#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Ukë Rugova nuk heq dorë nga kontrabanda, kapet duke futur një telefon në burg

Uke RugovaUkë Rugova nuk heq dorë nga kontrabanda.

Ka provuar që edhe në Burgun e Lipjanit të kryejë vepër të tillë.

Por është zënë nga gardianët në tentativën për ta futur një telefon në qelinë e paraburgimit.

Pesë ditë pas arrestimit nga Policia e EULEX-it nën dyshimin se drejton një grup kriminal që merrej me kontrabandë të emigrantëve, deputeti i Kuvendit të Kosovës dyshohet se ka provuar të fusë një smartphone në paraburgim.

Telefoni në burgje është i ndaluar me rregullat e brendshme dhe cilësohet si vepër penale e kontrabandës me mallra…/KD

4 komente në “Ukë Rugova nuk heq dorë nga kontrabanda, kapet duke futur një telefon në burg”

 1. Mira says:

  Epo e deshte si Oscar Pistorius-i telefonin, në burg është i shkreti..!

 2. Kritiku says:

  A është e mundur qe ju te vetequajtur gazetare te beni nje testim mbi nivelin e zhvillimit mendor te tyre?!
  Po si eshte e mundur qe te shkruani te tilla broçkulla? Ju thoni qe personi ne fjale eshte kapur duke futur nje celular ne burg ku ai vete ndodhet? Personi eshte ne burg edh enuk mund te fusi dicka brenda kur ai eshte vete aty “brenda”. Celularin e kane sjelle te tjere dhe pikerisht ata jane kapur dhe jo Uke Rugova.
  Para se te shkruani, vriteni pak mendjen, sepse nuk ju ben dem.

  1. A says:

   O Kritik, po qenke lodhur të kapesh me fjalë. Ajo ashtu përdoret si shprehje, “donte ta fuste në burg”, s’është se do të thotë që do ta fuste me dorën e vet nga jashtë brenda. Si duhet të thuhet, “donte t’i fusnin një celular në burg”? Normal që ai ka patur dijeni, e është bashkëfajtor, madje ai e ka kërkuar, se s’kanë kërkuar “t’ia fusin me zor celularin” meqë nuk të pëlqen ajo tjetra.

 3. hejza says:

  mir e ke KRITIK . ky far gomari ska qasje jsht biruces ku e kan fut . po veq mos mujt se qmos bene . demek o doli emri si kontrabandues e marifetgji i poshter . Turp per te per qka akuzohet .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82482
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82482
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 13
      [name] => Rajoni
      [slug] => rajoni
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 13
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8545
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 13
      [category_count] => 8545
      [category_description] => 
      [cat_name] => Rajoni
      [category_nicename] => rajoni
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X