#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Greqia dhe Maqedonia kërkojnë devijimin e lumenjve të Vjosës dhe Drinit të Zi

ministratDy vendet fqinje me Shqipërinë kërkojnë devijimin e dy lumenjve të rëndësishëm, Vjosës dhe Drinit të Zi.

Siç raporton Panorama, Greqia kërkon devijimin e lumit të Vjosës, pasi në korrik të këtij viti ka miratuar një projekt që synon të devijojë lumenjtë në veri të vendit për të pasuruar liqenin e Janinës.

Ndërkohë Maqedonia kërkon nga Shqipëria devijimin në tre kanale të nëndheshme të lumit të Radikës, që derdhet në Drinin e Zi.

Çështja e lumit të Radikës ka sjellë edhe protesta të shumta, ndërsa Panorama shkruan se qëllimi është ndërtimi i një hidrocentrali në fushën e Likovës.

Edhe pse Panorama zbardh një debat me dyer të mbyllura në Komisionin e Jashtëm, ende nuk ka një qëndrim nga pala shqiptare për këtë çështje.

Ata shprehen thjesht se do të ngrenë grupet e punës për të diskutuar nga pikëpamja teknike këto çështje./ep

51 komente në “Greqia dhe Maqedonia kërkojnë devijimin e lumenjve të Vjosës dhe Drinit të Zi”

 1. Guxhua says:

  Maqedonasit jane me te felliqurit e Ballkanit. Por qeveria duhet ti kercenoje qe po e ndryshuan Drinin ne do e kalojme lumin ne tunelin e Qafe Thanes.

  1. raimondi Vlonjati says:

   Ndaj shteti duhet te kete amratim serioz dhe ushtri te vertete sic kishte Enveri ,
   jo si sot, jemi shtet me pushke druri , dhe na bejne komshijte c’te duan

   1. Argita_B says:

    Shqiperia nuk ka nenshkruar asnje marveshje definitive te ujrave me fqinjet, dhe kjo lejon fqinjet te veprojne si te duan me ujrat qe kane burimet ne vendet perkatese.
    Sali Berisha, Fatos Nano, Pandeli Mjako, Ilir Meta qe kane qenekryetar te qeverive ne keto 20 vitet e fundit, ne vend qe te dalin e te levdohen te gjithe per arritjet qe kane pasur qeverite qe kane drejtuar, sot duhet te japin llogari perse nuk i kane nenshkruar keto marveshje qe mund te krijojne nje katastrofe ne ekonomine shqiptare.

  2. kuq e zi says:

   kjo eshte nje akt i drejte per lufte nqs lumejve i modifikohen drjtimet natyrale eshte i drejte per te gjithe boten perfshi ate perendimore por keto gjera nuk realizohen nqs kemi nje qeveri te respektuar

 2. -. Nje presion i tille eshte bere edhe me pare{thone},por Enveri ishte pergjigjur se mund ti bente nje kanal per tu derdhur ne det Prespes end…dhe nuk jane ndier me..

  1. Albnr1 says:

   Bukur, Enveri kishte disa njerez qe punonin me dashuri per vendin

 3. King Jorgo says:

  ku jane korraket islamik. Forca shani greqine te pakten shtyni diten sot, hiqni mendjen nga hallet

  1. ismet says:

   o jorga ke keni vella, hajdarin apo ndoc rrokun.

  2. arber° says:

   O king leshi(jorgo)ty me duket te pelqen me te sha dhe mamen dhe robt e shpis,si duket do jete ndonje kerkese e tyre qe i jep kenaqesi.Ju jeni ca muta qe skini te beni fare me shqipen,race pisash 24-karat..qe ju ngjallen morat ne kohen e demokracise.

   1. King Jorgo says:

    o myslym pash lajmet sot. Ti ishe ai qe kishte vra nenen, baben dhe gruan. Jeni nje perle e vertete ne kulturen boterore. Sa per kenaqesi femrat e shqiperise po kenaqin gjithe dynjane, dhe me e forta eshte se jane mashtruar nga njerezit e vet (shok, fqinj etj etj) dora jote dmth. Keshtu qe shikohu njehere ne pasqyre para se te flasesh

    1. Po qe per te kenaqur kam pare historira ne pater te greqise
     Nuk e besoja dot djali xhaxhait shkerdhente vajzen e xhaxhait
     Publike ne te gjithe vendin e dinin
     Jorgot , thanaset, janaqet, vetem nje gje I kenaq orgji seksuale
     Jan rraca me e pazhvilluar ne vitet 2013 urretja , racizmi jan detyrat e shpise
     Jan aq te nderlikuar sa ska psikolog te gjej arsyen
     Jasu more pushti king orgjie jorgaqiri

    2. favelas bidonvil says:

     me duket se qenke bartes i vesit grek qe njihet qe ne kohet e romes se lashte.jorgo palikaret e ngulin gozhden ne mur me goje dhe e shkulin me mendere.

     1. King Jorgo says:

      ata qe thua ti pushtuan gjithe ca kishte per te pushtuar ne ate kohe.Dhe te pushtosh duhet ti kesh bolet katrore daku. Nuk i kupton dot ti keto gjera, pupulli shqipfoles eshte komplet inegzistent, shikoje ca ju bejne juve. Ju vrasin, ju marrin leket, ju trajtojne si njerez-kafshe, dhe ca beni juve? Nga inati vrisni grate, nenat femijet etj etj. Prandaj ndaji ca gjera ne mendje. Se te flasesh per Greket dhe Romaket duhet te jesh pjese e ndonje popullsie qe i eshte afruar bemave qe ata kane lene ne histori. Ti shqiptar qe nuk te njeh asnje ne bote ne rastin me te mire. dhe ne rastin me te keq te urrejne sapo ju njohin.

      1. Jeni bere gazi i Ballkanit. says:

       Për cilët Grekë apo Romakë, e ke fjalën ti Jorgo.?
       Mos e ke fjalën për Grekët Para erës sonë.Nëse po.!! Atëhere të jap të drejtë. Por mos harro se per Ata nuk flet njeri tashme te gjithe flasin per Grekun e ri, dhe ti e di mire qe Jane te perbere nga 6 rraca.Apo e ke fjalen per Grekun akoma me te ri, qe Jane Shqiptaret e Helenizuar.
       Per keto rraca e ke fjalen, Ik ore se u bere gazi I botes, me pallavrat qe shkruan. Jo vetem qe se ke idene se ca shkruan por, na jep edhe mesim rracash, po ti ça rrace je,nje rrace e shartuar, me Shqiptare nga jevgjit, sllave etjera, dhe e quan veten Grek, e pra keta Jane Greket e sotem, per te cilet ti I permend per bemat e tyre. Por ato qe ka trashguar Greqia, nuk I perkasin ketyre por atyre qe paten kulture tjetet ate te puntorit dhe Jo te dembelit te sotem, te ketij Grekut te ri.

    3. Zigur Qarri says:

     King Jorgo….hahaha….King stalle.

     Mbreterit grek,i pari gjak gjerman te tjeret gjak danez!-po ti o King stalle ku je?
     Otto,Georg I,Konstandin I,Aleksander,Georg II,PauliI,Konstandini II.

     Orakulli Pitia,Pythia,(Pyetja) paralajmeroi Edipin se do te vras Babain e vet dhe do të martohet me Nenen e tij..(dhe ai e vrau dhe filloi incest me Nenen e tij)…..(Mesazhi?)

     Të shokuar janë banorët e qytetit të Grevenas në Greqi, nga akti i katër studenteve!
     Siç dhe pohuan vetë studentet, ato kryen marrëdhënie seksuale me një gomar, të cilin e kishte gjitoni i tyre, në shtëpinë ku banonin.
     Natën vonë, prishën kyçin e portës së stallës të komshiut, duke detyruar gomarin të kryente… për të plotësuar etjet marramendëse të studenteve.

     ..nje 82 vjeçare greke u çvirgjerua nga 32 vjeçar shqiptar….

     …asnje frike nga paragjykimet per homoseksualet,shkoni ne Mykonos ku indetiteti grek shfaqet me te gjith madheshtine e tij,……..

     Ku jan 500 femije te jetimore ne Greqi?Nga Viti 1998-2004,500 femije jetim kan rene ne dore te tregtareve ganster dhe shume ndoshta nuk jan me ne jete……zyrtaret greke te pafuqishem mbyllin syte…..

     Greket dergojn femijet e tyre ne jetimore….

     Kisha ortodokse e Qipros,nuk esht vetem pronarja me e madhe tokes ne ishull,por aksjonere ne ndermarrje industriale dhe ze vendin e trete me Banken me te fuqishme…

     Nje Prift 42 vjeçar ne Lesbos perdorte si prostitut nje 20 vjeçare polake per qellime perfitimi……

     Peshkopi Kristodoulos kontakte me tregtarin e droges Apostolos Vavilis ……..

     Turqia fiton duelin me Greqin per bakllavan….

     Per lajme kishe nevoje King stalle,me fal jevgjiti Jorgo?

     1. King Jorgo says:

      zige karamahmuti.

      te filloj me historite perverse qe degjohen ne shqiperi nuk me dalin 2 vjet. Ne shiperi eshte bere e modes qe te shkojne me njerezit e shtepise apo te vrasin njerezit e aferm. Dhe e di pse zige karamahmuti? Sepse nuk ia mban bytha te merren me te tjeret, jane njerez te frustruar dhe te tredhur. Nje gje eshte fakt i pamohushem (qe dhe ti zige karamahmuti nuk e mohon dot) qe historine e Grekeve e studion gjithe bota ne shkolle. Variantin tend te historise dhe te islamikeve te tjere qe kane banojne ne kete vend nuk e pranon asnje. dhe e di pse? sepse ata e dine mire prejardhjen tende dhe tentativat qe beni juve per te vjedh identitetin Ilir apo Arberor.

      1. Zigur Qarri says:

       Hahahaha…..Bota meson historine e Greqise antike dhe jevgjiti Jorgo pretendon se esht pasardhesi i heleneve!Pu pu pu pu…….
       jevgjitet grek pasardhes te heleneve!Erdhen perendimoret dhe jua than,ju jeni “halen”,por Philipp Fallmerayer vertetoi te kunderten.
       Ik ore budall mos tallni veten,ju 3/4 jeni produkt turk,1/3 arvanit qe ju zbukurojn pak e te mos dukeni 100% vend Afrikan.
       Po ADN turke qe te ndan ballin?
       Mir qe jeni si bytha e kusis se kush ju duronte pastaj.
       Sa per merredheniet ne familje mo cyt ma!
       Po ju e keni te patentuar incestin bre Jorgo.

       1. King Jorgo says:

        zige karamahmuti me ne fund po pranon ca gjera. Sepse po fillon te respektosh greqine e lashte, dhe ky eshte nje fillim i mire. Po te lexosh me shume do arrish te kuptosh dhe vazhdimesine e mbreterive Maqedonse, Helene, Epirote etj etj. Dhe po te lexosh me shume akoma do kuptosh qe keto mbreteri jane grupuar sot ne shtetin e ri Grek. Duhet ta kuptosh se Greqia e sotme eshte bashkim i banoreve te hershem te ketyre aneve. Prandaj ju korraket i sulmoni sopo del ne ndonje rresht emri Grek, edhe sikur lajmi te mos kete lidhje fare me shqiperine. Per mos te folur pastaj kur mbureni me koqet e Turqise, po ka dicka zige karamahmuti; Nje fjale thote: Mos u mburr me koqet e komshise se te q..i gruan pastaj. Keshtu dhe juve do ta katandisni shqiperine shtet kurve.

        1. Zigur Qarri says:

         Hahahaha…..perseri jevgjiti Jorgo enderron!
         Jo jo ne nuk mburremi me koqet e Turqise qe ja ka q…r grekeve te gjith femrat nga e kan tani prejardhjen jevgjitet e Greqise se sotme,por me pallen tone qe prodhon bardhesi.Ivazoret jan shkarkuar ne zonat e medha urbanistike dhe jo rurale.Ne Kostandonopel dhe perreth tij i tunden dhe i shkunden te gjith femrat per ta mbushur Greqine plot me kopila.Nga je i tha taksisti grek pasagjerit,shqiptar i tha ai.Burra te pashem ju shqiptaret ja ktheu taksisti grek i mrekulluar nga pamja e shqiptarit.Helenet e paster jan shqiptaret debil dhe jo greket.Grek do te thote skllav,homoseksual,pedofil.Shqiptaret nuk i nxen as Kisha dhe as Xhamia se jan njerez te lire si helenet.Greket si gjak semit jan skllever te Kishes,ndryshe nuk ka se si te shpjegohet ngritja shtetit te kurveruar grek te 1823 mbi baza fetare dhe jo ne pricipet helene.Jo me kot te permenda Orakullin Pyetja(ajo qe pyet).1.5 milion ortodoks turq greqisht foles(dhe jo helen)te ardhur nga Turqia me 1923 perbejn sot shumicen e popullsise greke.

         1. King Jorgo says:

          zige karamahmuti ti ke pjerdh fare lale. Se ca nxjer ca muhabete me taksist, dhe nxjerr konkluzionin se gjithe bota paska origjine shqiptare. O ZIGE talebani korrak je more rrace iraniani, shikoje qe nga emrat qe mbani sylejman, mehmet, ahmet etj etj. Ku eshte kultura arberore apo Ilire ne kete mes???? pranoje qe edhe qe nese nuk je taleban e ke shit sumen te ata. dhe lexo cik histori dhe pastaj debato neper forume. E di ate shprehjen “cdo gje ne bote, po te germosh per origjine, del Greke”. Ore me tregon dot ku keni jetuar pasi tradhetuat Gjergj Kastriotin (Mbretin e Epirit)se nuk jam ne dijeni te ndonje vendbanimi qe te jete Arberor.

          1. Zigur Qarri says:

           Jo jo…un quhem Zigur…ti nga Gjergji u bere Jorgo!
           O Nastradin,te kam sqaruar edhe me siper,por ti dru qe dru mbete.
           Invazoret jan vendosur ne zonat e medha urbane dhe jo ne ato rurale.
           Selaniku u zhvillua dhe jo Durrsi.Turqia ka pasur humbje me Shqiperine,prandaj nuk ka investuar si ne Selanik me hekurudhen.
           Investimi urbanistik sjell edhe levizje popullatash.Turqia fitonte me tabakun(cigaren) e mbjellur ne Greqi,vajin e ullirit nga Kreta,kafen ne Jemen dhe pambukun ne Egjypt.
           Turqia ka pasur nevoje per njerez dhe jo per toka qe i kishte pa fund.
           Ne malet e Shqiperise qe edhe sot nje Zot e di se si jetojn ata njerez,mendon ti se jan te ardhur?Shko ne majat e Martaneshit ku han pula gur se edhe atje jan mysliman.
           Te ardhur jan jevgjitet qe i sherbenin ushtrise turke.
           Kan ndonje ndryshim mirditoret katolik me matjanet apo dibranet mysliman?(Krahina Matit nuk ka as edhe nje toponim te huaj).
           Njesimi fetar me ate te pushtuesve prej 500 vitesh nuk solli asimilimin e shqiptareve ne interes te njesis shtetrore me Turqin ashtu si ka ndodhur me arvanitet ne Greqi mbrenda 200 vitesh.Shqiptaret mysliman absorbuan shprehje fetare por nuk humben gjuhen.

     2. Zigur Qarri says:

      Per jashteqitjet dhe bastardet e kombit shqiptar si puna jote,nje rrace e dhjere ne shekuj,qe sensin e nderit e ka konvertuar me mut.

      Banoret e Qytetit Grevenas ne Greqi jan shokuar nga akti i kater studenteve qe kryen marredhenie seksuale me gomarin e fqinjit ku ata banonin.Naten vone,prishen kyçin e portes se stalles te komshiut,duke deturuar gomarin te kryente marredhenie seksuale per te plotsuar etjet seksuale marramendese te studenteve…..

      nje 82 vjeçare greke u çvirgjerua nga nje 32 vjeçar shqiptare…

      asnje frike nga paragjykimet per homoseksualet,shkoni ne Mykonos ku indetiteti grek shfaqet me te gjith madheshtine e tij…..

      Ku jan 500 femije te jetimoreve ne Greqi?Nga Viti 1998-2004,500 femije jetim kan rene ne duart e tregtareve gangster dhe shum nga ato ndoshta nuk jan me ne jete…zyrtaret greke te pafuqishem,
      mbyllin syte……..

      Kisha ortodokse e Qipros,nuk esht vetem pronarja me e madhe e tokave ne ishudh,por edhe aksjonere ne ndermarrje industriale dhe ze vendin e trete me Banken me te fuqishme…….

      Nje Prift 42 vjeçar ne Lesbos perdorte si prostitute nje 20 vjeçare
      polake per qellime perfitimi……

      Peshkopi Kristodoulos(i ka tundur kembet?) ka pasur kontakte me tregtarin e droges apostolos Vavilis……….

      Preardhjen e ke nga jevgjitet grek,apo nga magjypet tane?

 4. Liridon says:

  Ka disa marreveshje nderkombetare per lumejte nderkufitar,ku shtetet perkatese duhet te kujdesen per miretrajtimin e ujrave te tyre.Ortodoksit sllavo-greke asnjehere nuk do te heqin dore nga varferimi i metejshem i shqiptarve.Duket sot me keta politikane qe kemi aktualisht ata shohin se kete gje mund ta arrijne lehtesisht.Nuk kemi pse ta shohim albanofobine ne Bruksel,ajo eshte shume me afer.Uzurpatori arriti ta spostoje Ministrine e Mbrojtjes,sot po kerkon te spostojme edhe lumejte me duart e shqiptarve.

 5. Grigor says:

  Liridon eshte nje problem qe ti e trajton ne rrafshin fetar. Thekson ortodoksizmin me te cilin identifikon ata dhe “ne” qe jane shqiptaro-muslimanet. Te jesh i bindur qe cfare kane bere serbet dhe greket ndaj shqipareve nuk e kane bere per ortodoksi por per interesat e tyre ekspansioniste ne kurriz te shqiptareve. Dhe te jesh i bindur qe shqiptaret nuk identifikojne vetem ne fe por ne komb. Te pakten shumica e tyre. Bibla e tyre ne politiken e jashtme nuk eshte dhe nuk kane qene ortodoksia por programet politike te hartuara ne shek e XIX perkatesisht “Nacertanie” per serbet dhe “Megali Idhea” per greket. Te uroj te arrish te lexosh keto programe politike te dy fqinjeve tane sepse do arrish te kuptosh me mendjen tende politiken e ketyre dy shteteve dhe jo te marresh shabllon ato cfare ju serivr hoxha ne xhami ne namazin e xhumase si te verteta supreme. Ne fund urime per fesat e fundivitit. Nqs feston Vitin e Ri kuptohet dhe nuk je besimtar nga ata qe e quan Vitin e Ri harram pasi nuk eshte feste islame. Klm.

  1. Liridon says:

   Per Grigorin.
   Per zbatimin e “Nacertanien” dhe “Megali Idhea”,di qe prifterinjte apo kryeprifterinjte ortodokse te ketyreve vendeve nuk kane qene kunder,por perkundrazi e kane,jane dhe do ta mbeshtesin plotesisht keto projekte antishqiptare.Shembuj ka plot.E fundit thirja e Uzurpatorit qe ju beri veladoneve te zinj,per te mos njohur vendimet e gjykatave te shtetit shqiptar.
   Vitin e Ri e festoj.Ne xhami nuk iki sepse mendoj se nuk e meritoj akoma.
   Gezuar festat e fund vitit !

   1. Grigor says:

    Njerezit nuk jane feja. Feja keqperdoret nga njerezit dhe nuk eshte feja qe keqperdor njerezit. Askund ne bibel apo ne doktrinen ortodokse nuk flitet kunder kombit shqiptar. Nuk flitet per zhdukje dhe shfarosje te asnje populli. Jane prifterinjte te orkestruar nga qarqe te caktuara qe e keqperdorin fene. Ashtu sic ka dhe prifterinj qe fene ortodkse e trajtojne drejt pa ngjallur urrejtje ndaj asnje populli dhe duke predikuar ne shqip per te miren e kombit shqiptar. te kujtoj Papa Kristo Negovanin, prift, atdhetar dhe mesues i shqipes, imzot Fan Nolin, prift, erudit, poliglot, gjuhetar, politikan, orator. Figure e paperseritshme duke arritur deri ne ditet e sotme tek at Nikolla prfit i Elbasanit patriot dhe demaskues i Janullatos. Ti per cudi asnjehere nuk e ke pare te udhes te shohesh dhe keto figura te ortodoksise por vetem disa spekulante sherbetore te shtetetve fqinje me te cilet identifikon ortodoksine. Ortodolsia eshte me shume se nje grusht maskarenjsh qe veshin je rrobe dhe e quajne veten prifterinj. Eshte nje fe, kulture dhe histori mijravjecare. Ka dhe shume te tjera. Si trashegimi e shkruar apo ikonografike. E te gjitha keto nuk na kane demtuar por perkundrazi na kane masurar trashegimine kombetar dhe na ben te ndihemi krenare per kete trashegimi. Nuk po zgjatem me trashegimine ikonografike te ortodoksise ne shqiperi se do duhet shume kohe. Klm.

    1. Liridon says:

     Si mysliman te mbeshtes totalisht per te vendosur foton e Imzot Fan Nolit ne te gjitha objektet e kultit ortodoks.Te vetmen gje te nisur e bidisur qe ka bere Noli eshte kombinimi me Zogun per ti dhene autoqfaline Kishes shqiptare ortodokse.Negovanin e vleresoj se prej tij e shume patrioteve te tjere katolik e myslimane kemi mundesi te merremi vesh ose mos merremi vesh me njeri-tjetrin.
     Simbas statistikave ne Greqi nuk ka shqiptare,biles atje ka vetem greke.Une besoj se atje ka pasur dhe ka akoma por kane frike ta pohojne,pasi sulmohen edhe nga Kisha ortodokse edhe nga shteti grek ministrat e te cileve posa emerohen bekohen nga kryeprifti ortodoks i Greqise.

    2. Iliri nga Ilirida says:

     Te lumte Grigor! Shume mire ke shkruar, qenke njeri i mire. Urime festat!

   2. edi says:

    Si qe kjo qe nuk e meriton akoma te shkosh ne xhami. Po se mos ata qe shkojne jane me te mire se ty. Ler ca mjekerr dhe shko mor djale meqe paske kaq qejf ,degjo bukurite e hoxhallareve te ta bejne mendjen sallate.

 6. LORA says:

  Administrimi i ujrave te lumenjve behet me ligje nderkombetare dhe marreveshje midis shteteve qe derivojne nga keto ligje.
  Ne qeversjen e tanishme mundesite e mbrojtjes se interesave tona kombetare jane me te garantuara se ne ate te kurriz-shtremtit te Vicidolit.Kursi serioz i Qeverise per forcimin ekonomik te shqiptareve ,qe nisi me linjen energjitike te perbashket me Kosoven dhe qe nuk do te kete te ndalur,i ka vene ne nje aleance refraktare sllavo-orthodokset si shtrigat e perrallave qe mbyllnin burimet e ujit per njerzit.
  Jam ne besim te plote se perfaqesimi yne ne keto zhvillime ,eshte me i miri qe kemi patur ne 23 vjetet e fundit.

  1. Albnr1 says:

   Brravo, kjo eshte pune e mire e Edi Rames. Mbeshtetje te plote kryeministrit dhe ndihme sa te mundemi.

 7. Horri i i Bulevardit says:

  Cdo gje e ka nje zgjidhje.
  Ne kohen e Enver Hoxhes, qarkullonte nje tregim, nuk e di sa e vertete ishte, por kam degjuar se Shqiperia rrezikohej nga ish Jugosllavija e Titos, shkaku ka qene se hidrocentralet ne kaskaden e lumit Drin, do te dilnin jashte funksionit, shkaku se Tito donte te ndryshonte rrjedhen e lumit Drin.
  Dhe atehere flitej si nje thashethem, se Mehmet Shehu, pervec kercenimit me lufte, i dergonte Titos dhe kercenimin, me ane te liqenit te Pogradecit, ku simbas fjaleve,tito u shqetesua seriozisht dhe e terhoqi projektin e tij dhe mesa di une, perseri sipas thashethemeve, ne ate kohe u be nje traktat, per mosndryshimin e lumejve.
  Me Maqedonine eshte e zgjidhur, se faktori shqoptar atje, ja heq dhembet nje nga nje miut maqedonas.
  Me grekun, duhen menduar rruge te tjera, masa radikale, ndoshta faktori Erdogan, eshte nje zgjidhje.

 8. ARUSHA says:

  vdekshin ata qe do aprovojne deshira te tilla gllaberuser

 9. nje hajdut i vogel demokrat says:

  Ah jo mor jo duhet xhaxhi Enver ne kete rast.Nje here pretenduan Maqedonasit dhe ai urdheroi te hapej tuneli ne qaf thane qe te shkarkohej gjithe liqeni i ohrit.E mbyllen sumen hibritet maqedone.Tani kane gjetur politikanet me te neveritshem qe ka ky komb Salen e Edfin dhe bejne qejf keta pederaste

 10. Albnr1 says:

  Po jo mor jo se nuk eshte koha e luftes se ftohte, jemi ne shekullin e mondiaizimit dhe shume gjera zgjidhen me kompromise e nese jo ka edhe aleate qe nderhyjen per kete pune. Jo rret e fet e ne dyfek. ne na duhen zgjidhje te buta se nuk kalohet jeta lufte, por edhe pak lumturi

 11. Udheheqesi says:

  JO,JO ,O KOMENTUES, Rajmond VLonjati e ti ,o komentues ,hajdut i vigel demokrat,nuk kemi nevoje per ushtri si ENVERI,pasi kemi N T O N . Pa pyeteni Fatmir Meiun,sa her ne dite e ze ne goje fjalen NATO.A po Jozefinen ……….

 12. samsoni says:

  ah Enver ku je ngihu nga varri

 13. Andi says:

  Po mire , te gjithe problemeve do tu gjendet nje zgjidhje , po ketij hoxhes qe me le pa gjume si do ti behet????

 14. mallakastra says:

  jetova ne greqi18 vjete kam dhe miq dhe i njoha mire greket .Shumica e tyre na urrejne ne kulm dhe per sa kohe ata u thone femijeve te tyre qe ne djep dhe deri sa rriten qe armiku i grekut eshte turku dhe shqiptari asnjehere nuk do te kemi fqinjesi te mire.Mendoj se te njejten gje bejne dhe sllavet,keshtu qe duhet te jemi te pergatitur per te tilla gjera nga keta lloj kombe qe kemi fqinje.

 15. gentian says:

  çbehet keshtu me keta komshit tone, sa ka vdekur Enver Hoxha duan me na marr çdo gje qe na perket, edhe ferrat, nuk po na len as gure me çare koken!! Turp duhet te bashkohemi te gjithe se bashku kunder keture dobiçave!

 16. NjeQytetarOptimist says:

  Te ndryshosh ballancat e sistemit ekollogjik kerkohet me shume se teket e nje shteti panvaresisht c’fare duan te realizojne ata..Ka ligje internacionale per to sepse fusin shtete ne konflikt..Nje presjon dhe demadogji..Asgje tjeter..

 17. kolonjari says:

  Per mbijetes kombetare ka vetem dy ruge.a)bashkimi kombetar.b)perparimi ekonomiko kulturor.Detyra keto te klases politike te tjerat zgjidhen. Shqiptaret jane popull vital e paqedashes.Per sa u perket jorgove e kompani duhet ta kene te qarte se dielli grek eshte duke perenduar e dielli shqiptar po linds

 18. Cakalli7 says:

  ja dhe tema i vuri ne radhe selefet per sot me rrezikun ortodoks per shqiperine
  zhapiket jeshile edhe zhapiket protestante

 19. kercovari says:

  mir e kan shkavellat, sikur te bashkoheshin trojet shqiptare te ish jugosllavis sdo kishte devijim te drinit bardh e te zi ..

  po ani se deti u shit tani e kan rradhen lumejt, sepse keto hidrocentrale qe nderton shqiperia apo jan ne planifikim te ndertohen se shpejti, gjelozojn komshinjet ton maqedono-sllav e grek.
  lumejt jan jetike per shtetet te himisferes jugore.

 20. tol francezi says:

  Korofillaket grek dhe serbosllavet jane armiqte shekullore te shqiptareve .e keqja jone eshte qe ne si shqiptar i kemi vene ne krye te vendit ,si janullatosin ne krye te kishes ortodokse ,dule grekun nenkrytar kuvendi ,ksera minister ne qeverine e sa-lehut .sepse politikanet tane blu apo ngjyre mavi e kane shitur bythen te gerqia .shumica e politikaneve i kane tradhtuar interesat kombetare ,per hir te interesave te tyre personale.

 21. nina says:

  Komisioni i jashtem nuk duhet te mbaje fshehte keto kerkesa te fqinjeve , te studiohen dhe po te jene ne dem te vendit tone te mos pranojne dhe te kerkojne ndihme nga organizmat nderkombetare dhe SHBA. pse jo edhe nga Turqia qe e ben zap grekun kur do, ashtu si e beri Tansu Ciller, kur ishte kryeministre. Por ne kemi nje te keqe qe qeveritaret tane blihen.

 22. Heroni says:

  Perveçse nja tre komenteve objektiv te tjeret ishin sharje ose kundersharje! Kjo tregon nivel te ulet kulture te lexuesve dhe gjithashtu moskokecarjen per temen qe po bisedojne!
  Persa i perket ketyre dy projekteve dua te them se jane te pa arritshem , nga ana legale ,nga ana teknike dhe nga ana financiare!
  Egziston marreveshja e Berlinit e vitit 2004 per menaxhimin e ujerave nderkombetarete palundrueshem . Ne permbedhje kjo marreveshje e ndalon Greqine te zhvendos rrjedhen e Vjoses sepse perdorimi i ujit do te jete per mbushje liqeni kurse ne e perdorim per vaditje qe eshte PRIMARE!
  Nga ana teknike atje ku rrjedh Vjosa dhe shtrati i saj ne pjesen greke e bejne gati pamundur ndryshimin e shtratit!
  Nga ana financiare ky projekt sikur te marre OK e ndonje kryeministri te krisur grek do tu kushtoje edhe lesht e kokes por gjithashtu Greqia nuk eshte ne kontroll te financave te saj dhe nuk mundet te financoje nje projekt te tille deri kur EU dhe FMN te jene prezent!
  Persa i perket MK. nuk e njoh kete lume dhe shtratin e tij , Gruevski e financon pa problem se eshte koqe-patriot por dua te them qe ana legale favorizon Shqiperine dhe vetem po ta cosh ne arbitrazh ky projekt sikur te fitoj MK. fillon per 20 vjet dhe der ahere mund te mos kete fare MK!
  Edhe njehere gjithcka varet nga ekspertet e qeverise tone !

 23. edi says:

  E mo se nuk na e marrin lumin me te vertete. Jane lajme qe nxjerr tema cdo dite per te nxitur patriotat te komentojne. Cdo dite e gjen nga nje lajm bombe

 24. polisi. says:

  po pse ere njerez bani kshu neve aduam evrop te tjerat leti marin fqinjet se neve dona mbai evropa dona mbroi evropa ne sdo kemi ma problem as per lumej as per detra vetem te hyijm ne evrop pona dalin djitha qekur itha jo amerikes ai kryeministri qe dolen ata qyrravecet site mencur gjoja jan ambjentalist pojo ekam then lle ne shkrime te tjera ajo qe nje ngritje jo nga shqiptaret lle shqipria sicdo her ra ne gracken etyre..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8545
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8545
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X