#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Nishani dekreton buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale

buxhoiDy ditë pasi u miratuan në Parlament, kreu i shtetit Bujar Nishani ka dekretuar buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale.

Në faqen e Presidencës thuhet se : “Presidenti Nishani dekreton shpallje ligji dhe dhënien e pëlqimit për hyrjen menjëherë të ligjit nr. 185/2013 “Për buxhetin e vitit 2014”.

Kështu, Presidenti ka dekretuar ligjin edhe “Për sigurimin e detyrueshëm të kujdesit shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin “Për sistemin fiskal në sektorin e hidrokarbureve (kërkim-prodhim),  ligjin “Për tatimin mbi vlerën e shtuar”, të ndryshuar”, ligjin “Për sistemin e taksave vendore”, të ndryshuar”,  ligjin “Për akcizat në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin  “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin “Për taksat kombëtare” të ndryshuar”, si dhe ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar”.

Maxhoranca miratoi të shtunën, me 82 vota pro dhe 29 kundër, projektbuxhetin e vitit 2013. Pas një seance që zgjati rreth 8 orë, shumica nuk pati asnjë problem në sigurimin e numrave për miratimin e buxhetit, për të cilin opozita tha se do të çojë vendin drejt krizës ekonomike.

Ndërsa Kryeministri Edi Rama e cilësoi buxhetin e vitit 2014 si buxhetin që ka garantuar përfundimisht ndalimin e rrënimit të vendit.

6 komente në “Nishani dekreton buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale”

  1. BUJAR ASQERIU says:

   Nga vizita e presidentit
   Bujar Nastradini
   në Bruksel:

   Në Bruksel të çoj byroja,
   Fol Nishan të lumtë goja,
   S’tu nxi syri, s’tu drodh dora,
   Fol e mbro, të drejtat tona!

   Të shikonim si të mpirë
   Tek ecje me hap të ngrirë
   Por kur bëre njëzet hapa
   I hype gomarit nga prapa!

   http://goo.gl/Ftb4jG

   1. raimondi Vlonjati says:

    Nishani e dekretoi Buxhetin bashke me ringjalljen e Krishtit lol hhahahaa Me dhjet krejt ky lloj robi
    Eshte edhe demokraci brishte , s’ka faj lol

 1. vladimir mezini says:

  Ky matufi e ka hallall edhe nje mandat tjeter na duhet shume se na nxjerr madhin e SHVEJKUT

 2. zqk says:

  Mos Jaro,
  Edhe kete e bere? S’ma mori mendja se do e dekretoje buxhetin.
  Nejse, mos e bej prape se do i them xhaxhi Saliut te te shkuli veshin. E di vete ti.

 3. Be-X says:

  e ka bere me urdher te salehut e jo nga vetja!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34848
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34848
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24974
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24974
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X