#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Sa e qartë! “Do rri në politikë derisa të bëj 1 milion USD”

vicZëvendësministrja e Komunikacioneve në Gana, Victoria Hammah është pushuar nga detyra pasi u regjistrua duke thënë se do të qëndrojë në politikë derisa të bëjë 1 milion dollarë.

“Nëse ke paratë, mund të kontrollosh njerëzit,” thotë ajo në një kasetë që është përhapur gjerësisht në Gana.

Sipas BBC, vetë Hammah nuk e ka komentuar këtë kasetë.

Korrespondenti i BBC thotë se ajo ka luajtur një rol kyç në zgjedhjen e presidentit John Mahama vitin e shkuar.

Në gusht, ajo deklaroi se ka shumë presion mbi të që të vjedhë nga qeveria sepse njerëzit mendojnë se ajo është e pasur.

Atëherë ajo i pati përshkruar këto kërkesa si të neveritshme.

“Politikanët e korruptuar janë reflektim i një shoqërie të korruptuar,” pati thënë ajo atëherë./ep

14 komente në “Sa e qartë! “Do rri në politikë derisa të bëj 1 milion USD””

 1. Pffffff says:

  1million dollare?
  Kta tanet thone 1 miliarde o ghana

  1. elona says:

   sa mbrapa qenkan keto…1 mln usd ne i kemi per nje koncension moj moter…

 2. robin says:

  e paska thene tamam si ed shalsi disa muaj me pare ne top story.ne nuk do vjedhim si keta (pd),por do vjedhim me stil dhe gjith lezet.

 3. safiu says:

  mos kata tane jane per pension te parakohshem!?

  1. Agroni, Detroit, MI says:

   E bukur ??
   U ktheva dhe e pashe edhe njehere me vemendje. Mendimi im, nuk eshte e neveriteshme.

 4. Edi says:

  Sme pelqen ne nje pike kjo mua,kur thote te bej nje miljon e te iki….
  Bej nje miljon e rri te pakten mos vij ndonje tjeter qe eshte me kilometrazh zero…:P

 5. Po Ilir Meta valle sa e ka jacpotin per te dale nga politka ?

 6. Netherland says:

  Nje milion apo me shume ketu kane bere drejtoret faqekuqe dhe te palare. Imagjino partite sh.p.k

 7. laert says:

  hahahaha 1 milion …

  me pelqeu ai komenti, bej 1 milion e rri se vjen dikush e fillon me km 0, kjo te bej 1 milion e te punoj mos te vjedhe

  edhe ne mund ta aplikojm kete synimin e 1 milion e pastaj puno e mos vidh sepse do kete rezultat …

 8. Ceke Vara says:

  Keto plehra po e cojne per lesh edhe Ameriken e po e kethejne ne Afrike,liberalizmi eshte mental illness.

 9. Gezimi says:

  Nuk ikin keta dhe sikur te bejne 1 milion dollare, pasi oreksi vjen duke ngrene!!!

 10. No Partiak - No Party. says:

  Tek ne pazari eshte me i larte.
  Ketu deputetet kane paguar 1 milion dollare per tu futur ne politike.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 12
      [name] => Bota
      [slug] => bota
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 12
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 9050
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 12
      [category_count] => 9050
      [category_description] => 
      [cat_name] => Bota
      [category_nicename] => bota
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22688
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22688
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X