#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Liqeni i veçantë që ndryshon ngjyrën sipas motit

Me mijëra turistë shkojnë që të shikojnë këtë liqen të jashtëzakonshëm çdo vit në Australi.

Ai ka një veti shumë të veçantë, ndryshon ngjyrën në varësi të motit.

Liqeni në shtetin e Victoria-s në shtetin kontinent, ngjyroset në rozë nga algat në ujë.

Algat mbledhin pigmentin rozë në bazë të disa rrethanave të caktuara, të cilat janë niveli i madh i kripës në ujë si edhe temperaturat e ngrohta.

Gjatë muajve të nxehtë kripa reflekton dritën e diellit dhe e bën ujin të duket i bardhë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82279
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82279
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22639
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22639
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X