“Golden Globes,” mesazhi i Meryl Streep për Trump dhe politikanët

Aktorja e njohur Meryl Streep, gjatë fjalimit të pranimit të çmimit “Cecil B. DeMille” në ceremoninë e “Golden Globes,” e ka kthyer vëmendjen e publikut dhe të pranishmëve tek Presidenti i
Zgjedhur, Donald Trump.

Ajo ka kujtuar një moment nga fushata e republikanit, kur ai imiton një reporter me aftësi të kufrizuara.

“Kur të pushtetshmit e përdorin pozitën e tyre për të poshtëruar të tjerët, ne të gjithë humbim.” tha ajo.

Aktorja është kritikuar nga disa prej komentuesve konservatorë, se nuk duhej të kishte përfshirë politikën në një spektakël si “Golden Globes.”

Vetë Donald Trump, nga ana tjetër e quajti Meryl Streep të mbivlerësuar dhe adhuruese të Hillary Clinton.

8 komente në ““Golden Globes,” mesazhi i Meryl Streep për Trump dhe politikanët”

 1. vjosani says:

  kjo eshte nje perendi qe ecen ne toke midis nesh….Me e madhja e gjithe te medhenjve….Perulje para Saj!

  1. Zigur Qarri says:

   Më se e vërtetë,nuk heq anjë fjalë.
   Kështu është,kur kandidon një figurë e konsumuar(si Hillary Clinton) në politike,mundeson regresin.

 2. sokol says:

  merrilja flet nga pozicioni i tifozllikut te zjarrte qe i beri Hillaryt ne fushate keshtu qe brockullat qe flet ska vlere packa se e luajti rrolin mallengjyes shume mire aq sa ma ngrefi dhe mua si R. de Niros

 3. enter"" says:

  Nje fjalim patetik dhe aspak I denje per te. Nuk mund te shfrytezohet cdo rast per te bere reklame e per te sumluar Trump apo per ti manipuluar fjalet e tij.
  Me teper se nje thirrje per Trump eshte nje deshperim ekstremist per humbjen e Clinton.

  GO TRUMP!!!

 4. Plaku Xhuxhumaku says:

  Kjo kujton se ngaqe luan filma, patjeter merr vesh edhe nga politika. Kjo eshte si tregtari i prasit meqe di te llogarisi te hyrat dhe te dalat te filloje te jape mend per matematike te larte.

  1. beni says:

   go mr DUMP Shkatroje ameriken,pasi vetem ate mund te besh

 5. Krist says:

  Hajde president hajde
  Ky s ka pune tjeter vecse tu pergjigjet kujdo qe thote dicka per te
  Lere more c thote Streep apo c do qytetar tjeter dhe shiko se tashme je President i SHBA o Gomar
  Streep ashtu si cdo qytetar. Amerikan ka te drejten edhe te kritikoje apo te thoje c te doje
  Kjo s do te thote qe ti tu. Pergjigjeshe te tereve duke i share se na qenkeshin simpatizant te Klintonit
  Nuk je qytetar i thjeshte tashme por je President i ShBA o gomar

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *