Kryeministri Rama dërgon Imamin në prokurori për shpërdorimin e 2 milion dollarëve? | Gazeta Tema
 

Kryeministri Rama dërgon Imamin në prokurori për shpërdorimin e 2 milion dollarëve?

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

imamiGazeta “Shqiptarja.com” raporton se ish-ministri i Mbrojtjes në qeverisjen e Berishës, Arben Imami, ka shpërdoruar 2 milion dollarë të dikasterit që ka drejtuar, duke i kaluar në kundërshtim me ligjin në favor të PD në fushatën zgjedhore të 23 qershorit.

Sipas gazetës, ky fakt është denoncuar nga vetë kryeministri Edi Rama gjatë mbledhjes së djeshme me deputetët e PS-së.

“Kemi evidenca që gjatë fushatës zgjedhore Arben Imami, ish-ministri i Mbrojtjes në qeverisjen e kaluar ka porositur 1 milionë litra naftë për automjetet ushtarake, por që realisht janë përdorur për makinat e PD”, ka thënë Rama, sipas gazetës në fjalë.

Ndërkohë, “Panorama” shkruan se Rama ka kërcënuar ditën e djeshëm nga deputetët socialistë, që të lënë mandatin e deputetit, nëse ndërhyjnë që të emërojnë kushërinjtë e tyre drejtora.

95 Pergjigje per Kryeministri Rama dërgon Imamin në prokurori për shpërdorimin e 2 milion dollarëve?

 1. specialisti i krevatit  --  6 Tetor, 2013 në 1:50 pm

  Ushtar Struga do perfundoje ne burg??????

  Përgjigjjuni

  • Beni  --  6 Tetor, 2013 në 3:01 pm

   Mire ja bere Imam qenit!

   Meqe ra fjala, Edi kontrollo pak qeverine!

   Kusheriri i zevendeskryeministrit Pe Leshi sapo eshte emruar si Drejtor i Portit te Durresit, (si durrsak i vjeter disamujor qe eshte).

   Përgjigjjuni

   • shqipetari  --  7 Tetor, 2013 në 1:02 pm

    Edhe komisioneret e zgjedhjeve te PD nuk kane marre leke po karburant

    Përgjigjjuni

  • Ben Labi  --  6 Tetor, 2013 në 4:07 pm

   Shëëëëëëët,
   O bashkforumsa,
   shëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëëët
   se na përgjon:

   http://goo.gl/t0Etsv

   Përgjigjjuni

  • trojani  --  6 Tetor, 2013 në 5:01 pm

   Ha ha ha ,ushtar struga te kerkojne ne postobllok (prokurori), per “violincelen” burgu do jete I veshtir…… Hajde shendet dhe bythe te forta…..

   Përgjigjjuni

  • zamka  --  7 Tetor, 2013 në 11:34 am

   Nuk e gjen gje ushtar Strugen , jo !!!!! Halli i ndonje fakiri nga prapavija thuaj ,ata te shkretet behen viktime ne keto raste !

   Përgjigjjuni

 2. LORA  --  6 Tetor, 2013 në 1:54 pm

  Pak,shume pak.Kusarite e imamit jane te paimagjinueshme.Mos u vononi;kapja e kohes eshte thelbesore ne NDESHKIMIN e cetes krethemelese te brekedhjerit te historise nga njera ane,dhe mbushjen nga sekuestrimi i kusarive te tyre te arkes se shfarosur te shtetit nga ana tjeter.

  Përgjigjjuni

 3. Horri i Bulevardit  --  6 Tetor, 2013 në 1:58 pm

  Rraseni ne burg dhe sekuestroini cdo gje qe ka ne pronesi te tij edhe ne qofte se ka vetem shpi.
  Rraseni qenin brenda, qe ta shofi se vjen nje dite qe jep llogari.

  Përgjigjjuni

 4. pelo  --  6 Tetor, 2013 në 2:01 pm

  Ky dhe gjithe klani i tij duhet te kalben brenda.

  Përgjigjjuni

  • Argita_B  --  6 Tetor, 2013 në 2:42 pm

   Ne krye te Kuvendit shqiptar eshte nje nga njerezit me te pasur ne Ballkan, partener kryesor i Rames, Ilir Meta, dhe per kete nuk shqetesohet kush. Eshte e pamundur qe me rrogen aktuale ne Shqiperi njébaba me tre femije te ndertoje nje ville lluksoze ne bregdet dhe njétjeter akoma me lluksoze ne Tirane me te vetmet te ardhura rrogat e shtetit!! Flas vetem per asurite qe i afishon hapur.

   Përgjigjjuni

   • pelo  --  6 Tetor, 2013 në 7:09 pm

    Po klanit te familjes ja ke bere llogarite ti motra? Se them ne burg arbeni nuk do te thote se do falur lilua.

    Përgjigjjuni

 5. zhironi  --  6 Tetor, 2013 në 2:05 pm

  Ne burg rropshi

  Përgjigjjuni

 6. gjon  --  6 Tetor, 2013 në 2:14 pm

  ME DUKET SIKUR E SHOHE EDHE TANI MBI TANK ARBEN IMAMIN PERBALLE SALI BERISHES.Tani SALIU ka shancin pasi i ofroi Posta te rendesishme ne Qeverikundershtarit te tije ta shohe prapa hekurave te Burgut.Ky eshte shperblimi i sahan Lepirsve.

  Përgjigjjuni

 7. Doni  --  6 Tetor, 2013 në 2:15 pm

  Po boden dhe zyrtaret e tjere te financave qe jane pergjegjes per krizen dhe hajdute. Ca duhet faktuar qe te te ndershkohen keta.

  Përgjigjjuni

 8. kastriot  --  6 Tetor, 2013 në 2:17 pm

  Bravo,ish aktorit e ish ministrit te mbrojtjes Arben Imami na del qarte qe si mision nuk ka patur qeverisjen e perfaqesimin e uniformave ushtarake por militantizmin politik.Kur lezoj keto rradhe me te drejte pyes. Pse nuk e degjuam nje here te mbronte interesat e ushtrise qofte edhe pertrajtimin ekonimik sipas statusit te Ushtarakut,pse ai nuk kundershtoi e nuk dha dorheqjen kur qeveria Berisha miratoi aktin normativ per trajtimin financiar te ushtarakve ne kundershtim te hapur me Statusin e Ushtarakut dhe Kushtetuten e Shqiperise.Por ci duket ai ka patur nje mision tjeter
  Ai ne vend qe te mbronte dinjtetin e ushtarakve dhe sidomos te ish ushtarakve te neperkembur nga ish qeveria Berisha,eshte marre me zhvatjen e pronave te ushtrise e deri me abuzimen me flagran si ky qe shkruhet ne kete shkrim>Si e justifikon firot e kesaj pasurie me vlere 2 milion usd.Per keto e gjithe te tjerat duhet ti kerkohet e te japi llogari.
  Drejtesia nuk duhet te fleje mbi kete dosje kaq te paster.

  Përgjigjjuni

 9. eno  --  6 Tetor, 2013 në 2:19 pm

  Ne burge te shkoje se nuk la gje pa shitur e privatizuar

  Përgjigjjuni

 10. Erion  --  6 Tetor, 2013 në 2:21 pm

  Keto jane ceshtjet qe do tregojne sa seriozisht e kane. Po kujdes se mos justifikoheni me shprehjen “nuk i denon gjykata”. Kini shume kujdes me faktet qe dergoni ne gjykata se njerezit nuk do ua falin po bete gafa. Nese denohet PER SHKELJET QE KA BERE KY MASKARAI, atehere kjo do jete nje kembane alarmi edhe per ministrat e rinj.

  Përgjigjjuni

 11. ushtaraku  --  6 Tetor, 2013 në 2:22 pm

  Ajo eshte nga te paktat qe ka bere. Hidhini nje sy dhe Parades 2012. E mori ushtrine ne qafe dhe bashke me te edhe neve. Shikoni mos ka marre dhe leket e ushqimeve te ushtarakeve me vete…..

  Përgjigjjuni

 12. liri a vdekje  --  6 Tetor, 2013 në 2:24 pm

  ky hale duhet ti perfundoj ditet e tija vetem ne burg po e nxjerr jashte edhe ne ajrosje

  Përgjigjjuni

 13. Ben  --  6 Tetor, 2013 në 2:26 pm

  Te vien te gjithe te koruptuarit perpara drejtsise,po nuk u be ndeshkimi nuk ka si te ndertohet nje shtet I fuqishem,dhe I besushem.rama jete duhet ta dije,dhe koka e korupsionit eshte sali berisha, mblidhni faktet per te qe jane te shumta…

  Përgjigjjuni

 14. turkofagos  --  6 Tetor, 2013 në 2:30 pm

  Paste kemben e mbare

  Përgjigjjuni

 15. shoku i Erion Braces  --  6 Tetor, 2013 në 2:34 pm

  Si ka mundesi, qe Rama te coje per ndjekje Imamin. Ky Ballajdia ua cau prapanicen koloneleve dhe gjeneraleve duke u mburruar se eshte njeri i amerikaneve, i CIA-s etj. etj. duke ua bere te qarte se pikerisht per kete nuk i hyn gjemb ne kembe. Cudi ky Ed Rama dhe njerezit e amerikaneve do t’i coje per ndjekje penale se na paskan vjedhur dava nje a dy milion dollare?!
  O Kryeminister keto dite Imam ballajdise do i plasin ujerat, pardon skandalet ne shtypin malazez. Eshte fjala per dhjetra milion dollare, arme,municone dhe nja dy mije ton eksploziv TNT, heksogjen dhe amonit, qe Ballajdia i ka trafikuar bashke me biznesmene miq nga serbia dhe Republika serbska e Bosnjes.
  Durim Ballajdie se ka dava Janina. Sic thote Sajmiri te Fiks Fare: neser avazi, neser!

  Përgjigjjuni

 16. Rexhin  --  6 Tetor, 2013 në 2:41 pm

  Ky minister qe perdorte ate fjaloin e ndyre ne parlament ,te pergjigjet nje me nje per shpedorimet qe ka bere se nuk e kish mallin e tij ,por te popullit shqiptar.

  Përgjigjjuni

 17. korcari  --  6 Tetor, 2013 në 2:44 pm

  Imam bajalldia dhe si aktor ka qene fallco pale si politikan qe ishte zero

  Përgjigjjuni

  • isa  --  6 Tetor, 2013 në 10:30 pm

   Ti korcar ne kete rast ke te drejte, por si njeri je i erret, sepse u turresh te gjitheve, nuk e di ku e ke qellimin,,,,,

   Përgjigjjuni

 18. lezhjani  --  6 Tetor, 2013 në 2:50 pm

  TE ZBATOHET LIGJI . TE FUTET NE BURG DHE TI SEKUSTROHEN PASURIT , LIGJI TE JET NJELLOJ PER TE GJTH . DUHET QE TE HETOHEN TE GJITH QEVERITART DHE ISH QEVERITART QE KAN BA MILIONA EURO DUKE SHFRYTEZU VENDIN E PUNES , POPULLI DON QE TI SHOF PARA DREJTSIS .

  Përgjigjjuni

 19. Suzi pema  --  6 Tetor, 2013 në 2:55 pm

  Shume ngadale. po veprohet po ftohen problemet fiton kohe Imami

  Përgjigjjuni

 20. tropojani  --  6 Tetor, 2013 në 3:05 pm

  MERRENI E NGJISHEMI NE BURG E MOS DALI KURRE ZAGAR I SALI KAFSHES ME RRAC MUT BURRE MUK KA FUTJANI PRESHIN TE VENDI

  Përgjigjjuni

 21. Sturmbannführer Imam Ballajdia  --  6 Tetor, 2013 në 3:10 pm

  imam urithi do ti bjere qemanes ne biruce shume shpejt

  Përgjigjjuni

 22. dritan  --  6 Tetor, 2013 në 3:11 pm

  Mbiemri i tije imamam ka perberje talebani, dhe si i tille duhet futur ne burg.Shaterroi ushtrie shqiptare.

  Përgjigjjuni

 23. Taurus Suruat  --  6 Tetor, 2013 në 3:14 pm

  Kjo eshte pak shume pak per kete horr qe shkatrroi ushtrine gjate viteve te sundimit te tij ne kete dikaster. Ky hajdut ordiner duhet te gjykohet edhe per shume afera te tjera si trafiku i armeve, shitja e prones publike, tenderin shumevjecar i uniformave etj

  Përgjigjjuni

 24. sherifi  --  6 Tetor, 2013 në 3:17 pm

  He mo Beni,pse bene dhe ti sikur nuk ke bere asgje dhe po te bien kote ne qafe,ti o Beni e mendoje veten sikur partia jote do te ishte e perjeteshme ne drejtimin e ketij vendi dhe ja valove me top.

  Përgjigjjuni

 25. Engjell Shehu  --  6 Tetor, 2013 në 3:18 pm

  Mos u beni ekstremist partizan, pa fakte dhe pa prova, lereni drejtesin te thote fjalen e vet sipas ligjeve ne fuqi te gjithe pa dallim ngjyre partiake, fetare, krahinore dhe idiore.

  Përgjigjjuni

 26. Taurus Suruat  --  6 Tetor, 2013 në 3:20 pm

  Ky ishte ai njeri qe nuk pranonte te firmoste per nje pale perdhe gjate periudhes kur ishte pedagog ne Akademine Arteve nga frika e demit ekonomik, ndersa nuk pyeste per milionat qe i zhvaste taksapaguesve. Kur ta coni para drejtesise kusur mos i lini ketij palacoje qe denjon te zbatoje asnje vendim gjykate per rikthimet ne pune te ishushtarakeve qe i deboi nga rradhet e FA vetem e vetem se nuk benin pjese ne banden e tij te kusareve. Poshte Ali IMAMOVIÇ me 40 hajdutete e tij. Mos e dhente zoti ti vije ushtrise nje tjeter drejtues medioker si i lartpermenduri.

  Përgjigjjuni

 27. alban4eva  --  6 Tetor, 2013 në 3:22 pm

  hetim vec per 2 milione euro??? po tallen keta apo cfare?? keto po tu hetosh pasurite, 2 milion euro u kushton vetem ora e dores..!!! aq e pati edhe Rilindja, po ben sikur po ve drejtesi..!!

  Përgjigjjuni

 28. Nona  --  6 Tetor, 2013 në 3:23 pm

  T’u bofte nona,deli deri ne fund ketyne felliqsinave se na honren dhe palcen dhe kockat….

  Përgjigjjuni

 29. vlora 01  --  6 Tetor, 2013 në 3:24 pm

  PO JU JAP NJE SHEMBULL QE PUNETORET E PASHALIMANIT NUK VENIN NE PUNE SE SKISHTE NAFTE PER AUTOBUZIN.NA JEPNI SHPRES SE NJE DITE DO KETE DREITES POPULLI PRET.

  Përgjigjjuni

 30. ne burg sali berisha ,rama esht hero  --  6 Tetor, 2013 në 3:31 pm

  ne burg zagarat dhe tju miret pasuria
  populli ka urejtje se ate qe kan ber saliu bashk me keta larot e tij nuk e ka ber dhe te huajt qe kan pushtuar vendin ton ,keta kujtonin de do qendronin ter jeten ne pushtet se kishin besim se do i villnin votat se prekurorin e kishin me vete gjykaten presindetin sakatin dhe komisjoni zgjellor por ju doli huq se nuk vollen dot votat se votuan 1.000000 shqiptar posht kriminel saliu dhe larot i tij dhe mos e nzirni ne televijor se nuk i shikojm dot me dhe partia demokratike te shkrihet te nziret jassht ligjit mos te ket parti demokratike se ajo parti esht çerdhja e spiunave dhe kriminelave dhe hajdutave sa te jet pd nuk ka perparim shqiperia

  Përgjigjjuni

 31. Adrian  --  6 Tetor, 2013 në 3:32 pm

  Bravo ne burg ky funderrine dhe funderrinat “eproret” e tij

  Përgjigjjuni

 32. B.H.L.P.  --  6 Tetor, 2013 në 3:53 pm

  B.H.L.P. – Burg Hajdutave, Liri e Popullit

  Përgjigjjuni

 33. Gezimi  --  6 Tetor, 2013 në 3:56 pm

  Jo vetem ky hajdut ekzemplar, por te gjithe shpura e kusareve nje sahat e me pare brenda ne burg. Koha nuk pret!

  Përgjigjjuni

 34. goni  --  6 Tetor, 2013 në 3:59 pm

  Imam Efendi, Yqymeti te ka zene ne faj.Tani as robi e as Hallahu s’te ben dot derman.

  Përgjigjjuni

  • bako kembora  --  7 Tetor, 2013 në 10:08 am

   Hahahahaa

   Përgjigjjuni

 35. llazi  --  6 Tetor, 2013 në 4:05 pm

  Llalla tani po punon do zbatoje ligjin se dje nuk e linte sala, prekuror zbato ligjin futi ne burg po mbi te gjitha sekustro pronat e tyre ,do behesh hero nga shqiptaret sepse deri tani asnje prekuror nuk ka bere detyren.kur ta arestoni imanin shikojeni a ka dhembet se ja ka thyer sala ne 1996 po i ka flori sekuastroni edhe ata.

  Përgjigjjuni

 36. hi...  --  6 Tetor, 2013 në 4:09 pm

  ky duhet denuar sepse eshte fytyra me e paskrupullt dhe me e poshter e politikes shqiptare…kudo te shkeli ben dem …hajdut i pacipe

  Përgjigjjuni

 37. DETARI@  --  6 Tetor, 2013 në 4:10 pm

  Do te vije sahati ,per te gjithe zullumqaret antishqiptaret.

  Përgjigjjuni

 38. jarijudegjon  --  6 Tetor, 2013 në 4:12 pm

  ty pis zagar i dse o hale o fytytqon dashte zoti te jesh ke qelia zan caushit

  Përgjigjjuni

 39. astrit duli  --  6 Tetor, 2013 në 4:16 pm

  PO Z RAMA KU E DIN SE NE CILAT MAKINA KA SHKUAR NAFTA,APO PUNONTE NE KARBURANT NE ATE KOHE………………………

  Përgjigjjuni

 40. Taras Bubla  --  6 Tetor, 2013 në 4:18 pm

  Ju lumte zoti kryeminister. Me kete akt burreror keni hedhur nje nga hapat me te rendesishme ne luften kunder krimit te organizuar dhe korrupsionit.

  Le te behet gjesti Juaj shembull dhe per gjithe deputetet, perkrahesit dhe simpatizantet e PS-se dhe te bejne dhe ata kallzime penale kunder cilitdo qe ka shperdoruar detyren e sherbyesit te popullit, per t’u pasuruar ne kurriz te taksapaguesve shqiptare.

  Tani i ngelet gjithshka ne dore drejtesise, e cila nga ana e saj duhet te deshmoje sa me shpejt qe eshte vene ne pozita pune, dhe se do te zbatoje me perpikmeri ligjin e shtetit ne mbrojtje te pasurise kombetare.

  Drejtesia duhet te rihape dosjet dhe te nxjerre edhe nje here para trupit gjykues te gjithe pergjegjesit per viktimat e shperthimeve te Gerdecit.

  Drejtesia duhet te zbatoje tolerancen zero per te ndeshkuar ashtu sic e perban ligji kriminelet bastarde te 21 janarit, te cilet hapen zjarr dhe vrane kater protestues qe qendronin me duar ne xhepa.

  Pervec kesaj te gjithe ata qe ushtruan dhune fizike ndaj demonstruesve duhet te shkarkohen te tere nga detyra dhe te cohen edhe ata para trupit gjykues per sjelljet e tyre prej barbaresh.

  Përgjigjjuni

 41. perlat  --  6 Tetor, 2013 në 4:24 pm

  Nder isht me te korruptuar kam besimin absolut se ne ate Ministri do zbulohen skandalet e demaskuara nga shtypi ..trafiqet e armeve pronat e Ushtris shperdorimin flagrant te fondeve..ato me misionet paqeruajtese etj Neveri burgu per te eshte pak

  Përgjigjjuni

 42. arsen  --  6 Tetor, 2013 në 4:26 pm

  Kerkoni edhe neper tunele!
  Ku i dihet cfare ka fshehur qeni!
  Me kete rast i hapet rruga edhe eprorit te tij Skenderbeut te Shqiperise

  Përgjigjjuni

 43. malsori  --  6 Tetor, 2013 në 4:32 pm

  ne burg muti

  Përgjigjjuni

 44. shqiponja  --  6 Tetor, 2013 në 4:35 pm

  Bukur! Filloi te vihet drejtesia! Mos u ndalni….

  Përgjigjjuni

 45. joli  --  6 Tetor, 2013 në 4:38 pm

  futeni ne burggggggggggggggggggggggg urgjent nga nje skilipec dhe aktor i thjeshte u be miliardier duke vjedh plackitur cdo gje te ketij populli sikur e kishte pronen e tij tanke, topa,anije, avione ,raketa arme pa fund shitur dhe per skrap,mijra e mijra ton hekur tunxh, baker dhe leket si futi ne arke te shtetit por ne xhep vjedhje pa fund vila ne amerike, dubai, greqi, kanada,leke ne zvicer ky super mafioz duhet te gjykohet urgjent 50 vjet burg minimalja si e ka auropa sekustrim pasurie popull frikacak ky yni qe s denon hajdutin per pronen e tij. Te kish ndodh kjo ne greqi, finlande ,gjermani, kine, turqi, amerike ti perdridhshin bolet.

  Përgjigjjuni

 46. Shqiperia Moderne  --  6 Tetor, 2013 në 4:53 pm

  Shenim: Zoti Baze,kam respekt e simpati te vecante per ty. Mprihe mire penden tende te shkelqyer dhe qendro vigjilent ndaj cdo kusarie ndaj popullit.Te lutem gjithashtu botoje kete koment, paksa i gjate por ndonje perseritje mund edhe t’a editoni. Te uroj shume shendet.

  Si shume shqipetare qe aspirojne te shikojne vendin e tyre aty ku legjitimisht i takon ne familjen e qyteteruar europiane, katerciperisht larg modelit bizantin salinist, i uroj z Rama mbaresi ne permbushjen me fisnikeri e dinjitet te kesaj pergjegjesie teper te rende. E them teper te rende nisur nga fakti se ne c’gjendje katastrofike ai po gjen rekordet shkaterrimtare te qeverive amalgam, Nano-Berisha etj. Nuk kam shume deshire ti bezdis lexuesit pasi jane thene e sterthene madje edhe me bukur nga analiste e politologe megjithate deshiroj te percjell disa mendime qe perkojne edhe me ato te pjesen derrmuese te shqiptareve. Primare per investimet e huaja dhe besueshmerine tek funksionimi i shtetit eshte forcimi i ministrise rendit, te veprohet me nje dore te hekurt e te pameshirshme ndaj krimit e korrupsionit. Sistemi i drejtesise ka nevoje te shkundet rrenjesisht. Personalisht jam shume skeptik per dy emra te qeverise suaj, Ilir Meta e Arben Ahmetaj (sinqerisht nuk do te doja qe keta te dy te ishin pjese e kabinetit sidomos ky i fundit eshte nje vemje e keqe, imoral dhe i korruptuar megjithate provoje dhe tregoja vendit po luajti bishtin. Me vjen mire qe ministrave iu ke hequr mandatin e deputetit. Po filluan me marifete e korrupsion rrasi brenda pa meshire me gjyq te pershpejtuar. Per Ilir Meten them se ndoshta ka vene mend dhe duke pasur pergjegjesine e ministrise se drejtesise mund te provohet e vertetohet lehtesisht nese do te hape dosjet e Fazllic, Gerdeci, 21 Shtatori (familjet e te vrareve duan drejtesi),Lul Basha (mikut te tij me rrugen e kombit qe i rendon shqipareve 400 million euro ), masakrat e bregdetit te Jugut te Shqiperise orkestruar nga familja Argita e Jamarber), investigimin e hollesishem te te gjitha kompanive prane familjes e qeverise Berisha, si bosi i naftes, mafiozi e krimineli Taci, bosi i supermarketit TEG e koncesionet e tjera te panumerta te tij, kurrupsionet monstruoze ne te gjitha ministrite, Sokol Olldash, Arben Imami, Genc Pollo, Ksera me sojin e tij, Ridvan Bode super mafiozi, pronat e Jozefina Topallit ne Shkoder, koncesionet e dhena Majlinda Bregu e Co, duke vjedhur pasurine shumevjecare te djerses se prinderve tane, monopolet dhe evazionet e tyre fiskale. Mos humb shume kohe me komisione. Jepu urdhera te prera dhe urgjentisht ministrave te zgjedhur, te skanojne e evidentojne te gjitha kompanite qe me monopolet e tyre te favorizuara nga qeveria e familjes Berisha kane rrjepur popullin shqiptar gjithe keto vite me cmimet stratosfere te pakonkuruara nga tregu tashme monopol i tyre. Ne siten e hetimeve fillo urgjentisht me prona te tundshme e patundshme te te gjithe deputetet e PD, drejtoret e drejtorive, agjensive shteterore, enteve te ndryshme si ai i regjistrimit te pronave, taksave, tatimeve, doganes ( o zot cfare cmendurie eshte bere ne dogana e tatime). Mesa di une dy apo tre banka jane kryekeput te ngritura per te depozituar parate e korrupsionit e krimit ekonomik te ketyre viteve, ( p sh bashkejetuesi i Elhanes ). Te jesh shume vigjilent me ministrat tuaj. Pershendeti dhe degjoji te gjitha opinionet qe vijne nga populli per punen qe ata do te bejne dhe nese perfshihen ne afera korrupsioni, preji duar pa meshire. Bejua te qarte qe ne fillim te gjitheve qe do te jesh i pameshirshem ndaj cilitdo qe do te guxoje te preke interesat e popullit te vuajtur. Rimekembja e ekonomise do te kerkoje pak kohe. Migjithate te jesh i sigurte se Shqiperia eshte vend i pasur ne vlera njerezore e materiale. Ato thjesht duhen administruar mire. Arken si fillim mbushe duke ngritur nje strukture te fuqishme te sekuestrimit te te gjitha pasurive te atyre te permendur me lart. Te jesh i sigurt se arken e shtetit qe gjete bosh, shume shpejt, do ta mbushesh me sekuestrimet deri ne qindarken e fundit qe i jane bere popullit te vuajtur shqiptar nga klika e berishes dhe ushunjezat perreth tij. Them se Ilir Meta me kontrollin e ministrise se drejtesise do t’i bashkohet inisiatives tende, ne te kundert e ke davane te humbur dhe e vetmja gje qe te mbetet, eshte te kalosh ne zgjedhje te parakohshme nese Iliri vazhdon perseri te luaje me dy porta. Mos kij frike nga zgjedhje te parakohshme. Edhe me i fuqishem do te dalesh dhe do me marresh me shume se 1 million vota nese tregohesh i hapur e i cilter me popullin. Populli eshte fuqia dhe atje do te gjesh mbeshtetjen pa rezerva. Zgjedhjet e parakohshme e ncjerrin Ilirin perfundimisht jashte, loje. Sa per PD e cila nuk egziston me, me ne krye Lulin e Hollandes, as mos u sikletos fare. Me ato plehra qe kane mbetur gjoja tek PD pasi demokratet e vertete ja kane bere naften me kohe asaj. Do te kemi nje lulezim te FRD me Bamir Topin megjithate si parti e re do ti duhet shume kohe per te arritur tek 10-15%. E vleresoj FRD qe nuk iu bashkua korit te deshtuar te Sales. Per hir te prinderve te tane qe tani jane ne vitet e fundit te jetes se tyre, qe u robtuan gjate komunizmit e postkomunizmit, vendos nje sistem te forte shendetesie ku shtetasit shqiptare te trajtohen denjesisht ne spitalet shteterore e jo te blejne vete ilacet etj. Disa sektore strategjike si doganat dhe taksat, do te ishte me mire te kontraktoje nje kompani prestigjoze qe ta monitoronte. Sygjeroj gjithashtu dhe nje sistem te fuqishem auditimi te pavarur, vendas apo te huaj ( une personalisht mbeshtes idene e hedhur nga ju per nje audit te huaj) per vleresimin e statusit aktual te financave e rekordeve ekonomike te vendit). Auditimi i ministrive, agjensive e enteve te tjera shteterore te administrohet ne menyre rigoroze. Ministrave bejua te qarte, ( tani e ke edhe me te lehte se jane dhe pa mandat deputeti) nese perfshihen ne afera korruptive, i pret burgu me i tmerrshem se Spaci. Edhe nje porosi ; mos u merr shume me klithmat e Sales, lere te ulerije, kopsitja letrat dhe hidhi ne tavolinen e ministrise se Ilirit. Ne kete menyre edhe e provon e verteton se ku qendron ai ne angazhimet per « Integrimin » e Shqiperise ne Evropen e respektimit te ligjit apo ne ate te Rusise se krimit. Koha do t’a vertetoje. Puno shume per te lartesuar figuren e Shqiperise ne arenen nderkombetare. E shikoj qe e ke nisur shume mire, si ne Bruksel e SHBA. Perfaqesoje me dinjitet e autoritet jo si Sala e Tosi qe turreshin mbas presidenteve te vendeve prestigjoze per te vjedhur ndonje foto me to e per t’a shitur si takim i perzemert e mbreselenes. Une e di qe nuk je nga ata. Ke stature krejt tjeter. Pune me perkushtim per te gjithe shqiptaret, socialiste e demokrate, majtas e djathtas, pasi gjate pushtetit te Sales nuk perfituan aspak populli demokrat por familja e rrethi i familjes se Sales me pasuri perrallore, 80 deputetet e Sales me familjet dhe rrethin e tyre mafioz , ministrat, zv-ministrat, drejtoret e drejtorive e agjensive shteterore, disa banka (Fullani kryemafiozi e kryeimorali) te lidhura me pushtetin, kryetaret e bashkive e te rretheve, kryetaret e prefekturave, bisneset neper rrethe te lidhur me pushtetin e PD , drejtore ndermarrjesh neper rrethe, sidomos drejtoret e taksave e doganave ( madje ketyre te taksave e doganave tu behet urgjentisht nje skanim i pronave, kontrolle neper banesat e tyre per valuta te fshehura, makinat luksoze etj). Ne target duhet te jene kryesisht drejtoret e drejtorive arsimore neper rreth, te cilet per nje vend pune mesues, me diploma krejt te pamerituara te Kristalit e Universiteteve te tjera te degraduara si ai i Elbasanit, Shkodres etj.., merrnin 5 mije Euro per t’i ndare respektivisht me deputetin e zones, ministrin e rradhes ( i shquar ne kete linje eshte imorali Genc Pollo i cili ushqehej me tarifat qe grumbullonin drejtoret e drejtorive arsimore neper rrethe si ai i Kavajes i cili ka disa vila, kantine vere ne Pogradec etj..). Lumenjte e Shqiperise jane shkaterruar nga ministrat e mjedisit te cilet per nje license shfrytezimi te zonave pergjate lumenjve merrinin rreth 10 mije EURO. Te hetohen pra pronat e te gjithe ketyre ministrave te meparshem, deputeteve, drejtoreve te drejtorive, tu konfiskohen pa hezitim te gjitha pronat, te ngrihet nje komision per relatimin, azhornimin, menaxhimin e pronave dhe kapitaleve te konfiskuara nga korrupsioni. Populli te informohet me transparence cdo muaj, per vlerat e konfiskuara, kujt i perkisnin, si ishin vene, cfare biznesesh te paligjme kryenin, cfare niveli ka qene evazioni fiskal i tyre, si i kane futur mallrat, cfare takse doganore kane paguar dhe sa, dhe si do te vihen apo konvertohen ato ne vlera ne sherbim te te gjithe shqiptareve. Mos kurse biznese te pandershme majtas a djathtas me qellim qe ky aksion te jete i besueshem dhe i paanshem ne syte e popullit. Kreditet e juaja ne syte e popullit do te fuqizohen edhe me shume dhe une shikoj se me shume shprese tek ty eshte ngjallur jo me tek 1 million por shume me shume. Vazhdo me me intensitet. Me vjen mire qe ja ke varur ne qafe Ilirit ministrine e drejtesise qe te vertetohet ne syte e mbare shqiptareve nese Iliri do ta nise drejtesine me gjykimin e veprave mafioze e korruptuese te Sales e pjesetareve te familjes se tij, Lulit me kunatin e vjehrrin e Lulit (pronant e lalzit, hetim i detajuar), Mediut, Topallit me burrin e saj mafioz, Pollos imoral, Olldashit superimoral i lidhur me klanet e droges se Durresit e Shijakut, Imamit, koncesionet e te gjithe individeve e bizneseve te lidhur me familjen Berisha, dhe te gjithe Berishet neper rrethe, ministrat, deputetet dhe bisneset e familjareve te tyre. Nuk fare e veshtire ti identifikosh pronat e tyre. Madje nderto me djemte intektuale qe ke perreth ( ate djalin e mire qe ke,nuk e mbaj mend emirn e tij, shefi i informacionit gjate fushates se PS, nje web site me emrin « Raporto Korrupsionin » dicka e tille, publikoje ne televizion. Web site to dezinjohet ne menyre tille, ku te gjithe shtetasit shqiptare te raportojne sipas rretheve apo qyteteve, pronat e ministrave, zv/ministrave, deputeteve e familjareve te tyre, kryetareve te rretheve e kryetareve te bashkive si dhe rretheve te tyre familjare, drejtoreve te drejtorive, drejtoreve neper rrethe, sidomos atyre te taksave, tatimeve, licensave, drejtorive arsimore, te drermarrjeve te ujrave, elektrike (me tendera marrramendese) qe kane bere kerrdine. Te kontrollohen me imtesi deri ne skutat e shtepive e vilave t e tyre, kuneter, vjehrri, vjehrra, xhaja e daja,nipi, mbesa, te gjithe familja e pronat e tyre ( te tundshme e te patundshme), udhetimet e tyre me frekuente jashte shtetit per te identifikuar ku mund te kene potencialisht deposituar para, lidhjet e tyre jashte, cdo gje ne site te detajuar ( me pelqen dhe shkrimi i Sabit Brokaj, shkruan me dinjitet por duhet te jape ai dhe shume te tjere qe shkruajne me shume emra. Kam besim qe edhe Gazeta e famshme e zotit Baze dhe shkrimet e tij te hedhin me shume drite ne sa me shume emra dhe pronat e tyre te perfituara ne menyre korruptive, madje Z.Mero ne gazeten e tij mund te krijoje nje seksion te vezante ku lexuesist te paraqisin te gjithe emrat e pronat e kategorive te te gjithe zyrtareve te larte qendrore e lokale, individeve me pushtet e pa pushtet te perfituar gjate periudhes se pushtetit me te korruptuar qe ka njohur ndonjere vendi yne. E them me bindje se korrupsioni i pushtetit te Sales ia ka kaluar katerciperisht dhe atij te kohes se Nanos. Madje une mendoj qe te krijosh nje gazete apo fletepalosje a bulletin dyjavor, qe ti shperndahet falas popullit (emrin mund t’ja veni cfaredo « Korrupsioni nen hekura ») dhe te listoni te gjithe, individe te te gjitha niveleve apo kompani , llojin e korrupsiponit, vleren e demit t e shkaktuar popullit dhe ekonomise se vendit, origjinen e parave ne ngritjen e biznesit, cilat jane rekordet e fitimit dhe taksat perkatese qe i jane paguar shtetit ( kjo te verifikohet edhe me rekordet e drejtorise se taksave per taksat e vjelura nga keta pushtetare-mafioze-biznesmene dhe ne fund ti behet e qarte popullit ndeshkimi i marre per kete kategori. Ky element i fundit te mos mungoje kurrsesi. Sigurisht nje kopje falas ti jepet ministrise se drejtesise se Ilir Metes qe t’a zbatoje me rigorozitet e jo te flere mbi te, ministrise se rendit, SHIK, auditimit, prokurorise, gjykates si dhe se fundi mos harro Presidentin (megjithate lere ate ti luaje Sales ndonje pjese me cifteli se per gje tjeter nuk ben). Dhe se fundi ju uroj shume shendet, familjes suaj dhe ju personalisht, dhe zoti te ndihmohte ne permbushjen e misionit tend.Rilindje ne mendimin tim, eshte dashuri per vendin dhe popullin tend, eshte dinjitet dhe transparence, rritje te mireqenies dhe harmonise se popullit tend, lartesim te imazhit te Shqiperise ne bote, terheqje te investitoreve te huaj dhe nje ekonomi e tregut e drejtuar nga konkurence e ndershme dhe e lire dhe jo nga monopolet gllaberuese te individeve si Samir Mane i cili duhet urgjentisht te shkoje ne nivelin « ZERO » se e ka pasurine totalisht e katerciperisht te grabitur e me lidhjet mafioze me pushtetin e familjes berisha, te perfitojne fale lidhjeve me pushtetin qofte ky majtas apo djathtas. As mos ua ver fare veshin plehrave rruges. Ke shansin dhe moshen e shkelqyer te lesh gjurme te vyera per veten dhe familjen tende, vendin tend, popullin tend. Ju ka rene vertet nje barre e rende dhe nuk ju mbetet vecse te punoni nate e dite, me kurajo e pasion, pasterti e fisnikeri per te fituar sadopak nga 20 vitet e humbura te gjoja tranzicionit. Z. Rama, ke shansin te futesh ne histori si njeriu i rilindjes se vertete te kombit shqiptar ose tì bashkohesh korit te ndyre te drejtuesve shqiptare te 80 viteve te fundit. Besoj se ju udhehiqeni nga idealizma shqipetare. Vazhdo keshtu dhe vendin do ta keni ne listen e panteonit te rilindasve shqiptare. Zgjedhja eshte ne doren tuaj.

  Përgjigjjuni

 47. trojani  --  6 Tetor, 2013 në 4:56 pm

  Vetem po ndeshkove abuzimet z.kryeminister do kesh bere gjysmen e punes,ose e thene ndryshe me nje gure do “vrases” dy zogje, ketyre rjepacakeve do tu dalin nga hunda c’kane vjedhur dhe tjetra i jep mesim kabinetit tuaj qe vjedhja ne nje shtet demokratik eshte e pa tolerueshme dhe ndeshkohet. Perpara dhe mos tolero asnje,qofshin dhe te anes tuaj.

  Përgjigjjuni

 48. SOKOLI  --  6 Tetor, 2013 në 4:58 pm

  Kjo e naftes per fushate nuk eshte as nje e njemijta e atyre qe ka vjedhur Imami.

  Përgjigjjuni

 49. futja kot  --  6 Tetor, 2013 në 5:16 pm

  -Po per Akademin e MaRINES qe eshte financuar e modernizuar nga qeveria Turke dhe u be shume moderne qw eshte shkateruar plotesishte dhe ne oborin e saj po ndertohen pallate kush mban pergjegjesi.
  -Por per shkollen e Aviacionit qeeshte shkateruar lush mban pergjegjesi.
  -Po per bazen e pashalimanit dhe ate te Sazanit kush mban pergjegjesi etjj etjj

  Përgjigjjuni

 50. Bledar Tuxhari  --  6 Tetor, 2013 në 5:24 pm

  Kalbeni ne burg rrospine….

  Përgjigjjuni

 51. rilindje  --  6 Tetor, 2013 në 5:35 pm

  ministria mimi kodheli
  duhet ti kerkoje nga KLSH,te verifokohen pse jane paguar usharaket e larte servila te denuar per mbeshtetje te tragjedise korruptive gerdecit,kur ata u denuan barasi me kohen qe ishin ne detyrae qe nuk ben asnje dite burg.
  duhet ti kerkoje te verifikohen edhe abuzimet, ne kohen e Mediut,e Arbenit,nga administrata e politizuar, dhe pse nuk jane arketuar debitoret,por edhe jane shperblyer pas.
  arka keshtu do mbushet……………………..

  Përgjigjjuni

 52. Luli Berisha  --  6 Tetor, 2013 në 5:39 pm

  qeveria e PD eshte e gjitha per ne burg, me e krye vete Salen

  Përgjigjjuni

 53. barba  --  6 Tetor, 2013 në 5:44 pm

  BURG BURG BURG DHE TE MOS DALI ME DERI SA TI DEKLAROJ TE TERA CHA BERE

  Përgjigjjuni

 54. Fane.Tarifa  --  6 Tetor, 2013 në 5:50 pm

  Qe te vendoset kriteri i ndeshkueshmerise per ata qe kane vjedhur dhe shperdoruar detyren eshte gje e mire !Kjo duhet shtrire pa dallim tek te gjithe ,te majte e te djathte ,me ose pa pushtet. Kushdo dhe pa dallim duhet te pergjigjet per ato qe ka bere ne kurriz te ketij populli. Druaj se mos kjo furtune fashitet shpejt ende pa filluar ! E them kete se jam absolutisht kunder ekzagjerimit dhe diskriminimit ekstremist nga cilado ane qe ajo rrjedh . Ama kam frike se mund te ecet ne formen e autokracise individuale ku vetem e vetem nje njeri vendos per cdo gje e kurdohere,ndersa te tjeret rezultojne gure shahu ne doren e mjeshtrit! Kjo do te ishte nje e keqe e madhe e se majtes ne pushtet.Me vjen keq ta permend por, krahas hapave pozitive te emerimeve te te rinjeve ,te paimplikuar me pare me segmente te pushtetit,vrehet se me te vjeterve u ngrihet zeri dhe ushtrohet presion ndaj tyre ,sidomos ne problemet e emerimeve ! Kjo me kujton politiken disfatiste te Fatos Nanos i cili ata qe e prune ne pushtet i flaku tej ,bile i la edhe pa punedhe konkluzionet i korri me vone . Ata qe me vetmohim punuan dhe kontribuan per ardhjen e te majtes ne pushtet kane edhe te drejten legjitime qwe me specialistet e vet me te pergatitur ta qeverisin kete vend dhe jo te dalin te tjere qe s’u eshte ndier zeri apo kontributi dhe te ulen kembekryq ne strukturat e pushtetit .Vertet qe nevojiten specialist tejet te kualifikuar,por nuk jane te pakte ata qe si anetaare te P.S kane edhe kualifikumin me se te mire per te kontribuar me dinjitet! Pikerisht per ata duhen degjuar edhe deputetet e P.S dhe jo te gjithe drejtoret e strukturat e tjera te jene eksluzuivitet te Kryeministrit .Kjo do te ishte Prepotence dhe nje lloj minidiktature ,gje do te demtonte vete P.S.Jam mbase jomire i informuar ,por sic shkruhet ne gazeta :shprehja se kryeministri u ka thene deputeteve te vet qe “kush do te rregulloje drejtore te dorezoje mandatin e deputetit ” bie ere prepotence ,autokracie dhe nje lloj mbisundimi te njeshit. Pikerisht deputetet e vet duhet te pyes ,sepse ata i njohin me mire njerezit ,se ata jane ndeshur dhe kane punuar me ta ,se ashtu ai do te terheqe me mire mendimin dhe vlerat e bazes se partise se vet.
  Ndryshe ekziston rreziku i shkeputjes nga baza e partise ! Menyrat e deritanishme se si po kryhen shumica e emerimeve ka krijuar deri diku nje fare shije jo te mire tek strukturat e bazes ,prandaj sa s’eshte vone nuk duhet gabuar ne kete linje,

  Përgjigjjuni

 55. burgu  --  6 Tetor, 2013 në 5:52 pm

  ne burg e ka vendin ky shkerdhata

  Përgjigjjuni

 56. goni itali  --  6 Tetor, 2013 në 5:59 pm

  Mjafton të filloni të verifikoni dhe do shikoni se për burg janë të gjithë, sa më shpejt më mirë, do t’ju bëjmë hero për së gjalli, ec EDI do të mbetesh në histori po e bëre

  Përgjigjjuni

 57. NjeQytetarOptimist  --  6 Tetor, 2013 në 6:04 pm

  Po p’se s’do kishte burre nene qe te dilte gjalle brenda kangjellave…Ah qen bir qeni qe flisje si pushtues…

  Përgjigjjuni

 58. N Shabani  --  6 Tetor, 2013 në 6:06 pm

  Nuk eshte vetem ky hajduti peshkaqeni me i madh eshte Sali Berisha me Lulzim Bashen, futini te gjithe ne burg hajdutet se nuk u thote njeri gje kush ka vjedhur le te vuaje denimin.

  Përgjigjjuni

 59. andrea  --  6 Tetor, 2013 në 6:09 pm

  mberthejeni kete derr te ndyre-dhe jepjani drejtesise.gojeplehun e saliut!!

  Përgjigjjuni

 60. Kendveshtrim tjeter  --  6 Tetor, 2013 në 6:26 pm

  Duhet te behet trasparenca e “investimeve” per t.klan !
  Miljona euro,jane paguar per kete tv,sigurisht me urdherin e Berishes,qe nuk ka firmosur ne asnje dekument.
  Te kontrollohen ministrit,sa kane paguar per te mbajtur tv. klan.

  Përgjigjjuni

 61. hetili  --  6 Tetor, 2013 në 6:27 pm

  burggggggggggggggggggggg mafioz dhe te tjeret pas tij drejtora shefa etj qe kane bashkpunuar me te ne vjedhje ministri skrapit mijra ton celik baker tunxh nga armet dhe leket ne xhep

  Përgjigjjuni

 62. Besart  --  6 Tetor, 2013 në 6:41 pm

  shpresojm shum te Edi Rama.

  Përgjigjjuni

 63. Kolonjari  --  6 Tetor, 2013 në 6:52 pm

  Mos harroni vilen mbi 1 milione € qe ka blere prane TEG-ut

  Përgjigjjuni

 64. albania  --  6 Tetor, 2013 në 6:58 pm

  Dhe cfar eshte me sta qe abuzuan ne miljarda si sali berisha e lulja sumngjitura ? Un mendoj se Rama pra me kte kuptoj qeverrine ne pushtet ,se duhet ti japin fund karantines si pushtetar e mos te kerkojn alibi as ne takimet e parfumosjet optike ne opinion, por te veprojn te vendosur detyren per te cilen ky popull i votoj. Nuk ka asnji formul te veshtir e te panjohur per te vendosur drejtesin e rregullin ne nji mini shtet si ky joni ,mjafton te duash dhe shikosh e veprosh sipas interesave te vendit tend e jo te presesh cthone “miqt tane” te dashut qepo i ikin lotet rreke per popullin shqiptare. O sot, ose tani , o kurre

  Përgjigjjuni

 65. zarari  --  6 Tetor, 2013 në 7:04 pm

  BERTET HAJDUTI “KAPENI HAJDUTIN!” DHE SIKUR NUK MJAFTON KJO, DALIN 200 PETRITET QE TE DENOJNE, BURGOSIN E VRASIN PA PJERDHUR PER DREJTESI POR VETEM ME LLAFE GOJE TE PRIJESIT TE MOMENTIT.
  DUKENI SI TIFOZE ULTRAS QE ULERASIN KOT KUR NDESHJA ESHTE E SHITUR.
  PIS-MILET!!!!

  Përgjigjjuni

 66. punetori  --  6 Tetor, 2013 në 7:05 pm

  Z.kryeminister mos e”deno””GJeneralin”Ky buke shkal nuk meriton te flitet per te.Me vjen keq qe njerez te tille jane kaq pa vlere.Ky “aktor” duhet te ishte me i sakte e me njerezor.

  Përgjigjjuni

 67. landi  --  6 Tetor, 2013 në 7:13 pm

  E terci e verci….Kush shkel nje dit paguan ,NJE DREJTESI E VONUAR..

  Përgjigjjuni

 68. shpresa  --  6 Tetor, 2013 në 7:57 pm

  Po caktimi si komisar policie ne Permet I nji Mithat Havari qe ka qene I liruar per pislleqe e sjelje harbute ndaj popullit e pasurise se tij e ndaj gazetareve mbi c`baze eshte bere.Ky person kudo qe u caktua me pune ka bere shkellje ligjore e ka urrejtjen e popullit te Elbasanit, Shkodres, Beratit e Permetit.Duhet qe ministi I brendeshem ta liroje sa me pare kete te padenje e rrugac.
  Po ndaj korrupsionit ne universitete c`do te behet me ata pedagoge qe po zhvasin studentet.Shpresa

  Përgjigjjuni

 69. integruesi  --  6 Tetor, 2013 në 9:07 pm

  Te ndeshkohen te gjithe. Po te mos na mbushe mendjen se Meta, Vasili, Tavo, Haxhinasto nuk kane vjedhur asnje cent per 4 vite. Se per ata u be edhe 21 janari. Spitalet, koncesionet, minierat, naften e emerimet ne MPJ ata i kane bere. Perndryshe futja p…..

  Përgjigjjuni

 70. RESHATI  --  6 Tetor, 2013 në 9:21 pm

  miliona vetem tv klanit nga reklamet kot te ketij ministri nje reklam 2 minuta miliona leke me leket e arkes se shtetit dhe jo me leket e xhepit
  tendera ,abuzime nga te kater anet kjo ministri me ministrin ne krye nafta shtetit e ushtrise shkon per furnizimin e makinave private te militanteve te partise pd pra per qejf perdorim vetjak 2 milion dollare te zhdukur vetem me nje rast te vetem 1 milion litra nafte te zhdukura ne rastit tjeter por jane me mijra raste te tjera e mendoni o popull c behet si na i kane vjedh leket tona 23 vjet keta prandaj themi ne qe ne jemi vend shume i pasur por leku vidhet nga politikanet e cdo krahu pa ngjyra partie po nuk u vu ndeshkimi ne kurre sdo kemi gje ne vije kot do qahemi pastaj jo pensionet kaq te ulta ,jo spitali ,jo asistenca , jo rruget ktu ka plas vjedhja sheshit ju flini gjume akoma DUHET REVOLUCION SI REVOLUCIONI FRANCEZ DIKUR QE I SHKULI ME RRENJE BORGJEZET E HAJDUTET

  Përgjigjjuni

 71. Xhafa  --  6 Tetor, 2013 në 9:23 pm

  Xhafa nga Mjeksi i Elbasanit.
  Ne pamundesi per te takuar z. Kryeminister Ju drejtohem Z. Mer BAZE.
  Mendoj se Ministria e mbrojtjes duhet t’i behet qilizem nga e para.
  Enveri me te drejte themi se na la fukarenj por magazinat e ushtrise na i la plot me arme, per budallalek apo per megallomani nuk e di por magazinat e ushtrise ishin plot dhe po e them me bindje te plote se keto kane pasur miliarda dollare te depozituara.
  1 E filluan me zmontimin dhe eksportimin e tankeve qe ishin akoma ne graso dhe te perdorura.
  2 Armatimet e renda ku perfshihen topat dhe mortajat. Ku vajten. Llogarit qe ne kohen e kaluar ushtar aktiv dhe rezerve parashikoheshin mbi 600 mije veta.
  3 – Predhat e armeve te renda te cilet kishin vetem gezhojat prej tunxhi , ku dihet qe tunxhi ne perberje te tij ka dhe metale te rralla.
  4 – Plumbi i predhave dhe fishekeve kane qene me permbajtje te paster plumbi gje e cila e bente teper te vleresuar monetarisht ne tregun boteror.
  Kaq se u lodha. Dite tjeter do te shkruaj me shume dhe me konkretisht
  Merro naten dhe nje gjum te embel me enderra pa ushtarin e Dincit.

  Përgjigjjuni

 72. Pavarësia  --  6 Tetor, 2013 në 9:58 pm

  Znj. ,,Argita B..a”! Pasuritë e Ilir Metës i kanë ,,gjykuar” gjykatat e të gjithë niveleve në kohën e regjimit të ,,Bacës” tënd. Tani mos ha e mos llap si gore!

  Përgjigjjuni

 73. Alban Dardani  --  6 Tetor, 2013 në 10:12 pm

  — “Shqiperia Moderne”..Deshira jote ,si e te gjithe shqiptareve te ndershem e idealist eshte e madhe.

  – POR,…. parandjej se dhe kjo lloj qeverisjeje do mbyllet me jehonen e kenges(kenduar dikur nga vete Edi Rama):
  -….ZHURM….!!,ZHURM…!!SHUM ZHURM ! SHUM ZHURM…!!!!

  –JU ja kerkoni kete lufte kunder korrupsionit Edit .Por sa do i vendosur e vizionar te jet, Ai ka ministra, ministrat kane zevendesa e drejtore, drejtoret zevendesa e keshtu zevedes pas zevendesi del nje varg i gjat njerzish qe duhet te angazhohen per te gjetur shkallet, nivelin apo rrenjet e korrupsionit e te abuzimeve .Dalin pyetjet:

  – A eshte e afte profesionalisht kjo administrate te xhbiriloje rrenje te tilla te cilat mund te kene edhe lidhje te hershme me krahe te ndryshem qeverises.(cka eshte e veshtire, por jo e pa mundur)

  –A eshte i motivuar , i vendosur ky varg njerzish per ta cuar punen deri ne fund, kur dihet qe shume prej tyre kan qene edhe me perpara aty, apo disa edhe te molepsur direk e indirekt me pare.

  –Vendosja e njerzve te rinj ne poste te rendesishme eshte nje akt i domosdoshem qe i sherben ardhmeris qeverisese te vendit, POR, e keqia sot eshte se ata ne ato detyra jane sikur kane zbritur nga kozmosi. Nuk kane punuar me pare ne administrata ne detyra me te ulta apo me te ngjashme me to, nuk dine sekretet e pune e te profesionit(qe ti meson praktika, pervoja). Per rrjedhoje per shume kohe do jene ne doren e zevendsave do bejne ctu servirin ata ose do veprojne jo me forcen e kopetences profesionale.

  — Prandaj lufta kryesore te filloje brenda administrates. TOLERANCA ndaj te pa afteve, ne vecanti te pandershmeve(korruptuarve,abuzueseve) ZERO .
  –JO lufte bindjesh partiake, por lufte per te mbajtur( gjetur e vendosur) njerezit me te afte profesionalisht por ne radhe te pare njerzit me te ndershem e me te vendosur per ti dale zot punes .Ka dhe shum per tethen…por ne rast te kundert , do te ndegjojme vargjet e nje kenge baritore :
  –BAMP E BUMP KEMBORA E MADHE
  QUMESH, GJYSEM OKARE(kile)

  pershendetje Alban Dardani

  Përgjigjjuni

 74. KADAFFI  --  6 Tetor, 2013 në 10:13 pm

  PO MOS E ÇO PËR,NAFTËN MBLIDHJA TË GJITHA FAKTET QË MOS SHPËTOJË NDËRKOHË MIRATO LIGJIN PËR SEKUESTRIMIN E PASURIVE
  TË SHOHOM ÇDO BËHET

  Përgjigjjuni

 75. AQIF THUMBI  --  6 Tetor, 2013 në 10:57 pm

  ARBEN IMAMI NE TER BOTEN TE DOLI NAMI
  SHITE TANKUN AEROPLANIN DHE FISHEKUN DHE GJERDANIN
  SHITE DEPO E MUNICION DHE GARUZDE DHE KAZAN
  SHITE TOPA E MURTAJA KALLASH E PISTOLETA
  TI SHQIPERIN E TURPEROVE ME KETO BEMA QE NA DHUROVE
  TE FALA T H U M B I.

  Përgjigjjuni

 76. Mafishe  --  6 Tetor, 2013 në 11:05 pm

  Mbase do i kene mbetur akoma ca Euro nga gjeneralet qe beri kesaj radhe, keshtu me ndihmen e Jarit e Xunkthit(Gjunkshit)qe ndane Eurot, do ja hedhi kesaj radhe me ndere prokurorit te Sala shpellarit.

  ka menu tjetri per dite te keqe………..!

  i ardhte prej zotit, Atij nuk i fshihet kurrkush.

  Përgjigjjuni

 77. Kozmo  --  7 Tetor, 2013 në 8:03 am

  Sipas ketij lajmi i bie te shkermoqet zinxhiri .Mjaft e mashtruat kete popull !!!!

  Përgjigjjuni

 78. athina  --  7 Tetor, 2013 në 8:36 am

  keta duet te futen te gjith brenda qe te vene mend te tjeret por kryesori eshte SALI BERISHA SALI Qeni ky njeri qe e shkaterroi shqiperine ky qen nuk ishte ne 1977 pergjegjes per gjith ato te keqija qe u bene mos arroni se gjith armet qe jane neper duar qe ndodhin cdo dite vrasje esa esa te tjera sa jane vrare as ne lufte nuk u vrane kaq shume futini brenda qe te eci shqiperia ndryshe nuk kemi per te ngritur koke kurre rrofte shqiperia rrofshin emigrantet kudo qe jane rroft EDI RAMA

  Përgjigjjuni

 79. lisdushku  --  7 Tetor, 2013 në 8:36 am

  burg qelbesira

  Përgjigjjuni

 80. lisdushku  --  7 Tetor, 2013 në 8:58 am

  burg qelbesira.Ky njeri pati fatin e rralle,te provoje shume profesione.Provoi te behej aktor,deshtoi.U be politikan,por u arratis kur i thyen dhembet.U rikthye si gjeneral hipur mbi tank ne 97,por iu prish tanku ne Tepelene.U be jurist,por perfundoi thes per shkelmat e Edi Paloqes,me ne fund Sali Berisha e vu ne krye te ministrise se mbrojtjes si hajdut,-Triumfoi!Me ne fund edhe ky njeri e gjeti veten.Gjeti profesionin e jetes-hajdut!

  Përgjigjjuni

 81. leon  --  7 Tetor, 2013 në 9:47 am

  HAHAHAHAHHA..ORE EDI ,ARBENI KTHEHET ME TY TANI ..TE JEP VOTEN,,HAHHAH
  AI DUHET TI PAGUAJE TE GJITHA…ESHTE NJE QEN QE NUK E NJIHNI..

  Përgjigjjuni

 82. qytetar  --  7 Tetor, 2013 në 10:40 am

  13.5 miljon dollar te vjedhura nga uniformat.
  200 miljon lek te vjedhura nga gjoja “stilimi” ne France i uniformave.
  250 miljon lek te vjedhura nga blerja e medaljeve fallco.
  200 miljon lek te vjedhura nga sherbimet.
  Ministria e vjedhjes kombetare.

  Përgjigjjuni

 83. vrapi  --  7 Tetor, 2013 në 10:44 am

  PD= MAFJE . VRASJE, PLACKITJE ,VJEDHJE,RRUGACERI HORRA ,HALABAK
  PARTIA E HORRAVE DHE HAJDUTEVE ISH MINISTRAT T GJITH HAJDUT E MAFIOZ VJEDHJE T PASUNIS KOMBTARE FONDE DHE BOJSHIN SI DEMOKRAT KTA HAJDUT T MIRFILLT BURGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGGG

  Përgjigjjuni

 84. arjanita  --  7 Tetor, 2013 në 12:22 pm

  2 milion dollare?!
  Kaq pak?!
  Germoni mire dhe do shikoni qe kaq para jane
  si kafet per te cilat u denua Nexhmija.

  Përgjigjjuni

 85. Xhafa nga Mjeksi Elbasan  --  7 Tetor, 2013 në 8:37 pm

  Mer mirembrema.
  Tani jemi bere miq dge cdo nate do te komunikojme me qyfyre nga regjimi qyfyr.
  Ne vazhdim te pikave te mbremshme.
  == Gjate demontimit te predhave kane dale sasi te konsiderueshme amoniti.
  Kjo sasi e grumbulluar nuk eshte llogaritur ne elementet e demontuara por eshte bashkuar me dinamitin e fresket dhe eshte shitur si produkt i gatshem.
  == Ne mesin e muajit Gusht 2013 jane shitur me teper se 10 maune me skrap.Siper ne ngarkese ishte pjesa e hekurt dhe posht kane qene metalet me ngjyra.Shitja eshte bere si skrap celiku dhe pasi jene peshuar dhe shkarkuar brenda rrethimit te ‘KURUMIT” eshte bere seleksionimi i metaleve me ngjyra. Te tera keto veprime ne dijeni te kuadrove nga Tirana.
  Tani po me qan mbesa prandaj po e nderpres.
  Mero takohemi neser brema.
  Te fala Xhafa

  Përgjigjjuni

 86. Bekimi  --  8 Tetor, 2013 në 2:53 am

  ALI ASLLANI- KOKA BËN E KOKA VUAN

  Njëher’ varet trikollari, herën tjetër kryq i thyer…
  Paska rar’ hallva prej qielli e ja nis një dallaver,
  Mbushen xhepat me flori
  E qinosen ujk e dele për të bër’ një stan të ri!

  Shitet vendi për para, me para e për para
  Bënet burri telendi, dy para një maskara,
  Para hasmit lepe peqe
  Para zërit të atdheut hund e tyre shtatë sqepe!

  Duke blerë e shitur erë, dikush bënet milioner,
  Kurse shoku pinte uthull lum zotnia pinte verë,
  Milioneri yn’ i ri
  Para shokut të dikurshëm vari buz’ edhe turi!

  E përhera me dy faqe, që te haj’e që të bluaj,
  Në një kohë mbi dy frona, në një çast mbi dy kuaj,
  Me dy faqe, me dy nofulla, në nje xhep e dy flamurë
  E hedh këmbën me daulle edhe turk edhe kaur!

  Na të urt’ e të mëndafshtë s’qemë të zot të bënim zë
  Ku fillon me thash’ e theme hij’ e vetes të përzë;
  Neve ndryshe, puna ndryshe, defi ndryshe, kënga ndryshe
  E ç’kërkon në gji te gjembit të këndoj’ një dallandyshe?

  Mirpo vendi paskish zemër, paskish sy e paskish vesh,
  Shikon lark e dëgjon thellë, di të vesh, edhe të zhvesh
  Tani eja e t’ja themi asaj kënge që ja thonë:
  Koka bën e koka vuan, ç’ke moj zemër që rënkon?!

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *