#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Doris Pack: Nuk e kuptoj si qendron kjo qeveri në këmbë, ka lënë njerëzit e PD-së pa punë (dhe një histori me Genc Pollon kundër PD)

Doris Pack, një armike e betuar e të majtëve në Shqipëri, ka qenë këto ditë në Tiranë, e ftuar nga Partia Demokratike.

Dhe, siç pritej, ajo ka akuzuar ashpër qeverinë, madje edhe më radikalisht se opozita.

Sipas saj, kjo qeveri nuk duhet të qendrojë më këmbë, pasi ka lënë pa punë njerëzit e PD-së.

Ja disa nga deklaratat e saj kundër qeverisë:

“Jam e zhgënjyer që Shqipëria ndodhet në këtë situatë, pas marrjes së statusit të vendit kandidat në sajë të reformave të qeverisë së mëparshme. Nuk arrij ta mendoj se në Parlament keni deputetë, të cilët janë gjykuar për vepra kriminale nga gjykatat europiane. Prezenca në parlament e krimineleve nuk ka ndodhur në asnjë vend tjetër. Asnjë parti nuk duhet të lejojë kandidatë të tillë. Imagjino pak që shqiptarët të votojnë për njerëz të tillë. Kjo duhet të ndalet. Sistemi gjyqësor sot nuk është i pavarur,” tha Presidentja e Forumit të Grave të Partive Popullore Europiane nga Kukësi.

“I gjithë vendi është mbjellë me kanabis, ky është një turp ! Edhe vetë prindërit duhet të jenë të shqetësuar për rritjen e fëmijëve të tyre në këtë situatë. Nuk ia vë fajin, njerëzve, por qeverisë që nuk u jep mundësi se si të nxjerrin jetesën. Nëse do të jetoja në Shqipëri, do të kisha frikë për të ardhmen e fëmijëve të mi, ndërkohë që droga është bërë e frikshme”.

“Keni shkallë të lartë papunësie, ndërkohë që keni shumë të rinj të arsimuar dhe të aftë për punë. Ata nuk gjejnë vend pune se janë anëtarë të PD-së. Njerëzit largohen se s’kanë si të jetojnë. Nga ana tjetër ka shumë pak investime që mund të krijonin vende të reja pune. Nuk është se s’ka interes, por nuk ka besim te drejtësia dhe çështja e pronësisë nuk është zgjidhur”.

“Nëse dëgjoni ish- ministrin e Drejtësisë, kuptoni shumë. Nuk e kuptoj si qëndron në këmbë kjo qeveri! Mendoj se është një alarm. Nëse do të isha kryetare partie dhe do të kisha një ministër në këtë situatë, do të dija çfarë të bëja. Është ministri i Drejtësisë i kësaj qeverie dhe e di shume mirë se çfarë thotë. Dhe nëse i vetmi reagim i Kryeministrit Rama është shkarkimi i tij. Kjo nuk është praktika e duhur në një sistem demokratik”.

“Me një qeveri të tillë është vështirë të jesh optimiste. Shpresoj që zgjedhjet e ardhshme të jenë të lira, të mos manipulohet gjyqësori dhe demokracia të mund të lulëzojë me një parlament të dekriminalizuar”.

Pack dhe lidhjet me Genc Pollon

Shumëkush mund ta ketë kujtesën e fortë dhe të kujtojë kohën kur Genc Pollo, ish-nënkryetar i Partisë Demokratike, doli kundër Sali Berishës dhe u shkëput nga PD-ja bashkë me një grup për të krijuar Partinë Demokrate të Re ose ndryshe Reformatore.

Në selinë e kësaj partie në zonën e ish-Bllokut shpesh shfaqej zonja Pack, që në atë kohë ishte eurodeputete në Parlamentin Europian.

U fol se ajo e kishte këshilluar Pollon të ikte nga PD-ja dhe ishte një kritike e fortë e Berishës për mungesën e demokratizimit në parti.

Më vonë do të ishte sërish Pack që e mbështeti rikthimin e Pollos në PD në vitin 2005 dhe vetë u kthye në një avokate publike të Partisë Demokratike.

Ajo u shpërblye nga PD-ja dhe Pollo, i cili u bë inicatior i kërkesës për t’i dhënë medaljen “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” nga presidenti i zgjedhur i së djathtës, Bujar Nishani. Ishte Pollo firmëtari kryesor i kërkesës për presidentin bashkë me deputetët Aldo Bumçi, Majlinda Bregu, Fatmir Mediu, etj.“Zonja Packka një kontribut të shquarpërgjatë më shumë se dy dekadave të fundit për Shqipërine duke nxitur, mbrojtur e përfaqësuar nëmënyrë konsekuente interesin e integrimit europian të vendit tonë,” thuhej në letër.

Pack u dekorua si mbështetëse e integrimit të Shqipërisë dhe si mike e shqiptarëve, por për aq kohë sa ajo e ngre zërin kritik vetëm kur është e majta në pushtet, dhe del në krah të së djathtës kur ajo ka nevojë për avokat të huaj, mund të jetë padyshim vetëm një mike e PD-së dhe të flasë vetëm në emrin e saj. PPE, ku ajo militon, nuk do të guxonte të bënte deklarata të tilla ndaj një zyrtari të emëruar të Brukselit në Tiranë, siç bëri Pack për ambasadoren Vlahutin.

34 komente në “Doris Pack: Nuk e kuptoj si qendron kjo qeveri në këmbë, ka lënë njerëzit e PD-së pa punë (dhe një histori me Genc Pollon kundër PD)”

 1. lali says:

  Ouu, paska mbetur dhe kjo pa pune keshilltarja e Sales. Te dy jane per tu vete te kabinat elektrike ku shkruhet “Rrezik vdekje”

  1. Vlonjati 12 says:

   Kjo kurva plake ka kohe qe po na çan by.., po me keq nga trute jane keta qe e ftojne e na e nxjerrin neper takime , thua se e ardhmja e Shqiperise eshte ne doren e kesaj zhabe.

  2. Turi says:

   Nu meriton te botohen lajmet e kesaj plake zgjyre. Jo me te komentohen. Nuk ka vlere eshte mbeturine, jashteqitje gjermane.

 2. xheJ eN Bi says:

  Mesa duket Doris Pack ,tani ne pension nuk i dalin te ardhurat dhe
  kerkon ” shperblimin ” e rradhes per te kompesuar rrogen.

  Po gjeti kishe te falet.Berisha e Basha e dine qe nuk marin dot pushtet dhe ato para qe kane bere i ruajne per dite te veshtira.

  1. spata says:

   Nuk eshte ajo arsyeja .Kjo plake shemtire ka dashur qe te pleqeroje ne bregdetin sshqiptare . Saliu ,Beu yne i pronave shqiptare,me porosi te bab serbit i ka dhene toka ne bregdetin e Himares .Ky plan u prish mga qe hajdutet kur hapin thesin per te vjedhur dalin bllof nga organizatat boterore .Doris Plakushja pret te hypi perseri ne pushtet Sali tradhetari qe ta beje fakte te kryer pronesine e tokave ne buze te detit.Himarjotet ,qe jane me Saliun ,nuk ndihen per kete poshtersi por kerkojne bishta nga Edi Rama kur prish kasolle per te zhvilluar turizmin ne ate zone .Shikon sa debila jane shqiptaret e bregut .

   1. Bambi says:

    Shqiptareve te bregut ju vjen anes ti se nuk e kan rrujt carin as nga turku, as nga gjermani, as nga Enveri e as nga Sal kokpalari. Jane njerez te drejte, puntore dhe fisnike. Nuk i hyjne njeriu ne hise dhe s’lene njeri tu grabise pronat. Te ishin gjithe shqiptaret si bregdetsit e jugut, Shqiperia do shkelqente.

 3. Kritiku says:

  Po ju te Temes perse publikoni te tilla idiotesira? Perse beheni me dashje apo pa dashje zedhenes te antishtetit? Nuk jane me te keqinj ata qe duan antishtetin por jane analfabetet funksionale, si puna e shumices se gazetareve shqiptare, qe behen zedhenes te antishtetit.
  Kujt i intereson se çfare thote nje ku..e plake si kjo Doris Pack, apo edhe ndonje shpellar i PD-se?

 4. Neutrino says:

  I bej thirrje te gjithe atyre qe kane mundesi te dergojne nje peticion ne parlamentin evropian dhe ne partine ku ha buke kjo sorre gjermane qe te mos ndjelle armiqesi dhe ndasi me shqiptaret me gjuhen e saj prej neperke. Sidomos ato qe jetojne nje Gjermani te protestojne kunder kesaj vemje politike qe rron me parate e taksapaguesve evropiane dhe atyre shqiptare.

 5. fisheku says:

  Who the fuck is Doris Pack? Nje ish mesuese me dy pensione, ngaterrestare neper ballkan, e njeaneshme dhe jo neutrale sic i takon nje parlamentare te BE-se, e ka mbushur canten me medalje te blera me mbeshtetje te rreme qe nje zot e di se per cfare meritash i ka marre. Ne kemi pasur dhe kemi probleme kjo ska dyshim, por qe kjo zonja e rende me dy pensione po mundohet te revanzhohet per medaljen e 2002 e dine te gjithe. Shko nga ke ardhur pasi nga ty skane patur skane dhe sdo te kene asgje shqiptaret vecse publicitet PD-ja dhe kjo parti nuk eshte Shqiperia.

 6. alphade says:

  Po Sali Kryekrimineli yt moj kurve,rrugace plake, kerrme politike
  c’beri kur erdhi ne pushtet moj pushte i nxorri socialistet me lopa-
  te ne rrugen e madhe te mjerimit ! Ke mbron moj plake rruspi ,nje
  femer , shemtire ne surrat,edhe me shemtire ne shpirt ! Sa ishte ne
  parlamenti Europian nuk i pushoi kurre llapa plakes pa folur kunder
  socialisteve por edhe tani qe s’eshte me atje vazhdon si Salehu ,te lla-
  pe dhe vazhdon te lehe si buce ! Ik moj qelbesire se te vjen era kerrme !

 7. Neutrino says:

  Ky eshte nje email derguar faqes se internetit te zonjes se PD-se. Fatkeqesisht faqja es saj e internetit nuk e pranon kete email. Mbase nuk ka shume fonde per ta mirembajtur. Uroj te kthehet nga vizita ne Tirane me nje tufe paresh per angazhimin e saj per mbajtjen lart te brekeve te PD-se

  Sehr geehrte Politikerin,

  hören Sie bitte auf mit Ihrer Propaganda und Einmischung in der albanischen Politik, vor allem jetzt in einer sehr gefährlichen Phase vor den Wahlen. Ihre Liebe zu PD (Demokratische Partei Albaniens) kann ich durchaus verstehen. Ob das platonische oder materielle Liebe ist, überlasse ich es Ihrem Gewissen. Aber, bitte, werfen nicht mehr Benzin ins Feuer in einem Land, das sowieso von korrupten Politiker und kriminellen seit 25 Jahren regiert und verhetzt wird. Als Deutsche sollten Sie viel mehr aufpassen politische Kriminalität zu relativieren. Berisha, Ihr Freund hat genauso viel beigetragen das Albanien ein Eldorado für allerlei Kriminellen geworden ist, wie auch viele der sogenannten Linken (die sowieso mit idealen der Linken nicht zu tun haben außer $ un €). Daher muss Ihre Liebling (PD) für ihren Anteil bestraft werden. Hier sollte sich Ihr Engagement fokussieren. Eine funktionierendes Justizsystem. Oder, am Besten, kümmern Sie sich um die Rechte der Frauen, falls es Ihnen diese Probleme in Albanien bekannt sind.

 8. linda says:

  Po Doris Pack u shperblye nga PD me nje vile ne Pogradec prandaj del ne mbrojtje te tyre!

 9. elona says:

  Vetem ne nje pike ja paska fut kot, E-Drama eshte aq pabyths, saqe ne cdo zyre shteti 2 jane PD, 1 LSI 1 PDIU dhe 1 ose asnje PS.Akoma eshte ne pune kunata e nje ish ministri te PD,o Rusmailit ose Halimit s’e mbaj mend, paguhet si financiere dhe eshte me shkolle te mesme nate, per te vene duart ne koke…etj…etj…

 10. DAVID says:

  Shqiperia nuk ka ngelur ne duart e kesaj “KURVE”plake e cila na ardhka per kryengritje ne SHqiperi ,kjo ka ardhur per destabilizimin e Vendit,duhet te jete nen kontroll se mos vritet dhe marrin revansh “FASHISTAT”e PD si moren me Azem-Koqen te cilin e lane si te DHjere ne mes te rruges dhe vodhen ne anen tjeter keta jane “FASHISTAT” e PD dhe KURVA PLAKE DORIS,prandaj kini kujdes o popull.

 11. tomorri says:

  Nuk dua ta besoj se ne Gjermani paska akoma femra te pushtetezuara qe duane vetem gjysmen e nje vendi demokratik dhe gjysmen tjeter duhet ta panalizojne se jane socialiste.
  Turp per ate qe flet keshtu,turp dhe shume turp per ata qe e therresin duke shpenzuare akoma paret e shqiptareve,turp per ata qe e degjijne dhe nuk i tregojne vendin atje ne gardhore se e meriton,turp per medjat qe e publikojne turp per nje fare kuqoje qe i thone pollo etj.
  Shqiperia eshte nje dhe duhet te punojne te gjithe per te bere shqiperine dhe jo te merren me nje postalle pa pike truri ne koke qe vjen ne shqiperi dhe mbroçkollis idjotizma. TURP TE KETE qe fut hundet e ndyra ne punet e qeverise SHQIPTARE te dale nga votat e popullit SHQIPETAR.

 12. ela says:

  mo kjo e pollos eshte ,apo shkon me salen se me sa dime kjo ishte simpatizantja personale e pollos

 13. Los VJerda says:

  Cfare e dallon kete qeveri nga komunistet e para 91 shit . Asgje. Bijte e tyre jane ne pushtet, lufta e klasave e rinisur por ne nje forme tjeter me te kamufluar,vazhdon. Le te jeshe sa do i zoti tine, bijte e ish komunisteve,krimineleve te sistemit kaluar sigurimsve etj ato do te punesohen. Ato jane garanci e sistemit te ri komunist ne Shqiperi

 14. akili says:

  Je keq informuar moj Dori Pak futi dhe ka dy viza tek ajo guacte qelbur futi nga nje tymse mbush canten me euro dhe ike e grris bythen andej nga ke ardhur.Kaq je dashuruar me horrat e PD qe e cuan vendin ne gremin dhe tani qe po mekembet dhe shteti po hipen ne binar apo te vjen keq per xenin se eshte i pa pune dhe pushimet i ben ne DUBAIKOT perpiqesh ti japesh imazh te mire asaj kasolle ku ke hyr,ata kane ren ne p[us e ti kerkon ti nxjeresh .ATA jan mbutur se kan nje mal me krime qe i kan ber ketij populli e ti kerkon ti japesh frym.Ik emos fol me se fryma jote vjen ere e keqe kete ta ka thene dhe Z. NANO mos prite ta thote dhe Z.EDI

 15. votren(prifti spanjoll) says:

  Ashtu them dhe une por ja nga ajo qe mendon ti zonja plake,po e kunderta’ ”Si qendron kjo qeveri ne kembe duke lene pa pune ata qe e votuan bindshem para rreth kater vjetesh,dhe pa ua prish terezine te punesuarve nga PD.Dhe dihet se qeveria horriste,pd-iste edhe pastruseit e pastrueset i pati zevendesuar.Ke deshtuar si prind,si nene dhe vjen ketu e llomotit brockulla.Bullshit!

 16. analisti says:

  Me cfare atributi vjen ne shqiperi kjo zonje,qe na beka analiza te gjendjes ne shqiperi dhe nuk patem mundesi ta degjonim te prononcohesh kur ne Shqiperi vriteshin njerez te thjeshte ne mes te bulevardit se protestonin per te drejtat e tyre ne menyre paqesore,a ka mundesi qe kesaj zonje ti jen prekur interesat e saj ne ndonje koncesion te mundeshem qe mund te kete perfituar vite me pare dhe vjen ketu te na krijoje shqetesime qe i kemi pas te bollshme ne shqipetaret dhe me kontributin e kesaj zonjes,pse nuk foli kjo kur ne Shqiperi mbrohej nga shteti nje zone e tere e mbjedhur me kanabis dhe sulmoheshin me arme misionet e vezhgimit dhe kur te ardhurat nga kanabisi llogariteshin ne vleren e mbi 5 mliard dollare,pse nuk foli kjo zonja,ku nga zyrat e shtetit largoheshin me dhune punonjesit e administrates pa asnje lloj justifikimi,e shume e shume fenomene te tjera qe kane ndodhur ne kete vend dhe kjo zonja vinte ne shqiperi per vizita private duke ju shmangur medjave dhe publikut dhe tashti ben sikur kjo zbuloi ameriken,a e lejon njeri kete zonje qe te mbaje qe ndrime te tilla ne vendin e saj.Beni mire ,qe kur nuk jeni ne gjendje te qetesoni situaten dhe te kerkoni konsolidimin e nje shteti ligjor dhe barazine para ligjit per te gjithe,na leni ne hallin tone se ca gjera shqiptaret i dine shume me mtre sa sa ju.

 17. Bena says:

  Plake e shemtuar shtrige

 18. ./ says:

  O ED RAMA shpalle non grata kte kurven ne SHQIPRI se fut hundet ne punet e nje shteti qe nuk esht i saj , largoini kto prostituta politike qe ne vendin e vet nuk i dhjet njeri dhe kerkojn vende te dores dyt per te xhvatur para , nuk e dhjet njeri kte , qeverin e mbajm ne qe e votojm jo kurvat si puna ksaj.si e duroni o njerez merni ne telefon shtetin gjeman dhe keoini te marin masa per kte pler se kerkon te fus anarshin ne ballkan.

 19. Sala says:

  Një plakë, tërë ligësi, që ka që nga koha e antkitetit pa bërë seks dhe kjo e bën akoma më shtrigë… !

 20. Sala says:

  Një plakë, tërë ligësi, që ka që nga koha e antikitetit pa bërë seks dhe kjo e bën akoma më shtrigë… !

 21. Ivan i madh says:

  Unë e dija qe kishte ngordhur kjo qelbsia e kanaleve te ujrave te zeza te Gjermanise. Me sa duket e ka zene malli per bashke kriminelin e saj Berishen dhe fotokopjen e saj Xhozi zelia kjo Dosa e Parkut. Nuk kalohet tani ne orgji moj idiotia Park se dashnorit tend matufit Berisha i jane fishkur hallatet dhe ty te eshte rudhur tabela dhe nuk te duket qëndra. Prandaj lepiuni te dy si dy qener ruge qe po i vjen ngordhja dhe ulerijne pa pushim ruge ne ruge e hale pas heleje.

 22. Klysht e kuq, bijte e rusve, u lodhet tu bo komente. Dorisi ju………

 23. alba says:

  Kurve me soj e sorollop
  shtrige
  sallhane
  e hajdute
  e faqezeze

 24. aqif tahipi says:

  Kjo sharabajka kurve pleke ,nuk mund te @@het edhe sikur te te jape pashaporten austriake.Nuk e kuptoj se si ja dalin shqupistat e shkrete kesaj gores se vjeter.

 25. AVNI RUSTEMI says:

  Moj plehre, kujt po i sherben me keto takime selektive. Mos harro se ky popull nuk i harron ata qe jane armiqt e vet.

 26. 123 says:

  hahahahahaha
  Kjo qeveri do te bjere ne momentin kur te hapet lajmi kobzi:
  Kjo ka bere orgji me Sali Berishen, Edi Ramen dhe te gjithe politikanet me te larte te ketij kombi!
  PLAKA-PORN dhe ORGJI pafund!
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU rrace m…ti!
  Nuk po na lene te marrim fryme!
  Nuk po na lene te jetojme!
  PTUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU rrace e qelbur!

 27. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Ik moj kurve plake.
  Nuk je me Erodeputete paske ngelur pa pune, por sic shikohet akoma paguhesh nga SHUP-i, nuk ke lene kriminel dhe vrases ne Shqiperi pa takuar dhe pa i bekuar me Saliu dhe banden e tij te SHQUP-it
  Doris Pack, je personi me i urryer ne Shqiperi, te vjen per te vjelle kur degjon emrin tend.

 28. Saliu Komunist i pabese dhe serb.. says:

  Ik moj kurve plake.
  Nuk je me Erodeputete paske ngelur pa pune, por sic shikohet akoma paguhesh nga SHUP-i, nuk ke lene kriminel dhe vrases ne Shqiperi pa takuar dhe pa i bekuar me Saliun dhe banden e tij te SHQUP-it
  Doris Pack, je personi me i urryer ne Shqiperi, te vjen per te vjelle kur degjon emrin tend.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82214
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82214
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 4
      [name] => Politika
      [slug] => politika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 4
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 24873
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 4
      [category_count] => 24873
      [category_description] => 
      [cat_name] => Politika
      [category_nicename] => politika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X