Nishani dekreton buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale | Gazeta Tema
 

Nishani dekreton buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale

Postuar në: Aktualitet,Kryesore,Politika |

buxhoiDy ditë pasi u miratuan në Parlament, kreu i shtetit Bujar Nishani ka dekretuar buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale.

Në faqen e Presidencës thuhet se : “Presidenti Nishani dekreton shpallje ligji dhe dhënien e pëlqimit për hyrjen menjëherë të ligjit nr. 185/2013 “Për buxhetin e vitit 2014”.

Kështu, Presidenti ka dekretuar ligjin edhe “Për sigurimin e detyrueshëm të kujdesit shëndetësor në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin “Për sistemin fiskal në sektorin e hidrokarbureve (kërkim-prodhim),  ligjin “Për tatimin mbi vlerën e shtuar”, të ndryshuar”, ligjin “Për sistemin e taksave vendore”, të ndryshuar”,  ligjin “Për akcizat në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin  “Për procedurat tatimore në Republikën e Shqipërisë”, të ndryshuar”, ligjin “Për taksat kombëtare” të ndryshuar”, si dhe ligjin “Për tatimin mbi të ardhurat”, të ndryshuar”.

Maxhoranca miratoi të shtunën, me 82 vota pro dhe 29 kundër, projektbuxhetin e vitit 2013. Pas një seance që zgjati rreth 8 orë, shumica nuk pati asnjë problem në sigurimin e numrave për miratimin e buxhetit, për të cilin opozita tha se do të çojë vendin drejt krizës ekonomike.

Ndërsa Kryeministri Edi Rama e cilësoi buxhetin e vitit 2014 si buxhetin që ka garantuar përfundimisht ndalimin e rrënimit të vendit.

6 Pergjigje per Nishani dekreton buxhetin për vitin 2014 dhe paketën fiskale

 1. ismeti  --  30 Dhjetor, 2013 në 7:24 pm

  KATASTROF NJERI

  Përgjigjjuni

  • BUJAR ASQERIU  --  30 Dhjetor, 2013 në 8:20 pm

   Nga vizita e presidentit
   Bujar Nastradini
   në Bruksel:

   Në Bruksel të çoj byroja,
   Fol Nishan të lumtë goja,
   S’tu nxi syri, s’tu drodh dora,
   Fol e mbro, të drejtat tona!

   Të shikonim si të mpirë
   Tek ecje me hap të ngrirë
   Por kur bëre njëzet hapa
   I hype gomarit nga prapa!

   http://goo.gl/Ftb4jG

   Përgjigjjuni

   • raimondi Vlonjati  --  31 Dhjetor, 2013 në 3:07 pm

    Nishani e dekretoi Buxhetin bashke me ringjalljen e Krishtit lol hhahahaa Me dhjet krejt ky lloj robi
    Eshte edhe demokraci brishte , s’ka faj lol

    Përgjigjjuni

 2. vladimir mezini  --  30 Dhjetor, 2013 në 8:54 pm

  Ky matufi e ka hallall edhe nje mandat tjeter na duhet shume se na nxjerr madhin e SHVEJKUT

  Përgjigjjuni

 3. zqk  --  31 Dhjetor, 2013 në 9:31 am

  Mos Jaro,
  Edhe kete e bere? S’ma mori mendja se do e dekretoje buxhetin.
  Nejse, mos e bej prape se do i them xhaxhi Saliut te te shkuli veshin. E di vete ti.

  Përgjigjjuni

 4. Be-X  --  31 Dhjetor, 2013 në 10:20 am

  e ka bere me urdher te salehut e jo nga vetja!

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *