Gazeta Tema | Gazete e perditshme shqiptare
 
private
Aktualitet

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’ kthehet në pedonale

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’ kthehet në pedonale test

4:27 pm | Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më parë sërish Tirana sot ka një ditë pa makina.…

Marrëzia e koncesioneve

Marrëzia e koncesioneve test

4:12 pm | Bizneset shqiptare të cigareve dhe karburanteve transferuan këtë vit si çmime fundore ndaj konsumatorëve rreth…

Refrenit “Fajin e ka Saliu” i ka mbaruar karburanti

Refrenit “Fajin e ka Saliu” i ka mbaruar karburanti test

3:45 pm | Në dy vjetët e para të qeverisjes, qeveria Rama ka shpenzuar 1.2 miliardë dollarë për…

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane test

3:43 pm | Një kompani e quajtur “ALENFRA” është sekuestruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda me një…

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm test

2:30 pm | Familja e Elma Gjyshincës, nga Lagjja e Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, është tronditur rëndë nga…

Lifestyle

 • Dukesha Kate në panik, frikë për skandal seksual test
 • FOTO/ Gjyste Vulaj, puth dhe i fut dorën në shalë një femre test
 • Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë test
 • Misteri i shekullit: Çfarë ka pas varrit të Tutankhamon?! test
 • Vetëvritet prifti, ishte i varur nga pornografia test
 • Tedi Ngjela: Historia me Florianën dhe marrëdhënia me Sofian test
 • Aktori i famshëm Josh Duhamel uron shqiptarët për Pavarësinë test
 • Gazetarja shqiptare: Gjoksi im i vogël i ka çmendur të gjithë! test
 • Solitaire? Nuk është problem vetëm i administratës shqiptare test
 • FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

Politika

Kryeministria: E vërteta për ‘dekorimin’ e sigurimsave test

Kryeministria: E vërteta për ‘dekorimin’ e sigurimsave

1:45 pm | Mëngjesin e sotme GSH kishte publikuar një lajm i cili u transmetua edhe nga media të tjera përfshirë gazetën TemA, ku thuhej se kryeministri Rama ka dekoruar ish-krerë të Sigurimit të Shtetit me Medaljen e Mirënjohjes. Zyra e shtypit të…

Vasili: Përshkallëzimi i konfliktit politik në Kosovë nuk i shërben zgjidhjes së problemeve

Vasili: Përshkallëzimi i konfliktit politik në Kosovë nuk i shërben zgjidhjes së problemeve test

12:50 pm | Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka reaguar në lidhje…

FOTO LAJM/ Basha nxjerr huq Berishën

10:00 am | Sali Berisha dhe Lulzim Basha kanë qenë të pandarë ditën e djeshme gjatë festimeve të…

Revoltohet ‘Kaubojsi’: Të pushohet prefekti i Lezhës, çnderoi flamurin

9:37 am | Deputeti i Lezhës Eduart Ndocaj ka kërkuar pushimin nga puna të prefektit të Lezhës pasi…

Rajoni

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm test

Historia e Elmës, vajza nga Mitrovica që u arrestua për terrorizëm

2:30 pm | Familja e Elma Gjyshincës, nga Lagjja e Boshnjakëve në Mitrovicën Veriore, është tronditur rëndë nga ajo që i ka ndodhur. “Duke e njohur mirë, ajo nuk ka bërë asgjë nga ajo që thuhet”, thotë gjyshja e saj, Ismeta, duke qarë.…

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë

Albin Kurti, 30 ditë në burgun e sigurisë së lartë test

1:21 pm | Deputeti i arrestuar i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, pas seancës gjyqësore të zhvilluar këtë të…

Hashim Thaçi: Rusia po destabilizon Ballkanin

Hashim Thaçi: Rusia po destabilizon Ballkanin test

12:23 pm | Zëvendëskryeministri i Kosovës, Hashim Thaçi, duke folur për të përditshmen më të lexuar në Gjermani…

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek

Athina: Pas rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më kufirin grek test

11:24 am | Që prej rrëzimit të avionit rus Turqia nuk ka cënuar më hapësirën greke. Një zyrtar…

Sociale

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’ kthehet në pedonale test

Veliaj: Në 2016, sheshi ‘Skënderbej’ kthehet në pedonale

4:27 pm | Ashtu sikurse ishte lajmëruar edhe më parë sërish Tirana sot ka një ditë pa makina. Rrugët e kryeqytetit duket se janë çliruar njëlloj me simbolikën e kësaj dite 29 nëntorit. Kreu i bashkisë Erion Veliaj tha se me ditë të…

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë

Filantropja greke që po shpëton fëmijët shqiptarë test

9:31 am | Marianna Vardinoyannis është filantropja që gjithë angazhimin e saj ua ka kushtuar fëmijëve. Emri i…

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën

“Perlat” e teksteve për fëmijë: Gjyshja qelbej erë dhe p…rdhte gjithë ditën test

5:04 pm | Agron Domi, drejtor i Tirana International Film Festival, ka postuar ditën e djeshme, në Facebook-un…

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë

Rrëshqitja e dheut, Bashkia e Tiranës ndjekje penale ndërtuesit dhe ish-kryetarit të PD të komunës Farkë test

3:40 pm | Bashkia e Tiranës ka nisur ndjekjen penale ndaj ndërtuesit të objektit ku sot pati rrëshqitje…

Kronika

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane test

Diamante nga Tanzania në Shqipëri! Krimet e Rënda sekuestrojnë kompaninë italiane

3:43 pm | Një kompani e quajtur “ALENFRA” është sekuestruar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda me një vlerë prej 2 milionë eurosh. Kompania administrohet nga shtetasja italiane Simonetta Coniglio, ndërsa pasuritë dyshohet se janë vendosur në mënyrë të paligjshme. Me kërkesë të…

VIDEO/ ‘Rishfaqet’ Enver Hoxha rrugëve të Tiranës

11:53 am | Adhuruesit e Enver Hoxhës kanë vërshuar rrugëve të Tiranës me parrulla dhe foto të Diktatorit.…

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë

PERGJIMET/ Si trafikonin drogë dy femrat e superbandës në Tiranë test

10:32 am | Zbardhen disa prej bisedave të përgjuara nga Prokuroria e Tiranës gjatë hetimit disamujor ndaj grupit…

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona

Rrëfimi i shqiptarit në ushtrinë greke: Na poshtërojnë, na detyrojnë të shajmë nënat tona test

10:06 am | Grekët detyrojnë shqiptarët që kryejnë shërbimin ushtarak në Greqi të këndojnë këngë antikombëtare dhe të…

Sport

“Cana 200”, Nantes nderon kapitenin tonë të kombëtares test

“Cana 200”, Nantes nderon kapitenin tonë të kombëtares

12:20 pm | FC Nantes ka luajtur mbrëmë ndeshjen e radhës në “Ligue 1”, duke barazuar në shtëpi, pa gola, me SC Bastia. Vlen të përmendet fakti se të dy lojtarët kuqezinj, pjesë e kësaj skuadre franceze, kanë qenë në fushën e lojës…

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit

FOTOT/ Rrëzohet mbreti i boksit! Tyson Fury fiton “betejën” e shekullit test

10:44 am | Ndeshja e boksit mes kampionit të botës Vladimir Klitschko dhe anglezit Tyson Fury përfunduar në…

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja

VIDEO/ Lojtari rrezikon jetën në fushë, por ambulanca nuk ndizet. E tërheq…zjarrëfikësja test

3:48 pm | Në kampionatin shqiptar të futbollit ndodhin çudira. Një e tillë është shënuar në ndeshjen e…

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën

Plas në kombëtaren shqiptare: Femrat seks me njëra-tjetrën test

3:14 pm | Për herë të parë prania e femrave që kryejnë marrëdhënie me femrat, të ashtuquajturat lesbike,…

Ekonomia

Marrëzia e koncesioneve test

Marrëzia e koncesioneve

4:12 pm | Bizneset shqiptare të cigareve dhe karburanteve transferuan këtë vit si çmime fundore ndaj konsumatorëve rreth 20 milionë euro të krijuara si kosto shtesë nga koncesionet e markimit, skanimit dhe pullës fiskale. Vala e re e koncesioneve 200 milionë euro në…

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën

Miliona për zyra e rikonstruksione. Vetëm Presidenti 150 mijë dollarë për zyrën test

7:37 pm | Nga 600 milion dollarë që jep buxheti i shtetit për investimet publike, 10% e kësaj…

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj

Gjithë pikëpyetjet e Buxhetit 2016! Ja përgjigjet e Ahmetaj test

8:14 pm | Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Turizmit, Tregtisë dhe Sipërmarrjes prezantoi Shpenzimet Kapitale të Projektbuxhetit të vitit…

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?”

“Si mundet që Bulqiza merr 50 % më shumë fonde për rrugë se Tirana?” test

5:58 pm | Parashikimet e buxhetit për investimet në infrasktrukturë janë kritikuar jo vetëm nga opozita në parlament…

Kulture

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon test

In Memoriam/ Arbëreshët e Siçilisë i bashkohen dhimbjes për Jorgo Bulon

10:10 am | Lajmi për humbjen e papritur të mikut dhe kolegut prof. Jorgo Bulo, jo vetëm që më zuri në befasi, por edhe me shqetësoi shumë Jorgo Bulo ka qenë ndër eskpertët më të rëndësishëm të letërsisë shqipe, studimit të së cilës, nuk…

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo

Çastet e fundit të jetës së akademikut Jorgo Bulo test

10:15 am | Akademiku Jorgo Bulo ka ndërruar jetë në mënyrë të papritur dje, në moshën 76-vjeçare. Ai…

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë!

Shkove shumë larg miku im i shtrenjtë! test

9:34 pm | Nga Rexhep Qosja Shkove, shumë larg shkove, miku im i shtrenjtë, Jorgo! Shkove në largësinë…

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine

Gjermania do mundesoj shkembimet kulturore, arsimore dhe turizmin me Shqiperine test

9:09 pm | Ministrja e Kulturës, znj. Mirela Kumbaro firmosi sot në Berlin marrëveshjen e bashkëpunimit kulturor Shqipëri…

Hi-Tech

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë test

FOTO LAJM/ Google uron me flamurin shqiptar festën e Pavarësisë

1:16 am | Google iu ka bërë një surprizë shqiptarëve me rastin e festës së Pavarësisë. Faqja më e madhe e kërkimit motorik në botë, ka vendosur flamurin shqiptar dhe pamje nga Shqipëria, për të nderuar shqiptarët. Kështu, sapo hap Google, të shfaqet…

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman

Mercedes-AMG SLR i ri, ja kur do vijë mrekullia e re e gjigandit gjerman test

2:20 pm | Mercedes-AMG raportohet se ka në plan të sjellë pasardhësin e SLR-së në vitin 2018. Sipas…

Specifikat e Alfa Romeo, vetura që sfidoi BMW-në

2:18 pm | Publikohet lista e tipareve standarde dhe opsionale të kësaj bukurie italiane për tregun amerikan. Kur…

5 veturat më luksoze në treg sot

2:13 pm | Nëse dëshironi të lëvizni në luks dhe ekstravagancë, këto janë zgjidhjet më të mira në…

Bota

Kancelari austriak: Do të votoja kundër Turqisë në BE test

Kancelari austriak: Do të votoja kundër Turqisë në BE

2:08 pm | Kancelari austriak Werner Faymann, ka deklaruar se BE pret zbatim të plotë të marrëveshje për ripranim në këmbim për lehtësimin e vizave, duke shtuar se pret mbrojtje të përbashkët të kufijve të jashtëm të BE-së, shkruan e përditshmja vjenze “Kurir”.…

Lufta e Tretë Botërore? Ja kur do nisë, dhe jo për shkak të ISIS

Lufta e Tretë Botërore? Ja kur do nisë, dhe jo për shkak të ISIS test

1:37 pm | Pas përplasjeve mes Turqisë dhe Rusisë po flitet çdo ditë e më shumë se ku…

“BE-ja do të përjetojë kolaps si Perandoria Romake”

“BE-ja do të përjetojë kolaps si Perandoria Romake” test

1:02 pm | Në një intervistë me agjensitë e lajmeve ndërkombëtare, kryeministri hollandez, Mark Rutte, ka sygjeruar shtetet…

FOTOT/ Përbindëshi amerikan! Luftanija që do patrullojë botën

12:14 pm | Sipas CNN, për vetëm pak muaj anëtari më i ri i flotës amerikane do të…

Dossier

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht test

Festimi i Pavarësisë më 1913 dhe një bisedë në jaht

5:35 pm | VLORË Me rastin e 28 nëntorit, një vjetorit të pavarësisë, Ismail beu dha një pritje në selinë e qeverisë buzë detit, ku përveç parisë, kishte ftuar edhe anëtarët e Komisionit të Kontrollit, konsujt dhe komandantët e anijeve luftarake të Austrisë…

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë

Historia e fotos që shfaqet çdo 28 Nëntor dhe një dëshmi e rrallë: Njihni Shqipërinë 4 muaj pas shpalljes së pavarësisë test

1:59 pm | Kjo foto ku shihet Ismail Qemali ne nje varke qarkullon thuajse në çdo 28 nëntor.…

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë?

FOTOT/ Si njoftonte gazeta austro-hungareze për pavarësinë e Shqipërisë? test

11:04 am | Austro-Hungaria ka qenë një ndër mbështetëset më të fuqishme të Pavarësisë së Shqipërisë, para dhe…

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji”

“Shefat e Sigurimit, shtëpi sekrete për orgji” test

10:48 am | A ka ekzistuar fenomeni i përdhunimit në diktaturë, apo është një lojë e ish-Sigurimit të…

Blogu TemA