#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Serveri i pasurive të gjykatësve, Adriatik Llalla humb betejën me ILDKPI

Llalla-GanajMe argumentin se nuk plotësohen kushtet ligjore, Gjyqtarët e Gjykatës së Lartë kanë rrëzuar gjashtë kërkesat penale të Prokurorisë, e cila këmbënguli të sekuestronte të dhënat e ruajtura në serverin qendror të ILDKPI dhe regjistrat fizikë për konfliktin e interesave të zyrtarëve të lartë.

Të dhënat që kërkoheshin nga organi i akuzës ishin nga krijimi i institucionit, e deri në datën 8 nëntor 2016. Gjyqtarët që shqyrtuan në dhomë këshillimi rekurset e Prokurorisë së Përgjithshme, e cila ka humbur më herët edhe në dy shkallët e tjera të gjyqësorit janë Guxim Zenelaj, Artan Zeneli dhe Tom Ndreca.

Ndërkohë që ka ngelur ende pa u shqyrtuar edhe kërkesa e shtatë që nuk ka lidhje me çështjen më të rëndësishme, siç ishte beteja për serverin, por ka lidhje me një vendim sekuestroje të dokumenteve nga ana e Prokurorisë.

Procesi gjyqësor ndiqej me vëmendje të posaçme sidomos nga faktori ndërkombëtar i përfshirë direkt në reformën në drejtësi. Formalisht e akuzuar nga Prokuroria se nuk kishte denoncuar shkeljet në deklarimet e pasurive të zyrtarëve, sipas burimeve diplomatike amerikane që folën në konfidencialitet për Top Channel, serveri i ILDKPI mban deklarimet e pasurive të njerëzve të drejtësisë, të cilat në momentin e hyrjes në fuqi të Vetting-ut, do kompromentonin qëndrimin në detyrë të shumicës së tyre.

Sekuestrimi i këtij serveri nga Prokuroria, nga ana tjetër, po sipas të njëjtave burime, do të kompromentonte atë, nga ndonjë ndërhyrje e papërgjegjshme në përmbajtjen e saj. Por, tashmë kjo nuk mund të ndodhë. Vendimi i të mërkurës së Gjykatës së Lartë, ia mbylli derën përfundimisht kësaj mundësie.

2 komente në “Serveri i pasurive të gjykatësve, Adriatik Llalla humb betejën me ILDKPI”

 1. Kjo ishte per ata qe besojne tek vetingu.
  Ne kete vend duhet nje revolucion qe te shkulet nga rrenjet kjo rrace hajdutesh,qe u perkrah nga dhe u nxit nga kryekrimineli me komunist qe ka pare ky kombe berishovic.
  Ose duhet vepruar (po nuk ka aq trima)si ne filmin untouchabel(te paprekshmit) ose gannster squad,ku te eliminohet kjo klase grabitqaresh qe po bejne ligjin dhe po infektojne gjithe kombin me ndjenjen e vjedhjes.

 2. Ramadani says:

  Lista e gjyqtareve dhe prokuroreve te korruptuar.

  1.Fehmi Abdiu
  2.Halil Sinani
  3.Prele Martini
  4.Qazim Gjoni me bashkshorten.
  5.Musa Brecani
  6.Shefkie Demiraj
  7.Hysen Demiraj
  8.Fadil Palushaj
  9.Guxim Zenelaj jurist me korespodence
  10.Agim Ferizaj
  11.Zenun Hajdarmataj avokat_Fier
  12.Luan Muhaj
  13.Gani Dezdari
  14.Shefqet Dezdari
  15.Fatmira Hajdari ish shitse, me diplome te blere
  16.Agron Kuliçaj
  17.Argita Berisha
  18.Hasan Selimaj jurist me kirespidence

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16284
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16284
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X