#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Këshilltarët e Nishanit/ Dy marrin pjesë në fushatën e zgjedhjeve në PD, njëri ikën se do merret me monarkinë

presidenca (1)Për të kuptuar se si funksionon presidenca, duhet të shohësh se çfarë bëjnë këshilltarët e Bujar Nishanit.

Dy prej tyre, ata që u larguan nga kryeministria dhe përfunduan në presidencë pas ndryshimit të pushtetit, janë angazhuar në fushatën zgjedhore brenda Partisë Demokratike.

Ata janë Gjergj Lezhja dhe Ylli Asllani.

Ylli Asllani është angazhuar në Fier, ndërkohë që Lezhja bën fushatë për PD-në në Shkodër.

Të pyetur nga GSH, nëse kjo që bëjnë bie në kundërshtim me rolin si këshilltarë të kreut të shtetit, ata thonë se ligji nuk i pengon të merren me politikë.

Gjergj Lezhja thotë se nuk ka asnjë ligj që nuk parashikon mospërfshirjen e tyre në fushatën e PD.

Kurse Ylli Asllani thotë se ata angazhohen pas orarit zyrtar në fushatë.

Asllani thotë se ata janë njerëz që kanë luftuar për PD-në dhe kanë potenciale politike brenda saj.

Nga ana tjetër, një tjetër këshilltar i Nishanit, Princi Leka, ka vendosur që të japë dorëheqjen.

Leka ka deklaruar se do t’i kushtohet rolit në krye të Familjes Mbretërore.

Ironia ka qenë se një princ ishte këshilltar në oborrin e një presidenti.

17 komente në “Këshilltarët e Nishanit/ Dy marrin pjesë në fushatën e zgjedhjeve në PD, njëri ikën se do merret me monarkinë”

 1. hillbilly says:

  Gjergj Lezhja, ish shefi i sherbimit sekret te PD-se, nenukpto te Baba Salih Ram Gerdecit. Per keto bëma, Doktor Sorra 🙂 i dhuroi atij Porto Palermon, por per dreq nuk e firmosi ish ministri Mima 🙂 dhe thuhet se Doktori eshte xhindosur ! 🙁 😛
  -Ky soj personazhi e kompromenton rende figuren e presidentit, por kur presidenti eshte i papergjegjshem, atehere kompromentimi nuk ka vlere …. 😛

  1. Goni UK says:

   Boboooooo
   po si do ja beje Jari tani?
   Po ne? 🙁
   http://goo.gl/36n0ov

  2. myrteza says:

   ec e mbaje ne kry te shtetit kete te” pa varur”dhe qe pretendon per te qene mbrojtes se unitetit te popullit qeroje sa me pare EDI

 2. shqiptari says:

  duhete nje vullnete i madhe dhe shqiptare i vertet pere te shkatruare nje cerdhe serbe jo nje presidnce shqiptare qe aty fillojne poshtersite kunder shqiperis

  1. pf.. says:

   Ke te drejt por ky popull fle e pret pikerishte nga te infektuarit asaj bote ,pra politika ta bej kte e vetme .
   Politika ka gjetur rehatin e saj .eshte ulur mbi poltronet e ministris e shijon gjithcka se me par kur ishte ne opozite .
   Pastaj ktu qendron gabimi shekullor i shqiptarit ,pikerishte ne ate se , gjithcka e pret prej Qverrise vet ,duke harruar se “Bota” e njeh fare mir kte mentalitet “dembeli-indiferenti” te shqiptarit pra popullit dhe kush hip rastesihte mbi fronin e qeverrise i sulet atij e pasi e ka vene nen presion e ka nenshtruar , ja ben jeten ktij populli si vet “Bota” do ,e shqiptari sehirxhi pret ulur ne kafenen e barin e afert me nji gote raki e filxhanin e kafes mbi tavolin te shaj e ankohet se qeverria spo ben asgje mbi korrupsionin e kriminelet .
   Bota nuk kishte kte mentalitet per fatin tone te keq te nderuan vllezer shqiptare .

 3. era says:

  Nje çerdhe serbe ku ta gjeje ! Serbin e ke kudo, ne SHIK ,ne presidence, ne Drejtesi e ne prokurori,tek bizneset….Edhe vete LIR FLORIRI ka simpati per bizneset serbe.

 4. Teta says:

  Cudia me princin e mbreterise filloi me pozicionin e tij si keshilletar ne Ministrine e Jashteme.Dhe meqenese Sala dikur, kush e mban mend, beri lufte me Djalin e Mbretit , emeroi te nipin ne ministrine e jashteme.Kur u nderrua pushteti dhe Princi doli pak si teper e mori Jari ne presidence.Keto jane vertete cudira te republikes shqiptare.

 5. iliriani says:

  Ligji i ndalon kategorikisht, kam qene vete keshilltar i Presidentit

 6. Bubureci i patates says:

  Shtet rrumpallë, që s’ka për t’u rregulluar kurrë…

 7. Bubureci i patates says:

  Kush i paguan këta…???!!! Pse nuk ndërhyn Qeveria, ku është Ministri i Financave, për këta banditë që me lekët e taksapaguesve shqiptarë, kapardisen e bëjnë fushatë partiake për PD-në??? Kaq e vështirë qënka? Apo edhe kjo Qeveri, ka vetëm llafe të bukura…

 8. salvator says:

  shtet koti; invalid sic eshte i pari i shtetit.vec noral nuk ka etike jo nder jo …rumpalla e ngriti ajo po e vazhdon me segmentet e mbetura deri ne shuarje duroni dhe pak…

 9. Petro says:

  Do bente mire qe t i conte ne fushate ne Durres dhe ne Gjirokaster.Po duke i pas rene letrat kredenciale ne qytetet nga vijne , i con ne Shkoder dhe Fier.Rezultati dihet pa nisur.

 10. genci says:

  shiko ulokun ,shiko dhe ata qe ka rreth vetes.po pse c’do te prisnim ne nga nje lolo qe mori ne pune tere ata qe mbeten pa pune pas ikjes se shpellarit!?kjo ishte perdhosja me e madhe qe iu be ketij institucioni,i cili eshte katandisur per t’i bere shurren.turp edhe faqja e zeze!

 11. NjeQytetarOptimist says:

  P’se nuk u jepni nga ato parat e kerkuara buxhetore vjetore te klasifikuara “harxhime vjetore” per fushaten e tyre..Edhe ligji s’te thote se s’duhet te qeshesh me fatkeqesine e tjetrit, por ti ne moral nuk e ben..Tipike fryme Berishiste..Se thote ligji thoshte Plaku Mere, dhe bum..P’se eshte e thene qe mos te jete ne ligj dhe ti duhet ta besh ?!?! Ehh Albanistan..

 12. Kendveshtrim tjeter says:

  Keta jane emeruar nga Berisha dhe pranuar nga Nishani !
  SA per monarkun,ai nuk e di as vet ç’fare eshte,tani e ka mesuar,ate e kane emeruar ne pune, si te tjeret,si gjithmon Berisha.

 13. Vunoi i Himares says:

  Kujdes me Porto Palermon.

 14. IVANI says:

  BESOJ SE PASQYRE ME TE PASTER SE KJO ME KESHILLTARET E NISHANIT NUK KE KE TE GJESH O KRYEMINISTRI JONE EDI RAMA PER TE PASTRUAR NJE HERE E MIRE NGA KETA QE TE MBETUR PA PUNE DHE NA I PUNESON GJYTYRYMI PRESIDENT….QE SIC THOTE DHE FJALA POPULLORE / HANE BUKEN E TURKUT DHE BEJNE DUVAN E KAURIT QE PAGUEN NGA TATIMPAGUSIT SHQIPTARE PER TI SHERBYER NJE PARTIE DHE JO POPULLIT KESHTU JANE DHE KETA DY MYTYBERET…KESHILLTARE TE PRESIDENTIT ULOK SI GJERGJ LEZHJA DHE YLLI ASLLANI SI DHE STEGU I BILARDOS PINJOLLI I TE ASHTU QUAJTUR FAMILJE MBRETERORE ….I CILI DO TE LARGOHET NGA MBROJTESI I BUSTIT TE ENVER HOXHES SAKATMENI BUJAR PER TE ENDERUAR QE TE BJENE PETULLA NGA QIELLI PER KRIJIMIN NE SHQIPERI TE MBRETERISE SE AJDUTIT DHE TRADHETARUIT AHMET ZOGOLLIT QE PLUS Q

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82424
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82424
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34835
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34835
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24954
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24954
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X