#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Qeveria e re, asnjë deputet i PS-së nuk largohet jashtë vendit për pushime

Kryetari i PS, Edi Rama- faqe 4Asnjë deputet socialist apo zyrtar i lartë i kësaj partie nuk ka lëvizur jashtë vendit për pushimet e verës.

Ndonëse kanë qenë të karikuar me kapacitet të plotë në zgjedhjet parlamentare të 23 qershorit të këtij viti duke qëndruar ‘non stop’ në fushatën elektorale në zonat e tyre, dhe duke shënuar një rezultat fitues me të vërtetë mbresëlënës, deputetë dhe zyrtarë të lartë të PS mësohet se nuk kanë bërë pushime të plota në breg të detit.

Burimet brenda selisë rozë kanë bërë me dije për Shqiptarja.com se deputetët dhe zyrtarët socialistë kanë frekuentuar vetëm bregdetin shqiptar, dhe pse pushimet janë bërë të shkëputura për të qenë në selinë e PS sa herë që e sjell nevoja.

Burimet saktësojnë se ka qenë vetë kreu socialist Rama ai që ua ka “djegur” pushimet jashtë vendit apo pushimet e gjata deputetëve dhe zyrtarëve socialistë, duke kërkuar që të jenë rrotull selisë së PS dhe jo në kohë të stërzgjatur me pushime, pasi ai ka këmbëngulur se shtatori do të jetë momenti kur socialistët dhe aleatët e tyre do të implementojnë një qeverisje, e cila do të jetësojë të gjitha pikat e programit qeverisës dhe politik të përgatitur me kujdes dhe të prezantuar gjatë fushatës elektorale, që solli dhe fitoren e opozitës.

Njëherësh në këto ditë pritet që të bëhet i ditur dhe kabineti i ri qeveritar dhe janë vetë zyrtarët e PS dhe deputetët e kësaj partie të interesuar të jenë afër selisë./A.XH

21 komente në “Qeveria e re, asnjë deputet i PS-së nuk largohet jashtë vendit për pushime”

 1. kel says:

  hajde bythelipirizem i temes hajde i glorifikon sikur te jene shpetimi i ketij vendi disa injorante servila dhe koketula qe i ka mare piktori dhe i ka rreshtuar si tespie, mire o tema mire se do ja shihni hajrin edhe ju

  1. Mira says:

   Epo pushimet dimërore janë më të shtrenjta, prandaj ata po presin me padurim dhe po “lenë” pas dore pushimet në verë….O ju bëfsha gropën..!

  2. Askushi says:

   Po kur citohet;’…duke shenuar nje rezultat fitues me te vertete mbres lenes’!!

   Po c’rezultat fitues e mbreslenes o Tema(A.XH),kur moren po aq deputete sa kater vjete me pare?!
   Apo e keni fjalen per ‘vleren e shtuar’;deputetin Braho(vrroma),pronarin e ‘baules’se zeze(baules si canta e veglave qe mbanin ne kohen e Dulles,hidrualiket dhe zhbllokusit e pusetave)?!

 2. KARAMAMUND-ELEFANTI I TRETE says:

  Ju ka shpetuar ai koke qeni qe doli ngjyre cokollate tek Teto Ollga,hajduti i mutit kur te gjithe punojne per qeverine e re ai merr diell ne vilen e tij ne gjirin e Lalezit.Cudi e madhe kushedi se ku i gjeti paret per te bere vilen ne gjirin e Lalezit?.Dhe tani do tja shikojme fytyren ne Parlament,cfare ti bej Edi Rames!?

 3. safeti says:

  Nuk mund te largohen se jan semur. Ne shtator lidhin tubacjonin me biznesin dhe buxhetin e shtetit dhe fillojn te marin serumet e paras. Kur te stabilizohet gjendja e pacjentve do shkojn me pushime.

 4. AK says:

  LAJM PA LIDHJE KENI TRANSMETUAR.KJO NUK ESHTE E VERTETE, BASHKIM FINO ESHTE NE TURQI, VETEM PANDI MAJKO I SHKRETE ESHTE NE DURRES.

 5. nahlel says:

  Po Tema o njerez nuk po glorifikon njeri,thjesht dhe qarte po thote qe nuk largohen dot sepse ne kete vend keshtu shkojne gjerat,duhet te jesh vigjilent se te hyn tjetri sa kthen koken e te le pa gje…Ne kete vend duke qene prezent,duke i pase te gjitha “kartat” ne rregull dhe te lene me gisht ne goje…

 6. deti says:

  Edhe kjo quhet sakrifice, duhet pare mire. Lajm kinez “Moa Ce Du-ni kaloi me not lumin Jance” O krye/redaktor mos me keto lajme se keni qene mire deri tani. Ata deputete nuk u zgjodhen si qënie personale, por si subjekt, se po te zgjidheshin si qënie, Komitetit Qendror te PPSH te vitit 1976 i hanë mutin.

 7. emigrant usa says:

  KJO RILINDJE DO TA SHPETOJNE SHQIPERINE. NE RRADHE TE PARE NGA VRASJET. NGA MJERIMI. NGA HAJDUDAT QE STE LAJNE ME HECUR RRUGES
  PO JANE SHUME. GJERA TE TJERA
  VETEM RILINDJA E SHPETON ATE VEND

 8. fake democracy says:

  po gramozin fuksin e kuq ne det nuk e shikoni tek gazeta dita.mire qe pati nje fitore te nje partie tjeter po mos filloni dhe reportazhe kot.te gjithe derrat nje fytyre kane te kuq apo blu.populli i ushqen te gjithe dhe ata popullin vjedhin pa dallim.ketu do te gjykohen te gjithe si ata qe ikin dhe keta qe vijne.le te presim e te shikojme si do te shkojne punet.

 9. ili says:

  Bravo Rama,keshtu mbaji gjithnji,kujt nuk i pelqen,largojeni!Disa komentues me siper duan qe deputetet e ministrat te kene levizshmerine e psh,Jozefines,qe pervec te tjerave qe e dime mire,ne inaugurimin e Obames president kishte mare me vete gjitha familjen ne Uashington.Ne nuk e harojme Enverin edhe ne kete pike,kur u thoshte politikaneve e edheheqesve te asaj kohe qe,duke filluar nga une,asnje anetar i byrose dhe i KQ nuk do te dale jashte shtetit per 10 vjet.Populli qe jeton me therime por edhe njerez te ndershem,nje pushtet te tille duan.

 10. Uarda says:

  Keto qe shkruan TemA ne kete artikull, ta shpifin! Tamam kinezerira! Njeriu i ri i Rames! Deputeti Lej Fen! O pika qe s’u bie!

 11. njeriu i ri says:

  Mendoj qe deputetet e qeveritaret nuk duhet te marin roge me shume se 400 euro.Me shume se kaq,deputetet e qeveritaret jane shfrytezuesit tane,nuk na bejne vezen e kuqe sidomos pula jozi.Nqs se nuk ju pelqen kjo roge,do te zgjedhim nje parlament me pakistaneze,me 50 euro deputeti.

 12. valter says:

  Po cjanè kto comente more?!po tè kishin ikur me pushime jashtè do ta kishit carè vèrrèn nuk ikèn e catè njèlloj.nuk ini tè kènaqur as nga dielli prandaj nuk bèn para ky vend

 13. Bato says:

  Une Besoj se kryeministri i ri mund te beje dicka per shqiperine e per shqipetaret,edhe pse pd e katandisi shqiperine aty ku nuk mban me,qytetaret duhet te ndergjegjesohen dhe mos merren me politika apo ineteresa te shikojne punen e tyre te ulin kokat dhe te punojne te respektojne familjen e tyre ti lejne kafet ti lejne sharjet vetem keshtu do te behet shqiperia,por shikoj qe nje pjese e rinise jane shume agresiv dikush bile nuk punon per pak leke eshte gati te rrij poshte pemes e nuk punon per pak lek,duhet te ndryshoje mentaliteti i rinise shqipetare dhe keshtu do hecim perpara ne krye me nje kryeminister qe te pakten do ta perkrahi poppullin shqiptar jo si bene maloket ne qeveri kur ishin qe dhe te vdisje nuk ta jepshin te drejten kujt mos ti pelqeje skam ca ti beje por ky eshte realiteti se do merziten maloket e sales qe nuk ka kush ti nxjerri me nga burgu apo nuk kan ku te vjedhin me .

 14. lulushja & dr.Adhamudhi says:

  Ca komentues këtu i pijnë ilaçet bashkë me.sali skizofrenin.sa gjynof ereeeee qe janë.
  Hele hele toça kukulle janë dhe ato.

 15. VL.HAS. says:

  Ah sikur te kishim para , sa c’kane keta deputetet ish ministra qe te shkonim dhe ne per pushume jashte , qofte dhe disa dite per te pare boten e zhvilluar me sy . Ndoshta dhe ne do na shtohesh zelli per te punuar me shume e per ta zbukuruar edhe ne vendin tone si ata . Anglezi dikur pat thene : “shqiptaret ecin zbathur mbi florinje ” , Po c’ti besh Sali Ram Gedecit qe e kalli flake Shqiperine , vetem per te kapur majat e pushtetit , si me qene duke hypur ne majen e hekurave ne Alpet e shqiptare . Do zoti dhe gjate kthimit per ne rreze , me pare te bije me koke poshte , ne ndonje shpelle pa fund te gelqeroreve ne Alpe .. Po koke lopa me kryemadhen ku do jene valle ? cfare planesh do kene ne agjendat e tyre ? Me siguri qe kjo kokemadhja qe deri pake muajsh ka qene shoqe me Jozin FINE Topallin do kene bere planet e shenjave per tu marre vesh nga salla , pa u taku drejte per drejte ,po nga larg , se si do veprojne per ato pasurite e vjedhura nga ILIRI ! AH O zot jepi fuqi me shume te gjatit RAMA qe te realizoje premtimet e dhena ne fushate ! Cdo njeri qe ka vjedhur dhe ka abuzuar me detyren , si dhe ata qe do perpiqen te bejne te njejten gje , te pergjigjen deri me nje para ligjit e te dergohen ne vendin qe meritojne .

 16. Mentari says:

  Ketyre ishalla i bie aksidentalisht nje bombe atomike por kur te jen qe te gjith ne nje dhome.maskarenjt ,banda e Fatos Nano Hajdutit.vetem Nano mungon ne kete bande hjdutesh se te tjeret jane qe te gjith ato qe ishin me 1997-2005

 17. enea says:

  Aha, disa komentues edhe tua shtroje Edi Rama rrugen e shtepise me flori, prape do ankohen.
  Skane faj, jane lehur dhe do lehin. Rrace e peshtire.

 18. Jani says:

  Po ku te vene more?
  Po perse luftuan tere keto vjet ne opozite? Per tu futur tjetri perpara e ti mare te tera?
  Nuk jane aq te vobeket, jo. E njohin mire kete sektore ata.
  E dine ata ku del paraja (mireqenia e popullit, de. Per ate luftuan de).

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82059
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82059
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34797
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34797
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6860
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6860
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X