#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Majlinda Bregu: Akuzat ndaj Donald Lu dhe Vlahutin? Janë thjesht filma me diversantë…

Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka folur ditën e sotme te “Zëri i Amerikës” në lidhje me akuzat e fundit ndaj ambasadorit Donald Lu dhe asaj të BE-së, Romana Vlahutin.

Bregu thotë se Lu dhe Vlahutin janë përfshirë në proceset e reforma, pasi i ka lejuar klasa politike për shkak të mosbesimit që ka mes vetë saj.

Sa për akuzat, ajo thotë se nuk u beson historive me diversantë që i duan të keqen Shqipërisë.

“Unë mendoj se ambasadorët e huaj janë shumë të përfshirë në çështjet tona se i kemi lënë ne, pasi kemi dyshime tek njeri-tjetri dhe mungesë konsensusi.

Kjo i lë vend edhe hapësirë atyre.

I kemi konsideruar gjithnjë si ndërmjetës për të na bërë të flasim me njëri-tjetrin.

Pastaj këto filmat me diversantë dhe që na duan të keqen nuk i besoj”, tha Bregu.

Sa i përket protestës së 18 shkurtit, Bregu shpreson që ajo të mos mbyllet me aq dhe qytetarët të ngrenë kauza më të mira se vetë opozita.

3 komente në “Majlinda Bregu: Akuzat ndaj Donald Lu dhe Vlahutin? Janë thjesht filma me diversantë…”

 1. Ketu te jap te drejte Majlina Bregu, Ne Qytetaret e Shqiperise do ngrihemi ne 18 Shkurt per te nxjerre Partine “Demokratike” si Parti Te paligjshme. Partia “Demokratike” eshte nje Parti Fashiste, Kriminele, Parti Kusaresh. E keni pasur Pushtetin per 26 vjet, Salih Qeni, e cfar beri? I dha Pronat Josefines, Bujar Nishanit, Argites, qe vodhi pronat tona, Shkelzeni qe ka pasuri perrallore e shkon me gjithe dashnoren cdo jave me pushime pa punuar asnje dite, Partia E Lulit qe vodhi ne Rrugen e Kombit mbi 300 miljon Euro e nuk denjon te shkoj Prokurori…partia E prokurorit Llalla, Partia e faljes se Detit, Partia E Gerdecit, Partia e 21 Janarit, e shume e shume e shume bema te tjera qe ka kjo parti. PARTIA “DEMOKRATIKE” PARTI E JASHTELIGJSHME.

 2. vjola says:

  Majlinda shiko se ato historite me diversante nuk ishin …..ashtu mbytja kot , mos u kruani shume me diversante , shikoni tani keto 27 vjete c emer ju ka vendosur populli .

 3. fieraku NGA ferrasi says:

  Mero
  10 pike per foton e majlindes .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82166
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82166
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24850
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24850
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X