Favoritët për postet e zv/ministrave dhe prefektëve të rinj, ata që nuk u bënë dot deputetë | Gazeta Tema
 

Favoritët për postet e zv/ministrave dhe prefektëve të rinj, ata që nuk u bënë dot deputetë

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

ramaKryeministri i ardhshëm i vendit Edi Rama, ka vendosur të përfshijë në pozicione të rëndësishme  në qeverinë e tij kandidatët për deputetë socilistë që gjenden në listë menjëherë pas atyre që kanë fituar mandatin .

Burimet nga selia rozë , bëjnë të ditur për gazetën “Shqip”, se aktualisht mes Ramës dhe  kandidatëve për deputetë që gjenden menjëherë pas fituesve  në  lista kanë nisur negociatat për shpërndarjen e posteve  të rëndësishme në ekzekutiv , siç janë  zëvendësministrat, drejtuesit e agjencive qendrore  dhe po kështu perfektët e qarqeve .

Po kështu ,Rama  është duke diskutuar  në lidhje me deputetët e rinj, të cilët do të jenë  pjesë e grupit parlamentar të Partisë Socialiste  si pasojë e lënies së mandatit nga ana e 19 ministrave të kabinetit të tij qeveritar.

Nga ana tjetër aleatët kanë theksuar se i kanë dërguar kryeministrit të ri kërkesat e tyre për ndarjen e pushtetit, por ende nuk kanë marrë ndonjë përgjigjie në lidhje me to.

Kryetari i Partisë Kristian Demokrate të Shqipërisë , Mark Frroku, ka theksuar se kjo parti pret të përfaqësohet në  qeverinë e re minimalisht me një zëvendësministër dhe po kështu me një perfekt,pa llogaritur  postet e tjera në nivel lokal që do të përfitonte  si pasojë e marrëveshjes parazgjedhore me PS-në.

9 Pergjigje per Favoritët për postet e zv/ministrave dhe prefektëve të rinj, ata që nuk u bënë dot deputetë

 1. Shqiptari  --  29 Gusht, 2013 në 9:09 am

  DUa edhe une te behem Perfekt :E

  Përgjigjjuni

  • Tyrkanos  --  29 Gusht, 2013 në 11:32 am

   lol. o Daku, prefekt, jo perfekt. 😛 Dhe mos thuaj se ishte gabim shpejtësie se e ke shkruar dy herë gabim.

   Përgjigjjuni

 2. aaa  --  29 Gusht, 2013 në 9:26 am

  gjith pervec rames duan te vjedhin, maskarejn antishqiptar injorant

  Përgjigjjuni

  • rolandb  --  29 Gusht, 2013 në 11:34 am

   ha ha ha, ti ose je rama vete, ose …

   sa jane shtuar debilet ne periudhen e tranzicionit. Nuk jeton dot shqiptari pa kultin e individit.

   Përgjigjjuni

  • Flori  --  29 Gusht, 2013 në 2:42 pm

   Nese te tjeret jane hiena,Edi Rama eshte tigri,per te vjedhur.

   Përgjigjjuni

 3. labi-vl  --  29 Gusht, 2013 në 9:31 am

  Shqipetari ahhahahhaha e bukur kjo pergj,,o ju te shtypit TEMA bejeni PREFEKT mbase tingellon me mire hahahahhahhaha.

  Përgjigjjuni

 4. Çimi, shoku i Melaminit  --  29 Gusht, 2013 në 9:36 am

  Shkodrane prej Puket, e meriton perfekt ne vilajetin e Shkodres..

  Përgjigjjuni

 5. ardjani  --  29 Gusht, 2013 në 11:22 am

  ndarja e pushteteve eshte diçka e padiskutushme sepse duke vepruar keshtu, nuk çentralizohet kurre poterja, gjeresimi i “poteres” eshte e kunderta e diktatures (diktatura çfar eshte ? vetem se nje çentralisim i poteres!).

  Kemi njerez lokal ku kane marre krejtesishte pushtetin (partine – Komunen – deputetin) dhe ku njerezit per fat te keq vazhdojne ti votojne sepse nuk e kuptojne çentralisimin e poteres, jane ignorante!

  Përgjigjjuni

 6. socialisti  --  29 Gusht, 2013 në 3:23 pm

  ore po ata prefesionistet pse sbehen ne te Korces meqe shkoj PELESHI duhet te shkojme kot per PS

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *