#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Rrëfimi i gazetarit: Kompania turke po vjedh arin e Mirditës

Brazil, Minas Gerais state, Ouro Preto, gold nugget from a mine (Gold Route, Estrada Real)Aleksandër Ndoja, korrespondenti i Mirditës, pak ditë më parë ka denoncuar një skandal që sipas tij është për të vënë “kujën”.

Ndoja dëshmon se disa punonjës shqiptarë të një kompanie turke  e kanë kontaktuar pak ditë më parë duke i dhënë tre kampionë  mineralesh me përmbajtje të lartë floriri.

Ndoja shprehet i bindur se kompania turke që punon në atë zonë, ndërsa ka hapur tunele për ndërtimin e hidrocentraleve, gjatë punimeve në tunele ka siguruar dhe mineral me përqindje të lartë floriri, të cilin po e nxjerr ilegalisht jashtë Shqipërisë.

“Më sollën tre kampionë të tillë, aktualisht kam vetëm një në posedim pasi dy të tjerë i kam çuar në ekspertë për t’i analizuar dhe shkencërisht. Ndërkohë siç edhe mund ta dini, këtu në Mirditë ka shumë ekspertë të bakrit dhe të floririt që menjëherë sa e kanë parë kampionin, kanë thënë se bëhet fjalë  për flori madje me një përqindje tepër të lartë”, shprehet ai për gazetën “Dita” teksa thekson se këto kampionë peshojnë rreth 400 gramë.

Sipas tij, kompania “Aydiner Insaat” ka qenë e implikuar edhe më parë në skema të tilla.

“Ka disa muaj, nuk ka shumë kohë, por kompania në fjalë edhe disa vite më parë ka qenë e implikuar në skema të tilla të shfrytëzimit të punimeve publike në këtë zonë me qëllim të vërtetë nxjerrjen e paligjshme të floririt”.

Sipas Ndojës, kjo kompani ka qenë e angazhuar edhe në ndërtimin e aksit Rrëshen– Kalimash.

“Kjo kompani diku tek 4-5 vite më parë madje ndërsa ishte hapur një tunel, njoftoi bllokimin e tunelit si pasojë e një rreziku që u kanosej punëtorëve nga një shkarje në tunel, por të dhënat që vinin nga punëtorët shqiptarë flisnin se ky bllokim ishte i qëllimshëm pasi kompania kishte konstatuar prezencë të mineraleve të çmuara gjatë gërmimeve dhe natën këto minerale ngarkoheshin dhe niseshin për në Durrës,” denoncon gazetari.

39 komente në “Rrëfimi i gazetarit: Kompania turke po vjedh arin e Mirditës”

  1. adri says:

   Sali Berisha te arrestohet per kete vjedhje te pasurise kombetare qe ja ka shitur nje kompanie te erdoganit te turqise ,. Kjo eshte e papranueshme te fillojne hetimet Urgjent ndaj Sali Berishes per kete leje qe ai ka dhene per kete firme te huaj ne nje vend ku dihet boterisht qe jane rezervate arit. Kjo eshte vjedhje e pasurise kombetare

   1. Eri says:

    Po c’Sali zeza thua mor ti? Ta dinte Saliu qe kishte flori aty e kishte privatizuar me Samir Manen gjithe Mirditen, nderkohe qe Aydiner edhe pse fitoi te drejten e koncesionit e sorrollaten 2 vjet per t’i dhene lejen e ndertimit per HEC-et, vetem per ta rrjepur me pagesa nen dore. Jo rralle here u be gati te largohej sepse nuk cahej ne kete vend.
    Jane disa arsye pse ky lajm eshte flake kashte:

    E para ajo zone eshte tejet e studiuar gjeologjikisht dhe s’ka shance te gjendet ar aq lehte, nderkohe qe minerali i bakrit gjendet ne siperfaqe.
    E dyta, askush nuk e merr ate rrezik te beje nje tregti te tille pa patur lishence per ate pune, leje nga AKBN si dhe nje sere procedurash te tjera. E zeme se do e coje ne Durres kamionin, po si do e hipi materialin ne vapor kaq fshehurazi, kur aty behen analiza, kontrolle e ku ta di une sa konspiracion duhet te kete per te realizuar nje proces te tille. E zeme se kaloi nje kamion, po te dytin dhe te tretin e me radhe si? Eshte e pamundur.
    E treta, kompania turke Aydiner eshte nje nga gjigantet me te medhenj te energjetikes, me e fuqishmja ne Turqi dhe shume potente ne rajon. Ne Shqiperi do investoje 146 milione Euro te vetat per te realizuar HEC-et. Askush nuk mund te renoje nje biznes te tille te ngritur ne dekada per dicka ilegale dhe kaq evidente sikurse presupozohet ne artikull. Duhet te punosh ne kompani te medha te kuptosh se ca kode te etikes ne te berin biznes nuk cenohen per asnje arsye, qofte ajo dhe nje miniere ari.
    Per keto jam i bindur qe kjo histori nuk eshte e vertete.
    Gazetari duket se eshte nisur nga deshira e mire per te ruajtur pasurite kombetare pas nje sinjali qe ka marre, por po te pyeste 2-3 gjeologe ne Rreshen do e mesonte qe ajo zone eshte krehur nga studimet meter me meter.

 1. ismeti says:

  aaaa sali patrioti , po as shka se kish rrenu keshtu shtetin si ky hajvanat

 2. loni says:

  pse habiteni,keta jane miqt te besuar dhe te adhuruar te tanet,,amerika vjeth naften me firmat majmun te saj,,turku vjeth cfar ti doj qefi,,greku thote bjer vdetin,,italia eshte gati per ta privatizuar bregdetin tone per te hedhur plerat qe i ka problem ne vite,,serbia qe e njeh me se miri popullin shqiptar qe eshte servil eshte hajdut shet nenen e vet per dy leke por me kryesorja eshte tradhetar,,shfrytezon rastin me disa individe ti drejtoj drej pushtetit ( nuk eshte rastesi gjithmone te jene malok,qe nga zogu e deri me sote pervec enverit qe i shfarosi serbet mbas 5 vjeteve kur mori kontrollin e shtetit) qe keto shtetet e tjera dashamirse te shfrytezojne planet e tyre,,shqiperia jo me shume se 10 vjet do kthehet si ato vendet e afrikes,e pavlere,,e bllokuar per shume arsye per mos levizjen e saj jasht kufinjve ashtu sic ndodhe me vendet e afrikes,,por kete rradhe nuk do ta kemi nga qeveria shqiptare por nga keta miqt tane dashamires,,keta do te na izolojne nje dite ketu do jemi,,por mbasi ti ken rrjepur te gjitha pasurite tona,ne do kemi fatit e afrikes,,nuk eshte rastesi qe na quajne si vendet e treta,,kjo do behet me e dukshme ne vijim,,edhe afrikes dikur ashtu iu premtua zhvillim,,por mbasi i rropen per se gjalli kolonite evropjane i lane ne meshir te zotit duke hengur sote njeri tjetrin…kjo eshte shqiperia e izuluar edhe sote e kesaj dite mbas 23 vjet pluharizem,,ky vend eshte vetem per tu zhfrytezuar nga aleatet tane strategjik sic eshte amerika dhe turku me shume,,koha do ti tregoj ashtu sic ka treguar deri me sote…

  1. niko says:

   Nuk do ta prisja brenda nje dite ndryshimin qe ka premtuar aleanca e re qeverisese;por te them te drejten nese kjo menyre e “shfrytezimit” te pasurive te ketij vendi nuk do te merrte fund ;ateher do te zhgenjehesha perfundimisht si cdo shqiptare qe shpreson !

  2. Lali says:

   Po habitem se cubat e mirdites eshte e veshtire ti vjedhesh.

 3. DakuTR says:

  Sikur mineralet tona ti shfrytezonim vete dhe te shkonin ato para ne buxhet sdo kishim nevoje per askend. Nuk behet fjale vetem per kte rast, merruni dhe me kromin, eshte per te vene duart ne koke qe miliona dollare ne muaj futen ne xhepat e disa personave dhe se kuptoj si mund te shfrytezoje dikush mineralet dhe leket te shkojne ne xhep, nderkohe qe ka paguar vetem nje shume idioteske per lejen e shfrytezimit!! edhe nafta e njejta gje, edhe lumenjte e njejta gje… Pra po te behen bashke keto te gjitha jane miliarda dollare… po kush ti bej ama, kush!

  1. Argita_B says:

   Para viteve 90 te, pra ne periudhen komuniste qe te gjithe e hodhem poshte, Shqiperia kishte specialiste, kompani shteterore te cilat punonin per shrytezimin e mineraleve te ndryshme, perpunimin (dhe pse me tekonollogji te vjetra) dhe keto perdoreshin per tregun e brendhsem dhe eksoprtin.
   Sapo erdhi “demokracia” pjesa me e madhe e specialisteve te shkolluar u perjashtuan nga puna, per ti lene vendin militanteve te pashkolle qe me kalimin e kohes jo vetem nuk punonin, po filluan te shisnin gjithe pronat shteterore sikur ti kishin prona private.
   Keta ishin antikomunistet e famshen, qe filluan te ngrinin si studentet e 90 es dy gishtat perpjete dhe ne çdo vjedhje therrisnin poshte komunistet.
   Keta ishin ata qe detyruan ate pjese te shoqerise qe ishte kundra komunizmit dhe u ngrit me shpresen per nje jete me te mire te permbyste komunizmin, dhe sot te mendojne se dhe pse ne diktature, ai sistem kishte me pak te keqia se pseudodemokracia aktuale.
   Nese keta hajdute e batakçinj qe duan te pasurohen brenda nates pa punuar nuk fillojne te denohen nuk mund te pretendojme qe mos te vidhemi nga kompanite private. Te lesh te punoje nje kompani turke pa asnje lloj kontrolli per aktivitetin qe ushtron, eshte si te lesh kasafortat e bankave pa çeles dhe ne mengjes te çuditesh se si ka mundesi qe jane boshatisur ksafartat nga parate.

 4. labi italy says:

  O SHQIPNI E MJERA SHQIPNI KUSH TE KA ZHYTE ME KRYE NE-HIJE- ………..

 5. a b c says:

  keto miliona i marrin sali trapi, ilir floriri,nano bixhozi dhe edi rrumpalla.

 6. ediasllani says:

  PERGJIGJE LONI KOQES:TE FSHIFTE MORTJA ME GJITHE ENVERIN TENDE. ENVERI I SHITI JUGOSLLAVISE CDO GJE DUKE PERFSHIRE EDHE B… DHE TI NA PERMEND SOT ATE MORTJE.NUK KUPTON ORE DEBIL I INDOKTRINUAR QE SOT SHQIPERIA PO VUAN PASOJAT E ATIJE SISTEMI QE NA E SOLLEN KOMUNISTE ME ENVER PEDERASTIN TENDE.

 7. dito says:

  O Zot deri kur do te durojm qe te na poshterojn keshtu tanet ?

 8. ipi says:

  Ah o Enver,do te mbajme mend e do te trashegojme ne breza,si i vetmi patriot i ketij vendi,qe ju re kokes si te huajve ashtu edhe tradhetareve vendas!

 9. iraklis says:

  E pse beni gam gam kot o njerez!!!?a ka njeri te organizoje dhe te drejtoje nje LUFTE te ashper per te sensiibilizuar mbare shqipetaret!!?Jo nuk ka!!
  ne rast se ido mundeshim dhe ti shfrytezonim ne te miren dhe perfitim te shtetit dhe te popullit ato qe kemi,nr do ishim NORVEGIA E JUGUT,3,5 MILION NJEREZ JEMI JO 100 MIL!

 10. Gezimi says:

  Tere vendburimet e Mirdites i ka marre per shfrytezim turku, ndera nje kompani kanadeze e cila ka investuar miliona dollare ne kerkim zbulim, ende po e zvarrisin dhe torturojne per lejen e shfrytezimit. Ketu ka skenare mafioze, pasi perfitimet qe mund te kene marre perona te vecante (Ministra te ekonomise se koheve te fundit) mund te jene kolosale. A ka drejtesi ti zbuloje e denoje keta vemje? Te shohim….

  1. elona says:

   Jo vetem keta,pasi avokat i turqve qe ishin nje firme e vetme para se te ndaheshin me dysh vitet e fundit,ka qene Eduard Halimi.Kshuqe ka lloj e soj plehrash te perfshire me to.Beralbi dhe jo vetem dihen qe jane kompani mafioze dhe shpresoj qe te zhduken njehere e pergjithmone gjithe firmat si kjo qe vjedhin nentoken tone e minatoret tane vdesin te pasiguruar neper miniera per nje cope buke.

 11. Sokol says:

  Ipi te hypte e mos te zbreste..Enveri na mbylli si komb na izoloi nga bota na beri njerez te eger te rraskapitur na budallepsi gjithe terset e kombit Shqiptar jane produktet e sistemit te Enverit-Nese do kishim qene te lire ne sistemin e Enver Hoxhes sot Shqiperia mund te ishte me e pasur se Greqia…Kush mendon se Enveri na beri mire eshte djale i nonje spiuni te kohes se atershme.

  1. Argita_B says:

   Po te mos te kishte vene me dru Enver Hoxha te beje hekurudhat, elektrifikimin, zhdukjen e analfabetizmit, arsimin dhe mjekesine falas, sot do ishe akoma me brekushe e qylaf ne mes te Tirones. Ishte me mire komunizmi se sa katunaria qe pushtoi Tironen, duhet nje shekull tjeter qe Tirona te arrije nvelin e eqyteterimit qe kishte.

 12. Erion says:

  Loni dhe ta ipi e i hipshi e mos i zbritshi njeri tjetrit Loni me Ipin..Ju te dy ne radhe te pare sjeni Shqiptare por jeni gjak prishur jeni jevgj Grek dhe cigan Serbe.Enver Hoxha nuk duhet zene ne goje as per mire e as per keq eshte nje e kaluar e zeze e popullit tone.

 13. afrika e bardhe says:

  jemi katandis si vendet e afrikes, se atje bejne ligjin te huajt dhe vjedhin pasurite e atyre fatkeqeve, njesoj si tek ne ku vellai yne i bosforit na vjedh pasurite se ne sjemi te zote ti fusim ne arken e shtetit ose me mire perfundojne ne xhepat e ndonje politikani shqiptar qe merr hisen e tij. kurse aleati yne strategjik me i madh na imponon marreveshje me diktat se do zhgenjehemi pastaj na thote. mjer ne

 14. DETARI@ says:

  Nji fshat qe e ka emrin Shqiperi ,me 3.5 milion banore ,
  vetem e qellimshme eshte qe jeton ne kete fukarallik te larte !
  Ne duhet te jetonim ne nji standaed jashte mase te larte jetese
  me gjithe keto pasuri perrallore qe posedojme nen kembet tona !

 15. xheneriku says:

  O zoti kryeminister ne do te besh shtet,ndiqe me seriozitet kte skandal qe ka te bej me mirqenien e kti populli,per kte skandal prishe kontraten me kte kompanin TURKE per kto shkelje skandaloze dhe kto minjera ti fus shteti ne shfytezim sa me par, se me duket se nuk esht nevoja te kerkojm lemosh kudo per te mbijetuar se thesari ndodhet ne kembet tona,urgjentisht mendoj qe duhet ti jepet prioritet madhor kti problemi,ose ne te kundert bej si çben te tjeret perpara teje dhe perfito nga fati qe te ra per te qen i pari kti vendi.

 16. salvator says:

  ju thoni po na vjedhin.ata kane nje kontrate koncesioni ku ben pjese dhe flet analiza perfaqsuese e mineralmbajtjes se zones.keshtu funksionojne gjerat.ne se keto jane perfshire ne kontrate dhe tani del se nje mikrozone
  shfaqet me perqindje me te larte ari koncensionari duhet te dorzoje flet analizen perkatese shteti ne kete rast min e ekonomise ben dhe ajo analizen e saje dhe shtohen sanksione te reja ne kontrate.keto gjera nuk kane funksionuar ne ate shtet qe iku.un shtroi pyetjen ne se do ishit ju koncensionar do vepronit ndryshe nga turqit kur dihet se vburimet tona jo te gjitha permbajne0,01 perqind per ton ar ne se kam harruar.edhe ju keshtu do vepronit si ata.e kjo nuk eshte vjedhje eshte kapitalizem.pala qe ka dhene koncesionin duhet ti mbaj syt hapur te kete kontroll te plote mbi koncensionarin e jo te vere njerez te pa afte ose qe korruptohen me nje dore para te madhe ne dem te vendit.
  duhen hequr njerzit e korruptuar ne ministrine e ekonomise se ata kane fatet e ketyre pasurive qe sjane si te brazilit apo afrikes se jugut po jane shume per 3 miljon shqiptaret.

 17. ANALISTI ZVICER. says:

  RILINDJE-RILINDJE-RILINDJE dhe vetem RILINDJE ANADOLLAKO-AZIATIKE.

  -VLLEZRIT AZIATIK RAMA-EDOGANI-THAQI para 2muajve veqse na treguan HAPTAS se kjo eshte nje RILINDJE TURKE ma ardhjen e RAMES ne PUSHTET,por fatkesishte POPULLI nuk e ka KUPTUAR se per qfar RILINDJE eshte FJALA.

  .e kuptueshme qe per tja u dhen LEJEN e ktyra KOMPANIVE TURKE te ABUZIMEVE e HAJNIS se pari SALIH BERISHA perfituar me 20% shifrave tektyre HAJNIVE nga TURQIT.tani RAMA ja murre 20% e EUROVE te BERISHES dhe tani RAMA i FUTE ne XHEP TE VETIN.

  -paramendoni po teishte nje KOMPANI ZVICERANE dhe te ishte NJOFTUAR SHTETI per KET FLORI dhe te jet PASURI SHTETRORE SHQIPTARE,a TURQIT PLQKITIN e GRABISIN ne SHQIPERI e KOSOVE si ne kohen e PUSHTIMIT NGA TA…..RILINDJE-RILINDJE-RILINDJE te VLLEZERVE AZIATIK RAMA-ERDOGAN-THAQI.

 18. adoleshenti-FRANCE says:

  popull bastard qe nuk reagon!

 19. opozitari i perjetshem says:

  Kompania “turke” eshte 100% shoqeri anonime me aksionere “anonime” si Shkelzeni, Rafa, Ruli e Co. Ky i fundit eshte kujdesur me delikatese per anen dokumentare te “turqve” si dhe mbajtjen e sekretit te pervetesimit te floririt nen aktivitetin e hapjes se tuneleve per hidrocentral.

 20. henri says:

  Me vjen keq, por keto jane perralla me mbret. M.gj.ate prokuroria ndoshta duhet te nderhyje.

 21. Shqiptar says:

  Turku te na i bej ne kete?? Nuk ka mundesi, Turkun e kemi vlla, jemi vellezer te nje gjaku.

  Ah Shqiptar i shkret, po Turku me pushtimin e tij 500-vjecar te la kaq te prapambetur, turku te la kaq budalla, te la te panxene, tani ne kohet moderne te ka marr telekomin (tarifat me te larta te telefonise se cdo shtet tjeter Europian, nga Amerika nje telefonate kushton 16,7 cent minuti me greqine 3 cent), te mori Elbasanin e ta ktheu ne kosh plerash, te ka marr minerat dhe po te vjedh gjithecka, po nuk ka gje se fundja ai eshte vellai jone, dhe ne po nuk ndihmuam vellane, ke do ndihmojme?

 22. DETARI@ says:

  Per nxjerrjen e mineraleve nentokesore nuk ka qene dhe nuk eshte nevoja
  per bashkepunim me kompani te huaja ,kur kami potencial njerezor
  te mirefillte ne vend !
  Duhet te largohen te gjitha ato ‘kompani’parazite
  qe deri me sot kane punuar vetem per ‘mbretin’Sali dhe ata.
  Duhet rishikim i te gjitha koncensioneve te huajve.
  Shqiperia mund ti bleje pajisjet e duhura sepse ja vlen barra qirane.

 23. xhemal says:

  bashkekombas te mi njoftimi qe jep mirditori eshte shume e vertete ,gjithe veriu e jugu eshte ar i gjithe nuk thoshte kot bajroni se shqipetaret trima e kryelarte ecin zbathur ne nje toke te lare me ar por une kam patur mundesi ta shetis vendin tim e tuajin dhe minietrat ,mineralet si kromi bakri kane perqindje ari ceku e kethente ndersa turku po e vjedh me siguri njerezit me pushtet e dine kane qene e jane ortak me ta pra na vjedhin e ne ropatemi tere diten per nje cope buke si skllevrit e romes lashte ,per keto gjera duhet ngritur per ta shkundur shtetin qeverine ,se shikoni te gjitha qeverite ankohen skemi leke ,jemi ne krize ,jo nuk jemi ne krize po shkoi haka tek njeriu qe punon ,po nuk u shpernda ,pasuria e fitimi ne menyre te drejte

 24. lili says:

  Pse nuk cohen mirditoret ne kemb?pse nuk dallin me i kontrolluar vete keto kamiona.ju pelqen sklaveria.

 25. aqifi says:

  Po floririn e Krrabes qe vodhi Ilir hajduti kush do ta denoncoje ndonjehere?!

  1. Shqiptar says:

   Per fat te keq asnjeri nga ata qe eshte ne krye

 26. alban4eva says:

  nuk kemi asnje ndryshim nga vendet e Afrikes, qe i shfrytezojne dhe i rrjepin, kurse afrikanet vete vriten dhe theren me njeri-tjetrin, njesoj sic bejme ne skyptaret.

  jemi popull kot, barengrenes, e kemi mendjen te theremi me njeri tjetrin per nje shikim, per nje gervishtje makine, per nje te share nga motra, per nje vije uji, per nje gardh.

  kurse te huajt vijne ketu na rrjepin mire e mire dhe ikin me xhepat plot. kurse ne merremi me batutat e S-halè zagarit ne FB… kjo eshte trashegimia qe na la S-halè serbi ne keto 23 vjet..

 27. kunji says:

  komunistet e kohes se Enver Hoxhes kane qene idealistet dhe patriotet e vetem e te vertet te Shqiperise. hajdutet merrnin ate qe meritonin ne ate kohe!

 28. Kastriot says:

  Kjo eshte shume e vertete, pasi Turqit kane perlare gjithe sektorin mineral ne zonen e Veriut. Asnje kompanie huaj nuk eshte lejuar, apo me mire pengohet nga Ministria ne Tirane te investoje ne kete sektor. Madje edhe nje kompani kanadeze e cila ka investuar dukshem duke eksploruar zona mineralmbajtese, nuk i jepet lejet nga Ministria e Ekonomise per te filluar fazen e dyte te procesit qe eshte shfrytezimi, sepse kerkojne tua bejne dhurate Tyrqve, sepse ata paguajne KESH andej nga Tirana. Ate qe turqit nuk e bene dot as ne kohen e pushtimeve me tehun e shpates dhe zjarrit, po e bejne sot me firmen e Saliu, duke shtene ne dore pothuajse gjithe sektorin e ekonomise strategjike te Shqiprise, duke rrembyer Telekomin, Bankat, HEC-et, rruget, dhe se fundi minierat. Me skandal se kaq per nje shtet nuk mund te kete, ndaj kerkojne tu marrin edhe mirditoreve edhe Arin…. Ngrehuni o bijte e Skenderbeut dhe shporreni kete race te keqe nga trupi i Shqiperise!

 29. ARUSHA says:

  THENIA E KETIJ ESHTE E VETETE ; SE E GJITHE NDERMARJA GJEOLOGJIKE NE TIRANE E DINTE KETE QE NE VITET 1975 !

 30. gjon says:

  Conju mirditor prej gjumit conju e te gjithe si vllazen nje bese shterngojini e mos pranoni turq a sahanlepiresa te turqise apo pushtetit se pasuria e Mirdites eshte e jona s’ka turk e pushtetare qe te na e grabise,asmilimin s’e pranojme se ne damaret tane rrjedh gjak mirditori.Ta shporrim kete fare te keqe qe na
  la pushteti i korruptuar i Sali turkut dhe te behemi zoter te pasurise tone.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82166
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82166
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6869
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6869
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X