mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Tenori Agim Hushi: Mora urime edhe nga Elisabeta II, por jo nga Presidenti i vendit tim

hushi

Tenori i njohur shqiptar Agim Hushi, ka postuar në profilin e tij në Facebook një shënim lidhur me një ngjarje që i ka ndodhur me presidentin shqiptar Bujar Nishani. Hushi, sapo ka nxjerrë në treg albumin “Amore Grande” që ka rezultuar një sukses.

Dua të ndaj me ju të dashur miq, një fakt për të cilin jo vetëm si artist, por edhe si shqiptar i thjeshtë ndihem keq. E përçmoj gjestin primitiv të z.Nishani. I them këtij njeriu se arti qendron mbi çdo parti. Presidentë të tillë, me kaq mentalitet primitiv, harrohen me kohën, ose akoma edhe më keq, kujtohen me turp! – shkruante pak ditë më parë në profilin e tij artisti i famshëm shqiptaro-australian.

Interesimit të Ditës se çfarë ka ndodhur konkretisht, z.Hushi i përgjigjet:

Me rastin e daljes në treg të “Amore Grande” mora shumë letra urimi dhe vlerësimesh nga shumë personalitete të botës, përfshirë presidentin e Italisë, Giorgio Napolitano, kancelaren gjermane, Angela Merkel, presidentin e EU, Jose Barroso, presidentin austriak, Helmut Fisher, mbretëreshën e Anglisë, Elisabeta II etj. Jo nga zyra e menaxherit tim, apo nëpërmjet kanaleve diplomatike, siç ishte vepruar me të tjerët,  unë vendosa t’ia dërgoja vetë Presidentit tonë, CD-në time “Amore Grande”, bile me nënshkrimin tim dhe me një letër të shkurtër informuese. Por, u ndjeva ngushtë. Z.Nishani, që sot mban detyrën e kreut të shtetit tonë, jo vetëm që as një faleminderit nuk më tha për dhuratën që ia nisa nga Vjena, por asnjë nga ata që marrin rrogën e taksapaguesve shqiptarë rreth tij dhe që janë për këtë punë, nuk pati kurajon apo fisnikërinë të më njoftojnë që të paktën e morën CD time, që ua kam nisur me postë speciale që në muajin prill 2013…

Nishani duket se “inatin” me tenorin e njohur duket ta ketë për faktin se ai ishte pjesë e një spoti elektoral të Partisë Socialiste gjatë fushatës zgjedhore, në të cilin u bënte thirrje shqiptarëve që të votonin për “Rilindjen”.

73 komente në “Tenori Agim Hushi: Mora urime edhe nga Elisabeta II, por jo nga Presidenti i vendit tim”

 1. Dean says:

  Ku e di “presidenti” yne se me c’a merresh ti,o Agim?
  Ai KAPTERR ka qene gjith jeten.

  1. Tironsi says:

   Lol 🙂

   kjo ishte e forte fare!!!

  2. Toni.I. says:

   Edhe unè n’djehem krenar me SHqiptare te tillè ku e njehe njè Botè e
   terè dmth merr komplimente nga njerzit me tè lartè,me tè medhej te kesaj toke..
   Presidenti akoma s’ka bere njè vizitè zyrtare ne Europe ,janè ngulur si
   shtylla ,rob’ koti mendojnè vetèm per karrjerè ,per vendos naj super-
   vilè,prona, biznese Familjare etj-etj.

  3. Mira says:

   Arti qëndron mbi ç’do parti, por ti sikur i bëre çorbë mo zotëri artin me politikën, jam shumë i bindur se Rama të ka propozuar të ishe pjesë e skuadrës Rilindase, apo jo..?
   Këtu po vriten për 20,000 lek të vjetra, ti thua se pse nuk më falenderon Nishani….,ajde mos bëj si gocat tekanjoze, ne këtu në Albanistan kemi gjëra shumë serioze për zgjidhur dhe jo të meremi me gossip. Ke hipur kallamin më duket….
   Ajt po ta them unë ..Ti je tenori më i mirë që pas vdekjes së Pavarotit, ti ke bërë më shumë bujë se Nënë Tereza, ti je zëri ynë që nuk e ka patur Shqipëria…
   Ok …., të pëlqeu…!?

   1. Dean says:

    Agim Hushi eshte 1 TALENT i rralle dhe nese kerkon pak MIRNJOHJE eshte sepse ndjen Dhimbje dhe Mall per Atdheun e vet dhe JO se ka nevoje per shperblim financiar.
    Ky “Presidenti” SAKAT i Shqiperise,perpara se t’i jap Medalje Rkardo Kociantes dhe cingijeve si puna e Ciljetes,ben mire te shikoje se kush Shqiptar neper Bote na ka nderuar dhe na prezanton me Dinjitet.Vetem t’i degjosh Australianet se me sa Respekt flasin per Zotin Hushi dhe vjen puna nuk te eshte mirnjohes vendi yt.
    Jan Habit disa te huaj kur u thosha qe Hushi eshte Shqiptar.Nuk e imagjinonin dot se 1 Talent i tille mund te dilte nga Shqiperia.Degjoje 1 here,”E lucevan le stelle” (pasi kjo eshte pjese shume e kapshme nga dikush qe nuk a shume trajnim apo njohuri nga Muzika Klasike)te interpretuar nga Agim Hushi dhe pastaj do ta kuptosh se c’a Talenti qe eshte.Vetem PASION dhe CILTERSI ne zerin e Zoti Hushi…..etj.

   2. Ardit says:

    Mjeran
    Clidhje ka CD me artistin qe do votoj si cdo qytetar..
    Ketu po flitet per nje sukses nderkombatar te nje shqiptari te madh qe kreut te shtetit dhe llojit tend si intereson se vetem kulturen se keni iden cfar eshte!
    Kur ti shkruan idiotsira idiotsira tenorit dhe ne na u prish gjiza!
    Po cte djeg Rilindja o qyqar qe ishte deshira e nje populli i tere.
    App te djeg deshtimi yt dhe te dhembin syt sa her shikon yjet lart!

   3. plepi says:

    A e shikon o hushi i madh sa te duan shqipetaret si Mira,flasin ne emer te presidentit handikap se i gjithe ky popull eshte handikap dhe nuk mer vesht nga muzika qe kendon ti.Ti kendon per popuj qe kane kulture jo per fshatare qe duan vetem tyryly tyryly.ketu me mire te pjekesh misra neper rruge se sa te kendosh kenge hymne siç kendon ti.Shiko punen tende mos u ngaterro me ne,se vetem SALA ka ndjekur Edit Piafin ne viçidol tek stallat e fshatit.

    1. Mira says:

     @Plepi
     Ai Tushi ka kënduar për një Spot të P.S., si ja ka lejuar vetes ky tenori i famshëm të bjerë kaq poshtë dhe të këndojë për reklama(se spoti reklamë është). Unë nuk kam parë që Tenorë (me T të madhe) të ngatërrohen në spote politike dhe të jenë pjesë e një grupi ku ka dhe këngëtarë të dorës së dytë (mbase dhe përdorues droge..). Përse mori pjesë në spot ….? Mos vallë kjo ishte një reklamë për CD-në e tij dhe rritjen e shitjeve ..?Përderisa je kaq i famshëm,ç’të duhet mirënjohja e Presidentit , kur mund të kesh mirënjohjen e popullit shqiptar…Pra këtu bie erë, dhe erë shumë e keqe ooooooo Tuuuuushi. Thuaj hapur…Dua të merem me politikë dhe të nxjer pare…(Xhaba s’e ke bërë këtë gjë….Spotin…)
     Ka preferencat e tij politike dhe jo atdhetare(ndryshe do të ishte asnjëanës…..)
     I është propozuar të jetë pjesë e skuadrës (atje morën pjesë futbollistë me fillore dhe jo më një tenor i huaj, që do të ishte një zgjedhje e “mirë” -sepse tenori nuk mer vesh nga politika)
     Artistët dhe futbollistët në politikë janë si Çiljeta (pra pa tru që injorantët votojnë të kenë dhe përfaqësuesit e tyre në parlament)

   4. kledon says:

    Bravo Jeti. fatkeqsisht ne shqiperi jan te shumt keta.

   5. Mira says:

    @ Jetnori ose shkurt Jeti

    vepra e tij eshte trashegimi shqiptare
    Ore Jetnori, unë them ti drejtohemi UNESCO-s, për t’a shpallur “Zë i rrallë dhe në mbrojtje” Gimin…
    Patjetër që nuk ja vlen të merresh me mua sepse nuk ke argumenta o i mjerë. Jetnori ke tru dhe notropi prostitute ..(nqs ke tru..)

  4. andi says:

   Z.Hushi! Po te ishit shpellare ose nga rraca e tyre do kishe marre urime e pershendetje nga Sali Berisha e laperat e tije Nishani e Basha, po nuk do kishe marre nga njerez te medhej apo perfaqsues te kombeve te medha. Keshtu qe ma mire qe nuk ke marre falnderime e urime nga keto injorantet se je me i ndritshem e me i rrespektum. Mos prit vlersim e rrespek nga injorantet e shpellaret, ato duan gjithecka per vedi e mes vedit ti ndajn falnderimet e lavderimet ashtu si dhe te mirat materiale. Suksese paci gjithnje, e mos pac vlersim nga ky soj se te ndotin ose te prishin shkelqimin e suksesit.

  5. homeri says:

   ——-ne komentin tuaj , me vjen e qeshura e madhe ,,,ha , ha , ha

  6. feniks says:

   Nuk eshte pune KAPTERRESH kjo,por ky Nishani eshte nje INJORANT,qe i sherben BAJRAKTARIT BERISHA E JO SHQIPERISE!!!
   Mos valle gjithe ajo URREJTJE NE VOTIME KUNDER PUSHTETAREVE ishte vetem per Sali Berishen????
   JOOOOOO edhe per keta JENICERET INJORANTE,qe ai ka marre rreth vetes!!!
   U SHPORREN DALLKAUKET,por duhet te FSHIHEN EDHE HAURET E AVGJISE NGA BAJGAT E TJERA anti shqiptare!!!
   E mbushen administraten me SHPELLARE,ndaj te SHPORREN TE GJITHE NJE NGA NJE!!!

   1. Dean says:

    Eshte edhe pune Kapterrash,shoku.
    Kapterrat e vetmja gje qe mesojne gjith jeten eshte si te ZBATOJNE urdherat e Eprorit te vet.
    Ky sakati yne dihet se ke ka ”Epror” te vetin.
    Eshte Turp i Zotit,vete ”presidenti” Sakat dhe dekoron Rikardo Kociante,i cili s’ka bo asgje dhe s’ka lidhje fare me Shqiperine dhe INJORON Shqiptaret.”President” inferior dhe shkerdhate.
    ”Yes,man”,c’a me prit prej tij?

 2. +10 says:

  …”ne Paris lulet (muzika) blihet me para, ketu ne Shqiperi i hane vetem gomaret”…

 3. Gjon says:

  Po ku dine kapterrat c’eshte arti o Hushiiiii!

 4. Besmiri says:

  Presidenti jone ka plane te tjera ne mendje. Mos u merr me nje president çyryk dhe sakat si nga trupi ashtu edhe nga mendja.

 5. robi says:

  ndofta si ka mbrritur… se ne posten shqiptare ndodhin te gjitha – por nese eka marre mos ja merr per keq se ai si ushtarak respekton vetem burine e mengjezit dhe sirenat e alarmit ushtarak.

  Ne kete rast Bujari nuk ju degjon – eshte tu rrujt mustaqet i ka dhen urdher ai lart ne katin e trete.

 6. raimondi says:

  Shume keq Presidenti …..

 7. baca says:

  po cfare prisni dhe ju nga nje skuth dhe urith kanalesh ai dhe kur ben shurren mer leje, per te uruar juve ai duhet te mare leje nga padroni s.b

 8. albi says:

  Ehhh, mor z.Agim. Nuk e kupton aresyen perse ?. Ta thomi un mer jahu, po vec mos mu merzit. E para punes per ne ne Shqiperi nuk kane aspak rendesi vlerat morale e kulturore qe mund te manifestoje nje person. Se dyti, aq me pak na ben kur personi keto vlera i shfaq ne bote, duke u bere indirekt ambasador i promovimit i vlerave te Shqiperise dhe Shqiptareve. E treta dhe e verteta, a ta boj nji pytje un z.Agim ?. Mos valle para ca vitesh ke kandiduar gje per PS-ne ?. Epo nese eshte e vertete kjo e treta, dije pra se prandaj edhe nuk te urojme. Le ta bej kush te doje ne bote kete veprim, se per ne, ti je “ANMIK”.

 9. DEA says:

  Agim Hushi artist i nmadh, bir i nje artisti tjeter te madh

 10. m.m says:

  urimet me te miar…po presidentit mos iu zemero..ka qene me sherbim ne oborin e Saliut…

 11. BERISHA DHE BASHA LARGOHU BECAUSE I WANT ALBANIA FREE. says:

  Agim Hushi, te uroj suksese te me tejshme. Presidenti shqiptar nuk mund te krahasohet me Mbertereshen e Anglise, ne mor Agim kemi nje president karrocierr ose kapterr qe ece duke bere dance invaliti.

 12. Dardan says:

  Hajt Titan i shqiptareve, mos u merzit shume. Jemi me miliona qe te duam fort. Me mire te mos ja kishe derguar se besoj qe ju e dini tregimin mbi biseden e Bethovenit me nje njeri qe perpiqej te tregonte se merrte vesh nga muzika (une vete e kam lexuar nga libri “Con sette note”).
  Cfardo te themi , cfardo te shkruajme ti per ne je i madherishem per interpretimet e tua po e po, por edhe per ate qe ne shqiptareve kudo qe jemi ne bote, na ben te ndihemi krenare dhe te flasim pa ndrojteje per artistet tane te medhenj. Urime , urime per cdo interpretim tendin. Artistet e medhenj kurdohere rrine me mendjen e popujve si kurorat me lule mbi kokat e nuseve, miseve, si kurorat te bukura te ndërtuara me rubinë, diamante, diadema dhe gjithe gurët e çmuar mbi kokat e mbretereshave, si kurora dafine mbi kryet e te gjitha Fitoreve!

  1. Mira says:

   @ Dardan
   Avash , avash ti dardan….I thure një epos Tushit….., do ta bëjmë dhe këngë këtë tekstin tënd….Ti o Dardan mos krahaso nuset, mbretëreshat me Miss-et.
   Nuk krahasohen prostitutat luksoze me mbretëreshat.

 13. liri a vdekje says:

  po ku kupton kaq thelle jari o mjeshter ,ai donte kengen per sali hale berishen pastaj ta shikoje si te vinin urimet ty

 14. georges says:

  E para te urojme me gjithe shpirt suksese dhe jemi shume krenare me sukset e tua! Por ti ke bere gabim qe ia ke nis kete disk te vyar njeriut me pa vlere ne kete vend qe eshte edhe vendi yt! C’fare eshte ai para teje, ai Presidenti Bujar Nishani eshte nje kloun dhe njeri pa vlere, dhe si paraplegjik eshte i fundit i tyre se te tjeret e nxjerrin buken e tyre me shume mundim, kushtoja kete disk njrezve ne nevoje dhe do shikosh sa lart do ndjehesh, mos ul vehten me nje plehre qe asnje se do per president. edhe nje here urime dhe lart e me lart.

 15. pezaku says:

  sa respekt keni per jarin mer jahu ?

 16. Horri i Bulevardit says:

  I shkelqyeri Agi Hushi, tenori yne, qe na jep krenari, Ti kendon per qytetarine kudo ne bote, (jo thjesht qytetari), nuk i kendon talibanizmit, eshte nje nder qe ju i nderuar tenor, skeni marre urimet e talibaneve, se kjo mosperfillje e ketyre talibaneve, tregon se ju jeni ne majat e kultures boterore dhe na perfaqesoni ne si shqiptare denjesisht, ne krenohemi me sukseset tuaja, se ato suksese jane edhe tonat, eshte shume bukur kur nje shqiptar i panjohur, takon nje te huaj qe eshte edhe miku juaj, apo qe e njeh zerin tuaj dhe i themi se jemi shqiptare, jemi bashkatdhetare te tenorit te madh Agim Hushi, aty edhe ne marrim respektin e tjetrit, pa na njohur personalisht, se ska nevoje, se na keni bere juve artistet tane te mrekullueshem dhe sportistet kultura ne pergjithesi te njohur.
  Suksese dhe lart e me lart i nderuar artisti yne shqiptar, zerat tuaj pushtofshin skenat me prestigjioze te botes.
  Talebanet, leri ne strofullen e tyre.

 17. kapllan guni says:

  Jam krenar per Ju,per arritjet ,per vlersimet qe ju kane bere mjaft personalitete te larta e shtetare te vendeve te qytetruara perendimore.
  I nderuar mjeshter i madh,mos u ndjeni ligsht per z.B Nishani,juve ju vlereson e ju admiron i madhi popull dhe te gjithe ish ushtaraket ku bej pjese edhe une.
  Albumin Tuaj “Amore Grande” do t`a keme se shpejti ne bibloteken time familjare.
  Urime e suksese per Ju,per djemte e vajzat qe po ngrene e lartesojne SHqiperine tone ,per nje “RILINDJE” te kombin shqiptar ne te gjitha fushat.*****

 18. gegetoske says:

  Urimet e mia me te mira per arritjen tuaj! Te urojme shendet per te arritur edhe me lart, per te lartesuar veten tende dhe Shqiperine! Je perfaqesues dinjitoz i SHQIPTAREVE te vertete! Pse nuk te uroi presidenti i Shqiperise?!??! Ta them une dhe jam i sigurte, e di pse-ne: Ai ka menduar se ne kete zarf do te gjente mijera e mijera EURO! Te ka share dhe eshte totalisht i zhgenjyer nga ajo qe ka pare! ” Nje disk me ca kenge, nje cope leter dhe…..asnje qindarke brenda”……Cme vlejne keto?????……mendoi presidenti yne! Po te kishte gjetur ate qe mendonte, brenda pak minutash do tju jepte titullin me te larte “Skenderbeu,Artist i Madh,Artist i popullit, Hero,….”e dhjetra te tjere tituj! Ke mare falenderimet e njerezve me te medhenj te kontinentit! Bota te vlereson,shqiptaret e ndershem e te thjeshte te nderojne se na nderon ne gjithe boten! Mos u merzit pse nuk te falenderoi mustaqja,sepse nuk eshte presidenti i Shqiperise, por eshte i Partise! E kuptoveeeeeee?????????? Urimet me te mira!

 19. ona says:

  Zoti Agim ju uroj urime dhe suksese te metejshme,per sa i perkete kapterit se ai eshte nje kukull ne detyre ka pase frike ta degjoj se mos ka qene ndonje bombe dhe e le sakate ne pjesen tjeter te trurit.
  Edhe nje here urime.

 20. Bob ndertuesi says:

  Presidentit tone i pelqen vetem Valle e Shpatave

 21. F says:

  …po t’ja kishe fut poshte nje tasi me groshe…por duhet te arrinte posta ne mengjes heret…te pakten do te cuditej kur ta shihte, do ta kapte me dore…do ta nuhaste me mustaqe…dhe do ja fuste nje…

 22. astrit says:

  Urime te perzemerta Agim, por me vjen keq se nuk e paskeni marre vesh se ne nuk kemi president.

 23. viktor hoti says:

  E di qe jeni i madh e i famshem por objektivisht nuk mund t’ju degjoj dot. Tragjedia eshte se ka njerez qe nuk duan te degjojne te medhejte e te famshmit.

  Jam krenar qe nje artist te madh tonim e vlersojne dhe e urojne te medhejt e botes . Viktor Hoti

 24. banija01 says:

  Nuk ka faj Presidenti……..

  Personeli i Presidentit ka kujtuar se zarfi ka patur pluhur vdekjeprurese dhe nuk e kane hapur fare.

  Ne se do qe pluhur vdekjeprures do ngeleshim se kandari pa KOQE.

  Nuk eshte gje e vogel te jesh KOQE E KANDARIT se humbet balancen e kandarit.

  Jemi ne qe i urojme suksese tenorit te madh Agim Hushit.
  Nishani nuk di ç’eshte tenori.

 25. Argita says:

  Z AGIM NE SHQIPTARET MBUREMI ME TE GJITHE SHQIPTARET QE SHKELQEJNE NE BOTE,SE NGREJNE LARTE EMRIN SHQIPETAR.URIMET ME TE SINQERTA JU I MERNI NGA POPULLI I MREKULLUESHEM SHIKO SA URIME PO MER NGA NE.JANE URIME QE DO TE NGREJNE ME LARTE EMRIN TUAJ. ME FAL PO PER KE PRESIDENT E KE FJALEN, PER NJE KAPTER USHTRIE,PER NJE PARALITIK,PER NJE IPOKRIT APO PER NJE MI GJIRIZI,QE DO TE SHKARKOHET ME CEREMONI PER NJE I PA AFTE SI NJERI ,KY MUNDET TE JETE NJE KAPTER NJE XHENRIK,NJE GOMIST,NJE SALDATOR,NJE TRAKTORIST,NJE KOOPERATIVIST PO PRESIDENT NUK MUD TE JETE KURRE… SUKSESE .Z. AGIM

 26. xeni says:

  nje elektor europian nuk mund ta kuptoje kurre kete veprim primitv te presidentit te nje vendi qe nuk uron artistin e vendit te tij vetem sepse ai sipatizon nje parti qe presidentit nuk i pelqen.çfar mund te presesh nga nje president i tille. Vetem ne shqiptaret mund te shkojme perpara (dmth mbrapa)me keta figura.Ka kaq shume kurajo dhe frike besoj nga bestia Sali ky Nishani sa nuk mund ta imagjinojme. Turp e ç,mund t’i themi tjeter.

 27. Kapter Nishani says:

  Na vjen shume, keq por kemi informocion, nga agjentet tone ne teren, se Tenori Agim Hushi eshte socialist.
  Urimet i ben Berisha,une jam vetem per firme.

 28. Qamil qafderry says:

  Epo Bujar Nishanit i pelqe muzika e Ciljetes me Myth t majme.
  Se ,
  sic ka thon dhe Sala vet
  Cili I ban bythet det!

  Prandaj dhe sala ka fillu me nejt shum ne uj ne det tash me recorde

 29. santiago says:

  kur ka pare kapter nishani lart cd te shkruajtur ”amore grande ”ka thene haet kjo

 30. Zef Kallami says:

  Nga presidenti i vendit tend.
  A ke votue per Ramen.Kurr mos te shkoje mendja per falnderime.Nese ke votue per Berishen.Nuk harron e vone te falenderon se te ingranohet Berisha.Se i kane ikur votat si qeni ne rrush.
  Cfare kujton ti se asht Nishani.I rrofshin musteqet ne hund.Po pike burrniet nuk ka ne sojin e vet.Ja intelekti i tije.Porosit te tjeret te mos druhen nga revanshi.Tashti i ka hyre lageshtina perfujtit dhe i trembet vetvetes per revansh.
  Ky padite veten me sjellje dhe me gojen qe nuk rrin rehat por han tash e par mut.
  Kur u vendos,nuk u zgjodh,ne detyre te Presidentit.Falnderoi urdher vendosesin Berisha qe do e mbeshtes pa kufi(shperblimi ndera ka nderen).Tashti ne takimin e fundit me nji delegacion Francez.Iu shit delegacionit ne rrealizimin e premtimeve qe do beje qeveria Rilindjes me ne krye Ramen.Duke i dal kundra “madheshtise” ndera ka nderen.

 31. genci says:

  PO mire more Z.Agim ,nuk na the po nga kryetari i Opozites apo Kryeministri i ardhshem a more ndonje urim ne koehen e duhur ???(Meqe ke qene dhe pjese e spoteve te tij)……….

  1. Dean says:

   PRESIDENTI eshte institucioni me i rendesishem i vendit dhe nga ai e pret.Se c’a urimesh ka marre ne rruge private eshte tjeter gje.
   Ai po kerkon MIRNJOHJE nga vendi i vet dhe jo nga partit politike.

 32. xhemal says:

  i nderuar artist mos u deshpero me mire qe ske marr urime nga nishani jemi ne shumica e shqipetareve qe krenohemi te degjojme me kenaqesi urime paq shendet e tekendosh shume shume gjate sot degjova intrepretimin e granades

 33. sebastian says:

  Qenke nga rrace e mire nga hushet e kavajes. Mbaj ment ate futbollistin hushin. Kete se kam degjuar ndonjehere. Suksese dhe gezehemi.
  Sa pwr bujarin mos e trazo te shkretin. Po erdhe ndonjehere ne tirane dil nga zyra e tij dhe kendo ate kengen
  O sali tu befsha ferre
  Me duket se ne breke je dhjere.
  Vetem kete lloj muzike kupton I shkreti. Fshatar hesapi. Kur ti kendoje ai punonte kamarier. Bente ndonje bakshish. Kot te ka ngel hatri. Po kenge te zyko kamberit di ti? Ate me qafsh. Ate pelqen jari.
  Shiko do me japesh fjalen qe ste ka ngel hatri me jarin, se ste flas me goje.

 34. Elmazi says:

  Ri urte o Hushi se do te te rrase ndonje te majte Nishani qe te te dalin xixa nga syte

 35. kitara e thyer says:

  Urime zoti AGIM.Po mos ja mere per te keq presidentit tone pasi ai eshte bujar ne nje zhaner tjeter te muzikes dhe e kalon te gjithe kohen e lire dhe shume te cmuar duke degjuar kasetat e vjetra te ansamblit te ushtrise dhe kur ti vije ora e largimit per tu shplodhur doshkoje tek berberi per te hequr mustaqet dhe do i lutet qe te vendos CD TUAJ.

 36. Kozmos says:

  SHUME E TURPESHME TE DEKOROSH NJE ARTIST TE HUAJ ITALIAN
  SIC ISHTE RASTI I FRESKET I RICARDO COCANTES DHE TE MOS PERFILLESH
  TALENTET E SHQIPERISE , KJO NDODH VETEM NE SHQIPERI.

 37. Lilo says:

  z.Agim HUSHI urime e suksese se na zbarth faqen neper bote .

 38. Robert Rakipllar says:

  Ah mor Agim, ti na nderon nga skenat ku shkon, po ta dish ti cfare ndihmes dhe keshilltare per kulturen ka mare Bujar Nishani, ca invalide dhe derdimene si Ndricim Kulla, nuk duhet te kishe mare as mundimin me te vogel, madje do kishe bere mire ta dergoje ne Valias ate CD, se sa ne Presidence

 39. antipatrea says:

  Pa kendo njehere ate kengen ” O Sali tu befsha ferre – Mer pushtetin dhe nje here “, dhe ta shikosh te nesermen po s’te erdhen falenderimet ςarςaf nga kapterri… Urime – urime – urime… Sidomos ne emigrantet krenohemi me shqipetare si JU …

 40. h says:

  jari te shkarkohet ne shtator , ipari qe duhet te iki , gjytrymi.

 41. KRIPTOOPOZITARI says:

  😛 😛 😛 KUNGUJT E BABA SALIUT 😛 😛 😛

  Lereni presidentin ne shenterine e tij! 😛
  -Te gjithe ata qe mblodhi rreth vehtes Baba Saliu, ishin me mesuar nga ai me nje shprehje: “lere nje here atë”! (pune, shkrese, projekt, pergjigje etj). Keshtu ketyre kungujve te Baba Saliut iu eshte bere si fiksim per te MOS kthyer pergjigje.
  -Per tet vite qe ndejten ne pushtet, nga ministrite e “Madherise se Tij” nuk denjoi askush qe te kthente pergjigje asnje shkrese zyrtare. Ky ishte modeli i pjerdhur i Saliut.

 42. Albani says:

  Te paska djegur shume !
  Ti je sherbetori Saliut qe paguhesh ne ambasaden shqiptare.
  Vreri yt eshte si e nje neperke qe po jep shpirt.
  Se kush eshte Agim Hushi degjo zerin e tij
  Se kush eshte Agim Hushi shko ne qender te Vjenes dheblej CD e tij
  Se kush eshte Agim Hushi ti e di mire se duket nga urrejtja me te cilen ti shkruan per nje artist!!!!
  Turp qe dike shqip!

 43. Peter says:

  … m.q.s ti “Johan” (emri i vertete Ardian)po thue se jeton ne Wien, po ta kthej pergjigjen une qe jetoj ne Wien para tejet e qe jam i lidhur me te gjitha sferat artistike te kryeqytetit austriak. Je i vetmi njeri qe fyen Mjeshtrin e Madh Agim Hushi i cili edhe me fjalet tueja fyese, shndrit si ylle ne qiellin e me te mdhejve te botes muzikore te globit. Une e kam blere diskun, e kam degjuar, kam pare me syte e mij edhe letrat qe ka marre Tenori botnor Agim Hushi nga Napolitano, Merkel, Elisabeth e shume personalitete boterore. Une krenohem me njerez qe nderojne atdheun tim si artisti Agim Hushi i cili se bashku me Aleksander Moisiun e Imzot Nikolle Kacorrin, Gjergj Pekmezin, Kole Rroten e shume te tjere, lane gjurme te thella edhe ne kulturen austriake. Edhe pse ti shet bileta koncertesh ne mes te qytetit apo luan violine, nuk mund te shkarkosh stresset tueja prej nje artisti te djegur tek Profesor Agim Hushi qe eshte nderi i kombit tone. Mua nuk me intereson perkatesia partiake e askuj, por ajo qe ben dhe si e ben. Me vjen keq qe edhe pse jeton ne Wien prej disa vjetesh, nuk ke marre asgja nga te mirat e ktij vendi, por mbetesh me edukaten e kulturen e basifondeve te Shkodres ku ke jetue perpara emigrimit tand….

 44. Prej shkodre says:

  Ahaha
  Qenke pej shkodret
  Si ka “munci” ahaha
  Qeke smur fare mas suksesit te …. Ah ah ah
  Spo ja them emrin e te madhit se e paske si copen e kuqe demi i terbum!
  Na kenaqe me humor apo nuk shkon me cd Amore Grande!
  Ahahah
  Bjeri violines aty ku shitet Cd e tij se mbase mbledh me shum lek se tuj shit bileta merhum!

  1. andi says:

   Per ty prej Shkodre; qe shkrun si me ken prej Tropoje ose Vucidoli. Na Shkodranet themi prej Shkodret pra edhe nje t ne fund. Po kur je prej fisit Karaduz, gjithesesi munde te flases e shkrush e se keni problem, se nuk keni cipe e kulture. Keshtu qe leshoni fjalet si Lopa Baglen prej pa dijes natyrale. Patet kohen e lulzimit keto vite ju shpellaret, po mendoj se perendimi eshte afer per ju.Pare bate me bollek, por kulture,vaj medet. Megjithate edhe parja sic vjen dhe shkon e perseri Shpellare do jeni.

 45. Dritani says:

  I dashur Agim
  Ai nuk eshte Presidenti por nje nga te punesuarit e Saliut.
  E ke cuar ne adrese te gabuar albumin.
  Do ta degjoj me qejf ashtu si dhe albumet e Inves e Tedi Papavramit.
  Suksese.

 46. malshova says:

  I nderuar Hushi: Jeni njeri I respektuar ne bote, por mos ja vini re se ky eshte si gomari I Nastradinit, qe kur kthehej ne shtepi haronte rrugen dhe para tija delte Nastradini e gomari nga mbrapa. Dhe Nastradin Saliu keto pyka nguli neper poste kryesore,pyka pyken do.
  Me e keqja eshte se me keta budallenj u injorua,varferua vendi.
  Kur vdiq Nastradini ,fshatin e vet e vuri ne telashe dhe keta pas vdekjes ,me pykat e hajdutet e tyrepo behen fere e vendit.Populli thote; Ne fer vafshin!

 47. Vitali says:

  “President të tillë harrohen me kohën apo akoma më keq kujtohen me turp”. Shprehje më të goditur rralë mund të gjëndet.
  Z. Hushi ju bëni pjesë në krenarinë e Kombit, jeni ngjitur me aty talentin dhe aftësit tuaja dhe, se pse nuk u kuptuat nga nje president i emëruar nga Berisha nuk përbën problem. Ai aq kupton ndërsa ata militantët që e rrethojne janë injorant, bile disa mund tu shikojne si armiki. Kjo është një fatkeqësi që kombin tonë për më shumë se 2 mijë vjet nuk e lejoi të krijonte nje shtet të tij, ndërkohë që ky komb i ka dhënë botës me dhjetra e qindëra figuara të shquara në historinë botërore, por për vendlindjen asnjeri nuk mendoje. Nga kjo pikpamje ne ndihemi krenar me ju. Sa për Nishanin President lere ne fakeqësine dhe mjerimin e vet. Popuklli thot, Aq di aq bënë. Për më keq ky edhe sikur të dinte pa lejen e Berishës nuk bën asgjë. Pra sja vlen fare me të.

 48. qwe says:

  Te gjithe duan pergezime… Urimet duhet te vijne ne menyre spontane o kengetari..

 49. Tani says:

  Kur e dini qe arti qendron mbi cdo parti, pse ngaterrohesh me spote per partite politike????
  Presidenca ta ka dhene urdhrin e mjeshtrit te madh dhe me vjen keq qe po ta them, tani sa here te besh disqe ti duhet me u marre me ty.
  Njerezit e medhenj si ju kane edhe difektet e tyre por qe mund te korrigjohen lehte.

 50. alban4eva says:

  z.Hushi, une e kuptoj drejt shqetesimin tuaj, por ju me sa duket nuk e dini qe Shqiperia nuk ka president.

  ai qe mban kete post, eshte thjesht nje kukull handikapate e S-halè serbit, nje marionete me plot kuptimin e fjales.
  jam i bindur qe kur ka marre dhuraten tuaj, ai ka pyetur shefin e vete, S-halè shpellen, cfare te beje dhe S-halè ariu i ka dhene urdher qe te mos ju pergjigjet fare.

  ju nuk mund ti dini keto gjera natyrisht, nga ta dini?? ju jeni nje tenor me fame boterore qe qe merrni urime deri edhe nga mbreteresha e Anglise, kurse ne Albanistanin tone S-halè ariu e ka shkaterruar perfundimisht artin dhe kulturen.

  ku di shpellari cfare jane tenoret, arti, operat, baleti, kultura, trashegimia kulturore, e gjera te tilla. shpellari do vetem ti japesh nje comange ne dore per te goditur kundershtarin dhe per darke ti shtrosh nje kafshe te parrjepur dhe te pagatuar, ta haje ashtu te gjalle, me gjak..!!

  ju si duket nuk e keni idene e gjendjes se artit ne Shqiperi, ndaj dhe ju duket cudi qe nuk keni marre vleresime nga “presidenti” i ketij vendi.
  por i dashur tenor, duhet te mesoni se ky vend eshte zene prej kohe per gryke nga nje shpellar dhe kuceder qe e ka emrin S-halè shurra dhe mos prisni qyteterim nga nje njeri pyjesh.

  sa per Nishanin, eshte e kote te kapesh me ate, ai mezi merr fryme, mezi qendron ne kembe, ka shume mundesi qe edhe te dhjese ne breke duke ndejtur..!!

  pra, shkurt fare, ne nuk kemi president z.tenor. keshtu qe juve ju mjaftojne urimet e figurave me te larta boterore dhe urimet e te gjithe shqiptareve ngado qe jane, qe ju i beni te ndihen krenare me punen tuaj.

  biles une do guxoja te thoja qe me mire qe nuk more urime nga nje njeri pa shtylle kurrizore ne te gjitha kuptimet.. do ishte turp te merrnit urime nga nje njeri pa karakter, pa moral dhe pa dinjitet, qe eshte katapultuar ne postin e presidentit nga shefi i tij.

  ai kapter ka qene gjithe jeten dhe ashtu do te ngelet, pra njeri qe merr vec urdhera..!!

 51. DETARI@ says:

  Z.Agim;kemi ne si popull qe ta kemi zgjedhvete ,ndonji president?ai eshte vetem president i Familjes tashme te dhjere Berisha!

 52. Bato says:

  Ke shqipetaret qe te urojne o zoteri mos kerko urime nga politika e shqiperise sepse jane te gjithe halabak hajduta dhe nese kan interes ta shesin dhe shqiperine e pashaporten shqipetare su intereson shume,kshu qe ske ci do urimet nga plerat e shqiperise.

 53. banija01 says:

  Mira…

  Ne cilin fshat te Greqis jeton ????????

  Mire ne te folur ,po edhe ne te shkruar, qe ke kohe te mendohesh per te gjetur fjalen greqisht qe ke perdorur.

  Duhet ta kishe shkruar -mentalitet dhe jo notropi dhe kete e ke shkruar gabim( me sakt nootropi ).

 54. socialisti says:

  OOOOOO PIKTOR cfar pune beni ju xhanem??? e ke ne terezi ti o byrazer ifut nje tralala dhe je ne rregull po ne qe na hengri goja m..t dhe premtuam me mire se ne londer si tja bejme hallit

 55. nik perralla says:

  Se pari urime Z.Hushi dhe faleminderit per gjithshka ben ne te mire te Kombit tone.E sa per Z.President mos u shqeteso.Me vjen vetiu ajo shprehja e famshme :çkeni me te,ai pershesh po ha..!

 56. andreas says:

  Agim Hushi,

  Mos harro qe nuk je shqiptari i vetem qe jeton ne Vjene,Une e kuptoj qe ti nuk e ke per ata shqiptare qe jetojne aty(e qe gjithsesi vetem ata qe kane lidhje me artin ta kane degjuar emrin).Thuaj te verteten qe je vetem nje mesues i thjeshte kantoje ne nje shkolle private muzike ne Vjene e leri ato perrallat me mbreter e mbreteresha.Pranoje dhe qe shpreson te lepish ndonje kocke ketej nga Ministria e Kultures ose nga TOB-i.E ju komentues qe me te drejte ju rremben krenaria kombetare mos u genjeni nga keta portokallet e shtrydhur qe fryhen e i marrin shqiptaret per idiote se ne fakt vete tenori i shqyer,me falni i shquar e di mire vleren e tij dhe genjeshtrat qe po shkruan.
  Z. Hushi, nese deshiron, keto komente mund tjua bej edhe personalisht ne nje nga kafenete e Vjenes, sigurisht je i ftuari im.
  Une vertet kam mbaruar Institutin e Arteve, dhe kjo pas studimeve ne liceun artistik dhe jo si ti.
  Pushime te mbara e sa me shume nxenes ne shator.

 57. Genti says:

  O njerez, po sa shpejt qe i besoni edhe ju budallalliqet qe tregon nje delirant! Agim Hushi eshte nje mesues ne nje shkolle private ne Vjene, neper skenat kombetare ate se njeh asnjeri, sepse pervec se 3-4 vjet ne Singapor (ato me te zgjuarit ndermjet jush mbase besojne edhe se pikerisht atje jane Teatrot me te mira :-)) e Australi, nuk ka vene as kemben neper Teatrot prestigjoze te Europes ose USA, dmth aty ku behet biznesi i Operas. Qesharake eshte sidomos te tregosh keshtu lloj brockullash ne kohen e Internetit, ku cdo gje gjindet me lehtesine me te madhe e kur mjaft shqiptare te tjere kendojne me gjithe mend neper keto Teatro. CD e tij eshte e veteprodhuar dhe eshte aq e “sukseshme” sa mund te porositet vetem ne nje dyqan te vetem te Vjenes! Hahaha! Nuk mund ta besoj se ka njerez aq naive qe besojne se Angela Merkel ose Mbreteresha Elisabet kane pergezuar personalisht Agim Hushin qe nuk e njohin as ato qe merren me kete pune. Zoteria ka derguar gjithe andej CD e tij dhe protokollisht te dergohet nje pergjigje proforma nga zyra e personalitetit perkates. Do ishte mire qe gjithe njerzit te vinin trurin ne pune para se te flasin! Pershendetje

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 81882
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 81882
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34780
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34780
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24728
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24728
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X