#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Panik në Durrës, shemben katër katet shtesë të një pallati 24-katësh

Katër kate shtesë të një pallati 24-katësh në Durrës, janë shembur.

Struktura e pallatit, e cila është ndërtuar në rërë tek Shkëmbi i Kavajës, ka rënë paraditen e sotme.

Fatmirësisht nga shembja nuk ka persona të lënduar.

Katër katet e fundit të pallatit janë ndërtuar dy vite më parë.

Shembje e kateve të këtij pallati ka terrorizuar banorët, por fatmiresisht s’ka te lenduar.

Ky pallat i përket biznesmenit të njohur  Enver Shala, i cili ka në bregdetin e Durrësit edhe një pallat tjetër 30-katësh.

20 komente në “FOTOT/ Panik në Durrës, shemben katër katet shtesë të një pallati 24-katësh”

 1. fieraku4u says:

  SHKO DHE BLI SHTEPI ATY, NESE NUK E DO JETEN TENDE. KETA PALLATET E RINJ, JAN SI KARTONA.

 2. kapedani says:

  Kafshe ,kafshe te egra qe u leshuat nga zinxhiri.E shkaterruat ate vend.

 3. shqip says:

  O shtet , o hapesire e banuar me shpellare shqipfoles . U dashka shembur pallati nga perendia. Sepse ju bote e trete nuk e shembni. Te ngritur mbi tere, pa leje, ose me lejen e maliqit, jashte çdo standarti sigurie . Jo per Europe qe s’jeni ju, Po edhe ne lidhjen afrikane do ishte turp te pranoheshit. Turp dhe indinjate . Nje vend qe e komandon rruga. Nje vend ju ligji eshte termi me i pa pershtatshem. Ku Jane ata bastardet e vetequajtur ambientaliste, shoqeri ( anti ) civile ? Apo do bashkoheni ne protesta me aleancen e sorrave dhe klanin e shkelzenit. Ju kam dh…. mu ne protesta o shpellare qe su bete kurre njerez.

 4. tema says:

  Po te mos ishin shembur keta 4 kate do kishin ndertuar dhe kater kate te tjerra. S’dim te ndalemi

 5. A says:

  Ky fare ENVER SHALA, nje biznes muti mafioz, injorant, qe nuk dihet zyrtarisht qe si i bien ne dore keto miliona para, kush eshte mbrapa e tij, qe lejojne te beje ndertime jashte cdo standarti. Qe ka prishur me ndertimet e tij qytetin dhe bregdetin e Durresit. Ne kete rast ku eshte qeveria qendrore me EDI RAMA ne krye dhe qeveria vendore-lokale me VANGJUSH DAKON ne krye qe lejojne keto lloj ndertimesh skandaloze.
  Ku eshte ky debili tjeter barboni piktori i zhgarravinave EDI RAMA, per nje rregullim catije shtepije te arreston dhe ne anen tjeter vazhdon te lejoje keto ndertime monstruoze. Qe duken dhe nuk mshifet dot. Ketu EDI nudisti nuk ndihet dhe nuk shikon??!!
  Kuptohet ky tipi pordhac ENVER SHALA, te kontrollohet qe nga fillimi qe ka filluar keto lloj ndertimesh kush ja ka lejuar me dokumenta keto lloj ndertimesh. Ku eshte policia e ndertimit dhe e shtetit, a po harrova, aty ku “punon” dhe shkatarron natyren, mjedisin, ambjentin ky fare primitivi nuk duken sepse kane ikur ne drejtime te pa ditura.

 6. kozmo says:

  Mesjetaret ishin njerez me moral me te larte, se sa keta , qe po shkatarrojne shtetin me makuterine e tyre .

 7. N. KITA says:

  TURPI, ANTICIVILIZIM, AVARË , ju shitoftë perëndia!

 8. Albana says:

  Te babezitur. Nuk dine cfare po bejne, me keto ndertime te pakontrolluara. Ne kete rast duhet patjeter te filloje hetim sepse mund te kishin vdekur edhe njerez.

  1. The Punisher says:

   C´ja fusni pordhes juve, duhet hetim thoni. Kush te hetoje ?! Ne ate vend ku ka pllakosur analfabetizmi, tallavaja dhe kafsheria,vetem nje tsunami i ben derman. Te fillohet nga e para, teoria e evolucionit….nga majmuni njeri e keshtu me rradhe.

 9. Emiljano says:

  Si mjaftuan 20 kate,donte dhe kater kate shtese se jane te pangopur,njerez pa dinjitet e moral qe nuk civilizohen kurre sado para te bejne.mire ai shoku qe nderton se fundja njeri i papare dhe i pacipe,po shtet legeni ku eshte.i kontrollon kto leje ndertimi apo se rrun trapin fare per sigurine e njerezve.mjeri ai qe blen shpi ne keto ndertesa,ve bast me jeten.te qifsha shtetin o shqipri

 10. Mirela says:

  E kush do ta kontrollonte kete mor aman? Bashkia e Durresit???? Vangjushi qe shkaterron e shtron beton neper Durres si te mundet e ku te mundet?? Ky tjetri e ka shkaterruar cdo cope vend ku nderton sepse nuk ngopet se rrethuari e shenjuari naten e diten. Vecse ndryshe nga Vangjushi qe zgjerohet me shume horizontalisht, ketij i ka hy tafmoja per se larti! Nuk ngopet se vjedhuri e nje dite do te ndeshkohej per kete patjeter. Uthulla e forte can enen e vet! – ka thene populli! Dhe ketij tani sapo i ka filluar krisja!

 11. Gjon Leka says:

  Shemben 4 katet pa leje të një pallati përbindësh në Durrës, por nuk i hyn gjëmb në këmbë përbindëshit që e ka ndërtuar, as përbindëshit që e ka lejuar e as përbindshave që po e shkatërrojnë Shqipërinë tonë.

 12. Vesi says:

  Ky pallat eshte prone e nje injoranti qe nderton pa kuptim. E kam vrejtur kur kam shkuar aty per plazh dhe na ka bere pershtypje Jo vetem lartesia por dhe arkitektura pa kuptim e Jo funksionale. Ne kete pallat gjigand mund te banonin Jo me shume se 10 familje. Me shume se pallat ai ngjate me nje ndertese burgu ku structura e disa kateve ishte e ndryshme nga structura e kateve te tjera. Pallat qesharak, ku kati I pare ishte pershtat per sherbime po qe aty nuk funksiononte asgje e nuk afrohej kush. Nuk di perse shtoheshin kater kate kur nuk perdoreshin 20 katet ekzistuese.

 13. berti says:

  turqit shqipfolës të durrësit këto do të bëjnë… shpresoj të mos ketë blerë asnjë shtëpi në atë pallat

 14. teri spitallasi says:

  Durrsaket te mbledhin pare dhe te blejne nje hyrje per t’ia bere dhurate Vangjush Dakos te ky pallati. Do zoti dhe rrezohen edhe kate te tjera sapo te kete hyre brenda familjarisht Vangjushi!

 15. vicidolli says:

  Dikush ka sabotuar me qellim bizesmenin me te ndritur te republiken popullore Socialiste te Shqiperis .
  Ky bizesmen jo vetem qe ka vlera arkitektonike ,hidraulike ,inxhinieronike por ka dhe statusin si njeri me vlera patriotike,vlerat dhe mundi i tije nuk mundet te poshterohen nga humbja e Kater kateve .
  Populli jone ka treguar se di te ngrihet dhe me larte ,athere kur ka ren dhe me poshte.
  Te dashur atdhetare mos vini ne dyshim aspak punen e nje njeriut te ri revolucionar ,patriotik ,komunist,vizionist.
  Armiku i kllasave ka hyr thelle ne gjirin tone te boshtit komunist ,dhe duke perfituar nga hallkat e dobta te disa sabotatorve ,mundohet te perhapi panik ne familjet tone me baza te shendosha ,parimore,marksistw ,lenniste …,prandaj ju theksoj se etaloni i jetes eshte qe vdekja esht e jona . me respekt SllobodanoVicidolli.

 16. dn says:

  vangushat edhe shalat i lejoni vete ,kur nuk i zgedheni vete. Pra faji nuk ka shteti po shpirti i juaj i pangopur,qe cdo gje e beni si ky, e nuk pyetni vete per stetin kur keni interes per pak fitim, se perndryshe nuk kishit hesht keshtu.

 17. Oni says:

  Ku wshte zonja e inukut po Gjushi? Po Edi ku eshte? Tarja, Lamja, Likja…. tmerr . Te mysin po vure nje vazo pa leje kur duan.

 18. klement says:

  kontrolli i policise se ndertimit per te “fortet” nuk funksionon.
  ky rast te jete nje mesim per ndertuesit.

 19. DURRSAKU says:

  EC ATY LINIANO SABBIADORO ! BIZNEZMENET SHQIPETAR JAN ARTISTA ….

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82156
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82156
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16255
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16255
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

  [2] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 1
      [name] => Kryesore
      [slug] => kryesore
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 1
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 34805
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 1
      [category_count] => 34805
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kryesore
      [category_nicename] => kryesore
      [category_parent] => 0
    )

  [3] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 5
      [name] => Sociale
      [slug] => sociale
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 5
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 6869
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 5
      [category_count] => 6869
      [category_description] => 
      [cat_name] => Sociale
      [category_nicename] => sociale
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X