Odeta Nishani jep dorëheqjen nga Ministria e Turizmit: Ishte bërë atmosferë e rëndë | Gazeta Tema
 

Odeta Nishani jep dorëheqjen nga Ministria e Turizmit: Ishte bërë atmosferë e rëndë

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

440-odeta-nishaniZonja e Parë, Odeta Nishani jep dorëheqjen nga posti i drejtoreshës së Tregut dhe Statistikave të Turizmit në Ministrinë e Turizmit.

Ajo shkruan në FB se shkak për këtë vendim u bë atmosfera e rëndë në ministri.

“E thënë thjeshtë, etika është baza e komunikimit në administratë, në shoqëri, në shkollë e kudo në sferat e jetës. Kur ky parim cënohet, komunikimi gjymtohet ose bëhet i pamundur.

Natyra e administratës publike karakterizohet nga hierarkia, e cila sipas rangut menaxhon të menduarit dhe të vepruarit në shërbim të taksapaguesve dhe të vetë shtetit, por gjithshka duhet të funksionojë në një kuader etik.

Arroganca dhe tensionimi artificial bazohen në kërkesa, të cilat dëshmojnë mungesë vizionesh, mosnjohje të realitetit dhe të punës së bërë deri tani. Presioni psikologjik, trysnia e vazhdueshme, pretendime absurde, shkrirja e strukturave ekzistuese dhe krijimi i strukturave të reja, të mbivendosura me institucionet e varësisë po përdoren në menyrë që njerëzit të vetëlargohen nga puna, e shoqëruar kjo edhe me prishje kontratash, duke përfituar nga statusi i ri i ministrisë pas ndarjes së MTKRS-së (Ministrisë Turizmit Kulturës Rinisë dhe Sporteve).

Duke e gjykuar fyese dhe të papranueshme këtë atmosferë, me keqardhje largohem nëpërmjet dorëheqjes së parevokueshme nga Ministria.

Gjej rast të falenderoj përzemërsisht të gjithë bashkëpunëtorët e mi në këto vite për profesionalizmin, përkushtimin, ndershmërinë dhe rezultatet e arritura, të cilat sfidojnë çdo nihilist dhe nihilizëm qëllimor,” shkruan Nishani.

87 Pergjigje per Odeta Nishani jep dorëheqjen nga Ministria e Turizmit: Ishte bërë atmosferë e rëndë

 1. Doni  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:39 pm

  Me raft pika muuu… Amon mos ik!!

  Përgjigjjuni

  • kunji  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:29 pm

   prite kur te marre mendte e gruas e te jape doreheqje per atmosfere te rende edhe i shoqi tani… mos e dhente zoti 😀

   Përgjigjjuni

   • A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:49 pm

    Qyqja mi zoje,qonke fym tine,qi je bonum njisoj si Hajrija e Qazim Mulletit ne vakt.
    Ke shum tangarllik mi grue,por ule pak hunden.
    Te pakan hypun kacabujt,me duket nga djemt e rinj qe ta bojn ta ndjesh ma shume invalitetin e burrit tat,me koqen e majt t’paralizume,…vetem e djathta i funksionon hala.
    Ti qi ke trashigu pasuri t’modhe nuk ta qajm hallin.
    Bone mire qi e lirove at vend ,ku duhet te punosohet ndonji goce apo çuno, i diplomum me djersen e ballit.
    Thuji dhe Nishanit tat qi te japi DURHEQJE sa me shpejt,se kshtu do shpetoni nderin dhe suratin e nxinum,….ikni para se tju largoj urejta e popullit dhe Mazhuranca socialiste ..

    Përgjigjjuni

   • nje ushtar  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:50 pm

    UNE KAM FRIKE MOS E NXJERR JARI TEK SEMAFORIIII!

    Përgjigjjuni

   • kinezi  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:19 am

    Merre edhe invalidin dhe zhdukeni se nuk na duheni asgje, sduam t’ju shohim.

    Përgjigjjuni

    • Ramadan Podujeva  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:00 pm

     Keshtu jeni ju socialistet, fare te pa cipe, ju nuk jeni njerez te races normale!!!

     Përgjigjjuni

   • Skypion  --  11 Dhjetor, 2013 në 8:06 am

    Rendom,njerezit,jane te njohur vetem me nje menyre te largimit te dikujt nga puna,ate zyrtare;ne pune ka shume hapesira e vend,per gabime nga me te ndryshmet,qe mund te sherbejne si shkas per largimin “ligjor” nga puna.
    Mirepo,eshte edeh nje menyre tjeter;me e liga,me e ndyra;levantine,bizantine,otomane e shqiptaret njekohesisht;dhe kjo eshte te ta nxijne jeten,deri ne ate pike sa te largohesh vete me “vullnet” e “deshire” nga puna.
    Per hir te se vertetes kjo taktike eshte perdorur nga te gjithe krahet politike;por shemtia e saj,po shkelqen si kurre me pare ne driten e “rilindjes”!Po veprohet ne kundershtim total me tere c’iu premtua popullit deri diten e zgjedhjeve me 23 qershor;revanshi i bijve te baballareve eshte i papare;arroganca e tyre flet edhe ne dialekt madje,ne dialektin e Kicove e Temove;ne kete shemti,humbasin perhere nepunesit e ndershem,qofte edhe ata me bindje partiake,por qe jane te ndershem ne bindjet e tyre;ketu ia dalin perhere,oportunistet,ata qe e kthejne fleten me pushtetin;nese ne kohe te Berishes ishin te lire te perdornin paskajoren,tani duhet te jene te kujdeshem me lidhoren e percjelloren!
    Ne administraten qendrore,gjuetia e shtrigave eshte fokusuar,sidomos,tek ata… verioret e Saliut;”te shporren maloket,verioret nga puna” thuhet rendom neper zyra ,korridore,apo kafene nga “ton-et” krahinore,bijte e baballareve te dikurshem zuzare e gjakatare.Por e gjitha kjo kalon ne heshtje;kete heshtje pushteti i bijve te baballareve,mundohet ta heshte edhe me ,me ndonje “verior” te korrektuar apo akulturuar,qe e mban ne qeveri,apo e nxjerr ne median e vet…!
    Nuk e di se ku do ja shpjere mushka drute me kete revansh krahinor,ketyre zuzareve.vecse nje gje eshte e sigurte ,se kryepsikopati Rama po luan me zjarrin.
    Sa i perket zonjen Odeta Nishani,kjo eshte thjeshte politike;e besoj se ja kane bere te pamundur qendrimin ne post;eshte realiteti i perditshem edeh per shume nepunes te tjere,te cilet,pushteti i sotem,ne pamundesi per t’i larguar me ligj,perdor te tilla metoda fashiste .

    Përgjigjjuni

    • franceska  --  11 Dhjetor, 2013 në 1:45 pm

     ehh na bere per te qare tani.po me mire djem baballaresh sesa shpellar qe me shume peshtyjne nga goja sesa nxjerrin fjale.

     Përgjigjjuni

   • lilisallaku  --  11 Dhjetor, 2013 në 1:47 pm

    atr sr bo kurre ao cere thu ti mi
    ku ta gjrjme te japi doreheqje ka shteti burra te mire sa te doi

    Përgjigjjuni

  • dymi  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:56 pm

   Humbja me e rende per kulturen shqiptare ne 101 vjet pavaresi.Megjithate beri mire se tani e tutje do t’i sherbeje me mire atij paralitikut qe i ka zene deren presidences.

   Përgjigjjuni

  • Fatmir  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:50 pm

   uuuu qyqa mi sadete,mos na harro ene narin me e mor me vete mi,se i shkreti osht icik cyryk ne sdi ka t’shkoj…………

   Përgjigjjuni

  • Patriot  --  11 Dhjetor, 2013 në 10:27 am

   Cfare nenkupton kjo zonje me “atmosfere te rende”?!…Me mire te na spjegoje cfare kupton me atmosfere te “lehte”!… E verteta eshte se kjo zonje vajton kohen kur vetem ka marre rrogen dhe ka gezuar privilegje ne ate vend pune,duke mos bere kurrfare pune realisht! E ka ndjekur punen me “korrespondence”! Tash qe nuk ka me as fiq, as arra te qeruara,natyrisht qe atmosfera do i duket e “rende”!!!!…..

   Përgjigjjuni

 2. rati  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:40 pm

  Ik e mbaj oturakun sakatit atij turpi te kombit. Thuji mi gru te jape edhe ai doreheqjen qe kombi shqiptar te marre fryme nga shushunjat saliste. Behu burre Bujar Mehmet Sinan Pasha… IK nga ai post qe nuk e meriton

  Përgjigjjuni

  • Argita_B  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:58 pm

   Perpara se te kishte burrin president dhe te ishte PD ja ne fuqi çfare posti me rendesi kishte kjo?

   Përgjigjjuni

 3. Mos qaj, mos qaj  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:40 pm

  Hajt se të merr Lulja nga bashkia.

  Përgjigjjuni

 4. Rroku  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:41 pm

  Mos……. Pu cna gjeti tani, si do ja bejm, na fike moj tarallake

  Përgjigjjuni

 5. ELDA Z.  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:41 pm

  Tama Zonje e Pare!
  http://goo.gl/r9gocH

  Përgjigjjuni

 6. Tea  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:42 pm

  Ec edhe ti kemben zvarre …

  Përgjigjjuni

 7. hajduti  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:42 pm

  hajt per hajer…ne jemi ndryshimi perpara perpara perpara…mos ki frik nga ndryshimi..se nuk te ha..

  Përgjigjjuni

 8. Argi  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:42 pm

  CNA THE MO MERO. TE NGRIHET FLAMURI GJYSEM SHTIZE PER 3 DITE

  Përgjigjjuni

 9. santiago  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:42 pm

  mos,,odeta se na fike aman rri edhe ca.emira do ishte ti mbushesh mendjen kapter JARIT qe te jape doreheqjen sa nuk eshte vone

  Përgjigjjuni

 10. mergim tari  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:43 pm

  Kjo tregon fillimihst dy gjera:
  E para qe ketyre nuk ja var me asnjeri edhe kur jane drejtore etj.
  E dyta me logjike del qe ky soj nuk po e can koken per para.

  Përgjigjjuni

 11. Ardian  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:45 pm

  Udha e mbarë Dete, thuaj dhe Jarit të ndjeki shëmbullin tënd.

  Përgjigjjuni

 12. leo england  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:46 pm

  Mos, na bere hatane!!! Se mos I perch ne vesh atij kapter groshes qe ta leket dhe ai se pasta do e jesh keq, ai do njeri ta coje ne banjo, ti vesh poturet po mender ti laje edhe bithen, Jo per gje po ato groshet qelbin nga larg e Jo ta jesh halene ne shtepi gjithe diten. Keq me vjen per ty se je e re po fol andej nga zyrat e paryise se mbase gjen ndonje qejfli,

  Përgjigjjuni

 13. specialisti  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:48 pm

  mos ma shqeteso Jarin

  Përgjigjjuni

 14. Gazi  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:50 pm

  Ka fillu pune te Banka e Shqiperise para 1 jave e ka rregullu fullani te Departamenti Administrimit Inxhiniere.

  Përgjigjjuni

 15. Kendveshtrim tjeter  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:53 pm

  Si nuk te bene pershtypje shkarkimet ne Presidence!
  Nuk te trajtuan si Zonje e Pare,sa keq !

  Përgjigjjuni

 16. A.p.S (KATHERINA DIE GROSSE)Madona prej Sauku  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:53 pm

  Qyqja mi zoje,qonke fym tine,qi je bonum njisoj si Hajrija e Qazim Mulletit ne vakt.
  Ke shum tangarllik mi grue,por ule pak hunden.
  Te pakan hypun kacabujt,me duket nga djemt e rinj qe ta bojn ta ndjesh ma shume invalitetin e burrit tat,me koqen e majt t’paralizume,…vetem e djathta i funksionon hala.
  Ti qi ke trashigu pasuri t’modhe nuk ta qajm hallin.
  Bone mire qi e lirove at vend ,ku duhet te punosohet ndonji goce apo çuno, i diplomum me djersen e ballit.
  Thuji dhe Nishanit tat qi te japi DURHEQJE sa me shpejt,se kshtu do shpetoni nderin dhe suratin e nxinum,….ikni para se tju largoj Mazhuranca socialiste ..

  Përgjigjjuni

 17. emigranti  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:53 pm

  Bravo Zonja Nishani.Ju pa tjeter duhet te pershendeteni per aktin qytetar,pavaresisht motivacionit qe shkruani.Eshte e vertete qe ju nuk mund te puqeni me nje administrate ku nuk te lejojne te besh si te duash,te grabitesh sa te duash dhe te kenaqesh sa te duash.Kjo eshte ne kundershtim me “te drejtat e njeriut”…Po ja qe I kaloi koha edhe kesaj devres suaj.

  Përgjigjjuni

 18. Dinjiteti  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:54 pm

  Ndoshta nuk eshte etike moj zonje qe te jesh e dypunesuar. Nje bashkeshorte Presidenti ke vetem nje pune: te beje lobing ne rolin e Zonjes se Pare, jo te merret me punera te dyta. Bashkeshortet e presidenteve ne bote nuk mund te jene edhe sherbyese diku tjeter. Ato kane vetem nje sherbim: te rrisin dinjitetin e bashkeshortit duke u kujdesur per te, qysh nga pamja e deri te protokolli e figura e tij. Pra, duhet ta kishe dhene doreheqjen ate dite qe bashkeshorti juaj u betua si President.
  Pastaj, me cka po thua, duket sikur nuk je bashkeshorte e personalitetit qe unifikon shqiptaret, por sikur je zedhenese e opozites.
  Ne rastin e pare tregoni injorance, ne rastin e dyte shprehni mllef.
  E papranueshme per nje qytetare, e jo me per nje bashkeshorte. Presidenti.

  Përgjigjjuni

 19. bruno  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:55 pm

  u shtua edhe nje idiote tjeter

  Përgjigjjuni

 20. Albnr1  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:56 pm

  Mos u merzit zonje. Ne fakt desha te them mos te ju behet paranoje kjo puna e strukturave te reja, sepse ne fakt siç ju duhet ta dini ato nuk behen 1 here ne 4 vjet, por çdo fund viti. Kete gje duhej ta kishte sqaruar Ministria perkatese sepse eshte nje veprimtari e bazuar ne shkence e jo deshire qeverish. Si ne administraten publike edhe ne ate private (kompanite e medha qe tek ne nuk ka) struktura i pershtatet objektivave planit te vitit te ardhshem si pjese e Strategjise afatmesme…dhe ne kete rast perkon me nderrimin e qeverise. Ju nuk po e shihni per here te pare ne jeten tuaj kete gje. Nese ne qeverisjen e djathte ju keni pasur suport politik, dhe ne çdo riberje strukture ju nuk keni levizur nga pozicioni juaj tani mereni kete pune me qetesi sepse posti i drejtorit eshte ne fund fare post politik, por ne rastin tuaj mund te mos jete keshtu sepse nese struktura ndryshon ajo behet mbi bazen e programit te ri qeverises dhe ne prioritetet e saj mund te mos qendroje departamenti juaj dhe automatikisht rrezohet posti i Drejtorit. Nese ankoheni se nuk ju respektojne si “zonje e pare”, ne nuk ju ndihmojme dot sepse jemi vete ne keto halle e nuk kemi ndier nga Presidenti i Republikes ndonje respekt ndaj nesh, perkundrazi. Respekti eshte reciprok…

  Asnje nuk ka lindur per te qene drejtor apo drejtoreshe ate e merr mbi baze meritash separi por pse jo edhe me suport politik, pa rene ne militantizma mediokre.

  Nuk jam aspa njeri cinik por do ju keshilloja ta pranonit ne heshtje sepse nuk ka vend per tu rebeluar. Mund te punoni edhe specialiste a kudo tjeter. E rendesishme eshte se koha e perndjekjes ka kaluar…ju ishit ne ate kohe duk ekaleruar…

  RESPEKTE

  Përgjigjjuni

 21. Ta mblodhi RILINDJA:)  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:57 pm

  Bravo RILINDJA! Odeta,nuk mendoj se ate vend pune e ke fituar me konkurs. Tani fillo pregatitu ne menyre qe heren tjeter ta meritosh vendin e punes, e te kuptosh se si punohet. Deri atehere: Tutte le nostre condolianze!

  Përgjigjjuni

 22. NjeQytetarOptimist  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:58 pm

  Sa bukur e ke futur kete frazen e fundit..Tamam nje mendim neutral jo partiak..Tamam si ajo lopa me koven e qumshit..E nxorre mllefin ne fund..Te na rroc si “gruaja e pare”..

  Përgjigjjuni

 23. kosta  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:58 pm

  Pse te vjen keq moj Zonje? E di cna ka bere PD-ja jote e dashur? Na kane hequr zvarre njerez injorante pa arsimimin e duhur ,pa as me te voglin formim etik dhe profesinal.Jeni rraca me keqe e ketij vendi

  Përgjigjjuni

 24. loni  --  10 Dhjetor, 2013 në 9:59 pm

  kjo ishte strategjia juaj kur kishit pushtet,,ju i infektuat ne kete menyre partite opozitare te djeshmet,,tani koorni ate qe mbodhet,,se kot nuk thojne cfare do mbjedhesh ate do korresh,,mgjth per kete veprim respekt,,nuk i di arsyet e tua ne politike,,keto dy rrjeshta qe ju zonje shkruani,nuk japim shume detaje..pergezime.

  Përgjigjjuni

 25. ministri  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:01 pm

  bere shume mire ,ndoshta te ndjek nga pas edhe jari.

  Përgjigjjuni

 26. AKREPI  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:05 pm

  ESHTE PER TE ARDHUR KEQ QE ZONJA E PARE NUK DURON QE TI KERKOJNE LLOGARI PER PUNEN DHE GJEMAT E SAJ …

  Përgjigjjuni

 27. Arli  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:06 pm

  “Ndershmerine dhe rezultatet e arritura” shkruan zonja. Sepse ishit te pandershem moret 1 milion vota kunder, megjithese thoshit se renditeshit te dytet pas Gjermnise per suksese! Berisha ju ka mesuar qe te genjeni sa me shume se dicka do te mbetet.

  Përgjigjjuni

 28. Lefteri  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:06 pm

  Ti zonje e dashur pyet nje cike bashkeshortin tend se cfare atmosfere komunikimi dhe trysnie krijoi kur ishte minister i brendshem dhe firmosi symbyllur lista pa fund dhe la qindra familje pa pune. Zoti vonon po nuk harron. Ti s’ke nevoje per nje rroge, po kaq eshte me e pakta se meritoje te te flaknin qe diten e pare dhe jo te prisnin sa te ikje vete. Tung.

  Përgjigjjuni

 29. Argita Berisha  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:08 pm

  A,,,pse kjo paska qene drejtoreshe e statistikave te turizmit,,,prandaj kishim mbi 12000.000 turiste ne vite ne,,,te fala mi bej kapter Jarit dhe terhiqe kemben zvare ta maresh dhe ate me vete dmth ne shtepi se oll hengret ndyresira

  Përgjigjjuni

 30. Zigur Qarri  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:08 pm

  Esht per te ardhur keq,por shum gjera po shkojn mbrapsh.Kjo esht ndoshta edhe arsyeja e vertete e mosaprovimit dhe rishikimit te ligjit per statusin e punonjesit publik.Te fitojn koh qe ti zevendesojn te gjitha vendet ne administrate me njerezit e tyre.”Rrofte meritokracia”.
  Zonja Nishani vjen nga familje fisnikesh,sodomos nga trungu i Nenes.
  Qe po abuzohet ne administraten shtetrore esht me se e vertete,por esht e programuar kjo gjueti shtrigash apo persona te veçante shperdorojn per interesa te tyre,le tja lejme kohes ta provoi.Nje fqinji im inxhinier elektrik qe nga 1988 u hoq po nen presion nga ujqerit e rinj.

  Përgjigjjuni

  • sif  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:39 pm

   Ça di me bo tjeter kjo çupa e o Zigo. Boll ma pse vetem drejtoreshe dashka kjo aaaa?

   Përgjigjjuni

 31. Sume Gruda  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:10 pm

  Mire qe dole se perndryshe do te ishte bere dalje me Nishanin.

  Përgjigjjuni

 32. Ardian  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:17 pm

  U mërzit në punë Odeta dhe…lajm i madh, nuk ka ngelur pa shkruar asnjë gazetë.
  Kujt i plasi se ç’bën Odeta!?

  Përgjigjjuni

 33. bush  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:22 pm

  Mos bre burre!!!

  Përgjigjjuni

 34. Eri  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:23 pm

  Mire e ke ti e dashur, por duhet te kuptosh sa kane vuajtur njerezit ne 8 vjet sundimi te barbarise berishiane.
  Madje mungesa e komunikimit eshte gjeja me e paket, por dhuna psikologjike e vazhdueshme per heqje nga puna, ulje ne detyre, ulje rroge etj.
  Zonja e ka mundesine ekonomike prandaj nuk e ka problem te ruaj “dinjitetin” e saj, por shume te tjere kane kaperdire shume fyerje e kane derdhur shume lot vetem e vetem se nuk kishin ku te plaseshin.
  Dhe bashkeshorti juaj eshte nje nga arkitektet e ketij realiteti kaq te turpshem.

  Përgjigjjuni

 35. bush  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:26 pm

  Eh mo zigo qarri te fala bej komshiut.

  Përgjigjjuni

  • Zigur Qarri  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:41 pm

   T`fala patsh.
   Busho,si humbi Bajerni?!

   Përgjigjjuni

 36. Mal Mirdita  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:37 pm

  Megjithse ke bere doreheqje, hidhe ne gjyq Ministrine se gjyqtaret i ka emeruar Jari, dhe e ke te fituar betejen.

  Përgjigjjuni

 37. england  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:47 pm

  Per cfare rezultatesh dhe arritjesh e ka fjalen kjo zonja!te gjitha institucionet ne varesi te ministrise qe mbulonte bashkeshortja e Jarit,jane katandisur si mos me keq,kultura e rrenuar e braktisur,por dhe e grabitur,kush sporti eshte ku therret qameti,keta monstra e shkaterruan kete vend,tani kerkojne te na e shesin sapunin per djathe.

  Përgjigjjuni

 38. genci  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:48 pm

  terhiqe kemben zvarre edhe per cungun tend turkoshak!

  Përgjigjjuni

 39. tan KAVAJA  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:58 pm

  Ma rrufsh per ver se me kte dimer qe po bon po ma man ngrofet o ZIGUUUUR ti megjith ODETA PAFKEN ,mos u merzit ODETA se sot e tutje peshkun e bab XHEMES ke me honger.

  Përgjigjjuni

 40. Juristi  --  10 Dhjetor, 2013 në 10:59 pm

  Zonja Nishani,
  Besoj se e dini se pothuajse i gjithe stafi ne presidence eshte hequr nga puna eshte apo detyruar per te dhene doreheqjen, behet fjale per stafin civil se ate politik e shkarkoj qe diten e pare. Dhe kjo pa asnje kriter ligjor dhe profesional, ku nje pjese e stafit kish aty qe ne kohen e Berishes dhe kjo per tu zevendesuar me njerez totalisht te paafte, shoqet tuaja…..

  Përgjigjjuni

 41. Fakt  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:01 pm

  Ti duhej te ishe dorehequr me kohe zj Nishani, ateher kur shikoje si shkelej, jo etika, po gjithe rregullat e ligjet e mundshme e kur vidhej me shtate duar nen hunden tende. Mos na shit dengla militantesh. ne ate ministri ku ke qene ti edhe muret po te kene goje tregojne monstruozitete. Hesht me mire.

  Përgjigjjuni

 42. ona  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:06 pm

  ne shembullin e kesaj edhe Nishani,te them te drejten ma besoni qe ja harova emrin presidentit.

  Përgjigjjuni

 43. Lymi Tutit  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:22 pm

  Amon mer car na paska gjet…Pu,pu,pu!!!

  Përgjigjjuni

 44. robi  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:25 pm

  kjo gjithe diten rrinte tu be llogje Kavaje tek kafenete perballe Ministrise se Turizmit – per kete e merrje rrogen ti moj gruja e Kapterrit? Ske turp – po ato pushimet nga puan te kapderrit tend a i mban mend ?

  Përgjigjjuni

 45. Tarrasi  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:42 pm

  Bravo te qofte se ishe duke shkuar dem dylymin C’te duhet puna ty moj goce me burre sakat e gjithe ato prona. Shko e beni hysmet dylymit tani se paske edhe cfare te punosh. Hajt te hyfte per se mbari

  Përgjigjjuni

 46. njoni  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:48 pm

  jo mi jo ca deshe ti? me u ngrit ne detyre? hajde pastruse te shpia ime se ka atmosfere te mire

  Përgjigjjuni

 47. Realisti  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:49 pm

  Aty do punojne vetem kelyshet e ish Partise se punes te cilet do kene me lehte hajnine qe kane ne gjak.Ministria e Turizmit, me plazhet plot gomare,kuaj dhe lypsare te porositur nga mafiozet.Te vjen te vjelle kur shef plazhet e bashkiakve socialiste te Durresit dhe Vlores.

  Përgjigjjuni

 48. andi  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:51 pm

  mer me vete dhe ate sakatin

  Përgjigjjuni

 49. Agroni, Detroit, MI  --  10 Dhjetor, 2013 në 11:57 pm

  Zonja e pare,
  Keni shume te drejte kur thoni qe momunikimi gjymtohet ose behet i pamundur kur mungon etika. Gjithashtu keni te drejte kur thoni qe atmosfera per ju u be e rende ne ministri. E besoj gjithashtu qe ndonjeri ose disa e kane tensionuar artificialisht atmosferen per ju.
  Shkoj me shprese se jeni duke me lexuar mua, Agronin nga Detroiti, mendimi im eshte se ndoshta e keni miratuar ate atmosfere edhe prej faktit qe ju vete zonje sapo thate ne fb qe:Falenderoj te gjithe bashkepunetoret e mi ne keto vite per profesionalizmin…etj. Ju nuk thoni, falenderoj te gjithe profesionistet e mi bashkepunetore…aq sa mund te kesh patur profesioniste, kjo edhe besohet.
  Por ajo qe nuk besohet o zonje e pare eshte ajo qe thoni ju : te gjithe bashkepunetoret e juaj ne ate ministri na paskan qelluar profesioniste…asnje, asnje militant partiak nuk keni patur ju ne drejtorine e juaj ?!?!
  Zonje, kjo qe thoni eshte pordhe me rigon qe edhe vete Presidenti e din se si eshte mbushur dhe stermbushur administrate me militantet e partis.
  Si perfundim, gjithemon kur mungon etika, gjymtohet ose behet i pamundur komonikimi.Por ne disa raste…ashtu na i dashka mushka drute.

  Personale, ju admiroj nga fotografia,me impono respekt, shume bukur keni dale.

  Përgjigjjuni

 50. Odeta  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:11 am

  Ju falenderim nga zemra pe vleresimet aq te verteta qe me beni mua dhe BUrIN tim te nderuar,e kam fjalen per PrEsIDennnnntttiiiin tuaj

  Përgjigjjuni

 51. tani  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:14 am

  Nuk mund te rri as une pa thene timen per rastin ne fjale….ik e mos ta pafshim surratin sa te jete jeta ty e atij gjytrymit qe ke ne shpi o fare e keqe….

  Përgjigjjuni

 52. saimir Berati  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:14 am

  Si do qe te jete sjelle kjo punonjese, arroganca e te sapoardhur ne pushtet eshte pa pranueshme, e denueshme qe prodhon antagonizma ne ate shoqeri te mbarsur me shume kontradita. Per mua ajo ka shume te drejte.
  Emigranti

  Përgjigjjuni

 53. boll  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:27 am

  Une mendoj qe te ankohesh te luluci dhe saluci sa keq dhe burri jot servil ka qene dhe ne shkolle te bashkuar po ik moj se na plasi trapi

  Përgjigjjuni

 54. Kriza  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:29 am

  Morpo kush eshte zonja e pare tani?
  Shko e ngrefja Jarit tani, ke me cfare te merresh!

  KRIZA
  DETROIT
  2014

  Përgjigjjuni

 55. ali  --  11 Dhjetor, 2013 në 3:06 am

  Ti zonja Nishani ke bere mire qe ke dhene doreheqjen, por pyetja ime eshte : kur do te jape doreheqjen
  bashkeshorti yt nga posti i presidentit te Republikes sepse yt shoq , duke qene nje sejmen i diktatorit
  Sali Berisha edhe sot vazhdon te beje karshillek ndaj qeverise se re, duke zbatuar si gjithenje urdherat
  e padronit te tij. A ka personalitet e dinjitet ky president,i cili duhet te perfaqesoje ne parim unitetin e
  popullit dhe jo te zbatoje vijen banditeske te Sal Berishesbe Co.
  Prandaj ne keto kushte ky president duhet te jape doreheqjen sa me pare , i cili vec qendrimeve te tij
  unilaterale, eshte edhe i pa afte per te qene ne detyren e presidentit te Republikes !

  Përgjigjjuni

 56. Ashtu te pafsha  --  11 Dhjetor, 2013 në 3:29 am

  T’iu ju vije turp e faqja e zeze te gjitheve qe flisni keshtu per zonjen e Pare, Cfare donit me shume ju prej saj?! Ajo e beri Shqiperine ta conte ne vendin e dyte ne bote per numrin e turistave. Nje “profesioniste” e vertete,dhe une nuk e di se si ja kane dhene rrogen deri tani…

  Përgjigjjuni

 57. Genti  --  11 Dhjetor, 2013 në 4:19 am

  Po tani si do ti bejme….Cfare humje e madhe.Shyqyr qe ke Jarin ,do lozni me letra ne presidence gjithe diten.

  Përgjigjjuni

 58. Lul Tyta  --  11 Dhjetor, 2013 në 4:30 am

  Hajde goce beju ti presidente se Edi ja ka marre doren me punu me femna, keni per te shku mire e kane me ec punet me mire.Sala ka marr fund, besoj se s’ka interes per ty o goce, lene Jarin se ai trap, kapter hesapi.

  Përgjigjjuni

 59. ali  --  11 Dhjetor, 2013 në 4:34 am

  Zonja Nishani ke bere mire qe ke dhene doreheqjen ! Mjaft vodhet ! Tash ju pyes po bashkeshorti yt kur
  do te jape doreheqjen ?!

  Përgjigjjuni

 60. redisheheri  --  11 Dhjetor, 2013 në 5:29 am

  Sa e ndjeket atmosferen ju horrat e Saliut?Kemi 23 vjet qe durojme atmosferen tuj dhe nuk dhame doreheqje,por pritem te hakmerremi.Me hale shkofshi me gjithe Saliun,ma keq ju pafsha!..eeee se harrova;si do te jete koha neser?

  Përgjigjjuni

 61. ben  --  11 Dhjetor, 2013 në 6:51 am

  Cjane keto fjale te ndyra i punon nje koqe po lokut qe si punojn fare se e ka tredh Dulla kur e solli ne tiron

  Përgjigjjuni

 62. Emigranti  --  11 Dhjetor, 2013 në 8:30 am

  Pse akoma doje te haje nga ky shtet ti moj fytyrenxire?
  Ti e ke shfrytezuar ne maksimum pushtetin ne kohen e Pd. Prepotenca jote ndihej deri tek polici i thjeshte kur Jari ishte minister.
  Dhe dihet kudo qe leket ne familje i ben ti dhe sigurisht ne “ambjentin e ngrohte” qe gjete nga Pd.
  Ti duhej te kishe dhene doreheqjen qe ne qershor apo ishe e pazevendesushme? Me rradhe eshte kjo pune, nuk e dije?

  Përgjigjjuni

 63. roni  --  11 Dhjetor, 2013 në 8:41 am

  Jeni mbledh gjite llafazanet dhe kenaqeni duke share…..e shikoni cfare niveli jeni.

  medioker ,llavazane….vetem urrejtje keni….

  Përgjigjjuni

 64. Zein  --  11 Dhjetor, 2013 në 8:50 am

  Zonje, psenuk thua hapur qe ike per te punuar tek NGO ja jote qe e ke senashku me ate djalin qe Jari e mori nga ministria jote dhe e beri keshilltar? Po pra, ai qe ti e ke vetem koleg bashkpuntor.

  Përgjigjjuni

 65. Pijaneci(po jo i dehur)  --  11 Dhjetor, 2013 në 9:10 am

  Prandaj ne çdo vit kishim nja 5-6 milionë turistë që zinin rradhë nëpër agjensitë e botës, kush të vinte më parë në Shqipëri…(megjithse unë andej nga fshati im, nuk kam parë njeri, përveç ca emigrantëve që kapardiseshin me xhinse, pantallona të shkurtra, shapka e një celular në brez…) Dhe vrisja mëndjen, ku fshihen gjithë këta turista…??? Në djall të vesh, Odeta, me gjithë farën tënde të ndyrë, që qelbët vëndin…!!!

  Përgjigjjuni

 66. vasili  --  11 Dhjetor, 2013 në 9:14 am

  Ska nevoje per rogen e saj idalin ato qe gjoja tepruan nga rikonstrukturimi i pallatit.

  Përgjigjjuni

 67. gimi  --  11 Dhjetor, 2013 në 9:14 am

  me jeni bere te kjo faqe e qelbur ca burra dhe ca djem te ulet qe bjne bla bla bla si laraskat….po kush esht me zonje femer se ajo mor partizane te shekullit 21?????sali Berisha duhet ne burg,seju la gjith juve komunisteve komode,oficerve te enverit rrogen 500 mij lek tani nga zyrat ku filluat pun na cani ….. ne rrjete sociale.

  Përgjigjjuni

 68. eli-tiv  --  11 Dhjetor, 2013 në 9:42 am

  …atmosfere e rende..???..pak shume pak e paske ndjere…..jqane 1 milion njerez qe ju kane fundosur….Jeni te padesheruar ..!!

  Përgjigjjuni

 69. muzapopullore  --  11 Dhjetor, 2013 në 10:33 am

  Vetem ne kohen e Pangos kjo parazite nuk bente “pordhe” por vinte Jarin ti lutej Pangos qe ta merrte me vehte ne udhetimet jashte shtetit. Te gjithe ne ministri e njohin per intrigat, paaftesine, thashethemet dhe per “hobin” e saj te udhetonte jashte shtetit me shpenzimet e shtetit. Sa per inxhiniere ajo as tabelen e shumezimit nuk di. Jari dergonte nga MB njerez qe te hartonin statistikat ne vend te saj sepse sic tregon bashkeintrigantja e saj Maja Lami kesaj i dukeshin arabisht te gjitha numurat pervec dietave, bakshisheve, gjobave per vende pune ne Ministri te brendeshme. Olsi Lafe “arkeologu” eshte nje nga deshmitaret deficenses se saj familjare… ai sot shkruan fjalimet politike te Jar Jar Odetes.
  Po pastrohet me ne fund Ministria e Kultures nga gjirizet e Odetave, Lafeve, Lameve, Kokonozet, qe vetem me kulturen skane lidhje. Nese kete e ka marre Fullani (plotesisht e mundur per shkak te gjyqtares Fullaneshe) po e bejme me dije Fullanin tre gjera
  1. Qe te marre me vehte ne cdo udhetim Odeten (e ka fiksim)
  2. Pavaresisht se Odeta s’shkel ndonjehere ne pune ti pregatise nje zyre komode me zeizolim (ajo ka shume gazra kur vjen ne pune)
  3. Rroge te larte, bonuse te shumta, antaresi bordesh se ndryshe gjykatesja Fullaneshe do te vuaje intrigat e kesaj zonje me breke leshi

  Përgjigjjuni

 70. tomorri  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:03 pm

  Ore skypion nuk po me merr veshe fare mua sepse nuk e di,por degjo te them diçka dhe vere vathe ne veshe.
  Ne shqiperine e Salistanit te gjithe ata qe kane lindur mbas viteve 90-te nuk e njohin as paskajoren as lodhoren dhe as percjelloren.Keto qe thua ti duket se i mban mend nga shkolla qe ke bere vete por tani nuk ka me nga ai mall ne tregun shqipetar.A me kaptove.
  Tjetera ,me vjen shume keq qe duke ditur dhe mbajtur mend gramatiken paske harruare se çdo te thote metode fashiste dhe kush e perdori keto 23 vjet me bindjen me te madhe dhe nje seriozitet te pa pare dhe degjuare nga anet tona,a me kuptove o skypion apo no.

  Përgjigjjuni

 71. joni  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:17 pm

  Eshte fatkeqesi se si administrata e nje vendi ndertohet ne baze te kontributeve partiake,farefisnore,krushqie e shoqerore.
  Eshte e habitshme se si nje person me te ardhura te mira nga pune private
  kerkon te rekrutohet ne poste administrative te larta me te ardhura nga paga teper te vogla.
  Administrata shteterore duke filluar nga kreu me i larte, qe eshte bashkeshorti i kesaj zonje duhet te jene ne funksion te shoqerise, dhe jo shoqeria ne funksion te tyre.
  Shoqerite tregetare jane sote ato qe mbajne ekonomine e ketije vendi si ne drejtim te punesimit dhe produktet e perftuara nga mardheniet tregetare
  Shteti nepermjet administrates luan rolin rregullator ne veprimtarite ekonomiko-sociale te shoqerise, pra dhe te qenurit nenpunes i kesaj administrate duhet te jete ne baze te aftesise profesionale dhe berja kariere ne te duhet te jete ne baze te meritokracise.
  Per sa i takon pse ne shqiperi ndrohen administratat sa here ndrohen partite, kjo ka te beje me pa aftesine e politikaneve tane per te kerkuar mbeshtetjen e ideve te tyre politike ne popull dhe jo ne militante partie, gjithashtu se ata nuk kane arritur nje nivel intelektual per te kuptuar se si keto gjera zhvillohen ne nje vend te botes se qytetruar.
  Mund te keshe perfituar tituj por nuk te bejne njeri neqoftese nuk je i tille.

  Përgjigjjuni

 72. Naftetar Vjeter  --  11 Dhjetor, 2013 në 12:58 pm

  Ku arrin pafytyresi dhe Odeta e trgoi veten sa injorante dhe e pa afte qe eshte po njeriu ka dhe pak dinjitet dhe jo ca thote Sala ta beshe se neser do te thoje vrite veten qe te fajsojme PS dhe ti do ta besh ske cben se e ke shitur bythen dhe je e detyruer te beshte cdo gje po kapteri kapter mbetet sado qe ti veshe spaleta dhe ti o Nishan se tregove dote se je njeri me dinjitet.

  Përgjigjjuni

 73. Elver  --  11 Dhjetor, 2013 në 1:35 pm

  Po, mire, mo, ik! Kur te mbushet mendja, hajde prape. ne po e mbajme vendin bosh.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *