#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sërish një tjetër femër/ Dollani shkon në krye të Institutit të Monumenteve të Kulturës

s200_arta.dollaniSërish një tjetër femër, sërish e ardhur nga administrata që ka punuar në Bashkinë e Tiranës.

Arta Dollani do të drejtojë Institutin e Monumenteve të Kulturës.

Lajmin e bën të ditur GSH.

Dollani, që ka punuar si specialiste në sektorin e Urbanistikës në Bashkinë e Tiranës, është prezantuar në këtë post si një drejtoreshë e komanduar.

Kjo do të thotë se më vonë do ketë një konkurs për këtë post.

Ajo është prezantuar nga Sekretari i Përgjithshëm i Ministrisë së Kulturës, ndërsa GSH shkruan se emri i saj përflitej prej disa ditësh./ep

58 komente në “Sërish një tjetër femër/ Dollani shkon në krye të Institutit të Monumenteve të Kulturës”

 1. specialisti says:

  Hallall-kesaj ja bej hallall

  1. raimond vlonjati says:

   Ama nga sa po shofim nuk paska njerez me langaraqe se keta qe jane ne krye te PS-se tani.

   Po kjo eshte vajze e re, dhe duhet lene te punoje dhe te krijoje profilin e saj ne profesionin q eka dhe te fitoje edhe eksperiencen ne pune

   Shqiperia ka me qindra njerez te artit e te kultures qe jane edhe familjare qe kane nje jetese modeste ,por edhe shume te kulturuar–Dhe duke vendos ndonje nga keta ne krye te institucionit edhe e ndihmon nga ana financiare,…
   ….por ne te njejten kohe keta jane moshe e pjekur si nga eksperienca ne pune, por edhe nga eksperienca me librat dhe dijne si ta drejtojne punen ne keto institucione me inteligjence

   __Edushka po le nam me keta kalamajte qe i vnedos ne krye te institucioneve , se keta bejne gafa skandaloze , sic beri Minsitri i Jashtem qe ..hezitonte te thoshte nje fjale te mire per popullin amerikan kur e pyeste gazetari i FOX 5

   Ky Edi doli nje karierist I ULET FARE SI NJERI __Nuk ka respekt aspak per
   kuadrot e PS-se qe kane milituar ne PS per gjithe keto vite

   Tha mire ai Ben Blushi, kur i tha Musa Ulqinit,pake a shume fjalet :… po tani je dakort qe i dhe teseren e PS-se atij(Edit)

   Ne te gjitha emerimet qe ka bere Edi as qe e ka pyetur fare PS-ne….

   ____Kryesia e PS-se me mire te mblidhet dhe ta perjashtoje fare ne PS-ja Edi Ramen
   Ai punon jashte PS-se duke perdorur emrin e PS-se –Edi e shfrytezon PS-ne per tu bere ndere miqeve e shokeve te tij

   1. DREJTESI says:

    Mos u be merak,vellaaaaa!

    E ka krijuar profilin dhe eshte nje arkitekte shume e zonja.

   2. Shefqet Cela says:

    Sido qe te jete, sado te meta te kete, nuk do ti ngjaje, perm gjynahe, TIJ

   3. Shefqet Cela says:

    Sido qe te jete, sado gjynahe te kete, nuk do ti ngjaje atij qe iku.
    Ai eshte i pa arritshem per pa aftesi, neglizhence e hajdutllek.
    Apo donje Neritan Ceken, njeriun pa fytyre te njeqind flamureve.
    Keta daswhamiret e tu i vune kazmen trashegimise soine kulturore.

   4. Xha Sulo says:

    Cfar profili pret te krijoj? Po ja pra eshte thirrur per te krijuar nje profil. Zatem i pame kto qe e kan krijuar profilin sa bukur vodhen. Mjaft me kto dukuri arsyetimesh qe dalin. Ky brez qe ka nje koncept tjeter do te ndryshoj vendin jo si ato te ILKDPMNSPTRRF qe e kan kriju profilin e vjedhin sipas profilit.

  2. bledi says:

   Kto sikur po emerojne fantazma,nuk kemi pare nje CV te ketyre drejtoreve te emruar deri tani.Jo vetem per keta vajzat po dhe ca koketule qe po emerohen pa rene ne sy,se gjithe vemendja eshte perqendruar te keta vajzat qe ndoshta jane shume te zonja por u mungon eksperienca!!!

 2. Arben says:

  paska fitu bashkia zgjedhjet jo PS-ja…….shum keq.

  1. Alb says:

   Arsimimi i vajzave do te sjelle medoemos zhvillim ne vamilje e ne shoqerine shqiptare. Bravo vajza suksese!

 3. J.P.S. says:

  Ka edhe keshtu farsash.Patasj do behet konkurs,po 101 per qind konkursin do e fitoje perseri Dollani.RILINDJA PO MATERIALIZOHET.

  1. Alb says:

   RILINDJA DO TE VIJE PREJ GRAVE TE SHKOLLUARA E T EMIREMODELUARA NE FAMILJE.PRA PREJ FAMILJEVE TE MIRA QE KANE EDUKUAR GRA E VAJZA TE MIRA.

   1. Albonllija Bardiz says:

    Germat e medhaja jane vetem per reklama militanteske, o albonllija pardiz.

    Me keto qe ke shkrojtur vetem karieren mund t’i rrezikosh cupave, dhe asgje tjeter. Leri komentet se s’jane per ty. Shko bej ndonje pune dore me mire.

 4. dritan says:

  TANI DHE PASTRUSET ISH BASHKISE DO BEHEN SHEFE TE FINACAVE E PASTAJ TE
  PRETENDOJNE KOMUNISTET QE JANE NE PS PRA ME PAK FJALE VETEM ZORAXHINJTE MBETEN PA LUGE OSE ME LUGE NE BREZ E SMOREN ASNJE KAFSHATE,
  PRA E PER NJE VIT KA VENDOS TA PRISHE E SI PARTI SE ZOROT NUK RINE DOT
  PA POSTE KESHTU QE GJERA ME TE MEDHA PRESIM????

  1. Pilo Lala says:

   E bukur kjo. Cfare uji i ke dhene Gomarit (Berishes)? Po i ke dhe ne uje te nxehte e ke djegur, po i ke dhene te ftohte e ke ftohur.
   Kur Nano vendosi te vjetrit, ju te gjithe nuk pushonit, erdhen Komunistat.
   Tani qe Edi ka vene moshen nen 40 vjec, prape ju njesoj….

   1. i says:

    Nje pyetje kisha une, kjo ishte urbaniste apo arkeologe?? Se nqs eshte urbaniste ca do ne lrye te institutit te monumenteve, nqs eshte arkeologe ca donte si specialiste urbanistikes.

 5. El Socialista says:

  Si do te punoje Rama me keto cupa kaq te reja ne moshe?! Kaq pa eksperience?! Ky Rama me sa duket po ben nje harem me drejtoresha, do qe ne cdo zyre ne cdo udhetim, ne cdo pune te kete te beje me vajza te reja…!

 6. El Socialista says:

  Fitorja me e madhe e meshkujve ne luften e sekseve eshte qe u ka mbushur mendjen femrave se jane me te zgjuara, me profesioniste ahaahha. Kete e di dhe Einstein ahahaha.

 7. Ina says:

  Vajza eshte e shkolluar dhe ka qene e vleresuar per punen e bere ne Bashkine e Tiranes. Cfare provash doni me? Vetem per t’u ankuar, xhelozuar e share njerezit e keni mendjen. Deri tani keni patur ne keto poste dallkauke, injorante, arrogante e individe qe mezi lexonin emrin e tyre, kurse tani na ankoheni se na paska ardhur nje vajze e re, me kulture, e shkolluar, inteligjente e per me teper simpatike. Edhe qumesht dallendyshe t’ju japim juve, prape tek gomari e keni mendjen…Vaffanculo!

  1. elinor says:

   Jam kurioz te di si i ka shpetuar largimit nga puna kjo specialistja me ardhjen e Bashes ne bashki duke njohur faktin se ky i fundit nuk la as pastrueset pa hequr nga puna?i

   1. enea says:

    Vazhdo e merru me thashetheme kafenesh ti. Shko e pyet lulin.
    Ose vazhdo e merruni me biografite, me ate qe ua ka ngjitur ne ADN Enveri.

   2. lexues says:

    Mbase……. mbase ishte specialiste e zonja dhe ja kishin nevojen….? Edhe ndodh ndonjehere

  2. D.T. says:

   Të lumtë, Ina.

  3. bledi says:

   Me shumicen e atyre qe shkruan jam dakord. Por edhe merr e mbushe me njerez pa eksperience sme duket normale.

  4. No Partiak - No Party. says:

   Kush na qenke ti qe shperndake qumesht dallendysheje?

 8. Anton Nepravishta says:

  Dhe fitues shpalllet… ISH BASHKIA E TIRANES!!!

  1. sonila says:

   nuk e kuptoj se cili eshte problemi qe kjo paska punuar ne bashkine e tiranes?me ke duhet te punoje rama me ata te bashkise se lulos?

   1. Anton Nepravishta says:

    Problemi eshte se na u tha qe do kete konkurse per cdo post dhe vetem e vetem meritokracia do jete baze per emerimet e reja. Nuk po shohim asnje konkurs dhe po shikojme qe cdo dite po emerohen drejtore te rendesishem me prejardhje nga Bashkia e Tiranes ne kohen e Edit. Te jene keta valle njerezit me te afte te Shqiperise? Te kene rastisur te gjithe gjenite e ketij vendi tek Bashkia e Edi Rames?! Nuk besoj e dashur!

 9. Sabriu says:

  Po fiton tarafi tashme
  Rilindja po na le shendene

 10. Diella says:

  Kjo eshte nje zonje profesionalisht shume e zonja, studiuar jashte me cv shume te mire.Se kuptoj kete lloj mileti qe i ve bishta cdo gjeje. Aq me teper kur flitet per gra.Lexojini njehere CV dhe pastaj flisni.Ketu ska lidhje partia nqs kete post do tja propozonte Sala jam e sigurt qe do te punonte po aq mire ashtu si punonte aktualisht ne bashki.

 11. kokosekoti says:

  Na u mbush vendi plot me cupka qe drejtojne. Kryeministri ka frike nga meshkujt apo si? Se kjo gje nuk po kuptohet mire. Apo e ka me lehte me keto vajzat e reja, i binden pashait me kollaj se burrat socialist. Mire ben qe vendos femra ne drejtim po te pakten te vere dike qe ka edhe autoritet edhe eksperience ne pune e jo cdo vajze qe ka marre pjese qofte edhe per nje muaj ne bashkine e Tiranes. Gjithesesi Urime gocave per te detyrat, lart e me lart flamujt e kongresit.

 12. elinor says:

  Aha, e kuptova, paska punuar ne kohen e Rames; ndonje borxh i vjeter ky qe Rama po e shlyen tani? Urbanistika me kulturen nuk me duket se kane shume lidhje po nejse–e di kapoja ate pune!

  1. enea says:

   Sipas teje asgje ska lidhje

   As doganat, as policia, as tatimet, as financat asgje. Ti akoma ke nostalgji per gomeret ne karrige.

 13. Horri i Bulevardit says:

  Pune te mbare.
  Shpellaret jane hedhur ne sulm, se i duket cudi qe vjen nje dite dhe zbythesh nga ai vend pune qe zure kur skishe mbaruar tetevjecaren, panvaresisht se tani kane tre diploma mbas bytheve te fryra, nga buka e grurit dhe…..

 14. lom deliu says:

  Çudi si nuk paska nje restaurator apo studjues monumentesh e majta (une di qe ka). Ai Institut eshte nje qender shkencore dhe duhet te drejtohet nga punonjes te tille. Me sa duket ka te drejte Mero kur thote qe eshte qeveri e Bashkise se Tiranes.
  Nuk behet Shqiperia me bashkirsa.

 15. Shkumbin Pajova says:

  Urime vajzes,le te provohen.

 16. Idriz Gjembi says:

  Tregoni pak me shume durim dhe mos paragjykoni pa i njohur te gjithe ata qe ne keto Momente te veshtira marrin drejtimin e institucioneve Shqiptare.

 17. dashnori says:

  Republika e Femrave ne Detyre – ka rendesi mos jene GRIFSHA si ato te te shkuares qe edhe surratin e kishin si burra.

  Te shohim nje here keto femrat – se ata zgjyrat barkemedhenj qe ishin neper institucione qe nuk kujdeseshin as per veglen e jetes por e fundosnin nen trasten e fryre nga letyra e korrupsionit dhe e pisllikit politik.

 18. Treviso says:

  Sa shume dashnore paska pase dhe ky rama…….

 19. Taipi says:

  Heu bre burr.

  Po kaq menaxhera te aft sa po qet Bashkia e Tiranes nuk kan mujt me qit Kembrixhi dhe Oxfordi bashke ne 20 vjet bre taj.

  Po gjith menaxherat e laureum me Cmim Oskar ke Bashkia e Tiranes kan qen bre.

  Hajde Lulash hajde, nuk e ke pas dit cka djamantesh ke pas ne Bashki bre burr.

 20. luli bashki says:

  jam dakort me pilo lalen me cfar uji i ke dhene gomorit ,te nxehte e dogje te feohte e ftohte.njeri thot keshtu e tetri ashtu sala shkoi per ngjala,tosi te bixhozi,edi shum i gjat i shkreti ,jo mori nga bashkia ,jo qenka femer e kena nigju ket emer,jo keshtu piktori nuk mund ta lejoje se ajdut doktori e la me gisht ne goj,ne te gjith nga mrapa ,bejm gam gam si kur dime,zen sali hajdutet nenen na e ,, qeverin qe vuri vet jep llogari me mire nje femerse nje bure bixhos xhi

 21. sherifi says:

  Nje pyetje per te gjithe komentuesit qe nuk jane dakorte me kte emerim:
  A e njifni kte femer qe po emerohet ne kte detyre dhe nese e njihni cfar pershtypje kini? eshte llogjike qe edhe ta shaish nje njeri po nese ke qofte edhe nje argument te vetem.
  une personalisht nuk e njoh dhe nuk ja kame degjuar ndonjehere emrin, megjithate i uroi suksese ne ate detyre te rendesishme,urime.

  1. Anton Nepravishta says:

   Sic e shikon, askush nuk po shan zonjushen pasi nuk e njohim. Po komentojme faktin se po anashkalohet kriteri i premtuar i konkursit. Kjo zonjushe mund te jete vertete e zonja, por shteti behet me procedura e jo me njohje personale.

 22. PSV-91 says:

  Ore po ne socialistet 101 karat qe u perballem ne 97 me saliun dhe qe vazhduam te kontribuojme pa limit per Socialistet dhe progresistet cfare do behet? 80% e ZV.Ministrave i ka mare G99 dhe shoqata te sorros te lidhura me Ramen. Edhe ne administrate po emerohen njerez pa asnje lidhje direkte apo konribut konkret ne fushatat e PS. Keshtu si e ka nisur nuk do arrije te mbledhi me asnje vote Rama. Se po le ata qe i bene fushaten dhe qe u hoqen me shqelma nga te Saliut ne 2005 vetem se ishim Sociaist. Po me ne cdo behet qe qendruam si soik per 8 vite dhe qe dhame maksimumin per te ardhur rilindja…. Tani nuk na hapin me as telefonin. Ardhte sa me pare fundi i kesaj qeveri mashtruesish. Qe nga Rama e deri tek Erion Veliaj se ky ka ardhur ne pushtet dhe jo ne, jo PS. Turp te kene.

  1. No Partiak - No Party. says:

   Juve mire tju behet sepse e shkrite partine per nje vend pune…

 23. arushi tipi says:

  rrofte partia socialiste e bashkise. lum ajo qe ka punuar pastruse ne bashki. me e pakta behet shefe sektori. kush do bast

 24. ibrahimi says:

  po mo sherif e njohim dhe eshte 30vjece pak me e madhe se ajo zocka e tatimeve , jam shume dakord me disa komentues qe PS ka shume burra dhe gra te pergatitur dhe me shume njohuri ,por me sa duket piktori vazhdon te beje pikturen e tij ,urojme te jete per mbare megjithse me keto emerime kam filluar te dyshoj shume .

 25. robin says:

  o rame e ke filluar si berluskoni !edhe ai keshtu e filloi me emerime modelesh dhe balerinash,pastaj perfundoi ne villa arcore duke bere harem.

 26. albcanadian says:

  Ne gjith boten njerezit fitojne experience dhe pastaj ngrihen ne detyre. Ne Shqipri opposite.

 27. henri says:

  Me vjen keq, por une kam mendimin, se ne, si vend i varfer qe jemi nuk e kemi luksin te kemi gjithe keto Institute qe kushtojne leke. Nuk egziston mundesia qe ne kuadrin e Akademise se shkencave te kete nje zyre qe te merret me monumentet e kultures ?

 28. piskuriqi says:

  Ma mire qe e provojne me grate ne pushtet se me burrat dolen e ndriten. Pasi te falimentojne dhe grate atehere kush ka men ne koke do ta marri vesh qe ai komb i mbaruar nuk do bohet kurre

 29. Lukas says:

  Dhe pastaj thote Mero qeveria socialiste e Tiranes, ne editorial. Po normal mo Mero keta qe kane punuar te Bashkia dhe te Mjafti nuk dalin per qytetet e tjera.

 30. aron says:

  Te tere te korruptuar na qenkerkan personat me doktoratura por me eksperience dhe me nje moshe te caktuar mbi dyzet vjeç?
  na duhet te drejtojne g99-tshat?
  Si mund ti drejtohem une Drejtoreshe vajzes sime?

 31. Arbbbb says:

  na keni care trapin ju komentuesit mbeshtetes te vajzes. Pse mo cfare jane monumentet e kultures, shalqinj me prove???? Po te jete e zonja le te punoj si urbaniste apo arkiteke. Monumentet kane specifika dhe problematika te vecanta te cilat jane ti afte ti evidentojne vetem personat te cilet pothuaj i kane vizituar dhe kane lidhje shpirterore me monumentet. Per abuzimet dhe kriteret qe duhet te plotesojne punonjesit merret ministria perkatse dhe instanca te tjera ligj zbatuese. Le te provohen thone. Koqe kandari ngelet, nuk ka lidhje mosha, problemi eshte se nuk ka lidhje me profesionin qe i ka rekomanduar rama per te bere, hajt ik pirdhuni. Ne opozite cfare mutin bene keta ? Nuk e krijonin dot qeverine dhe postet qe ti kishin gati kur te vinin, sic ben gjithe bota, kjo tregon akoma klanet brenda ps ashtu dhe si pd. Hienat po ndajne copen. Hajt tung

 32. gjergji says:

  Ham ham ham, duam nuk duam.

 33. Beni says:

  Hej sikur u trash fare eeeeeeeee????????

  Pse ore gjithe intelektualet e shquar te Shqiperise paskan qene te grumbulluar tek Bashkija Rama 1, 2, 3!

  Nuk me duket se u tret Shqiperia per arkeologe. Ka kaq shume dhe mjaft te shquar biles.
  Do te permendja Gjergj Frasherin, me eksperienca dhe kualifikime gjermane, (nga ato qe Rama gjasme i pelqen). Vetem se ai nuk ploteson dot kriterin e moshes, nen 30 vjec dhe kriterin qe duhet ti kete te gjitha notat 5.
  U harrova, nuk ploteson as kriterin gjinor, nuk eshte as homoseksual dhe as femer.

  Situata po qelbet rende.

 34. qefi says:

  Bravo Ina,

  Eshte nje vajze shume e e pergatitur, jo vetem ne fushen e urbanistikes me ide. Eshte brainstorm, qe iu rikthye vendit te saj pas kaq vitesh studim. Ne fakt ata qe komentojne specialitetin me vendin e punes, skane faj se jane mesuar te kene ne keto vende sociologe, historiane….nderkohe qe a ka lidhje arkitektura mke kete vend a ska gje tjeter, po pse vizatime bejne andej vetem. Historia e artit dhe e kultures e shoqerojne nje student nga viti i pare deri ne vit te fundit.Edhe ne gjymnaz ka qene nje studente e shkelqyer.

  Njerzit e zote dhe te profesionit, qe punojne ska parti ti heqe – te gjithe i duan, por te pakten dikush u kujtua ti vleresoje.

  A mund te thote njeri urime ne kete vend?

  Dollani suksese !

 35. zyrtari says:

  Eshte per te ardhur keq me histerine qe ka shperthyer nga zevendesimi i drejtuesve te ndryshem,ketu e kam fjalen per te gjith zhurmen qe behet ne shtyp e pason ne blogje per zyrtare hajdute qe shyqyr qe po shporren e te perfundojn ne burg ,qe po zevendesohen me vajza te reja e te bukura te cilat kan formim shkollor te shkelqyer e jane dhe te pa martuara e keshtu do na perkushtohen pa fund ne pune pavaresisht se nuk kane asnje eksperience administrative ne sektoret ku shkojne per te drejtuar me falni po gjithca qe thuhet dhe po propagandohet ne menyre kaq histerike nuk jep asnje garanci se pse keta drejtues te rinj nuk do korruptohen dhe do bien pre e tundimeve financiare kur te firmosin ne tatime, dogana,kulture etj…zevendesimet jan normale se ne shqiperi populli votoi per rotacion deri ketu ok po ceshte kjo histeri per te treguar te tmerrshem disa e ngjej disa te tjere vetem nga ngjyrimi politik mos harroni pas disa vitesh do thuhet e njejta gje dhe per keta qe po vijne
  h

 36. mbt anti shoes Sërish një tjetër femër/ Dollani shkon në krye të Institutit të Monumenteve të Kulturës | Gazeta Tema

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82239
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82239
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 21
      [name] => Kulture
      [slug] => kulture
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 49
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2352
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 21
      [category_count] => 2352
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kulture
      [category_nicename] => kulture
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X