#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Zëvendësministri grek: Shqipëria duhet të zgjidhë çështjen e pronave të minoritetit grek

fotogrekNdërkohë që pala shqiptare ka nisur që të ngrejë zërin për çështjen e pronave të komunitetit çam në Greqi, fqinjët kundërpërgjigjen, duke i kërkuar Tiranës që të zgjidhë çështjen e pronave të minoritetit grek në Shqipëri.

Siç raporton Panorama, zëvendësministri i Jashtëm grek, Kiriakos Gerontopulos e ka siguruar Presidentin e Konfederatës Panepirote të Greqisë se ata do ndërhyjnë në BE dhe në forume të tjera ndërkombëtare për të zgjidhur këtë problem.

“Ky shqetësim do të ndiqet me ndërhyrje të fokusuara qoftë dypalëshe, qoftë edhe në BE, KE apo OSBE, që të bëjmë të njohur çështjen e pronësisë së minoritetit në Shqipëri. Me rëndësi është që të ketë edhe vëzhgim të përhershëm në të gjitha stadet e procedurave të nevojshme në gjykatat shqiptare”, shkruan ai./ep

75 komente në “Zëvendësministri grek: Shqipëria duhet të zgjidhë çështjen e pronave të minoritetit grek”

 1. hahahaha says:

  Ne fakt Shqiperia duhet te ndjeke shembullin grek :ti shporre minoritaret dhe te mohoje egzistencen e tyre derisa Greqia te njohe ceshtjen Came…Reprociteti I ben njerezit dhe kombet me te gatshem per negocim.Ne kushtet kur nje vend sillet inferior ndaj tjetrit s ka negociata por neneshtrim….

  Greqia gjithmone abuzon me komshinjte sidomos ata me te vegjel.

  1. adriatik says:

   Kjo pune zgjidhet vetem kur te futet ushtria greke te marri ca i takon ketu ne vorioepir.

   1. Thika says:

    Me ate shprese rri se do vine jevgjit e Egjeut te riperserisin 1944.

    Ne ka per te ndodhur nje situate e atille, yve gjakprishurve do tu lahet haka e para me kuc e me mac, qofshi ne Ballkan, Evrope, Azi apo Amerike…

    Be careful what you wish for. Semitic untermensch.

    1. antiregjimi says:

     FJALET E KETIJ LAPANGJOZI GREK JANE PASOJE E DREJTPERDREJTE E TRADHETISE SE SALI BERISHES DHE FATOS NANOS.
     GREKET NUK KANE KURRFARE PRONASH NE SHQIPERI; SEPSE KANE ARDHUR SI HYZMEQARE, NJELLOJ SI SHQIPTARET SOT NE GREQI. POR SALI QENI, NE DHJETOR 95, TOKAT E DHENA NE PERDORIM ME LIGJIN FAMEKEQ 7501 I KTHEU NE PRONESI. OSE ME SAKTE TOKAT DENBABADEN TE SHQIPTAREVE JA DHA NE PRONESI ARGATEVE GREKE. tANI DALIN KETA PLEHRAT GREKE DHE NA KERKOJNE PRONA KETU NE SHQIPERI, NDERKOHE QE PRONAT DENBABADEN TE ÇAMEVE NE GREQI(NE PJESEN ETNIKE SHQIPTARE) QENKAN PROBLEM QE NUK EGZISTON.
     POR PAVARESISHT TRADHETISE SE SALI QENIT DHE FATOS KERMES, KETA PLEHRAT GREKE TE MOS BEJNE GAM GAM KOT, SE BISHTIN E QENIT DO GJEJNE. pO KERKUAN LESH, DO DALIN TE QETHUR:

   2. Hahahaha... says:

    Ate qe thua ti provoi ta bente Greqia ne 97′ por,degjoi nje ze nga ZEUSI mos e kruaj me Shqiptaret…ishte USA…pastaj nga prapa bythes ndjeu nje hu qe po I hynte dhe u zmbraps…Turqit kishin ngritur topat:)…

  2. andi says:

   Nuk ka nevoje ti shporre, te kerkojne ato te cameve qe kane me mijera hektare me shume e nese Greqija jua jep, Cameve atehere edhe Shqiperija tua jape minoritareve.Por jo perpara se Greku tjua jape Cameve.

  3. loni says:

   po mire camet kerkojne tokat e tyre ne greqi,,po ato tokat e gllaberuara ne shqiperi do ti leshojne qe ti marrin pronaret e vertete,,apo camet duan nje rruge dhe dy pune,,se cam me prona ne shqiperi deri ne vitin 1948 nuk ka pasur,,ata erdhen mbas vitit 1948 kur filloj genocidi grek kunder kesaj popullsie tradhetare kunder vendit te vet aty ku jetonin,,prandaj o ju camer,,nqs kerkoni te drejtat tuaja,,duhet patjeter te leshoni edhe ju tokat e gjith bregdetit shqiptare te grabitur po nga ju,,dhe sa per shqiptare ju u bete,,se kurre nuk ishit shqiptare,,thjesht popullsi myslimane,,gjysherit e juaj kur erdhen ne shqiperi nuk dinin te flisnin shqip,,kete e di une se ju kam pare me perbuzje atehere kur erdhet,,ju konsideronim turq dhe jo shqiptare,,sa per tokat qe kerkoni ne greqi ti merrni,,po me pare te derzoni ato qe keni gllaberuar ne shqiperi,,shqiptar nuk beheni dot ju camet me 50 vjet jetese ne shqiperi,,rrace e poshter..

  4. kamera says:

   po pse se vini ate videon time ju or cuna apo gabim politik edhe ajo ? U dhjefshi me mut ju qurrasher

  5. Marko Boçari says:

   DHEMB PER DHEMB…vetem ky parim duhet ndjekur me nje popull te pabese

  6. enea says:

   Shqiperia ska pse te zboje minoritaret. Minoritaret jane ne tokat e tyre 🙂

   1. eni says:

    Ne token e kujt je ti Enea . Toka e grekeve eshte ne Greqi e shqipetare ne shqiperi dhe e cameve ne Cameri . Mioritet ketu nuk kane toka . Sepse po te kishin nuk do ishin minoritet por shqipetar , sepse toka ne keto ane eshte shqipetare .

 2. i ftojme gjithe miqte dhe vellezerit came qe te mblidhen diten e hene.
  per me shume informacione, shih linkun
  http://dielli.al/lajme.php?id=16444&k=71

  1. gjergji says:

   XXXXX Per me shume informacion akoma lexoni ne internet “Zeri i Cameris” dhe “Paramithia” Wikipedia.

   1. Asllan Pasha (pashai Cam) donte tju jepte nje mesim te mire kryengritesve, ndaj pasi arriti ta kapi te gjalle Dionisin, pa bere as gjyqin me te vogel, e denoi ate me djegje per se gjalli ne hell. Dionisi u poq per se gjalli ne hell dhe pasi u ballcamos u transportua ne gjithe Greqine qytet me qytet deri ne Stamboll.

   2. Nje nder vendimet qe ndermorri pashai shqiptar i Janines se asokohe Asllan Pasha ishte largimi i te gjithe elementeve te rrezikshem greko-ortodokse qe morren pjese ne kete kryengritje gjakatare nga zona e keshtjelles se Janines. Keshtu nga zona e keshtjelles se Janines u larguan nje pjese e grekeve dhe ne keshtjelle u vendosen çamet myslimane dhe çifutet.

   3. On the night of 27 September 1943, Cham militias arrested 53 Greek citizens in Paramythia and executed 49 of them two days later. This action was orchestrated by the brothers Nuri and Mazar Dino (an officer of the Cham militia) in order to get rid of the town’s Greek representatives and intellectuals. According to German reports, Cham militias were also part of the firing squad.[20]

   4. During September 20–29, as a result of serial terrorist activities, at least Greek 75 citizens were killed in Paramythia and 19 municipalities were destroyed.[21]

   5. On September 30, the Swiss representative of the International Red Cross, Hans-Jakob Bickel, visited the area and concluded:[22] 20,000 Albanians, with Italian and now German support, spread terror to the rest of the population. Only in the region of Fanari 24 villages were destroyed. The entire harvest was taken by them. In my trip I realized that the Albanians kept the Greeks terrified inside their homes. Young Albanians, just finished from school, wandered heavily armed. The Greek population of Igoumenitsa had to find refuge in the mountains. The Albanians had stolen all the cattle and the fields remain uncultivated.

   1. Baca says:

    Po per rracen tende te degjeneruar cfare thote Wikipedia. Yyyy fare e keqe grekesh.

 3. plaki i dine says:

  O pedafil grek…, vdekjen shpejt do te kini mga Na shqiptaret qe u beme me shtet, Na shqiptaret u krijuam parlamentin dhe u mbruam nga turqit mos e kruani me Shqipon ediperse Se ne kemi mbi njemilion shqiptar ne Athine e gjetke….Po ju kapedan komentus cfare thono per pederaset grek si puna e kolonel Janollatos?…

  1. gjergji says:

   O “plak i rjedhur” nga mente, lexo ato qe shkruaj me larte dhe do te kuptosh, hallin qe i kishte gjetur Greket nder shekuj me Arnautet Islamik.

   1. linda says:

    O Gjergji me emer shqiptar dhe qe na hiqesh si grek….ca pronash thua qe ata ishin argat ne shqiperi dhe dihet se ne tokat e kujt kane punuar??? si mund te thuhet nje gje e tille kaq primitive per popullsine came qe ishin terroriste??? edhe ne shqiperi pati bashkepuntor me nazifashizmin, po ashtu ne itali, france, e vende te tjera, por pati edhe nga ata qe i luftuan per te mbrojtur vendin e tyre???
    Sipas teje per popullsine came shqiptare, greket nuk ishin pushtues??? E mos me bej komente me arnaut musulman sepse jam arnaute ortodokse dhe disa gjera si ato qe shkruan nuk perbejne prova….kurse vuajtjet e cameve i njohin edhe historianet greke….dhe jane fakte

 4. arjan says:

  JU KOROFILAK JENI ME TE PESHTER TE IKIN MINORITETI SM PLASI TRAPI PER ATA

 5. Kendveshtrim tjeter says:

  Greqia ka probleme me te gjithe shtetet fqinje,kryesisht teritoriale.
  Ka hequr dore nga luftrat me shpata,kerkon te fitoj me deklarata.

  1. aldo says:

   O “Kurve-veshtrim” nuk ke ndonje ndryshim nga ligesia dhe injoranca e komentuesve te tjere. Mendoj sa te drejt kishin ambasadoret ne letren shkruar Samaras, “…nje shtet problematik qe ne formimin e tije nga Austro-Hungaria…” Sado qe hengret dhe pite 20 vjete ne Greqi, thiken pas shpine doni ti jipni, (mentaliteti i Jenicerit Otoman, armikut shekullor i kultures Heleno-Kristiane).

   1. Thika says:

    O te dhjefsha pitet me mut.

    Po vetem fara jote me mutacione gjenetike ka kete lloj fjalori qe shqiptareve ne Greqi u permend buken qe gjoja e ka dhene Greqia, ndersa kosovareve u kujton 99.

    Jam kurioz te di soji yt ose ti personalisht sa shqiptare ne nevoje ka ndihmuar, oj vemje Ballkani.

   2. Kapedani says:

    Po Greqine moderrne kush e krijoj?
    Aman mos me thuaj qe e ka prejardhjen nga ajo qe njihet “Greqia e lashte”.
    Si e ke ngjyren e lekures?
    Po vetullat si i ke?
    Po dinamiken e fytyres si te devijon?
    A te ka lidhje dinamika e fytyres me pjesen tjeter te popullates se Ballkanit?
    Po floket si i ke, te afrojne shume ma popullaten e lindjes se afert dhe asaj te mesme?
    Ndoshta je ezmer?
    Por kjo nuk te ben pjese e popullates se Ballkanit.

 6. Tani says:

  Po cfare pronash duan minoriteti greke ne shqiperi. Moren taka qe nuk ishin te tyret ne fushen e Drinos …. Le te thote ministri grek qe moren tokat e pronareve gjirokastrite… Po cfare ti bejme Sali malokut i beri pronare…. E tani duan akoma prona….? Greket ne Shqiperi moren ato qe nuk ju takonin, qe nuk i kishin te tyret.. E Camet ne Greqi nuk po marin dot ato qe ju takojne. E Idriz Karri ri me Salen ne opozite per te mbrojtur te drejtat e cameve…?

 7. aqif kapertoni says:

  Toka minoriteti nuk ka ne shqiperi se tek ne kane ardhur si argat te punojne ,po deshen le te marrin hajdarin tone se ate e perdorin mire minoritarkat

 8. kuq e zi says:

  mos e ka fjalen per token qe u eshte dhene ne perdorim??????????
  ato e kane nje pronar te ligjshem dhe nuk eshte grek… ne perdorim dmth si u jepet toka came grekeve ne greqi por kjo mbetet toke came dhe ne shqiperi e njejta gje mund ta punojne te hane por per tju dhene me pare duhet ti hiqet dikujt tjetri
  do kete qeveria jone autonomine e duhur te pergjigjet ???????????
  per mendimin tim po meqe si keshilltar ka maliqin

 9. PARAK says:

  Po, Shqiperia duhet te merret me pronat e minoritareve greke.
  Per kete duhet urgjentisht te mblidhet Parlamenti Shqiptar per te abroguar ligjin 7501 per te gjithe ata qe nuk kane kombesi shqiptare, ate ligj qe ju dha tokat e fermave dhe te kooperativave bujqrsore edhe atyre qe nuk ishin pronare ne keto toka.
  Perfituesit me te medhenj te ketij ligji idiot, ishin me se pari minoritaret greke, te cilet denbabaden kane qene pa toke, kane qene te ardhur si bujq e qifqinj ne tokat e bejlereve shqiptare.
  Keshtu, ndersa cameve, pasi u vrane e prene dhe pasi u perzune te masakruar, ju sekuestroheshin nga greket tokat e tyre ne Cameri, toka te blere me flori dhe te trasheguara brez pas brezi, ne Shqiperi minoritareve ju falej toka e shqiptareve pa pare dhe ktheheshin ne pronare, per te ngulur akoma me mire pretendimet greke per vorio epirin.
  Keshtu ndodh kur parlamentin dhe qeverineshqiptare e drejtojne zuzaret dhe birbot qe nuk nuk u dhimbet atdheu.
  Eshte Koha qe te vihen pikat mbi i dhe tr shkoje haka tek i zoti.

 10. Dardan says:

  Per Greket nuk ju degjohet zeri ndersa per Adnan Januzajn sa nuk u qmendet pse Pacolli me dashamirsi propozoje dhenjen e nje toke per ket ylle kosovar te futbollit Boteror,

  Po them Kosovar pasi reagimet kunder januzajt jane vetem pse aje esht nga Kosova esht sinikativ fakti se ju deshironi te merni gjdo gje te mire nga Kosova por nuk deshironi te jepni ase gje

  Para ca viteve pinim kafe ketu ne Evrope me nja dy miqe te mie nga Shqiperia njeri nga Firi filoje te ankohet se Kosovaret e kan pushtuar firin Bizneset me te fuqishme ne fire thoshe i kan Shqiptaret me prejardhje nga Kosova filoje ti numroj disa biznese pastaje filloje te ankohet se Kosovaret po e marin edhe Durrsin dhe lokaleve po ju vendosin emra te qytetve nga Kosova ndersa une i thashe pse si deshe ti mor burre ti marin Greket dhe tju vendosin emra Greke a nuk esht me mire ti marin Shqiptaret nga Kosova.

  1. nek says:

   per dadanin

   nuk dun komunistat as kosovar dhe as camet se dine qe do humbin pushtetin.

  2. AC/DC says:

   O Dardan ke fillu dhe ti pune ne Lazarat se me keto qe shkruan te paska zene hashashi e te paska bere dru(megjithese gjithmone shkruan budalleqe me oke). Sa per tokat e minoritetit besoj se e ka llafin per tokat e himarioteve, se duam apo s’duam Himara eshte minoritet.

   1. Thika says:

    AC/DC ti je version shqiptar besoj. Apo je ai greku po qe ka mesuar shqip?

    Nese AC/DC ne versionin grek punonte nga e hena ne te premten. Ti qe punoke edhe ne fundjave ose e ben vullnetare ose merr ekstra.

    Nuk je as i pari as i fundit. Megjithate, sekretet Ministrise Greke i dolen dhe jo asaj Shqiptare. Je ne krahun e humbesve.

   2. Kapedani says:

    hahahahah kush ka fillu pune ne Lazarat ti apo Dardani?
    Grek?
    hahahahaha
    dhihesh tu qesh ke gazeta e Meros.
    Greqia tashme ne te gjithe boten e civilizuar dhe intelektuale njihet si shtet i zhvilluar ne baze te nje doktrine nga shtetet europiano-perendimore. E zhvilluar dtth e sajuar.
    Ne shekullin e 19 ose me sakte ne revolucionin e jevgjve popullata e asaj zone nuk e dinin se nga e kishin prejardhjen, por si ta kuptonin prejardhjen ajo popullate kur:
    Ngjyra e lekures nuk eshte ngjyra e pjeses tjeter te popullsise se Ballkanit.
    Kur vetullat nuk jane te njejtat ne rrace me pjesen tjeter te popullsise Ballkanase?
    Ku dinamika e fytyres dhe devijacioni unik i asaj popullate nuk eshte e njejte me pjesen tjeter te popullsise Ballkanase?
    Ezmerlliku nuk ka lidhje me afrimitetin me detin apo klimen e ballkanit, nje ezmer ne Norvegji apo Islande te shkoje dhe te linde me breza andej po ezmer ngelet nuk zbardhet, pra ajo rrace kuptohet dhe dallohet qe nuk eshte homogjene.
    Duhet te ndahet njehere e mire rracat humanoide nga feja, duhet te dini dhe duhet te ndajme miellin nga niseshteja njehere e mire dhe duhet te kuptojme edhe vete ne apo edhe vete jevgjitet e sotem te Greqise se nga c’vend i botes e ka prejardhjen secili nga ne duke u nisur nga tiparet rraciale te gjithsecilit nga ne + dhe ne baze te shoqerive apo kombeve te sotem Ballkanike.
    Kjo nuk te ben rracist, perkundrazi.

  3. sync says:

   Dardan ,sinqerisht shpresoj qe edhe po ndodhi nje gje e tille ,une personalisht i uroj januzajt te mos e pranoje token ,nje talent i tille eshte i humbur komplet ne shqiperi ,nuk eshte ne gjendje shqiperia ti garantoje januzajt nje karriere ,n.q.s kjo gje behet thjesht per rreklame atehere mire se te vije por me duket se pakolli leshoi nje shashke sa per te bere zhurme ,shqiperise i duhen akoma vite per tu bere nje shenje talenteve nga kosova qe lozin neper europe te vijne dhe te veshin fanellen kuq e zi

  4. arber says:

   Meso shqip o dardan leshi,pastaj bej koment.

 11. Akil says:

  Me cudit komenti i zotit: hahahaha
  Sic e ka emrin, edhe ne koment po ha kot. Me siguri do jete ndonje tip ne hava qe nuk lexon dhe nuk kupton se ku eshte.
  C’pune kane greket e shqiperise se si sillen qeveritaret greke.Greket e shqiperise jane edhe nenshtetas te ketij vendi qe nuk i kane sjelle probleve shtetit dhe popullit shqiptar, bile ka edhe martesa te perzjera me shqiptare. Te thuash ti perzeme nga trojet tona me synim per ti vene ne levizje qeveritaret greke per ceshtjen came eshte gabim. Camet kane shume te drejte si per pronat edhe ndonje qe deshiroj edhe te banoj ne vatanin e te pareve te tyre .Mendoj qe me nje angazhim edhe te Europes,pa mohuar edhe punen qe do beje shteti i yne, kjo padrejtesi besoj se do zgjidhet.

  1. Hahahaha... says:

   Ja ta shpjegoj une ku jam:

   REPROCITET

   1.C faj kane greket shqiptare si sillet shteti I tyre(greqia)?
   Pergjoigje:
   C faj kishin grate femijet pleqte e plakat came nese kreret e komunitetit cam zgjodhen rrugen e gabuar e bashkepunuan me fashistet.
   C faj kane refugjatet qe I ze “fshesa ” apo kthehen ne kufi?Fajin e ka shteti jo ata. Ata se demtojne greqine perkundrazi japin me shume se sa marin ne kthim per punen qe bejne.

   2.Te thuash ti shporim per te vene ne levizje qeverine greke per camet eshte gabim?

   Pergjigje Po te thuash bllokojini integrimin Shqiperise po s pranoi vijen bregdetare qe duam ne apo qe te ngreje varreza greke masivisht ne territorin shqiptar(a s duhej vetem nje vareze simbolike?Simbolizojme luften apo mbjellim cibane malinje greke) ne menyre qe qeveria shqiptare te leshoje pe po ky a eshte gabim ?

   3.Mendoj qe me kontributin e evropes dhe punen e shtetit shqiptar problemi cam do zgjidhet

   Ti mendon shume ceket:Serbet e kosoves vrane perdhunuan dhe shperngulen masivisht gjithe kosovaret por Evropa ngulmoi qe ata te trashegonin pronen , mos shpernguleshin dhe te njiheshi minoritet me te drejta te zgjeruara:(…Pse nuk ndodhi keshtu per camet..A justifikohet kjo me problemet e medha paslufte? Ne Greqi s njihet minoriteti shqiptar pse?A nuk e di Evropa se popullsia greke s eshte 100% e paster?Pse Evropa hesht? A mos valle Greqia eshte keshtjelle kristiane qe ndall kercenimin musliman? Perse qindara miliarda Euro hidhen ne vrimen e zeze greke?I dhimbsen Evropes 10 milone raciste greke apo renia e nje “keshtjelle” kristiane sjell panic dhe kaos?Evropa s ka as deshiren dhe as vullnetin te ndihmoje nje shtet musliman.Prandaj nuk do ket kure kontribut ne ceshtjen came…Ndersa shteti shqiptar I varur financiarisht prej Evropes s ka c pune te beje I ka duart e lidhura.
   Pra e kuptove se kam te drejte kur gjerat vihen ne peshore reciprociteti?Por mos u tremb :Shqiperia nuk ka as fuqine ushtarake as ekonomike ti perzere apo tu mohoje pronen minoritareve….nje gje e tille mund te ndodhte vetem nese hiqnim dore nga integrimi dhe kina komuniste na financonte.Ne kushtet kur Evropa na komandon financiarisht qeveria shqiptare do I jape Greqise edhe detin edhe token edhe nentoken…bile do ndryshoje dhe emrin.Greqia ka mare dhe do mare ate qe do biles me bekimin e Evropes.

   Ne shprehemi neper komente per Reprocitet sepse vetem ne mund te flasim lirshem…shteti sheiptar ka te drejten vetem TE HESHTE…Kaq liri I ka dhene Evropa ku ti beson.

 12. Horri i Bulevardit says:

  Qeveria shqiptare duhet te hape kadastrat dhe te nxjerre pronaret e vertete te fushes se Vurgut, qe ka qene ne jete te jeteve, prone e pronareve shqiptare, qe per bujkrober kane patur qe skishin buke te hane.
  Sali Berisha, ka bere tradhetine me te madhe ne historine shqiptare, ai ka shitur cdo gje shqiptare dhe duke i dhene tapite minoritetit grek qe ne kohen e Ali Pashe Tepelenes, erdhen si bujq, Berisha i beri faktikisht pronare te fushes, shume pjellore te Vurgut, duke i hequr me ligj te drejten ish pronareve gjirokastrite.
  Te dhjefsha Europen, ne qofte se pederastat greke kerkojne qe te na bllokojne antarsimin ne BE, duhette jemi te qarte, TE DHJEFSHA EUROPE, ti qe bie nen kembet e pederastave greke, nuk kemi nevoje per ju.
  Europa do ta kuptoje qe Greqia, po shkaterrBashkimin Europia, Europa do ta shohe se 14-miljon shqiptare, sdo ti kete kundershtare, Europa me ne fudo ta shohe qe Greqia, nje shtet i falimentuar, kerkon te fuse edhe Europen ne ngarkesat e saja ekspansioniste.
  Shqiperia duhet te forcoje marredheniet me Turqine, dhe ti thote ndal pisave greke, as nje pellembe toke, minoritetin grek duhet ti behet e qarte, se ne qofte se doni te jetoni ne paqe me shqiptaret, atehere jetoni jo nen urdherat greke, perndryshe, sikter nga keni ardhur.
  Te formohet ushtria kombetare e Camerise, qe ti fusim grekut gjemen ne shtepine e vet, qe mos te kete mendje per Vorio lesh, por te shohe se bytha po i digjet.
  Te shkaterrohen bizneset greke, kjo qe Greqia kerkon te beje, eshte lufte e hapur dhe shqiptaret duhet qe ti pergjigjen me te njejten monedhe, CESHTJA CAME, TE JETE SIPARI I CDO BESIDIMI ME PEDERASTAT GREKE.

  1. aldo says:

   XXXXX Per me shume informacion akoma lexoni ne internet “Zeri i Cameris” dhe “Paramithia” Wikipedia.

   1. Asllan Pasha (pashai Cam) donte tju jepte nje mesim te mire kryengritesve, ndaj pasi arriti ta kapi te gjalle Dionisin, pa bere as gjyqin me te vogel, e denoi ate me djegje per se gjalli ne hell. Dionisi u poq per se gjalli ne hell dhe pasi u ballcamos u transportua ne gjithe Greqine qytet me qytet deri ne Stamboll.

   2. Nje nder vendimet qe ndermorri pashai shqiptar i Janines se asokohe Asllan Pasha ishte largimi i te gjithe elementeve te rrezikshem greko-ortodokse qe morren pjese ne kete kryengritje gjakatare nga zona e keshtjelles se Janines. Keshtu nga zona e keshtjelles se Janines u larguan nje pjese e grekeve dhe ne keshtjelle u vendosen çamet myslimane dhe çifutet.

   3. On the night of 27 September 1943, Cham militias arrested 53 Greek citizens in Paramythia and executed 49 of them two days later. This action was orchestrated by the brothers Nuri and Mazar Dino (an officer of the Cham militia) in order to get rid of the town’s Greek representatives and intellectuals. According to German reports, Cham militias were also part of the firing squad.[20]

   4. During September 20–29, as a result of serial terrorist activities, at least Greek 75 citizens were killed in Paramythia and 19 municipalities were destroyed.[21]

   5. On September 30, the Swiss representative of the International Red Cross, Hans-Jakob Bickel, visited the area and concluded:[22] 20,000 Albanians, with Italian and now German support, spread terror to the rest of the population. Only in the region of Fanari 24 villages were destroyed. The entire harvest was taken by them. In my trip I realized that the Albanians kept the Greeks terrified inside their homes. Young Albanians, just finished from school, wandered heavily armed. The Greek population of Igoumenitsa had to find refuge in the mountains. The Albanians had stolen all the cattle and the fields remain uncultivated.

   1. Thika says:

    Po normal se kur e meson historine prej ketyre tre burimeve:

    1. Kisha (Janulatos)

    2. Wikipedia

    3. Ministria e Arsimit dhe Puneve Fetare

    Perralla me mitologjira fillon te besosh. Ortodokse ka edhe ne Etiopia. Sa greker jane ata nga Etiopia? Me shume se ortodokset me origjine turke?

    1. korcari says:

     O hanxhari, nuk ka ortodoksë me origjinë turke or tunxh/

     1. Thika says:

      Jo me faktikisht ke te drejte, Ortodoks vetem Greket dhe Korcaret jane.

      Po kta Ortodoksat ktu nga mbine, keta qe sollen sistematikisht mbi Cameri:
      http://en.wikipedia.org/wiki/Population_exchange_between_Greece_and_Turkey

      hanxhari rimon me bukur me korcari
      se ju mbaron te dyve me ari

 13. neutral says:

  Çfqare prona keni ju mor muter. Edhe sot e kesaj dite, familja ime, njera nga me te pasurat e asaj zone, me 96 hektare ne pronesi, nuk i ka marre dot, sepse Sali Berisha, duke dashur te sillet si Enver Hoxha, ua dha minoritareve pronat e mia dhe pronareve te tjere gjirokastrite, me doren e tij, duke u thene madje edhe : “T’i gezoni”.
  Ku i gjetet pronat mor barkthare, sherbetoret tane keni qene, por seervilat qe drejtojne dhe kane drejtuar shtetin tone ne Tirane, as qe kane menduar ndonjehere per ne, por per t’i bere qejfin Athines.

  1. Tomi.A. says:

   Pak siqeritet dhe ndergjegje zoteri,nqse prona juaj prej 96 hektare ne
   vitet 50 ,duhet te tregosh te verteten psh sa FAMILJE benin pjese ne at
   kohè 2-3-4 etj-etj ,psh 3 Familje dmth nga 32hektare toke per
   çdo familje, nqse Familja juaj me 32 h ne vitet 50 perbehej
   nga 5 pjestare (PRINDER+FEMIJTE) Familja ne vitin 1992 mund te jeni
   shtuar Familjes edhe 8 pjestare te tjere dmth ne total 13 persona ne
   PRONE dhe po te pjestohet 32h:13f=2,4h (afersisht )per çdo Familje,
   ti si Familje 2’4 e gezon edhe ne ditet e sotme(ne afersi+-) ,
   si perfundim vitet kalojne dhe Familjet shtohen!pronat zvoglohet dhe ndodh qe po ket PRONE(duke qene shume individe dikush edhe shet pronen
   e tije)pra zvoglohet,prandaje rrini urte se do bieni brenda po te
   merrni PRONAT e vjetra!!.(Mora thjesht njè shembull ndoshta te takon pak me shume)

 14. mirel says:

  Mire qe kujtohen greket,s e te ish per ne, pronat e cameve nuk do i zinim ne goje kurre

 15. Stef Staku says:

  ANALIZE : Kete qirion e ka msu janulla me fol keshtu ! Qirio Janulla asht vertete person inteligjent. Po cilat prona nuk kane marre minoritaret Greke a mundena me e dijte. Nuk kane marre ate 25 m katror te Shpise se Kultures ne Permet. Qirio janulla fillon me i nxjerre kambet e dhise. Tesh po na padit qirjoja ne BE ! Kujdes !
  Ba me e pa kush ne dyert e Brukselit qirio janullen i therrasin shpejt ushtaret e xhenjos per kontroll bombash.

 16. ramy says:

  Turkofagos.
  Car pronash keni ju papa?
  Ju keni ardh nga stamvolli. Pronat e juaja jane guroret dhe dhite.
  Skisha degjuar ndonje here prona ta korofillakeve.
  Ju as llallane skeni pasur

 17. ramy says:

  Prit.kur te dalin dhe arixhite e te kerkojne pronat te bregu I lumit

 18. zhironi says:

  Ja se do ta zgjidhi Karolos Papuljasi me vellane e tij nga Fieri,aktorin Fuat Bocin kete pune.Perfundimisht bizantino-arvanitasve u duhen q… rrobt.

  1. Baca says:

   Fuat Boci eshte cam o kokerr! Eshte mysliman.

 19. Pirro says:

  Kane zene djemushkat e pedoJanulles te shkruajne nen emra shqqiptare, kater meçer kaçurrele 1.60m e turizinj, qe shkruajne per 20.
  Po sado qe te harxhojne kohe ketu, ne te s’emes kane per te perfunduar te gjithe se perendoi koha e tyre!
  Ligji berishian per pronat nr.7501, prej te cilit perfituan toke ardhacaket e minoritetit grek, duhet shfuqizuar sa me pare!

 20. petrit says:

  70% e popullsise greke, jane ervanitas 100% ne dejet e tyre rrjedh gjak
  I paster shqiptar.Nje pakice e vogel kombetare,mund te te konsiderohet
  popullsi greke,origjina e seciles dihet????

  Helenet-te ardhur nga afrika e veriut
  Si lypsar te rendomte
  Zbriten ne trojet,e pellazgo iliris
  Si pushtues–atje ku vendi sot,quhet greqi..
  Ngarkuar me thase te mbushur me zhele-
  Por nuk u munduan,kulturen dhe qytetet
  per te ndertuar..
  Me kenaqesin me te madhe
  kulturen dhe qytetrimin,ardhacakeve;
  Para ardhesit tane ja dhuruan..

  I Madhi-Homer-Iliaden dhe Odisen-
  Ne gjuhen e tij amtare e shkroi..
  400-vjet,pas luftes se trojes e perfundoji
  Me te Ilirishtes,e interpretoji…

  Ne horizontin e shkrimeve te tij..
  Nuk duken gjekundi–Popujt Helen,apo vendi
  qe sot quhet -Greqi-…
  _____________

  1. ARUSHA says:

   SHUME E VERTETE FALEMINDERIT SHUME

 21. demokrat says:

  Ceshtja e pronave duhet te zgjidhet, si ajo qe greket pretendojne ne Shqiperi edhe per pronat e shqipetareve ne Greqi, nuk e kam fjalen per pronat e qytetareve greke me kombesi shqiptare qe u debuan ne 1944,por per pronat qe u knofiskuan dhe u vune ne ngrirje ne baze te ligjit te luftes se vitit 1940. Kjo eshte dhe arsyeja e vertete pse nuk abrogohet edhe de jure ligji i luftes. Komuniteti bektashi ka prona te reggjistruar por edhe vet shteti shqiptar eshte penalizuar ne kete rast si eshte rasti i ish ambasades shqiptare ne Athine, apo tokat e pronareve ne Kolonjen e matane kufirit, prona ne Selanik, ne Thesali. Duke vajtur prona tek i zoti ne respekt edhe te ligjeve nderkombetare iu pritet rruga veprimeve abuzive apo edhe perpjekjeve donkishoteske te dhurimit apo abuzimit nga ana e politikes. Toka tek i zoti , kush do te punoje apo te investoje le ta bleje, ne Shqiperi cdo pellembe toke ka patur te zone, edhe mali edhe keneta, edhe pylli, ka pasur nje emer, ka qene shqiptar a ka qene minoritar haka te veje tek i zoti.

 22. shqiptari says:

  kush do ngrej zerin keta politikan qe jane ne keto poste nga greku me financimet e poshtersis grekoserbe

 23. Grmn96 says:

  Car flet mer ky!?
  A osht i marr a e vret kpuca?
  Togfjalshi “prona te minoritetit grek ne shqipni” esht i pandigjum ndonjiher
  Shqiptar kujdes se po fillo nji seral tjeter me jua fut.
  Mos e pranoni fare as si shprehje kete.Sic greqija num don te pranoj emrin Maqedoni.
  Politikanet shqkptar duhet te behen grup.(po kush do ta boj grupin,pederat,apo lepujt e koteceve)
  E ku i gjeten pronat hysmeqaret e feudalve shqoptsre?
  Sac ka prona minoriteti grek ne Kin dhe Antarktide,aq ka edhe ne shqipni.

 24. kercovari says:

  do ta zgjedhin greket, se do ua japim ne.. do i bejm pronar me pronat shqiptare.
  eshte natyra jon

 25. alban4eva says:

  aldo,

  ato petullat qe kane “ngrene” shqiptaret 20 vjet ne Greqi, jane te helmuara, si zakonisht, se ju greket e keni zakon pabesine. shqiptareve ne Greqi u ka rene bretku gjate 20 viteve, kane bere punet me te veshtira, qe ju zgjebsat e Europes nuk i beni, se u mesuat rehat nga ndihmat e Europes.

  shqiptaret gjate 20 viteve jane keqtrajtuar, rrahur, vrare dhe poshteruar. qe mos ti bie gjate une o aldo ka..i, shqiptaret ua krijuan shtetin ju gabeleve te Europes, gjuha shqipe ishte gjuha e dyte pas greqishtes, dhe ju si shperblim i ndoqet, vrate dhe debuat arvanitasit, elementin me autentik te te gjitha koherave ne Greqi.

  persa i perket krijimit te shtetit shqiptar, edhe sikur te jete e vertete se u krijua nga Austro-Hungaria, kjo nuk do te thote gje, sepse cdo popull ka te drejten hyjnore te krijoje shtet, qofte edhe me ndihmen e te tjereve.

  por e dime te gjithe qe nuk eshte keshtu, sepse shqiptaret shpallen pavaresine ne menyre autonome. mos kujto ti aldo xaxiqi se historickat qe mesoni ju hellenaqet neper shkollat tuaja duhet ti hame edhe ne.

  pas mposhtjes se perandorise turke, shqiptaret e kuptuan menjehere rrezikun qe u kanosej nga “fqinjet” shkerdhata sllave edhe greke, qe menjhere sapo fituan pavaresine, ne vend qe te kerkonin rruget e bashkepunimit dhe vllazerise, u turren qe ti hiqnin copa fqinjit te tyre shqiptar.

  dhe i dime rezultatet, sllavet ne veri pervec gllaberimit te territoreve shqiptare, vrane, prene, dogjen fshatra te tere, gjithashtu edhe ju greket ne jug, i grite, i vrate, i theret shqiptaret, femije, gra dhe pleq, ua dogjet shtepite.

  dhe te gjitha keto ju i keni shkruar ne historite tuaja neper libra si heroizma, si luftra hyjnore. ne kete pike, nuk keni asnje ndryshim nga barbaret islamike..

  ja, keta jeni ju greket dhe sllavet, rraca te ndyra dhe te peshtira, gllaberues, vrases, hajduter. dhe ne beni edhe komente te guximshme dhe plot mllef ketu tek Tema, ti dhe pislliqet si ty, me Adriatikun ne krye, qe kerkon edhe nderhyrjen e ushtrise hellenaqe per te pushtuar jugun e Shqiperise.

  provojeni more bir putanash ta kruani me shqiptaret, provojeni nje here, dhe do ta shofim sa ju vlen lekura juaj e zeze..!! provojeni edhe ushtarakisht, se breket do lini ketej aneve. pislliqe te zeza aziatike..!!! neve shqiptareve te na e rruani me shkume te bardhe lart e poshte, nga mengjesi ne darke, moret vesh ju Adriatikra dhe Aldra???

  ikni grisuni andej nga Athina, hani ndonje sufllaqe. levozhga turke..!!

  ju pershendes me kete video..

 26. FILMI GREK "Φωνάζει ο κλέφτης" says:

  Shteti Grek Hajdut dhe Mashtrues vazhdon me moton greke :

  “O KLÉFTIS FONÁZEI GIA TIN SYLLIPSI TOU LISTÍ”
  “HAJDUTI THERRET KAPENI KUSARIN”

 27. STRASBOURG says:

  DEMASKONI LOJEN E NDYRE TE GREQISE!
  DEMASKONI LOJEN E DYFISHTE TE GREQISE!

 28. STOP MASHTRIMIT TE GREQISE PER FENE says:

  GREQIA AKUZON SHQIPERINE NE FORUMET NDERKOMBETARE
  PER DISKRIMINIM FETAR

  1. E verteta eshte se Shqiperia eshte nje shembull pozitiv ne Ballkan dhe Bote per lirine, per harmonine, per bashkejetesen, per tolerancen fetare.

  2. E verteta eshte se ne Greqi edhe aktualisht mungon liria e pergjithshme fetare, shteti grek as aktualisht nuk lejon ngritjen e objekteve dhe institucioneve fetare te ndryshme nga ato te krishtera.

 29. STOP MASHTRIMIT TE GREQISE PER PRONAT says:

  GREQIA AKUZON SHQIPERINE NE FORUMET NDERKOMBETARE
  PER ÇESHTJEN E PRONAVE.

  1. E verteta eshte se Shqiperia ka dhene me ligjin 7501 toka dhe prona te gjithe minoritetit grek megjithese eshte joautokton.

  2. E verteta eshte se Greqia ka vjedhur me dhune, me masakra, me gjenocid etnik dhe ende mban pronat legjitime te shqiptareve çam dhe gjithe trojet e tyre autoktone.

 30. STOP SHTETIT MASHTRUES GREQI says:

  Shteti Grek ka realizuar masakra dhe gjenocid etnik ndaj popullsise civile shqiptare te çamerise.

  Shteti Grek ka vjedhur dhe mban me mashtrim dhe force pronat legjitime te popullsise shqiptare te Çamerise.

  Shteti Grek e ka te qarte se minoriteti grek edhe pse joautokton ne Shqiperi ka marre prona bazuar ne ligjin 7501 si shqiptaret autokton.

  Shteti Grek mashtron dhe akuzon ne forumet e larta te BE, KE, OSBE, me qellim njollosjen e Shqiperise, me qellim moskthimin e pronave te çamerise.

 31. I.Troplini says:

  Shqiperia nuk ka me asnje grek apo te huaj ne radhet e saj. Edhe nese ishin disa para luftes se dyte boterore,,,,,xhaxhai e rregulloi ate gje, ashtu sic dinte ai ti rregullonte punet e koklavitura,,,,,”me mirekuptim”. Keta qe sot pretendojne te jene “greke” “serbe” “izraelite” “evgjite” jane ata gojoret e 300 Eurove pension ne muaj,,,, pa punuar kurre. Nuk jane ceshtje etnike. Jane ceshtje parazitizmi keto. Plehra te tilla kerkojne “xhaxhain”. Ate s,ua japim dot me sepse krijuesi e mori me vete, por metoden e tij te zgjidhjes se cdo problemi, ne e njohim. Do vije koha tua ofrojme.!!!

  1. TAFUTI says:

   Troplini e ke qare daku Te lumte mendja dhe ishallah vjen ajo dite

 32. Ilir says:

  Nuk rreshte njeher se ardhur era qelbesire keta Greket… sahere lexojme ndonje lajm me greke, duket sikur duan te imponohen si pronaret e botes. Ptuuuu

 33. DETARI@ says:

  Shqiperia , jo qe nuk ka minoritet grek ,por ,duhet zgjidhur njihere e pergjithmone ceshtja shqiptare ne Greqi.
  Te shikohet komisioni europian dhe amerikano kanadez dhe austrialian ,qe ne vitin 1959,ne mos gaboj ,verifikuan vendbanimet e shqiptareve ne Greqi ,si dhe historine dhe kulturen e 695 fshatrave te banuar me shqiptare te paster. Nuk munguan dhe incidentet ne ata kohe ,sepse i digjej
  bytha grekeve nga certefikim dhe verifikim boteror.
  Nuk e di se kush do te jete ai shqiptare qe do tia perplase ne fytyre kete fakt shume
  kokforte.Ata qe i quajne minoritare ,nuk jane
  gje tjeter vec shqiptare shume te paster.
  Por vetem sepse jane ortodokse ,dhe sepse kane
  preferuar te mos ndrrojne fene ,i jane bashkuar
  ortodoksise greke ,dhe vetem keshtu
  jane emertuar si minoritare ,por minoritare
  fantazma de juro dhe de fakto !

 34. kercovari says:

  ore shkavella mutodhjak grek e lat namin per nje vizit te ERDOGANIT ne kosove pse na thirri vllezer.. nuk kerkoj toka, vetse kompanit turke ndertuan nje aeroprot me standard nderkombetar

  e ja pra si e thirrni PAPULIASIN JU ?? eshte shqiptar sipas mediave,
  eshte nje shtet qe propagandon ortodoksin si e perbashketa e nje kombi grek, ku qdo cili eshte i barabart por qe vetse nje gjuh njeh prej tyre: GREQISHTEN
  dhe juve ORTODHJAK-mutodhjak te shqiperis ua lan koken hirsia e juaj JANULLOJA tu u thirr juve grek

  shkavella mutodhjak shkoni ne R.S

 35. Kapedani says:

  Pashallaret dhe veziret me te medhenje dhe me te shumte ne numer gjate pushtimit osman dihet boterisht qe kane qene ne territorin e asaj qe sot njihet me termin Greqi (perjashto Turqine).
  Ah mor te shkrete e gjithe bota po qesh me ju dhe pretendimet tuaja, edhe vete Turqise qe ne njefare menyre apo tjeter jeni pjelle e urrejtjes ndaj saj.

 36. Kapedani says:

  Nuk kane faj qe sot e kesaj dite pjesa derrmuese e popullates europiane Grekerit e lashte i cilesojne apo i percaktojne si lekure-zeze (gje qe nuk eshte e vertete ne fakt), nuk kane faj europianet sepse kjo eshte ajo qe vete ju sot e mbi 150 vite u tregoni ose ua keni dominuar mendjen europianeve nga vete ngjyra e lekures suaj sot e kesaj dite ezmero-jevgjite bashke me tiparet e fytyres tuaj qe rraca juaj shihet qarte andej nga lindja e mesme apo e larget dhe jo pjese e Ballkanit.
  Zbardhuni pak mor sepse po na e nxini faqen e popullsise Ballkanase.
  Ore nuk po arrini ta kuptoni qe ne baze te rraces qe perfaesoni nuk i perkisni territorit te Ballkanit?
  Sikter mor popull artificial i krijuar ne baze te nje doktrine nga me idiotet qe eshte pare deri me sot (sot e kesaj dite dihet se kush ua dhuroi kete shtet artificial) ku vijen lineare historike e shikoni vetem ne mendjen tuaj jevgjito-mongoleze.

  1. el greco says:

   O njeri i trashe, ti se kupton qe asnje grek Greqie s`ka per ta lexuar komentin tend? Dhe as i plas per ti?
   Po keshtu a nuk e di qe ne rrjete intelektuale neper bote askush se ve ne kandar mendimin e shqiptareve?
   Te shkruaj qe te qetesohesh pak se mos peson gje.
   U bene ca lapangjoz shqipfoles me emra Mahmut, Hamut, Mutamet te flasin per ceshtje racore ne Evrope.

   1. GJERGJ says:

    Shqiptaret jane Shqiptar.
    Origjina e huaj e emrit nuk eshte ndonje kondite e nevojshme dhe e mjaftueshme qe tregon origjinen e huaj te individit.
    As emri turk Mahmut dhe as emri grek Makaria nuk tingellojne bukur ne gjuhen shqipe.
    Te pershendes me kengen e bukur:
    GREKO MASKARA!

   2. Thika says:

    Po nuk ta ka fajin Kapedani mo se se jeni me bronxature.

    Shaji shaji Feridad, po kur te perqafosh te 60-at emrin e Ferid Muradid do bekosh, Janulatos nuk te ben dot derman per ato lloj gjerash (vetem po vuri dore mbi plage si prifti i rrenxes)

 37. Aleksander says:

  Rrofte Oto i Gjermanise qe ju beri qe te jeni kjo qe jeni sot, se te ishte per ju do te quheshit Romania Ballkanike, dhe popullata atje “Roman”

 38. stefi says:

  Kerkojne te bindin europianet per te mbuluar mutin me shurre,por europa ju njehe me mire juve o faqe zij,i ashtuqujtur minoritet gezon te drejte prone sipas ligjit shqiptar ne cdo nen,po keta europianet per budallenj i quani ju,o te pa cip,prandaj duhen shikuar padrejtesia me rralle qe ju ka bere historise shqiptare 1913.

 39. Flamur_RKS says:

  Qameria eshte Shqiperi,
  Kosova eshte Shqiperi,
  Ilirida eshte Shqiperi,
  Ulqini eshte Shqiperi,
  derisa kto troje te bashkohen,
  ne Shqiptaret nuk do rrijmë te qetë, dhe nuk do rrijmë duarkryq,
  e kuptuat ju greker dhe serber te verber!

 40. emigranti says:

  Shteti Grek i ka te zgjidhura ceshtjet e pronave me shtetasit e tij.
  Ka futur ne rrugen e moszgjidhjes pronat e Cameve nepermjet ligjit absurd te Luftes.
  Ne Shqiperi shteti yne i ka bere corap ceshtjet e prones duke kthyer ne pronare jopronaret perfshire edhe shtetasit shqiptare me kombesi greke.
  Prandaj shteti yne duhet ta zgjidhe perfundimisht ceshtjen e prones.
  Qeveritaret greke e dine mire qe bashkombasit e tyre greke nuk kane prona per te marre ne SHQIPERI, por duan ta zgjerojne kufirin e bashkekombasve te tyre edhe me Himariotet.
  Shteti yne s’duhet te bjere ne kete kurth qe tu thote greku Himarioteve se ua zgjidha une ceshtjen e pronave, prandaj veproni si t’ju them une, por duhet te zgjidhe ceshtjen e pronave i pandikuar nga greku jo vetem per bregdetin, por per te gjthe Shqiperine.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34866
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34866
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8556
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8556
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X