#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

FOTOT/ Transformimi total, nga një femër 140 kg në një bukuroshe

Dikur ajo peshonte 140 kilogramë dhe sa herë hante akullore, sasia ishte 1 kilogram.

Që prej moshës 1 vjeçare Jasmine Norman-it iu desh që të duronte ngacmimet e fëmijëve të tjerë, ndërkohë që pesha e madhe ia vështirësonte shumë socializmin.

Ajo u diagnostikua me mungesë të hormoneve tiroide, që ia ngadalësoi metabolizmin asaj.

Si pasojë e rritjes së madhe në peshë, ajo u demoralizua dhe nisi të hante nëpër fast-food-e.

Por Jasmine vendosi që jeta e saj duhet të ndryshonte dhe duke përdorur aplikacionin “MyFitnessPal” që maste kaloritë që merrte e duke u stërvitur e marrë em aktivitete sportive arriti që të dobësohej 62 kilogramë.

Ajo tani peshon 78 kg dhe stërvitet çdo ditë.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82215
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82215
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 14
      [name] => Lifestyle
      [slug] => lifestyle
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 14
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 22628
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 14
      [category_count] => 22628
      [category_description] => 
      [cat_name] => Lifestyle
      [category_nicename] => lifestyle
      [category_parent] => 0
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X