Një bebe 9- muajsh akuzohet se do vriste… policët | Gazeta Tema
 

Një bebe 9- muajsh akuzohet se do vriste… policët

Postuar në: Lifestyle |

Një bebe vetëm 9- muajsh doli përpara gjykatës në Pakistan, pasi akuzohet për planifikimin e vrasjes së policëve.

Sipas BBC, ai akuzohet edhe për kërcënim ndaj policëve dhe ndërhyrje në çështjet e shtetit.

Bebja Muhammad Mosa Khan është një nga 30 personat që përballet me këto akuza pas një operacioni të policisë për të kapur të dyshuarit për vjedhje gazi në qytetin Lahore.

Policia thotë se të dyshuarit tentuan që të vrasin policët duke u hedhur gurë.

Por babai i fëmijës thotë se ata thjesht po protestonin kundër ndërprerjeve të energjisë.

Fëmija doli në gjyq në prehrin e babait, por u lirua me kusht nga akuzat.

Zyrtari më i lartë i krahinës Punjab tha se është i alarmuar nga diçka e tillë dhe ka kërkuar sqarime.

bebi1

bebi2

6 Pergjigje per Një bebe 9- muajsh akuzohet se do vriste… policët

 1. Besi  --  4 Prill, 2014 në 5:20 pm

  Hajde gallate, hajde…

  Përgjigjjuni

 2. Andon  --  4 Prill, 2014 në 5:34 pm

  Ne te s’emes moj Lule, ja na doli dhe nje e re

  Përgjigjjuni

 3. fieraku4u  --  4 Prill, 2014 në 6:05 pm

  WTF…A JAN NE RREGULL KETA NJEREZ.

  Përgjigjjuni

 4. Aldo  --  4 Prill, 2014 në 7:10 pm

  Fuck the Albanian journalism. . Fuck it all. People are just retarded to make up things to put on here. People are just ignorant and stupid.

  Përgjigjjuni

 5. Nje pyetje...  --  4 Prill, 2014 në 7:32 pm

  Keta jane vellezerit dhe jo shqiptaret, per ata te rruges se Kavajes, te Mezezit apo Unazes se re.. Lum ne..

  Përgjigjjuni

 6. agostin  --  5 Prill, 2014 në 9:11 am

  Dhe Muhameti me femije e filloj karrieren e tije.Injoranca nuk njeh kufi ne kete besim fetare.Eshte problemi me i rende qe do perballoj bota:Sfida me nje injoranze brutale qe dominon islamizmin.

  Përgjigjjuni

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Mund të përdorni këto etiketa dhe atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>