#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ 7 veprime humane, që kanë shenjuar vitin

Të bësh mirë ditët e sotme nuk është edhe aq e lehtë, qoftë për shkak të mënyrës së jetesës, qoftë për shkak të mundësisë ekonomike. Por ka edhe njerëz që me pak para, apo edhe me shumë, kanë ndryshuar jetën e shumë njerëzve të tjerë. Më poshtë sjellim 7 raste të veprimeve bamirëse që kanë prekur rrjetin gjatë këtij viti.

1.Boksieri Manny Pacquaio u ndërtoi 1 mijë shtëpi banorëve të pastrehë në Filipine.

2.Ky sirian nuk u largua nga qyteti i Aleppos për t’u kujdesur për macet pa zot.

3.Një mësues në Karolinën e Jugut në SHBA krijoi “Gentleman’s Club” për djemtë jetimë.

4.Femra daneze që shpëtoi kohë më parë një fëmijë që e kishin lënë të vdiste urie, tregon ndryshimin e tij.

5.Atletja e Zelandës së Re Nikki Hamblin hoqi dorë nga titulli për të ndihmuar rivalen amerikane pas një dëmtimi në Olimpiadën e Brazilit.

6.Kësaj vajze në Amerikë nuk i shkoi asnjë urim për ditëlindje. Kur 18-vjeçarja bëri një postim lidhur me këtë ngjarje, rrjeti reagoi duke i dërguar më shumë se 10 mijë kartolina urimi dhe dhurata.

7.Studentët e një shkolle në Pensilvani bënë dy herë ceremoninë e marrjes së diplomës. Një shoku i tyre pësoi një aksident para ceremonisë dhe ishte në koma për disa javë. Kur ai mori veten, ata bënë sërish ceremoninë vetëm për të.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82084
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82084
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22618
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22618
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X