Vali Bizhga, drejtoresha e Kabinetit të Edi Ramës | Gazeta Tema
 

Vali Bizhga, drejtoresha e Kabinetit të Edi Ramës

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

valiVali Bizhga do të jetë drejtoresha e Kabinetit qeveritar të drejtuar nga Edi Rama. Kjo është bërë e ditur nga vetë ky i fundit.

“Është kënaqësi dhe nder t’ju prezantoj Drejtoren e Kabinetit tim në kryeministri, Vali Bizhgën. Me Valin kemi punuar krah për krah për shumë vite në Bashkinë e Tiranës, ku kam pasur privilegjin ta kem zëvendësen time dhe më pas Drejtore të Kabinetit të Kryetarit të Bashkisë. Por kemi ndarë së bashku edhe përpjekjet dhe emocionet e disa fushatave, ku Vali ka luajtur prapa kuintave rolin kyç të Drejtorit Ekzekutiv të fushatës. Një betejë më e rendësishme për të, ajo me një kancer të shfaqur befas në formë agresive, e shkëputi lidhjen tonë të punës për aq sa kohë iu desh Valit ta fitonte betejën më të vështirë të jetës së vet. Tashmë, ajo është rikthyer në fushën e kahershme të përpjekjes sonë të përbashkët për të bërë punë të mira për vendin e njerëzit, e do të mbulojë me profesionalizmin, pastërtinë dhe përkushtimin e saj të posaçëm në komunikimin me njerëzit, një detyrë ku pa asnjë dyshim do vendosë një standard të ri.“, shprehet Rama./b.l

38 Pergjigje per Vali Bizhga, drejtoresha e Kabinetit të Edi Ramës

 1. Stili i jetës  --  19 Gusht, 2013 në 4:58 pm

  Urime!

  Përgjigjjuni

  • raimond vlonjati  --  19 Gusht, 2013 në 5:19 pm

   Urime Vali per fitoren ndaj semundjes se rezikshmme

   Jam shume i lumtur qe ti e ke fituar ate lufte ….. kur shume te tjere e kane humbur….

   Urime dhe per punen e re !
   Bravo Edi !

   Përgjigjjuni

   • safeti  --  19 Gusht, 2013 në 5:32 pm

    Nishani qenka lule para ksaj kimoterapistes.

    Përgjigjjuni

    • mira  --  19 Gusht, 2013 në 6:08 pm

     Pas kësaj sëmundjeje ajo bën mirë të shijojë dhe të gëzojë familjen e saj…..! Nuk e di a do të përballojë sforcimin e betejës vendimtare për ripërtëritjen e Shqipërisë….!

     Përgjigjjuni

     • op-ed  --  19 Gusht, 2013 në 6:32 pm

      Ishte ne Berat nje baba teqeje pijanec dhe hajdut. Fshati i dergoi haber gjyshit “Ose dergojeni diku tjeter, ose do ta vrasim”. Kur babai u dergua ne Korce, fshati i kendoi kengen:

      Korcen kerkove, Korcen te dhane
      Dhite sic dhjeve Berane

      Edhe Edit me Valin dhe Mimin populli do t’u kendoje kengen “Dhiteni qeverine, sic dhjete bashkine”…

      Përgjigjjuni

      • panajoti  --  19 Gusht, 2013 në 11:52 pm

       zoti 0p-ed, paske qene kundershtar i grave ne qeverisje te vendit. Cudi me njerez te tille qe kane besim vetem te burrat!

       Përgjigjjuni

      • dona  --  20 Gusht, 2013 në 12:19 pm

       VALI URIME! Suksese në jetë dhe detyrë! op-ed flet se nuk rri dot, por po të të njihte, të paktën do heshtëte njëherë.

       Përgjigjjuni

     • el  --  19 Gusht, 2013 në 6:54 pm

      Ja me ne fund edhe Mira e tha nje gje me mend dhe jo kot. Me valin Mira ka pasur lidhje pune …..

      Përgjigjjuni

 2. liri a vdekje  --  19 Gusht, 2013 në 5:03 pm

  BRRAVO VALI SUKSESE TE UROJ ME TE MIREN

  Përgjigjjuni

 3. VEZHGUESI  --  19 Gusht, 2013 në 5:06 pm

  URIME DHE SUKSESE ZONJA VALI.

  Përgjigjjuni

 4. Teknokrati  --  19 Gusht, 2013 në 5:11 pm

  Rreziku me i madh per nje mbret jane familjaret dhe oborrtaret e tij. Per aq sa i njohim familjaret dhe bashkepuntoret e afert te Kryeministrit Rama filloj te besoj ne Rilindjen e veshtire te Shqiperise.Go ahead Edi.

  Përgjigjjuni

 5. BERISHA DHE BASHA LARGOHU BECAUSE I WANT ALBANIA FREE.  --  19 Gusht, 2013 në 5:11 pm

  Shqiperia po i rikthehet intelektualeve pas 8 vite talibanizem dhe injorance Berishiane.

  Përgjigjjuni

 6. Landi- Sverige  --  19 Gusht, 2013 në 5:16 pm

  Urime dhe pune te mbare!

  Përgjigjjuni

 7. Ajtanga  --  19 Gusht, 2013 në 5:22 pm

  Suksese per te miren e vendit!

  Përgjigjjuni

  • ballisti  --  19 Gusht, 2013 në 7:30 pm

   A jeni ne terezi. Drejtoresha e kabinetit s’ka asgje ne dor, as per te miren as per te keqen e vendit. Thjesht punon ne protokoll, shperndan shkresat neper drejtori dhe sektora. Per te miren e vendit do punojn 5 ministrat e Ilir Hajdutit qe vendi te ket me shum skrap, qe vendi te ket me qindra noter te kristalit, qe cdo i burgosur te mari leje kur dhe si te doj, qe ipotekat te regjistrojn pronat me SMS e Ilirit dhe Bandes. qe per te mar nje leje mjedisi ke Lefteri Koka te shesesh shpin. Lefteri per te miren e vendit do sjelli trenat radjoaktiv nga gjermania. Po pse jeni kaq naiv masturboheni me nje drejtore kabineti.

   Përgjigjjuni

   • hakan  --  19 Gusht, 2013 në 7:39 pm

    Ajo ka ne dore te sperdredhe njerez me integritet duke i mare kompetencat Rames dhe e ka bere sikur te kishte nje zemer hekuri, sepse i kisht eborxha fatosit. Ne se te duket pak nje perpjekje per te shkaterruar nje njeri a dy a tr te pafajshem ne te falte Zoti se robi s’ta fal

    Përgjigjjuni

   • Renata  --  20 Gusht, 2013 në 8:43 am

    Urime Vali!!!Suksese te metejshme per vendin tone!Renata nga Kristal

    Përgjigjjuni

 8. o  --  19 Gusht, 2013 në 5:28 pm

  Me sa kuptoj Edi niset nga emocionet dhe jo nga racionaliteti. Vali eshte e paafte tashme te perballoje fizikisht ritmin e punes, se dyti natyra e Edit qe u jep shanse te dyta e te treta njerezve qe i njeh mire, ka rezultuar fatale per te, e per shqiptaret. Do doja ta porosisja kujdes!!!

  Kujdes Edi Rama!- Askush nuk eshte ai qe hiqet sidomos grate, personalisht kam shume shume rezerva me kete person dhe semundja qe ka dhe sigurisht nuk i eshte zhdukur ndikon negativisht ne trajtimin e njerezve, pastaj lidhjet e saj te dyshimta…..

  Edi leri nostalgjite, te lutem. Shqiperia pret shume nga ti dhe duhet te kesh afer njerez te forte dhe qe e duan vendin.

  te ecte mbare!!!!

  Përgjigjjuni

 9. neo komunisti  --  19 Gusht, 2013 në 5:34 pm

  ish bashkiaket e tiranes te gjithe ne qeveri.shoqa vali ish zevendesja e rames ne bashki tani prap ne zyre me ramen. kjo trego sesa punon dhe dote punoj kryeministri i ri.nuk e dime ata menaxheret qe vinin perqarkas bashkis do u gjendet ndonje vende.

  Përgjigjjuni

 10. preng  --  19 Gusht, 2013 në 5:37 pm

  Urime dhe vetem urime per Shqiperine europiane

  Përgjigjjuni

 11. hahaha  --  19 Gusht, 2013 në 5:38 pm

  me sa duket ditet e monizmit me satrapin berishe ne krye ku i cili vetem persekutoi intligjencen e afte dhe te ndershme, moren fund, ditet e kanibalizmit me ne krye gomere, mafiozet dhe te paaftet moren fund.

  Urime kryeministrit te ri, ju lutemi na sillni prape qytetarine!

  Përgjigjjuni

  • ha ha ha  --  19 Gusht, 2013 në 6:07 pm

   Kjo nuk eshte loje. Eshte nje lufte 100 vjecare e deshtuar per te bere shtet, prandaj te gjithe duhet te jemi te pergjegjshem, se paku kur vete Edi e hedh ne publik perpara kohe, sigurisht qe kerkon te marre mendime te verteta qe do ti shperbejne. Me ha ha ha e hu hu hu nuk fillohet puna. Qytetare e katundare te gjithe jemi shqiptare.

   Drejtori i Kabinetit eshte njeriu me i rendesishem pas Kryeministrit dhe ne Bashki te gjithe e dime se ajo nuk e kishte leshuar zyren e N/Kryetares se Bashkise, qe do te thote shume??????????
   Pastaj ajo kish kohe qe kish dale nga kontrolli dhe therriste ne zyre e i gradonte ministra pa dienine e Edit, per te mos thene ketu gjera qe nuk ndihmojne asken. Dyshoj dhe kam fakte per lidhje te saj dyfishe , trefishe ne lidhje me rezultatete Edit.

   Kujtonte se ishte aq e zonja, bente mimike mikluese, por qe nuk kokkordonte me ato qe thoshte. Asgje nuk percillte tek Edi nga shqetesimet qe merrte edhe nga miqte e Edit…Te ishte hakmarrje?

   Hkmarrja e gruas eshte me e forte se plumbi!! ajo rikthehet edhe me nje fije shpirt per ti dhene fund asaj qe nuk i dha dot kur semundja ja preu ne mes.

   Qofte i shkurter qendrimi i saj ne ate pozicion. Le te behet Ambasadore ku ti doje shpirti i saj qe te jete edhe prane mjekeve, por jo prane edi Rames.

   Qofsha i gabuar, nuk dua kurre te dali kjo qe them une.

   Përgjigjjuni

   • toni  --  19 Gusht, 2013 në 10:51 pm

    Ju jeni nje popull b.thq.r qe meriton te ngordhi ne rruge,te kalbeni dhe njerzit tju peshtyjne!si mund te flasesh me kete gjuhe per nje grua zonje ne te gjitha aspektet,vetem funderrina dhe skorrje si ju mund ta dijne.ju shk.rdheft gomarri nenen

    Përgjigjjuni

 12. MadMax  --  19 Gusht, 2013 në 5:48 pm

  si e dobet po me duket,e shkreta sa te filloje pune me te RAMIN dhe do ti vendosin kilet si ne trup ashtu edhe ne banke.si shume te urritur me duken keta te PS per “pune” .sigurisht qe vali me kolpot e bashkise do filloje te zhvasin 20% ne rang rep[ublike] .para me edin per rivjedhje.

  Përgjigjjuni

 13. ben imam ballejdie  --  19 Gusht, 2013 në 5:58 pm

  Urime! Vali ka qene demokrate me Pd qe nga fillimi por kriminelei i udb e largi edhe ate, e sot e ka rama ne krah

  Përgjigjjuni

 14. sam  --  19 Gusht, 2013 në 6:43 pm

  URIME VALI

  Përgjigjjuni

 15. Bilbil  --  19 Gusht, 2013 në 6:56 pm

  Urime Zonjes Vali dhe bravo Z/kryeminister, qe i vlersoni grate jo per “syte e bukur”, po per vlerat qe ato kane dhe cpalosin ne realizimin e detyrave qe marrin mbi vehte. Kemi besim se eshte e provuar ne pozicione te rendesishme qe ka mbajtur ne Bashkine e Tiranes, ku sukseset qene te pa imagjinushme.

  Suksese, suksese gjithe ekipit te Qeverise se re te drejtuar nga qytetari Edi Rama.

  Përgjigjjuni

 16. Aliu nga Selenic  --  19 Gusht, 2013 në 7:01 pm

  I urojme suksese Vali Bizhges. Besoim shume ne drejtesin e ketije institucioni qe eshte shume prane kryeministrit te Shqiperise.Besoi tek deklerat e tyre.O do punojme mire ose……! Shpesojme! Shpersojm ! Shpresojme!

  Përgjigjjuni

 17. rb  --  19 Gusht, 2013 në 7:18 pm

  Kam besim tek Vali Bizhga. E kane treguar veten njehere (10 vjet, 2001-2011) se ç’ jane ne gjendje te bejne. Te miren populli e nuhat. E do. E respekton. E kurajon. Betejen me shendetin e ke fituar. Punoni siç kini premtuar. Filloni me berjen e shtetit dhe mos ndeshkueshmerine.

  Përgjigjjuni

 18. astrit  --  19 Gusht, 2013 në 7:23 pm

  Urime Vali. E meriton.

  Përgjigjjuni

 19. Fate Velaj Kryetari i ri i Bashkise Vlore  --  19 Gusht, 2013 në 10:16 pm

  Se c’ka dicka te ngjashme me Emma Boninon
  e Italise

  Përgjigjjuni

 20. Shkembi  --  19 Gusht, 2013 në 10:33 pm

  Me ne fund po shohim trasparence. CV -ite, jo militante nga vicidoli.
  Mbiemri eshte i njohur per sojlli jo sojses. Fitoi betejen me ate qe rrall kush e fiton;do ta fitoi kete te dyten se ka gjithe ata qe duan Shqiperine me vehte.Sukesese Vali.

  Përgjigjjuni

 21. opinionisti  --  20 Gusht, 2013 në 1:09 am

  pune te mbare dhe te fitoni luften,qe nga gjenerali e deri tek ushtari me i vogel,(kapteri ivogel),se tani eshte radha JOTE,dhe jona.

  Përgjigjjuni

 22. Renata  --  20 Gusht, 2013 në 8:44 am

  Urime Vali!!Suksese te metejshme per vendin tone!Renata nga Kristal

  Përgjigjjuni

 23. Pellumb Pipero  --  20 Gusht, 2013 në 10:15 am

  Urime Vali

  Përgjigjjuni

 24. landi B  --  20 Gusht, 2013 në 10:57 am

  Një fotografi, sa njëmijë fjalë. Kush ka sy e mënd në kokë, le ta krahasojë me Laurat e suvatuara dhe mëndjefyçka të Berishës e Bashës dhe do të kuptojë shumë gjera (sigurisht ata që kanë tru e mund të mendojnë, ndërsa ca të tjerë, më mirë mos kuptojnë).Suksese Vali edhe për sëmundjen që e ke mundur! Deri tani Edi Rama, tregon se ka tru. Të shikojmë…Prisni e shpresoni! ka thënë i madhi A. Dyma (Konti i Montekristos)

  Përgjigjjuni

 25. shkelqim  --  20 Gusht, 2013 në 11:33 am

  …shendet Valit e pune te mbare.Fati te njeh ndonjehere me nga afer me njerezit.Lexova komentet ne pergjithesi e nuk me lane shije te mire…Shkurt,do shprehja dicka:Vali eshte nje nga “shenjat e mira” te Edi Rames.

  Përgjigjjuni

 26. alketa  --  17 Shtator, 2013 në 9:09 pm

  Vali eshte personi me pozitiv qe kam takuar, dhe grua shume inteligjente. E meriton te jete Drejtore Kabineti !Suksese Val !You’re the Best!

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *