#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ana e panjohur e Ismail Kadaresë në fotografi

6Dje, me rastin e 78-vjetorit të lidjes së shkrimtarit të madh Ismail kadare, u hap në  hollin e Universitetit Europian të Tiranës ekspozita “Kadare rreth liqenit të Ohrit” me foto nga arkivi personal i Vaso Samsurit.

“Me këtë ekspozitë dua të tregoj se, ashtu siç është shkrimtar i madh, ai është dhe njeri i madh. Mjafton të vështroni foton ku ai është përballë Poradecit. Mënyrës sesi e vështron portretin e Poradecit në shtëpinë e tij, me admirim për poetin dhe me thjeshtësi”, – tha Samsuri

Ekspozita me mbi 40 foto zbulon copëza  të jetës së shkrimtarit në ngjarje dhe vizita të veçanta në Pogradec, Ohër, Shën Naum, Tushemisht…

1

3

2

2 komente në “Ana e panjohur e Ismail Kadaresë në fotografi”

 1. vfc says:

  Oooooooooooo sa gjynaf !!!!!!!!!!

  Un desha ti knoj nji kang belulit .

  Tani e gjetet ju me e mbyll rubriken e belulit ?
  Si guxoni ju mer ti mohoni te drejten popllit tone qi feston e kno per lapidarin e paris?

  S’a mosmirnjohes jeni pfffffffff vfc.
  Si s’msut iher me rrespektu mer yahoo .
  Kaq arrogant ne ate bote aq idiote vallaj bo rreaxion ,hejjj vizitohuni ke Dokku .Merreni edhe Kok Varren me vehte se pos hfaq simptoma te largqoftit.

 2. Pasha Turku says:

  Shife foton e fundit,bardh e zi, esht e kohes s monizmit,
  Is Kadari duhet happy, duke qesh lirshem, me papjon…
  Kurse un mbaj mend qe veshja corape t arrnume, dhe triko leshi te bome me dor ne shtpi,
  Se per kostume e kollare as behej fjal..
  Sa “i persekutu ” paska qenka ky Moli!!!!!!
  Edhe Helena e persekutume ishte atehere sepse nuk mund ti ndrronte dot dashnoret cdo uikend,

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 21
      [name] => Kulture
      [slug] => kulture
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 49
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 2358
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 21
      [category_count] => 2358
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kulture
      [category_nicename] => kulture
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X