#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

“Hetimet kanë filluar intesivisht për 300 subjekte të korrupsionit të lartë. Do ndëshkohen që të gjithë”

ngjelaNga Spartak Ngjela

Historia nuk mund të përsëritet dy herë kundër moralitetit në Shqipëri

Shqiptaret nuk i ndëshkuan dot krimet e komunizmit; sepse gjithçka ishte një stafete: nga Ramizi Alia te Sali Berisha.

Korrupsionin do ta ndëshkojnë plotësisht. Të gjithë të korruptuarit do të ndëshkohen. Budallenjtë e gjykatave kot shpresojnë.

Hetimet kanë filluar intesivisht për 300 subjekte të korrupsionit të lartë. Do të ndëshkohen që të gjithë.

Vendosja e moralitetit në drejtimin e shtetit, dhe drejtësia nëpërmjet një gjykatë krejtësisht të pakorruptuar, do të jetë çlirimi real i shqiptarëve.

Shqiptarët ranë nga dhuna e diktaturës hoxhiste, të dhuna e një shteti tërësisht të korruptuar. Por këndej e mbrapa demokratiksht iu duhet të sjellin në drejtim njerëzit e ditur dhe jo badakçinjtë injorantë si deri tani…

Shqiptarët më në fund hynë në historinë e tyre të vërtetë. Kjo duhet të na gëzojë të gjithëve në këtë Vit të Ri….

8 komente në ““Hetimet kanë filluar intesivisht për 300 subjekte të korrupsionit të lartë. Do ndëshkohen që të gjithë””

 1. Nje shqiptar says:

  Vetem SHBA e BE mund te denojne korrupsionin ne Shqiperi. Ambasadori Lu meriton nje momument nderimi per çlirimin e shtetit shqiptar nga marimanga e zeze e korrupsionit.

 2. zgjohu shqipe says:

  Bravo Spartako.vetem ti je zeri i se vertetes !!!

 3. wiena says:

  Te pergezoj per optimizmin qe tregon ,por ky vend rrenjet e korrupsionit i ka shume te thella ,qysh nga koha e Enverit . Ne ate kohe ne cdo institucion ,ne cdo nderrmarrje kishte RYSHFETE . BURSE MERRNIN VETEM ATA QE KISHIN MIQ , ATA QE KISHIN BABEN SHOFER ME MAUNET E TRANSPORTIT , SEPSE PIKERISHT ATA KISHIN NOTAT E MIRA ,PANVARSISHT SE NUK NGRIHESHIN ASNJEHERE NE MESIM . GJITHASHTU TE GJITHE DREJTORAT E NDERMARRJEVE , KRYETARE DEGESH , KISHIN PARRULLEN ” DIL TE DAL ” KETE POPULL E PRISHI ENVER HOXHA QE NUK I INTERESONTE KORRUPSIONI I NDYRE I KETIJ VENDI
  , KETE POPULL E BERI ENVERI HAJDUT . NUK KISHTE ASNJE NDERMARRJD QE NUK VIDHESHE NGA PUNETORET . NE FABRIKEN E CIGARAVE ,CDO PUNETOR NUK DILTE NGA FABRIKA , ME PAK SE 10 PAKETA CIGARE ,( QE I SHISNIN NE TREGUN E ZI . ) NE FABRIKEN , E PESHKUT , SALLAMIT , ETC ETC
  GJIGHASHTU FSHATARET TE GJITHE VIDHNIN .
  KY FENOMEN I KORRUPSIONIT , I IMORALITETIT NUK ESHTE I RI ,NE REPUBLIKEN E SHQIPERISE .
  JAM SHUME SKEPTIKE ,QE KY VEND TE RREGULLOHET,QE KY POPULL TE NDERGJEGJESOHET
  SHQIPETARET E KANE NE GJENIN E TYRE , HAJDUTELLEKUN DHE MASKARRALLEKUN , SPIUNLLEKUN , JANE NJEREZ ME SHPIRT TE LIG , SMIREZI PER NJERI ,TJETRIN . JETOJ QYSH NGA VITI 1992 NE EUROPE , ME DHUME NDIHME TE AFROJND TE HUAJT , SE SA SHQIPETARET , PREJ TYRE DUHET TE RUHESH SEPSE TE BEJNE GJEMEN . NQS SE MARRIN VESH SE DIKUSH PUNON ME TE ZEZE ,ATA JANE TE PARET QE SHKOJNE DHE SPIUNOJNE , ( PER KETO KAM INFORMACIONE TEPER TE SIGURTA ) HABI ESHTE QE KETO VIRTYTE KAQ TE POSHTRA I KANE DHE KOSOVARET , SHQIPETARET JANE KOMBI ME I NDYRE NE BOTE .
  KUSH KA SHQIPETARIN AFER ,KA ZOTIN LARG !!!

 4. hetimet kane filluar,do vazhdojne dhe ne fund te gjithe do dalin te pafajshem per munges faktesh dhe provash,ne dokument mungon kjo apo ajo.
  Gjykatesit nuk jane budallenj,budallenj jemi ne qe e ham sapunin per djathe,dhe me te zgjuar jane ata qe bejne hetimet qe te fajtori te dale i pafajshem.Budallenj jane ata qe mbrojne idhullin e tyre se eshte me pak hajdut se idhulli jot.
  Keta qe shkatrruan dhe perfituan nga pasuria e ketij vendi,jane qe te gjithe bashkepronar ne vjedhje dhe ne pasurim dhe nuk kane si te luftojne njer itjetrin.
  A mund te denoj likefloriri,shpellarin sali dhe familjen e tij.
  E kam then dhe ethem se vetem krijimi i nje skuadre te ndershme(gje qe nuk e gjen ne kete vend)si filmi gangster skuad,apo untouchabel qe ti ekzekutoj ne vendin e krimit,ndryshe ky vend dhe ky komb do vazhdoj te zhytet ne mut deri sa te mbytet.ò

 5. Asus says:

  Avokat! Ju thoni se, tani e tutje duhet te sjellim ne drejtim njerezit e ditur.. Kam pershtypjejo se dituria nuk eshte I vetmi kriter per te drejtuar nje vend, e ndoshta as kryesori. Te udhehequr nga kjo ide politika u mbush me profesore qe dine vetem leksionet e qe nuk jane mare kurre me administrim e politike. Keta “te ditur” vrapuan pas unit e pasionit, Jo pas nevojave te vendit. Politikanet e mire I sjell nje vend me tradite shteterore e demokratike, Jo nje vend i mbyllur ku dhuna e shoqeron njeriun nga lindja ne vdekje. Profesoret e nje shoqeror te deformuar, me femini te dhunuar, pa Libra e filma, me nenshtresa te egra e pa eksperience politike, nuk mund te sjellim e as mund te administrojne demokraci.

 6. @ says:

  Prit gomar, qe te mbije bar…

 7. hj says:

  dituria pa humanizen eshte diktature profesorat e arnautistamit ta pakten qe pas clirimit nuk e kishin mendjea=en te dituria por te qyli studentkat ecmira per koleget

 8. Ilir Traja says:

  Po kete Beson e Taiwanit a do te kete hetim se nuk njoh ndonje rast ku nje biznes kaq i madh me fitime te medha si Kompleksi Taiwan i ka mbi 2 milion euro borxhe Tatimeve e nuk i hyn gjemb ne keme?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 11
      [name] => Blogu TemA
      [slug] => blogu-tema
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 11
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 8214
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 11
      [category_count] => 8214
      [category_description] => 
      [cat_name] => Blogu TemA
      [category_nicename] => blogu-tema
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X