#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Qenër, minj dhe prostituta: Jeta në “ngrehinën e tmerrit”

Ky spital i braktisur në Brazil është cilësuar si “ngrehina e tmerrit” nga vendasit.

Dhe kanë një arsye të fortë përse e quajnë kështu.

Spitali i ndërtuar në vitin e largët 1929 shërbente për të kuruar lebrozët.

Ata nuk dilnin asnjëherë nga spitali pasi mund të infektonin edhe të tjerët.

Por në fundin e viteve ’80 ai u braktis.

Megjithatë qindra njerëz jetojnë ende aty të lënë në mëshirë të fatit.

Qenër, minj, prostituta, përdorues droge, lebrozë etj, janë banorët e përhershëm të këtij spitali.

1 komente në “FOTOT/ Qenër, minj dhe prostituta: Jeta në “ngrehinën e tmerrit””

 1. jashush akashi says:

  Brazili vend Mysliman eshte?Andej nga Kuvajti Rubinetat i kane flori prandaj Cne Brazili Vend mysliman kaq rende.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22662
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22662
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X