se ate para e kan te gjithe. po ik o palaco meru me ndonje pune te dobishme, mjer kosova qe ka ren ne duart tuaja dhe te atij debilit qe keni per kryeminister… ku dolet ju ore aman. nga anet tona thuhet ” i papari mos pafte kurre, se po pa…” edhe ju keshtu jeni,,, vemje

 15. Toni says:

  Kjo tregon se Lubonja paska te drejte kur shprehet kunder ketyre fytyrave qe njollosin vendin.

 16. Edhe... says:

  Edhe Xhavit Halitin,H.Thaçin,B.Rexhepin,E.Tahirin dhe klanin e tyre.

 17. durresstar says:

  po”bacen” e deanit ku e ke?

  sali berisha,duhet te ishte i pari ne liste
  sepse kishte akuzuar,luftetaret e lirise;;
  si terrorista.

  po k,,,basha??hunderren argita?tos pijanecin????
  dhe shume tradhetare te tjere.

  te gjithe duhet te jene ne liste.

  1. Dean says:

   ”Bacen” e kan te vetin ata,nuk e tradhtojn kollaj ”Bacen”…lol

 18. Kapterri says:

  Ke harru Sali Rame Berishen nga Vicidoli or vampir

 19. bbb says:

  Lista e armiqve te popullit dhe partise…

 20. Scandal says:

  Po more Kali Ernes po Millosheviqi nuk eshte tradhtare aje eshte patrijot i popullit Serb,ndersa ju AAK me Ramushin ju duhi te jeni ne kete list,edhe hjrije spikericen po e mbajke ne mend’a ajo ka qen nje jevge qe punojke vetem per rroge e shkreta por ju me shefin tend Ramushin le qe po merrni rroga te majme po edhe po plaqkitni popullin o bandat e AAK,PDK,LDK,AKR krejt jeni tradhtare

 21. bbb says:

  Me kete fytyre qe ka ky Ernest Luma, i ben qefin armikut

 22. Dardan says:

  Shume mire i paska vene ne liste keta, po Sali Berishen ku e ke or harraq!

 23. ladi says:

  Kalit i kerkoj ndjese per krahasimin. Ky far z. Kali pardon Luma,urgjentisht duhen ti ver freri, se nuk din ku ndalet me keto komente tgerditshme…!

 24. durim says:

  Bukur boll. U beme gazi i botes. Lum serbi çka po shikon e çfare po degjon ne kete zallamahi shqiptaresh.

 25. kushtrimi says:

  tradhetare eshte gabim ndoshta ka menduar armiq te popullit. te huajt nuk mund te jene tradhetare sidoqofte liste kafenesh e tij personale.

 26. ALBAN DEGA says:

  Nje parareplike me ” internacionalistin” Fatos Lubonja

  HISTORIA NUK DO TE NA FALE …

  – Te kallxojme terrorrin mbishekullor shteteror serb ne Kosove !

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Shkrimet dhe intervistat fundit te publicistit, annalistit…. Fatos Lubonja per luften clirimtare te Kosoves dhe lider te saj si Ramush Haradinaj kane shkaktuar nje termet ne mbare boten shqiptare. Shumica dermuese e komentatoreve shqiptare jane kunder mendimeve “internacionaliste” te Fatos Lubonjes. Nje pjese e vogel e perkrahin.
  Pa bere as avokatin dhe as prokurorin e asnjeres pale, si analist i ceshtjes se Kosoves prej shkurtit te vitit 1981, si ish- editor per Kosoven dhe ish- Jugosllavine ne Agjencine Telegrafike Shqiptare, ATSH nuk pajtohem aspak me akuzat e tij ndaj UCK-se dhe liderve te saj. Teprojne akuzat e Boegradit dhe tellaleve te tyre pa i shtuar edhe keto te Lubonjes.
  Pse !?
  Makina propagandistike serbe dhe e aleateve te saj vazhdon te jete ne ofensive te plote dhe punon me gjithe fuqine ashtu si makina terrorizmit shteteror serb tash e gati 120 vjet kunder shqiptareve dhe kombit shqiptar jo vetem ne Kosove. Nuk le shpifje pa sajuar, nuk le falsifikim pa bere, nuk le mashtrim pa shpikur per te njollosur, per te nxire, per te damkosur e nakatosur shqiptaret e popullin e Kosoves, luften e tij per liri pavaresi dhe luftetaret e saj qe shenuan kulmin me regimen e UCK-se.
  Dje me bajoneta e me plumba prej verteti sot me shpifje e mashtrime. Me plumbat e fjaleve, Beogradi zyrtar vazhdon te njejten politike raciste antishqiptare. Deshem nuk deshem ne si me vepra edhe me fjale, si me plumba luftarake edhe me plumbat e shtremberimeve flagrante, Beogradi zyrtar ka arritur te vendose gati ne nje plan terrorizmin e tij shteteror me qendresen tone stoike e luften tone te drejte per liri e pavaresi…
  Kjo eshte nje kambane alarmi edhe per intelektualet e shquar, shkrimtaret, historianet dhe akademiket dhe sidomos per Qeverine e Kosoves qe kane bere pak ose aspak per kallximin, denoncimin dhe demaskimin e terrorizmit shteteror serb ne Kosove jo vetem ne vitet 1981- 1999 por tash e me shume se nje shekull.
  Ky eshte nje denoncim i hapur i masmedias, RTK-se, radiotelevizioneve, gazetave kryesore te Kosoves, te pavarura, gjysme te varuara ose krejt te varura qe kane bere pak ose aspak per denoncimin dhe kallximin e krimit dhe terrorit shteteror serb.
  Krejt e kunderta ndodhe me serbet kur qeveria, kisha ortodokse, akademiket, kriminelet, media dhe krejt strukturat politike, shteterore, diplomatike, shkencore … jane ne ofensive per te paraqitur viktimat e terrorizmit te tyre shteteror, popullin e Kosoves dhe UCK-ne si terroriste, si kriminele, si zi e me zi mbeshtetur mbi mashtrime, falsifikime, shtremberime absurde… Tamam si ne Fabulen e La Fontenit “Qingji dhe Ujku “ .
  Rezultat i tyre jane edhe akuzat e prokuroreve dhe UDB-sheve serbe te kopjuara fjale per fjale , te kthyera deri ne rezolute te Dick Martit e Keshillit te Evropes, e per fat te keq edhe te prokuroreve te dyshimte te EULEX-it, qe nuk vonojne te lirojne kriminele lufte serbe ndersa vrapojne te akuzojne, bastisin e bile edhe arrestojne luftetaret shqiptare te lirise , te shpallur te pafajshem nga maja e drejtesise boterore sic eshte Gjykata e Hages.
  Ka vite qe korifeu i letrave shqipe Ismail Kadare ka bere thirrje per denoncimin e kallximin e krimit serb ne Kosove
  Ka 8 vjet qe kam botuar shkrimin “ Kallxoni krimin serb ne Kosove… !” ne disa gazeta te Kosoves dhe Shqiperise.
  Edhe sot media e gazeta kryesore te Kosoves me shume shkruajne e flasin per “krime” te UCK-se, per SHIK-un, per luftetaret e lirise perfshi Fatmir Limajn apo Ramush Haradinajn e heronj te tjere te Kosoves se per terrorizmin shteteror, per krimet makabre te UDB-es e paramilitareve te Arkanjit dhe cartanave te Milloshevicit ne Kosove.
  Ne fund te fundit UCK-ja , SHIK, luftetaret e lirise se Kosoves ishin nje guerilje, nje ushtri lirie…. Nuk ishin shtet, Nuk kishin as organizim shteteror …. Edhe nese jane bere shkelje te ndryshme ndaj nje personi qofte ai serb apo shqiptar, ashkali apo cfaredoqofte ai kriminel lufte apo cetnik, paramilitar apo dhunues ordiner… jane kryer nga nje levizje per liri ne kushte te jashtezakonshme lufte e terrori shteteror.
  Krejt e kunderta ndodh me terrorizmin shteteror serb, qe kryhej nga nje shtet e qeveri e tere me te gjitha mjetet e me te gjitha format e terrorit e dhunes masive te planifikuar, organizuar e zbatuar barbarisht me e nga te gjithe mekanizmat e mjetet shteterore te Beogradit me Sllobodan Milloshevicin ne krye kunder nje populli te tere si shqiptaret e Kosoves…
  Te vesh ne nje plan agresorin me viktimen, terrorizmin shteteror me akte sporadike dhune, eshte njesoj si te vesh ne nje plan Ujkun dhe Qingjin ne fabulen e famshme te La Fontenit.
  Me heshtjen tone stoike, me indiferentizmin tone te pajustifikuar, me dembelizmin tone fantastik, me heshtjen tone te pafalshme duke pasur te drejten dhe pafajesine me vete, te gjithe ne jemi duke i bere nje sherbim te pafalshem terrorizmit shteteror serb dhe nje atentat te pafalshem popullit tone te pafajshem e viktime e Beogradit tash e mbi 100 vjet. Jemi duke bere nje vetvrasje kombetare!
  Do ta perkrahja Fatos Lubonjen dhe cilindo shqiptar qe do tu kthehej rrobave tona te pista pasi te kishin denoncuar dhe kallxuar krimin dhe terrorin shteteror serb. Me gjeni qofte edhe nje koment apo analize te Fatos Lubonjes per rreth 2 500 djem e vajza, pleqe e femije te Kosoves te zhdukur pa asnje gjurme, qe nuk kane asnje varr per ti qajtur e perkujtuar familja e tyre.
  Me gjeni qofte edhe nje denoncim te thjeshte te Fatos Lubonjes per zhdukjen pa gjurme te kolegut tone intelektual te shquar Prof. Ukshin Hoti e qindra te tjereve te zhdukur pa nam e pa nishan apo te ekzekutuar ne sy te familjeve te tyre !
  E kunderta… Nuk eshte koha qe ne shqiptaret te bejme argatin e Beogradit dhe terrorizmit shteteror serb… Ata i kane me teprice argatet e vet qe nuk lene mashtrim e shpifje, sajim e genjeshter pa sajuar kunder luftetareve te lirise, UCK-se e kunder ne shqiptareve ne teresi.
  Jo vetem kaq por jemi duke paguar edhe harxhe e harac te pamerituar per gjakun e sakrificat sublime te brezave te tere shqiptaresh tash e mbi njeqint vjet.
  … Kush harron te kaluaren eshte i denuar ta perserise ate! Historia nuk do te na fale !

  1. Kosovari says:

   Te lumt vella,neve per mbi 100 vjet na u desht te perballemi me terrorin dhe propaganden fashiste serbe,dhe ne fund te mbeshtetur per muri u desht me pushke te mbrojme nderin dhe familjet tona qe ne fund shpertheu ne lufte clirimtare,nuk ishim ne qe shkuam ne Beograd qe shkuam te vrasim serb po ishin paramilitaret serbe qe erdhen ne Kosove per te vrare dhe cnderuar vajzat dhe nenat shqiptare’nuk ishim ne qe vram civil para shperthimit te luftes por ishin policia dhe UDB serbe qe perdit egJ

 27. BERISHA DHE BASHA LARGOHU BECAUSE I WANT ALBANIA FREE. says:

  Te gjith jemi tradhtar, por vetem Haradinaj dhe Berisha nuk jane tradhtar ha ha ha.

 28. sebastian says:

  Ke harru njishin.
  Berishen.
  Ke harru dyshin.
  Ben chicagon.
  Po se njeh, eshte ky qe ka bere keto komentet me lart qe te shan. Se dime kush eshte, por dime qe paguhet nga sala dhe udb.
  Lubinja mor ti mik nuk eshte shqiptare.
  Detyra e tij dhe e tv klan bashke me frangajn te financuar nga udb kane vite qe po denigrojne shqiperine, kosoven, shqiptaret, heronjte dhe historine e tyre.
  Shume kosovare tradhetarin me te madh te shqiptareve e quajne skenderbeu I dyte.
  Ndersa ky shkjau lubinja e quan serb.
  Mos harroni se me antishqiptarizmen e tyre
  Berisha, frangaj, fevziu dhe lubonja jane pasuruar. Kush me shume e kush me pak.
  Keni degjuar ju kosovaret ndonje nga ps te kete folur keq per kosoven dhe historine dhe heronjte e shqiperiae?
  Perse vetem tv klan?????

 29. Nexhmedin Kadriu says:

  Sllobodan Millosheviqin nuk dota kisha quajtur trathtar ! Sikur te kish filluar me politiken e Zoran Gjingjiqit per Kosovaret dote ishte me zor. Si Fatos luboviqi nuk eshte qudi se ai eshte me origjin serbogrek .

 30. valter says:

  mas milloshevicit vjen sali Berisha lubonja syn fare aty

 31. ILIRET says:

  Lexoni gazeten RD te viteve 1998 1999. Me dhjetra artikuj te Sali Berishes, ku UCK , quhet terroriste, kriminale dhe marksiste.
  Pra kush qenka ky gen felliqur prej tradhetari? Lubonja apo Berisha? He pra, bravo! Berisha.
  Dhe kjo me fakte te dokumentuara, jo me supozime e akuza mejhanesh…

 32. ALBAN DEGA says:

  UNE DENONCOJ “LISTAT E VDEKJES” TE KUJTDO QOFTE

  – Skajet gjithnje puqen o Ernest Luma se na mori luma( lumi ) .
  – Te vendosish Fatos Lubonjen te tretin mbas Milloshevicit ne listat tuaja te turpit eshte krim dhe sherbimi me i keq ndaj AAK-se
  – AAK dhe Haradinaj duhet te mesojne ABC-ne e politikes

  – Nga Alban Dega, Nju Jork

  Ju po ja kaloni me shumefish shkrimeve dhe opinioneve te Fatos Lubonjes. Ne fund te fundit jane mendimet e lira te nje qytetari te lire, te nje vendi te lire.
  Secili ka te drejten dhe lirine ti perkrahe , ti kundershtoje dhe hedh poshte. Liria e mendimit dhe liria e shprehjes jane a-ja e lirise dhe demokracise, jane shpirti i te drejtave njerezore!
  Sigurisht jo me sharje e kercenime ekstreme deri edhe me zhdukje fizike te Fatos Lubonjes apo kujtdo tjeter, qe te ngjallin krupen dhe neveri per keta trimosha qe nuk paten bole te zbraznin asnje pordhe kunder terrorit shteteror serb kur qe nevoja dhe detyra e tyre qytetare, njerezore e kombetare. I shami shan, Zoti Luma e co.
  Sharja eshte argumenti i rrugacit… Vetem faktet e provat jo sharjet hedhin poshte cdo mendim te gabuar ose trillim pa baza.
  Trimat pas betejash nuk i duhen askujt, as vetvetes.
  E tille edhe me keq eshte edhe lista e turpit qe Ernest Luma dhe bosat e tij politike hartojne njesoj si listat e spatrimeve edhe larjes se hesapeve qe benin dikur UDB-a, Gestapoja, ish diktaturat komuniste e fashiste.
  Lista te tilla jane njesoj me listat e vdekjes se falangave te murrme naziste dhe gardisteve te kuq komuniste!
  Si mund te vendoset i treti nje analist, publicist dhe gazetar i shquar shqiptar vetem e vetem se shpreh mendimin e tij qoifte edhe krejt te gabuar per nje person, qofte ky edhe Ramush Haradinaj!?
  Si mund te vihet ne nje plan nje opinionist shqiptar me nje kryeterrorist barbar serb si Milloshevici!?
  Ku i keni emrat e xhelateve te sprovuar te Beogradit si Aleksander Pashici e Aleksander Rankovici, si Stanishici e Jovici, si ….!?
  Ku i rendisni qindra gjenerale e kolonele, majore e xhelate serbe qe i kane lyer duart deri ne shpatulla me gjakun e popullit te Kosoves!?
  Edhe une e kam kritikuar dhe do ta kritikoj Ramush Haradinajn per shume faje te para, gjate e pasluftes… E kritikoj ashper sot per lista te tilla turpi!
  E kritikoj teper ashper per nderhyrjen e tij hapur ne perkrahje te nje partie dhe lideri politik si PDSH-ja dhe Sali Berisha si dhe per turravrapin per te dekoruar ne kulmin e fushates se fundit zgjedhore ne Shqiperi dhe ne PD nje marionete te Berishes dhe Beogradit si Lulezim Basha. Akte te tilla jane injorance politike dhe veprime percarese.
  Aresyeja?
  Ka nje det faktesh te pohuar deri edhe nga vete ish- kryeministri i Serbosllavise e Milloshevicit per bashkepunim te fshehte e te hapur te Berishes dhe PD-se me Beogradin dhe “Kasapin e Ballkanit”.
  1- Shkelja flagrante e embargos nderkrombetare te naftes e armeve ndaj Beogradit,
  2- Arrestimi dhe ndeshkimi i liderve dhe luftetareve te qendreses se Kosoves si Adem Jashari, Hashim Thaci….
  3- Zhdukja pa gjurme e ne tortura e Remzi Hoxhes,
  4- Piramidet dhe flirtet e vazhdueshme me Beogradin kunder UCK-se si gjate edhe pas lufte ne Kosove,
  5- Rrenimi i shtetit shqiptar ne pranveren e vitit 1997, kur sapo u shfaq UCK-ja,
  6- Grusht shteti i mjirefillte i shtetit i 14 shtatorit 1998 si nje thike mbas shpine i UCK-se dhe sherbim ndaj Milloshevicit
  7- Etiketimi i UCK-se dhe liderve te saj si komuniste, marksiste- leniniste, enveriste dhe dore e zgjatur e UDB-se
  8- Sabotimi i Marreveshjes se Rambujese qe i hapi rrugen nderhyrjes shpetimtare te SHBA-se dhe NATO-s ne Kosove
  9- Ndikimi nepermjet se bijes Argita Maltezi tek Lulezim Basha, Mal Berisha e disa misionare te tjere te UNMIK-ut dhe KFOR-it per njollosjen, damkosjen dhe baltosjen e luftes clirimtare te UCK-se dhe liderve te saj perfshi edhe vete Ramush Haradinajn per gjoja krime lufte ne Kosove e “shtepia te verdha” ne Shqiepri
  10- Pazaret e felliqta dhe dhuratat deri terrritoriale shqiptare per Damir Fazlicin e mafioze te tjere serbe
  11- Marrevshja atdheshitese e Otrantos me Athinen, aleatin e mikun kryesor te Beogradit
  12- Gradimi deri ne krye te mbrojtjes se Shqiperise… e perfaqesuesit te Shqieprise ne OKB i Arben Imamit, Ferit Hoxhes…. e co. per rolin e tyre ne hartimin e saj duke shkelur Kushtetuten e Shqiperise…
  Njemije e nje fakte te tilla duhet te ishin nje sirene alarmi dhe red flag per distancimin e Ramush Haradinajt nga Sali Berisha dhe PD-ja e jo per dashuri ne kohe kolere kur nje popull i tere nga Konispoli deri ne Vermosh nga Karaburuni e deri tek Keshi i Vujkut e ndeshkoi me nje disfate poshteruese me 23 qershor 2013.
  Ndersa luftetaret e lirise se UCK-se e denoncuan Lulezim Bashicin si sherbetor te Beogradit, komandanti i tyre Ramush Haradinaj e dekoronte dhe bente thirrje per te votuar Berishen dhe PD-ne…
  E drejta e tij …. Po aq e fuqishme eshte edhe e drejta ime per te denoncuar kete e shume injoranca politike totale te Ramush Haradinajt. Edhe para, edhe gjate,,, edhe pas lirimit nga Haga ai ka bere gabime trashanike, gafa politike si asnje lider tjeter pervec atyre te VV-se.
  “Listat e vdekjes” qe ai harton, AAK-ja miraton dhe Ernest Luma publikon jane nje tjeter gafe madhore politike dhe ligjore e tyre.
  Nuk behet fjale per mendimin e lire te nje qytetari te lire te nje shteti te lire si Fatos Lubonja, qe ne fund te fundit nuk i prish pune askujt.
  Behet fjale per nje mendim dhe veprim. per nje qendrim dhe vendim politik te nje force politike , e katerta ne Kosove, qe pretendon qe neser te marre ne duar qeverisjen e saj.
  Uroj qe para se te ndodhe nje gje e tille AAK-ja dhe lideri i saj te mesoje ABC-ne e politikes .
  E pershendeta megjithe zemer kur u lirua si i pafajshem nga Gjykata e Hages. Sot e po e kritikoj per lista te tilla te turpshme, per “lista vdekjeje”, sic kam bere edhe ne te kaluaren.
  Prape do ta kritikoj ne te ardhmen!
  Kritika eshte ndihme dhe progres!
  Kush te don te kritikon, thote sovrani!

  1. Nexhmedin Kadriu says:

   Jam me ju per fjalen e lire por deri ne ate kufi ku nuk e damton kombin se ashtu u shprehen serbet .

   1. era says:

    Mjere Kosova per politikanet qe ka,hapu dhe te futem,injorantet kane ne dore fatin e nje populli dhe per te fshehur injorancine fillojne dhe behen atdhetare ptuuuu rrace e poshter, ptu rrace kurvash me falni per shprehjen por e meritojne , dhe jo kaq por edhe plumbin meritoni ju te pabese,gjakpires shkerdhata qe jeni duke perfituar ne kurizin e nje populli te vuajtur ne te dy anet e kufirit.O legena perse mereni me nje gazetar te thjeshte duke pullitur si lopa para pjelljes,perse nuk flisni per ata mijera Kosovare qe jane azil ne HUNGARI dhe qe po jetojne ne kushte makabre,perse nuk flisni per mjerimin dhe perse kosovaret te gjithe duan te largohen,perse nuk flisni per vrasjet politike me maska te pa zbuluara akoma perse nuk flisni per Kosovaret qe jane ne EU te cilet kane mbetur te varfer, sepse te gjitha kursimet i dergojne ne Kosove per te mbajtur familjen me buke,ato familje qe ju pushta i vidhni çdo dite.Per keto probleme duhet te flisni ju legena,dhe jo pralla me lufte,sa per Kosoven ate e çliroi Amerika me Europen, se po te qe per ju o shkerdhata qe sot kerkoni dhe monumente per veten do ishit katandisur si çifutet.

    1. Nexhmedin Kadriu says:

     Zoteri ne po komentojm simbas temes e i cmendur me ato sharje e nivelit te ulet pastro fjaloron se si ka hije njeriut .

     1. era says:

      Nexhmi Turku moj je gje nga fisi ketyre qe te dogji? Burre legen

      1. Nexhmedin Kadriu says:

       Miremengjes gjindem ne pune. Te komentojme kemi te drejt pa sharje e nivelit te ulet ne menyre civilizuse qe i ka hije cdo njriu boterore .

 33. tomori i beratit says:

  Po sali ram berisha ku eshte.Ai e MERITON nje vend ne kete liste te ZEZE

 34. tit karamanxulli says:

  kurre s’behem bashkatdhetar me ty, o turk ! lubonja te pakten ka apo s’ka te drejte i tregon botes qe ne shqiptaret jemi te civilizuar dhe flasim per tema te tilla jo si ti mor taleban anadollak !

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8556
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8556
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X