#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

VIDEO/ 11 janari, festa e “Republikës Popullore”, që dikur ishte pushim

Dikur 11 janari ka qenë  ditë pushimi ndërsa sot nuk kujtohet.

Më 1946 është shpallur republika popullore e cila sipas historianëve ka pasur edhe ndikime të jashtme.

Kronika në vijim na rikujton se çfarë ka ndodhur në këtë ditë.

9 komente në “VIDEO/ 11 janari, festa e “Republikës Popullore”, që dikur ishte pushim”

 1. heu bre says:

  Kur flet ky malmuni “historian” te vijne zorret ne goje 🙁

  1. eeeeej says:

   Nuk e ka majmun emrin,e ka Bythqir Met’meta 😀

 2. loreta says:

  Keto i spjegon mire “akademiku” Beqir Meta, historiani i diteve te soteme. Degjojeni dhe gajasuni me te. Ka shkruar dhe nje histori per profesor doktor docent politikan Sali Berisha. Eshte i jashtezakonshem perseprapthi.

 3. Mentari says:

  Dita e republikes ishte me 1924 dhe jo ,e 1946 sepse me 1946 erdhen ne pushtet skerbythjet e Laberise nje bande kriminelesh qe torturun dhe terrirozun te gjith shqiperine dhe kombin.Cfar dite leshi eshte 1946 kur ne pushtet ishin kriminelet me fytyre kafshe.Dita e vetme e Republikes ishte me 1924 dhe ajonduhet festuar dhe jo ajo e 1946.

  1. ay qy says:

   Ne 1924 erdhen ne pushtet shpellaret me ndihmen e forcave ushtarake serbe! Ne 1946 erdhen ne pushtet ata qe shkerdhyen perfundimisht racen tuaj te ndyre te kolaboracio9nisteve! 🙂

  2. Futja kot says:

   Mire o MenKARI meqe thua ti ashtu do bejme. BUDALLA.

 4. Spartaku says:

  Beqir Meta eshte nje akademik medioker.Ai per interesa te tij finaciare,deshi te bente Sali Kriminelin hero,duke e futur ne librat shkollore.

 5. Beqir Meta nuk besoj se eshte burr i keq,por nese ka dashur te beje hero saliun njerezit edhe gabojne !

  1. e di si eshte puna says:

   Po te jene Blu njerezit, natyrisht qe gabojne dhe e di pse!? Sepse jane njerez me shpirt te keq 😉

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82458
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82458
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 15
      [name] => Dossier
      [slug] => dossier
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 15
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 1531
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 15
      [category_count] => 1531
      [category_description] => 
      [cat_name] => Dossier
      [category_nicename] => dossier
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X