#NdihmoniAnxhelen/ Jepni edhe ju kontributin tuaj sado të vogël per ti rithyer buzëqeshjen /Anxhela Nocka. Kliko Ketu
mbyllet per 10 sekonda ose kliko X

Gomonia me peshkatarë grekë kalon ujërat territoriale, ndalohet nga policia kufitare e Vlorës

Policia kufitare e Vlorës ka ndaluar këtë të premte një gomone që ndodhej rreth 1 milje larg nga brigjet e qytetit, në ujërat tona territoriale.

Ndërhyrja e policisë u realizua rreth orës 14:25, pas informacioneve se në drejtim të të Ftelesë kishte hyrë një mjet lundrues grek, i cili po peshkonte.

Në vendin e ngjarjes, i njohur si Ishulli i Francezit, mbërritën forcat kufitare, të cilat ndaluan gomonen, me gjatësi rreth 5 metra dhe me emrin “Orion”, në bordin e të cilës udhëtonin dy vetë.

Këta të fundit janë identifikuar me inicialet A.F dhe S.F, atë e bir, përkatësisht 41 dhe 13 vjeç, të cilët janë ndaluar në kushtet e flagrancës.

Ndaj dy shtetasve grekë ka filluar procedimi penal për veprat “kalim të paligjshëm të kufirit shtetëror” dhe “peshkim i ndaluar”.

Ndërkohë, mjeti lundrues i përdorur prej tyre, i pajisur me dy motorë të markave “Mariner” dhe “Suzuki”, me 40 dhe 25 kuaj fuqi, është sekuestruar.

11 komente në “Gomonia me peshkatarë grekë kalon ujërat territoriale, ndalohet nga policia kufitare e Vlorës”

 1. greece is shit says:

  Keta mbase jane Arvanitas-Shqiptare qe kane ardhur te kerkojne azil ne Shqiperi sepse nuk ju njihen te drejtat ne greqiu.

  Te fala janulles………

  1. Spathiati says:

   Deri tani, vetem turkoarnavutet kane mare rruget e Europes duke kerkuar azil!

   1. Iliri says:

    Deri tani shtet të falimentuar që vetëm pret ca do pikoj nga TROJKA vetëm një është.,,,

    1. . says:

     Hahahaaaa vetem Arnautet i perdorin gomonet per peshkoim dhe Hashash, ne Greqi gomonet jane te ndaluara per peshkim por vetem per argetim. Gomonia u gjend aksidentalisht, nuk eshte e mundur te shkojne per peshkim 1 milje larg Vlores eshte cmenduri, C’fare peralla jane keto qe sajoni o Arnuta !!!

   2. The Punisher says:

    Gjynah gerrket.

   3. Gaqi Kacani says:

    Po ata qe punojne ne Gjermani alvanos qe flasin gerqisht jane? Mendoju kur flet. Ti vete je emigrant.

 2. Krio says:

  13 vjec.
  Ikni pirdhuni qafira. 2 ton heroin. 13 vjec. Uu jazik

  1. Lali says:

   Ikni more rob.irë bythezinj greke ku nr sëmes do shkoni???

  2. ABC says:

   Me fakt 3 ton. 😥

 3. , says:

  shtiren si peshkatare ,por nga ana tjeter jane ne sherbim te shovinizmit grek.provokojne edhe ne teritorin tone.hekrat banditave te dules.

 4. haha says:

  jane ne ujrat e tyre qe i fali basha……haha..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email nuk do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme shënohen *

Array
(
  [0] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 3
      [name] => Aktualitet
      [slug] => aktualitet
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 3
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 0
      [count] => 82112
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 3
      [category_count] => 82112
      [category_description] => 
      [cat_name] => Aktualitet
      [category_nicename] => aktualitet
      [category_parent] => 0
    )

  [1] => WP_Term Object
    (
      [term_id] => 6
      [name] => Kronika
      [slug] => kronika
      [term_group] => 0
      [term_taxonomy_id] => 6
      [taxonomy] => category
      [description] => 
      [parent] => 3
      [count] => 16251
      [filter] => raw
      [cat_ID] => 6
      [category_count] => 16251
      [category_description] => 
      [cat_name] => Kronika
      [category_nicename] => kronika
      [category_parent] => 3
    )

)
Top
Copy Protected by Chetan's WP-Copyprotect.
X