Bllokohet pallati i Lulzim Bashës, shembet javën e ardhshme | Gazeta Tema
 

Bllokohet pallati i Lulzim Bashës, shembet javën e ardhshme

Postuar në: Aktualitet,Kronika |

pallatiPas shumë debatesh mediatike, INUK ka vendosur të shembë pallatin e përfolur si i vjehrrit të Lulzim Bashës në bregdetin e Vlorës.

Ekspertët dhe drejtuesit e INUK kanë bërë matjet e fundit të ndërtesës dhe kanë spastruar zonën përreth dhe pritet që javën e ardhëshme ti vihet tritoli.

Operacioni parapërgatitor është drejtuar nga vetë kryeinspektori i INUK, Zyhdi Dajti, i cili ka konfirmuar se në listën e prishjeve janë edhe objekte me leje por që cënojnë urbanistikën përfshirë këtu edhe hoteli në fjalë, raporton “Ora News”.

Kreu i INUK ndër të tjera deklaroi se kanë mbetur edhe 190 objekte për tu prishur  përgjatë vijës bregdetare një aksion nuk do të ndalet për asnjë arsye .

Gjithashtu Dajti ka hedhur poshtë zërat se INUK nuk ka lajmëruar më parë ashtu siç pretendojnë pronarët e objeketeve teë prishura deri me tani, të cilët pretendojnë se kanë leje ndërtimi dhe kërkojnë dëmshpërblim.

129 Pergjigje per Bllokohet pallati i Lulzim Bashës, shembet javën e ardhshme

 1. Albania1  --  3 Nëntor, 2013 në 4:35 pm

  Po ju siguroj qe eshte vetem fillimi ……. !
  Shume gjera kane per te ndodhur 😉

  Përgjigjjuni

  • radar  --  3 Nëntor, 2013 në 4:53 pm

   ketij i them shtet une! te hapet ajo rruge atje se eshte bere si kabul! keni per te pare sa do rritet pelqyeshmeria e VLORES nga ajo Lungomare!

   Përgjigjjuni

   • Marko Boçari  --  3 Nëntor, 2013 në 5:46 pm

    VENDETA FINO ALA FINE

    Përgjigjjuni

  • LAVDOSH FERUNI  --  3 Nëntor, 2013 në 4:54 pm

   E DREJTA VONON,
   POR NUK MENON!
   http://goo.gl/N0cq0i

   Përgjigjjuni

  • Deda  --  3 Nëntor, 2013 në 5:32 pm

   OK shume mire. Tani duam pallatin e Kocos ne vendlindjen e tij ne qeparo. Ngjan si kala me gure mu 20 metra nga bregu, asnje ndertese tjetr nuk eshte bere aq afer. Kocoja ka guxuar. KUR do i VIHET TRITOLI KULLES SE KOCOS?

   Përgjigjjuni

  • gjergji  --  3 Nëntor, 2013 në 5:43 pm

   D.m.th rup-sup.

   Përgjigjjuni

  • Nikolla  --  3 Nëntor, 2013 në 5:51 pm

   …ESHTE VETEM FILLIMI I FUNDIT TE EDI RAMES…NUK PRISHEN OBJEKTET ME LEJE THJESHTE SE JANE TE KUNDERSHTARVE POLITIKE, AQ ME TEPER QE NE VLORE KANE QEVERISUR TE KUQTE, TE CILET KANE DHENE LEJEN…

   Përgjigjjuni

   • tiger  --  3 Nëntor, 2013 në 8:11 pm

    Nuk ka leje te rregullt. Leja nuk eshte thjesht nje cop leter qe merr ne nje zyre Bashkie.

    Dhe ne rast se leja jepet jashte ligjit – nuk eshte e vleflshme, kushdo qe te ta japi ne Bashki. A kuptoni apo jo?

    Përgjigjjuni

    • baca  --  8 Nëntor, 2013 në 8:35 pm

     nje leje ndertimi eleshuar nga organi kopetent deri kur organi qe eka leshuar nuke eshte shprehur duke e anulluar,eshte e ligjeshme.edhe kur organi qe e anullon pasi te shprehet gjykata per ligjeshmeri ose per pa ligjeshmeri per fajn e kerkuesit,p,sh.fallsifikim i aktit pronsise per truallin,ashtu si te vendos gjykata ,vetem atehere i lnde e drejta inuk te nderhyj,ndersa per faje te organit qe ka leshuar lejen,objekti munde te prishet por pronaret duhet te kmbesohet,nga organi qe ka dhen lejen.

     Përgjigjjuni

  • krimineli berisha  --  3 Nëntor, 2013 në 6:07 pm

   yes shembeni shkaterrojeni kriminelet e shqiperise hajduteve te pd sali lulzim Haxhi mahmut Berisha ne varr keta qener ne varr se shkaterruan Shqiperine

   Përgjigjjuni

   • Flamur_RKS  --  3 Nëntor, 2013 në 9:30 pm

    a me mire dpo ishte te sekuestroj shteti ate ngrehine apo te hidhet ne ajer me tritol.
    ti qenke me trure invalid,
    i gezohesh shembjes e cila ndoshta kushton miliona euro,
    me shume po shkatroni sesa po ndertoni !!!!!
    vertete jeni te quditshem,
    pallati thuhet se eshte me leje,
    ndersa ne vlore kan qeverisur SPS-at
    ndersa tani ajo leje ndertimi nuk eshte valide, sepse qenka e LUL BASHES,
    kesaj ngjarje i vie era

    HAKMARRJE!

    Përgjigjjuni

  • vlora A.J  --  3 Nëntor, 2013 në 7:43 pm

   shpresojm goja mjalt.

   Përgjigjjuni

  • valbona metani kadija  --  3 Nëntor, 2013 në 9:51 pm

   bravo edi shko edhe ne shkoder

   Përgjigjjuni

 2. ela  --  3 Nëntor, 2013 në 4:35 pm

  vetem keshtu behet shtet aq te deshiruar per te gjithe.

  Përgjigjjuni

  • Argita_B  --  3 Nëntor, 2013 në 5:22 pm

   Kur artikulli titullohet “bllokohet pallati i Lulezim Bashes” dhe me poshte shkruhet “Pallat i perfolur si i vjerrit te Lulezim Bashes” kemi te bejme me shtremberim te vertetes! Nje thashethem i cili nuk eshe i bazuar ne prova dhe serviret si i vertete prek rende kredibilitetin e gazetes.
   Nuk eshte Tema fatkeqesisht e vetmja qe servir lajme aproksimative, eshte shnderuar thuase ne standart kjo metode pune ne mediat shqiptare.
   Titujt pompoze sjellin audience ne periudhe afatshkurter po ne periudhe afatmesme apo afatgjate largojne lexuesin i cili kerkon te verteten nepermjet burimeve te tjera.

   Përgjigjjuni

  • Ligji mbi te gjitha  --  3 Nëntor, 2013 në 6:23 pm

   Ligji duhet te veproje. Ky pallat banimi eshte me leje ndertimi dhe njerzit kane hipotekat. Prishje, por perpara lgji. Kush ka shkelur ligjin te pergjigjet. Shteti nuk mund te behet ortak me urrejtjen ashtu sic shume media po manipolojne.

   Përgjigjjuni

   • Ligji mbi te gjitha  --  3 Nëntor, 2013 në 7:23 pm

    Ju jeni te njeanshem dhe ky eshte gabim.

    Përgjigjjuni

   • kuq e zi  --  3 Nëntor, 2013 në 8:41 pm

    kur leja e ndertimit jepet jashte ligjit del pallat pa leje ajo qe dua te shtoj eshte kush e dha lejen aty ku nuk jepet pra smbaron me shembjen

    Përgjigjjuni

  • ramy  --  3 Nëntor, 2013 në 7:40 pm

   Vetem keshtu duke shkaterruar behet shteti, logjik shamikuqe

   Përgjigjjuni

   • BERISHA DHE BASHA LARGOHU, ALSO MOVE ON ALBANIA FOR GOOD.  --  3 Nëntor, 2013 në 8:11 pm

    O ramushke sepse je i tille.

    Përgjigjjuni

 3. astriti  --  3 Nëntor, 2013 në 4:37 pm

  po pallati i lindes kur e ka radhen.po pallati ne peze kur eka radhen.apo pas 4 vjetesh.

  Përgjigjjuni

  • ahahahaha  --  3 Nëntor, 2013 në 5:15 pm

   hahahha pronat e tyre do prishen kur pd te hyj ne pushtet.kete radhe e ka radhen tjeter kush hahahhahahah

   Përgjigjjuni

  • gjergji  --  3 Nëntor, 2013 në 5:47 pm

   I kishte ne dore ai para ketij pse si prishi ? Pyete njehere. Po se kane zbritur nga mali si zaptues dhe nuk kish si ti prishnin ndertimet e pronareve autoktone.

   Përgjigjjuni

 4. rule of law  --  3 Nëntor, 2013 në 4:38 pm

  Verry verry niceee… As Borat would say.

  Përgjigjjuni

 5. Labi Vlore  --  3 Nëntor, 2013 në 4:42 pm

  Per kete pallat duhet te jape shpjegime te qarta dhe shume te sakta vete Shpetim Gjika.Te na sqaroje nese eshte me leje ose jo??Dhe nese eshte me leje nga Bashkia Vlore,perse ka dhene leje per nje monster te tille??Me ne fund ky pallat i shemtuar dhe fyes per mbare Vlonjatet do shembet.Ky eshte lajm shume i mire.Personalisht kur shikoja kete pallat ndihesha i fyer dhe i poshteruar.

  Përgjigjjuni

 6. Pandora  --  3 Nëntor, 2013 në 4:43 pm

  Forca mesi po pres, jo une po e gjithe Vlora.

  Përgjigjjuni

 7. Azem Hajdari  --  3 Nëntor, 2013 në 4:45 pm

  Duhet te arrestohen te gjithe tropojanet hajdute si Agron Kuliqi,Isuf Cela e kompani te cilet kane vjedhur karburantin e rezervave te Ministrise se Rendit dhe gjith botet neper tunele i kane shkallmuar e shitur per skrap,duhet te behen menjehere arrestimet,perndryshe keto hajdute ordinere perbejne rrezik serioz per mbare shoqerine.

  Përgjigjjuni

 8. rael  --  3 Nëntor, 2013 në 4:45 pm

  ka lezet shteti i ri…per 1 vit e pak ajo do jete nje nga pamjet me te bukura qe ka pare Shqiperia!

  Përgjigjjuni

 9. Urbanisti  --  3 Nëntor, 2013 në 4:49 pm

  SHKELQYER

  Përgjigjjuni

 10. berat.albania  --  3 Nëntor, 2013 në 4:51 pm

  Bravo ju qoft :) kam nje parandjenje se rama do ta bej shqiperin LULE :)

  Përgjigjjuni

 11. Ilir  --  3 Nëntor, 2013 në 4:52 pm

  ah sikur te kishte vetem lul bash pallat… pse more, te farrferit dhe te ndershmeit i bene mijra ndertimi milona euro-she ne albanistan? apo valle i bene punetoret dhe rrogetaret me kursime?

  Përgjigjjuni

 12. Arbri  --  3 Nëntor, 2013 në 4:53 pm

  Po pallatit te Kocos kur do i vihen tritolet.

  Përgjigjjuni

  • tiger  --  3 Nëntor, 2013 në 8:13 pm

   kush ishte ai trap qe e la Kocon te ndertoje keto 8 vjet?

   Përgjigjjuni

 13. Urbanisti  --  3 Nëntor, 2013 në 4:55 pm

  PER KETE CKA BERE EDI RAMA PER VLOREN BREZAT E TJERE DO TA VLERESOJNE MAKSIMALISHT !

  KETA JANE FITORE PER CDO QYTETAR I KUQ BLU ROZE E CTE DONI.
  FALEMINDERIT EDI RAMA!

  Përgjigjjuni

 14. Logjika  --  3 Nëntor, 2013 në 4:55 pm

  Ore shume mire qe po e shemb…por kam nje hall te madh. Ai robi e ka ndertuar me leje pallatin me gjithe dokumentat ne rregull. Kam hall se do e demshperbleje shteti mbi 20 milione euro. Ne vend qe te vejme vetulla do nxjerrim syte. Keto leket e demshperblimit si paguan Rama por ne me taksat tona. Per mua me e mira do ishte te rraseshin ne burg te gjithe ata qe kane dhene lejen nga i pari tek i fundit.

  Përgjigjjuni

  • I pavarur  --  3 Nëntor, 2013 në 5:27 pm

   O llogjike
   Gjergj bojaxhiu tha bera denoncimin se pallati ishte pa leje
   Lejen e ka mare fallco nga shpetim gjika
   Shpetim gjika po hetohet qe ka fallcifikuar vendimin e kkrt
   Kshu qe koker leku smerr lulzim basha se sesht budalla rama gijap lules 20 milion euro
   Te rroj shteti

   Përgjigjjuni

  • Jovani  --  3 Nëntor, 2013 në 5:50 pm

   I ka Shpetim Gjika leket e demshperblimit,
   mos u llois shume moj logjike
   se keshtu humbet shume pike

   Përgjigjjuni

  • Erion  --  3 Nëntor, 2013 në 7:16 pm

   Logjika
   Me ne fund lexova nje arsyetim me vend! Eshte e thjeshte te prishesh majtas dhe djathtas, zotesia eshte ta besh brenda rregullave. Dikush duhet te kishte hetuar dhe denuar personat e perfshire ne dhenien e asaj leje e pas kesaj te prishej! Po besoj se eshte shume te kerkosh qe gjerat te behen ne respekt te ligjeve! Pastaj duhet edhe per show kjo prishje meqe me fushat e tjera nuk po shohim ndonje ndryshim.
   Me e bukura do ishte te merrte dhe leke per kete prishje!

   Përgjigjjuni

   • tiger  --  3 Nëntor, 2013 në 8:14 pm

    Leja e dhene jashte ligjit ka 0 vlere ne Gjykate.

    Përgjigjjuni

  • 1 000 000 shqiptare.  --  3 Nëntor, 2013 në 7:55 pm

   qe te “sistemosh” ne qeli te gjithe ata qe kane shkelur ligjin duhet ti kthenim ne qeli edhe shkollat kopshtet e cerdhet per ti sistemuar te gjithe “adapet” e 23 vjeteve.

   kaq ahume kemi perparuar si shtet.

   Përgjigjjuni

 15. baca  --  3 Nëntor, 2013 në 4:56 pm

  së pari duhet të futet në burg kryetari i bashkisë të vlorës që ka dhënë leje për këte pallat, dhe nqs. nuk ka dhënë leje që e ka lejuar të ndërtohet pa leje në territorin që admnistrohet prej tij

  Përgjigjjuni

 16. Lulzim Basha,dashnori i Argites ne Kosove  --  3 Nëntor, 2013 në 4:57 pm

  leket e vjedhura neper rruget e shqiperise si rruga e kombit etj,nuk ja shohin hajrin jo,kane zullume te tjera qe duhet te publikohen,Berisha duhet te arrestohet si vrases dhe tradheti kombetare per dhurimin e ujerave detare Greqise,mos vononi,drejtesi dhe vetem drejtesi,poshte kriminelet,berisha perpara gjyqit,mos e lini te llomotise ne parlament por prangat dhe direkt e ne burg,rrofte drejtesia.

  Përgjigjjuni

 17. fol drejt e rri shtrembur  --  3 Nëntor, 2013 në 4:59 pm

  po ne keshtellen e Kocos ne Qeparo
  qe eshte 30 m nga vija e detit a do shkoje fadroma…?

  Përgjigjjuni

 18. çadra-Pistolet  --  3 Nëntor, 2013 në 5:01 pm

  TRITOLIN!

  Përgjigjjuni

 19. lokuoroki  --  3 Nëntor, 2013 në 5:05 pm

  Mos harroni se ketu jane leket qe Basha vodhi ne rrugen durres kukes.
  Por mos harroni dhe hajdutet e ushtrise si XHEMALI kryehajdut vjedhes i ushtareve me nga shtatemij euro, leksiti i gradimit me taksen “Gjunkshi” ne arsimim, cdo kursanti 2000 euro, taksim gjithanden me sekseret e tij Bardhyl Hoxha, Nezir Marku, Agim Sula, Azem Syla,Ermal Jauri, Muhamet Bucpapa, Mond Braneshi, Asllan Nuzi, Ahmet Leka qe asht edhe kryetar i celules se PD-se ne Tradoc, Azem Syla, Shkelzeni….Por seksere jane edhe Nexh Shehu, Aleksandro Xhafa, Tan Demiri, USHTRIA asht ne RREZIK. Xhema asht ma i rezikshimi i oficerave, me ndyresyra hajdut qe duhet me e cu ne BURG QE TE SHPETOJE SHQIPNIA. Shtet vepro, dhe vepro shpejt.

  Përgjigjjuni

 20. tani  --  3 Nëntor, 2013 në 5:07 pm

  Oooooooooo ka lezet. Me né fund funderrinave Po i vjen fundi

  Përgjigjjuni

 21. lokuoroki  --  3 Nëntor, 2013 në 5:09 pm

  Basha vodhi ne rrugen durres kukes.
  Por mos harroni dhe hajdutet e ushtrise si XHEMALI kryehajdut vjedhes i ushtareve me nga shtatemij euro, leksiti i gradimit me taksen “Gjunkshi” ne arsimim, cdo kursanti 2000 euro, taksim gjithanden me sekseret e tij Bardhyl Hoxha, Nezir Marku, Agim Sula, Azem Syla,Ermal Jauri, Muhamet Bucpapa, Mond Braneshi, Asllan Nuzi, Ahmet Leka qe asht edhe kryetar i celules se PD-se ne Tradoc, Azem Syla, Shkelzeni….Por seksere jane edhe Nexh Shehu, Aleksandro Xhafa, Tan Demiri, USHTRIA asht ne RREZIK. Xhema asht ma i rezikshimi i oficerave, me ndyresyra hajdut qe duhet me e cu ne BURG QE TE SHPETOJE SHQIPNIA. vepro shpejt o shtet.

  Përgjigjjuni

 22. Qeparoja  --  3 Nëntor, 2013 në 5:13 pm

  Pallati KK na duhet me bo mbledhjet e qenverise,
  ka thon rilindaaasi edvini, gjonat nuk i shembim pa kriter,
  Mos e merzit vedin ti qe pret drejtesi, keshtu ka qene e keshtu ka per t’ qene!
  Te rroje Rilindja& shoku KK, ecvin& cope.
  Bashke me kopene e shpellareve!

  Përgjigjjuni

  • mondi nga qeparoja  --  3 Nëntor, 2013 në 5:34 pm

   Mqs jeni tek tritoli hajdeni shpertheni edhe kalane e Kokedhimes ne Qeparo

   Përgjigjjuni

 23. sitva  --  3 Nëntor, 2013 në 5:14 pm

  SHTETI SHQIPTAR DUHET TE MARRE FRYME NGA HAJDUTET
  Luli, sala, imami, xhemali, bardh hoxha, nezir marku, ermal sekseri, zyber dushku, dritan demiri, viktor berdaj, gezim mustafa, Nexhmedin shehu. .. Listen mem te sakte e di sekretari i partise se PD, Sander Xhafa me Ahmet Leken, qe ban dhe doktorature dhe mburret me koqet e vartesve. Ne fakt ai asht nji idiot cfar doktorature i jepni atij. Edhe ne qe punojme ne Shkoder i njohim mire keto fytyra hajdutesh. Zot na shpeto nga hajdutet shqiptare te ushtrise. Te shporren keto fytyra te poshtra hajdute. Jete te gjat shqipnise sone!!

  Përgjigjjuni

 24. lulezim  --  3 Nëntor, 2013 në 5:15 pm

  duam te bejme shtet dakort,,,,,,,kush mban pergjegjsi per ato para qe jane hedhur ne ato investime te medha qe do prishen,,,,,perderisa kane nje leje ndertimi e cila quhet e ligjshme,,,,,ky qe erdhi dhe qe ne i themi shtet ka pergjegjsine te demshperblej ate qe demtohet dhe te denoj ate qe ka shkelur ligjin person apo grup personash kushdo qofshin

  Përgjigjjuni

  • henri  --  3 Nëntor, 2013 në 5:43 pm

   lulezim,
   Sipas filosofise tende i bie, qe remuja dhe shteti jo ligjor te vazhdoje maskaralliqet ne Shqiperi. Sipas teje duhet lene kjo ndertese e ndertuar me korrupsion atje se ndryshe shteti do paguaje demshperblim. Kjo eshte llogjika e te korruptuarve, qe nen pretekstin e gjoja “demshperblimit” nuk kerkon te rregullohen gjerat dhe te denohen te korruptauarit. Ne se kjo ndertese ka patur leje atehere pronari do hedhi ne gjyq autoritetin qeveritar qe i dha leje. Pra puna do shkoje ne gjyq dhe gjyqi do provoje, se kjo leje eshte dhene me rryshfete dhe korrupsion, keshtu qe edhe pronari i tanishem, qe e di se si e ka marre kete leje, do kete frike ta hedhi problemin ne gjyq, sepse jo vetem qe i prishen, me te drejte, pallatin por do ta akuzojne si nxites per korrupsion.

   Sic e shef edhe vete keto pune nuk jane kaq te lehta. Shteti e ze lepurin me qere, thote populli. Per me teper nga shkrimet siper ti e shef edhe vete se qeveria e tanishme ka popullin me vete persa i takon prishjeve te shtepinve pa leje ose me leje te dhena me korupsion.

   Përgjigjjuni

  • milanisti  --  5 Dhjetor, 2013 në 3:50 pm

   po cdreq drejtesie thua ti po kur ai qe ka bere investimin miliona dollare aty ku ka dashur sa kat ka dashur sa larg nga deti ka dashur sa hapesire te gjelbert ka dashur me lene pra hic sa vend per parking ka dashur pra asnje meter dhe keto i ka bere me leje ndertimi duke korruptuar kryetar bashkie kryetar komune e ministra ju dashka me i dhen te drejt ju dashka me demshperblyer po jo more zotni asnje grosh nuk duhet me ju dhen.keto jane kriminelet e vendit tone te vjen gjynah si e kane katandisur tiranen saranden durresin ksamilin etj . nuk e dini sa e njihni zonen e freskut apo teleferiku ne tiran si eshte katandisur me pallate shum kateshe pa parkinge gjithe makinat rrugeve gjelberim askun pra 100 perqind ndertim pra ketyre plehrave ndertuesve daska me u njoh te drejtat po ato ne poullit cfar vte drejte na njohin duke na marre frymen me pallate pa asnje rregull urbannistik .i lutem zotit Rama te mos ndalet para askut i majt apo i djatht qoft.per zonen e freskut kryetar komune ka qene besim kuka duhetb te shkoje ne burg .

   Përgjigjjuni

 25. ADRIAN  --  3 Nëntor, 2013 në 5:19 pm

  te prishet qe cke me te dhe te verifikohet se me cte ardhura eshte bere gjithe ajo ngrehine.Nga i gjeti leket ky vjerri i lules mo.Ketu del qarte se politikanet tane i kane gjithe pasurite(qe kane vjedhe) ne emer te te afermve.shokeve miqeve.
  Pa meshire o shtet. He me te keqen e shtetit
  Po bie era shtet me jahu

  Përgjigjjuni

 26. pelo  --  3 Nëntor, 2013 në 5:19 pm

  Uau cfare lajmi, kemi kohen qe po e prisnim shembjen e kesaj mostre.bregdeti me ne fund i kthehet vlores.

  Përgjigjjuni

 27. lesharapi  --  3 Nëntor, 2013 në 5:21 pm

  Shqiptaret u gezohen prishjeve dhe jo ndertimeve. Eshte puna e gojedhenes per dy fshataret me dhuratat e mbretit: une s’dua asgje, vetem hiqja atij. Kete e tregojne me se miri komentet e forumeve on line. Te fshehur pas murit te anonimatit bejme hare per te keqen, domethene prishjen e te mirave te tjetrit.

  Përgjigjjuni

 28. fatosi  --  3 Nëntor, 2013 në 5:22 pm

  Ju kam thene o vellezer qe pas shiut vjen bresher . Po ju nuk i beni pak llogarite me tespije se per te ndertuar nje pallat te tille duhen shume e shume para. A mendoni se me rroga behet ? Keto jane te gjitha genjeshtrat e sali cdemokratit e cili per 23 vjete abuzoje dhe ja harriti deri me sote.Ky ritesh kecash ne Vucidol ka haruar shume shpejte se ka cecua bicak e te prete koq…. Sa mire qe i lene gjalle qe te shohin gabimet dhe te vuajne shpirterishte dhe te kuptojne se vuajtjet shpirterore jane shume te thella dhe te forta.Te kuptoje ky bastard se ka shkelur deri tani mbi zemra shqiptaresh te pafajshem .Do te duhen shume vite qe te tresin lotet e tyre por dhe ky eshte nje motiv se ata kuptojne se me ne fund keqeberesi i tyre po mer shpagim me gjithe soje e sorollop. Saliu eshte armiku me i keqe qe ka ardhur ne kete toke prej vitesh prandaj ai duhet te paguaj patjeter.Denimi i tije eshte guri I proves per Z.Rama dhe Qeverine e tije ne rast te kundert del ajo thenja e popullit tim qe politika eshte kurve.Zgjidhe Z.Rama.Ke shans historic ne dore….Perkrahesi…

  Përgjigjjuni

 29. Koco  --  3 Nëntor, 2013 në 5:24 pm

  Mungesa e fuksjonimit te ligjit e shtetit, sjell keto pasoja te cilat bejne te shperdorohet paraja djersa e ketyre qytetareve, qofshin dhe pjestare klanesh te lidhur me pushtetin qe mbas dikur benin te fortin dhe nuk pyeteshe per shtetin e zbatimin e ligjit apo benin ligjin , veprime keto qe duhet te marin nje here e mire fund , keshtu Shqiperia me dhimbje por do behet shume shpejt Zonje, e shqiptaret do ndjehen te vleresuar , te respektuar , vertet bijte e saj .

  Përgjigjjuni

 30. tili  --  3 Nëntor, 2013 në 5:25 pm

  Mire beni qe e shembni pallatin e Lulkes. Pyetje eshte: A do shembet bunkeri i Kocos ne Qeparo, vetem 10 metra nga deti??!!!!

  Përgjigjjuni

 31. tani  --  3 Nëntor, 2013 në 5:32 pm

  Edhe nqs eshte me leje ajo leje i eshte marre me presion dhe shantazh shpetim gjikes dhe atij turp ti vije nqs ka dhene leje te tille ne qytetin e tij por kjo tregon taman babezine qe ka ai person qe e ka financuar, ndertuar ate ndertese monstruoze ne rivieren me te bukur te vlores…e nqs ka leje nuk mund te tolerohet te jete aty brez pas brezi ai masiv betoni por te shembet e fatura ti shkoj atij qe e ka bere e ti paguaj deri ne qindarken e fumdit shpenzimet e prishjes e te pastrimit…plehrat…pak beri familja e sali berishes e tani kemi mangut edhe familjen e lul bashes…

  Përgjigjjuni

 32. Gezimi  --  3 Nëntor, 2013 në 5:32 pm

  Bravo! Kur zbatohet ligji, te gjithe duhet te heshtim!

  Përgjigjjuni

 33. LEONAT  --  3 Nëntor, 2013 në 5:33 pm

  NUK JAM DAKORT ME PRISHJET , MUND TI PAGUHET SHTETIT nga pronaret ose ti sekuestrohet , imagjinoni GRUMBULLIN ATY KUSH DO TA HJEK , ???!!

  Përgjigjjuni

 34. Klajdi  --  3 Nëntor, 2013 në 5:36 pm

  jep leje ndertimi shpetimi, prish edvini…. qenka me te futur kjo pune

  Përgjigjjuni

  • Myrto  --  3 Nëntor, 2013 në 9:11 pm

   Ato maja rripa rripa her ma hype e here ta hypa. Mjer populli i shkrete.

   Përgjigjjuni

 35. popull  --  3 Nëntor, 2013 në 5:38 pm

  ……….RILINDIE…………

  Përgjigjjuni

 36. england  --  3 Nëntor, 2013 në 5:40 pm

  Ka nga ata ketu ne kete chat qe e kundershtojne kete shembje spektakolare!ata thjesht pozicionohen kundra Rames(thjesht i bejne fresk per inerci ish qeverise blu,harrojne se jane ne opozite)une do i pranoja keto kundershti nese ata do kishin ndonje dhome ne hotelin buze detit,por dhe pula s’kane,dhe bejne shsësh shsësh…

  Përgjigjjuni

 37. rilindja  --  3 Nëntor, 2013 në 5:46 pm

  Me ne fund!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Mafiozi dhe krimineli Basha ne burg.
  Ndeshkim.

  Përgjigjjuni

 38. n 77  --  3 Nëntor, 2013 në 5:49 pm

  Po koston e gjith kesaj katrahure , besoj ai topekeci i bashkise duhet ta paguaje se ai e ka pajisur me leje ndertimi . Krim kunder njerezimit ky objekt

  Përgjigjjuni

  • n 77  --  3 Nëntor, 2013 në 7:47 pm

   po ju te temes ju ka bler sh gjika qe nuk i publikoni komentet

   Përgjigjjuni

 39. Sazani  --  3 Nëntor, 2013 në 5:53 pm

  Me ne fund po realizohet ajo qe donin vlonjatet….Tani, po, ndjej se po vjen RILINDJA !

  Përgjigjjuni

 40. opinionisti  --  3 Nëntor, 2013 në 5:58 pm

  ZOTI RAMA TI JE BURRE SHTETI,shkele me kembe dhe kte qe mbeti.VLORA ESHTE E VLONJATVE.

  Përgjigjjuni

 41. vjosa  --  3 Nëntor, 2013 në 6:01 pm

  Gje shume e trishte. Si ka mundesi qe ne vendin tone ka 20 vjet qe shkon dem dejersa e njerzeve. Ne fillim me piramidat ,tani : nderto e prish.
  Sa kohe akoma do te duhet per ngritjen e organizmave te

  specializura per ndertimet e urbanizimin. Po te jete e qarte dhe e publikuare ku ndertohet e ku nuk ndertohet

  ne bregdet, nuk i mbtet kryetarit te bashkise apo Qeverise te vendose per nje pallat,
  Si jane shqiptaret ..?.. Mire jane, ashtu sic i do armiku…!!

  Përgjigjjuni

 42. avdulla  --  3 Nëntor, 2013 në 6:02 pm

  o lulezim cfar demshperblimi korkon ato jan parat erruges se kombit keta ndyresira duhen te denohen

  Përgjigjjuni

 43. stefi  --  3 Nëntor, 2013 në 6:03 pm

  Ndonse behet per revazh politik,sepse eshte krushqi e L Bashes ok qeveria duhet te beje shume kujdes, sepse eshte nje investim i madh dhe do jete nje apo dy,tre,qe do jene kurban per kete anomolli qe sipas bashkise vlores eshte projekt tjeter pre te zbatuar,ok ama kjo bie ndesh me me njera tjetren,por mbase mendoj kataru,por inatet do kthehen ne hakmarje dhe mos veprohet si mafja kakabreze spastrim kokash,dhe do jete katasrofike per,shembjet te rrafshohen,dhe te hetohen ku i siguruan keta miliona keta kollaraxhij dhe te veproi ligji per keta qe hiqen here te njerkes here te nuses

  Përgjigjjuni

 44. ikandeja  --  3 Nëntor, 2013 në 6:05 pm

  Amin!

  Përgjigjjuni

 45. DETARI@  --  3 Nëntor, 2013 në 6:07 pm

  Vellezer mos u merzitni fare !Ai miku i gjate ,qe te leros me boje ,i ua tha te gjitheve ,ua dha mesazhin funderinave se ;ky eshte vetem fillimi i dhimbjes !
  Shqiperia do te behet vetem me Ed Ramen dhe se luan topi !

  Përgjigjjuni

 46. siringa  --  3 Nëntor, 2013 në 6:10 pm

  shume fitore e madhe…….por ju lutemi shume ,mendoni edhe per pastrimin e bregut!!!!!!!!

  Përgjigjjuni

 47. lili  --  3 Nëntor, 2013 në 6:11 pm

  Ma mire eshte shtetesimi i cdo gje illégale se sa prishje kot!

  Përgjigjjuni

 48. skelari.  --  3 Nëntor, 2013 në 6:12 pm

  kujdes ky komente do shume vemendje. PERBALLE ME AULONEN QE U PRISHE PAK DITE ME PARE: NDODHET NJE KARBURANT ME DEPOZITAT NE THEMEL TE PALLATIT: PO E PERSERISE GERDECI I DYTE ESHTE SHUME PRANE KUJDES PUSHTETI VENDOR;ZJAREFIKSIT E VLORES POLICI MINISTRI A KU DI UN: MERNI MASA MERNI MASA MERNI MASA SE JANE JETE NJERZISH: E LEJUAN ATA QE SHITEN VLOREN PER LEKE JU MOS U BENI PALE ME ATA: O KARBURANTIN O PALLATIN:

  Përgjigjjuni

 49. shkelzen topalli  --  3 Nëntor, 2013 në 6:13 pm

  E ke shpirtin si ke surratin erion isufi. Ikni ne katundet e tepelenes per te ndertuar nje pishine me pallat tani

  Përgjigjjuni

 50. thika me helm dhe cadra pistolete  --  3 Nëntor, 2013 në 6:13 pm

  kush e rregulloj tiranen nga pislleku qe kur kaloje neper rruget e tirones vinte era shurre e mut nga kioskat kudo ngjitur njera pas tjetres pa banjo dhe njerezit dilnin prapa kioskave per te urinuar .kjo merite I takon edi rames qe si kryebashkiaki tiranes do te qendronte akoma por saliu me ristanin I mbushen kutite si deshen vete.shpresoj qe rama te beje te njejten gje ne mbare shqiperine

  Përgjigjjuni

 51. Shqiperise ti ktheht "identiteti" .........................................................................  --  3 Nëntor, 2013 në 6:14 pm

  Shqiperise t’i kthehet “INDENTITETI” te pastrohet nga pislleku dhe shkaterrimet qe shkaktoi – Ceta PD-se e shkerrmoqur dhe mbushur me maloke injorante dhe kurva.

  Përgjigjjuni

 52. lavdosh  --  3 Nëntor, 2013 në 6:14 pm

  Dakord me parafolesit: cdo njeri pergjegjes duhet te mbaje pergjegjesite e veta.
  Pergjegjesia me e madhe bie mbi pronaret qe shkelin hapur ligjet e vendit, duke tjetersuar pronen publike me cfaredo marifetesh dhe humbja e investimit eshte nje cmim dhe penalitet minimum qe duhet te paguajne
  Me pas duhen ndeshkuar te gjithe ata zyrtare shteterore, gjykates, prokurore, kthim pronash, hipoteke, administrate me ne krye Kryebashkiakun Shpetim Gjika qe kane ndihmuar ne kete proces.
  Kur te gjithe te marrin denimin e merituar atehere do shpresojme qe te tjeret te mesojne dhe te mos guxojne me per te thyer ligjet e shtetit
  Ne per kete votuam Ramen dhe Rilindjen. Fillim te mbare

  Përgjigjjuni

 53. mali  --  3 Nëntor, 2013 në 6:16 pm

  Zoti Mero, nese shembet vertet ky pallat – monster ne zonen me te bukur te Vlores, nje falenderim i vecante eshte per TY Z. Mero, sepse je i pari qe e ke denoncuar si shkelje urbanistike dhe si vjedhje/harbuteri e regjimit kriminel e vrastar te Sali Vucidolit serbit, kriminelit e stalinistit te fundit komunist ne Shqiperi e ne Europen Lindore. Edhe njehere urime Z. Mero e suksese ne gazetarine investigative per te miren e shqiptareve te shumevuajtur nga regjimi diktatorial berishiste.

  Përgjigjjuni

 54. juli  --  3 Nëntor, 2013 në 6:16 pm

  rrofte EDI RAMA herroi i shqiperise

  Përgjigjjuni

 55. Shqiperise ti ktheht "identiteti" .........................................................................  --  3 Nëntor, 2013 në 6:16 pm

  Te rrezohet me “dinamit” kjo ngrehine e hajduteve:
  Lul faqe-torves dhe vjeri tij sekseri VEFAS.

  Përgjigjjuni

 56. borat style  --  3 Nëntor, 2013 në 6:17 pm

  Great ‘pallat’,great money,great boum!
  Boum boum boum Albania grenat country for borat!

  Përgjigjjuni

 57. Shqiperise ti ktheht "identiteti" .........................................................................  --  3 Nëntor, 2013 në 6:18 pm

  Dinamit grehines se hajduteve PD-se dhe seksere te piramidave te VEFA-s.

  Përgjigjjuni

 58. beni  --  3 Nëntor, 2013 në 6:30 pm

  epo me ne funde.. po merr dhe fryem e gjithe shqiperia.. eshte mbytur nga betoni… durrsi o zot si ishte katandisur.. kjoska dhe vetem kioska kudo qe rretullohesh.. nuk shikone as nje kend lojerash per femijet… per te vene duar ne koke.. iken ato vite qe durresi lulezonte kudo qe rretulloje me pisha buze deti… them qe ky kryeministe zoti Rama.. do bej dicka.. ishalla sjan enderra te keqija… le te te shohim!!!!!! shqipetaret i dhane nje besim te forte.. suksese.. urime. ta shofim edhe ne nje shqiperi te qenurit krenare… se me kete reputacion qe kemi shume negativ.. dhe ne shqipetare dhe shqiperia i ka te gjitha mundesit te lulezoj te jete nje vend ballkanik europian i modernizuar i shkolluar. te ndrryshojme ato iluzionet qe kan vende europiane per ne.

  Përgjigjjuni

 59. Idriz Gjembi  --  3 Nëntor, 2013 në 6:33 pm

  Fillim i shkelqyer…

  Përgjigjjuni

 60. Leonard  --  3 Nëntor, 2013 në 6:41 pm

  Alo.. Xhafer Isufi jam… Ca u be me ate punen time…

  Përgjigjjuni

 61. dajti  --  3 Nëntor, 2013 në 6:42 pm

  I lumte Edi Rames qe po ju thyen turinjte hajduteve. 1 miljon shqiptare po gezohen. Ne burg duhet te shkoje edhe shpetim gjika qe ja punoi mbas shpine kryetarit te partise se tij duke dhene kete leje te dyshimte.. Po te ishte socialist dhe vlonjat i vertete nuk do lejonte ate pallat te ndyre si te zoterit. Ptu…ai u be me keq se bejleret e dikurshem.

  Përgjigjjuni

 62. Ina  --  3 Nëntor, 2013 në 6:43 pm

  Hallall!

  Përgjigjjuni

 63. Kastriot  --  3 Nëntor, 2013 në 6:46 pm

  Eee, ashtu them edhe unë… I shkreti Lul,me shumë mundime i kishte mbledhur ato miliona dollarë. U rropat shumë, i ra bretku në rrugën e Kukësit, i dilte djersa çurk. E keni parë që është bërë kockë e lëkurë duke punuar në atë rrugë,për të ndërtuar atë grimë shtëpizë.
  Dhe tani këta të poshtër komunistë duan t’ia prishin, t’ia çojnë dëm mundin e madh.

  Për t’a çuar tamam në vend, ky Lulushi duhet të shkojë në BURG. Bashkim veprash penale, me atë të 21 janarit .

  Përgjigjjuni

 64. Qiparisi  --  3 Nëntor, 2013 në 6:54 pm

  Ne te vertet edhe pse jam shume dakord qe keto ndertime ne ane te detit, prodhim I budallallikut dhe babezis njerezore te shkaterohen nje ore e me pare. Por vertet ndjej nje keqardhje te madhe per gjithe keto burime njerezore dhe materiale te vajtura dem, kot, per lesh.
  Luli I Vocer (Jo Ai I Migjenit) qe na paska studiuar dhe ne Holland qeka nje koqe kandari qe nuk e paska shokun, por edhe I pashpirt ne te gjithe llojin dhe sorollopin e tij te pangopur. Aty ku Ai ndertoj nje moster te zbukuruar dhe inxhinjeruar bukur, ishte nje lulishte e Vogel, perpara ishte shkolla Zenel Muro ku ne kemi bere shkollen e pare e deri tek vjedhja e Shkembit te Doktorit qe Luli dhe Sorollopi I tij e vodhen dhe nuk e kuptojne sa sinjifikative eshte per banoret e Vlores kjo pjese e vjedhur. Nje Tunel para Tunel thote nje miku I’m per kete monster.
  Edhe komuniteti vlonjat them qe ka gabimin kryesor qe lejon nje plere si Gjika qe ben cte doje me Vloren.
  Shpresoj shume tek kjo ere e re qe po fryn per Vloren qe quhet Rilindje.

  Përgjigjjuni

 65. specialisti  --  3 Nëntor, 2013 në 7:00 pm

  Hallall hallall hallall buka qe ha Edi Rama dhe shteti qe po nderton.
  I kam thene njerit ne Vlore qe donte me shpirt te prishej ai pallat.
  I kam thene qe para nje viti-Ai pallat do prishet me siguri matematike.
  Pse? -me thoshte
  – Sepse nuk ka asnje arsye te qendroje.
  – Po ja Lul Basha eshte nje arsye
  -Eshte shume i vogel Lulja mor miku im para asaj shemtie te madhe

  Përgjigjjuni

 66. nora  --  3 Nëntor, 2013 në 7:01 pm

  jane paret e rruges qe ka mbete pa u perfunduar , por me vjen keq ne vend qe te hidhen ne rruge po hidhen ne ere ,,,,,, lulja po vyshket cdo dite jane pare haram sepse nuk prononcohet hiq lulja e marres

  Përgjigjjuni

  • qytetari vlore  --  3 Nëntor, 2013 në 7:20 pm

   te gjithe te demtuarit te demshperblehen ska pike dyshimi. por pasi te kene paguar gjoben per prishje ambienti. ne rastin ne fjale dhe jo vetem tek ky rast gjoba eshte maramendese per prishjen e bregdetit ndotje deti hedhje inertesh ne det ndertim pa leje pasi eshte ndertuar me shume nga leja etj etj pa fund shkeljet, jo vetem tek rasti mesiperm. me duket se gjoba kalon dhe vleren e objektit. si perfundim subjekti ne borxh tek shteti. kjo per te gjithe ata qe kerkojne demshperblim.

   Përgjigjjuni

 67. Ilir  --  3 Nëntor, 2013 në 7:10 pm

  Ky eshte shtet dhe vetem keshtu funksionon shteti.te vjen keq per ata qe kane rene viktima dhe kane blere ne keto pallate por mendoj se shteti nuk eshte debitor karshi tyre se nuk ishte ai qe i dejtyroj ata te investonin.per prishjen e tyre duhet te paguajne ata qe i ndertuan .per demshperblimet duhet te jene po ata qe i shiten garant, se mashtruan.??????dhe per pastrimin e mbetjeve mbas prishjes se objektit duhet te jene po ata qe i ndertuan ,qe ne nje afat kohor tja kthejne natyres demin qe i kane bere .ne qofte se nuk i permbushin te gjitha keto dejtyrime karshin viktimave dhe shtetit ti sekuestrohen te gjitha pasurite qe kane dhe te nxiren ne ankand per te kthyer dejtyrimet dhe pastaj te futen ne burg per shkelje flagrante te ligjit.ligji eshte ligj dhe ligji eshte ne te mire te popullit.

  Përgjigjjuni

 68. liri  --  3 Nëntor, 2013 në 7:10 pm

  Forca Rilindja.

  Përgjigjjuni

 69. lil toronto  --  3 Nëntor, 2013 në 7:11 pm

  Sikur nuk shkon, nga njera and prishin objekte qe pengojne planin e ardhshem per turizmin dhe nga ana tjeter te na sjellin lender kimike nga Siria.

  Përgjigjjuni

 70. Aldo  --  3 Nëntor, 2013 në 7:17 pm

  Kesaj i them drejtesi une! Te jete e vertete valle!? Po te jete, ky eshte fillimi i Rilindjes se vertete. Duam SHTET! Duam SHTET! Duam shtet qe te tregoje dhembet se jemi bere si Zululand:(
  Bravo RAMA! Do mbetesh ne histori po vure themelet e shtetit te ri europian!
  BRAVO!

  Përgjigjjuni

 71. Mark K. Shkreli  --  3 Nëntor, 2013 në 7:28 pm

  Eshte cmendur e tere Shqiperia? Per te cua ne vend urrejtjet partiake po demtoni turizmin? Po demtoni Shqiperine? Ne Perendim, qe ju pretendoni te beheni pjese, procedura eshte shume e gjate per nje gje te tille dhe, per te mos demtuar askend, asgje nuk behet pa e degjua edhe “anen tjeter” e, mandej, jane apele dhe sterapele, deri qe te arrihet perfundimtarja — rrenimi apo legalizimi i nje ndertese.

  Përgjigjjuni

 72. djali nga veriu  --  3 Nëntor, 2013 në 7:42 pm

  JO ME TRITOL POR ME BOMBE ATOMIKE DUHEN SHEMBUR TE GJITHA `PERANDORITE` QE KANE NDERTUAR KETO KLANE MAFIOZE NE 8 VITE, NDERKOHE QE POPULLI VDES PER BUKEN E GOJES.

  Përgjigjjuni

 73. malcorhani  --  3 Nëntor, 2013 në 7:50 pm

  me ne fund afroi dita,pothuajse te gjithe pallatet qe fillojne nga skela e tutje gjirit jane nje maskarade e bisnezit te gomoneve parave te pista,sikur ti shembnin te gjitha nuk do ishte keq,

  Përgjigjjuni

 74. Ilir  --  3 Nëntor, 2013 në 7:52 pm

  Ligji eshte mbi te gjithe.Ligji mban shtetin .Ligji eshte ne te mire te shtetit.Ligjin e nderton shteti qe ti sherbej atij.ne baze te ketyre parimeve ligji nuk shkelet dhe ai qe e shkel denohet nga ligji.Shqipetaret kane vertet nje problem me ligjin se mendojne se jane mbi ligjin,se ligji eshte formal dhe se ligji nuk ka se ci ben,flas per shqipetaret qe jetojne ne shqiperi se ata qe moren ruget e kurbetit per njeren apo tjetren arsye kane tjeter kulture per ligjin dhe dine te respektojne ate.Kete kulture mediokre qe kane shqipetaret mbi ligjin e kane te trasheguar dhe kultivuar keto 20 vitet e fundit nga qeveria e sali protopapes qe beri cmos me te gjitha format per te transformuar ligjin ne interes te politikaneve qe te perfitonin nga ligji.Nen mbrojtjen e ligjit saliu i vodhi ,i shiti ,i armatosi ,i vrau ,i tradhetoj shqipetaret tani ka ardhur koha te pergjigjet para ligjit qe ai mendoj se transformoj .Per saliun duhet te dali nje ligj i ri se ai eshte nje ekzemplar dhe nuk ka ligj qe e gjykon dhe e denon.

  Përgjigjjuni

 75. berti  --  3 Nëntor, 2013 në 8:02 pm

  eshte nje godine qe ben miliarda leke vetem gure per te mbushur detin sa gure jane hedhur pishina po ashtu dhe ai objekt sapo u inagurua ska snje muaj te ndertosh brenda ne det dhe ne det me thellesi te menjehershme se ne ate vend menjeher arrin thellesia me metra pra kostoja e ketij ndertimi eshte 100 here me shume se te ndetosh ne toke ndertim ne det brenda nje kosto maramandese
  Me gjith respektin e madh qe kam per vlonjatet dhe per ate qytet fantastik qe i ka fal zoti i bukuri te vecant shteti nuk duhet ta prish por ta sekustroj kete ndertim po te jet pa leje sepse duhen dhe hotele ku t shkojn turistet kur shteti vet ska bo asigjo keto 23 vjet por vetem privati ene n vlor privati ka ndertu do behet i shetitore thuhet po kur do bohet ka 12 vjet qe e degjojn vlonjatet ket gjo e asigjo s po shufin bregut t detit do bohet bulevardi me nje kosto super te larte dhe nga mo t bukurit ne europe shetitorja kshu flitet etj etj llafe t bukura plot po kur kur fillon e kur mbaron kjo shetitore rruga skel ujiftohte eshte nje shkaterim tashme qe ska asi plan urbanistik dhe gjynof se keta i prishin dhe kercasin dhe ikin shteti duhet t mbaj pergjithsi per t gjitha kto gjera jo prish e ik se njeriat hedhin miliarda dhe ne fund t fundit vet shteti i la ti bonin

  Përgjigjjuni

 76. Ilir  --  3 Nëntor, 2013 në 8:04 pm

  O mark k shkreli .shqiperia nuk eshte cmendur,por eshte ne eufori se prishja e ndertimeve pa leje eshte vetem fillimi i nje epoke te re ne te cilen po hyn populli shqipetar ,turizmi nuk demtohet nga prishjet por i kthehet nje pamje me e mire dh e i hapet ruge infrastuktures se turizmit dhe prishjet me leje apo pa leje jane domosdoshmeri.uroj qe te mos jeshe i prekur dhe ti qe shkruan ne kete forme.

  Përgjigjjuni

 77. Baca  --  3 Nëntor, 2013 në 8:11 pm

  U dhie ne brek basha duke u shtrenguar per te ber pordha.

  Përgjigjjuni

 78. Ilir  --  3 Nëntor, 2013 në 8:30 pm

  Ne perendim nuk arihet te imagjinohet nje masaker e tille sic ka ndodhur ne shqiperi…??????se atje nuk ke shans per te imagjinuar e jo me per te ndertuar pallate pa leje e jo me te flasesh per procedura qe si vjen radha kurre.po te fillohej me procedurat ne shqiperi ata qe do te perfitonin nga kohe zgjatja do te ishin vetem ndertuesit abuzues .pandaj o Mark k shkreli ne shkrimin te shoh shume emocione qe besoj se ka lidhje…….?…..

  Përgjigjjuni

 79. Riva  --  3 Nëntor, 2013 në 8:32 pm

  Vjehrri i Lulit eshte Xhafer Isufi nga Nivica dhe ka djale teze Vehbi Alimucen nga Vermiku,dhe ne kohen e Vefes Xhaferi ka qene nder menaxheret kryesore te saj.Ky pallat eshte ndertuar ne pjesen me panoramike te gjirit te Vlores ku duken pamjet spektakolare te Sazanit dhe Karaburunut dhe rruga eshte kthyer si rruge dhish,pra te prishet dhe te mos i jepet kokerr leku Xhaferit i cili nga ana e vet tia kerkoje leket e pallatit Shpetimit nga Terbaci se ai eshte shkaktari kryesor i keti krimi.

  Përgjigjjuni

 80. kitara e thyer  --  3 Nëntor, 2013 në 8:49 pm

  Do me pelqente te na benin ftese per te hequr nga nje tulle gjithesecili dhe do shikoni qe nga gjithe shqiperia do shkojne me shpenzimet e tyre per ti thene stop kesaj cmendurie nga gjakpirsit me pushtet te vjedhur.

  Përgjigjjuni

 81. Vlora  --  3 Nëntor, 2013 në 9:08 pm

  Po vjen era shtet..drejtesi

  Përgjigjjuni

 82. Rrema  --  3 Nëntor, 2013 në 9:08 pm

  Per hajer qofte ta marr vesh edhe Luli

  Përgjigjjuni

 83. Myrto  --  3 Nëntor, 2013 në 9:09 pm

  Ore vellezer se mos marrin yrysh dhe ja vendosin dinamitin gjithe vlores tone se pastaj vaj halli.
  Degjova se muajin tjeter Rama do te mbaje nje fjalim si “LARGQOFTI” dhe do te filloje me kishat e xhamijat se edhe ato pa leje jane. Epo prifti popull eshte apo jo????.

  Përgjigjjuni

 84. johnny walker  --  3 Nëntor, 2013 në 9:09 pm

  Bravo Iuku-t, ky është shteti i së drejtës. Opinioni publik ka nevoj të marrë këto mesazhe njëherë e mirë,që ligji vendoset për një muaj. Dhe prokuroria duhet të bëj pjesën e saj, të gjithë në burg ata që kanë dhënë leje në shkelje flagrante të kritereve Urbanistike. Duke filluar nga të gjithë ish-drejtorët urbanistike e deri te lëtyrat e funksionarëve të korruptuar në bashkinë e vlorës

  Përgjigjjuni

 85. valbona metani kadija  --  3 Nëntor, 2013 në 9:54 pm

  Bravo Zoti Edi,por te lutem shko pak edhe ne Shkoder

  Përgjigjjuni

 86. ILIRVLORA  --  3 Nëntor, 2013 në 10:31 pm

  Per te gjithe komentuesit ne Tema:

  A ka menduar ndonjehere ndonjeri nga ju se nga i kane gjetur leket keta kostruktore,shume nga neve sjemi dakorte tu prishen keto ndertesa jame dakorte me ju,pore jame dakorte edhe me ate pjesen tjeter te qe thote se duhet tu prishet.
  Keta persona qe kane bere ndertime shume katshe ne buze te detit kane kryer nje krime ndaje gjithe qytetarve te Vlores.
  Me thoni ju o qytetaret e Vlores ku gjeti leket Veti qe beri ate hotel ne buze te detit,ne dokumentat kur eshte blere kane qene vetem 200m2 kurse sote qe e prishen na doli afersishte 8000m2,e pra ky i ashtu quajtur zotri ka kryer nje krime sepse ka pervetsuar nje pasuri publike qe na perkete neve gjithe popullit SHQIPTARE.
  Sa per te ardhurat eketij personi z.Veti ne si Vlonjate i dime si i ka bere,ky kostruksjone eshte bere per pastrime parashe,kete duhet te hetoje prokuroria pastaje gjithe aktivitetin e tije.
  Qytetaret Vlonjat dote ndihen te qete kure shteiti te zhduki keta çibanet qe bejne ndertime pa leje dhe ne truadhe publike dhe ti dergoje perpara drejtesise pavarsishte ngjyrav partiake.
  Prokurorija e Vlores duhet te meret edhe me personat qe kane bere ndertime ne pyllin e SODES ne mushkrite e Vlores perpara se vlonjatet te ankohen.
  Kane filluar xhiron vlonjatet nga Uji-Ftoht thone se po presin çlirimin nga ndertimet pa leje,thone disa goje te liga se per dite feste Vlonjatet e festojne me shperthime per te rezuar ndertimin e pallatit te vjerit te LUL BASHES,edhe ky nje persone qe drejtesia Shqiptare duhet temeret me te.

  Përgjigjjuni

 87. KRENAR  --  3 Nëntor, 2013 në 10:59 pm

  Ore njerez,a e kuptoni qe jane njeri me m.. se tjetri.
  Ky Rama qe cirret per kontroll territori e rilindje skontrolloi dot Tiranen ,beri nje show me ndertimet e Lanes qe pastaj te justifikonte miliardat qe beri me lejet e ndertimit dhe betonizoi Tiranen ne cdo cep e lulishte me leje e pa leje shtesa katesh e zgjerime e sot e kesaj dite pjesa me e madhe e shpive smarrin dot hipotekat.Ca Kontrolli do beje ne Durres kur kryetari i Tij Gjushi ka dhen leje per 20kate pallat 20m nga deti dhe e ka mbush bregdetin me betonin e vet nje katrahure e papare.Po krytearin e golemit nuk e kontrollonte dot keto 10vjet qe e ka mbush plazhin me pallate dhe nuk shtron dot 20 m rruge se ska fonde Po Gjiken apo kryebashkiakun e Sarandes nuk i kontrollonte dot apo i duheshin dhe milionat e tyre si ketyre te tjereve per fushata dhe blerje votash.
  Po ky Basha qe i mori disa vota me shum se te tjeret para tij ne Tirane se do legalizonte shtepite per dhjete muaj dhe pas dy vjetesh as i permend po e ka mendjen te Bulevardi si e vetmja mundesi qe ka ngel qe te beje edhe ky ca lek se ska me hapsira te tjera.
  Po ironia me e hidhur :Ky Zyhdiu qe prish pallate ka bere nje shtese te papare ne shpine e vet qe i ka pjell disa dhoma,garazhde e dyqane.

  Përgjigjjuni

 88. tori  --  3 Nëntor, 2013 në 11:24 pm

  para se te prishet pallati duhet te mbajne pergjegjesi ata qe dhane lejen!!nje pallat ne ane te detit ,qe bllokonte shikimin ,qe kishte tejkaluar edhe masen sepse ishte futur edhe ne det sikur ishte ne shtepine e tij,vetem xhahil e maskarenj mund ta lejonin nj leje te tille ndertimi!!Mjere ata njerz qe kane blere shtepi ne ate pallat,dhe fajtoret jane pushtetaret e tere ngjyrave sepse pa bashkepunimin e tyre ajo katrahure nuk mund te ndertohej!!!!

  Përgjigjjuni

 89. aqo  --  4 Nëntor, 2013 në 1:33 am

  o flamuri I RKS-se e nderitet ne KS ju dhe u mbeti te futni hundet edhe ne punet e brendeshme te AL.Rregulloni nje here punet tuaja ne RKS dhe po u kerkuan kontributin tuaj te “vyer” jepjani dhe AL-se.He djale I mire!

  Përgjigjjuni

 90. XHEMIL  --  4 Nëntor, 2013 në 6:08 am

  O LUL MOS U MERZIT SE KA ME KEQ.PARA TE POPULLIT JANE ATO POR TE VENDOSUR NE VENDIN ME TE KEQ DHE, ME E KEQJA SE PER JU SESHTE MOMENTI ME I MIRE.E PO KESHTU ESHTE O LUL ME RADHE POR KAM FRIKE SE SDO TE VIJE RRADHA NDONJEHERE. TE KANE MALLKUAR O LUL PER ZOGUN E ZI.KOT NUK I THONE ZOG I ZI. PO TE ISHTE I MIRE NUK TRADHETONTE ATDHEUN.NEJSE LUL TE SHKUARA.

  Përgjigjjuni

 91. emigranti  --  4 Nëntor, 2013 në 10:44 am

  mire beri roma qe u kap me lulin se tani do lirohet edhe Tirona nga betonet e Romes ..

  Përgjigjjuni

 92. KORCARI  --  4 Nëntor, 2013 në 1:23 pm

  eeeeeeeuuuuuuu po ky vierri lulit ku i paska patur gjithe keto lek more vellezer,po keta paskane ber kerdin.mo ja ndalo rrulin traktorit zoti rama,popullin e ke prapa.

  Përgjigjjuni

 93. veron dibra  --  4 Nëntor, 2013 në 2:56 pm

  Shpresoj qĕ te filloje shteti

  Përgjigjjuni

 94. SHQIPTARI  --  11 Nëntor, 2013 në 7:36 am

  MOS HARRONI OR NJEREZ SE U PRISH NJE SHKOLLE PUBLIKE ME EMRIN “ZENEL MURRA” KU FEMIJET E UJIT TE FTOHTE MERNIN DIJE, PIKERISHT ATY KU ESHTE PALLATI I LULIT.
  “PRONARET” PA PRONE GRABITEN PRONAT E SHQIPTAREVE TE NDERSHEM, DHE ME PARATE E PISTA NA U BENE “ZOTER” TE VLORES.
  POR SA DO TE ZGJASTE KJO HISTORI????????????

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *