mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Frangaj nuk duroi dot. E heq Shkullakun nga ABC News dhe merr vetë drejtimin e televizionit

shkullakuArmand Shkullaku, drejtor i ABC News është liruar nga detyra dhe vendin e tij e ka marrë pronari i TV, Aleksandër Frangaj.

Frangaj mësohet se i ka kërkuar dorëheqjen Shkullakut dhe do ta bëjë vetë detyrën e drejtorit.

Edhe pse zyrtarisht nuk thuhet, duket se Shkullaku ishte bërë pengesë për Frangajn, lidhur me përdorimin e TV për çështje personale, biznesi dhe politike.

Në një intervistë për gazetën Mapo, Shkullaku thotë se:

Vendimi për të lënë ABC News nuk ishte një zgjedhje e imja.

Pronari i grupit mediatik për të cilin unë punoj, gjykoi se në këtë periudhë televizionit i duhet një qasje e re, menaxhariale dhe editoriale, dhe kështu kontrata ime 4 vjeçare me ABC News quhet e përfunduar këtu.

Nuk do të kem një kontratë të re me këtë televizion.”

Shkullaku thotë se Frangaj “më ka bërë disa propozime brenda grupit mediatik Klan. Drejtues i programacionit në TV Klan, drejtues i një emisioni politik në ABC News apo dhe propozime të tjera, të cilat jam duke i konsideruar përpara nënshkrimit të një kontrate të re.

Për momentin do të pushoj për pak kohë dhe më pas do të shikoj vijimësinë“.

27 komente në “Frangaj nuk duroi dot. E heq Shkullakun nga ABC News dhe merr vetë drejtimin e televizionit”

 1. Kris thotë:

  Une nuk e pelqej Frangaj! Por, eshte nje, vendim shume i drejte! Shkullaku,Andi apo Qim Peka ka edhe te jtere ,mos harroni Fevziun jane bere te peshtire ose kane qene me kohe mercenare! Urime Sandrit me falni Te fala!

  1. Sandy thotë:

   Te Klani jane mbledhur kokat e Shqiperise, prostitute e lavire, idiote dhe maskarenj, te drejtuar nga nje bandit bythec.

 2. mira thotë:

  Sa mire te paska bere!!

 3. Humbje madhe per gazetarine ....... thotë:

  Per mendimin tim drejtor i ri meriton te jete Cim Peka,eshte i vetmi gazetar i pavarur dhe ze i te vertetes ne Shqiperi.

  1. Cane thotë:

   Qe kshu menoj dhe un or taj.

  2. Dani thotë:

   Ne dasht mos me pase asnje shikues te caktoje CIM PEKEN????!!!!!!!

 4. aqif tahipi thotë:

  O bobo ,cfare e keqe qe e gjeti gazzetarine tone te pjerdhur tani qe i mbaroi kontrata shkurdhakut .Shpresat tona per gazetari te pavarur mbahen vetem tek qimi ,qani dhe qili.

  1. maximus thotë:

   hahahaha e forte kjo

 5. Petrit thotë:

  Mbas shume vitesh e beri nje pune per se mbari Frangaj!!!

 6. shqip thotë:

  Shko te fari balliu . Ose jo, me mire shko te rd . Ata kane marre edhe urdherin ” kali skenderbeut” qe ja dha president B Mehmeti. Ore shkullak, pse s’ben lutje per deputet ne grupin e pd? Kur e ben flamur noka , ti e ben edhe me mire. Jo per gje, pe ndjeksit e nokes Jane ” kush ka dru me pre”. Merr dhe ate Uria Hipin (Tan hoxhen). Spiuni qe do behej president. Ju jeni te gjithe njeri me zi se tjetri.

 7. Albi thotë:

  Dmth tani Sandri do filloj bythelepirje gjate gjithe kohes ndaj qeverise, e jo vetem per nje pjese te kohes.

 8. Shkelqim Sadiku thotë:

  – Po te ter e hajne buken kote o z. Frangaj, koha e deri sotme ka prodhuar element te fresket dhe me produktiv , per ju si dhe
  per shoqerin ” mendimi im ” .

 9. Arbnori thotë:

  KY TIPI GJITHMONE ME ESHTE DUKUR SI NJE ÇOBAN DHENSH. MIRE JA KA BERE FRANGAJ PO TI GJEJ DHE TIFEN E BAGETIVE…

  1. Mali thotë:

   Mire ja kan ber ketij plere. Nuk mundet te gjesh nje specie te tille, i ndyre, inatci dhe i degjeneruar deri shpirt. Ka ardhur momenti qe gazetaria dihet te pastrohet nga te tilla specie.

 10. Nacionalist thotë:

  Po mor plehra, po kullat qe miratoi Veliaj nuk ndertohen me drejtor Shkullakun, por duhet ndonje bythelepires i Sandrit!

 11. Nacionalist thotë:

  Po mor plehra, po kullat qe miratoi Veliaj nuk ndertohen me drejtor Shkullakun, por duhet ndonje bythelepires i Sandrit!!!!

 12. Hajeni se ju ben mire thotë:

  Gezohuni o bagëti se do ja u beje Sandri abc news si Rtsh-ja dikurshme. Do shihni vetem realizimin e “pllanit” nga shoku Erjon Velia me 500% Ju jeni koqe kari qe te gjithe e meritoni tju dhjesi Rama me Salen ne gojë.

  1. Mali thotë:

   Po, vertet nuk mundesh te gjesh me plera qe qelbura sa ata te semuret dhe injorantet e pd, pjella te ndyra te sal ram sheqere berisha.

 13. Kellira thotë:

  Drejtorin e ri do ta emeroje Rama.
  Ju te tjeret ngrohuni ne diell!

 14. england thotë:

  Bir Selmani nenes ke te qaj me pare,I pari kelluf kari,tjetri komplet katunar!ose muti do I lere vendin kakes!

 15. kamikazi thotë:

  paske heq nje taiban tash po fut nje kamikaz tjetet ne klan edhe zeni ka mbet pa hy edhe argjita

 16. veriori thotë:

  Une mendojse eshte vonuar Frangaj ta largoje kete surratbythe.Vertete u be monoton ,une sa here i shihja suuratin e ndrroja kanalin. Shkullaku eshte nje gazetar mercenar si qeni besnik i padronit.

 17. astrit thotë:

  Une habitem se si e ka duruar deri tani ky Frangaj kete gorille xhihadiste.

 18. I drejti thotë:

  Nje fytyre e ndyre me pak. Mos ja pafshim bojen atij legeni qe sa here dilte ne emisione na bente te ndrronim kanalin.Fytyre me te qelbur nuk ben nena.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 79484
      [filter] => raw
      [object_id] => 612772
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 79484
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6654
      [filter] => raw
      [object_id] => 612772
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6654
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X