#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ “Aventura ime e pabesueshme në Korenë e Veriut!”

Këto foto tregojnë pamje të rralla të shtetit më hermetik në botë, Koresë së Veriut.

Fotografi Eric Lafforgue ka bërë një udhëtim në vendin diktatorial.

52-vjeçari ka sjellë pamje nga jeta e përditshme e popullir koreanoverior.

Mungesa e elektricitetit, fjetja ën dysheme dhe puna në arra, janë pjesë e pandashme e popullsisë fshatare.

Por edhe në qytet gjendja nuk është shumë më mirëë se në fshat.

Shihni galerinë e fotove të vendit diktatorial.

16 komente në “FOTOT/ “Aventura ime e pabesueshme në Korenë e Veriut!””

 1. shaban hajni says:

  ja do ndryshohet edhe aty dhe do behet si n shqipni kurva drog dhe vrasje pa mas dhe shum shum mashtruesa qe do tregojn “historit e tyre me diktatur”..
  ata qeshin t gjith tash.
  kur t shkoj demokracija atje do behen t gjith si shqiptaret,te muzget dhe me inate dhe sherre dhe burgje shum kurva krime drog
  ky I dobti ne kte foto do behet Sala I Kores.

  1. kujtesa says:

   Qe ne foton e 3-te duket bllofi i atij “fotografi” qe ka pasur aventure te pabesueshme ne Korene e Veriut.
   Shikoni me kujdes fotoshopin e bere me pompen e ujit te vendosur aq keq ne sfondin e pllakave.
   Le te shkojne dhe te bejne fotografi ne fshatrat e Spanjes,Portugalise,Greqise,Bullgrise,Rumanise…
   Me keq nuk ka!
   I mbeti ne goje Koreja e Veriut. A thua,gjithe botes i vjen e keqja nga ai vend qe ne fund te fundit,nuk i bije njeriu ne qaf!

 2. berti says:

  o Mero c’m’i ke keta gazetare injorante, ku eshte varferia ne keto foto; mjafton te shohesh fytyrat per te kuptuar qe jane te mireushqyer, pa le me tej ambjentet,; pastaj nuk e di ky torollak gazetar se ne fshat ka balte??

  Po c’djall keni qe mbetet duke folur per korene e veriut kaq shume? Kujt i plas se c’behet atje? Kjo eshte paranoje…

 3. suli says:

  o plehra o fundurina qe deformoni realitetin ju jeni krimba te kapitalizmit ala shqiptarce komunizmi nuk vdes kure ai eshyte sistem human po ju muter bythelepires qe shkruani kot se skeni gje te mire te thoni per shqiperine dhe helmoni njerzit me keto gomarlleqe qe vetem qorat e besojne ptyyyyyyyyyy fare e keqe

  1. Na bashkoj kenga popullore says:

   te lumte Suli

 4. s agolli says:

  hyyyyyyyyyyyyyyyyyyt albanistan

 5. koco says:

  shume dakort me Bertin,as ne “bllokun tone” nuk behet jete me e mire

 6. Basha says:

  Fotografite tregojne jete me te mire atje se sa ne shqiperi para dhe pas demokracise. Atje njerezit duken te kenaqur dhe te qeshur. Shkoni e beni fotografi ne fshaterat e shqiperise dhe i krahesoni. une jetoj diku jasht dhe po shikoje mundesine se si te hap nje pus qe te mare uji per sherbimet e shtepise dhe familjes. Pagesa mujore e ujit eshte te pakten 100 dollar. Pershendetje Mero

 7. Bushi says:

  Keto qe thuhen per Korene e Veriut,jane pordhe me rigon.As qe mund te pranohen e as mund te hahen keto kolloqifte,keto genjeshtra te ketij gazetar muti,qe gjoja po na habite me jeten e koreaneve te veriut.Atje,sa per dijeni,jetohet kaq mire dhe populli eshte aq i lire dhe i lumtue,sa nuk mund t’i mare me mente nje gazetare i mire dhe jo si ky felliqesire qe na shkruan mbroçkulla.Atje eshte komunizem,dhe kmunizmi eshte sistemi me human,me i mire dhe me i begat.Nqs,Korea e veriut,nuk do te kishte kundra politiken amerikane,dhe bllokadat nga ajo,sot Korea e veriut do te ishte nje nga vendet me te lulezuara ne bote.

 8. Sokol says:

  Keta jetojne me mire se ne ne kohen e enverit

 9. Kevin says:

  Jetohet me mir se ne shum vende perendimore, shqiperia nuk krahasohet fare.
  Propaganda perendimore ta shpif.

 10. Albani says:

  Nga fotot duket normalitet jetese.

 11. ........ says:

  KUSH na siguron ne qe kto foto nuk jan ber ne KIN ne VIETNAM ne KAMBOXHIA apo ne nje vend tjeter aziatik , ata jan te ter njelloj dhe ne nuk shofim noj shenj qe jan koreanoverior kta ne foto , persa i perket fotove ne erresir me qiri dhe un ktu ne amerik po te fik dritat e te ndez nje qiri mund te bej si kto foto, mjaft se jeni ber shum qesharak me kte prapagand karagjozesh se esht turp, kur shani dhe sistemin e kalum pale qe bente prapagand , ju jeni qesharak me prapaganden tuaj ju jetoni ne demokraci dhe keni 25 vjet pa drita shani boten po ikni ore pirdhuni shikoni hallet tuaja njeher se nuk kan te mbaruara , gomer.

 12. Na bashkoj kenga popullore says:

  Koreant ne rrall te par jan te gjith shendosh me men kres,kurse ne Shqiptaret jemi te gjith me probleme mendore

 13. toni says:

  po te kishin shqiptaret keto kushte para 27 vitesh do ishim akoma ne diktature se nuk do pranonte askush te nderronte sistemin. shqiptaret paskan qene njesoj si vendet afrikane ne gjendje lufte dhe te mendosh qe te keqijat ketij populli ja kane bere vete bijte e vet sigurisht te financuar nga serbia dhe greqia se vetem atyre ju interesonte ai lloj izolimi qe te gezonin tokat e pushtuara …….

 14. fieraku NGA ferrasi says:

  Me kujtoka kampin e internimit.
  Vetem fotografie e ” udheheqesve te ndritur ” nuk i vinim ne mur.
  Kurse keta te shkrete sa zgjohen ju del para syve lugati varur ne mur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34843
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34843
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22662
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22662
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X