#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

PREMTIMI/ “Do të rishikohet projekti i bulevardit të ri të Tiranës”

bulevardiKryeministri Edi Rama premtoi në studion e “Opinion” që do të rishikojë projektin e bulevardit të ri të Tiranës, të trumbetuar nga kryebashkiaku Lulzim Basha si një projekt shumë i rëndësishëm.

Rama tha se arsyet se përse do rishikohet ky projekt do jepen nga Këshilli i Rregullimit të Territorit.

Rama foli për një bulevard në shkretëtirë, ndërsa tha se do punojë me Bashkinë e Tiranës për këtë çështje.

Kjo pritet të jetë një tjetër pikë përplasje mes mazhorancës dhe opozitës.

Lulzim Basha shpresonte që zgjatimi i bulevardit të ishte një plus i fortë i tij në garën e nisur në opozitë për të shkuar drejt pushtetit.

Madje bulevardi i ri ka marrë shumë vlerësime nga ish- kryeministri Sali Berisha./ep

21 komente në “PREMTIMI/ “Do të rishikohet projekti i bulevardit të ri të Tiranës””

 1. KADAFFI says:

  LEGENI ED RAMA DO NDËRHYJË NË AUTONOMINË E QEVERISË VENDORE,E HARROI ZOGUN E ZI?!PO LËPIN ATË QË KA PËSHTYRË,PO SKA ÇBËN SE PO U SHFRY TIRANA ANDEJ I BIE VLERA KULLAVE TË FIDELIT.
  PIS E LEGEN I PAFYTYRË DO TA VDESË KËTË QYTET E KËTË VEND.

  1. Arbeni says:

   “Cfare ke be do te bejne-dhe nje do ta shtojne! Kjo eshte ajo qe e pershkruan me mire se cka e pret Lulen ne krye te bashkise!

  2. Hysi says:

   Woooow, shock per opinionin publik! Dihej qe ay Plepi do te merret me Zotin Basha, ay do qe Bulevardin tuaj ta rikthej sic ishte me pare, gropa, uje, pluhur, nencmim nderkombtar, faqe e zeze per te gjithe shqiptaret, ne fund te fundit ata jan rritur neper rruget e Enverit, rruget e dhive dhe kamioneve kinez! Sa keq, teper keq!! Luli, pregatitu mire sepse veshtire do e kesh me ,,ujqit e uritur,,!!!

   1. daku says:

    O Hyso. Mos harro qe bulevardin e ka bere Bashkia nen drejtimin e Z. Edi Rames. Z. Basha jot nuk ka bere me shume se ndonje rrugiceose ndonje rikonstruksion rruge deri me tani. Madje shume rruge te bera nga Edi Rama, ky basha yt as nuk ka dale ti shohe njehere jane amortizuar apo jo, jo me ti mirembaje.

    Per mendimin tim, zgjatja e bulevardit dhe zgjerimi i Tiranes, eshte nje gje e mire. Por persa kohe, ne vend nuk ka fuqi blerese dhe investuese, ajo zone me te vertete qe do te mbetet nje zone e shkrete sic thote Z. Edi Rama. Kete mendim e kam patur perpara se ta degjoja mbreme nga kryeministri. Jane me qindra apartamente, zyra dhe dyqane ekzistuese brenda Tiranes te pashitura ose te pa dhena me qera, per arsye sepse ka rene tregu. Pra, perderisa nuk po investohet ne qender te Tiranes, kush nga ju mendon se ndonje biznesmen do te investoje pergjate bulevardit te ri??? Kush jane ata qe do te blejne apartamente ne zonen e re luksoze qe pritet te ndertohet? Ndaj duhet shqyrtuar mire kjo ceshtje para se te behen keto lloj investimesh kolosale me parate e taksapaguesve. Ne rast fiasko, ne kurriz do e kemi ne, populli i Tiranes.

    Nese do e mendojme llogjikisht kete pune, dakord. Por nese mendimit tone do i japim nuanca politike, athere dihet qe te djathtet do thone qe ka te drejte Luli dhe t emajtet do thone ka te drejte Edi.

  3. tiger says:

   Zogu i Zi ishte nje gje funksionale, kunder se ciles talebanet e athereshem bene krim – dhe rezultatin e vuajme te gjithe ne qe jetojme ketu sot. S’ka asnje lidhje me nje cop bulevardi.

  4. aa says:

   ?? BASHA bllokoj projektin e Rames kur ishte bashkiak dhe trasformoj sheshin e tiranes nje nje rotond dhe bar per lopet. injoranta

  5. B-EX says:

   o kadaff, po ti gjalle je akoma!

 2. Ariu says:

  Ore Edi! Lere gjuhen dipllomatike me keta qelbesira qe iken, thuajua troc qe ai projekt qe kane ata ndermend ta bejne ska per tu bere dhe pik. Ata barbare prishen mbikalimin ke zogu zi, e hodhen ne plera miliona leke te taksave tona qe u be mbikalimi dhe as nuk pordhen mender fare per ato para,ndersa ketu akoma ska filluar,prandaj jepi drejtim sic e di vet,suksese te urojme.

 3. henri says:

  Ne shkrimin siper thuhet : ” Madje bulevardi i ri ka marrë shumë vlerësime nga ish- kryeministri Sali Berisha.”

  Atehere, ne se e ka vleresuar gjeniu Sali, qe i di te gjiha, nuk kuptoj pse duhet diskutuar, bulevardi te behet sa me shpejte dhe pa u rishikuar projekti, ne se e ka pare dhe miratuar gjeniu Sale cdo gje kam marre fund qe, do jete ndonje investim tjeter gabim.

 4. plaki i dine says:

  Luli dhe Saliu, se shpejti vullnetarisht do te shtrojne rrugen me kalldrem BURGUN…

 5. edmond says:

  ska lek mbare shteti ta bej kete investim kaq te domosdoshem per tiranen dhe shqipkaret do ndihen te lumtur qe su be per inat te saliut. berishizmi akoma po ju shkatrron o te mjere. perpara

 6. landi says:

  po nuk ju dolen gjith kto vite vodhen sa deshen lul kurva me sal karin tani dun me vjedh ne ke treni po ket timin do morin aty kjo oshte loja e sal malokut po tanmi te gjith ja dim fundin a tij

 7. Arusha says:

  Jam dakort me burrin tim Ariun! edhe psse ka shkrujt pa lejem time e thon menimin e vet por ja mbeshtes, ketyre hajduteve e vrasesve qe akoma se mbyllin halen duhet thene troc. Zoterinj nuk ben vaki ne ndonje Kryeqytet te botes qe Stacioni Qendror i Trenave e i Autobuzeve,te mos jete ne qender. Ndersa lajmi tjeter eshte se sinqerisht do te shqetesohemi mbasi ky projekt paska marre vleresimin maksimal te ish Kryek… sali berisha arkitekti Shqiperise demokratike, hapu dhe e na fut te tere brenda e ler saliun jasht hahaaaa.

 8. kuhztanticccceeen says:

  “Madje bulevardi i ri ka marrë shumë vlerësime nga ish- kryeministri Sali Berisha”
  aman kur e jepni për referencë një gjë të tillë?!

 9. Besart says:

  pikerisht se i kujtohet Zogu Zi duhet te nderhyje…pikerisht

 10. Majmuni i maleve says:

  Epo,jan msu shqiptart me ja fut si kau peles.
  Dikur,ne koh te Musolinit u ndertu bulevardi qe sot mban emrin deshmort e kombit.ishte nji projekt italjan me arkitekturen fashiste.
  Tirana ishte fshat.
  Dimush atehere u shpreh:”kam pa qytete pa bulevard,por jo bulevard pa qytet”
  Edhe tash kta musolinijanet e maleve shpellnore duan te ndertojn “bulevard ne shkreterire” qe u shkretofshin te gjith…

 11. Elio says:

  O majmun,

  mire bene fashistet qe ndertuan bulevardin, si thua?
  Se perndryshe Tirana prape fshat do te mbetej. Madje, mund te themi qe akoma fshat eshte, kur ka si qytetare kafshe ekzotike si zotrote.
  Bulevardi duhet bere, te jesh i majte apo i djathte nuk do te thote asgje, ne kete rast. Mjaft, jeni bere si talebanet, ajo qe thote lideri nuk diskutohet, eshte ligj. Keshtu ndodhte me Berishen, keshtu ndodh me Ramen. Na çmendet.

 12. arjanita says:

  Kryeministri ka pergjegjesi per gjithe territorin e Shqiperise
  Ketu hyn edhe Tirana.Nuk shoh ketu nderhyrje ne kompe
  tenca.
  Me projekte ne makete duke paguar edhe 6 milion € kemi
  pare edhe Parlamentin e Jozit.
  Nje gje shqiptaret e dine mire.
  Talebanet e Berishes sjellin vetem shkaterrim.

 13. Be-X says:

  o kadaff, po ti sikur kishe vdekur?

 14. gjon says:

  Harroje BASHA se ka ardhe ne krye te Bashkise se Tiranes me vota te Manipuluara,e me bekimin e SALIUT Groposi qindra milion Euro ne Qender te Tiranes duke e kthyer ate ne Bathore te dyte.EDI RAMA tashme Kryeminister i vendit ka plotesisht te drejte ta rishikoje projektin duke filluar nga qendra.Basha duhet ta uli hunden te beje Keshillin Bashkiak funksional e te bashkepunoje me Qeverine ne interes te Qytetarve e jo te egos personale.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34799
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34799
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24815
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24815
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X