#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Favoritët për postet e zv/ministrave dhe prefektëve të rinj, ata që nuk u bënë dot deputetë

ramaKryeministri i ardhshëm i vendit Edi Rama, ka vendosur të përfshijë në pozicione të rëndësishme  në qeverinë e tij kandidatët për deputetë socilistë që gjenden në listë menjëherë pas atyre që kanë fituar mandatin .

Burimet nga selia rozë , bëjnë të ditur për gazetën “Shqip”, se aktualisht mes Ramës dhe  kandidatëve për deputetë që gjenden menjëherë pas fituesve  në  lista kanë nisur negociatat për shpërndarjen e posteve  të rëndësishme në ekzekutiv , siç janë  zëvendësministrat, drejtuesit e agjencive qendrore  dhe po kështu perfektët e qarqeve .

Po kështu ,Rama  është duke diskutuar  në lidhje me deputetët e rinj, të cilët do të jenë  pjesë e grupit parlamentar të Partisë Socialiste  si pasojë e lënies së mandatit nga ana e 19 ministrave të kabinetit të tij qeveritar.

Nga ana tjetër aleatët kanë theksuar se i kanë dërguar kryeministrit të ri kërkesat e tyre për ndarjen e pushtetit, por ende nuk kanë marrë ndonjë përgjigjie në lidhje me to.

Kryetari i Partisë Kristian Demokrate të Shqipërisë , Mark Frroku, ka theksuar se kjo parti pret të përfaqësohet në  qeverinë e re minimalisht me një zëvendësministër dhe po kështu me një perfekt,pa llogaritur  postet e tjera në nivel lokal që do të përfitonte  si pasojë e marrëveshjes parazgjedhore me PS-në.

9 komente në “Favoritët për postet e zv/ministrave dhe prefektëve të rinj, ata që nuk u bënë dot deputetë”

 1. Shqiptari says:

  DUa edhe une te behem Perfekt :E

  1. Tyrkanos says:

   lol. o Daku, prefekt, jo perfekt. 😛 Dhe mos thuaj se ishte gabim shpejtësie se e ke shkruar dy herë gabim.

 2. aaa says:

  gjith pervec rames duan te vjedhin, maskarejn antishqiptar injorant

  1. rolandb says:

   ha ha ha, ti ose je rama vete, ose …

   sa jane shtuar debilet ne periudhen e tranzicionit. Nuk jeton dot shqiptari pa kultin e individit.

  2. Flori says:

   Nese te tjeret jane hiena,Edi Rama eshte tigri,per te vjedhur.

 3. labi-vl says:

  Shqipetari ahhahahhaha e bukur kjo pergj,,o ju te shtypit TEMA bejeni PREFEKT mbase tingellon me mire hahahahhahhaha.

 4. Çimi, shoku i Melaminit says:

  Shkodrane prej Puket, e meriton perfekt ne vilajetin e Shkodres..

 5. ardjani says:

  ndarja e pushteteve eshte diçka e padiskutushme sepse duke vepruar keshtu, nuk çentralizohet kurre poterja, gjeresimi i “poteres” eshte e kunderta e diktatures (diktatura çfar eshte ? vetem se nje çentralisim i poteres!).

  Kemi njerez lokal ku kane marre krejtesishte pushtetin (partine – Komunen – deputetin) dhe ku njerezit per fat te keq vazhdojne ti votojne sepse nuk e kuptojne çentralisimin e poteres, jane ignorante!

 6. socialisti says:

  ore po ata prefesionistet pse sbehen ne te Korces meqe shkoj PELESHI duhet te shkojme kot per PS

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82152
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82152
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24845
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24845
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X