#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Gazetari francez: Europianët paguajnë sa ‘frëngu pulën’ për hashashin e Lazaratit (VIDEO e plantacioneve)

Marijuana_Lazarat_AlbaniaLajmi se Lazarati prodhon drogë që shkon deri në 4.5 miliard euro në vlerë, nuk mund të mos bënte xhiron e botës.

Shumë media italiane, por jo vetëm, theksojnë se ky fshat shqiptar konkurron buxhetin e Shqipërisë.

Shqiptarja.com sjell një reportazh nga Lazarati, duke theksuar se rreth një javë më parë një gazetar francez u kërcënua me vdekje pasi tentoi të filmonte në Lazarat.

Jeta e tij dhe shoqëruesve shqiptarë u vu në rrezik, kur një automjet tip “Ford” u zuri rrugën. Jeta e tyre për pak sa nuk përfundoi tragjikisht. Fatmirësisht pa viktima.

“Vetë shteti shqiptar do ta kishte zili këtë organizim të përkryer. Ata dinë të ruajnë kufijtë e Lazaratit më mirë se Policia e Shtetit”, tregon Camille Le Pomellec, gazetari francez.

Camille thotë se hashashi i Lazaratit tashmë është bërë i njohur në mbarë Europën për cilësinë e saj.

“Nuk ka të krahasuar hashashi i Lazaratit. Shumë konsumatorë europianë janë gati ta paguajnë si “frëngu pulën” këtë lëndë narkotike”, specifikon Camille. Sipas tij, shteti është dorëzuar pa kushte përpara Lazaratit.

Ndërkohë Guardia di Finanza ka publikuar pamjet e filmimeve mbi plantacionet e hashashit në Shqipëri./ep

65 komente në “Gazetari francez: Europianët paguajnë sa ‘frëngu pulën’ për hashashin e Lazaratit (VIDEO e plantacioneve)”

 1. shqiptar says:

  paska filluar nje kohe antishqiptare po edhe hollanda mbjell pse nuk i kerkoni llogari edhe ne greqi eshte nje zone qe mbillet si na lazarat edhe spanja fut nga amerika jugore tnelata me miell te bardhe qe bejne 10 fishin e asaj te lazaratit apo gjithmone doni te nxini emrin e shqiperise me te dobtit ta poshteroni.
  ik kerkojini hollandes llogari po ashtu spanjes
  keta kane hallin pse leku vjen ne shqiperi se duan te qendroje ne europe.
  edhe franca ka te sajin sepse maroku furnizon europen dhe ajo atje ka pjesen e saj po u del lazarati konkurenc.

  1. jimmi says:

   po kjo nuke eshte nje gje e re per EU perse nuke e ndalojne cigaren edhe ketu ne ZEJLANDEN E RE E PUNOJNE KETE BIME TE CMUARE sa per te tymosure nje cigare fate ore lazaratase qe sju lane rehate keta plehrart

   1. Vlora1912 says:

    Vite me pare Shqiperia ishte e njohur per prodhime si;
    1-Konservat e peshkut e ngjalave te Vlores
    2-Konjaku Skanderbeg i Korces
    3-Peketat e cigareve DS, Apollonia
    4- Superfosfati i Lacit etj……..

    Sot i vetmi prodhim Shqiptare i cilesise se larte eshte vetem Malli i
    Lazaratit, dhe eshte vertet i mire.

    Raportimi i GD Financa per nje sasi 900 ton/vit dhe 4.5 mld eshte larg reales
    Un do isha i kenaqur me 90 ton ose 400-500 mln ne vit

    Kultivimi i hashashit ne Lazarat ka disa ane te mira per ekonomine
    e fundosur shqiptare…..
    Por ka rendesi edhe per vendet e BE, ne nuk mund ti privojme ata
    (banoret e BE) nga nje mall i cilesise kaq te lart dhe ti detyrojme te
    tymosin pislleqe….. Jo ke nuk e bejm dot!!!!

    Ne jemi vend i NATO-s dhe do behemi edhe antar te BE, ndaj dhe kemi
    detyrime morale ndaj aleancave ku bejme pjese. Nuk i lem te tymosin
    mall latin pa asnje cilesi

    1. raimond vlonjati says:

     Hashashi ne Hollande lejohet, atehere le te lejohet edhe ne ne Shqiperi

     Te shikohet si eshte legjislacioni Hollandez ne kete fushe dhe ashtu te veprohet edhe ne Shqiperi…

  2. Fo says:

   O Frenchi, o gazep tar!
   Shteti nuk eshte dorezu pa kushte.
   Shteti ka vu kushte dhe u merr perqindje te majme fitimi Lazove!

   http://imazheshqip.blogspot.com/2012/06/hashashi-bujar-nishani.html

   1. ermal says:

    Po…bravo t’qift per analizen qe bere.. thjesht leket qe i merr shteti lazaratit nuk perdoren per shkolla, spitale dhe rruge..

 2. disk says:

  Ca problemi ka te prodhohet hashash?? Ata po vrasin perdite dhe spo i gjen gje kurse keta prodhuesit nbuk po vrasin njeri. Ikni o vellezer, Mediu, Bero dhe Zeni vrane 26 veta dhe nuk i hyri ne gjemb ne kembe.
  Ndalimi i lendeve narkotike behet per te mos lejuar banda te tjera te behen me te fuqishme se banda zyrtare, shteti.

 3. Vlora says:

  kishte te drejte doktori kur thoshte qe jemi vendi i dyte pas gjermanise,,,,,,por ne nuk e besonim.

  s`na falet.ha ha ha ha ha ha ha

 4. Zigur Qarri says:

  Hashashi i Lazaratit 4.5 miliard euro ne vlere!
  Keshtu esht kur lejohen te huajt te inspektojn ne Shqiperi,mbushin Boten me genjeshtra.
  Kush ka qene ai k.r qe ka bere nje marrveshje te tille me italianet?!

 5. Lezha says:

  Rrofte shteti – poshte shteti . Po ku dreqin eshte shteti ? Thua te jemi vertet vend anetar I NATO -s ? Apo mos shteti merr pjesen nga ky bisnes ?

  1. juli says:

   ti qenke i fundit shqiptar qe se dike qe krytari komunes lazarat i dorezon qeset e zeza plot me leke dhe me listat e paguesve per qeveritaret e pangopur

 6. lushi says:

  Mendoj se me ane te Lazaratit,Shqiperia do te hape cdo porte te Europes.Qeveritare,perdoreni mire Lazaratin,drogshperndaresin,TAP-in shqiptaro-europian.Europianet,sidomos ata te Parlamentit e te Keshillit te Europes,nuk mund te rine dot pa miell.Se c’fare do thote te ngelesh pa miell,pyesni Saliun!

 7. sadiku says:

  -Thuhet se Lazarati ka 5000mije banore, cfare i behet shtetit shqiptar qe ne nje dite te vetme te dergoje 6000police dhe ta beje lazaratin e paster ku mos ti bjere ndermend kujt me kultivu me kanabisin,
  -Shteti shqiptar e ndyn kot veten me ate fshat i cili nuk ka toke qe te mbjedhe as domate,u be ky lazarati si kur te jete miljona, por them se ne ate vend jane te gjithe bashke me pushtet me polici e me dreq e te bir,se nuk jane me trima se zona e veriut ku u shkaterrohet e gjithe droga e mjelle,lufta ne kete forme eshte vetem si macja me miun, kjo eshte shkelje e hapur e ligjit dhe po i ben karshillek shtetit i cili eshte bere si qyqar dhe rri duke pare, por mos ka gisht ne kete pisllek.

 8. tirana says:

  me cte drejte italianet i fusin hundet ne punet e shqiperise le te merren me mafien e tyre ne itali se eshte shume here me e madhe se sa ne lazarat cjane ato shuma qesharake 4.5 miliarde euro kujt duan tia fusin me ato shuma.
  maroku eshte furnizuesi kryesor i europes me hashash qe e ka pasur koloni franca po qe edhe e ka ku ben cka don ne at shtet ajo gazetarja le te shkoje te beje atje dhe te beje nje reportazh ku e mbjellin me bekimin e europes dhe te frances ne pergjithesi.

 9. AQUA says:

  ME HIKJEN E PD NGA QEVERIA ,FILLOJNE DHE ZBULIMI I HASHASHIT
  KU ISHIN KETA ME PARE ? , APO U PRISH MARREVESHJA .
  NGA KETO SHIFRA DEL QE KY SHTET ESHTE MBAJTUR NGA KY TRAFIKIM
  MJERE RAMA SI DO TE BEJ PA KETO LEKE .

 10. inspektori says:

  Keshtu eshte kur behesh han me 7 porta. Nuk e kuptoj se si lejohen disa palo police aq me teper nga nje vend si Italia nje vend sinonim i mafias te japin keto shifra fantaziste se gjoja hashashi i lazove beka 4.5 miliard. Ndersa asaj gazetares adoleshente franceze mire ja kane bere se ajo ka shkuar thjesht me mendimin per te bere skup e per te perfituar dietat ditore se gjoja ka qene ne nje zone te veshtire. Edhe mendoj se ka qene e emisionit “Envoyé spécial” se ata bejne si specialiste perzihen kudo, dhe kur i kapin arabet e i nxjerrin para kamerave me thike te qafa atehere kerkojne ndihme. I duhet dhene fund kompleksit te inferioritetit njehere e pergjithmone para çdo kujt. Po nuk respektove veten nuk te respekton kush. Keto jane broçkulla per te cilat s’ja vlen te diskutohet. Ntyrisht qe ka nje problem ne Lazarat po ne asnje menyre ashtu siç mundohen ta paraqesin kaubojset e Guardia di Finanzas apo gazetaret ne kerkim te lavdise si puna e kesaj çamarrokes franceze.

 11. berati_KOSOVE_germony says:

  Lazarati shume po i jep imazh te zymt Shqiperis edhe per qudi as ni poliikan ne fushaten e ti zgjedhore nuk e kom degjuar duke then se gjat qeverisjes sone do te shkatrrojm atu hektar te mbjellura me bime narkotike.
  Apo mos valle keta kultivus ne lazarat i sponzorojn fushtata e politikanve .

 12. safa says:

  Lazarati-monument kenaqesie,mbrohet nga EU!

 13. cimka says:

  Lazarati furnizonte saliun nen rogos, me para te majme.

 14. cdo shtet ne europa ka nje lazarat pse marrin shembull shqiperine. says:

  kur je pa zot shtepie hyne lloj lloj i huaji dhe polici italian dhe thote jo 4.5 po edhe 10 miliarde.europianet jane 1 per genjeshtra dhe propaganda.vete bashkimi europian eshte nje genjeshter.
  1 me cte drejte policat italian vijne ne shqiperi dhe bejne si zot?
  ca kerkonte gazetarja franceze?? apo si tha dikush me lart per fame edhe dieta gjoja ishte ne zone te rrezikshme.
  o njerez eshte thjesht per te te bere si shembull te keq.
  ai qe kupton nga mielli le te shkoje ne spanje apo hollande dhe do ta kutpoj qe lazarati eshte nje pike e Vogel.keta duan te na nxijne emrin dhe tu thoen vendeve te tyre ja e ben shqiperia kete pune.
  dihet sa na e duan te miren francezet edhe italianet.po edhe te tjeret bashke.
  cdo shtet ne Europa ka nje lazrat mos u genjeni nga mediat.

 15. Andon says:

  Po perse u dashkan shkaterruar hektaret me bime narkotike?
  Perkundrazi, meqenese cilesia pelqehet, te mbillet sa me shume, dhe te legalizohet. Keshtu terheq edhe turiste.
  Martesat ndermjet homoseksualeve u dashkan lejuar, si ne Hollande. Atehere edhe legalizimi I hadhashit le te behet si ne Hollande.

 16. Ayahuasca says:

  Lazarati ka vetem nje zgjidhje: LIGJERIMIN dhe LIBERALIZIMIN e menjehershem te bimeve mjekesore siç eshte Kanabisi, Salvia Divinorum apo te tjerat qe permbajne DMT! Vetem liberalizimi e shkaterron kriminalitetin e organizuar si dhe financat e nje shteti ne falimentim si yni! Bile liberalizimi do ta mbushte Shqiperine me miliona turiste çdo vit, gje qe do ta nxirrte shtetin shqiptar nga kriza brenda pak muajsh. Moralisteve te influencuar nga propaganda sionisto-industriale kunder ketyre bimeve mjekesore qe te sherojne trup e shpirt, do t’u thoja: nderkohe qe vdekjet per faj te alkoholit dhe duhanit s’kane te ndalur(flitet per dhjetera e dhjetera miliona), me gjeni nje viktime te vetme te marijuanes apo te ndonje bime tjeter te ngjashme!
  http://www.ayahuasca.com/

 17. albania says:

  nga roma e poshte italia mbahet me mafie droge vjedhje arme etj etj dmth italia e jugut te gjithe e dine.ne nuk i kerkojme llogari askujt pse keta vijne e na kerkojne llogari apo duan monopolin.shqiperia i ka kerkuar hesap europes per poshtesirat e saj.ajo gazetraja franceze le te shkoje te beje nje reportazh per poshtesirat qe ka bere shteti i saj le ta leje nje fshat qe quhet lazarat.keshtu eshte kur ne ke zot shtepie vijne te tjeret e te bejne llogje kavaje.guradia di finaza do fonde nga Europa qe ti vjedhin duan edhe monopolin se u dolen shqiptaret konkurence aty eshte halli mos mendoni gjeta te ndershme thjesht politike.

 18. shqiptari itali says:

  bime medikamore se duan po plehrat e tyre duan ti bien ne shqiperi.
  keta jane ata pipinot qe plehrat e tyre duan ti bien ne shqiperi se bime medikamore.mos i degjoni pipinot se nga hera me te futur e kane
  ne u cojme ilace ata bien plehra.thuaj gazetares te beje edhe nje reportazh per kete punen e plehrave qe ben Europa.

 19. çerçiz topulli says:

  MIlazim hiqe taborre leri djemte e mi te shkojne ,se do t’ju kuq t’ju beje me boje çerçizi,,, ore po ka bythe te rrije ky muhabet te na vije pepinua ne dhe te na beje politike ,, nuk i shikon ato te tijat qe i djegin njerezit me acid akoma neper vaska banjoje ,, ç’te semes ka me lazaratin ky ,, lazarati eshte republike me vete vlla , ndonje gje te keqe s’po ben thjesht punojne ushqejne femijet i çojne neper shkolla te mira i edukojne gdp e shqiperise e rritin , jane ne terezi k’ta ,, nje lazarat mban me buke nje zone te tere , mbi 1000 vet

  1. Wendy-B says:

   Po re Cerciz , c’kane me Lazaratin, buken e vete po nxjerr..hahahahaha
   Mire qe se ka marre vesh Miley Cyrus, se edhe ajo gju me gju me popullin e Lavaratit do ulet.

 20. loni says:

  Ore po shteti te merret nje here me ata qe bejne korrupsion dhe rendojne xhepat e cdo shqiptari ,keta ne lazarat vet po e nxjerrin buken.

 21. tafil buzi says:

  Me siguri keto te ardhura do te jene paraqitur edhe ne Ardhurat nga Prodhimin e Brenshem por me ndonje ze tjeter. Kjo mund te kete qene arsyeja perse qeveria nuk ka vene dore mbi keto platacione fitim prurese.
  Cfare prodhohet ne shqiperi qe rritja ekonomike ka qene mbi ato te vendeve te Europes.

 22. çerçiz topulli says:

  jane te punesuar ne lazarat , mbi 1000 familje ,, lereni ore lazaratin rehat ,, mos e jepni veten o lazarats behuni gardh se nuk ben dot luft njeri me civilat , buhuni gardh s’kane ç’tju bejne ,, vetem mos u jepni , i keni pare çfare po i bejne botes e natos 5 serb qe jane ne mitrovice cirk po u bejne , ,, biles çdo fshat ne shqiperi duhet ta beje ate pune se ata qeveritare sna lene rruge tjeter ,, , ata thjesht po i bejne njerezit te harrojne hallet per ca ore , thjesht qetesojne njerezit …

 23. jozi says:

  Kujdes nga te huajt,duan te na mbyllin Lazaratin,pusin e mrekullise shqiptare,si pengese e konkurence per drogat e tyre.Anglia,Franca,Belgjika,Hollanda jane mare me kete pune qe nga mesjeta,ne shtetet e ishujt e tyre koloniale.Buxheti e ndihma e Europes per Shqiperine,nuk do te jete asnjehere me e madhe se ai i Lazaratit.

 24. toni says:

  po keta hollandezet apo francezet mos duan ta bejne dhe shqiperine vendin e homosecsulaeve ngelen ne shqiperi apo mos ju prishet biznesi hollandezeve andej nga e kultivojne apo duan mos duan ti bejne monopolsic sic kane bere ne te gjitha vendet e botes qe vetem te pasurit kane monopol cdo gje thirni mendjes o shqiptare se nuk eshte gje lazarati para mafjes italiane apo marokiene . po dhe me e cuditshmja eshte se vjen flet dhe italiani qe jane mafiozetme te medhenj te botes

 25. - says:

  gazetarja nuk kupton qe ishte shteti me ne krye vvicidolsin qe krijoi dhe lejon lazaratin…

  kohet e fundit doktor-monstres na i asht prish pak puna se berluska iku dhe rruget sikur nuk jane aq te hapura per ne itali…

 26. hahaha says:

  kena tok pjellore jo shaka.

 27. kapo says:

  Edhe dicka tjeter doja te thoja , kesaj evrope te qelbur qe do te na shohe vetem te varur me koke poshte , une te jem i pari i vendit e bej gjithe shqiperine si lazarati , vetem me nje kusht , kush e shperndan per perdorim te brendshem ja luaj fene e zhduk nga faqja e dheut , pa sa per evropianet ishalla e kerkojne jo sa frengu pulen po dhe me keq sme rruhet fare per ate rrace te poshter.

  1. Sallakja says:

   Ide shume interesante kjo e jotja.
   Bravo.

  2. albatros says:

   bravo vella me mend sic e ben dhe turku kete loje me heroinen, i helmoi keta evropiane masonike te mallkuar, duan te na marrin shpirtin, e kish mire ENVER HOXHA QE JA PRISTE FLOKET SI DELE TE HUAJVE NEPER AEROPORTE KUR I KISHIN TE GJATA APO DHE KOKEN JU PRISTE POR TE KALONIN KUFIRIN

 28. Albana L. says:

  Qe te fitoje shteti, pra te gjithe dhe jo vetem Lazarati, TE LIBERALIZOHET ME LIGJ MARIHUANA qe para se gjithash eshte jo nje droge por nje bime kurative qe sheron totalisht dhe pjeserisht me qindra semundje! Shqiperia te ndjeke shembullin holandez – ku liberalizimi ka moderuar konsumet, ka rrezuar pertoke krimin dhe ka fryre arken e shtetit, arke qe edhe sot ne mesin e krizes financiare nderkombetare, eshte nga me te kamurat ne Bote!

 29. dajti says:

  Ti rrujne topet Lazaratit, Mbillni more mbyteni mos e qethni shume. Gjithe bota mbjell, vijne dhe na bejne neve si te zgjuar keta. Me droge merru sa te duash, vetem kujdes mos i hy ne hak njeriu duke i cuar motren pertej detit, por po qe pune droge mos e qethni se gjithe keta pepinot qe na bejne pordhe sot neve bij mafiozesh jane

 30. lik says:

  Gazetari nuk thote ndonje gje per te mire apo per te keq,por thote qe Lazarati eshte superior ndaj te tjereve dhe europianet e blejne si frengu pulen hashashin e Lazaratit,dmth si ujin ne shkretetire.Italjanet,si gjithmone kurioze e xheloze per Epirin e Perendimit.

 31. ?! says:

  @Ayahuasca,

  nuk je i vetmi qe shkruan me kaq pasion per hashashin ketu dhe eshte shume fatkqesi sepse ndersa perpiqesh te mbrosh “vkerat mjeksore” te hashashit e krahason me demet e duhanit dhe te alkolit…

  ne turqi dikur denoheshe me shpuarje te hundes prej llules qe pije duhan sepse duhani ishte shume i demshem. hashashi, duhani alkoli e te mos flasim per substanca te tjera kimike qe mendja e pjerdhur njerezore ka shpikur jane thjesht lende helmuese por me nje efekt disi me te dobet se helmet e tjera si p.sh kocifozi
  gjithashtu truri behet shume i varur prej tyre dhe sipas shume studimeve, truri i skenuar i nje perdoruesi te hashishit ka pamjen e djathit zvicerian- me virma!

  prandaj para se te besh thirrje per ta lejuar ji pak me objekiv.

  europa po humb pjesen me te cmuar te saj prej hashishit- rinine, qe duhet te jete fuqia puntore dhe krijuese e nje vendi dhe le te mos flasim per rinine e shqiperise qe sali berisha e ka degraduar ne prustiuta dhe vrases prej hashashit!

  plus lazarti eshte pusi i te ardhurave te bandave te sali berishes!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 32. ?! says:

  @kapo,

  pse sthua ti qe sa qenke kthy per “pushime” nga talibanet e afghanistanit se dhe ata te njejten politike kane dhe e ka pare “mireqenien e afghanit se ku eshte.

  e te mendosh qe me tru kashte si ty do behet shqiperia, vaj medet!!!

  or plera njerez pse nuk mendoni ta rindertoni ate vend me pune te ndershme dhe arsim e teknologji por me kurveri dhe droge?!

  ju ka kthy maloku 500 vjet mbrapa o te mjere!

  1. kapo says:

   o profesor lexo historine e pasurimit te botes , lexo per kolonite, lexo si eshte pasuruar anglia , franca ,spanja e vete hollanda e pastaj me quaj mua taleban. Ketu ne mund te bejm ham ham sa te duam . A dhe dicka tjeter per ty perendimorin , ajo amerika e madhe e di pse e aneksoi afganistanin , apo per ti sjelle lirine popullit atje e . Historia e hashashit ketu i ka rrenjet e thella . Po juve ju jane erresuar syte e beni sikur nuk merrni vesh. meqe do te besh polemike me thuaj nje vend te zhvilluar qe eshte ngritur ne kembe me pune te ndershme . jepi po pres pergjigje , po fus SHBA , angline , francen , spanjen, gjermanine,hollanden,italine ,portugaline , rusine , po te fus dhe kinen . ore po ju jeni te papam keni mesuar qe ka nje shtet injorant ne bote qe quhet afganistan e kush nuk mendon si ju i bie te jete me bindje fondamentaliste islamike . hajde hajde se do behet me koka si ju ky vend po he.

  2. kapo says:

   pse kush pret ti ta beje kete vend kjo klase e ndyre politike qe e ka kthyer shqiperine ne republike bananesh. Ketu akoma leku qe prodhon ky vend vetem po exportohet ne vend qe te jepet kredi nga bankat . Shko interesohu sa fitime ka amc , vodafone dhe eagle, sa para nxjerr ne dite kurumi me coca colen , e sa euro kane te drejte te sjellin shqiptaret nga greqia . jam dakort qe pasurimi nepermjet hashashit eshte nje rruge e gabuar po cfare na ka lene evropa si ospion , apo qe po na ben skllever ne vendin tone. tani gjithe evropa po ka respekt per boset ruse po asnjeri nuk ka investiguar si i kane bere pasurite dhe te gjithe e dine . ketu behet fjale te fitohen para o njeri se kjo jete e poshter qe ka prodhuar kete sistem te ndyre vetem lekun ka idhull. te tjerat jane bla bla bla.

 33. çibuku says:

  o vlla ne do bejme peticion te gjithe per referendum , duam legalizimin e hashit e te çdo bime tjeter medicinale qe mund te mbillet ne k’te bote ,, ne çdo qark te shqiperise duhet te kete te pakten 5 fshatra qe te meren me k’te dege te bujqesise domethene me bimet medicinale , kta fshatra te jene ne harte ne forme ylli ne çdo qark qe çdo zone te kete rritje ekonomike , duam zona te lira mjelljeje o vlla se doni s’doni ju ajo po mbillet dhe njerezit nuk paguaje taksa , kurse ashtu do paguajne dhe tvsh ,,, k’te duam ne te jemi hollanda e ballkanit , ata ne veri ne jug ku eshte e keqja ktu , le te lulezojne coffe shopet ,, do ta shikoni pastaj do ja fusim gjermanise apo jo ,, e mendoni ju per nje moment çfare behet sikur te ndjekim te njejten politike si hollanda , na vjen gjithe rajoni per turista pastaj vetem nga bari ,, pardje isha ne amsterdam te shqyenin turistat plot coffe shopet ,, pinin njerezit dhe leku xhironte ,, te na lene dhe nje lagje per te gjitha shoqet qe duan te ushtrojn e zanatin me te vjeter ne bote dhe shikoni ça behet shqiperia pastaj s’ka vend t’ja kaloje ,, duam te jemi si hollanda o vlla …

 34. tekiu says:

  Gazeta gjermane duhet ta dije se shume peshkaqene te huaj vijne e notojne brigjeve te Lazaratit…

 35. ?! says:

  @ cibuku,

  mire e ke ti po vajzat, motrat, mbesat e kujt do punojne ke ajo lagjia?!

  le te fillojme me mbesat e sales qe e mbron lazaratin me tankse!

 36. llulla says:

  Po ketu eshte e gjithe puna,kolegu cibuk,se nuk na le njeri te ecim e jo me t’ua kalojme.Serbet do te jene te paret qe do bejne vetvrasje kolektive nqs ne ua kalojme.Nqs droga do luftohej me forcen me te cilen propagandohet,atehere amerikanet e NATO nuk do ti binin Irakut me 2 milion ushtare per te varur nje njeri por do i binin fjala vjen Kolumbise…

 37. shqiptari says:

  Europa dhe italianet duan te thone beni si themi ne po mos beni si bejme ne.nuk e shikojne dot shqiptarin me lek se kane alergji.duan te shohin shqiperine sa me te varfer.maroku furnizon gjithe europen pse nuk i dergojne atje avionet?? di njeri pse? se e bejne vete europianet me francezet.

 38. ?! says:

  preji sali berishes burimet dhe i pret koken gjarprit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 39. çibuku says:

  tamam ashtu eshte kolegu llull ,, derisa sa nuk kemi politikane me sume per k’te pune , atehere duhet ti marim vete gjerat ne dore , si psh krijimi i nje force politike ose i nje lobi te forte qe te kthehet politika dhe k’to fjale qe themi ne tani k’tu te behen realitet duan apo s’duan ata ,, dhe k’jo per te miren e popullit o vlla te ngrihemi nga ekonomia , te bejne ata qe s’na duan harakiri nga mengjesi deri ne darke ,, kurse shqiperia holanda e ballkanit te jeshilohet e gjitha , te futet leku me shumice ,, ke lezet o vlla ,del nga makina ne amsterdam te vjen shtellunga e hashit nga turinjte te perkedhel te thote mire se erdhe ne amsterdam turist i dashur per ty jam k’tu per ty kam dale ,dhe nga mos ti zbrasesh xhepat ti atje ,eshte turp 5 euro cigarja e bere gati ne coffe shop ,, ne e bejme 500 leke te reja pershembull ,, ka per te gjithe ,, pse ça kane me shume nga ne ata homot e hollandes , pa bole jane te gjithe..

 40. pal says:

  Mendoj se shqiptaret e stresuar e kane kthyer Shqiperine ne nje vend te cmendur.Pak hashash do t’ua qetesonte shpirtrat me shume se nje hoxhe qaraman nga Kosova(you tube) e se nga zedhenesja e PD…Kam idene qe edhe poetet tane te rilindjes duhet te kene shkruar nene efektet e hashashit,droga te lehta,per njerez te privilegjuar por jo per njerezit e thjeshte.

 41. hahaha says:

  kam qejf te shikoje- jo te ngase trafikun ne shqiperi kur te legalizohet hashishi se pa e legalizu dhe shoferat ngasin si te cmendur, imagjino kur te tere te kene lluullen e ndezur dhe te ngasin…

  pastaj te shkosh tek kirurgu pasi ta ket thith dhe ai nje cigare me hashish…

  lum ju qe do jetoni ne shqiperi- shkelqim, xixa, xixa do ju duket cdo gje…

  thone se sala fjalimet e tij me frymezuese i bente pasi e thithte njehere…

 42. tavlla says:

  @ cibuku,

  no wonder pse jane pa bole meshkujt ne hollande dhe pastaj thone qe nuk te ben dem hashishi eshte thjesht bime medicinale- nuk i thone as mjeksore me.

 43. Kozmo says:

  Eshte e vertete qe shume vende mbjellin hashash ,por jo
  per te prodhuar drogen ,por mbasi piqet marrin kokrrat e vogla
  te zeza nga bocet e tyre , gjermanisht quhet MOHN Shqip nuk e di
  si quhen keto . Keto i perdorin per embelsira sepse nuk kane perqindje
  droge. me sa di keto platacione qe mbillen me leje ,ruhen me ushtare.

 44. Ayahuasca says:

  O trafikant anonim(me emrin ?!),
  qe ti je trafikant, nuk kam me te voglin dyshim se vetem nje trafikant i madh e gjen kurajon ta quaje Kanabisin “droge” si dhe te shpike nje vartesi imagjinare ndaj kesaj bime mjekesore! Perse? Sepse nje legalizim i mundshem do t’ju linte me breke dhe ju u paguani qimet e kokes politikaneve ne fuqi, ne menyre qe te mos bejne ndryshime ne ligj qe do te preknin fitimet tuaja nga trafiqet e panumerta.
  Tani, pergjigju pak pyetjes sime se sa persona na paskan vdekur nga Marijuana dhe sa te tjere na paskan shpetuar nga mendja! Po te ishe burre, do te pergjigjeshe, por ti je nje trafikant i paskrupullt dhe si i tille ke vetem nje arme: na perdor moralin falso per te na demonizuar nje bime qe ti nuk do ne menyren me absolute qe te liberalizohet.
  Une u bej shqiptareve qe ta mbjellin dhe kultovojne te shenjten Marijuane neper vazo, kopshte dhe fusha, ne menyre qe ta kene falas se kanabisi te hap mendjen, te kthjellon mendimet, te zgjeron horizontin, te permireson kujtesen, te ngre shpirterisht, te jep jete e te sheron nga qindra e qindra semundje te sherueshme e te pasherueshme! Mbilleni dhe korreni me duart tuaja ne menyre qe ta perdorni te paster, te paprere me substanca te demshme siç ndodh aktualisht me ate te trafikuarin nga bosat e krimit te organizuar! Mos degjoni propaganden, kanabisi eshte nje bime e shenjte qe te hap syte, puçrrat dhe vrimat ne lekure e ne mish si dhe kancerin, ta shkakton duhani dhe alkoholi, jo bima natyrore hyjnore – siç quhet kanabisi ne Indi, Tibet, nepal, Perù, Ekuador, Meksike e gjetke!
  Vete Albert Ajnstajn(nje kerriç ne shkolle te mesme)doli nga mediokriteti dhe formuloi Teorine e Relativitetit fale efektit te Marijuanes se paster nepaleze dhe molekules se DMT-se – te dyja keto i hapen mendjen ne 360° dhe e bene shkencetarin me te madh te historise.
  Ja ç’shkruan gazeta me prestigjoze ne Itali per kokteilin me sublim me permbajtje DMT ne Bote, qe eshte perdorur edhe nga i madhi Albert Ajnshtain: http://archiviostorico.corriere.it/2010/febbraio/14/Con_liana_degli_spiriti_sciamana_co_9_100214124.shtml
  Kush ka veshe te degjoje, kush ka sy te lexoje, kush eshte qorr dhe shurdh le te vazhdoje te predikoje e te gjykoje! (Albert Einstein)

 45. alb_man says:

  e provum ta hanim barin ne kohen e qepes nuk ja dolem ,pse mos ta provojme me te pime tani ,tu pa tu bo e tu shit ndo i gjo

 46. dinjiteti says:

  po kush eshte ajo o ai i çmendur qe thote o mund te pretendoje qe te ardhurat e LAZARATIT jane 4 5 miliarde E.A JANE MIRE KETA TRAPA a jane mire nga truri o o o e di kjo zonja çdo te thote 4 5 MILIARDE Euro, KU PREVENTIVI I SHQIPERISE ESHTE 1,5 MILIARDE.KJO DO TE THONTE SHUME PO SHUME EURO PER SHQIPTARET,po me sa duket kjo zonja i ka ment sa ky i imi..a edini se sa miliona euro leviz SPANJA HOLLANDA PORTUGAL MARROK dhe na del lazarati nuk ka zot qe e beson kete..

 47. Shkodrani prej Puke says:

  Athere pse thojn se shifrat e miljarderit shqiptaruc nuk korespondojne meprodhimin e brendshem.

 48. Kendveshtrim tjeter says:

  Berisha ne fund te mandatit,beri fotografime nga ajeri,per te “zbuluar” bimet narkotike.
  Nuk i dinte Berisha keto mbjellje ?!
  Ai ka patur informacion te plote per keto mbjellje.Tani kerkon ta izoloj Shqiperine.
  Nuk i duhen me as eurot,as bimet narkotike!
  Po qe se nuk nderyn per ti shkulur,qeveria e re duhet te marre masa te menjehershme per asgjesimin e tyre.Kjo do ti inkurajoj nderkombetaret.
  Berisha bllokoi skafet,per te “qetsuar” italianet,nga bimet narkotike.
  Tani theret italianet,per te vezhguar nga ajeri,sepse nuk do jete vet ne pushtet.Ai per 8 vjet e lejoj drogen te mbillej ne Lazarat,tani nuk i duhet me Lazarati.

 49. maqo says:

  Po mire mo po ku shkojne gjithe keto para,populli eshte i varfer.Athere milioneret jetokan ne Lazarat.Hallall ja u befte zoti, vetem mos pini shume per vete se trulloseni.Sa per shtetin e ka marre ferra uraten me kohe.

 50. analisti zvicer. says:

  kjo eshte RILINDJA e EDI RAMES dhe e LIR-JA METES-KOVIC…..25% e pronave me HASHASH jet te MILIONERIT ILIR META.

 51. shqiptari says:

  greku na i merr leket me banka dhe telefon
  turku me kurum
  austria me krom italia me ushqime na ropen te gjithe vetem vijne marrin lekun dhe shikojne interesin e tyre.
  sa leke nxjerrin keto shtete jashte shqiperise ne dite per ne vendet e origjines
  na skllaveruan ne vendin tone nuk na lene te behemi shtet duke na kolonizuar ne menyre te eger ca te bejne shqiptaret e shkrete

  e di qe nje refugjat shqiptar nga Europa nuk dergon dot me shume 999 euro me banke ne shqiperi eshte ligj i be sepse duan qe mos te dale leku nga Europa.kurse neve na nxjerrin miliona euro dita per interes te tyre.
  mbillni edhe sa me shume jashte pipinot edhe te gjithe te huajt.
  ai qe ka tru e kupton.

 52. Tafa says:

  “Ju kemi thane qe e kemi cilesi te mire dhe mjaft te mire” prandaj e rrisim qe kush te doje nga ju le te vi ta marri , ose dhe me sherbim online sipas deshires, mjafton te gjeni adresen dhe nr. kontakti , te cilin huk e disponojme dhe te merrni sherbimin e kerkuar. Tung Tafa

 53. Niku says:

  Une vetem nje gje doja te dija! Perse pikerisht tani dolen keto statistika per lazaratin ne media? Eshte e veretete qe shteti merr nje pjese te majmshe nga lazarati, por tani qe ky pushtet hajdutesh e kriminelesh i erdhi fundi po ben gjithcka qe buxheti i shteti te mos te kete asnjelloj te ardhur prandaj dhe keta zotrite tane e bejne publike ne medijat nderkombetare. Perse nuk na tregojene keta qe sektori publik nuk ka marre rrogat e qershorit dhe korrikut akoma? Perse njerzit nuk kan marre pensjonet e shume pritura per te mbijetuar akoma? Cfare ndodhi me arken e shtetit qe eshte bosh? Ku jane bilionate e sales qe bente nga turizmi vjet? e tej e tej e tej. Nuk dua te zgjatem por dua ti them lazarati ju lumte qe e beni ate pune dhe bravo. E keni mallin me fame dhe ne UK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82619
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82619
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16304
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16304
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X